Hoppa till sidans innehåll

Bohuslän-Dal (1940-14)


Distriktsmästare i singel

Herrar (DM 1940-41, 1947-00, 06-14)

1940 Rune Johansson, Stjärnan, Uddevalla
1941 Rune Johansson, Stjärnan, Uddevalla 
1942 Uppgift saknas
1943 Uppgift saknas
1944 Uppgift saknas
1945 Uppgift saknas
1946 Uppgift saknas
1947 Kaare Wang, Uddevalla 
1948 Kaare Wang, Uddevalla 
1949 Rune Ström, Uddevalla
1950 Kaare Wang, Uddevalla
1951 Sven-Erik Salander, Silva 
1952 Kaare Wang, Uddevalla
(Runner up: Sven-Erik Salander, Silva)
1953 Sven-Erik Salander, Silva
(Runner up: Ulf Larsson, Silva)
1954 Kaare Wang, Silva
(Runner up: Sven-Erik Salander)
1955 Sven-Erik Salander, Silva, Uddevalla BTK
(Runner up: Kaare Wang, Silva, Uddevalla BTK)
1956 Rolf Jönsson, Uddevalla BTK
(Runner up: Rune Ström, Uddevalla BTK)
1957 Leif Persson, Smögens BTK
(Runner up: Mats Rhodén, Mollösunds BTF)
1958 Kaare Wang, Uddevalla BTK
(Runner up: Mats Rhodén, Mollösunds BTF)
1959 Kaare Wang, Uddevalla BTK
1960 Göte Lantz, Uddevalla BTK
1961 Bo Pettersson, IFK Åmål
1962 Lars-Åke Hellström, Melleruds TK
1963 Rolf Jinglöf, Melleruds TK
1964 Ronny Fredriksson, Melleruds TK
1965 Göte Lantz, BTK Silva
1966 Ronny Fredriksson, Melleruds TK
1967 Göte Lantz, Uddevalla BTK
1968 Tony Larsson, Melleruds TK
1969 Tony Larsson, Melleruds TK
1970 Alf Knutsson, Uddevalla BTK
1971 Tony Larsson, Melleruds TK
1972 Tony Larsson, Melleruds TK
1973 Tony Larsson, Melleruds BTK
1974 Tony Larsson, Melleruds BTK
1975 Lennart Davidsson, Uddevalla BTK
1976 Tony Larsson, Melleruds BTK
1977 Tony Larsson, Melleruds BTK
1978 Reine Arvidsson, Uddevalla BTK
1979 Bengt Karlsson, Uddevalla BTK
1980 Lennart Davidsson, Uddevalla BTK
1981 Torbjörn Olsson, Svanesunds GIF
1982 Torbjörn Olsson, Svanesunds GIF
1983 Åke Andreasson, Svanesunds GIF
1984 Valle Svahn, Munkedals BTK
1985 Freddie Helgesson, Munkedals BTK
1986 Freddie Helgesson, Munkedals BTK
1987 Freddie Helgesson, Munkedals BTK
1988 Torbjörn Olsson, Stenungsunds IF
1989 Torbjörn Olsson, Stenungsunds IF
1990 Peter Tegner, Melleruds BTK
1991 Peter Tegner, Lysekils BTK
1992 Peter Tegner, Lysekils BTK
1993 Peter Tegner, Lysekils BTK
1994 Peter Tegner, Lysekils BTK
1995 Peter Tegner, Lysekils BTK
1996 Johnny Lennartsson, Lysekils BTK
1997 Christian Rönning, Uddevalla BTK
1998 Christian Rönning, Uddevalla BTK
1999 Christian Rönnäng, Uddevalla BTK
2000 Christian Rönninge, Uddevalla BTK
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Nicklas Sörfjäll, Svanesunds GIF
2007 Anders Sjöstedt, Ärtemarks IF
2008 Andreas Johansson, Ärtemarks IF
2009 Nicklas Sörfjäll, Svanesunds GIF
2010 Nicklas Sörfjäll, Svanesunds GIF
2011 Erik Åhman, Munkedals BTK
2012 Kristoffer Engelbertsen, BTK Dalen
2013 Jimmy Ojakangas, Munkedals BTK
2014 Peter Hedram, Munkedals BTK

Herrar 20 (DM 1995-00, 06-12)

1995 Johnny Lennartsson, Lysekils BTK
1996 Johnny Lennartsson, Lysekils BTK
1997 Johan Bergius, Lysekils BTK
1998 Roger Lennartsson, Lysekils BTK
1999 Niklas Waldenström, Uddevalla BTK
2000 Niklas Waldenström, Munkedals BTK
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Jonas Barkman, Svanesunds GIF
2007 Rasmus Areskoug, Svanesunds GIF
2008 Uppgift saknas
2009 Alexander Sultan, Svanesunds GIF
2010 Rasmus Areskoug, Svanesunds GIF
2011 Alexander Sultan, Svanesunds GIF
2012 Marcus Nilsson, Svanesunds GIF
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas

Herrjuniorer 17 (DM 1947-00, 06-12)

1947 Tore Pettersson, Uddevalla 
1948 Arne Josefsson, Ljungskile
1949 Arne Josefsson, Ljungskile
1950 Lars Persson, Smögen 
1951 Mats Rhodén, Mollösund
1952 Lars Persson, Smögen
1953 Gunnar Johansson, Smögen
1954 Leif Persson, Smögen
1955 Rolf Jönsson, Uddevalla BTK
1956 Rolf Jönsson, Uddevalla BTK
1957 Sixten Olsson, Smögens BTK
1958 Örjan Persson, Smögens BTK
1959 Bo Pettersson, Åmåls BTK
1960 Dag Antonsson, Brattås CK
1961 Hans Oscarsson, Dingle IF
1962 Lars-Åke Hällström, Melleruds TK
1963 Lars-Åke Hällström, Melleruds TK
1964 Claes Göran Hansson, Smögens BTK
1965 Claes Göran Hansson, Smögens BTK
1966 Jan-Erik Strand, Melleruds TK
1967 Jan-Erik Strand, Melleruds TK
1968 Alf Knutsson, Varekils IF
1969 Alf Knutsson, Uddevalla BTK
1970 Thomas Karlsson, Eds FF
1971 Reine Arvidsson, Uddevalla BTK
1972 Reine Arvidsson, Uddevalla BTK
1973 Reine Arvidsson, Uddevalla BTK
1974 Per-Olof Högberg, Uddevalla BTK
1975 Tommy Samuelsson, Stenungsunds IF
1976 Tommy Samuelsson, Stenungsunds IF
1977 Bengt Gustavsson, Uddevalla BTK
1978 Torbjörn Olsson, Svanesunds GIF
1979 Ingemar Kallas, Uddevalla BTK
1980 Torbjörn Olsson, Svanesunds GIF
1981 Torbjörn Olsson, Svanesunds GIF
1982 Ingemar Kallas, Uddevalla BTK
1983 Lars Olsson, Svanesunds GIF
1984 Valle Svahn, Munkedals BTK
1985 Freddie Helgesson, Munkedals BTK
1986 Thomas Buza, Melleruds BTK 
1987 Andreas Johansson, Stenungsunds IF
1988 Andreas Johansson, Stenungsunds IF
1989 Ulf Johansson, Stenungsunds IF
1990 Fredrik Westman, Melleruds BTK
1991 Thomas Ahl, Uddevaala BTK
1992 Christian Pettersson, Ärtemarks IF
1993 Johnny Lennartsson, Lysekils BTK
1994 Roger Lennartsson, Lysekils BTK
1995 Jimmy Larsson, Lysekils BTK
1996 Daniel Visone, Lysekils BTK
1997 Niklas Waldenström, Munkedals BTK
1998 Per Alsén, Uddevalla BTK
1999 Per Alsén, Uddevalla BTK
2000 Nicklas Sörfjäll, Svanesunds GIF
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Mattias Andersson, Uddevalla BTK
2007 Lukas Eriksson-Törnqvist, Uddevalla BTK
2008 Uppgift saknas
2009 Ivan Ristic, Uddevalla BTK
2010 Alexander Sultan, Svanesunds GIF
2011 Lucas Mentzer, Munkedals BTK
2012 Jimmy Jansson, Svanesunds GIF
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas

Pojkar 15 (DM 1962-00, 06-12)

1962 Lars-Åke Hällström, Melleruds TK
1963 Lars-Ture Stahlin, Varekils IF
1964 Thomas Erlingson, Melleruds TK
1965 Alf Knutsson, Varekils IF
1966 Jan-Erik Strand, Melleruds TK
1967 Alf Knutsson, Varekils IF
1968 Thomas Karlsson, Eds FF
1969 Tomas Karlsson, Eds FF
1970 Lennart Härdner, Uddevalla BTK
1971 Reine Arvidsson, Melleruds TK
1972 Ulf Andersson, BTK Dalen
1973 Per-Olof Högberg, Uddevalla BTK
1974 Tommy Samuelsson, Stenungsunds IF
1975 Jan Holgersson, Melleruds BTK
1976 Torbjörn Olsson, Stenungsunds IF
1977 Torbjörn Olsson, Svanesunds GIF
1978 Torbjörn Olsson, Svanesunds GIF
1979 Ingemar Kallas, Uddevalla BTK
1980 Torbjörn Olsson, Svanesunds GIF
1981 Lars Olsson, Svanesunds GIF
1982 Valle Svahn, Munkedals BTK
1983 Valle Svahn, Munkedals BTK
1984 Thomas Buza, Melleruds BTK
1985 Thomas Buza, Melleruds BTK
1986 Thomas Buza, Melleruds BTK 
1987 Andreas Johansson, Stenungsunds IF
1988 Andreas Johansson, Stenungsunds IF
1989 Mattias Nilsson, Långö BTK
1990 Andreas Blom, Stenungsunds IF
1991 Johnny Lennartsson, Lysekils BTS
1992 Roger Lennartsson, Lysekils BTS
1993 Roger Lennartsson, Lysekils BTK
1994 Daniel Visone, Lysekils BTK
1995 Daniel Visone, Lysekils BTK
1996 Daniel Visone, Lysekils BTK
1997 Stefan Gustafsson, Svanesunds GIF
1998 Niklas Sörfjäll, Svanesunds GIF
1999 Per Alsén, Uddevalla BTK
2000 Johannes Blom, Svanesunds GIF
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Marcus Pettersson, Uddevalla BTK
2007 Marcus Pettersson, Uddevalla BTK
2008 Uppgift saknas
2009 Marcus Kinhult, RK Fisklir
2010 Lucas Mentzer, Munkedals BTK
2011 Lucas Mentzer, Munkedals BTK
2012 Jimmy Jansson, Svanesunds GIF
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas

Pojkar 14 (DM 1995-97)

1995 Daniel Visone, Lysekils BTK
1996 Christian Johansson, Stenungsunds IF
1997 Per Alsén, Uddevalla BTK
                         -
2005 Uppgift saknas
2006 Uppgift saknas
2007 Uppgift saknas
2008 Uppgift saknas
2009 Uppgift saknas
2010 Uppgift saknas
2011 Uppgift saknas
2012 Uppgift saknas
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas

Pojkar 13 (DM 1975-00)

1975 Peter Jakobsson, Eds FF
1976 Håkan Ågren, Melleruds BTK
1977 Tommy Westerberg, Uddevalla BTK
1978 Torbjörn Olsson, Svanesunds GIF
1979 Ingemar Kallas, Uddevalla BTK
1980 Lars Olsson, Svanesunds GIF
1981 Valle Svahn, Munkedals BTK
1982 Per-Arne Mellander, Melleruds BTK
1983 David Starck, Stenungsunds IF
1984 Thomas Buza, Melleruds BTK
1985 Joakim Johansson, Stenungsunds IF
1986 Andreas Johansson, StenungsundsIF
1987 Andreas Johansson, Stenungsunds IF
1988 Andreas Blom, Skärhamns BTK
1989 Jörgen Sparredahl, Stenungsunds BTK
1990 Andreas Härsjö, Svanesunds GIF
1991 Henrik Magnusson, Eds FF
1992 Robert Olofsson, Lysekils BTS
1993 Daniel Visone, Lysekils BTS
1994 Daniel Visone, Lysekils BTS
1995 Stefan Gustavsson, Stenungsunds IF
1996 Per Alsén, Uddevalla BTK
1997 Per Alsén, Uddevalla BTK
1998 Niklas Sörfjäll, Svanesunds GIF
1999 Johannes Blom, Svanesunds GIF
2000 Jonas Barkman, Uddevalla BTK
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas

Pojkar 12 (DM 1995-97, 09-12)

1995 Per Alsén, Uddevalla BTK
1996 Per Alsén, Uddevalla BTK
1997 Niklas Sörfjäll, Svanesunds GIF
                         -
2005 Uppgift saknas
2006 Uppgift saknas
2007 Uppgift saknas
2008 Uppgift saknas
2009 Patrik Andersson, Uddevalla BTK
2010 Patrik Andersson, Uddevalla BTK
2011 Gustav Rödström, BTK Dalen
2012 Jesper Adriansson, Munkedals BTK
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas

Damer (DM 1948-00, 06-14)

1948 Elsa Edström, Mollösund
1949 Elsa Edström, Mollösund
1950 Signhild Tegner, Torp 
1951 Signhild Tegner, Torp 
1952 Signhild Tegner, Torp
(Runner up: Birgitta Tegner, Torp)
1953 Reina Hermansson, Torp 
(Runner up: Solveig Hermansson, Torp)
1954 Birgitta Tegner, Torp
(Runner up: Reina Hermansson, Torp)
1955 Birgitta Tegner, Torps GIF
(Runner up: Reina Wetterström, Torsp GIF)
1956 Birgitta Tegner, Torps GIF
(Runner up: Reina Wetterström, Torsps GIF)
1957 Reina Wetterström, Torps GoIF
(Runner up: Birgitta Tegner, Torp)
1958 Ingegerd Johansson, Torps GIF
(Runner up: Reina Wetterström, Torps GIF)
1959 Ingegerd Johansson, Torps GoIF
1960 Ingegerd Johansson, Torsp GoIF
1961 Ingegerd Johansson, Torps GoIF
1962 Birgitta Larsson, Torps GoIF
1963 Birgitta Tegner-Larsson, Torps GoIF
1964 Birgitta Tegner-Larsson, Torps GoIF
1965 Reina Wetterström, Torps GIF
1966 Birgitta Tegner-Larsson, Torps GIF
1967 Birgitta Tegner-Larsson, Torps GIF
1968 Birgitta Tegner-Larsson, Torps GIF
1969 Marianne Ivarsson, Kållekärrs IK
1970 Lena Karlsson, Stenungsunds IF
1971 Marianne Ivarsson, Kållekärrs IK
1972 Kerstin Pettersson, Kvillebyns SK
1973 Marianne Göransson, Kållekärs IK
1974 Marianne Göransson, Kållekärs IK
1975 Marianne Göransson, Kållekärs IK
1976 Anette Andreasson, Uddevalla BTK
1977 Marianne Göransson, Kållekärs IK
1978 Marianne Göransson, Kållekärs IK
1979 Marianne Göransson, Kållekärs IK
1980 Susanne Persson, Stenungsunds IF
1981 Susanne Persson, Stenungsunds IF
1982 Susanne Persson, Stenungsunds IF
1983 Annelie Regnander, Stenungsunds IF
1984 Annelie Regnander, Stenungsunds IF
1985 Annelie Regnander, Stenungsunds IF
1986 Katarina Nilsson, Stenungsunds IF
1987 Birgitta Tegner, Melleruds BTK
1988 Birgitta Tegner, Stenungsunds IF
1989 Birgitta Tegner, Stenungsunds IF
1990 Birgitta Tegner, Stenungsunds IF
1991 Elinor Karlsson, Partille IF
1992 Elinor Karlsson, PPK 79
1993 Birgitta Tegner, Melleruds BTK
1994 Elinor Karlsson, Uddevalla BTK
1995 Elinor Karlsson, Uddevalla BTK
1996 Birgitta Tegner, Melleruds BTK
1997 Anna-Carin Wilhelmsson, Uddevalla BTK
1998 Gabriella Pettersson, Uddevalla BTK
1999 Zhan Yan, Ärtemarks IF
2000 Anna Magnusson, Uddevalla BTK
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Michaela Karlsson, Ärtemarks IF
2007 Spelades ej
2008 Rebecka Littbrand, Sandåkerns SK
2009 Michaela Karlsson, Ärtemarks IF
2010 Madeleine Ström, Stenungsunds BTF
2011 Fredrika Andersson, Stenungsunds BTF
2012 Jennie Stark, Skärhamns BTK
2013 Fredrika Andersson, Skärhamns BTK
2014 Julia Fredriksson, Lysekils PK

Damer 20 (DM 1995-00, 06-12)

1995 Ida Almefjord, Uddevalla BTK
1996 Cecilia Krona, Ärtemarks IF
1997 Linda Green, Svanesunds GIF
1998 Anna Magnusson, Uddevalla BTK
1999 Anna Magnusson, Uddevalla BTK
2000 Carin Thorstensson, Ärtemarks IF
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Spelades ej
2007 Spelades ej
2008 Uppgift saknas
2009 Huda Mustafa, Ärtemarks IF
2010 Sandra Swedenfeldt, Uddevalla BTK
2011 Amanda Sembe Johansson, Svanesunds GIF
2012 Sandra Swedenfeldt, Uddevalla BTK
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas

Damjuniorer 17 (DM 1948-00, 06-12)

1948 Sonja Ljungberg, Ljungskile 
1949 Gerd Eriksson, Torp
1950 Tyra Tegner, Torp 
1951 Signhild Tegner, Torp 
1952 Signhild Tegner. Torp
1953 Gerd Olsson, Torp
1954 Birgitta Tegner, Torp
1955 Birgitta Tegner, Torps GIF
1956 Ingegerd Johansson, Torps GIF
(Runner up: Helen Samuelsson, Stensbo IF)
1957 Ingegerd Johansson, Torps GIF
1958 Helen Samuelsson, Stensbo IF
1959 Helen Samuelsson, Stensbo IF
1960 Inga-Lill Andersson, Varekils IF
1961 Inga-Lill Andersson, Varekils IF
1962 Lena Abrahamsson, Varekils IF
1963 Eva-Lisa Lundell, Eds FF
1964 Ulla-Märta Gustavsson, Sundals-Ryrs IF
1965 Ulla-Märta Gustavsson, Sundal-Ryrs IF 
1966 Laila Wikström, Kroppefjälls IF
1967 Majvor Halldin, Kållekärrs IK
1968 Majvor Halldin, Kållekärrs IK
1969 Kerstin Pettersson, Kvillebyns SK
1970 Kerstin Pettersson, Kvillebyns SK
1971 Kerstin Pettersson, Kvillebyns SK
1972 Barbro Erlandsson, Varekils IF
1973 Lena Johansson, Eds FF
1974 Anette Andreasson, Uddevalla BTK
1975 Anette Andreasson, Uddevalla BTK
1976 Anette Andreasson, Uddevalla BTK
1977 Marianne Englund, Svanesunds GIF
1978 Marianne Englund, Svanesunds GIF
1979 Susanne Persson, Stenungsunds IF
1980 Susanne Persson, Stenungsunds IF
1981 Susanne Persson, Stenungsunds IF
1982 Annelie Regnander, Stenungsunds IF
1983 Annelie Regnander, Stenungsunds IF
1984 Annelie Regnander, Stenungsunds IF
1985 Katarina Nilsson, Stenungsunds IF
1986 Gisela Larsson, Eds IF
1987 Gisela Larsson, Eds IF
1988 Maria Eriksson, Eds IF
1989 Ulrika Larsson, Melleruds BTK
1990 Gabriella Pettersson, Gilleby IF
1991 Sandra Smith, Ärtemarks IF
1992 Sandra Smith, Ärtemarks IF
1993 Sandra Smith, Ärtemarks IF
1994 Ida Almefjord, Uddevalla BTK
1995 Uppgift saknas
1996 Natalie Gecse, Uddevalla BTK
1997 Linda Green, Svanesunds GIF
1998 Anna Karlsson, Uddevalla BTK
1999 Carin Thorstensson, Ärtemarks IF
2000 Sandra Saarinen, Uddevalla BTK
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Spelades ej
2007 Emilia Åkerström, Ärtemarks IF
2008 Uppgift saknas
2009 Sofia Egertz, Ärtemarks IF
2010 Sandra Swedenfeldt, Uddevalla BTK
2011 Emelie Johansson, Varekils IF
2012 Jenny Erlandsson, Varekils IF
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas

Flickor 15 (DM 1962-00, 06-12)

1962 Lena Abrahamsson, Varekils IF
1963 Lena Abrahamsson, Varekils IF
1964 Ulla-Märta Gustavsson, Sundals-Ryrs IF
1965 Ulla-Märta Gustavsson, Sundals.Ryrs IF
1966 Carina Knutsson, Varekils IF
1967 Majvor Halldin, Kållekärrs IK
1968 Majvor Halldin, Kållekärrs IK
1969 Kerstin Pettersson, Kvittebyns SK
1970 Sylvia Eriksson, Stenungsunds IF
1971 Sylvia Eriksson, Stenungsunds IF
1972 Lena Nilsson, Eds FF
1973 Lena Johansson, Eds FF
1974 Anette Andreasson, Uddevalla BTK
1975 Elisabeth Johansson, Uddevalla BTK
1976 Marina Persson, Svanesunds GIF
1977 Liselott Blom, Eds FF
1978 Liselott Blom, Eds FF
1979 Karin Strömberg, Stenungsunds IF
1980 Madelene Johansson, Uddevalla BTK
1981 Karin Strömberg, Stenungsunds IF
1982 Annelie Regnander, Stenungsunds IF
1983 Pia Kalentun, BTK Gullmarn
1984 Elinor Karlsson, Torps GoIF
1985 Elinor Karlsson, Torps GoIF
1986 Elinor Karlsson, Stenungsunds IF
1987 Ulrika Larsson, Melleruds BTK
1988 Marina Larsson, Eds IF
1989 Gabriella Pettersson, Gilleby IF
1990 Anna Gullmarstrand, Skärhamns BTK
1991 Sandra Smith, Ärtemarks IF
1992 Ida Almefjord, PPK 79
1993 Fredrika Johansson, Stenungsunds IF
1994 Madeleine Ström, Munkedals BTK
1995 Linda Green, Stenungsunds IF
1996 Anna Magnusson, Ärtemarks IF
1997 Anna Magnusson, Ärtemarks IF
1998 Carin Thorstensson, Ärtemarks IF
1999 Carin Thorstensson, Ärtemarks IF
2000 Sandra Saarinen, Uddevalla BTK
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Michaela Karlsson, Ärtemarks IF
2007 Clara Erlandsson, Ärtemarks IF
2008 Uppgift saknas
2009 Josefin Fridlund, Munkedals BTK
2010 Alicia Toresson, Skärhamns BTK
2011 Julia Fredriksson, Uddevalla BTK
2012 Julia Fredriksson, Lysekils PK
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas

Flickor 14 (DM 1995-97)

1995 Anna Magnusson, Eds FF
1996 Anna Magnusson, Ärtemarks IF
1997 Anna Karlsson, Stenungsunds IF
                         -
2005 Uppgift saknas
2006 Uppgift saknas
2007 Uppgift saknas
2008 Uppgift saknas
2009 Uppgift saknas
2010 Uppgift saknas
2011 Uppgift saknas
2012 Uppgift saknas
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas

Flickor 13 (DM 1975-00)

1975 Liselott Blom, Eds FF
1976 Elisabeth Martinsson, Eds FF
1977 Gunnel Kjellström, Eds FF
1978 Madelene Johansson, Uddevalla BTK
1979 Karin Strömberg, Stenungsunds IF
1980 Annelie Regnander, Stenungsunds IF
1981 Pia Kalentun, Lysekils BTK
1982 Gisela Larsson, Eds FF
1983 Elinor Karlsson, Torps GIF
1984 Elinor Karlsson, Torps GIF
1985 Anna Johansson, Eds FF
1986 Helen Johansson, Eds FF
1987 Gabriella Pettersson, Gilleby IF
1988 Lisa Ahlqvist, Munkedals BTK
1989 Therese Larsson, Eds FF
1990 Linda Andersson, Gilleby IF
1991 Madeleine Ström, Uddevalla BTK
1992 Madeleine Ström, Uddevalla BTK
1993 Linda Green, Varekils IF
1994 Anna Magnusson, Eds FF
1995 Anna Magnusson, Eds FF
1996 Anna Karlsson, Stenungsunds IF
1997 Carin Thorstensson, Ärtemarks IF
1998 Carin Johansson, Munkedals BTK
1999 Sandra Saarinen, Uddevalla BTK
2000 Kristin Backman, Ärtemarks IF
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas

Flickor 12 (DM 1995-97, 09-12)

1995 Anna Karlsson, Stenungsunds IF
1996 Therese Wånggren, Ärtemarks IF
1997 Kristin Svedberg, Munkedals BTK
                         -
2005 Uppgift saknas
2006 Uppgift saknas
2007 Uppgift saknas
2008 Uppgift saknas
2009 Julia Fredriksson, RK Fisklir
2010 Julia Fredriksson, Uddevalla BTK
2011 Frida Kinhult, RK Fisklir
2012 Andrea Haukrogh, Munkedals BTK
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas

Uppdaterad: 15 MAJ 2019 16:23
Epost: Adressen Gömd

Liverapportering



pingiskanalen



Evenemang

ITTF World Tour Grand Finals
12-15 december, Zhengzhou, Kina
Information
Resultat
Livesändningar

Dataranking

Länkar

Webbshop



stiga

RIG

koping

Hello Sweden

Sports heart

SRB

sporrong

 Allt i transport

Framåt för fler i rörelse

Postadress:
Svenska Bordtennisförbundet
Köping Arena
731 85 Köping

Besöksadress:
Badvägen 4
731 85 Köping

Kontakt:
Tel: 0856278120
E-post: This is a mailto link

Se all info