Hoppa till sidans innehåll

Örebro Län (1940-16)


Distriktsmästare i singel

Herrar (DM 1940, 1947-00, 06-16)

1940 I. Sjöö, Örebro 
1941 Uppgift saknas
1942 Uppgift saknas
1943 Uppgift saknas
1944 Uppgift saknas
1945 Uppgift saknas
1946 Uppgift saknas
1947 Carl H. Svensson, Sturehov
1948 Carl H. Svensson, Sturehov
1949 Carl H. Svensson, Sturehov
1950 Sven Rudolf Larsson, Sturehov
1951 Carl H. Svensson, Sturehov
1952 Sven Rudolf Larsson, Sturehov
(Runner up: Carl H. Svensson, Sturehov)
1953 Stig Eklöf, Aga, Kumla
(Runner up: Bertil Elg, Aga, Kumla)
1954 B. Hallkvist, Örebro 
(Runner up: Å. Lindskog, Örebro KFUM)
1955 Sven Rudolf Larsson, Aga KIF
(Runner up: Bengt Gustafsson, Aga KIF)
1956 Bertil Elg, Aga KIF
(Runner up: Lars Göran Pettersson, Aga KIF)
1957 Åke Lindskog, BTK Safir
(Runner up: Bertil Elg, Aga KIF)
1958 Leif Rubarth, BTK Safir
(Runner up: Åke Lindskog, BTK Safir)
1959 Bertil Elg, Aga BTK
1960 Bertil Elg, Aga BTK
1961 Lars Askling, BTK Safir
1962 Lars Askling, BTK Safir
1963 Lars Askling, BTK Safir
1964 Sven Olof Engvall, Aga BTK
1965 Hans Gerhardsson, Aga BTK
1966 Lars Askling, BTK Safir
1967 Bo Eriksson, BTK Safir
1968 Arvi Ojasalu, BTK Triss
1969 Arvi Ojasalu, BTK Safir
1970 Lars Askling, BTK Safir
1971 Lars Askling, BTK Safir
1972 Arvi Ojasalu, BTK Safir
1973 Arvi Ojasalu, BTK Safir
1974 Arvi Ojasalu, BTK Safir
1975 Morgan Kärl, BTK Triss
1976 Anders Åkerström, BTK Safir
1977 Per-Mikael Andersson, BTK Triss
1978 Arvi Grapenhed, BTK Triss
1979 Jonas Berner, BTK Safir
1980 Jonas Berner, BTK Safir
1981 Tomas Berg, BTK Safir
1982 Jonas Berner, BTK Safir
1983 Jonas Berner, BTK Safir
1984 Misa Valcic, BTK Safir
1985 Misa Valcic, BTK Safir
1986 Misa Valcic, BTK Safir
1987 Magnus Kilander, Aga BTK
1988 Misa Valcic, BTK Safir
1989 Misa Valcic, BTK Safir
1990 Gunther Kurschmierz, BTK Safir
1991 Mattias Karlsson, Aga BTK
1992 Mattias Karlsson, Aga BTK
1993 Misa Valcic, BTK Triss
1994 Magnus Kilander, BTK Safir
1995 Mattias Karlsson, BTK Safir
1996 Anders Karlsson, BTK Safir
1997 Martin Eriksson, BTK Safir
1998 Misa Valcic, BTK Safir
1999 Joakim Lundin, BTK Safir
2000 Misa Valcic, BTK Safir
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Magnus Kilander, BTK Safir
2007 Magnus Kilander, BTK Safir
2008 Ola Svärd, BTK Safir
2009 Martin Cederlöf, BTK Safir
2010 Axel Abrahamsson, BTK Safir
2011 Martin Cederlöf, BTK Safir
2012 Pontus Rööse, BTK Safir
2013 Pontus Rööse, BTK Safir
2014 Peiman Moradabbasi, BTK Safir
2015 Peiman Moradabbasi, BTK Safir
2016 Göte Svensson, BTK Safir
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Herrar 20 (DM 1995-00, 06-12)

1995 Johan Zander, Hovsta IF
1996 Peter Göransson, BTK Safir
1997 Markus Sjöberg, BTK Safir
1998 Markus Sjöberg, BTK Safir
1999 Henrik Gunnarsson, BTK Safir
2000 Rasmus Löfstedt, BTK Safir
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Ante Hultgren, BTK Safir
2007 Ante Hultgren, BTK Safir
2008 Uppgift saknas
2009 Ludvig Larsson, BTK Safir
2010 Emil Andersson, BTK Safir
2011 Magnus Flodberg, IK Sturehov
2012 Johan Hagberg, BTK Safir
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Herrjuniorer 17 (DM 1947-00, 06-12)

1947 Rune Pettersson, Sturehov
1948 Bo Finnmar, Örebro 
1949 Göran Sjögren, Örebro
1950 R. Westberg, Aga, Kumla
1951 Åke Lindskog, Sturehov 
1952 Stig Eklöf, Örebro
1953 S. O. Engvall, Aga
1954 L. G. Pettersson, Aga
1955 L. G. Pettersson, Aga KIF
1956 Leif Rubarth, BTK Safir
(Runner up: Gustav Stolpe, Örebro BTK)
1957 Leif Rubarth, BTK Safir
1958 Ove Davidsson, BTK Safir
1959 Lars Askling, BTK Safir
1960 Christer Lindström, BTK Safir
1961 Per-Magnus Halvarsson, BTK Safir
1962 Leif Knutsson, BTK Safir
1963 Lennart Glavsjö, BTK Triss
1964 Ronny Lindholm, BTK Safir
1965 Hans Gerhardsson, Aga BTK
1966 Christer Andersson, BTK Triss
1967 Åke Josefsson, BTK Triss
1968 Sten Pettersson, BTK Triss
1969 Nils-Olov Fohrs, Aga BTK
1970 Ulrich Grever, BTK Safir
1971 Ulrich Grever, BTK Triss
1972 Per-Mikael Andersson, BTK Safir
1973 Per-Mikael Andersson, BTK Safir
1974 Per-Mikael Anderssom, BTK Safir
1975 Per-Mikael Andersson, BTK Safir
1976 Björn Löfström, Aga BTK
1977 Göte Svensson, BTK Safir
1978 Jonas Berner, BTK Safir
1979 Gunther Kuschmierz, BTK Safir
1980 Gunther Kuschmierz, BTK Safir
1981 Jan Karlsson, BTK Safir
1982 Peter Näslund, BTK Triss
1983 Peter Näslund, BTK Triss
1984 Magnus Kilander, BTK Safir
1985 Kayode Kadiri, IK Sturehov
1986 Kayode Kadiri, BTK Safir
1987 Mattias Karlsson, Aga BTK
1988 Lars-Ove Eriksson, Aga BTK
1989 Mattias Karlsson, Aga BTK
1990 Fredrik Martinsson, BTK Triss
1991 Magnus Oldin, Hovsta IF
1992 Johan Zander, Hovsta IF
1993 Jimmy Bergström, Påsboda GoIF
1994 Pär Larsson, BTK Safir
1995 Thomas Jansson, Hovsta IF
1996 Markus Sjöberg, BTK Safir
1997 Markus Sjöberg, BTK Safir
1998 Markus Sjöberg, BTK Safir
1999 Andreas Andersson, BTK Safir
2000 Andreas Andersson, BTK Safir
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Christoffer Harrysson, BTK Safir
2007 Ante Hultgren, BTK Safir
2008 Uppgift saknas
2009 Emil Andersson, BTK Safir
2010 Simon Svärd, BTK Safir
2011 Jesper Hellström, Pålsboda GoIF
2012 Marcus Kempi, Aga BTK
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Pojkar 15 (DM 1962-00, 06-12)

1962 Ronny Lindholm, BTK Safir
1963 Bo Eriksson, BTK Safir
1964 Per Viklund, BTK Triss
1965 Lars-Göran Nyberg, BTK Safir
1966 Lars-Göran Nyberg, BTK Safir
1967 Nils-Olov Fors, BTK Triss
1968 Anders Henriksson, Ervalla SK
1969 Ulrich Grever, BTK Safir
1970 Hans Gullberg, Aga BTK
1971 Per-Mikael Andersson, BTK Safir
1972 Per-Mikael Andersson, BTK Safir
1973 Per-Mikael Andersson, BTK Safir
1974 Björn Löfström, Aga BTK
1975 Jonas Berner, BTK Safir
1976 Per Åkerström, BTK Safir
1977 Anders Holstad, BTK Safir
1978 Gunther Kuschmierz, BTK Safir
1979 Gunther Kuschmierz, BTK Safir
1980 Thomas von Scheele, BTK Safir
1981 Magnus Kilander, BTK Safir
1982 Richard Johansson, BTK Safir
1983 Magnus Kilander, BTK Safir
1984 Magnus Kilander, BTK Triss
1985 Kayode Kadiri, IK Sturehov
1986 Kayode Kadiri, BTK Safir
1987 Lars-Olov Eriksson, Aga BTK
1988 Fredrik Martinsson, BTK Triss
1989 Fredrik Martinsson, BTK Triss
1990 Daniel Yttermalm, Hovsta IF
1991 Daniel Cavallin, Aga BTK
1992 Peter Göransson, BTK Safir
1993 Thomas Jansson, Hovsta IF
1994 Markus Sjöberg, BTK Safir
1995 Markus Sjöberg, BTK Safir
1996 Markus Sjöberg, BTK Safir
1997 Henrik Gunnarsson, BTK Safir
1998 Andreas Andersson, BTK Safir
1999 Rasmus Löfstedt, BTK Safir
2000 André Hagblad, BTK Safir
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Ante Hultgren, BTK Safir
2007 Martin Cederlöf, BTK Safir
2008 Uppgift saknas
2009 Filip Wirström, Aga BTK
2010 Philip Eriksson, BTK Safir
2011 Marcus Kempi, Aga BTK
2012 Marcus Kempi, Aga BTK
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Pojkar 14 (DM 1995-97)

1995 Markus Sjöberg, BTK Safir
1996 Henrik Gunnarsson, Aga BTK
1997 Rasmus Löfstedt, BTK Safir
                        -
2005 Uppgift saknas
2006 Uppgift saknas
2007 Uppgift saknas
2008 Uppgift saknas
2009 Uppgift saknas
2010 Uppgift saknas
2011 Uppgift saknas
2012 Uppgift saknas
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Pojkar 13 (DM 1974-00)

1974 Jonas Berner, BTK Safir
1975 Johan Eibertzon, IOGT Hällefors
1976 Roland Tageman, BTK Safir 
1977 Henrik Selin, Laxå BTK
1978 Tomas Lockerud, BTK Safir
1979 Per Andersson, Järnvägens IF 
1980 Thomas von Scheele, BTK Safir
1981 Patrik Karlsson, Östansjö IF
1982 Peter Frykholm, IK Sturehov
1983 Kayode Kadiri, IK Sturehov
1984 Kayode Kadiri, IK Sturehov
1985 Mattias Karlsson, Aga BTK
1986 Anders Rensmo, Aga BTK
1987 Fredrik Martinsson, BTK Triss
1988 Anders Kihlander, IK Sturehov
1989 Daniel Cavallin, Aga BTK
1990 Jimmy Bergström, Pålsboda GoIF
1991 Tomas Jansson, Hovsta IF
1992 Markus Sjöberg, BTK Safir
1993 Markus Sjöberg, BTK Safir
1994 Markus Sjöberg, BTK Safir
1995 Henrik Gunnarsson, Aga BTK
1996 Anders Forsell, BTK Safir
1997 Rasmus Löfstedt, BTK Safir
1998 Gustav Nilsson, BTK Safir
1999 Ludvig Milton, IK Sturehov
2000 Erik Pettersson, BTK Safir
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
                         -
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Pojkar 12 (DM 1995-97, 09-12)

1995 Rasmus Löfstedt, Aga BTK
1996 Rasmus Löfstedt, Aga BTK
1997 Gustav Nilsson, BTK Safir
                        -
2005 Uppgift saknas
2006 Uppgift saknas
2007 Uppgift saknas
2008 Uppgift saknas
2009 Jesper Johansson, BTK Safir
2010 Jesper Johansson, BTK Safir
2011 Gabriel Kempi, Aga BTK
2012 Gabriel Kempi, Aga BTK
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas

Damer (DM 1949-00, 06-16)

1949 A. -M. Nylund, Närkesberg
1950 A. -M. Nylund, Närkesberg
1951 A. -M. Nylund, Närkesberg
1952 Lill Johasson, Skyllberg
(Runner up: M. Strömberg, Gnistan)
1953 Birgitta Hansen, Örebro
(Runner up: Gunnel Larsson, Kopparberg)
1954 A. M. Johansson, Närkesberg
(Runner up: Gunnel Larsson, Kopparberg)
1955 Gunnel Larsson, Kopparbergs BTK
(Runner up: Inger Bergkvist, Närkesbergs IK)
1956 Gunnel Larsson, Garphyttans IF
(Runner up: Sonja Pettersson, BTK Safir)
1957 Gunnel Larsson, Garphyttans IF
(Runner up: Sonja Pettersson, BTK Safir)
1958 Vivan Lindgren, BTK Safir
(Runner up: Gunnel Larsson, Garphyttans IF)
1959 Vivan Lindgren, BTK Safir
1960 Juni Bååth, BTK Triss
1961 Birgitta Wiktorsson, BTK Triss
1962 Birgitta Wiktorsson, BTK Triss
1963 Birgitta Wiktorsson, BTK Triss
1964 Birgitta Wiktorsson, BTK Triss
1965 Birgitta Wiktorsson, Aga BTK
1966 Birgitta Wiktorsson, Aga BTK
1967 Ann-Charlotte Wiktorsson, BTK Triss
1968 Sonja Nyman, BTK Triss
1969 Sonja Nyman, BTK Triss
1970 Sonja Nyman, BTK Triss
1971 Ann-Charlotte Wiktorsson, BTK Triss
1972 Marie-Louise Israelsson, Aga BTK
1973 Ann-Charlotte Wiktorsson, BTK Triss
1974 Marie-Louise Israelsson, BTK Safir
1975 Marie-Louise Israelsson, BTK Safir
1976 Marie-Louise Israelsson, Aga BTK
1977 Birgitta Carlsson, BTK Safir
1978 Marie-Louise Israelsson, Aga BTK
1979 Marie-Louise Sohlberg, Aga BTK
1980 Marie-Louise Sohlberg, Aga BTK
1981 Nina Ebkar, BTK Safir
1982 Helena Alverfalk, BTK Safir 
1983 Nina Ebkar, BTK safir
1984 Nina Ebkar, BTK Safir
1985 Nina Ebkar, BTK Safir
1986 Liselott Lindahl, Aga BTK
1987 Liselott Lindahl, Aga BTK
1988 Liselott Lindahl, Aga BTK
1989 Sofia Johansson, BTK Safir
1990 Sofia Johansson, BTK Safir
1991 Liselott Lindahl, Aga BTK
1992 Ingrid Bogren, BTK Safir
1993 Jennie Lindström, BTK Safir
1994 Marie Sjögren, BTK Safir
1995 Jennie Lindström, BTK Safir
1996 Lisa Örneland, BTK Safir
1997 Lisa Örneland, BTK Safir
1998 Lotta Blixt, BTK Safir
1999 Lisa Örneland, BTK Safir
2000 Spelades ej
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Jenny Johansson, BTK Safir
2007 Cecilia Larsson, BTK Safir
2008 Jenny Johansson, BTK Safir
2009 Camilla Rubinsson, BTK Safir
2010 Linda Johnsson, BTK Safir
2011 Linda Johnsson, BTK Safir
2012 Linda Johnsson, BTK Safir
2013 Agnes Kiirikki, BTK Safir
2014 Uppgift saknas
2015 Spelades ej
2016 Spelades ej
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Damer 20 (DM 1995-00)

1995 Lisa Örneland, BTK Safir
1996 Lisa Örneland, BTK Safir
1997 Marie Sjögren, BTK Safir
1998 Anna Olsson, BTK Safir
1999 Spelades ej
2000 Spelades ej
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Jenny Johansson, BTK Safir
2007 Jenny Johansson, BTK Safir
2008 Uppgift saknas
2009 Camilla Rubinsson, BTK Safir
2010 Spelades ej
2011 Spelades ej
2012 Spelades ej
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Damjuniorer 17 (DM 1949-00, 06-12)

1949 Lilian Johansson, Kårberg
1950 Lilian Johansson, Skyllberg
1951 Lilian Johansson, Skyllberg
1952 M. Strömberg, Gnistan
1953 Spelades ej
1954 I. Bergqvist, Närkesberg
1955 Spelades ej
1956 Spelades ej
1957 Lillemor Johansson, Ervalla SK
1958 Maud Blomkvist, BTK Safir
1959 Maud Blomkvist, BTK Safir
1960 Wiviann Svensson, BTK Triss
1961 Birgitta Wiktorsson, BTK Triss
1962 Birgitta Wiktorsson, BTK Triss
1963 Birgitta Wiktorsson, BTK Triss
1964 Birgitta Wiktorsson, BTK Triss
1965 Birgitta Wiktorsson, Aga BTK
1966 Sonja Nyman, BTK Triss
1967 Sonja Nyman, BTK Triss
1968 Ann-Charlotte Wiktorsson, BTK Triss
1969 Inger Andersson, KFUM Örebro
1970 Marie-Louise Israelsson, Aga BTK
1971 Marie-Louise Israelsson, Aga BTK
1972 Marie-Louise Israelsson, Aga BTK
1973 Birgitta Carlsson, BTK Safir
1974 Lena Svantesson, BTK Safir
1975 Angela Rakovic, BTK Safir
1976 Angela Rakovic, BTK Safir
1977 Anneli Gunnarsson, Fellingsbro BTK
1978 Ann-Catrin Nilsson, Fellingsbro BTK
1979 Ann-Catrin Nilsson, Fellingsbro BTK
1980 Helen Johansson, Frövi BTK
1981 Nina Ebkar, BTK Safir
1982 Anette Johansson, BTK Safir
1983 Nina Ebkar, BTK Safir
1984 Helena Alverfalk, BTK Safir
1985 Nina Ebkar, BTK Safir
1986 Liselott Lindahl, Aga BTK
1987 Sofia Johansson, Fellingsbro BTK
1988 Liselott Lindahl, Aga BTK
1989 Liselott Lindahl, Aga BTK
1990 Liselott Lindahl, Aga BTK 
1991 Sofia Johansson, BTK Safir
1992 Sofia Johansson, BTK Safir
1993 Marie Hedström, IK Sturehov
1994 Lisa Örneland, BTK Safir
1995 Marie Sjögren, BTK Safir
1996 Anna Olsson, BTK Safir
1997 Marie Sjögren, BTK Safir
1998 Spelades ej
1999 Helena Pettersson, BTK Safir
2000 Helena Pettersson, BTK Safir
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Gunilla Wentzel, BTK Safir
2007 Spelades ej
2008 Uppgift saknas
2009 Spelades ej
2010 Spelades ej
2011 Evelina Forsberg, BTK Safir
2012 Evelina Forsberg, BTK Safir
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Flickor 15 (DM 1962-00, 06-12)

1962 Birgitta Wiktorsson, BTK Triss
1963 Birgitta Wiktorsson, BTK Triss
1964 Agneta Elfsten, BTK Safir
1965 Ann-Charlotte Wiktorsson, BTK Triss
1966 Ann-Charlotte Wiktorsson, BTK Triss
1967 Agneta Jonsson, KFUM Örebro
1968 Inger Andersson, KFUM Örebro
1969 Inger Andersson, KFUM Örebro
1970 Lena Carlsson, KFUM Örebro
1971 Britt Kedefors, Fjugesta TK
1972 Christine Björklund, Fjugesta TK
1973 Lena Svantesson, BTK Safir
1974 Lena Svantesson, BTK Safir
1975 Ingrid Eriksson, BTK Safir
1976 Angela Rakovic, BTK Safir
1977 Anneli Gunnarsson, Fellingsbro BTK
1978 Ann-Catrin Nilsson, Fellingsbro BTK
1979 Helen Johansson, Frövi BTK
1980 Anette Johansson, BTK Safir
1981 Nina Ebkar, BTK Safir
1982 Helena Alverfalk, BTK Safir
1983 Nina Ebkar, BTK Safir
1984 Nina Ebkar, BTK Safir
1985 Madelene Karlsson, Aga BTK
1986 Liselott Lindahl, Aga BTK
1987 Sofia Johansson, Fellingsbro BTK
1988 Liselott Lindahl, Aga BTK
1989 Sofia Johansson, BTK Safir
1990 Sofia Johansson, BTK Safir
1991 Maria Berggren, BTK Safir
1992 Marie Hedström, IK Sturehov
1993 Lisa Örneland, BTK Safir
1994 Marie Sjögren, BTK Safir
1995 Marie Sjögren, BTK Safir
1996 Lotta Blixt, BTK Safir
1997 Spelades ej
1998 Helena Pettersson, BTK Safir
1999 Madeleine Axelsson, Aga BTK
2000 Madeleine Axelsson, Aga BTK
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Jenny Johansson, BTK Safir
2007 Jenny Johansson, BTK Safir
2008 Uppgift saknas
2009 Malene Wixner, BTK Safir
2010 Evelina Forsberg, BTK Safir
2011 Elin Canderyd, BTK Safir
2012 Spelades ej
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Flickor 14 (DM 1995-97)

1995 Emma Ländin, BTK Safir
1996 Spelades ej
1997 Helena Pettersson, BTK Safir
                       -
2005 Uppgift saknas
2006 Uppgift saknas
2007 Uppgift saknas
2008 Uppgift saknas
2009 Uppgift saknas
2010 Uppgift saknas
2011 Uppgift saknas
2012 Uppgift saknas
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Flickor 13 (DM 1974-00)

1974 Ingrid Eriksson, BTK Safir 
1975 Spelades ej
1976 Anneli Gunnarsson, Fellingsbro BTK
1977 Anneli Gunnarsson, Fellingsbro BTK
1978 Anette Johansson, BTK Safir
1979 Helen Johansson, Frövi BTK
1980 Camilla Luck, Laxå BTK
1981 Nina Ebkar, BTK Safir
1982 Nina Ebkar, BTK Safir
1983 Madelene Karlsson, Aga BTK
1984 Ingela Larsson, Aga BTK
1985 Linda Svensson, Aga BTK
1986 Liselott Lindahl, Aga BTK
1987 Sofia Johansson, Fellingsbro BTK
1988 Sofia Johansson, BTK Safir
1989 Maria Berggren, BTK Safir
1990 Maria Berggren, BTK Safir
1991 Lisa Örneland, BTK Safir
1992 Marie Hedström, IK Sturehov
1993 Marie Hedström, IK Sturehov
1994 Lotta Blixt, BTK Safir
1995 Emma Ländin, BTK Safir
1996 Emma Ländin, BTK Safir
1997 Lina Windh, Laxå BTK
1998 Anna Sjöberg, BTK Safir
1999 Linnea Karlsson, Fellingsbro BTK
2000 Martina Löfstedt, Mosås SK
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
                         -
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Flickor 12 (DM 1995-97, 09-12)

1995 Emma Ländin, BTK Safir
1996 Emma Ländin, BTK Safir
1997 Anna Sjöberg, BTK Safir
                     -
2005 Uppgift saknas
2006 Uppgift saknas
2007 Uppgift saknas
2008 Uppgift saknas
2009 Claudia Timmerman, BTK Safir
2010 Johanna Berglund, Grythyttans IF
2011 Spelades ej
2012 Spelades ej
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas

Uppdaterad: 15 MAJ 2019 16:23
Epost: Adressen Gömd

Liverapportering

pingiskanalen



Evenemang

Dataranking

Länkar

Webbshop



stiga

RIG

koping

Hello Sweden

Sports heart

SRB

sporrong

 Allt i transport

Framåt för fler i rörelse

Postadress:
Svenska Bordtennisförbundet
Köping Arena
731 85 Köping

Besöksadress:
Badvägen 4
731 85 Köping

Kontakt:
Tel: 0856278120
E-post: This is a mailto link

Se all info