Hoppa till sidans innehåll

Jämtland/Härjedalen (1949-17)


Distriktsmästare i singel

Herrar (DM 1949-00, 2006-17)

1949 Åke Hansson, Östersund
1950 Evert Hedlund, Östersund
1951 Evert Hedlund, Östersund
1952 Vidar Nilsson, Trångsviken
(Runner up: A. Nilsson, Trångsviken)
1953 Vidar Nilsson, Trångsviken 
(Runner up: Erik Pettersson, Ope)
1954 K. L. Lindberg, Trångsviken
(Runner up: Vidar Nilsson, Trångsviken)
1955 Josef Hagberg, Svegs IK
(Runner up: K. L. Lindberg, Trångsvikens IF)
1956 Josef Hagberg, Sveg IK
(Runner up: Börje Åkerblom, Trångsvikens IF)
1957 Josef Hagberg, Svegs IK
(Runner up: Sten Runsäter, Laxsjö BTK)
1958 Josef Hagberg, Svegs IK
(Runner up: Sten-Olof Hoflin, Svegs IK)
1959 Lasse Jacobsson, Häggenås IK
1960 Mats Nordström, Svegs IK
1961 Mats Nordström, Svegs IK
1962 Mats Nordström, Svegs IK
1963 Mats Andersson, Häggenås SK
1964 Rolf Näsberg, BTK Östersunds Ungdomsgård
1965 Mats Andersson, Häggenås SK
1966 Åke Danielsson, BTK Östersunds Ungdomsgård
1967 Clas-Göran Hansson, Häggenås SK
1968 Mats Andersson, Häggenås SK
1969 Åke Danielsson, Östersunds GoIF
1970 Clas-Göran Hansson, Häggenås SK
1971 Eskil Hedlund, Häggenås SK
1972 Ernst Sjögren, Östersunds GIF
1973 Christer Larsson, Häggenås SK
1974 Lars-Göran Eriksson, Bräcke SK
1975 Christer Larsson, Häggenås SK
1976 Sture Rhodin, Häggenås SK
1977 Ulf Larsson, Östersunds GIF
1978 Claes Johansson, Östersunds GIF
1979 Lars-Ove Jonsson, Östersunds GIF
1980 Tomas Nilsson, Östersunds GIF
1981 Niklas Ferb, Östersunds GIF
1982 Lars-Ove Jonsson, Östersunds GIF
1983 Lars-Ove Jonsson, Östersunds GIF
1984 Lars-Ove Jonsson, Östersunds GIF
1985 Tomas Nilsson, Östersunds GIF
1986 Mats Karlsson, Hammerdals IF
1987 Tomas Nilsson, Östersunds GIF
1988 Hans Nilsson, Östersunds GIF
1989 Öijvind Bäckman, Östersunds GIF
1990 Fredrik Uddeholt, Östersunds GIF
1991 Stefan Eriksson, Frösö IF
1992 Christian Lexmyr, Frösö IF
1993 Stefan Eriksson, Frösö IF
1994 Joakim Nilsson, Östersunds GIF
1995 Fredrik Uddeholt, Östersunds GIF
1996 Christian Lexmyr, Östersunds GIF
1997 Martin Svensson, Härnösands BTK
1998 Johan Olausson, Strömsunds BTK
1999 Matts Quiding, Östersunds GIF
2000 Peter Blomqvist, Östersunds GIF
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Matts Quiding, Häggenås SK
2007 Pontus Edman, Häggenås SK
2008 Andreas Molin, Häggenås SK
2009 Pontus Edman, Häggenås SK
2010 Pontus Edman, Häggenås SK
2011 Andreas Lenner, PK Smyg
2012 Andreas Lenner, PK Smyg
2013 Henrik Lundholm, PK Smyg
2014 Fredrik Uddeholt, Östersunds GIF
2015 Fredrik Uddeholt, Östersunds GIF
2016 Magnus Olofsson, Östersunds GIF
2017 Niklas Tengblad, Ås IF
2018 Uppgift saknas

Herrar 20 (DM 1995-00, 2006-17)

1995 Martin Svensson, Östersunds GIF
1996 Christian Lee, Östersunds GIF
1997 Johan Olausson, Strömsunds BTK
1998 Fredrik Lindvall, Östersunds GIF
1999 Matts Quiding, Östersunds GIF
2000 Matts Quiding, Östersunds GIF
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Pontus Edman, Häggenås SK
2007 Pontus Edman, Häggenås SK
2008 Uppgift saknas
2009 Robin Nordström, Östersunds GIF
2010 Niklas Larsson, Strömsunds BTK
2011 Anton Hemlin, Ås IF
2012 Anton Hemlin, Ås IF
2013 Niklas Tengblad, Ås IF
2014 Anton Hemlin, Ås IF
2015 Casper Strindberg, Östersunds GIF
2016 Niklas Tengblad, Ås IF
2017 Niklas Tengblad, Ås IF
2018 Uppgift saknas

Herrjuniorer 17 (1949-00, 2006-17)

1949 Paul Rune, Östersund
1950 Vidar Nilsson, Trångsviken
1951 Vidar Nilsson, Trångsviken 
1952 Allan Nilsson, Trångsviken
1953 Sune Torgersson, Trångsviken
1954 Sune Torgersson, Trångsviken
1955 Sten Rutsäter, Laxsjö BTK
1956 Sten Rutsäter, Laxsjö BTK
(Runner up: J. E. Jonsson, Mattmars SK)
1957 Tomas Fischer, Ungdomsgården
1958 Mats Nordström, Svegs IK
1959 Mats Nordström, Svegs IK
1960 Mats Nordström, Svegs IK
1961 Mats Andersson, Häggenås SK
1962 Åke Danielsson, BTK Östersunds Ungdomsgård
1963 Clas-Göran Hansson, Häggenås SK
1964 Bo Svärd, Svegs IK
1965 Bengt Danielsson, BTK Östersunds Ungdomsgård
1966 Agne Svärd, Svegs IK
1967 Agne Svärd, Häggenås SK
1968 Sune Hemmingsson, Östersunds GoIF
1969 Eskil Hedlund, Häggenås SK
1970 Eskil Hedlund, Häggenås SK
1971 Eskil Hedlund, Häggenås SK
1972 Christer Larsson, Häggenås SK
1973 Lars-Göran Bäckström, Östersunds GIF
1974 Ulf Larsson, Häggenås SK
1975 Lars-Ove Jonsson, Östersunds GIF
1976 Lars-Ove Jonsson, Östersunds GIF
1977 Lars-Ove Jonsson, Östersunds GIF
1978 Tore Martinsson, Ulriksfors BTK
1979 Mikael Andersson, Mörsils IF
1980 Ulf Olsson, Östersunds GIF
1981 Roger Salomonsson, Hammerdals IF
1982 Niklas Ferb, Östersunds GIF
1983 Jesper Odehem, Östersunds GIF
1984 Anders Eriksson, Hammerdals IF
1985 Mats Karlsson, Hammardals IF
1986 Mats Karlsson, Hammerdals IF
1987 Öijvind Bäckman, Östersunds GIF 
1988 Christian Lexmyr, Frösö IF
1989 Henrik Olausson, Föllinge IK
1990 Christian Lexmyr, Frösö IF
1991 Magnus Fahlander, Östersunds GIF
1992 Daniel Nilsson, Frösö IF
1993 Magnus Fahlander, Östersunds GIF
1994 Magnus Fahlander, Östersunds GIF
1995 Bengt Dahl, Frösö IF
1996 Johan Olausson, Föllinge IK
1997 Matts Quiding, Östersunds GIF
1998 Matts Quiding, Östersunds GIF
1999 Andreas Hedlund, Östersunds GIF
2000 Christian Westermark, Östersunds GIF
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Max Falk-Nilsson, Östersunds GIF
2007 Niklas Larsson, Strömsunds BTK
2008 Uppgift saknas
2009 Robin Nordström, Östersunds GIF
2010 Anton Hemlin, Mörsils IF
2011 Anton Hemlin, Ås IF
2012 Henrik Hemlin, Ås IF
2013 Niklas Tengblad, Ås IF
2014 Niklas Tengblad, Ås IF
2015 Casper Strindberg, Östersunds GIF
2016 Filip Sandström, Östersunds GIF
2017 Anton Ängesgård, Östersunds GIF
2018 Uppgift saknas

Pojkar 15 (DM 1962-00, 2006-17)

1962 Åke Danielsson, BTK Östers Ungdomsgård
1963 Agne Svärd, Svegs IK
1964 Agne Svärd, Svegs IK
1965 Agne Svärd, Svegs IK
1966 Sune Hemmingsson, Östersunds GoIF
1967 Eskil Hedlund, Häggenås SK
1968 Eskil Hedlund, Häggenås SK
1969 Eskil Hedlund, Häggenås SK
1970 Sture Rhodin, Ulriksfors BTK
1971 Sture Rhodin, Ulriksfors BTK
1972 Sture Rhodin, Ulriksfors BTK
1973 Ulf Larsson, Häggenås SK
1974 Tomas Nilsson, Östersunds GIF
1975 Tore Martinsson, Ulriksfors BTK
1976 Tore Martinsson, Ulriksfors BTK
1977 Christer Rimbe, Häggenås SK
1978 Roger Samuelsson, Ulriksfors BTK
1979 Erik Texmo, Ulriksfors BTK
1980 Roger Samuelsson, Hammerdals IF
1981 Roger Samuelsson, Hammerdals IF
1982 Peter Bergström, Hammerdals IF
1983 Öjvind Bäckman, Östersunds GIF
1984 Mats Karlsson, Hammerdals IF
1985 Mats Karlsson, Hammerdals IF
1986 Lennie Johansson, Frösö IF
1987 Christian Lexmyr, Frösö IF
1988 Daniel Nilsson, Frösö IF
1989 Stefan Krantz, Östersunds GIF
1990 Daniel Nilsson, Frösö IF
1991 Magnus Fahlander, Östersunds GIF
1992 Magnus Fahlander, Östersunds GIF
1993 Daniel Edfalk, Frösö IF
1994 Daniel Edfalk, Frösö IF
1995 Johan Olausson, Föllinge IK
1996 Matts Quiding, Österunds GIF
1997 Christian Westermark, Häggenås SK
1998 Christian Westermark, Häggenås SK
1999 Andreas Lenner, Häggenås SK
2000 Andreas Lenner, Härnösands SK
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Robin Nordström, Östersunds GIF
2007 Robin Nordström, Östersunds GIF
2008 Uppgift saknas
2009 Anton Hemlin, Mörsils IF
2010 Erik Fureman, Östersunds GIF
2011 Niklas Tengblad, Ås IF
2012 Niklas Tengblad, Ås IF
2013 Jack Andersson, Ås IF
2014 Elias Westin, Ås IF
2015 Casper Strindberg, Östersunds GIF
2016 Jonatan Söderberg, Östersunds GIF
2017 Anton Ängesgård, Östersunds GIF
2018 Uppgift saknas

Pojkar 14 (1995-97, 2013-17)

1995 Matts Quiding, Frösö IF
1996 Gustav Karlsson, Strömsunds BTK
1997 Christian Westermark, Häggenås SK
               -
2005 Uppgift saknas
2006 Uppgift saknas
2007 Uppgift saknas
2008 Uppgift saknas
2009 Uppgift saknas
2010 Uppgift saknas
2011 Uppgift saknas
2012 Uppgift saknas
2013 Linus Kempe, Ås IF
2014 Casper Strindberg, Östersunds GIF
2015 Nils Holmlund, Ås IF
2016 Anton Ängesgård, Östersunds GIF
2017 Pontus Strindberg, Östersunds GIF
2018 Uppgift saknas

Pojkar 13 (DM 1974-00, 2017)

1974 Christer Rimbe, Östersunds GIF
1975 Mikael Morin, Bräcke SK
1976 Mikael Morin, Bräcke SK
1977 Mikael Eriksson, Hammerdals IF
1978 Roger Samuelsson, Ulriksfors BTK
1979 Roger Samuelsson, Ulriksfors BTK
1980 Roger Samuelsson, Hammerdals IF
1981 Anders Bergström, Hammerdals IF
1982 Anders Bergström, Hammerdals IF
1983 Mats Karlsson, Hammerdals IF
1984 Bo Alenius, Mattmars SK
1985 Lennie Johansson, Frösö IF
1986 Christian Lexmyr, Frösö IF
1987 Lars Hellström, Frösö IF
1988 Stefan Krantz, Östersunds GIF
1989 Magnus Fahlander, Östersunds GIF
1990 Magnus Fahlander, Östersunds GIF
1991 Daniel Edfalk, Frösö IF
1992 Daniel Edfalk, Frösö IF
1993 Matts Quiding, Frösö IF
1994 Matts Quiding, Frösö IF
1995 Johan Bäckström, Östersunds GIF
1996 Christian Westermark, Häggenås SK
1997 Stefan Löfström, Häggenås SK
1998 Andreas Lenner, Häggenås SK
1999 Pontus Edman, Östersunds GIF
2000 Pontus Edman, Östersunds GIF
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
                        -
2017 Edvin Werme, Häggenås SK
2018 Uppgift saknas

Pojkar 12 (DM 1995-97, 2009-16)

1995 Lars Lundgren, Häggenås SK
1996 Patrick Nyfeldt, Häggenås SK
1997 Andreas Lenner, Häggenås SK
            -
2005 Uppgift saknas
2006 Uppgift saknas
2007 Uppgift saknas
2008 Uppgift saknas
2009 Niklas Tengblad, Ås IF
2010 Jonathan Engström, Ås IF
2011 Linus Kempe, Ås IF
2012 Casper Strindberg, Östersunds GIF
2013 Alvin Westin, Ås IF
2014 Alvin Westin, Ås IF
2015 Nils Holmlund, Ås IF
2016 Oliver Leijon, Östersunds GIF

Damer (DM 1950-00, 2006-17)

1950 Elsa Lauré, Hede
1951 Elsa Lauré, Hede
1952 Spelades ej
1953 Spelades ej
1954 Elsa Lauré, Hede
(Runner up: I. Modén, Hede)
1955 Elsa Lauré, Hede IK
(Runner up: Ingegärd Nilsson, Svegs IK)
1956 Elsa Lauré, Hede IK
(Runner up: Irja Liljefelt, Rörösjön IK)
1957 Irja Liljefelt, Rörösjön IK
(Runner up: Maud Gunnarsson, Rörösjön IK)
1958 Irja Liljefelt, Rörösjön IK
(Runner up: Maud Gunnarsson, Rörösjön IK)
1959 Irja Liljefelt, Rörösjön IK
1960 Irja Liljefelt, Rörösjön IK
1961 Irja Liljefelt, Rörösjön IK
1962 Irja Liljefelt, Rörösjön IK
1963 Ulla Paulsson, Laxsjö IF
1964 Inger Rubensson, Häggenås SK
1965 Solveig Hansson, Häggenås SK
1966 Inger Rubensson, Häggenås SK
1967 Ulla Paulsson, Laxsjö IF
1968 Inger Rubensson, Häggenås SK
1969 Disa Magnusson, Östersunds GoIF
1970 Inger Rubensson, Häggenås SK
1971 Boel Ersberg, Östersunds GoIF
1972 Boel Ersberg, Östersunds GIF
1973 Boel Ersberg, Östersunds GIF
1974 Ann-Charlotte Larsson, Mattmars SK 
1975 Ann-Charlotte Larsson, Mattmars SK
1976 Marita Nilsson, Östersunds GIF 
1977 Ann-Charlotte Larsson, Mörsils IF
1978 Marita Nilsson, Östersunds GIF
1979 Karin Rumar, Östersunds GIF
1980 Marita Nilsson, Östersunds GIF
1981 Marita Nilsson, Östersunds GIF
1982 Karin Rumar, Östersunds GIF
1983 Karin Rumar, Östersunds GIF
1984 Helen Jacobsson, Östersunds GIF
1985 Karin Rumar, Östersunds GIF
1986 Anna-Carin Larsson, Mattmars SK
1987 Anette Johansson, Föllinge IK 
1988 Anna-Carin Larsson, Mattmars SK
1989 Eva-Lena Johansson, Föllinge IK
1990 Anette Johansson, Föllinge IK
1991 Birgitta Gradin, Club 73 Vemdalen
1992 Elsa Ekman, Östersunds GIF
1993 Elsa Ekman, Östersunds GIF
1994 Jenny Nygren, Östersunds GIF
1995 Jenny Nygren, Östersunds GIF
1996 Elsa Ekman, Östersunds GIF
1997 Ingela Edman, Östersunds GIF
1998 Ingela Edman, Östersunds GIF
1999 Cecilia Wallin, Östersunds GIF
2000 Elsa Ekman, Östersunds GIF
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Camilla Edfeldt, Östersunds GIF
2007 Camilla Edfeldt, Östersunds GIF
2008 Matilda Grönlund-Falk, Ås IF
2009 Sara Svedin, Ås IF
2010 Emelie Fitzgerald, Ås IF
2011 Emelie Fitzgerald, Ås IF
2012 Sofie Helander, Ås IF
2013 Sandra Helander, Ås IF
2014 Sofie Helander, Ås IF
2015 Elin Ingvarsson, Ås IF
2016 Sandra Helander, Ås IF
2017 Sandra Helander, Ås IF
2018 Uppgift saknas

Damer 20 (DM 1995-00, 2006-17)

1995 Jenny Nygren. Östersunds GIF
1996 Elsa Ekman, Östersunds GIF
1997 Sandra Johansson, Varbergs BTK
1998 Ingela Edman, Häggenås SK
1999 Cecilia Wallin, Östersunds GIF
2000 Camilla Edfeldt, Östersunds GIF
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Spelades ej
2007 Spelades ej
2008 Uppgift saknas
2009 Emelie Fitzgerald, Ås IF
2010 Emelie Fitzgerald, Ås IF
2011 Emelie Fitzgerald, Ås IF
2012 Moa Pettersson, Ås IF
2013 Ida Fitzgerald, Ås IF
2014 Sofie Helander, Ås IF
2015 Sofie Helander, Ås IF
2016 Tinna Nilsson, Östersunds GIF
2017 Tinna Nilsson, Östersunds GIF
2018 Uppgift saknas

Damjuniorer 17 (DM 1955-00, 2006-17)

1955 Maud Gunnarsson, Rörösjön IK
1956 Maud Gunnarsson, Rörösjön IK
(Runner up: Gerd Berglund, Hede IK)
1957 Irja Liljefelt, Rörösjön IK
1958 Irja Liljefelt, Rörösjön IK
1959 Irja Liljefelt, Rörösjön IK
1960 Ulla Larsson, Svegs IK
1961 Ulla Larsson, Svegs IK
1962 Ulla Larsson, Svegs IK
1963 Inger Rubensson, Häggenås SK
1964 Inger Rubensson, Häggenås SK
1965 Ulla Paulsson, Laxsjö IF
1966 Inger Rubensson, Häggenås SK
1967 Elisabeth Hedlund, Häggenås SK
1968 Elisabeth Hedlund, Häggenås SK
1969 Ingrid Henriksson, Häggenås SK
1970 Anita Olofsson, Häggenås SK
1971 Boel Ersberg, Östersunds GoIF
1972 Boel Ersberg, Östersunds GIF
1973 Lotta Larsson, Mattmars SK
1974 Ann-Charlotte Larsson, Mattmars SK
1975 Monica Larsson, Mörsils IF
1976 Marita Nilsson, Östersunds GIF
1977 Marita Nilsson, Östersunds GIF
1978 Marita Nilsson, Östersunds GIF
1979 Karin Rumar, Östersunds GIF
1980 Helen Jacobsson, Östersunds GIF
1981 Helen Jacobsson, Östersunds GIF
1982 Helen Jacobsson, Östersunds GIF
1983 Helen Jacobsson, Östersunds GIF
1984 Karin Skugge, Östersunds GIF
1985 Anna-Carin Larsson, Mattmars SK
1986 Birgitta Gradin, Östersunds GIF
1987 Birgitta Gradin, Mattmars SK
1988 Maria Wermelin, Strömsunds BTK
1989 Eva-Lena Johansson, Föllinge IK
1990 Elsa Ekman Östersunds GIF
1991 Elsa Ekman, Östersunds GIF
1992 Elsa Ekman, Östersunds GIF
1993 Elsa Ekman, Östersunds GIF
1994 Malin Abrahamsson, Östersunds GIF
1995 Lina Gabrielsson, Föllinge IK
1996 Lina Gabrielsson, Föllinge IK
1997 Ingela Edman, Östersunds GIF
1998 Ingela Edman, Östersunds GIF
1999 Camilla Edfeldt, Östersunds GIF
2000 Caroline Edfeldt, Östersunds GIF
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Martina Moberg, Jormvattnets IF
2007 Matilda Grönlund-Falk, Ås IF
2008 Uppgift saknas
2009 Matilda Grönlund-Falk, Ås IF
2010 Sandra Helander, Ås IF
2011 Moa Pettersson, Ås IF
2012 Elin Ingvarsson, Ås IF
2013 Ida Fitzgerald, Ås IF
2014 Sofie Helander, Ås IF
2015 Ros Hoshiar, Ås IF
2016 Alexandra Bergquist, Östersunds GIF
2017 Tinna Nilsson, Östersunds GIF
2018 Uppgift saknas

Flickor 15 (DM 1962-00, 2006-17)

1962 Inger Rubensson, Häggenås SK
1963 Inger Rubensson, Häggenås SK
1964 Inger Rubensson, Häggenås SK
1965 Spelades ej
1966 Elisabeth Hedlund, Häggenås SK
1967 Elisabeth Hedlund, Häggenås SK
1968 Elisabeth Hedlund, Häggenås SK
1969 Anita Olofsson, Häggenås SK
1970 Boel Ersberg, Östersunds GoIF
1971 Helen Garneij, Ulriksfors BTK
1972 Carina Olsson, Hackås IF
1973 Lotta Larsson, Mattmars SK
1974 Carina Olsson, Hackås IF
1975 Maria Evensson, Mörsils IF
1976 Marita Nilsson, Östersunds GIF
1977 Marita Nilsson, Östersunds GIF
1978 Annika Gunneriusson, Hammerdals IF
1979 Lisbet Gunneriusson, Hammerdals IF
1980 Anna-Carin Larsson, Mattmars SK
1981 Helen Jacobsson, Östersunds GIF
1982 Helen Jacobsson, Östersunds GIF
1983 Karin Skugge, Östersunds GIF
1984 Karin Skugge, Östersunds GIF
1985 Birgitta Gradin, Club 73 Vemdalen
1986 Anette Johansson, Föllinge IK
1987 Eva-Lena Johansson, Föllinge IK
1988 Helena Furuman, Frösö IF
1989 Elsa Ekman, Östersunds GIF
1990 Elsa Ekman, Östersunds GIF
1991 Elsa Ekman, Östersunds GIF
1992 Lisa Sjöblom Strömsunds BTK
1993 Hanna Gyllenhammar, Frösö IF
1994 Anna Hellström, Frösö IF
1995 Lina Gabrielsson, Föllinge IK
1996 Ingela Edman, Östersunds GIF
1997 Ingela Edman, Östersunds GIF
1998 Caroline Edfeldt, Östersunds GIF
1999 Caroline Edfeldt, Östersunds GIF
2000 Caroline Edfeldt, Östersunds GIF
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Jennifer Lynum, Mörsils IF
2007 Josefina Arvidsson, Mörsils IF
2008 Uppgift saknas
2009 Emelie Fitzgerald, Ås IF
2010 Sofie Helander, Ås IF
2011 Sofie Helander, Ås IF
2012 Sofie Helander, Ås IF
2013 Felicia Johansson, Ås IF
2014 Alexandra Bergquist, Östersunds GIF
2015 Tinna Nilsson, Östersunds GIF
2016 Tinna Nilsson, Östersunds GIF
2017 Isabelle Tengström Helmersson, Östersunds GIF
2018 Uppgift saknas

Flickor 14 (DM 1995-97, 2013-17)

1995 Ingela Edman, Östersunds GIF
1996 Ingela Edman, Östersunds GIF
1997 Sara Aldberg, Östersunds GIF
             -
2005 Uppgift saknas
2006 Uppgift saknas
2007 Uppgift saknas
2008 Uppgift saknas
2009 Uppgift saknas
2010 Uppgift saknas
2011 Uppgift saknas
2012 Uppgift saknas
2013 Felicia Johansson, Ås IF
2014 Julia Eriksson, Östersunds GIF
2015 Tinna Nilsson, Östersunds GIF
2016 Malin Raftheim, Ås IF
2017 Isabelle Tengström Helmersson, Östersunds GIF
2018 Uppgift saknas

Flickor 13 (DM 1974-00, 2017)

1974 Maria Evensson, Mörsils IF
1975 Marita Nilsson, Östersunds GIF
1976 Lisbet Gunneriusson, Hammerdals IF
1977 Lisbet Gunneriusson, Hammerdals IF
1978 Helen Jacobsson, Östersunds GIF
1979 Helen Jacobsson, Östersunds GIF
1980 Helen Jacobsson, Östersunds GIF
1981 Karin Skugge, Östersunds GIF
1982 Karin Skugge, Östersunds GIF
1983 Birgitta Gradin, Club-73
1984 Anette Johansson, Föllinge IK
1985 Maria Andersson, IK Kometen
1986 Helena Furuman, Frösö IF
1987 Susanne Hansson, Strömsunds BTK
1988 Åsa Johansson, Östersunds GIF
1989 Åsa Johansson, Östersunds GIF
1990 Hanna Håkansson, Frösö IF
1991 Louise Torstensson, Föllinge IK
1992 Hanna Gyllenhammar, Frösö IF
1993 Anna Hellström, Frösö IF
1994 Camilla Edfeldt, Östersunds GIF
1995 Camilla Edfeldt, Östersunds GIF
1996 Caroline Edfeldt, Östersunds GIF
1997 Caroline Edfeldt, Östersunds GIF
1998 Caroline Edfeldt, Östersunds GIF
1999 Lisa Andersson, Mattmars SK
2000 Charlotta Elmroth, Östersunds GIF
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
                         -
2017 Malin Raftheim, Ås IF
2018 Uppgift saknas

Flickor 12 (DM 1995-97, 2009-16)

1995 Anna Lundgren, Häggenås SK
1996 Anna Lundgren, Häggenås SK
1997 Anna Lundgren, Häggenås SK
            -
2005 Uppgift saknas
2006 Uppgift saknas
2007 Uppgift saknas
2008 Uppgift saknas
2009 Sofie Helander, Ås IF
2010 Felicia Persson, Ås IF
2011 Felicia Persson, Ås IF
2012 Natalie Bixo Paulsson, Ås IF
2013 Tinna Nilsson, Östersunds GIF
2014 Tova Ålander, Ås IF
2015 Malin Raftheim, Ås IF
2016 Malin Raftheim, Ås IF

Uppdaterad: 15 MAJ 2019 16:20
Epost: Adressen Gömd

Liverapportering

pingiskanalen



Evenemang

Dataranking

Länkar

Webbshop



stiga

RIG

koping

Hello Sweden

Sports heart

SRB

sporrong

 Allt i transport

Framåt för fler i rörelse

Postadress:
Svenska Bordtennisförbundet
Köping Arena
731 85 Köping

Besöksadress:
Badvägen 4
731 85 Köping

Kontakt:
Tel: 0856278120
E-post: This is a mailto link

Se all info