Hoppa till sidans innehåll

Hälsingland (1938-18)


Distriktsmästare i singel

Herrar (DM 1938-18)

1938 Hans Friberg, Hudiksvall
1939 Olle Hoflund, Färila 
1940 Olle Hoflund, Färila 
1941 Bo Bergsten, Söderhamn
1942 Roland Vikström, Hudiksvall
1943 Bo Bergsten, Söderhamn
1944 Bo Bergsten, Söderhamn
1945 Lars-Göran Fagerström, Söderhamn
1946 Lars-Göran Fagerström, Bergvik
1947 Rune Persson, Söderhamn
1948 B. Bergsten, Söderhamn 
1949 R. Persson, Söderhamn 
1950 Bror Magnusson, Färila
1951 Olle Andersson, Hudiksvall
1952 Olle Andersson, Hudiksvall
(Runner up: Bror Magnusson, Färila)
1953 Tore Berggren, Söderhamn
(Runner up: Bror Magnusson, Färila)
1954 Tore Berggren, Söderhamn
(Runner up: J. Hagberg, Söderhamn)
1955 Gösta Lööf, Söderhamns BTK
(Runner up: Olle Andersson, Hudiksvalls BTK)
1956 Inge Pettersson, IK Kometen
(Runner up: Olle Andersson, Hudiksvalls BTK)
1957 Inge Pettersson, IK Kometen
(Runner up: Sune de Beau, Norrfjärns IF)
1958 Sven-Olof Eriksson, IK Kometen
(Sune de Beau, Norrfjärns IF)
1959 Sten Berglin, Norrfjärns IF
1960 Sune de Beau, Norrfjärns IF
1961 Sune de Beau, Norrfjärns IF 
1962 Sune de Beau, Norrfjärns IF
1963 Sören Haglund, Färila BTK
1964 Sune de Beau, Norrfjärns IF
1965 Sören Haglund, Färila BTK
1966 Sune de Beau, Norrfjärns IF
1967 Sune de Beau, Norrfjärns IF
1968 Sören Haglund, Färila BTK
1969 Jan-Ivan Bjällståhl, Norrfjärns IF
1970 Sune de Beau, Norrfjärns IF
1971 Glenn Östh, Söderhamns UIF
1972 Sören Haglund, Färila BTK
1973 Glenn Östh, Söderhamns UIF
1974 Glenn Östh, Söderhamns UIF
1975 Lars Franklin, Söderhamns UIF
1976 Lars Franklin, Söderhamns UIF
1977 Lars Franklin, Söderhamns UIF
1978 Lars Franklin, Söderhamns UIF
1979 Lars Franklin, Söderhamns UIF
1980 Ulf Bengtsson, Söderhamns UIF
1981 Lars Franklin, Söderhamns UIF
1982 Ulf Bengtsson, Söderhamns UIF
1983 Leif-Åke Pettersson, Söderhamns UIF
1984 Thomas von Scheele, Söderhamns UIF
1985 Thomas von Scheele, Söderhamns UIF
1986 Thomas von Scheele, Söderhamns UIF
1987 Thomas von Scheele, Söderhamns UIF
1988 Tommy Johansson, Söderhamns UIF
1989 Peter Andersson, Söderhamns UIF
1990 Göran Edberg, Söderhamns UIF
1991 Peter Andersson, Söderhamns UIF
1992 Peter Blomquist, Söderhamns UIF
1993 Peter Blomquist, Söderhamns UIF
1994 Peter Andersson, Söderhamns UIF
1995 Fredrik Lundquist, Söderhamns UIF
1996 Peter Andersson, Söderhamns UIF
1997 Jens Lundquist, Söderhamns UIF
1998 Peter Andersson, Söderhamns UIF
1999 Jens Lundquist, Söderhamns UIF
2000 Andreas Molin, Söderhamns uIF
2001 Uppgift saknas
2002 Björn Olovsson, Alfta BTK
2003 Fredrik Lundquist, Söderhamns UIF
2004 Tomas Ramstrand, Söderhamns UIF
2005 Tomas Ramstrand, Söderhamns UIF
2006 Viktor Brodd, Söderhamns UIF
2007 Mats Quiding, Söderhamns UIF
2008 Johan Sondell, Söderhamns UIF
2009 Emil Redlig, Söderhamns UIF
2010 Jimmy Jin, Söderhamns UIF
2011 Jimmy Jin, Söderhamns UIF
2012 Adam Blomquist, Söderhamns UIF
2013 Adam Blomquist, Söderhamns UIF
2014 Anton Hjort, Söderhamns UIF
2015 Anton Hjort, Söderhamns UIF
2016 Anton Hjort, Söderhamns UIF
2017 Uppgift saknas
2018 Casper Strindberg, Söderhamns UIF

Herrar 20 (DM 1995-00, 2006-12, 2018)

1995 Henrik Bengtsson, Söderhamns BTS
1996 Jens Lundquist, Söderhamns UIF
1997 Jim Forsström, IK Kometen
1998 Andreas Molin, Söderhamns UIF
1999 Jens Lundquist, Söderhamns UIF
2000 Andreas Molin, Söderhamns UIF
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Johan Eriksson, Söderhamns UIF
2007 Patrik Olsson, Söderhamns UIF
2008 Uppgift saknas
2009 Jimmy Jin, Söderhamns UIF
2010 Dennis Berglin, Söderhamns UIF
2011 Erik Zacco, Hudiksvalls IF
2012 Adam Blomquist, Söderhamns UIF
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas
2017 Uppgift saknas
2018 Simon Lundqvist, Söderhamns UIF

Herrjuniorer 17 (DM 1948-00, 2006-12, 2018)

1948 Å. Westrin, Gränsfors
1949 R. Hallgren, Bollnäs
1950 Erik Wilhelmsson, Färila
1951 Erik Wilhelmsson, Färila
1952 Ingvar Welin, Gränsfors
1953 Ivar Berglin, Norrfjärn
1954 Inge Pettersson, Kometen
1955 Inge Pettersson, IK Kometen
1956 Inge Pettersson, IK Kometen
(Runner up: Sven Olof Eriksson, IK Kometen)
1957 Sune de Beau, Norrfjärns IF
1958 Sune de Beau, Norrfjärns IF
1959 Fred Johansson, IK Kometen
1960 Rolf Larsson, IK Kometen
1961 Lars Göran Haglund, Färila BTK
1962 Sören Haglund, Färila BTK
1963 Sören Haglund, Färila BTK
1964 Dan Jonsson, Marma IF
1965 Dan Jonsson, Marma IF
1966 Leif Jonsson, Marma IF
1967 Dan Jonsson, Marma IF
1968 Pär Ekman, Söderhamns UIF
1969 Mats Lönnberg, Färila BTK
1970 Pär Ekman, Söderhamns UIF
1971 Glenn Östh, Söderhamns UIF
1972 Lars Jonsson, Norrfjärns IF
1973 Lars Franklin, Söderhamns UIF
1974 Lars Franklin, Söderhamns UIF
1975 Lars Franklin, Söderhamns UIF
1976 Lars Franklin, Söderhamns UIF
1977 Ulf Bengtsson, Söderhamns UIF
1978 Göran Edberg, Söderhamns UIF
1979 Peter Johansson, Ljusne/Vallviks BTK
1980 Johnny Stockhaus, Bogårdens IK
1981 Johnny Stockhaus, Bogårdens IK
1982 Johnny Stockhaus, Söderhamns UIF
1983 Thomas von Scheele, Söderhamns UIF
1984 Thomas von Scheele, Söderhamns UIF
1985 Thomas von Scheele, Söderhamns UIF
1986 Thomas von Scheele, Söderhamns UIF
1987 Christer Ferm, Söderhamns BTS
1988 Håkan Bäckström, IK Kometen
1989 Fredrik Lundqvist, Söderhamns UIF
1990 Fredrik Lundqvist, Söderhamns UIF
1991 Kalle Sundberg, IK Kometen
1992 Joel Andersson, Kilafors IF
1993 Mikael Wikström, Färila BTK
1994 Rickard Kvist, Ljusdals BTK
1995 Henrik Bengtsson, Söderhamns BTS
1996 Jens Lundquist, Söderhamns UIF
1997 Henrik Bengtsson, Söderhamns UIF
1998 Andreas Molin, Söderhamns UIF
1999 Tomas Nygren, IK Kometen
2000 Fredrik Hedlund, Söderhamns UIF
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Johan Eriksson, Söderhamns UIF
2007 Mattias Ramstrand, Söderhamns UIF
2008 Uppgift saknas
2009 Jimmy Jin, Söderhamns UIF
2010 Marcus Olsson, Söderhamns UIF
2011 Simon Norevi, IK Kometen
2012 Spelades ej
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas
2017 Uppgift saknas
2018 Spelades ej

Pojkar 15 (DM 1962-00, 2006-12, 2018)

1962 Tord Larsson, IK Kometen
1963 Dan Jonsson, Marma IF
1964 Dan Jonsson, Marma IF
1965 Dan Jonsson, Marma IF
1966 Jörgen Wedin, Norrfjärns IF
1967 Jörgen Wedin, Norrfjärns IF
1968 Mats Lönnberg, Färila BTK
1969 Mats Lönnberg, Färila BTK
1970 Lars Jonsson, Hudiksvalls IF
1971 Lars Franklin, Söderhamns UIF
1972 Lars Franklin, Söderhamns UIF
1973 Lars Franklin, Söderhamns UIF
1974 Lars Franklin, Söderhamns UIF
1975 Göran Edberg, Söderhamns UIF
1976 Göran Edberg, Söderhamns UIF
1977 Olle Lundgren, Bogårdens IK
1978 Hans Becker, IK Kometen
1979 Johnny Stockhaus, Bogårdens IK
1980 Johnny Stockhaus, Bogårdens IK
1981 Thomas von Scheele, Söderhamns UIF
1982 Thomas von Scheele, Söderhamns UIF
1983 Thomas von Scheele, Söderhamns UIF
1984 Thomas von Scheele, Söderhamns UIF
1985 Anders Hjort, Söderhamns UIF
1986 Jerker Lundgren, IK Kometen 
1987 Christer Ferm, Söderhamns BTS
1988 Erik Norlin, IFK Gnarp
1989 Magnus Svensson, Söderhamns UIF
1990 Magnus Svensson, Söderhamns BTS 
1991 Niklas Bergström, Hudiksvalls IF
1992 Rickard Kvist, Ljusdals BTK
1993 Henrik Bengtsson, Söderhamns UIF
1994 Henrik Bengtsson, Söderhamns BTS
1995 Henrik Bengtsson, Söderhamns UIF
1996 Simon Danielsson, IK Kometen
1997 Jens Molin, IK Kometen
1998 Tim Andersson, Söderhamns UIF
1999 Marcus Ramstrand, Söderhamns UIF
2000 Marcus Ramstrand, Söderhamns UIF
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Joel Skoglund, Hudiksvalls IF
2007 Erik Zacco, Hudiksvalls IF
2008 Uppgift saknas
2009 Carl Sundqvist, Söderhamns UIF
2010 Simon Norevi, IK Kometen
2011 Simon Norevi, IK Kometen 
2012 Jesper Millbert, Söderhamns UIF
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas
2017 Uppgift saknas
2018 Simon Lundqvist, Söderhamns UIF

Pojkar 14 (DM 1995-97, 2018)

1995 Tomas Nygren, IK Kometen
1996 Tomas Nygren, IK Kometen
1997 Simon Danielsson, IK Kometen
                     -
2005 Uppgift saknas
2006 Uppgift saknas
2007 Uppgift saknas
2008 Uppgift saknas
2009 Uppgift saknas
2010 Uppgift saknas
2011 Uppgift saknas
2012 Uppgift saknas
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas
2017 Uppgift saknas
2018 Spelades ej

Pojkar 13 (DM 1974-00, 2018)

1974 Göran Edberg, Söderhamns UIF
1975 Pär Jonsson, Marma IF
1976 Mikael Larsson, Ljusne-Vallviks BTK
1977 Johnny Stockhaus, Bogårdens IK
1978 Johnny Stockhaus, Bogårdens IK
1979 Thomas von Scheele, IK Kometen
1980 Anders Isaksson, Bogårdens IK
1981 Thomas von Scheele, Söderhamns UIF
1982 Thomas von Scheele, Söderhamns UIF
1983 Anders Hjort, Söderhamns UIF
1984 Christer Ferm, IK Kometen
1985 Christer Ferm, IK Kometen
1986 Fredrik Blom, Söderhamns UIF
1987 Fredrik Kållbäck, IK Kometen
1988 Magnus Svensson, Söderhamns UIF
1989 Staffan Källbäck, IK Kometen
1990 Staffan Källbäck, BTK Gärdet
1991 Henrik Bengtsson, Söderhamns UIF
1992 Mikael Fridlund, Iggesunds BTK
1993 Henrik Bengtsson, Söderhamns UIF
1994 Joakim Nord, IK Kometen
1995 Joakim Nord, IK Kometen
1996 Simon Danielsson, IK Kometen 
1997 Tim Andersson, Söderhamns UIF
1998 Tomas Ramstrand, Söderhamns UIF
1999 Tomas Ramstrand, Söderhamns UIF
2000 Tomas Ramstrand, Söderhamns UIF
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
                         -
2017 Uppgift saknas
2018 Spelades ej

Pojkar 12 (DM 1995-97, 2009-12)

1995 Simon Danielsson, IK Kometen
1996 Tim Andersson, Söderhamns UIF
1997 Marcus Ramstrand, Söderhamns UIF
                    -
2005 Uppgift saknas
2006 Uppgift saknas
2007 Uppgift saknas
2008 Uppgift saknas
2009 Anton Hjort, Söderhamns UIF
2010 Per Eriksson, Iggesunds BTK
2011 Jesper Millbert, Söderhamns UIF
2012 Martin Lötberg, Söderhamns UIF
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas

Damer (DM 1947-18)

1947 Ingrid Andersson, Järvsö 
1948 Spelades ej
1949 Spelades ej
1950 Britt Gustavsson, Söderhamn
1951 I. B. Molin, Hudiksvall
1952 Birgit Gustavsson, Söderhamn
(Runner up: I. B. Molin, Hudiksvall)
1953 Birgit Gustavsson, Söderhamn
(Runner up: Barbro Alsén, Hudiksvall)
1954 M. Jacobsson, Kometen
(Runner up: Gunnel Zevgren, Kometen)
1955 Gunnel Zevgren, IK Kometen
(Runner up: Elsy Rydén, Norrfjärns IF)
1956 Gun Sundin, IK Kometen
(Runner up: Elsy Rydén, Norrfjärns IF)
1957 Anna Lisa Öberg, Norrfjärns IF
(Runner up: Gun Sundin, IK Kometen)
1958 Elsie Berglin, Norrfjärns IF
(Runner up: Anna Lisa Öberg, Norrfjärns IF)
1959 Gun Sundin, IK Kometen 
1960 Gun Sundin, IK Kometen
1961 Elsy Berglin, Norrfjärns IF
1962 Elsy Berglin, Norrfjärns IF
1963 Ulla Lind, Freluga IK
1964 Ulla Lind, Freluga IK
1965 Ulla Lind, Freluga IK
1966 Ulla Lind, Söderhamns UIF
1967 Alice Svensk, Söderhamns UIF
1968 Alice Svensk, Söderhamns UIF
1969 Ulla Lind, Söderhamns UIF
1970 Elsy Berglin, Norrfjärns IF
1971 Elsy Berglin, Norrfjärns IF
1972 Karin Jonsson, Alfta BTK
1973 Elsy Berglin, Norrfjärns IF
1974 Elsy Berglin, Norrfjärns IF
1975 Monica Forssell, Söderhamns UIF
1976 Monica Forssell, Söderhamns UIF
1977 Monica Forssell, Söderhamns UIF
1978 Monica Forssell, Söderhamns UIF
1979 Monica Forssell, Söderhamns UIF
1980 Monica Forssell, Söderhamns UIF
1981 Monica Forssell, Söderhamns UIF
1982 Anne Lindberg, Söderhamns UIF
1983 Helena Nyström, Söderhamns UIF
1984 Helena Nyström, Söderhamns UIF
1985 Helena Nyström, Söderhamns UIF
1986 Helena Nyström, Söderhamns UIF
1987 Helene Jacobsson, Söderhamns UIF
1988 Helena Nyström, Söderhamns UIF
1989 Helena Dahlström, Söderhamns UIF
1990 Helena Dahlström, Söderhamns UIF
1991 Helen Dahlström, Söderhamns UIF
1992 Ann-Sofie Styrman, Söderhamns UIF
1993 Helen Dahlström, Söderhamns UIF
1994 Helen Dahlström, Söderhamns UIF
1995 Johanna Lidehäll, Söderhamns UIF
1996 Helen Dahlström, Söderhamns UIF
1997 Sandra Enberg, Marma IF
1998 Erika Fridlund, Marma IF
1999 Lillemor Fridlund, Marma IF
2000 Erika Fridlund, Marma IF
2001 Uppgift saknas
2002 Emma Johansson, Söderhamns UIF
2003 Mathilda Holmgren, Söderhamns UIF
2004 Mathilda Holmgren, Söderhamns UIF
2005 Mathilda Holmgren, Söderhamns UIF
2006 Mathilda Holmgren, Söderhamns UIF
2007 Mathilda Holmgren, Söderhamns UIF
2008 Mathilda Holmgren, Söderhamns UIF
2009 Sandra Enberg, Marma IF
2010 Uppgift saknas
2011 Sandra Enberg, Marma IF
2012 Spelades ej
2013 Linn Millbert, Söderhamns UIF
2014 Spelades ej
2015 Spelades ej
2016 Spelades ej
2017 Uppgift saknas
2018 Spelades ej

Damer 20 (DM 1995-00, 2006-12, 2018)

1995 Johanna Lidehäll, Söderhamns UIF
1996 Sandra Enberg, Marma IF
1997 Malin Abrahamsson, Marma IF
1998 Erika Fridlund, Marma IF
1999 Sandra Svensson, Marma IF
2000 Lillemor Fridlund, Marma IF
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Matilda Holmgren, Söderhamns UIF
2007 Spelades ej
2008 Uppgift saknas
2009 Emelie Karlsson, Söderhamns UIF
2010 Spelades ej
2011 Spelades ej
2012 Spelades ej
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas
2017 Uppgift saknas
2018 Spelades ej

Damjuniorer 17 (DM 1951-00, 2006-12, 2018)

1951 Margit Olofsson, Järvsö
1952 Margit Olofsson, Järvsö
1953 Mona Jacobsson, Kometen
1954 Mona Jacobsson, Kometen
1955 Gunnel Zevgren, IK Kometen
1956 Elsy Rydén, Norrfjärns IF
(Runner up: Gun Sundin, IK Kometen)
1957 Kerstin Sundberg, Norrfjärns IF
1958 Gunhild Jonsson, Färila BTK
1959 Kerstin Sundberg, Norrfjärns IF
1960 Margareta Söderberg, IK Kometen
1961 Margareta Söderberg, IK Kometen
1962 Inger Olsson, Freluga IK
1963 Inger Olsson, Freluga IK
1964 Ulla Lind, Freluga IK
1965 Ulla Lind, Freluga IK
1966 Alice Svensk, Söderhamns UIF
1967 Annemor Norell, Norrfjärns IF
1968 Helen Jonsson, Tallåsens BTK
1969 Gun Eriksson, Marma IF
1970 Karin Jonsson, Alfta BTK
1971 Karin Jonsson, Alfta BTK
1972 Karin Jonsson, Alfta BTK
1973 Siv Storm, Alfta BTK
1974 Monica Forsell, Söderhamns UIF
1975 Monica Forsell, Söderhamns UIF
1976 Monica Forsell, Söderhamns UIF
1977 Monica Forsell, Söderhamns UIF
1978 Anne Lindberg, Söderhamns UIF
1979 Annika Lindström, Iggesunds BTK
1980 Annika Lindström, Söderhamns UIF
1981 Christina Rosendahl, Ljusne/Vallviks BTK
1982 Helen Dahlström, Söderhamns UIF
1983 Helen Dahlström, Söderhamns UIF
1984 Helen Dahlström, Söderhamns UIF
1985 Lena Forsell, Söderhamns UIF
1986 Lena Forsell, Söderhamns UIF 
1987 Helen Dahlström, Söderhamns UIF 
1988 Helen Dahlström, Söderhamns UIF
1989 Malin Magnusson, IK Kometen 
1990 Malin Magnusson, IK Kometen 
1991 Malin Magnusson, BTK Gärdet
1992 Marie Hallberg, Söderhamns UIF
1993 Maria Hallberg, Söderhamns UIF
1994 Johanna Lidehäll, Söderhamns UIF
1995 Johanna Lidehäll, Söderhamns UIF
1996 Erika Fridlund, Marma IF
1997 Erika Fridlund, Marma IF
1998 Lillemor Fridlund, Marma IF
1999 Sandra Svensson, Marma IF
2000 Lillemor Fridlund, Marma IF
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Julia Allansson, Söderhamns UIF
2007 Louise Westman, Söderhamns UIF
2008 Uppgift saknas
2009 Emelie Karlsson, Söderhamns UIF
2010 Spelades ej
2011 Spelades ej
2012 Spelades ej
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas
2017 Uppgift saknas
2018 Spelades ej

Flickor 15 (DM 1962-00, 2006-12, 2018)

1962 Inger Olsson, Freluga IK
1963 Ulla Lind, Freluga IK
1964 Annemor Norell, Norrfjärns IF
1965 Annemor Norell, Norrfjärns IF
1966 Gun Eriksson, Marma IF
1967 Gun Eriksson, Marma IF 
1968 Karin Jonsson, IK Kometen
1969 Karin Jonsson, Alfta BTK
1970 Karin Jonsson, Alfta BTK
1971 Karin Jonsson, Alfta BTK
1972 Siv Storm, Alfta BTK
1973 Monica Forsell, Söderhamns UIF
1974 Eva Lundström, Norrala IF
1975 Monica Forsell, Söderhamns UIF
1976 Ella-Lena Nyman, Ljusne/Vallviks BTK
1977 Anne Lindberg, Söderhamns UIF
1978 Maria Rosendahl, Ljusne/Vallviks BTK
1979 Maria Rosendahl, Ljusne/Vallviks BTK
1980 Christina Rosendahl, Ljusne/Vallviks BTK
1981 Ulrika Wallin, Söderhamns UIF
1982 Eva von Scheele, Söderhamns UIF
1983 Eva von Scheele, IK Kometen
1984 Lena Forsell, Söderhamns UIF
1985 Helen Dahlström, Söderhamns UIF
1986 Helen Dahlström, Söderhamns UIF 
1987 Linda Gustafsson, Ljusdals BTK
1988 Tanja Norman, IK Kometen
1989 Marie Hallberg, Marma IF
1990 Marie Hallberg, Marma IF
1991 Marie Hallberg, Söderhamns UIF
1992 Marie Hallberg, Söderhamns UIF
1993 Erika Fridlund, Iggesunds BTK
1994 Erika Fridlund, Marma IF
1995 Sandra Enberg, Marma IF
1996 Lillemor Fridlund, Marma IF
1996 Lillemor Fridlund, Marma IF
1997 Spelades ej
1998 Lillemor Fridlund, Marma IF
1999 Emma Johansson, Söderhamns UIF
2000 Emma Johansson, Söderhamns UIF
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Sofia Persson, Söderhamns UIF
2007 Sofia Persson, Söderhamns UIF
2008 Uppgift saknas
2009 Emelie Karlson, Söderhamns UIF
2010 Spelades ej
2011 Spelades ej
2012 Spelades ej
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas
2017 Uppgift saknas
2018 Spelades ej

Flickor 14 (DM 1995-97, 2018)

1995 Lillemor Fridlund, Marma IF
1996 Lillemor Fridlund, Marma IF
1997 Lillemor Fridlund, Marma IF
                   -
2005 Uppgift saknas
2006 Uppgift saknas
2007 Uppgift saknas
2008 Uppgift saknas
2009 Uppgift saknas
2010 Uppgift saknas
2011 Uppgift saknas
2012 Uppgift saknas
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas
2017 Uppgift saknas
2018 Spelades ej

Flickor 13 (DM 1974-00, 2018)

1974 Ella-Lena Nyman, Marma IF
1975 Anne Lindberg, Norrala IF
1976 Annika Lindström, Iggesunds BTK
1977 Christina Rosendahl, Ljusne/Vallviks BTK
1978 Christina Rosendahl, Ljusne/Vallviks BTK
1979 Katrin Eriksson, Bogårdens IK
1980 Annika Davidsson, Ljusne/Vallviks BTK
1981 Lena Forsell, Söderhamns UIF
1982 Lena Forsell, Söderhamns UIF
1983 Eva von Scheele, Söderhamns UIF
1984 Helen Dahlström, Söderhamns UIF
1985 Maria Andersson, IK Kometen
1986 Sara Hellström, Ljusne/Vallviks BTK
1987 Maria Hallberg, IK Kometen
1988 Tanja Norman, IK Kometen
1989 Marie Hallberg, Marma IF
1990 Marie Hallberg, Marma IF
1991 Erika Fridlund, Iggesunds BTK
1992 Erika Fridlund, Iggesunds BTK
1993 Erika Fridlund, Iggesunds BTK
1994 Lillemor Fridlund, Marma IF
1995 Lillemor Fridlund, Marma IF
1996 Hanna Lind, IK Kometen
1997 Jennie Molin, IK Kometen
1998 Emma Johansson, Söderhamns UIF
1999 Lisa Andersson, Mattmars BTK
2000 Matilda Nilsson, Söderhamns UIF
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
                         -
2017 Uppgift saknas
2018 Spelades ej

Flickor 12 (DM 1995-97, 09-12)

1995 Mia Wallstedt, Marma IF
1996 Emma Johansson, Söderhamns UIF
1997 Emma Johansson, Söderhamns UIF
                  -
2005 Uppgift saknas
2006 Uppgift saknas
2007 Uppgift saknas
2008 Uppgift saknas
2009 Spelades ej
2010 Spelades ej
2011 Zuhra Dadeva, Söderhamns UIF
2012 Spelades ej
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas

Uppdaterad: 15 MAJ 2019 16:21
Epost: Adressen Gömd

Liverapportering

pingiskanalen



Evenemang

Dataranking

Länkar

Webbshop



stiga

RIG

koping

Hello Sweden

Sports heart

SRB

sporrong

 Allt i transport

Framåt för fler i rörelse

Postadress:
Svenska Bordtennisförbundet
Köping Arena
731 85 Köping

Besöksadress:
Badvägen 4
731 85 Köping

Kontakt:
Tel: 0856278120
E-post: This is a mailto link

Se all info