Hoppa till sidans innehåll

Medelpad (1947-16)


Distriktsmästare i singel.

Herrar (DM 1947-00, 2006-16)

1947 G. Thunström, Svartvik
1948 Fred Jonsson, Heffners
1949 Åke Leijon, Fränsta 
1950 Åke Leijon, Kubikenborg
1951 S. G. Johansson, Heffners
1952 Frank Andersson, Kuben
(Runner up: S. G. Johansson, Kuben)
1953 Bert Jonsson, Kubikenborg
(Runner up: Frank Andersson, Kubikenborg)
1954 B. Åberg, Heffners
(Runner up: Å. Pettersson, Heffners)
1955 Jens Morin, Timrå AIF
(Runner up: Jan Lindroth, IK Vig)
1956 Leif Ryd, IK Vig Sundsvall
(Runner up: Jan Lindroth, IK Vig Sundsvall)
1957 Jan Lindroth, IK Vig Sundsvall
(Runner up: Jörgen Morin, Timrå AIF)
1958 Rolf Dahlström, IK Vig 
(Runner up: Jan Lindroth, IK Vig)
1959 Uppgift saknas
1960 Lars Andersson, IK Vig
1961 Rolf Dahlström, IK Vig 
1962 Rolf Dahlström, IK Vig
1963 Rolf Dahlström, IK Vig
1964 Bengt-Olof Nordberg, IK Vig
1965 Bengt-Olof Nordberg, Svartviks IF
1966 Jan-Ivan Bjällståhl, Stockviksverkens IF
1967 Jan-Ivan Bjällståhl, Stockviksverkens IF
1968 Spelades ej
1969 Östen Johansson, SK Nike
1970 Jonny Brandt, SK Nike
1971 Östen Johansson, SK Nike
1972 Bengt Allberg, Club Verdandi
1973 Bengt Allberg, Club Verdandi
1974 Bengt Allberg, Club Verdandi 
1975 Bo Hermansson, Club Verdandi
1976 Bo Hermansson, SK Nike
1977 Jan-Olov Larsson, Club Verdandi
1978 Jonny Brandt, SK Nike
1979 Mikael Fagerdahl, SK Nike
1980 Jonny Brandt, SK Nike
1981 Tony Hammarström, Club Framtiden
1982 Mikael Fagerdahl, SK Nike
1983 Anders Fredriksson, Club Framtiden
1984 Mikael Fagerdahl, SK Nike
1985 Mikael Fagerdahl, SK Nike
1986 Jan Ivan Bjällstål, SK Nike
1987 Conny Eriksson, SK Nike
1988 Conny Eriksson, SK Nike
1989 Jan Ivan Bjällstål, SK Nike
1990 Conny Eriksson Club Framtiden
1991 Erik Norlin, Club Framtiden
1992 Erik Norlin, Club Framtiden
1993 Erik Norlin, Club Framtiden
1994 Mikael Fagerdahl, Svartviks IF
1995 Conny Eriksson, PK Sundsvall
1996 Conny Eriksson PK Sundsvall
1997 Conny Eriksson, PK Sundsvall
1998 William Persson, PK Sundsvall
1999 Dennis Holtz, Delta BTK
2000 Gustaf Olofsson, Delta BTK
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Jimmie Nordberg, Hassels IF
2007 Gustav Olofsson, Hassels IF
2008 Jimmie Nordberg, Hassels IF
2009 Jimmie Nordberg, Hassels IF
2010 Gustav Olofsson, Hassels IF
2011 Emil Sjöström, PK Sundsvall
2012 Jimmie Nordberg, Hassels IF
2013 Emil Sjöström, Ortvikens PK
2014 Emil Sjöström, Ortvikens PK
2015 Spelades ej
2016 Spelades ej
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Herrar 20 (DM 1995-00, 2006-12, 2016)

1995 Tobias Bergman, Svartviks IF
1996 Tobias Bergman, Svartviks IF
1997 Karl-Johan Olofsson, Delta BTK
1998 Kent Ringlöv, Timrå AIF
1999 Dennis Holtz, Delta BTK
2000 Gustaf Olofsson, Delta BTK
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Edvid Sidebo, Delta BTK
2007 Alexander Hasselmalm, Timrå AIF
2008 Uppgift saknas
2009 Mattias Filipsson, PK Sundsvall
2010 Mattias Filipsson, PK Sundsvall
2011 Spelades ej
2012 Spelades ej
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Spelades ej
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Herrjuniorer 17 (DM 1947-00, 2006-12, 2016)

1947 S. G. Kungsman, Heffners 
1948 Sture Noreus, Kubikenborg
1949 Sture Noreus, Kubikenborg
1950 Jan Liljedal, Heffners
1951 Frank Andersson, Kubikenborg
1952 Åke Pettersson, Vig
1953 Åke Pettersson, Vig
1954 Jörgen Morin, Timrå
1955 Jan Lindroth, IK Vig
1956 Jan Lindroth, IK Vig
(Runner up: Jörgen Morin, Timrå AIF)
1957 Jörgen Morin, Timrå AIF
1958 Leif Ryd, IK Vig
1959 Uppgift saknas
1960 Lars Andersson, IK Vig
1961 Stellan Månsson, IK Vig
1962 Bo Hermansson, IK Vig
1963 Bo Hermansson, IK Vig
1964 Bo Hermansson, IK Vig
1965 Jonny Brandt, Stockviksverkens IF
1966 Östen Johansson, Stockviksverkens IF
1967 Jonny Brandt, Stockviksverkens IF
1968 Spelades ej
1969 Bengt Allberg, Stockviksverkens IF
1970 Björn Sundbro, Ånge SK
1971 Bernth Olofsson, Ånge SK
1972 Magnus Jäderbo, Club Verdandi
1973 Bernth Olofsson, Ånge SK
1974 Bernth Olofsson, Ånge SK
1975 Per Söderlund, SK Nike
1976 Per Söderlund, SK Nike
1977 Per Söderlund, SK Nike
1978 Mikael Fagerdahl, SK Nike
1979 Mikael Fagerdahl, SK Nike
1980 Tony Hammarström, Club Verdandi
1981 Michael Kjeller, Club Framtiden
1982 Åke Pettersson, Club Framtiden
1983 Åke Pettersson, Club Framtiden
1984 Lars Edström, Delta BTK
1985 Lars Edström, Delta BTK
1986 Magnus Lagergren, Sundsvalls BTK
1987 Mikael Bergh, Sundsvalls BTK
1988 Anders Gelinder, Delta BTK
1989 Mikael Andersson, SK Nike
1990 Tony Gustafsson, SK Nike
1991 Erik Norlin, Club Framtiden
1992 Erik Norlin, Club Framtiden
1993 William Persson, PK Sundsvall
1994 Kent Ringlöv, Club Framtiden
1995 Johan Edlund, SK Nike
1996 Joakim Kjellbom, SK Nike
1997 Karl-Johan Olofsson, Delta BTK
1998 Gustaf Olofsson, Delta BTK
1999 Jimmie Nordberg, Delta BTK
2000 Gustaf Olofsson, Delta BTK
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Filip Andersson, PK Sundsvall
2007 André Ekedahl, BTK Nivren
2008 Uppgift saknas
2009 Spelades ej
2010 Thimmy Wallgren, Timrå AIF
2011 Mattias Sjödin, Timrå AIF
2012 Spelades ej
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Spelades ej
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Pojkar 15 (DM 1963-00, 2006-12, 2016)

1963 Jörgen Sahlin, Ånge SK
1964 Lars Hagman, IK Vig
1965 Jonny Brandt, Stockviksverkens IF
1966 Jonny Brandt, Stockviksverkens IF
1967 Jonny Brandt, Stockviksverkens IF
1968 Spelades ej
1969 Spelades ej
1970 Per Bohlin, Club Verdandi
1971 Bernth Olofsson, Ånge SK
1972 Bernth Olofsson, Ånge SK
1973 Claes Johansson, Ånge SK
1974 Claes Johansson, Ånge SK
1975 R. Enström, Club Verdandi
1976 Mikael Fagerdahl, SK Nike
1977 Mikael Fagerdahl, SK Nike
1978 Tony Hammarström, Club Verdandi 
1979 Stefan Jonsson, Club Verdandi
1980 Anders Persson, Club Verdandi
1981 Anders Persson, Club Framtiden
1982 Lars Edström, Delta BTK
1983 Lars Edström, Delta BTK
1984 Magnus Lagergren, Club Framtiden
1985 Magnus Lagergren, Sundsvalls BTK
1986 Marcus Hoope, Sundsvalls BTK
1987 Tony Gustavsson, SK Nike
1988 Tony Gustavsson, SK Nike
1989 Peter Matiasson, Delta BK
1990 Erik Norlin, Club Framtiden
1991 Olof Röhlander, Hassels IF
1992 William Persson, Sundsvalls Pingis 
1993 Kent Ringlöv, Timrå AIF 
1994 Daniel Börjesson, SK Nike
1995 Karl-Johan Olofsson, Delta BTK
1996 Richard Johansson, Hassels IF
1997 Gustaf Olofsson, Delta BTK
1998 Gustaf Olofsson, Delta BTK
1999 Jimmie Nordberg, Delta BTK
2000 Hampus Nordberg, Hassels IF
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Mikael Kullström, Timrå AIF
2007 Pontus Lundin, BTK Nivren
2008 Uppgift saknas
2009 Thimmy Wallgren, Timrå AIF
2010 Spelades ej
2011 Spelades ej
2012 Spelades ej
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 David Eriksson, Ortvikens PK
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Pojkar 14 (DM 1995-97, 2016)

1995 Karl-Johan Olofsson, Delta BTK
1996 Gustaf Olofsson, Delta BTK
1997 Gustaf Olofsson, Delta BTK
                -
2005 Uppgift saknas
2006 Uppgift saknas
2007 Uppgift saknas
2008 Uppgift saknas
2009 Uppgift saknas
2010 Uppgift saknas
2011 Uppgift saknas
2012 Uppgift saknas
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Filip Sköld, Ortvikens PK
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Pojkar 13 (DM 1974-00)

1974 Mikael Fagerdahl, SK Nike
1975 Mikael Fagerdahl, SK Nike
1976 Tony Hammarström, Club Verdandi
1977 Tony Hammarström, Club Verdandi
1978 Stefan Jonsson, Club Verdandi
1979 Anders Persson, Club Verdandi
1980 Anders Jansson, Delta BTK
1981 Lars Edström, Delta BTK
1982 Mats Nygård, Club Framtiden
1983 Magnus Lagergren, Club Framtiden
1984 Anders Gustafsson, Delta BTK
1985 Anders Gelinder, Delta BTK
1986 Tony Gustavsson, SK Nike
1987 Andreas Lindahl, Alnö BTK
1988 Martin Södervall, Timrå AIF
1989 Mattias Nyström, Svartviks IF
1990 Erik Dahlström, SK Nike
1991 Kent Kultanen, Timrå AIF
1992 Björn Byström, Svartviks IF
1993 Johan Edlund, Club Framtiden 
1994 Karl-Johan Olofsson, Club Framtiden
1995 Gustaf Olofsson, Delta BTK
1996 Gustaf Olofsson, Delta BTK
1997 Jimmie Nordberg, Hassels IF
1998 Hampus Nordberg, Hassels IF
1999 Hampus Nordberg, Hassels IF
2000 Hampus Nordberg, Hassels IF
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
                         -
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Pojkar 12 (DM 1995-97, 2009-12, 2016)

1995 Gustaf Olofsson, Delta BTK
1996 Jimmie Nordberg, Hassels IF
1997 Hampus Nordberg, Hassels IF
                -
2005 Uppgift saknas
2006 Uppgift saknas
2007 Uppgift saknas
2008 Uppgift saknas
2009 Spelades ej
2010 Spelades ej
2011 Spelades ej
2012 Teodor Ulin, Ortvikens PK
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Viktor Svensson, Ortviken PK

Damer (DM 1948-00, 2006-16)

1948 Eina Ericsson, Svartvik
1949 Eina Ericsson, Svartvik 
1950 Britt Åsell, Heffners
1951 Britt Åsell, Kubikenborg 
1952 Eina Ericsson, Svartvik
(Runner up: Birgit Andersson, Svartvik)
1953 Siv Lundvall, Svartvik
(Runner up: Birgit Andersson, Svartvik)
1954 Siv Lundvall, Svartvik
(Runner up: B. Svensson, Svartvik)
1955 Siv Lundvall, Svartviks IF
(Runner up: Anita Eriksson, Svartviks IF)
1956 Birgitta Sjölund, Svartviks IF
(Runner up: Majlis Cederqvist, Svarviks IF)
1957 Anita Eriksson, Svarviks IF
(Runner up: Inger Morin, Timrå AIF)
1958 Birgitta Sjölund, Svartviks IF
(Runner up: Siv Lundvall, Svartviks IF)
1959 Uppgift saknas
1960 Marie-Louise Hedkvist, Svartviks IF
1961 Siv Lundvall, Svartviks IF
1962 Ingrid Lundvall, Svartviks IF
1963 Ingrid Lundvall, Svartviks IF
1964 Siv Westin, Svartviks IF
1965 Siv Westin, Svartviks IF
1966 Lena Åberg, Stockviksverkens IF
1967 Ingrid Lundvall, Svartviks IF
1968 Spelades ej
1969 Ingrid Lundvall, Svartviks IF
1970 Ingrid Lundvall, Svartviks IF
1971 Ingrid Lundvall, Svartviks IF
1972 Ann-Kristin Eriksson, Club Verdandi
1973 Ann-Kristin Eriksson, Club Verdandi
1974 Ann-Kristin Eriksson, Club Verdandi
1975 Ann-Kristin Eriksson, Club Verdandi
1976 Anette Edebrandt, Svarviks IF
1977 Ann-Sofi Hässel, SK Nike
1978 Ann-Sofi Hässel, SK Nike
1979 Ann-Sofi Hässel, SK Nike
1980 Ann-Sofi Hässel, SK Nike
1981 Ulrika Quist, Club Framtiden
1982 Ulrika Quist, Club Framtiden
1983 Cecilia Haglund, Club Framtiden 
1984 Helen Jonsson, Club Framtiden
1985 Susanne Svedin Sundsvalls BTK
1986 Helen Jonsson, Sundsvalls BTK
1987 Carina Gustavsson, Sundsvalls BTK
1988 Carina Gustavsson, SK Nike
1989 Helen Jonsson, Sundsvalls BTK
1990 Sara Svedin Hassels IF
1991 Sara Svedin, Hassels IF
1992 Sara Svedin, Hassels IF
1993 Sara Svedin, Hassels IF
1994 Sara Svedin, Hassels IF
1995 Carina Gustavsson, SK Nike
1996 Anna-Karin Falk, Svartviks IF
1997 Anna-Karin Falk, BTK Nivrena
1998 Helena Andersson, Timrå AIF
1999 Helena Andersson, Timrå AIF
2000 Yvonne Rinkeholt, Timrå AIF
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Spelades ej
2007 Spelades ej
2008 Spelades ej
2009 Spelades ej
2010 Spelades ej
2011 Spelades ej
2012 Spelades ej
2013 Spelades ej
2014 Spelades ej
2015 Spelades ej
2016 Spelades ej
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Damer 20 (DM 1995-00, 2006-12, 2016)

1995 Johanna Magnusson, Hassels IF
1996 Spelades ej
1997 Helena Andersson, Timrå AIF
1998 Helena Andersson, Timrå AIF
1999 Spelades ej
2000 Spelades ej
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Spelades ej
2007 Spelades ej
2008 Uppgift saknas
2009 Spelades ej
2010 Spelades ej
2011 Spelades ej
2012 Spelades ej
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Spelades ej
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Damjuniorer 17 (DM 1952-00, 2006-12, 2016)

1952 Siv Lundvall, Svartvik
1953 Siv Lundvall, Svartvik
1954 Anita Eriksson, Svartvik
1955 Anita Eriksson, Svartviks IF
1956 Anita Eriksson, Svartviks IF
(Runner up: Inger Morin, Timrå AIF)
1957 Anita Eriksson, Svartviks IF
1958 Anita Eriksson, Svartviks IF
1959 Uppgift saknas
1960 Marie-Louise Hedkvist, Svartviks IF
1961 Carina Eriksson, Svartviks IF
1962 Ingalill Karlsson, Svartviks IF
1963 Margaretha Nordvall, Stockviksverkens IF
1964 Margaretha Nordvall, Stockviksverkens IF
1965 Irene Sjöberg, SK Nike
1966 Margaretha Nordvall, Stockviksverkens IF
1967 Irene Sjöberg, SK Nike
1968 Spelades ej
1969 Lisbeth Nordvall, SK Nike
1970 Lisbeth Nordvall, SK Nike
1971 Ann-Kristin Eriksson, Club Verdandi
1972 Ann-Kristin Eriksson, Club Verdandi
1973 Ann-Kristin Eriksson, Club Verdandi 
1974 Anette Edebrandt, Svartviks IF
1975 Gunilla Qvist, Club Verdandi
1976 Anette Edebrandt, Svartviks IF
1977 Ann-Sofi Hässel, SK Nike
1978 Ann-Sofi Hässel, SK Nike
1979 Ann-Sofi Hässel, SK Nike
1980 Ulrika Quist, Club Verdandi
1981 Ulrika Quist, Club Framtiden 
1982 Ulrika Quist, Club Framtiden
1983 Cecilia Haglund, Club Framtiden
1984 Helen Jonsson, Club Framtiden
1985 Carina Gustavsson, Sundsvalls BTK
1986 Helen Jonsson, Sundsvalls BTK
1987 Helen Jonsson, Sundsvalls BTK
1988 Sara Svedin, Hassels IF
1989 Sara Svedin, Hassels IF
1990 Sara Svedin, Hassels IF
1991 Sara Svedin, Hassels IF
1992 Anna-Karin Falk, SK Nike
1993 Anna-Karin Falk, SK Nike
1994 Tina Halvarsson, Svartviks IF
1995 Anna-Karin Falk, SK Nike
1996 Spelades ej 
1997 Spelades ej
1998 Helena Andersson, Timrå AIF
1999 Helena Andersson, Timrå AIF
2000 Yvonne Rinkeholt, Timrå AIF
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Elin Sjöström, PK Sundsvall
2007 Elina Filipsson, PK Sundsvall
2008 Uppgift saknas
2009 Spelades ej
2010 Spelades ej
2011 Spelades ej
2012 Spelades ej
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Spelades ej
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Flickor 15 (DM 1962-00, 2006-12, 2016)

1962 Spelades ej
1963 Margaretha Nordvall, Stockviksverkens IF
1964 Lena Åbeg, Stockviksverkens IF
1965 Irene Sjöberg, SK Nike
1966 Irene Sjöberg, SK Nike
1967 Tori Johansson, SK Nike
1968 Spelades ej
1969 Spelades ej
1970 Ann-Kristin Eriksson, Club Verdandi
1971 Ann-Kristin Eriksson, Club Verdandi
1972 Gunilla Qvist, Club Verdandi
1973 Gunilla Qvist, Club Verdandi
1974 Gunilla Qvist, Club Verdandi 
1975 Ann-Sofi Hässel, Club Verdandi
1976 Ann-Sofi Hässel, Club Verdandi
1977 Ann-Sofi Hässel, Club Verdandi
1978 Maud Lundquist, SK Nike
1979 Ulrika Quist, Club Verdandi
1980 Ulrika Quist, Club Verdandi
1981 Ulrika Quist, Club Framtiden
1982 Ulrika Quist, Club Framtiden
1983 Cecilia Haglund, Club Framtiden
1984 Carina Gustafsson, SK Nike
1985 Helen Jonsson, Sundsvalls BTK
1986 Helen Jonsson, Sundsvalls BTK
1987 Frida Falk, SK Nike
1988 Sara Svedin, Hassels IF
1989 Sara Svedin, Hassels IF
1990 Magdalena Berg, SK Nike
1991 Magdaena Berg, SK Nike
1992 Anna-Karin Falk, SK Nike
1993 Anna-Karin Falk, SK Nike
1994 Madeleine Jansson, Timrå AIF
1995 Tina Halvarsson, Svartviks IF
1996 Helena Andersson, Timrå AIF
1997 Helena Andersson, Timrå AIF
1998 Yvonne Rinkeholt, Timrå AIF
1999 Yvonne Rinkeholt, Timrå AIF
2000 Susanne Pettersson, Delta BTK
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Malin Karlsson, PK Sundsvall
2007 Hanna Brink, PK Sundsvall
2008 Uppgift saknas
2009 Spelades ej
2010 Spelades ej
2011 Spelades ej
2012 Spelades ej
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Spelades ej
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Flickor 14 (DM 1995-97, 2016)

1995 Helena Andersson, Timrå AIF
1996 Helena Andersson, Timrå AIF
1997 Yvonne Rinkeholt, Timrå AIF
              -
2005 Uppgift saknas
2006 Uppgift saknas
2007 Uppgift saknas
2008 Uppgift saknas
2009 Uppgift saknas
2010 Uppgift saknas
2011 Uppgift saknas
2012 Uppgift saknas
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Spelades ej
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Flickor 13 (DM 1974-00)

1974 Ann-Sofi Hässel, SK Nike
1975 I. Strömberg, Club Verdandi 
1976 Ann-Katrine Westerlund, SK Nike
1977 Ulrika Quist, Club Verdandi
1978 Ann-Katrine Westerlund, SK Nike
1979 Spelades ej
1980 Ulrika Quist, Club Verdandi
1981 Susanne Svedin, Club Framtiden
1982 Cecilia Haglund, Club Framtiden
1983 Susanne Svedin, Club Framtiden
1984 Helen Jonsson, Club Framtiden
1985 Ingela Byström, Delta BTK
1986 Helena Svenheden, Nynäshamns BTK
1987 Sara Svedin, Hassels IF
1988 Linn Norberg, Hassels IF
1989 Maria Andersson, SK Nike
1990 Ulrika Hammarström, Sundsvalls BTK
1991 Anna-Karin Falk, SK Nike
1992 Kristina Ohlén, Alnö BTK
1993 Tina Halvarsson, Svartviks IF
1994 Katarina Östman, Svartviks IF
1995 Helena Andersson, Timrå AIF
1996 Yvonne Rinkeholt, Timrå AIF
1997 Spelades ej
1998 Kristin Öhlund, BTK Nivren
1999 Veronica Söderström, Delta BTK
2000 Johanna Vikberg, Timrå AIF
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
                         -
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Flickor 12 (DM 1995-97, 2009-12, 2016)

1995 Yvonne Rinkeholt, Timrå AIF
1996 Yvonne Rinkeholt, Timrå AIF
1997 Kristin Öhlund, BTK Nivren
            -
2005 Uppgift saknas
2006 Uppgift saknas
2007 Uppgift saknas
2008 Uppgift saknas
2009 Spelades ej
2010 Spelades ej
2011 Spelades ej
2012 Spelades ej
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Spelades ej 

Uppdaterad: 15 MAJ 2019 16:20
Epost: Adressen Gömd

Liverapportering

pingiskanalen



Evenemang

ITTF World Tour Platinum 
Austrian Open
12-17 november, Linz
Tävlingsinfo
Hemsida
Resultat
Webbsändningar

Dataranking

Länkar

Webbshop



stiga

RIG

koping

Hello Sweden

Sports heart

SRB

sporrong

 Allt i transport

Framåt för fler i rörelse

Postadress:
Svenska Bordtennisförbundet
Köping Arena
731 85 Köping

Besöksadress:
Badvägen 4
731 85 Köping

Kontakt:
Tel: 0856278120
E-post: This is a mailto link

Se all info