Hoppa till sidans innehåll

Norrbotten (1949-16)


Distriktsmästare i singel

Herrar (DM 1949-00, 2006-16)

1949 Olle Zimdahl, Luleå 
1950 P. U. Sjöberg, Råneå
1951 Olle Zimdahl, Luleå
1952 Roland Ängtoft, Råneå
(Runner up: P. U. Sjöberg, Råneå)
1953 P. G. Hedman, Luleå
(Runner up: Olle Zimdahl, Luleå)
1954 E. Strandberg, Lira
(Runner up: Olle Zimdahl, Luleå)
1955 S. Hagman, IFK Kiruna
(Runner up: E. Strandberg, Lira BK)
1956 E. Strandberg, Lira BK
(Runner up: B. Nordlund, Lira BK)
1957 Rolf Östman, Luleå SK
(Runner up: Börje Lundkvist, Lira BK)
1958 Uppgift saknas
1959 Uppgift saknas
1960 Östen Larsson, Möröns IF
1961 Östen Larsson, Möröns IF
1962 Pär Andersson, Luleå SK
1963 Pär Andersson, Luleå SK
1964 Pär Andersson, Luleå SK
1965 Östen Larsson, Luleå SK
1966 Pär Andersson, Luleå SK
1967 Kenth Holmberg, Luleå SK
1968 Roger Sundkvist, Luleå SK
1969 Kenth Holmberg, Luleå SK
1970 Bengt Larsson, Luleå SK 
1971 Roger Sundkvist, Luleå SK
1972 Roger Sundkvist, Luleå SK
1973 Roger Sundkvist, Luleå SK
1974 Roger Sundkvist, Luleå SK
1975 Roger Sundkvist, Luleå SK
1976 Ove Johansson, Kebnekaise BTK
1977 Håkan Söderholm, Kebnekaise BTK
1978 Kent Holmberg, Luleå SK
1979 Ove Johansson, Kebnekaise BTK
1980 Håkan Söderholm, Kebnekaise BTK
1981 Håkan Söderholm, Kebnekaise BTK
1982 Håkan Söderholm, Kebnekaise BTK
1983 Håkan Söderholm, Kebnekaise BTK
1984 Ove Johansson, Kebnekaise BTK
1985 Anders Johansson, Gammelstads BTK
1986 Mats Lindmark, Kebnekaise BTK
1987 Peter Oscarsson, BT Norr
1988 Johan Englund, Kebnekaise BTK
1989 Mats Lindmark, Kebnekaise BTK
1990 Peter Oscarsson, Kebnekaise BTK
1991 Johan Englund, Kebnekaise BTK
1992 Jonas Rönnqvist, Luleå PF
1993 Jonas Lindqvist, Kebnekaise BTK
1994 Jonas Lindqvist, Kebnekaise BTK
1995 Jonas Lindqvist, Kebnekaise BTK
1996 Fredrik Lindvall, Sävast BTK
1997 Mats Lindmark, Kebnekaise BTK
1998 Mats Lindmark, Kebnekaise BTK
1999 Mats Lindmark, Kebnekaise BTK
2000 Mats Lindmark, Kebnekaise BTK
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Mats Lindmark, Kebnekaise BTK
2007 Mats Lindmark, Kebnekaise BTK
2008 Daniel Söderlund, Kebnekaise BTK
2009 Mats Lindmark, Kebnekaise BTK
2010 Daniel Söderlund, Kebnekaise BTK
2011 Igor Krohin, Kebnekaise BTK
2012 Mats Lindmark, Kebnekaise BTK
2013 Daniel Söderlund, Kebnekaise BTK
2014 Daniel Söderlund, Kebnekaise BTK
2015 Marko Leskinen, Luleå PF
2016 Daniel Söderlund, Kebnekaise BTK
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Herrar 20 (DM 1995-00, 2006-12)

1995 Daniel Rosenfors, Kebnekaise BTK
1996 Spelades ej
1997 Fredrik Lindvall, Sävast BTK
1998 Daniel Rosenfors, Kebnekaise BTK
1999 Daniel Rosenfors, Kebnekaise BTK
2000 Mattias Rova, Kebnekaise BTK
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Mikael Krekula, BTK Norrskenet
2007 Johan Strömberg, Luleå PF
2008 Uppgift saknas
2009 Magnus Andersson, Luleå PF
2010 Johannes Ylipää, BTK Norrskenet
2011 Peiman Moradabbasi, Haparanda SKT
2012 Maxim Krohin, Kebnekaise BTK
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Herrjuniorer 17 (DM 1949-00, 2006-12)

1949 S. Bergdahl, Kiruna 
1950 S. E. Sandberg, Råneå
1951 B. Nordlund, Råneå
1952 Bengt Nordlund, Luleå
1953 H. Öbom, Råneå
1954 Per Stensson, Luleå Läroverk
1955 K. Marklund, Luleå Läroverks IF
1956 I. Eriksson, Luleå Läroverks IF
(Runner up: L. Johansson, Notvikens IF)
1957 Östen Larsson, Möröns IF
1958 Uppgift saknas
1959 Kenneth Börjesson, Hörnebo SK
1960 S. E. Sandberg, Råneå
1961 Jan-Erik Larsson, Möröns IF
1962 Jan-Erik Larsson, Möröns IF
1963 Inge Johansson, Notvikens IF
1964 Inge Johansson, Notvikens IF
1965 Roger Sundkvist, Luleå SK
1966 Roger Sundkvist, Luleå SK
1967 Kenth Holmberg, Luleå SK
1968 Roger Sundkvist, Luleå SK
1969 Kenth Holmberg, Luleå SK
1970 Bert Holmberg, Notvikens IK
1971 Kent Berglund, Bodens BK
1972 Hans Hällgren, Bodens BK
1973 Jan Laxell, Luleå SK
1974 Jan Laxell, Luleå SK
1975 Ove Johansson, Kebnekaise BTK
1976 Ove Jakobsson, Överkalix IF
1977 Ove Johansson, Kebnekaise BTK
1978 Peter Oscarsson, BT Norr
1979 Mats Lindmark, Kebnekaise BTK
1980 Mats Lindmark, Kebnekaise BTK
1981 Peter Oskarsson, BT Norr
1982 Roger Englund, Kebnekaise BTK
1983 Peter Andersson, BT Norr
1984 Peter Andersson, BT Norr
1985 Patrik Jämte, BT Norr
1986 Johan Josefsson, Björkskatans BTK
1987 Johan Josefsson, Norrpingis IF
1988 Jonas Rönnqvist, Norrpingis IF
1989 Jonas Rönnqvist, BT Norr
1990 Jonas Rönnqvist, BT Norr
1991 Jonas Rönnqvist, Kebnekaise BTK
1992 Anders Appelgren, Norrpingis IF
1993 Anders Appelgren, Norrpingis IF
1994 Daniel Söderberg, Luleå PF
1995 Daniel Rosenfors, Kebnekaise BTK
1996 Fredrik Lindvall, Sävast BTK
1997 Fredrik Lindvall, Sävast BTK
1998 Krister Pouno, Kebnekaise BTK
1999 Tommy Lidström, Luleå PF
2000 Kristian Stridsman, Sävast BTK
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Mikael Krekula, BTK Norrskenet
2007 Johan Strömberg, Luleå PF
2008 Uppgift saknas
2009 Sebastian Olsson, Kebnekaise BTK
2010 Felix Pekkari, BTK Norrskenet
2011 Jonathan Yemane, Café Norr BTF
2012 Oskar Olsson, Sävast BTK
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Pojkar 15 (DM 1966-00, 2006-12)

1966 Roger Sundkvist, Luleå SK
1967 Spelades ej
1968 Spelades ej
1969 Spelades ej
1970 Hans Hällgren, Bodens BK
1971 Robert Sohlin, Kebnekaise IK
1972 Jan Lexell, Luleå SK
1973 Ove Jakobsson. Överkalix IF
1974 Ove Johansson, Kebnekaise IK
1975 Anders Johansson, Luleå SK
1976 Anders Johansson, Luleå SK
1977 Mats Lindmark, Kebnekaise BTK
1978 Peter Oscarsson, BT Norr
1979 Stefan Snällfot, Kebnekaise BTK
1980 Torbjörn Eliasson, Överkalix BTK
1981 Roger Englund, Kebnekaise BTK
1982 Dan Lindbäck, BT Norr/Laitis
1983 Johan Englund, Kebnekaise BTK
1984 Rolf Hallin, Café Norr BTF
1985 Johan Josefsson, Björkskatans BTK
1986 Johan Josefsson, Björskatans BTK
1987 Jonas Rönnqvist, Björkskatans BTK
1988 Jonas Rönnqvist, Norrpingis IF
1989 Jonas Rönnqvist, BT Norr
1990 Anders Appelgren, BT Norr
1991 Anders Appelgren, Norrpingis IF
1992 Daniel Söderberg, Luleå PF
1993 Daniel Söderberg, Luleå PF
1994 Daniel Rosenfors, Kebnekaise BTK
1995 Fredrik Lindvall, Sävast AIF
1996 Fredrik Lindvall, Sävast BTK
1997 Tommy Lidström, Luleå PF
1998 Krister Pouno, Kebnekaise BTK
1999 Kristian Stridsman, BTK Norrskenet
2000 Mikael Sundberg, Sävast AIF
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Peiman Moradabbasi, Haparanda SKT
2007 Peiman Moradabbasi, Haparanda SKT
2008 Uppgift saknas
2009 Jonathan Yemane, Luleå PF
2010 Hugo Österberg. Luleå PF
2011 Oskar Olsson, Sävast BTK
2012 Oskar Olsson, Sävast BTK
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Pojkar 14 (DM 1995-97)

1995 Fredrik Lindvall, Sävast AIF
1996 David Isaksson, Luleå PF
1997 Krister Pouno, Kebnekaise BTK
                   -
2005 Uppgift saknas
2006 Uppgift saknas
2007 Uppgift saknas
2008 Uppgift saknas
2009 Uppgift saknas
2010 Uppgift saknas
2011 Uppgift saknas
2012 Uppgift saknas
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Pojkar 13 (DM 1974-00)

1974 Anders Johansson, Luleå SK
1975 Lennart Wikberg, Luleå SK
1976 Jonas Jakobsson, Överkalix IF
1977 Peter Oscarsson, Luleå SK
1978 Torbjörn Eliasson, Överkalix IF
1979 Magnus Thun, Råneå SK
1980 Patrik Jämte, BT Norr 
1981 Patrik Jämte, BT Norr
1982 Rolf Hallin, BT Norr/Laitis
1983 Johan Josefsson, Björkskatans BTK
1984 Thomas Eriksson, Björkskatans BTK
1985 Anders Eriksson, Luleå BF
1986 Johnny Wetterborn, Kebnekaise BTK
1987 Jonas Rönnqvist, Björkskatans BTK
1988 Peter Johansson, Kebnekaise BTK
1989 Jamie Lindqvist, BT Norr
1990 Magnus Rönnbäck, Kalix BTK
1991 Ingemar Enberg,, Strömnäs GIF
1992 Daniel Rosenfors, BTK Kebnefarm
1993 Farid Golmohammadi, Kebnekaise BTK
1994 Ove Berglund, Sävast AIF
1995 David Isaksson, Luleå PF
1996 Johannes Lindvall, Sävast BTK
1997 Krister Pouno, Kebnekaise BTK
1998 Kristian Stridsman, BTK Norrskenet
1999 Martin Krekula, BTK Norrskenet
2000 Adam Zingmark, BTK Norrskenet
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
                         -
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Pojkar 12 (DM 1995-97, 2009-12)

1995 Krister Pouno, Kebnekaise BTK
1996 Krister Pouno, Kebnekaise BTK
1997 Kristian Stridsman, Kangos IK
                 -
2005 Uppgift saknas
2006 Uppgift saknas
2007 Uppgift saknas
2008 Uppgift saknas
2009 Ludvig Engström, Luleå PF
2010 Mattias Nilsson, Kebnekaise BTK
2011 Emil Söderman, Kebnekaise BTK
2012 Pedram Moradabbasi, Haparanda SKT
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas

Damer (DM 1949-00, 2006-16)

1949 Agda Fernberg, Luleå
1950 Agda Fernberg, Luleå
1951 Agda Fernberg, Luleå
1952 Agda Fernberg, Luleå
1953 Agda Fernberg, Luleå
(Runner up: Anna Lindström, Råneå)
1954 Agda Fernberg, Luleå 
(Runner up: Anna Lindström, Luleå Läroverk)
1955 Agda Fernberg, Luleå SK
(Runner up: Anna Lindström, Luleå Läroverks IF)
1956 Agda Fernberg, Luleå SK
(Runner up: Hellevi Sundkvist, Luleå SK)
1957 Agda Fernberg Luleå SK
(Runner up: Hellevi Sundkvist, Luleå SK)
1958 Uppgift saknas
1959 Uppgift saknas
1960 Agda Fernberg, Luleå SK
1961 Agda Fernberg, Luleå SK
1962 Agda Fernberg, Luleå SK
1963 Barbro Nordlund, Notvikens IK
1964 Agda Fernberg, Luleå SK
1965 Barbro Nordlund, Notvikens IF
1966 Lena Wallgren, Notvikens IF
1967 Lena Wallgren, Notvikens IF
1968 Lena Wallgren, Notvikens IK
1969 Lena Wallgren, Notvikens IK
1970 Lena Wallgren, Notvikens IK
1971 Lena Wallgren, Luleå SK
1972 Lena Wallgren, Luleå SK
1973 Lena Wallgren, Luleå SK
1974 Lena Wallgren, Luleå SK
1975 Stina Sandberg, Strömnäs IF
1976 Helen Lindvall, Luleå SK
1977 Helen Lindvall Luleå SK
1978 Ann-Sofi Styrman, BT Laitis
1979 Agneta Pettersson, BT Laitis
1980 Susanne Matilainen, Kebnekaise BTK
1981 Ann-Sofi Styrman, BT Laitis
1982 Ann-Sofi Styrman, BT Norr/Laitis
1983 Maria Pettersson, BT Norr
1984 Ann-Sofi Styrman, BT Laitis
1985 Maria Pettersson, BT Norr
1986 Agneta Pettersson, BT Norr
1987 Ann-Sofie Styrman, BT Norr
1988 Ann-Sofie Styrman, BT Norr
1989 Ingela Olsson, BT Norr
1990 Li Hua, BT Norr
1991 Ann-Sofie Styrman, Luleå PF
1992 Maria Pettersson, Luleå PF
1993 Ann-Louise Joki, Luleå PF
1994 Ann-Louise Joki, Luleå PF
1995 Britt.Marie Lähdet, Luleå PF
1996 Karin Styrman, Luleå PF
1997 Ann-Helene Blomqvist, Kebnekaise BTK
1998 Anna Englund, Kebnekaise BTK
1999 Anna Englund, Kebnekaise BTK
2000 Anna Englund, Kebnekaise BTK
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Emma Hedin, Kebnekaise BTK
2007 Spelades ej
2008 Hanna Emanuelsson, Kebnekaise BTK
2009 Spelades ej
2010 Spelades ej
2011 Spelades ej
2012 Spelades ej
2013 Spelades ej
2014 Spelades ej
2015 Spelades ej
2016 Spelades ej
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Damer 20 (DM 1995-00, 2006-12)

1995 Sofia Söderström, Sävast AIF
1996 Spelades ej
1997 Matilda Blanck, Pajala IF
1998 Sofia Holmgren, Kebnekaise BTK
1999 Therese Niemi, Pajala IF
2000 Nadja Åkäslombolo, Pajala IF
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Spelades ej
2007 Spelades ej
2008 Uppgift saknas
2009 Spelades ej
2010 Spelades ej
2011 Spelades ej
2012 Spelades ej
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Damjuniorer 17 (DM 1951-00, 2006-12)

1951 Anna Lindström, Råneå
1952 Anna Lindström, Råneå
1953 Spelades ej
1954 Britta Lundberg, Luleå Läroverk
1955 Spelades ej
1956 Britta Lundberg, Luleå Läroverks IF
(Runner up: B. Fernberg, Luleå SK)
1957 Barbro Nordlund, Luleå SK
1958 Uppgift saknas
1959 Uppgift saknas
1960 Barbro Nordlund, Notvikens IK
1961 Barbro Nordlund, Notvikens IK
1962 Barbro Nordlund, Notvikens IK
1963 Elisabeth Bååth, Notvikens IK
1964 Elisabeth Bååth, Notvikens IF
1965 Monika Backman, Luleå SK
1966 Lena Wallgren, Notvikens IK
1967 Lena Wallgren, Notvikens IK
1968 Margareta Winther, Kebnekaise IK
1969 Margareta Winther, Kebnekaise IK
1970 Liselott Aldén, Bodens BK
1971 Liselott Aldén, Bodens BK
1972 Stina Sandberg, Strömsnäs GIF
1973 Stina Sandberg, Strömsnäs GIF
1974 Stina Sandberg, Strömsnäs GIF
1975 Stina Sandberg, Strömsnäs GIF
1976 Helen Lindvall, Luleå SK 
1977 Helen Lindvall, Luleå SK
1978 Ann-Sofi Styrman, BT Laitis
1979 Agneta Pettersson, BT Laitis
1980 Susanne Matilainen, Kebnekaise BTK
1981 Ann-Sofie Styrman, BT Laitis
1982 Agneta Pettersson, BT Norr/Laitis
1983 Carina Hallin, BT Norr
1984 Maria Pettersson, BT Norr
1985 Maria Pettersson, BT Norr
1986 Ann-Louise Joki, Norrpingis IF
1987 Lena Persson, Kebnekaise BTK
1988 Lena Persson, Kebnekaise BTK
1989 Karin Styrman, Norrpingis IF
1990 Marie Selberg, Norrpingis IF
1991 Marie Sehlberg, Luleå PF
1992 Åsa Ottestig, Luleå PF
1993 Sofia Söderström, Sävast AIF
1994 Camilla Blanck, Pajala IF
1995 Spelades ej
1996 Johanna Isaksson, Kebnekaise BTK
1997 Johanna Isaksson, Kebnekaise BTK
1998 Nadja Åkäslombolo, BTK Norrskenet
1999 Marie Persson, Luleå PF
2000 Sofia Öhman, Sävast AIF
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Maja Zingmark, BTK Norrskenet
2007 Spelades ej
2008 Uppgift saknas
2009 Spelades ej
2010 Spelades ej
2011 Spelades ej
2012 Spelades ej
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Flickor 15 (DM 1966-00, 2006-12)

1966 Anneli Spegel, Kebnekaise IK
1967 Spelades ej
1968 Spelades ej
1969 Spelades ej
1970 Vivianne Cruuka, Lovikke IF
1971 Liselotte Aldén, Bodens BK
1972 Stina Sandberg, Strömsnäs GIF
1973 Stina Sandberg, Strömsnäs GIF
1974 Susanne Mattiainen, Kebnekaise IK
1975 Helen Lindvall, Luleå SK
1976 Helen Lindvall, Luleå SK
1977 Helen Lindvall, Luleå SK
1978 Ann-Sofi Styrman, BT Laitis
1979 Ann-Sofi Styrman, BT Laitis
1980 Anna-Kain Lindvall, BT Laitis
1981 Maria Pettersson, Norrflickornas BTK
1982 Maria Pettersson, BT Norr/Laitis
1983 Maria Pettersson, BT Norr
1984 Maria Pettersson, BT Norr
1985 Anna Englund, Kebnekaise BTK
1986 Anna Englund, Kebnekaise BTK
1987 Karin Styrman, Gammelstads BTK
1988 Sara Hassledahl, Norrpingis IF
1989 Sara Hassledahl, Norrpingis IF
1990 Åsa Ottestig, Norrpingis IF 
1991 Sofia Johansson, Pajala IF
1992 Nina Ottestig, Luleå PF
1993 Camilla Blanck, Pajala IF
1994 Matilda Blanck, Pajala IF
1995 Matilda Blanck, Pajala IF
1996 Anna Niska, Pajala IF
1997 Therese Niemi, Pajala IF
1998 Marie Persson, Luleå PF
1999 Matilda Holmgren, Kebnekaise BTK
2000 Matilda Holmgren, Kebnekaise BTK
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Jannica Eriksson, BTK Norrskenet
2007 Barbara Lindroth, Kebnekaise BTK
2008 Uppgift saknas
2009 Spelades ej
2010 Spelades ej
2011 Spelades ej
2012 Spelades ej
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Flickor 14 (DM 1995-97)

1995 Johanna Isaksson, Kebnekaise BTK
1996 Therese Niemi, Pajala IF
1997 Marie Persson, Luleå PF
                -
2005 Uppgift saknas
2006 Uppgift saknas
2007 Uppgift saknas
2008 Uppgift saknas
2009 Uppgift saknas
2010 Uppgift saknas
2011 Uppgift saknas
2012 Uppgift saknas
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Flickor 13 (DM 1974-00)

1974 Simonette Jansson, Kebnekaise IK
1975 Helen Lindvall, Luleå SK
1976 Ann-Sofi Styrman, Gammelstads IF
1977 Anna-Karin Lindvall, Luleå SK
1978 Anna-Karin Lindvall, BT Laitis
1979 Anna-Karin Lindvall, BT Laitis
1980 Mona Johansson, Strömnäs GIF
1981 Maria Pettersson, Norrflickornas BTK
1982 Maria Pettersson, BT Norr/Laitis
1983 Ann-Helen Blomqvist, Kebnekaise BTK
1984 Anna Englund, Kebnekaise BTK
1985 Karin Styrman, Gammelstads BTK
1986 Karin Styrman, Gammelstads BTK
1987 Sara Hassledahl, Gammelstads BTK
1988 Åsa Ottestig, Norrpingis IF
1989 Sofia Söderström, Sävast AIF
1990 Nina Ottestig, Norrpingis IF
1991 Camilla Blanck, Pajala IF
1992 Anette Grönström, Sävast AIF
1993 Matilda Blanck, Pajala IF
1994 Anna Niska, Pajala IF
1995 Frida Broström, Luleå PF
1996 Marie Persson, Luleå PF
1997 Marie Persson, Luleå PF
1998 Emilia Bjärenfall, BTK Norrskenet
1999 Matilda Holmgren, Kebnekaise BTK
2000 Matilda Holmgren, Kebnekaise BTK
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift aknas
2004 Uppgift saknas
                         -
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Flickor 12 (DM 1997, 2009-12)

1995 Uppgift saknas
1996 Uppgift saknas
1997 Emilia Bjärenfall, Pajala IF
            -
2005 Uppgift saknas
2006 Uppgift saknas
2007 Uppgift saknas
2008 Uppgift saknas
2009 Spelades ej
2010 Spelades ej
2011 Spelades ej
2012 Spelades ej
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas

Uppdaterad: 15 MAJ 2019 16:20
Epost: Adressen Gömd

Liverapportering

pingiskanalen



Evenemang

Dataranking

Länkar

Webbshop



stiga

RIG

koping

Hello Sweden

Sports heart

SRB

sporrong

 Allt i transport

Framåt för fler i rörelse

Postadress:
Svenska Bordtennisförbundet
Köping Arena
731 85 Köping

Besöksadress:
Badvägen 4
731 85 Köping

Kontakt:
Tel: 0856278120
E-post: This is a mailto link

Se all info