Hoppa till sidans innehåll

Gästrikland (1940-14)


Distriktsmästare i singel

Herrar (DM 1940, 1949-14)

1940 H. Bergh, Sandviken
1941 Uppgift saknas
1942 Uppgift saknas
1943 Uppgift saknas
1944 Uppgift saknas
1945 Uppgift saknas
1946 Uppgift saknas
1947 Spelades ej
1948 Spelades ej
1949 Carl Bertil Berg, Sandviken
1950 Ove Lindberg, Gävle
1951 Henry Karlsson, Örta
1952 Carl Bertil Berg, Örta
(Runner up: Seth Segerdahl, Gävle)
1953 Ove Lindberg, Gävle
(Runner up: Seth Segerdahl, Gävle)
1954 Å. Pettersson, Gävle
(Runner up: Seth Segerdahl, Huge)
1955 Seth Segerdahl, IK Huge Gävle
(Runner up: Nils Broman, Örta IF)
1956 Carl Bertil Berg, Örta IF
(Runner up: Seth Segerdahl, IK Huge)
1957 Seth Segerdahl, IK Huge
(Runner up: Carl Bertil Berg, Örta IF)
1958 Inge Pettersson, IK Huge
(Runner up: Nils Broman, Örta IF)
1959 Uppgift saknas
1960 Rolf Gustavsson, IK Huge
1961 B-O. Ericsson, IK Huge
1962 Sven-Olof Ericsson, IK Huge
1963 Rolf Gustavsson, IK Huge
1964 Sven-Olof Ericsson, IK Huge
1965 Sven-Olof Ericsson, IK Huge
1966 Sven-Olof Ericsson, IK Huge
1967 Sven-Olof Ericsson, IK Huge
1968 Sven-Olof Ericsson, BTK Urnan
1969 Leif Lindquist, BTK Urnan
1970 Leif Lindquist, BTK Urnan
1971 Leif Lindquist, BTK Urnan
1972 Leif Lindquist, BTK Urnan
1973 Roger Wahlgren, BTK Urnan
1974 Hans Carlsson, BTK Urnan
1975 Lars-Göran Eriksson, IFK Gävle
1976 Hans Carlsson, BTK Urnan
1977 Lars-Göran Eriksson, IFK Gävle
1978 Kenneth Eriksson, BTK Urnan
1979 Lars-Göran Eriksson, BTK Urnan/Gävle
1980 Hans Carlsson, BTK Urnan
1981 Jan Österberg, BTK Urnan
1982 Peter Waltersson, BTK Urnan
1983 Jan Österberg, BTK Urnan
1984 Uppgift saknas
1985 Jan Österberg, BTK Urnan/Gävle
1986 Jonny Stockhaus, BTK Urnan/Gävle
1987 Jonny Stockhaus, BTK Urnan/Gävle
1988 Jonny Stockhaus, BTK Urnan/Gävle
1989 Jan Österberg, BTK Urnan/Gävle
1990 Jan Österberg, BTK Urnan/Gävle
1991 Mattias Pettersson, BTK Urnan/Gävle
1992 Mattias Pettersson, BTK Urnan/Gävle
1993 Christian Hallberg, Valbo AIF
1994 Jens Lundquist, Valbo AIF
1995 Håkan Persson, Valbo AIF
1996 Tomas Carlsson, Fridhem/Urnan BTK
1997 Erik Norlin, Valbo AIF
1998 Erik Norlin, Valbo AIF
1999 Håkan Persson, Valbo AIF
2000 Håkan Persson, Valbo AIF
2001 Uppgift saknas
2002 Christian Hallberg, Valbo AIF
2003 Tomas Nygren, Fridhem/Urnan BTK
2004 Christian Lundquist, Valbo AIF
2005 Daniel Carlsson, Fridhem/Urnan BTK
2006 Daniel Carlsson, Fridhem/Urnan BTK
2007 Mats Larsson, Fridhem/Urnan BTK
2008 Kenneth Eriksson, Fridhem/Urnan BTK
2009 Niklas Hagberg, Fridhem/Urnan BTK
2010 Christian Lundquist, Valbo AIF
2011 Jacob Titus, Valbo AIF
2012 Håkan Persson, Valbo AIF
2013 Håkan Persson, Valbo AIF
2014 Erik Ölund, Valbo AIF

Herrar 20 (DM 1995-00, 06-12)

1995 Håkan Persson, Valbo AIF
1996 Kalle Danielsson, KFUM Gävle BT
1997 Andreas Molin, Valbo AIF
1998 Tomas Carlsson, Fridhem/Urnan BTK
1999 Mattias Lidbom, Bomhus BTK
2000 Gustav Gräll, Valbo AIF
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Daniel Carlsson, Fridhem/Urnan/BTK
2007 Robin Lindström, Valbo AIF
2008 Uppgift saknas
2009 Mathias Gustafsson, Fridhem/Urnan BTK
2010 Spelades ej
2011 Jacob Titus, Valbo AIF
2012 Erik Öhlund, Valbo AIF
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas

Herrjuniorer 17 (DM 1940, 1947-00, 06-12)

1940 R. Hjort, Gävle
1941 Uppgift saknas
1942 Uppgift saknas
1943 Uppgift saknas
1944 Uppgift saknas
1945 Uppgift saknas
1946 Uppgift saknas
1947 Spelades ej
1948 Spelades ej
1949 Ingvar Lundell, Gävle
1950 Rolf Löfqvist, Gävle
1951 Rolf Löfqvist, Gävle
1952 Rolf Löfqvist, Gävle
1953 Hans Edvarsson, Staffan
1954 C. M. Lundgren, Gävle 
1955 Ulf Löthberg, Örta IF
1956 Sune Berg, Örta IF
(Runner up: Urban Norlén, Gävle KFUM)
1957 Urban Norlén, Gävle KFUM
1958 Claes Sandgren, Gävle KFUM
1959 Uppgift saknas
1960 Claes Sundgren BTK Urnan
1961 Hans Björklund, Örta IF
1962 Lars Vendel, Hemgårdspojkarna
1963 Peter Carlbaum, Hemgårdspojkarna
1964 Lars Vendel, IK Huge
1965 Sven-Olof Ericsson, IK Huge
1966 Leif Lindquist, BTK Urnan
1967 Leif Lindquist, BTK Urnan
1968 Leif Lindquist, BTK Urnan
1969 Roger Wahlgren, BTK Urnan
1970 Dick Eklund, BTK Urnan
1971 Ulf Lindh, BTK Urnan
1972 Hans-Olov Eriksson, IFK Gävle
1973 Hans Carlsson, BTK Urnan
1974 Hans Carlsson, BTK Urnan
1975 Lars-Olov Zetterlind, BTK Urnan
1976 Lars-Olov Zetterlind, BTK Urnan
1977 Lars-Göran Eriksson, IFK Gävle
1978 Lars-Göran Eriksson, IFK Gävle
1979 Christer Löw, Bomhus BTK
1980 Christer Löw, Bomhus BTK
1981 Jan Österberg, BTK Urnan/Gävle
1982 Mattias Pettersson, BTK Urnan/Gävle
1983 Mikael Pettersson, Bomhus BTK
1984 Pär Skallin, KFUM Gävle
1985 Fredrik Lundqvist, Valbo AIF
1986 Fredrik Lundqvist, BTK Offensiv
1987 Fredrik Lundqvist, BTK Offensiv
1988 Fredrik Lundqvist, BTK Urnan/Gävle
1989 Olov Eriksson, BTK Urnan/Gävle
1990 Håkan Persson, Valbo AIF
1991 Jens Lundqvist, Valbo AIF
1992 Håkan Persson, Valbo AIF
1993 Jens Lundqvist, Valbo AIF
1994 Jens Lundqvist, Valbo AIF
1995 Kalle Danielsson, KFUM Gävle BT
1996 Andreas Molin, Valbo AIF
1997 Tomas Carlsson, Fridhem/Urnan BTK
1998 Tomas Carlsson, Fridhem/Urnan BTK
1999 Gustav Gräll, Valbo AIF
2000 Viktor Lindqvist, Bomhus BTK
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Robin Lindström, Valbo AIF
2007 Robin Lindström, Valbo AIF
2008 Uppgift saknas
2009 Erik Öhlund, Valbo AIF
2010 Jacob Titus, Valbo AIF
2011 Jacob Titus, Valbo AIF
2012 Axel Andersson, Valbo AIF
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas

Pojkar 15 (DM 1962-00, 06-12)

1962 Rolf Pettersson, Hemgårdspojkarna
1963 Lars Vendel, Hemgårdspojkarna
1964 Leif Lindquist, BTK Urnan
1965 Leif Lindquist, BTK Urnan
1966 Leif Lindquist, BTK Urnan
1967 Björn Hedlund, BTK Urania
1968 Dick Eklund, BTK Urnan
1969 Ulf Lindh, BTK Urnan
1970 Kenneth Berglin, Bomhus BTK
1971 Hans Carlsson, BTK Urnan
1972 Hans Carlsson, BTK Urnan
1973 Lars-Olov Zetterlind, BTK Urnan
1974 Lars-Göran Eriksson, IFK Gävle
1975 Nils-Åke Magnusson Bomhus BTK
1976 Jan Österberg, BTK Urnan
1977 Jan Österberg, BTK Urnan
1978 Jan Österberg, BTK Urnan
1979 Christer Löw, Bomhus BTK
1980 Anders Fredriksson, BTK Offensiv
1981 Jörgen Bergsten, BTK Urnan/Gävle
1982 Christer Bäck, Gestrike-Hammarby IF
1983 Mattias Pettersson, BTK Offensiv
1984 Mattias Pettersson, BTK Offensiv
1985 Fredrik Lundqvist, Valbo AIF
1986 Fredrik Lundqvist, BTK Offensiv
1987 Fredrik Lundqvist, BTK Offensiv
1988 Fredrik Lundqvist, BTK Urnan/Gävle
1989 Håkan Persson, Valbo AIF
1990 Håkan Persson, Valbo AIF
1991 Jens Lundqvist, Valbo AIF 
1992 Jens Lundqvist, Valbo AIF
1993 Jens Lundqvist, Valbo AIF
1994 Jens Lundqvist, Valbo AIF
1995 Tomas Carlsson, Fridhem/Urnan BTK
1996 Tomas Carlsson, Fridhem/Urnan BTK
1997 Niklas Molin, Valbo AIF
1998 Niklas Molin, Valbo AIF
1999 Daniel Carlsson, Fridhem/Urnan BTK
2000 Viktor Lindqvist, Bomhus BTK
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Linus Petersson, Valbo AIF
2007 Pelle Godin, Valbo AIF
2008 Uppgift saknas
2009 Axel Andersson, Valbo AIF
2010 Axel Andersson, Valbo AIF
2011 Spelades ej
2012 Spelades ej
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas

Pojkar 14 (DM 1995-97)

1995 Andreas Molin, Valbo AIF
1996 Niklas Molin, Valbo AIF
1997 Niklas Molin, Valbo AIF
                         -
2005 Uppgift saknas
2006 Uppgift saknas
2007 Uppgift saknas
2008 Uppgift saknas
2009 Uppgift saknas
2010 Uppgift saknas
2011 Uppgift saknas
2012 Uppgift saknas
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas

Pojkar 13 (DM 1975-00)

1975 Jan Österberg, BTK Urnan
1976 Jan Österberg, BTK Urnan
1977 Christer Löw, Bomhus BTK
1978 Anders Fredriksson, IFK Gävle
1979 Stefan Gustavsson, Gestrike-Hammarby IF
1980 Örjan Eriksson, Valbo AIF
1981 Christer Bäck, Gestrike-Hammarby IF
1982 Mattias Pettersson, BTK Urnan/Gävle
1983 Mikael Pettersson, Bomhus BTK
1984 Martin Nilsson, Bomhus BTK
1985 Fredrik Lundqvist, Valbo AIF
1986 Fredrik Lundqvist, BTK Offensiv
1987 Håkan Persson, Gestrike-Hammarby IF
1988 Håkan Persson, Gestrike-Hammarby IF, 
1989 Håkan Persson, Valbo AIF
1990 Jens Lundqvist, Valbo AIF
1991 Jens Lundqvist, Valbo AIF
1992 Jens Lundqvist, Valbo AIF
1993 Tomas Carlsson, BTK Urnan/Gävle
1994 Tomas Carlsson, BYK Urnan/Gävle
1995 Niklas Molin, Valbo AIF
1996 Niklas Molin, Valbo AIF
1997 Rasmus Öhman, Fridhem/Urnan BTK
1998 Rasmus Öhman, Fridhem/Urnan BTK
1999 Daniel Carlsson, Fridhem/Urnan BTK
2000 Jonathan Hellström, KFUM Gävle BT
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas

Pojkar 12 (DM 1995-97, 06-12)

1995 Niklas Molin, Valbo AIF
1996 Daniel Carlsson, Fridhem/Urnan BTK
1997 Daniel Carlsson, Fridhem/Urnan BTK
                         -
2005 Uppgift saknas
2006 Uppgift saknas
2007 Uppgift saknas
2008 Uppgift saknas
2009 Arvid Lorén, Bomhus BTK
2010 Arvid Lorén, Bomhus BTK
2011 Arvid Lorén, Bomhus BTK
2012 Oskar Josefsson, Fridhem/Urnan BTK
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas

Damer (DM 1949-13)

1949 B. Kjellstrand, Sandviken
1950 Ester Zakrisson, Sandviken 
1951 spelades ej
1952 Ester Hedman, Örta
(Runner up: Rigmor Zetterberg, Gävle)
1953 Ester Hedman, Örta 
(Runner up: Majbritt Brohlin, Örta)
1954 R. Zetterberg, Huge
(Runner up: Majbritt Brohlin, Örta)
1955 Rigmor Elfström, IK Huge Gävle
(Runner up: Berit Håkansson, Örta IF)
1956 Irene Larsson, IK Huge
(Runner up: Barbro Sundström, Örta IF)
1957 Rigmor Elfström, BTK Urnan
(Runner up: Irene Larsson, IK Huge)
1958 Rigmor Elfström, BTK Urnan
(Runner up: Irene Larsson, IK Huge)
1959 Uppgift saknas
1960 Eseter Hedman, Örta IF
1961 Rigmor Elfström, Hemgårdspojkarna
1962 Kerstin Karlsson, Hemgårdspojkarna
1963 Ann-Marie Boberg, Hemgårdspojkarna
1964 Ann-Marie Boberg, Hemgårdspojkarna
1965 Gun Selander IFK Gävle
1966 Spelades ej
1967 Spelades ej
1968 Spelades ej
1969 Spelades ej
1970 Spelades ej
1971 Maria Kirner, BTK Urnan
1972 Spelades ej
1973 Spelades ej
1974 Spelades ej
1975 Birgitta Laakso, Bomhus BTK
1976 Helena Nyström, Bomhus BTK
1977 Helena Nyström, Bomhus BTK
1978 Helena Nyström, Bomhus BTK
1979 Helena Nyström, Bomhus BTK
1980 Helena Nyström, Bomhus BTK
1981 Helena Nyström, Bomhus BTK
1982 Helena Nyström, Bomhus BTK
1983 Carina Wallin, Bomhus BTK
1984 Carina Wallin, Bomhus BTK
1985 Pernilla Fredriksson, BTK Urnan/Gävle
1986 Carina Wallin, Bomhus BTK
1987 Carina Wallin, Bomhus BTK
1988 Maria Karlsson, Valbo AIF
1989 Carina Wallin, Bomhus BTK
1990 Sofia Carlsson, BTK Urnan/Gävle
1991 Sofia Carlsson, BTK Urnan/Gävle
1992 Sofia Carlsson, BTK Urnan/Gävle
1993 Maria Karlsson, BTK Urnan/Gävle
1994 Maria Karlsson, Fridhem/Urnan BTK 
1995 Maria Karlsson, Fridhem/Urnan BTK
1996 Malin Jonsson, Bomhus BTK
1997 Elisabeth Österberg, KFUM Gävle BT
1998 Uppgift saknas
1999 Emelie Jonsson, Fridhem/Urnan BTK
2000 Elisabeth Österberg, KFUM Gävle BT
2001 Uppgift saknas
2002 Linda Dahlström, Valbo AIF
2003 Elisabeth Österberg, KFUM Gävle BT
2004 Uppgift saknas
2005 Malin Larsson, Fridhem/Urnan BTK
2006 Malin Larsson, Fridhem/Urnan BTK
2007 Michelle Quach, Fridhem/Urnan BTK
2008 Lisa Lundahl, Fridhem/Urnan BTK
2009 Malin Larsson, Fridhem/Urnan BTK
2010 Spelades ej
2011 Spelades ej
2012 Spelades ej
2013 Helena Öhrn, Bomhus BTK
2014 Uppgift saknas

Damer 20 (DM 1995-00, 06-12)

1995 Elisabeth Österberg, Fridhem/Urnan BTK
1996 Spelades ej
1997 Elisabeth Österberg, KFUM Gävle BT
1998 Spelades ej 
1999 Spelades ej
2000 Malin Larsson, Fridhem/Urnan BTK
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Caroline Ädel, Fridhem/Urnan BTK
2007 Michelle Quach, Fridhem/Urnan BTK
2008 Uppgift saknas
2009 Hanna Hallberg, Fridhem/Urnan BTK
2010 Spelades ej
2011 Spelades ej
2012 Spelades ej
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas

Damjuniorer 17 (DM 1949-00, 06-12)

1949 Ragnhild Jansson, Gävle
1950 Spelades ej
1951 Spelades ej
1952 Spelades ej
1953 Spelades ej
1954 Spelades ej
1955 Irene Larsson, IK Huge, Gävle
1956 Spelades ej
1957 Irene Larsson, IK Huge
1958 Ulla Löthberg, Örta IF
1959 Ann-Marie Boberg, Hemgårdspojkarna
1960 Kerstin Karlsson, Hemgårdspojkarna
1961 Kerstin Karlsson, Hemgårdspojkarna
1962 Kerstin Karlsson, Hemgårdspojkarna
1963 Kerstin Karlsson, Hemgårdspojkarna
1964 Spelades ej
1965 Gun Selander, IFK Gävle
1966 Spelades ej 
1967 Spelades ej
1968 Spelades ej
1969 Spelades ej
1970 Spelades ej
1971 Spelades ej
1972 Spelades ej
1973 Spelades ej
1974 Marianne Strandberg, IFK Gävle
1975 Lilly Holgersson, Bomhus BTK
1976 Lilly Holgersson, Bomhus BTK
1977 Helena Nyström, Bomhus BTK
1978 Helena Nyström, Bomhus BTK
1979 Lilly Holgersson, Bomhus BTK
1980 Helena Nyström, Bomhus BTK
1981 Marie Pettersson, Gestrike-Hammarby IF
1982 Helena Nyström, Bomhus BTK
1983 Carina Wallin, Bomhus BTK
1984 Annika Olsson, BTK Urnan/Gävle
1985 Pernilla Fredriksson, BTK Urnan/Gävle
1986 Anna Tyrefors, Hemse BK
1987 Malin Jonsson, BTK Urnan/Gävle
1988 Sofia Carlsson, BTK Urnan/Gävle
1989 Maria Karlsson, Valbo AIF
1990 Sofia Carlsson, BTK Urnan/Gävle
1991 Sofia Carlsson, BTK Urnan/Gävle
1992 Sofia Carlsson, BTK Urnan/Gävle
1993 Johanna Lidehäll, Bomhus BTK
1994 Maria Karlsson, Fridhem Urnan BTK
1995 Sara Åhlén, BTK Gävle
1996 Spelades ej
1997 Malin Larsson, Fridhem/Urnan BTK
1998 Spelades ej
1999 Emelie Jonsson, Fridhem/Urnan BTK
2000 Emelie Jonsson, Fridhem/Urnan BTK
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Caroline Ädel, Fridhem/Urnan BTK
2007 Michelle Quach, Fridhem/Urnan BTK
2008 Uppgift saknas
2009 Spelades ej
2010 Spelades ej
2011 Spelades ej
2012 Spelades ej
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas

Flickor 15 (DM 1962-00, 06-12)

1962 Margareta Åström, Hemgårdspojkarna
1963 Margareta Åström, Hemgårdspojkarna
1964 Gun Selander, Norrsundets IF
1965 Spelades ej 
1966 Spelades ej
1967 Spelades ej
1968 Spelades ej
1969 Maria Kimer, BTK Urnan 
1970 Maria Kimer, BTK Urnan
1971 Maria Kimer, BTK Urnan
1972 Spelades ej
1973 Lena Albinsson, SK Tirfing
1974 Annelie Eriksson, Bomhus BTK
1975 Lilly Holgersson, Bomhus BTK
1976 Helena Nyström, Bomhus BTK
1977 Helena Nyström, Bomhus BTK
1978 Helena Nyström, Bomhus BTK
1979 Helena Marcusson, Bomhus BTK
1980 Carina Wallin, Bomhus BTK
1981 Marie Pettersson, Gestrike-Hammarby IF
1982 Marie Pettersson, Gestrike-Hammarby IF
1983 Annika Olsson, BTK Urnan/Gävle
1984 Pernilla Fredriksson, BTK Urnan/Gävle
1985 Pernilla Fredriksson, BTK Urnan/Gävle
1986 Maria Karlsson, Valbo AIF
1987 Maria Karlsson, Valbo AIF
1988 Sofia Carlsson, BTK Urnan/Gävle
1989 Sara Hellström, BTK Urnan/Gävle
1990 Sofia Carlsson, BTK Urnan/Gävle 
1991 Sofia Carlsson, BTK Urnan/Gävle
1992 Johanna Lidehäll, Bomhus BTK
1993 Johanna Lidehäll, Bomhus BTK
1994 Sara Klingbjer, Valbo AIF
1995 Malin Larsson, Fridhem/Urnan BTK
1996 Spelades ej
1997 Malin Larsson, Fridhem/Urnan BTK
1998 Anna Lövgren, Bomhus BTK
1999 Emelie Jonsson, Fridhem/Urnan BTK
2000 Emelie Jonsson, Fridhem/Urnan BTK
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Caroline Ädel, Fridhem/Urnan BTK
2007 Emma Jacobsson, Valbo AIF
2008 Uppgift saknas
2009 Spelades ej
2010 Spelades ej
2011 Spelades ej
2012 Hanna Berggren, Bomhus BTK
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas

Flickor 14 (DM 1995-97)

1995 Anna Lövgren, Bomhus BTK
1996 Anna Lövgren, Bomhus BTK
1997 Anna Lövgren, Bomhus BTK
                         -
2005 Uppgift saknas
2006 Uppgift saknas
2007 Uppgift saknas
2008 Uppgift saknas
2009 Uppgift saknas
2010 Uppgift saknas
2011 Uppgift saknas
2012 Uppgift saknas
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas

Flickor 13 (DM 1975-00)

1975 Lilly Holgersson, Bomhus BTK
1976 Helena Marcusson, Bomhus BTK
1977 Pia Roodzant, Sandvikens IF
1978 Helena Marcusson, Bomhus BTK
1979 Eva Westlund, Bomhus BTK
1980 Marie Pettersson, Gestrike-Hammarby IF
1981 Helena Wahlgren, Bomhus BTK
1982 Susanne Sörqvist, Gestrike-Hammarby IF
1983 Susanne Sörqvist, Bomhus BTK
1984 Pernilla Fredriksson, BTK Urnan/Gävle
1985 Maria Karlsson, Valbo AIF
1986 Jessica Hagberg, Bomhus BTK
1987 Jessica Hagberg, Bomhus BTK
1988 Sofia Carlsson, BTK Urnan/Gävle
1989 Caroline Diethelm, BTK Urnan/Gävle
1990 Elisabeth Österberg, BTK Urnan/Gävle
1991 Johanna Lidehälle, Bomhus BTK
1992 Lisa Samuelsson, Fridhems BTK
1993 Sara Klingbjer, Valbo AIF
1994 Malin Larsson, Fridhem Urnan BTK
1995 Anna Lövgren, Bomhus BTK
1996 Anna Lövgren, Bomhus BTK
1997 Emelie Jonsson, Fridhem/Urnan BTK
1998 Emelie Jonsson, Fridhem/Urnan BTK
1999 Lisa Westby Valbo AIF
2000 Linda Dahlström, Valbo AIF
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas

Flickor 12 (DM 1995-97, 09-12)

1995 Anna Lövgren, Bomhus BTK
1996 Emelie Jonsson, Fridhem/Urnan BTK
1997 Emelie Jonsson, Fridhem/Urnan BTK
                        -
2005 Uppgift saknas
2006 Uppgift saknas
2007 Uppgift saknas
2008 Uppgift saknas
2009 Evelina Larsson, Valbo AIF
2010 Evelina Larsson, Valbo AIF
2011 Hanna Berggren, Bomhus BTK
2012 Ebba Grudén, Fridhem/Urnan BTK
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas

Uppdaterad: 15 MAJ 2019 16:22
Epost: Adressen Gömd

Liverapportering

pingiskanalen



Evenemang

Dataranking

Länkar

Webbshop



stiga

RIG

koping

Hello Sweden

Sports heart

SRB

sporrong

 Allt i transport

Framåt för fler i rörelse

Postadress:
Svenska Bordtennisförbundet
Köping Arena
731 85 Köping

Besöksadress:
Badvägen 4
731 85 Köping

Kontakt:
Tel: 0856278120
E-post: This is a mailto link

Se all info