Hoppa till sidans innehåll

Gotland (1948-18)


Distriktsmästare i singel

Herrar (DM 1948-00, 06-18)

1948 Lars Holmö, Visby
1949 Lars Holmö, Visby
1950 Lars Holmö, Visby 
1951 P. O. Enström, Gute
1952 P. O. Enström, Gute
(Runner up: Kjell Enström, Gute)
1953 Lars Holmö, Gute
(Runner up: Alf Nilsson, Gute)
1954 Lars Holmö, Gute
(Runner up: Alf Nilsson, Gute)
1955 Bertil Dahlgren, Rone GIK
(Runner up: Lars-Erik Nilsson, Rone GIK)
1956 Alf Nilsson, IF Gute
(Runner up: Lars-Erik Nilsson, Rone GIK
1957 Bertil Dahlgren, Rone GoIK
(Runner up: Alf Nilsson, IF Gute)
1958 Alf Nilsson, IF Gute
(Runner up: Lars Holmö, IF Gute)
1959 Bertil Dahlgren, Havdhems IF
1960 Bertil Nilsson, IF Gute
1961 Kent Nilsson, IF Gute
1962 Kent Nilsson, IF Gute
1963 Kent Nilsson, IF Gute
1964 Kent Nilsson, IF Gute
1965 Kent Nilsson, IF Gute
1966 Kent Nilsson, IF Gute
1967 Kent Nilsson, IF Gute
1968 Jan Kristofersson, Visby IF Gute
1969 Jan Kristofersson, Visby IF Gute
1970 Jan Kristofersson, Visby IF Gute
1971 Kåre Wallenström, IF Hansa
1972 Roland Norrby, IFK Visby
1973 Ola Granlund, Visby IF Gute
1974 Åke Huss, IK Graip
1975 Lars-Erik Karlström, IK Graip
1976 Arne Kedemar, IF Graip
1977 Arne Kedemar, IK Graip
1978 Åke Huss, IK Graip
1979 Åke Huss, IK Graip
1980 Mikael Svensson, Visby IF Gute
1981 Mikael Svensson, Visby IF Gute
1982 Roger Dahlbom, Visby IF Gute
1983 Gustav Kvie, Visby IF Gute
1984 Åke Huss, Hemse BK
1985 Åke Huss, Hemse BK
1986 Roger Dahlbom, Visby IF Gute
1987 Åke Huss, Hemse BK
1988 Åke Huss, Hemse BK
1989 Håkan Ahlgren, Hemse BTK
1990 Håkan Ahlgren, Hemse BTK
1991 Christer Pettersson, Visby IF Gute
1992 Roger Dahlbom, Visby IF Gute
1993 Christer Pettersson, Visby IF Gute
1994 Christer Pettersson, Visby IF Gute
1995 Christer Pettersson, Visby IF Gute
1996 Christer Pettersson, Visby IF Gute
1997 Ola Granlund, Visby IF Gute
1998 Jakob Bendelin, Visby IF Gute
1999 Tomas Kjellgren, Visby IF Gute
2000 Tomas Kjellgren, Visby IF Gute
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Jonas Hederstedt, Visby IF Gute
2007 Jonas Hederstedt, Visby IF Gute
2008 Johan Mattsson, Visby IF Gute
2009 Johan Mattsson, Visby IF Gute
2010 Johan Mattsson, Visby IF Gute
2011 Ove Johansson, Visby IF Gute
2012 Ove Johansson, Visby IF Gute
2013 Johan Eriksson, IFK Visby
2014 Björn Axelsson, IFK Visby
2015 Björn Axelsson, IFK Visby
2016 Björn Axelsson, IFK Visby
2017 Björn Axelsson, IFK Visby
2018 Max Hedbom, Visby IF Gute

Herrar 20 (DM 1995-00, 06-18)

1995 Per Bohman, Väskinde AIS
1996 Pontus Olsson, Visby IF Gute
1997 Markus Nilsson, Visby IF Gute
1998 Samir Kouadri, Levide IF
1999 Tomas Kjellgren, Visby IF Gute
2000 Dennis Carlsson, Stenkyrka BTK
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Jakob Schwartz, Visby IF Gute
2007 Jonas Berglund, Visby IF Gute
2008 Uppgift saknas
2009 Martin Pettersson, Visby IF Gute
2010 Eliott Pettersson, Stenkumla BTK
2011 Eric Pettersson, Visby IF Gute
2012 Elias Khalil, Visby IF Gute
2013 Elias Khalil, IFK Visby
2014 Erik Pettersson, IFK Visby
2015 Spelades ej
2016 Spelades ej
2017 Spelades ej
2018 Spelades ej

Herrjuniorer 17 (DM 1948-00, 06-18)

1948 Kjell Enström, Visby
1949 Kjell Enström, Visby
1950 Kjell Enström, Visby
1951 Kjell Enström, Visby
1952 Alf Nilsson, Gute
1953 Bertil Dahlgren, Rone
1954 Bertil Dahlgren, Rone
1955 Bertil Dahlgren, Rone GIK
1956 Björn Stensson, IF Gute
(Runner up: Allan Kolmodin, Hörsne IF)
1957 Börje Karlsson, IF Gute
1958 Kent Nilsson, IF Gute
1959 Kent Nilsson, IF Gute
1960 Jan Kristoffersson, Hemse BK
1961 Kent Nilsson, IF Gute
1962 Tommy Pettersson, IF Gute
1963 Tommy Pettersson, IF Gute
1964 Ulf Holmgren, Hemse BK
1965 Bengt Kristoffersson, Hemse BK
1966 Kåre Hansson, IF Gute
1967 Ola Granlund, IF Gute
1968 Ola Granlund, IF Gute
1969 Arne Kedemar, Visby IF Gute
1970 Stefan Daun, Visby IF Gute
1971 Leif Pettersson, IFK Visby
1972 Martin Persson, Visby IF Gute
1973 Lars-Erik Karlström, IFK Visby 
1974 Åke Huss, IK Graip
1975 Åke Huss, IK Graip
1976 Mikael Svensson, Visby IF Gute
1977 Mikael Svensson, Visby IF Gute
1978 Peter Nilsson, IF Graip
1979 Roger Dahlbom, Visby IF Gute
1980 Roger Dahlbom, Visby IF Gute
1981 Roger Dahlbom, Visby IF Gute
1982 Roger Dahlbom, Visby IF Gute
1983 Håkan Ahlgren, Hemse BK
1984 Håkan Ahlgren, Hemse BK
1985 Magnus Östman, Visby IF Gute
1986 Kenneth Österberg, Hemse BK
1987 Magnus Östman, Fole IF
1988 Christer Pettersson, Hemse BK
1989 Christer Pettersson, Hemse BK 
1990 Johan Mattsson, Hemse BTK
1991 Henrik Lind, Visby IF Gute
1992 Mats Olsson, Fole IF
1993 Dan Klingvall, Östergarns IK
1994 Per Bohman, Väskinde AIS
1995 Erik Hopkins, Visby IF Gute
1996 Pontus Olsson, Visby IF Gute
1997 Daniel Othberg, Visby IF Gute
1998 Jonas Hedersted, Levide IF
1999 Dennis Carlsson, Stenkyrka BTK
2000 Dennis Carlsson, Stenkyrka BTK
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Jonas Berglund, Visby IF Gute
2007 Jonas Berglund, Visby IF Gute
2008 Uppgift saknas
2009 Robin Andreasson, Fole IF
2010 Eric Pettersson, Visby IF Gute
2011 Eric Pettersson, Visby IF Gute
2012 Spelades ej
2013 Spelades ej
2014 Spelades ej
2015 Spelades ej
2016 Spelades ej
2017 Spelades ej
2018 Spelades ej

Pojkar 15 (DM 1962-00, 06-18)

1962 Tommy Pettersson, IF Gute
1963 Bengt Kristoffersson, Hemse BK
1964 Håkan Berling, Hemse BK
1965 Dan Boberg, IF Gute
1966 Arne Kedemar, IF Gute
1967 Roland Kinberg, Othems IF
1968 Stefan Daun, IF Gute
1969 Per Henningsson, Visby IF Gute
1970 Mikael Blomqvist, IF Kamraterna Visby
1971 Mikael Blomkvist, IFK Visby
1972 Åke Huss, IK Graip
1973 Anders Halling, Visby IF Gute
1974 Åke Huss, IK Graip
1975 Ulf Lundahl, IK Graip
1976 Ulf Lundahl, IK Graip
1977 Roger Dahlbom, Visby IF Gute
1978 Roger Dahlbom, Visby IF Gute
1979 Håkan Jakobsson, Visby IF Gute
1980 Roger Dahlbom, Visby IF Gute
1981 Håkan Ahlgren, Östergarn IK
1982 Håkan Ahlgren, Hemse BK
1983 Jakob Bendelin, Visby IF Gute
1984 Johan Tyrefors, Hemse BK
1985 Magnus Östman, Visby IF Gute
1986 Magnus Östman, Visby IF Gute
1987 Christer Pettersson, Hemse BTK
1988 Jonas Nygren, Visby IF Gute
1989 Marcus Jarfjord, Visby IF Gute
1990 Henrik Lind, Visby IF Gute
1991 Björn Tyrefors, Hemse BK
1992 Björn Tyrefors, Hemse BK
1993 Mattias Mattsson, Levide IF
1994 Pontus Olsson, Stenkumla BTK
1995 Samir Kouadri, Levide IF
1996 Jonas Hederstedt, Levide IF
1997 Stefan Pettersson, Levide IF
1998 Dennis Carlsson, Stenkyrka BTK
1999 Dennis Carlsson, Stenkyrka BTK
2000 Pierre Tinderfjäll, Föle IF
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Måns Yttergren, Fole IF
2007 Nisse Lundberg, Visby IF Gute
2008 Uppgift saknas
2009 Nisse Lundberg, Visby IF Gute
2010 Eric Pettersson, Visby IF Gute
2011 Felix Molin, Visby IF Gute
2012 Felix Molin, Visby If Gute
2013 Moses Khalil, Visby IF Gute BTK
2014 Spelades ej
2015 Rasmus Persson, IFK Visby
2016 Max Hedbom, Visby IF Gute BTK
2017 Spelades ej
2018 Spelades ej

Pojkar 14 (DM 1995-97, 2010-18)

1995 Jonas Hederstedt, Levide IF
1996 Emil Bäckström, Fole IF 
1997 Dennis Carlsson, Stenkyrka BTK
                         -
2005 Uppgift saknas
2006 Uppgift saknas
2007 Uppgift saknas
2008 Uppgift saknas
2009 Uppgift saknas
2010 Felix Molin, Visby IF Gute BTK
2011 Felix Molin, Visby IF Gute BTK
2012 Moses Khalil, Visby IF Gute BTK
2013 Max Hedbom, Visby IF Gute BTK
2014 Max Hedbom, Visby IF Gute BTK
2015 Max Hedbom, Visby IF Gute BTK
2016 Max Hedbom, Visby IF Gute BTK
2017 Spelades ej
2018 Spelades ej

Pojkar 13 (DM 1975-00, 2017-18)

1975 Kent Hultgren, IK Graip
1976 Håkan Jakobsson, Visby IF Gute
1977 Roger Dahlbom, Visby IF Gute
1978 Roger Dahlbom, Visby IF Gute
1979 Håkan Ahlgren, Östergarn IK
1980 Håkan Ahlgren, Östegarn IK
1981 Jakob Bendelin, Visby IF Gute
1982 Örjan Sandsjö, Hemse BK
1983 Magnus Östman, Visby IF Gute
1984 Magnus Östman, Visby IF Gute
1985 Christer Pettersson, IK Graip
1986 Jonas Nygren, Väskinde AIS
1987 Jonas Nygren, Väskinde AIS
1988 Henrik Lindh, Visby IF Gute
1989 Kaj Toman, Visby IF Gute
1990 Marcus Jarfjord, Visby IF Gute
1991 Philip Björkman, Visby IF Gute
1992 Mattias Mattsson, Levide IF
1993 Emil Carlsson, Väskinde AIS
1994 Daniel Engström, Visby IF Gute
1995 Daniel Gahm, Levide IF
1996 Ted Hederstedt, Levife IF
1997 Dennis Carlsson, Stenkyrka BTK
1998 Pierre Tinderfjäll, Fole IF
1999 Frank Nilsson, Levide BTK
2000 Pierre Tinderfjäll, Fole IF
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
                         -
2017 Vilgot Axelsson, Visby IF Gute BTK
2018 Zackarias Jakobsson, Levide IF

Pojkar 12 (Pingisiaden 1991-95, 2017-18)

1991 Uppgift saknas
1992 Uppgift saknas
1993 Uppgift saknas
1994 Uppgift saknas
1995 Uppgift saknas 
                         -
2017 Vilgot Axelsson, Visby IF Gute BTK
2018
Zacharias Jakobsson, Levide IF

Pojkar 12 (DM 1995-97, 2009-16)

1995 Dennis Carlsson, Fole IF
1996 Dennis Carlsson, Fole IF
1997 Richard Ekedahl, Visby IF Gute
                         -
2005 Uppgift saknas
2006 Uppgift saknas
2007 Uppgift saknas
2008 Uppgift saknas
2009 Felix Molin, Visby IF Gute
2010 Jonathan Wessman, Stenkumla BTK
2011 Wemil Engqvist, IFK Visby
2012 Karl Östberg, IFK Visby
2013 Max Hedbom, Visby IF Gute BTK
2014 Max Hedbom, Visby IF Gute BTK
2015 Max Hedbom, Visby IF Gute BTK
2016 Oskar Björk, IFK Visby

Pojkar 11 (Pingisiaden 2010-16) 

1996 Uppgift saknas
1997 Uppgift saknas
1998 Uppgift saknas
1999 Uppgift saknas
2000 Uppgift saknas
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Uppgift saknas
2007 Uppgift saknas
2008 Uppgift saknas
2009 Uppgift saknas
2010 Uppgift saknas
2011 Jesper Wikström Sjöqvist, IFK Visby
2012 Karl Östberg, IFK Visby
2013 Max Hedbom, Visby IF Gute BTK
2014 Max Hedbom, Visby IF Gute BTK
2015 Erik Östberg, IFK Visby
2016 Theo Marquart, IFK Visby

Damer (DM 1948-00, 06-18)

1948 Siv Pettersson, Rone
1949 Siv Pettersson, Rone
1950 Siv Pettersson, Rone
1951 Siv Pettersson, Rune
1952 Siv Pettersson, Rone
(Runner up: Ella Olofsson, Gute)
1953 Siv Pettersson, Rone
(Runner up: Ella Olofsson, Gute)
1954 Siv Pettersson, Rone
(Runner up: Asta Dahlström, Lummelunda)
1955 Asta Dahlström, Lummelunda BTK
(Runner up: Inger Kraft, Rone GIK)
1956 Asta Dahlström, Lummelunda BTK
(Runner up: Siv Kinberg, Othems IF)
1957 Siv Kinberg, Othems IF
(Runner up: Asta Olofsson, Lummelunda BTK)
1958 Siv Kinberg, Othems IF
(Runner up: Käthy Carlsson, Tofta SK)
1959 Siv Kinberg, Othems IF
1960 Siv Kinberg, Othems IF
1961 Siv Kinberg, Othems IF
1962 Barbro Hagvall, Hemse BK
1963 Monika Gardelius, IF Gute
1964 Siv Kinberg, IF Gute
1965 Siv Kinberg, IF Gute
1966 Inga-Maj Boberg, IF Gute
1967 Siv Westergren, Othems IF
1968 Siv Westergren, Othems IF
1969 Siv Westergren, Othems IF
1970 Siv Westergren, IK Graip
1971 Siv Westergren, IK Graip
1972 Siv Westergren, IK Graip
1973 Siv Westergren, IK Graip
1974 Siv Westergren, IK Graip
1975 Siv Westergren, IK Graip
1976 Siv Westergren, IK Graip
1977 Gunilla Hägg, Garda IK
1978 Pia Ahlvin, IK Grain
1979 Katarina Berg, Garda IK
1980 Rosel Jacobsson, Hemse BK
1981 Rosel Jacobsson, Hemse BK
1982 Rosel Jacobsson, Hemse BK
1983 Rosel Jacobsson, Hemse BK
1984 Rosel Jacobsson, Hemse BK
1985 Ingrid Hedbom, Visby IF Gute
1986 Ingrid Hedbom, Visby IF Gute
1987 Ingrid Hedbom, Visby IF Gute
1988 Anna Tyrefors, Hemse BK
1989 Yvonne Sjögren, Hemse BK
1990 Yvonne Sjöberg, Hemse BTK
1991 Annika Karlsson, Fole IF
1992 Yvonne Sjöberg, Östergarns IK
1993 Annika Ahlgren, Visby IF Gute
1994 Annika Ahlgren, Visby IF Gute
1995 Annika Karlsson, Fole IF
1996 Yvonne Sjöberg, Väskinde AIS
1997 Annika Ahlgren, Visby IF Gute
1998 Annika Ahlgren, Stenkyrka BTK
1999 Annika Ahlgren, Stenkyrka BTK
2000 Evelina Carlsson, Visby IF Gute
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Spelades ej
2007 Annika Ahlgren, Visby IF Gute
2008 Annika Ahlgren, Visby IF Gute
2009 Annika Ahlgren, Visby IF Gute
2010 Annika Ahlgren, Visby IF Gute
2011 Annika Ahlgren, Visby IF Gute
2012 Maria Wikander, Visby IF Gute
2013 Elin Schwartz, Visby IF Gute
2014 Spelades ej
2015 Spelades ej
2016 Elin Schwartz, Visby IF Gute
2017 Spelades ej
2018 Annika Ahlgren, IFK Visby

Damer 20 (DM 1995-00, 2006-18)

1995 Carina Sjöberg, Östergarns IK
1996 Ellenor Norrby, Levide IF
1997 Ellenor Norrby, Levide IF
1998 Linda Jacobsson, Fole IF
1999 Linda Jacobsson, Fole IF
2000 Linda Jacobsson, Levide IF
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Spelades ej
2007 Spelades ej
2008 Spelades ej
2009 Spelades ej
2010 Spelades ej
2011 Spelades ej
2012 Spelades ej
2013 Spelades ej
2014 Spelades ej
2015 Spelades ej
2016 Spelades ej
2017 Alice Nilsson, Levide IF
2018 Spelades ej

Damjuniorer 17 (DM 1955-00, 2006-18)

1955 G. B. Larsson, Hörsne IF
1956 Siv Kinberg, Othems IF
(Runner up: Bitten Hansson, Väskinde AIS)
1957 Siv Kinberg, Othems IF
1958 Siv Kinberg, Othems IF
1959 Siv Kinberg, Othems IF
1960 Siv Kinberg, Othems IF
1961 Lisbeth Österdahl, Östergarns IK
1962 Lisbeth Österdahl, Östergarns IK
1963 Monika Gardelius, IF Gute
1964 Inga-Maj Boberg, IF Gute
1965 Inga-Maj Boberg, IF Gute
1966 Kristina Hansson, Vall IF
1967 Helena Hansson, Vall IF
1968 Lena Blomqvist, IF Hansa
1969 Lena Blomqvist, IF Hansa
1970 Spelades ej
1971 Spelades ej
1972 Monika Pettersson, Hemse BK
1973 Monika Pettersson, Hemse BK
1974 Monika Pettersson, IK Graip
1975 Monika Pettersson, IK Graip
1976 Katarina Berg, Garda IK
1977 Katarina Berg, Garda IK
1978 Pia Ahlvin, IK Graip
1979 Gunilla Hägg, Garda IK
1980 Rosel Jacobsson, Hemse BK
1981 Rosel Jacobsson, Hemse BK
1982 Rosel Jacobsson, Hemse BK
1983 Kristina Grönström, Hemse BK 
1984 Ingrid Hedbom, Hemse BK
1985 Anna Tyrefors, Hemse BK
1986 Anna Tyrefors, Hemse BK
1987 Yvonne Sjöberg, Hemse BK
1988 Yvonne Sjöberg, Hemse BK
1989 Yvonne Sjöberg, Hemse BK
1990 Karoline Grönström, Hemse BTK
1991 Jenny Nygren, Visby IF Gute
1992 Jenny Nygren, Visby IF Gute
1993 Carina Sjöberg, Östergarns IK
1994 Ida Norrby, Levide IF
1995 Ellenor Norrby, Levide IF
1996 Ellenor Norrby, Levide IF
1997 Ellenor Norrby, Levide IF
1998 Linda Jacobsson, Fole IF
1999 Linda Jacobsson, Fole IF
2000 Karin Wahnström, Levide IF
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Elin Schwartz, Visby IF Gute
2007 Louise Eskedal, Stenkyrka BTK
2008 Uppgift saknas
2009 Spelades ej
2010 Spelades ej
2011 Hannah Andreasson Ohlsson, Fole IF
2012 Lina Olofsson, Visby IF Gute BTK
2013 Lina Olofsson, Visby IF Gute BTK
2014 Lina Olofsson, Visby IF Gute BTK
2015 Spelades ej
2016 Spelades ej
2017 Spelades ej
2018 Spelades ej

Flickor 15 (DM 1962-00, 2006-18)

1962 Inga-Maj Boberg, IF Gute
1963 Gun Johansson, IF Gute 
1964 Lena Pettersson, IF Gute
1965 Kristina Hansson, Vall IF
1966 Helena Hansson, Vall IF
1967 Helena Hansson, Vall IF
1968 Lena Blomqvist, IF Hansa
1969 Lena Blomqvist, IF Hansa
1970 Spelades ej
1971 Monika Pettersson, Hemse BK
1972 Monika Pettersson, Hemse BK
1973 Monika Pettersson, Hemse BK
1974 Annelie Uddin, Väskinde AIS
1975 Katarina Berg, Garda IK
1976 Katarina Berg, Garda IK
1977 Katarina Berg, Garda IK
1978 Pia Ahlvin, IK Graip
1979 Kerstin Grönström, Hemse BK
1980 Rosel Jacobsson, Hemse BK
1981 Kristina Grönström, Hemse BK
1982 Ingrid Hedbom, Väskinde AIS
1983 Åsa Wollbo, Väskinde AIS
1984 Monika Pettersson, Hemse BK
1985 Anna Tyrefors, Hemse BK
1986 Yvonne Sjöberg, Östergarn IK
1987 Yvonne Sjöberg, Hemse BK
1988 Karoline Grönström, Hemse BK
1989 Carina Sjöberg, Östergarns IK
1990 Carina Sjöberg, Östergarns IK
1991 Jenny Nygren, Visby IF Gute
1992 Jenny Nygren, Visby IF Gute
1993 Sabine Björkman, Levide IF
1994 Sabine Björkman, Levide IF
1995 Ellenor Norrby, Levide IF
1996 Spelades ej
1997 Linda Jacobsson, Fole IF
1998 Karin Wahnström, Levide IF
1999 Marie Uddin, Stenkumla BTK
2000 Evelina Carlsson, Stenkyrka BTK
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Julia Yttergren, Fole IF
2007 Lisette Andersson, Stenkyrka BTK
2008 Uppgift saknas
2009 Spelades ej
2010 Spelades ej
2011 Lina Olofsson, Visby IF Gute
2012 Lina Olofsson, Visby IF Gute
2013 Alice Nilsson, Levide IF
2014 Spelades ej
2015 Alice Nilsson, Levide IF
2016 Spelades ej
2017 Spelades ej
2018 Spelades ej

Flickor 14 (DM 1995-97, 2010-18)

1995 Linda Jakobsson, Fole IF
1996 Linda Jakobsson, Fole IF
1997 Marie Uddin, Fole IF
                         -
2005 Uppgift saknas
2006 Uppgift saknas
2007 Uppgift saknas
2008 Uppgift saknas
2009 Uppgift saknas
2010 Spelades ej
2011 Lina Olofsson, Visby IF Gute BTK
2012 Alice Nilsson, Levide IF
2013
Alice Nilsson, Levide IF
2014
Alice Nilsson, Levide IF
2015
Spelades ej
2016
Sofie Hedbom, Visby IF Gute BTK
2017
Spelades ej
2018
Spelades ej

Flickor 13 (DM 1975-00, 2017-18)

1975 Katarina Berg, Garda IK
1976 Gunilla Hägg, Garda IK
1977 Rosel Jacobsson, IK Graip
1978 Rosel Jacobsson, IK Graip
1979 Kerstin Grönström, Hemse BK
1980 Ingrid Hedbom, Visby IF Gute
1981 Petra Henriksson, Visby IF Gute
1982 Monika Pettersson, Hemse BK
1983 Marina Sundberg, Hemse BK
1984 Caroline Ohlsson, Väskinde AIS
1985 Cecilia Hörling, Väskinde AIS
1986 Karoline Grönström, Hemse BK
1987 Marie Nordberg, Väskinde AIS
1988 Carina Sjöberg, Östergarn IK
1989 Jenny Nygren, Visby IF Gute
1990 Ida Norrby, Levide IF
1991 Sabine Björkman, Levide IF
1992 Gabriella Karlsson, Stenkumla BTK
1993 Ellenor Norrby, Levide IF
1994 Frida Jakobsson, IF Hansa/Hoburg
1995 Linda Jakobsson, Fole IF
1996 Marie Uddin, Fole IF
1997 Evelina Carlsson, Levide IF
1998 Evelina Carlsson, Levide IF
1999 Evelina Carlsson, Stenkyrka BTK
2000 Evelina Carlsson, Stenkyrka BTK
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
                        -
2017 Spelades ej
2018 Spelades ej

Flickor 12 (Pingisiaden 1991-95, 2017-18)

1991 Uppgift saknas
1992 Uppgift saknas
1993 Uppgift saknas
1994 Uppgift saknas
1995 Uppgift saknas 
                         -
2017 Sofie Hedbom, Visby IF Gute BTK
2018
Spelades ej

Flickor 12 (DM 1995-97, 09-16)

1995 Marie Uddin, Fole IF
1996 Evelina Carlsson, Fole IF
1997 Carita Tinderfjäll, Fole IF
                         -
2005 Uppgift saknas
2006 Uppgift saknas
2007 Uppgift saknas
2008 Uppgift saknas
2009 Lina Olofsson, Levide IF
2010 Alice Nilsson, Levide IF
2011 Alice Nilsson, Levide IF
2012 Alice Nilsson, Levide IF
2013 Spelades ej
2014 Sofie Hedbom, Visby IF Gute BTK
2015 Sofie Hedbom, Visby IF Gute BTK
2016 Sofie Hedbom, Visby IF Gute BTK

Flickor 11 (Pingisiaden 2010-16) 

1996 Uppgift saknas
1997 Uppgift saknas
1998 Uppgift saknas
1999 Uppgift saknas
2000 Uppgift saknas
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Uppgift saknas
2007 Uppgift saknas
2008 Uppgift saknas
2009 Uppgift saknas
2010 Uppgift saknas
2011 Alice Nilsson, Levide IF
2012 Zabine Dunstrand, Levide IF
2013 Lara Svedberg, Visby IF Gute BTK
2014 Sofie Hedbom, Visby IF Gute BTK
2015 Sofie Hedbom, Visby IF Gute BTK
2016 Sofie Hedbom, Visby IF Gute BTK

Uppdaterad: 15 MAJ 2019 16:22
Epost: Adressen Gömd

Liverapportering

pingiskanalen



Evenemang

Dataranking

Länkar

Webbshop



stiga

RIG

koping

Hello Sweden

Sports heart

SRB

sporrong

 Allt i transport

Framåt för fler i rörelse

Postadress:
Svenska Bordtennisförbundet
Köping Arena
731 85 Köping

Besöksadress:
Badvägen 4
731 85 Köping

Kontakt:
Tel: 0856278120
E-post: This is a mailto link

Se all info