Hoppa till sidans innehåll

Ångermanland (1947-16)


Distriktsmästare i singel

Herrar (DM 1947-16)

1947 Kurt Svedin, Örnsköldsvik
1948 Erik Ulenius, Örnsköldsvik
1949 Erik Ulenius, Örnsköldsvik 
1950 Bengt Karlsson, Örnsköldsvik
1951 Erik Ulenius, Örnsköldsvik
1952 Rolf Lundmark, Örnsköldsvik
(Runner up: K. Gidlund, Örnsköldsvik)
1953 Erik Ulenius, Örnsköldsvik
(Runner up: Sten Berglund, Härnösand)
1954 Jan Kron, Härnösand
(Runner up: Erik Ulenius, IF Friska Viljor)
1955 Kjell Olov Cardell, IFK Härnösand
(Runner up: Jan Kron, IFK Härnösand)
1956 Erik Ulenius, IF Friska Viljor
(Runner up: Sture Lidgren, IFK Härnösand)
1957 Erik Ulenius, IF Friska Viljor
(Runner up: Per Sjölund, Köpmanholmens IF)
1958 Erik Ulenius, IF Friska Viljor
(Runner up: Bengt Karlsson, IF Friska Viljor)
1959 Jan Hellgren, IFK Härnösand
1960 Jan Hellgren, IFK Härnösand
1961 Staffan Engblom, Västanå IF
1962 Staffan Engblom, Västanå IF
1963 Staffan Engblom, IF Friska Viljor
1964 Staffan Engblom, IF Friska Viljor
1965 Staffan Engblom, IF Friska Viljor
1966 Rolf Östman, IF Friska Viljor
1967 Kent Boström, IFK Härnösand
1968 Staffan Engblom, Norra BTK
1969 Lennart Nordstrand, IFK Härnösand
1970 Rolf Östman, Norra BTK
1971 Gert-Robert Lindström, IFK Härnösand
1972 Gert-Robert Lindström, Kramforsalliansen
1973 Gert-Robert Lindström, Kramforsalliansen
1974 Gert-Robert Lindström, Kramforsalliansen
1975 Gert-Robert Lindström, Kramforsalliansen
1976 Mats Våglund, Kramforsalliansen
1977 Christer Larsson, Kramforsalliansen
1978 Ronnie Engstrand, Kramforsalliansen
1979 Ronnie Engstrand, Härnösands BTK
1980 Ronnie Engstrand, Härnösands BTK
1981 Ronnie Engstrand, Härnösands BTK
1982 Magnus Gidlöf, Norra BTK
1983 Anders Böhlenius, Docksta BTK
1984 Gert-Robert Lindström, Kramforsalliansen
1985 Gert-Robert Lindström, Kramforsalliansen
1986 Mika Heikkinen, Norra BTK
1987 Christer Löw, Norra BTK
1988 Karl-G Hägglund, Docksta BTK
1989 Olle Bäckström, Härnösands BTK
1990 Olle Bäckström, Härnösands BTK 
1991 Jonas Bredberg, Norra BTK
1992 Patrik Näslund, Docksta BTK
1993 Magnus Gidlöf, Norra BTK
1994 Olle Bäckström, Härnösands BTK
1995 Olle Bäckström, Härnösands BTK
1996 Jonas Bredberg, Härnösands BTK
1997 Stefan Edlund, Härnösands BTK
1998 Jonas Bredberg, Härnösands BTK
1999 Olle Bäckström, Härnösands BTK
2000 Patrik Näslund, Docksta BTK
2001 Uppgift saknas
2002 Jonas Bredberg, Härnösands BTK
2003 Olle Bäckström, Härnösands BTK
2004 Jonas Bredberg, Härnösands BTK
2005 Jonas Bredberg, Härnösands BTK
2006 Patrik Näslund, Härnösands BTK
2007 Jonas Bredberg, Härnösands BTK
2008 Emil Nyhlén, Docksta BTK
2009 Patrik Näslund, Härnösands BTK
2010 Emil Nyhlén, Docksta BTK
2011 Emil Nyhlén, Docksta BTK
2012 Emil Nyhlén, Docksta BTK
2013 Patrik Näslund, Docksta BTK
2014 Patrik Näslund, Docksta BTK
2015 Patrik Näslund, Docksta BTK
2016 Fredrik Gustafsson, Docksta BTK
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Herrar 20 (DM 1995-00, 2006-12)

1995 Johan Eriksson, Härnösands BTK
1996 Mikael Olsson, Docksta BTK
1997 Mikael Olsson, Docksta BTK
1998 Henrik Wallén, Docksta BTK
1999 Christer Wedin, Docksta BTK
2000 Spelades ej
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Samuel Sehlberg, Norra BTK
2007 Henrik Lindström, Norra BTK
2008 Uppgift saknas
2009 Henrik Lindström, Docksta BTK
2010 Emil Nyhlén, Docksta BTK
2011 Emil Nyhlén, Docksta BTK
2012 Emil Nyhlén, Docksta BTK
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Herrjuniorer 17 (DM 1947-00, 2006-12)

1947 G. Berglund, Köpmanholmen
1948 Gunnar Björne, Brännan
1949 Kjell Gidlund, Örnsköldsvik 
1950 Kjell Gidlund, Örnsköldsvik
1951 Kjell Gidlund, Örnsköldsvik
1952 Åke Andersson, Härnösand
1953 Kjell O. Cardell, Härnösand
1954 Kjell O. Cardell, Härnösand
1955 Per Sjölund, Köpmanholmens IF
1956 Per Sjölund, Köpmanholmens IF
(Runner up: Bo Jacobsson, Köpmanholmens IF)
1957 Frank Holmström, Köpmanholmens IF
1958 Frank Holmström, Köpmanholmens IF
1959 Erik Thor, Örnsköldsviks läroverk IF
1960 Staffan Engblom, Västanå IF
1961 Staffan Engblom, Västanå IF
1962 Staffan Engblom, Västanå IF
1963 Hans Norberg, IFK Härnösand
1964 Kent Boström, IFK Härnösand
1965 Staffan Engblom, IF Friska Viljor
1966 Stefan Berglund, KB 65
1967 Karl-Gustav Hägglund, Docksta BTK
1968 Christer Edlund, Norra BTK
1969 Karl-Gustav Hägglund, Docksta BTK
1970 Per Carstedt, Norra BTK
1971 Anders Viberg, Docksta BTK
1972 Mats Våglund, Kramforsalliansen
1973 Ronnie Engstrand, Kramforsalliansen
1974 Ronnie Engstrand, Kramforsalliansen
1975 Mats Våglund, Kramforsalliansen
1976 Mats Bäckström, Härnösands BTK
1977 Mats Bäckström, Härnösands BTK
1978 Tomas Edman, Härnösands BTK
1979 Olle Bäckström, Härnösands BTK
1980 Magnus Gidlöf, Norra BTK
1981 Magnus Gidlöf, Norra BTK
1982 Magnus Gidlöf, Norra BTK
1983 Anders Böhlenius, Docksta BTK
1984 Jonas Hedin, Norra BTK
1985 Mika Heikkinen, Norra BTK
1986 Mika Heikkinen, Norra BTK
1987 Mika Heikkinen, Norra BTK
1988 Tomas Svensson, Sollefteå BTK
1989 Stefan Edlund, Härnösands BTK
1990 Niklas Jonsson, Härnösands BTK
1991 Magnus Molin, Sollefteå BTK
1992 Peter Edlund, Vå-Rö BTK
1993 Peter Edlund, Härnösands BTK
1994 Peter Edlund, Härnösands BTK
1995 Mikael Olsson, Docksta BTK
1996 Markus Wallgren, Härnösands BTK
1997 Henrik Wallén, Docksta BTK
1998 Henrik Wallén, Docksta BTK
1999 Christer Wedin, Docksta BTK
2000 Markus Olsson, Ådalslidens SK
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Tobias Hanzon, Norra BTK
2007 Emil Nyhlén, Docksta BTK
2008 Uppgift saknas
2009 Fredrik Lindström, Norra BTK
2010 Robin Andersson, Docksta BTK
2011 Fredrik Gustafsson, Docksta BTK
2012 Robin Andersson, Docksta BTK
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Pojkar 15 (DM 1962-00, 2006-12)

1962 Gunno Nilsson, Västanå IF
1963 Spelades ej
1964 Mats Ehn, IFK Härnösand
1965 Mats Ehn, IFK Härnösand
1966 Karl-Gustav Hägglund, Docksta BTK
1967 Karl-Gustav Hägglund, Docksta BTK
1968 Anders Bergman, Norra BTK
1969 Anders Wiberg, Docksta BTK
1970 Per Carstedt, Norra BTK
1971 Mats Våglund, Kramforsalliansen
1972 Mats Våglund, Kramforsalliansen
1973 Mats Våglund, Kramforsalliansen
1974 Mats Bäckström, IFK Härnösand
1975 Olle Bäckström, Härnösands BTK
1976 Olle Bäckström, Härnösands BTK
1977 Olle Bäckström, Härnösands BTK
1978 Magnus Gidlöf, Norra BTK
1979 Magnus Gidlöf, Norra BTK
1980 Jonas Grundberg, Ramviks BTK
1981 Magnus Giflöf, Norra BTK
1982 Magnus Gidlöf, Norra BTK
1983 Marcus Svanberg, Sollefteå BTK
1984 Tommy Nyberg, Sollefteå BTK
1985 Anders Jonsson, Kungsgårdens IS
1986 Stefan Edlund, Vå-Rö BTK
1987 Stefan Edlund, Vå-Rö BTK
1988 Stefan Edlund, Vå-Rö BTK
1989 Markus Holmgren, Härnösands BTK
1990 Magnus Molin, Sollefteå BTK
1991 Magnus Molin, Sollefteå BTK
1992 Peter Edlund, Vå-Rö BTK
1993 Johan Eriksson, Härnösands BTK
1994 Erik Sundell, Vå-Rö BTK
1995 Simon Elmqvist, Härnösands BTK
1996 Markus Wallgren, Härnösands BTK
1997 Christer Wedin, Docksta BTK
1998 Magnus Bergvin, Docksta BTK
1999 Johan Sondell, Ådalslidens SK
2000 Johan Sondell, Ådalslidens SK
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Emil Nyhlén, Docksta BTK
2007 Emil Nyhlén, Docksta BTK
2008 Uppgift saknas
2009 Fredrik Lindström, Docksta BTK
2010 Robin Andersson, Docksta BTK
2011 Fredrik Gustafsson, Docksta BTK
2012 Tobias Andersson, Docksta BTK
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Pojkar 14 (DM 1995-97)

1995 Markus Wallgren, Härnösands BTK
1996 Henrik Wallén, Docksta BTK
1997 Fredrik Hellström, Sollefteå BTK
                       -
2005 Uppgift saknas
2006 Uppgift saknas
2007 Uppgift saknas
2008 Uppgift saknas
2009 Uppgift saknas
2010 Uppgift saknas
2011 Uppgift saknas
2012 Uppgift saknas
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Pojkar 13 (DM 1974-00)

1974 Olle Bäckström, IFK Härnösand
1975 Jan Flodin, Kungsgårdens IS
1976 Mikael Bergkvist, Kungsgårdens IS
1977 Magnus Gidlöf, Norra BTK
1978 Magnus Gidlöf, Norra BTK
1979 Magnus Gidlöf, Norra BTK
1980 Magnus Gidlöf, Norra BTK
1981 Paul Ramen, Sollefteå BTK
1982 Magnus Eriksson, Kramforsalliansen
1983 Anders Grenholm, Sollefteå BTK
1984 Anders Jonsson, Kungsgårdens IS
1985 Stefan Edlund, Vå-Rö BTK
1986 Stefan Edlund, Vå-Rö BTK
1987 Björn Kjellsson, Vå-Rö BTK
1988 Torgny Strömqvist, Backe IF
1989 Fredrik Bölenius, Docksta BTK
1990 Magnus Molin, Sollefteå BTK
1991 Johan Eriksson, Härnösands BTK
1992 Johan Eriksson, Härnösands BTK
1993 Erik Sundell, Vå-Rö BTK
1994 Markus Wallgren, Härnösands BTK
1995 Henrik Wallén, Docksta BTK
1996 Magnus Bergvin, Docksta BTK
1997 David Hamberg, Sollefteå BTK
1998 Markus Olsson, Ådalslidens SK
1999 Johan Sondell, Ådalslidens SK
2000 Johan Sondell, Ådalslidens SK
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
                         -
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Pojkar 12 (DM 1995-97, 2009-12)

1995 Tobias Danielsson, Kramforsalliansen
1996 Fredrik Hellström, Sollefteå BTK
1997 Paul Westerlund, Sollefteå BTK
                      -
2005 Uppgift saknas
2006 Uppgift saknas
2007 Uppgift saknas
2008 Uppgift saknas
2009 Filip Lundgren, Kungsgårdens IS
2010 Filip Nordén, Styrnäs BTK                      -
2011 Filip Nordén, Styrnäs BTK
2012 Filip Nordén, Styrnäs BTK
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas

Damer (DM 1947-16)

1947 Ingrid Hägglund, Örnsköldsvik
1948 Ingrid Hägglund, Örnsköldsvik 
1949 L. Hägglund, Örnsköldsvik 
1950 Spelades ej
1951 K. Andersson, Näs Råssö
1952 Spelades ej
1953 Ulla Lundberg, Härnösand
(Runner up: Lillian Eriksson, Kramfors)
1954 Spelades ej
1955 Gertrud Marklund, IFK Härnösand
(Runner up: Ulla Lundberg, IFK Härnösand)
1956 Ingrid Kriström, Friska Viljor IF
(Runner up: Monica Maul, Vå-Rö BTK)
1957 Ingrid Kriström, Friska Viljor IF
(Runner up: Monica Maul, Vå-Rö BTK)
1958 Monica Maul, Vå-Rö BTK
(Runner up: Gertrud Marklund, IFK Härnösand)
1959 Gunilla Garefelt, Kramfors Samrealskola
1960 Ingrid Wiklund, Örnsköldsviks läroverk IF
1961 Ingrid Wiklund, Örnsköldsviks läroverk IF
1962 Ingrid Wiklund, Örnsköldsviks läroverk IF
1963 Ingrid Wiklund, IF Friska Viljor
1964 Spelades ej
1965 Spelades ej
1966 Spelades ej
1967 Spelades ej
1968 Spelades ej
1969 Karin Våglund, Kramfors IF
1970 Karin Våglund, Kramfors IF
1971 Karin Våglund, Kramforsalliansen
1972 Ulla Kvist, Ramviks BTK
1973 Ulla Kvist, Ramviks BTK
1974 Karin Jonsson, Ramviks BTK
1975 Ulla-Maj Grankvist, Norra BTK
1976 Ulla Kvist, Ramviks BTK
1977 Ulla Kvist, Ramviks BTK
1978 Anna Fröhlander, Backe IF
1979 Anna Fröhlander, Backe IF
1980 Anna Fröhlander, Backe IF
1981 Anna Fröhlander, Backe IF
1982 Britt-Marie Böhlenius, Docksta BTK
1983 Anna-Carin Bjelkeby, Norra BTK
1984 Britt-Marie Böhlenius, Docksta BTK
1985 Annika Davidsson, Härnösands BTK
1986 Annika Davidsson, Härnösands BTK
1987 Britt-Marie Larsson, Backe IF
1988 Eva Nordlander, Kungsgårdens IS
1989 Eva Nordlander, Kungsgårdens IS
1990 Karin Molin, Sollefteå BTK
1991 Eva Nordlander, Kungsgårdens IS
1992 Linda Sundell, Vå-Rö BTK
1993 Britt-Marie Böhlenius, Docksta BTK
1994 Britt-Marie Böhlenius, Docksta BTK
1995 Britt-Marie Böhlenius, Docksta BTK
1996 Britt-Marie Böhlenius, Docksta BTK
1997 Spelades ej
1998 Karin Björkryd, Docksta BTK
1999 Spelades ej
2000 Spelades ej
2001 Uppgift saknas
2002 Malin Frisendahl, Ådalslidens SK
2003 Sofia Tallberg, Sollefteå BTK
2004 Spelades ej
2005 Jennie Wallén, Docksta BTK
2006 Spelades ej
2007 Spelades ej
2008 Spelades ej
2009 Spelades ej
2010 Spelades ej
2011 Spelades ej
2012 Spelades ej
2013 Spelades ej
2014 Tilde Öberg, Docksta BTK
2015 Tilde Öberg, Docksta BTK
2016 Ida Hellström, Kungsgårdens IS
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Damer 20 (DM 1995-00, 2006-12)

1995 Jennie Wallén, Docksta BTK
1996 Karin Dahlberg, Norra BTK
1997 Spelades ej
1998 Jennie Wallén, Docksta BTK
1999 Spelades ej
2000 Spelades ej
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Spelades ej
2007 Spelades ej
2008 Uppgift saknas
2009 Spelades ej
2010 Spelades ej
2011 Spelades ej
2012 Linnea Nordlander, Kungsgårdens IS
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Damjuniorer 17 (DM 1957-00, 2006-12)

1957 Monica Maul, Vå-Rö BTK
1958 Spelades ej
1959 Monica Maui, Vå-Rö BTK
1960 Ingrid Wiklund, Örnsköldsviks läroverk IF
1961 Ingrid Wiklund, Örnsköldsviks läroverk IF
1962 Ingrid Wiklund, Örnsköldsviks läroverk IF
1963 Spelades ej
1964 Spelades ej
1965 Spelades ej
1966 Spelades ej
1967 Spelades ej
1968 Spelades ej
1969 Karin Våglund, Kramfors IF
1970 Karin Våglund, Kramfors IF
1971 Karin Våglund, Kramforsalliansen
1972 Ulla Kvist, Ramviks BTK
1973 Karin Jonsson, Ramviks BTK
1974 Ulla Kvist, Ramviks BTK
1975 Ulla Kvist, Ramviks BTK
1976 Ulla Kvist, Ramviks BTK
1977 Anna Fröhlander, Backe IF
1978 Anna Fröhlander, Backe IF
1979 Anna Fröhlander, Backe IF
1980 Anna Fröhlander, Backe IF
1981 Camilla Andersson, Härnösands BTK
1982 Anna-Carin Bjelkeby, Norra BTK
1983 Britt-Marie Böhlenius, Docksta BTK
1984 Britt-Marie Böhlenius, Docksta BTK
1985 Anneli Hällgren, Norra BTK
1986 Maria Wermelin, Backe IF
1987 Eva Nordlander, Kungsgårdens IS
1988 Karin Böhlenius, Docksta BTK
1989 Monica Kjellsson, Vå-Rö BTK 
1990 Linda Sundell, Vå-Rö BTK
1991 Catrin Westman, Kramforsalliansen
1992 Linda Sundell, Vå-Rö BTK
1993 Linda Sundell, Docksta BTK
1994 Mia Thelin, Docksta BTK
1995 Cecilia Wallin, Norra BTK
1996 Karin Dahlberg, Norra BTK
1997 Spelades ej
1998 Spelades ej
1999 Sofia Tallberg, Sollefteå BTK
2000 Sofia Tallberg, Sollefteå BTK
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Spelades ej
2007 Spelades ej
2008 Uppgift saknas
2009 Spelades ej
2010 Spelades ej
2011 Spelades ej
2012 Linnea Nordlander, Kungsgårdens IS
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Flickor 15 (DM 1962-00, 2006-12)

1962 Åsa Ljung, KFUM Snajdarna
1963 Spelades ej
1964 Spelades ej
1965 Spelades ej
1966 Spelades ej
1967 Spelades ej
1968 Spelades ej 
1969 Karin Wåglund, Kramfors IF
1970 Pia Dahlund, Kramfors IF
1971 Birgitta Flodin, Kungsgårdens IS
1972 Ulla Kvist, Ramviks BTK
1973 Lena Wäijland, Ramviks BTK
1974 Ulla Kvist, Ramviks BTK
1975 Katarina Engblad, IFK Härnösand
1976 Anna Fröhlander, Backe IF
1977 Anna Fröhlander, Backe IF
1978 Anna Fröhlander, Backe IF
1979 Britt-Mare Böhlenius, Docksta BTK
1980 Anna-Carin Bjelkeby, Norra BTK
1981 Anna-Carin Bjelkeby, Norra BTK
1982 Britt-Marie Böhlenius, Docksta BTK
1983 Britt-Marie Böhlenius, Docksta BTK
1984 Britt-Marie Böhlenius, Docksta BTK
1985 Eva Nordlander, Kungsgårdens IS
1986 Maria Wermelin, Backe IF
1987 Viktoria Larsson, Backe IF
1988 Karin Böhlenius, Docksta BTK
1989 Monica Kjellsson, Vå-Rö BTK 
1990 Linda Sundell, Vå-Rö BTK
1991 Catrin Westman, Kramforsalliansen
1992 Catrin Westman, Kramforsalliansen
1993 Lina Olsson, Norra BTK
1994 Cecila Wallin, Backe IF
1995 Anna Hygge, Norra BTK
1996 Spelades ej
1997 Spelades ej
1998 Sofia Tallberg, Sollefteå BTK
1999 Malin Frisendahl, Ådalslidens SK 
2000 Malin Frisendahl, Ådalslidens SK
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Spelades ej
2007 Spelades ej
2008 Uppgift saknas
2009 Spelades ej
2010 Spelades ej
2011 Spelades ej
2012 Linnea Nordlander, Kungsgårdens IS
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Flickor 14 (DM 1995-97)

1995 Cecilia Wallin, Norra BTK
1996 Therese Ullberg, Kungsgårdens SK
1997 Therese Nilsson, Kungsgårdens SK
                      -
2005 Uppgift saknas
2006 Uppgift saknas
2007 Uppgift saknas
2008 Uppgift saknas
2009 Uppgift saknas
2010 Uppgift saknas
2011 Uppgift saknas
2012 Uppgift saknas
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Flickor 13 (DM 1974-00)

1974 Lena Wåglund, Kramforsalliansen
1975 Anna Fröhlander, Backe IF
1976 Anna Fröhlander, Backe IF
1977 Maria Collén, Ådalslidens SK
1978 Carina Sjödin, Backe IF
1979 Camilla Andersson, Härnösands BTK
1980 Anneli Hällgren, Norra BTK
1981 Anneli Hällgren, Norra BTK
1982 Britt-Marie Böhlenius, Docksta BTK
1983 Maria Wemelin, Backe IF
1984 Maria Wermelin, Backe IF
1985 Viktoria Larsson, Backe IF
1986 Karin Böhlenius, Backe IF
1987 Monica Kjellsson, Vå-Rö BTK
1988 Monica Kjellsson, Vå-Rö BTK
1989 Monica Kjellsson, Vå-Rö BTK
1990 Catrin Westman, Kramforsalliansen
1991 Karin Dahlberg, Norra BTK
1992 Jennie Wallén, Docksta BTK
1993 Cecilia Wallin, Backe IF
1994 Cecilia Wallin, Backe IF
1995 Ramona Fällström, Kungsgårdens SK
1996 Therese Nilsson, Kungsgårdens SK
1997 Sofia Tallberg, Sollefteå BTK
1998 Malin Frisendahl, Ådalslidens SK
1999 Malin Frisendahl, Ådalslidens SK
2000 Malin Frisendahl, Ådalslidens SK
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
                         -
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Flickor 12 (DM 1995-97, 2009-12)

1995 Therese Nilsson, Kungsgårdens SK
1996 Sofia Tallberg, Sollefteå BTK
1997 Sara Galfvensjön, Sollefteå BTK
                    -
2005 Uppgift saknas
2006 Uppgift saknas
2007 Uppgift saknas
2008 Uppgift saknas
2009 Linnea Nordlander, Kungsgårdens IS
2010 Spelades ej                 -
2011 Tilde Öberg, Docksta BTK
2012 Tilde Öberg, Docksta BTK 
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas

Uppdaterad: 15 MAJ 2019 16:16
Epost: Adressen Gömd

Liverapportering

pingiskanalen



Evenemang

Dataranking

Länkar

Webbshop



stiga

RIG

koping

Hello Sweden

Sports heart

SRB

sporrong

 Allt i transport

Framåt för fler i rörelse

Postadress:
Svenska Bordtennisförbundet
Köping Arena
731 85 Köping

Besöksadress:
Badvägen 4
731 85 Köping

Kontakt:
Tel: 0856278120
E-post: This is a mailto link

Se all info