Hoppa till sidans innehåll

Östergötland (1940-16)


Distriktsmästare i singel

Herrar (DM 1940-41, 1947-00, 06-16)

1940 Tage Flisberg, Wirgo
1941 Tage Flisberg, Wirgo
1942 Uppgift saknas
1943 Uppgift saknas
1944 Uppgift saknas
1945 Uppgift saknas
1946 Uppgift saknas
1947 Weine Fredriksson, Parca 
1948 Weine Fredriksson, Parca 
1949 Tor Johnsson, Hird 
1950 Sven Cederholm, Parca
1951 Bengt Jonsson, Urania 
1952 Weine Fredriksson, Parca
(Runner up: B. Nicander, Wirgo)
1953 Weine Fredriksson, Parca
(Runner up: Alf Carlsson, Wirgo)
1954 Alf Carlsson, Wirgo
(Runner up: Sven Cederholm, Parca)
1955 Per-Olov Croneryd, BK Hird 
(Runner up: S. O. Karlsson, IF Norcopensarna)
1956 Björn-Olov Karlsson, Åtvidabergs BTK
(Runner up: Hans Brohman. IK Urania)
1957 Alf Carlsson, Wirgo
(Runner up: Tage Flisberg, Parca)
1958 Tage Flisberg, Parca
(Runner up: Björn-Olov Karlsson, Åtvidabergs BTK)
1959 Glenn Kindstedt, IF Norcopensarna
1960 Tage Flisberg, IF Norcopensarna
1961 Tage Flisberg, IF Norcopensarna
1962 Lars Andersson, Parca BoIS
1963 Jörgen Rosberg, Fridtuna IF
1964 Lennart Odén, Motala BTK
1965 Jörgen Rosberg, Motala BTK
1966 Jörgen Rosberg, IF Norcopensarna
1967 Rolf Andersson, Motala BTK
1968 Jörgen Rosberg, IF Norcopensarna
1969 Jörgen Rosberg, IF Norcopensarna
1970 Mats Olofsson, IF Norcopensarna
1971 Mats Olofsson, IF Norcopensarna
1972 Mats Olofsson, IF Norcopensarna
1973 Mats Olofsson, IF Norcopensarna
1974 Kenneth Karlsson, IF Norcopensarna
1975 Jörgen Rosberg, IF Norcopensarna
1976 Peter Skullman, IF Norcopensarna
1977 Lennart Björk, IF Norcopensarna
1978 Thomas Gustavsson, Vadstena BTK
1979 Thomas Gustavsson, Vadstena BTK
1980 Jörgen Rosberg, Friduna IF
1981 Jörgen Rosberg, Fridtuna IF
1982 Peter Skullman, Fridtuna IF
1983 Jörgen Rosberg, Fridtuna IF
1984 Peter Ketola, Fridtuna IF
1985 Peter Fyrberg, Norco BTK
1986 Ulrik Olsson, IF Norcopensarna
1987 Thomas Eriksson, IF Saab
1988 Hans-Peter Häger, IF Saab
1989 Peter Ketola, IF Norcopensarna
1990 Peter Forsberg, IF Saab
1991 Tommy Jacobsson, Nörrköpings BTK
1992 Thomas Eriksson, BTK Athena
1993 Peter Ketola, Nörrköpings BTK
1994 Roger Andersson, Saab BTK
1995 Roger Andersson Saab BTK
1996 Alexander Ritchey, Saab BTK
1997 Alexander Ritchey, Saab BTK
1998 Marcus Andersson, Norrköpings BTK
1999 Alexander Ritchey, Saab BTK
2000 Patrik Dahlström, Saab BTK
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Alexander Ritchey, IF Norcopensarna
2007 Thomas Eriksson, Linköpings PK
2008 Patrick Dahlström, Linköpings PK
2009 Jesper Hedlund, Linköpings PK
2010 Robert Svanberg, Västers BTK
2011 Mikael Rehn, IF Norcopensarna
2012 Ludvig Andersson, IF Norcopensarna
2013 Mathias Johansson, Västers BTK
2014 Johan Hagberg, IF Norcopensarna
2015 Mathias Johansson, Västers BTK
2016 Emil Andersson, Västers BTK
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Herrar 20 (DM 1995-00, 06-13)

1995 Marcus Andersson, Saab BTK
1996 Alexander Ritchey, Saab BTK
1997 Mikael Rehn, Saab BTK
1998 Alexander Ritchey, Saab BTK
1999 Patrik Dahlström, Saab BTK
2000 Patrik Dahlström, Saab BTK
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Jesper Hedlund, Linköpings PK
2007 Jesper Hedlund, Linköpings PK
2008 Uppgift saknas
2009 Joakim Boodh, Linköpings PK
2010 Victor Andersson, IF Norcopensarna
2011 Ludvig Andersson, IF Norcopensarna
2012 Victor Andersson, IF Norcopensarna
2013 Victor Andersson, IF Norcopensarna
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Herrjuniorer 17 (DM 1940-41, 1947-00, 06-13)

1940 W. Fredriksson, Linköping
1941 C. I. Almkvist, Bolton
1942 Uppgift saknas
1943 Uppgift saknas
1944 Uppgift saknas
1945 Uppgift saknas
1946 Uppgift saknas
1947 B. Uhlan, Linköpingspojkarna
1948 Lars Rydin, Parca 
1949 Bertil Nilsson, Parca 
1950 Lars Lindman, Wirgo
1951 Göran Sandberg, Hird
1952 Lars Grundelius, Wirgo
1953 Göran Winge, Wirgo
1954 Björn-Olov Karlsson, Norcopensarna
1955 Björn-Olov Karlsson, IF Norcopensarna
1956 Björn-Olov Karlsson, Åtvidabergs BTK
(Runner up: Hans Brohman, IK Urania)
1957 Bo Eriksson, IF Saab
1958 Robin Ahle, IF Norcopensarna
1959 Christer Björk, IF Norcopensarna
1960 Arnold Andersson, IF Norcopensarna
1961 Lars Andersson, IF Saab
1962 Lars Andersson, Parca BoIS
1963 Lars Andersson, Parca BoIS
1964 Rolf Andersson, Motala AIF
1965 Rolf Andersson, Motala AIF
1966 Rolf Andersson, Motala BTK
1967 Rolf Andersson, Motala BTK
1968 Ulf Pettersson, Åtvidabergs BTK
1969 Conny Sandberg, IF Norcopensarna
1970 Roger Sjöholm, IF Saab
1971 Kent Ainerfors Finspångs AIK
1972 Mats Weilbass, IF Norcopensarna
1973 Kenneth Karlsson, IF Norcopensarna
1974 Thomas Gustavsson, Vadstena BTK
1975 Thomas Gustavsson, Vadstena BTK
1976 Håkan Hellberg, IF Norcopensarna
1977 Peter Ketola, IF Norcopensarna
1978 Ulf Karlsson, IF Saab
1979 Per Björklöf, Finspångs AIK
1980 Lars Björklöf, Finspångs AIK
1981 Stefan Eriksson, Fridtuna IF
1982 Thomas Eriksson, BTK Safarm
1983 Thomas Hagfeldt, IF Norcopensarna
1984 Thomas Hagfeldt, IF Norcopensarna
1985 Niklas Sandell, Fridtuna IF
1986 Mikael Eriksson, Fridtuna IF
1987 Mikael Eriksson, Fridtuna IF
1988 Fredrik Engelmark, Fridtuna IF
1989 Mikael Sundin, Fridtuna BTK
1990 Mattias Stenberg, IF Norcopensarna
1991 Mattias Stenberg, Norrköpings BTK
1992 Marcus Andersson, Saab BTK
1993 Daniel Persson, Vadstena BTK
1994 Marcus Andersson, Saab BTK
1995 Alexander Ritchey, Saab BTK
1996 Hans Pettersson, Saab BTK
1997 Patrik Dahlström, Saab BTK
1998 David Pettersson, Fridtuna IF
1999 Daniel Klingeroth, Vikingstad SK
2000 Pontus Almgren, Saab BTK
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Adam Hedström, Västers BTK
2007 Adam Hedström, Västers BTK
2008 Uppgift saknas
2009 Victor Andersson, IF Norcopensarna
2010 Victor Andersson, IF Norcopensarna
2011 Ludvig Andersson, IF Norcopensarna
2012 Mathias Johansson, Västers BTK
2013 Mathias Johansson, Västers BTK
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Pojkar 15 (DM 1962-00, 06-13)

1962 Rolf Andersson, Motala BTK
1963 Claes Schloenzig, IF Saab
1964 Rolf Andersson, Motala BTK
1965 Rolf Andersson, Motala AIF
1966 Conny Sandberg, IF Norcopensarna
1967 Conny Sandberg, IF Norcopensarna
1968 Jan Hansson, IF Saab
1969 Bengt Krantz, Finspångs AIK
1970 Kent Ainerfors, Finspångs AIK
1971 Kenneth Karlsson, IF Norcopensarna
1972 Thomas Gustavsson, Vadstena BTK
1973 Thomas Gustavsson, Vadstena BTK
1974 Jan Kempny, IF Norcopensarna
1975 Håkan Hellberg, IF Norcopensarna
1976 Peter Erlandsson, Dagsbergs IF
1977 Dan Laveson, IF Norcopensarna
1978 Johan Petersén, Finspångs AIK
1979 Jan Karlsson, Finspångs AIK
1980 Tomas Hagfeldt, IF Norcopensarna
1981 Per E. Nilsson, IF Norcopensarna
1982 Thomas Hagfeldt, IF Norcopensarna
1983 Mats Johansson, BTK Safarm
1984 Roger Bjuhr, Finspångs AIK
1985 Mikael Eriksson, Fridtuna IF
1986 Mikael Eriksson, Fridtuna IF
1987 Jonas Gustavsson, Åby BTK
1988 Henrik Babtist, Vidingsjö, MoIF
1989 Mikael Sundin, Fridtuna BTK
1990 Mattias Stenberg, IF Norcopensarna
1991 Mattias Stenberg, Norrköpings BTK
1992 Marcus Andersson, BTK Athena
1993 Mårten Stenberg, BTK Norcoiterna
1994 Mårten Stenberg, Norrköpings BTK
1995 Hans Pettersson, Norrköpings BTK
1996 Daniel Klingeroth, Vikingstad SK
1997 Karl-Henrik Forssmed, BTK Möllan
1998 David Pettersson, Fridtuna IF
1999 Pontus Almgren, Saab BTK
2000 Martin Johansson, Finspångs AIK
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Jimmy Almgren, Linköpings PK
2007 Anders Hammarbäck, Valdemarsvik IF
2008 Uppgift saknas
2009 Victor Andersson, IF Norcopensarna
2010 Mathias Johansson, Västers BTK
2011 Mathias Johansson, Västers BTK
2012 Jesper Johansson, Västers BTK
2013 Jesper Johansson, Västers BTK
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Pojkar 14 (DM 1995-97, 2013)

1995 Karl-Henrik Forssmed, BTK Möllan
1996 Daniel Klingeroth, Vikingstad SK
1997 David Pettersson, Saab BTK
                       -
2005 Uppgift saknas
2006 Uppgift saknas
2007 Uppgift saknas
2008 Uppgift saknas
2009 Uppgift saknas
2010 Uppgift saknas
2011 Uppgift saknas
2012 Uppgift saknas
2013 Theo Abrahamsson, IF Norcopensarna
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas
2017 Uppgift saknas
2018
Uppgift saknas

Pojkar 13 (DM 1974-00)

1974 Peter Erlandsson, Dagsbergs IF
1975 Stefan Pellbring, NTO IS Linköping
1976 Jan Karlsson, Finspångs AIK
1977 Stefan Pellbring, BK Derby 
1978 Thomas Eriksson, NTO Linköping
1979 Hans Gunnarsson, Finspångs AIK
1980 Tomas Hagfeldt, IF Norcopensarna
1981 Mats Johansson, IF Saab
1982 Mats Johansson, IF Saab
1983 Mikael Karlsson, IF Saab
1984 Marcus Elfrem, IF Saab
1985 Henrik Babtist, Vidingsjö MoIF
1986 Joakim Wisén, Vidingsjö MoIF
1987 Mattias Stenberg, IF Norcopensarna
1988 Mattias Stenberg, BTK Noroiterna
1989 Mattias Stenberg, BTK Norcoiterna
1990 Johan Karlsson, Vadstena BTK
1991 Andreas Andersson, BTK Möllan
1992 Mårten Stenberg, BTK Norcoiterna
1993 Hans Pettersson, BTK Norcoiterna
1994 Hans Pettersson, Norrköpings BTK
1995 Erik Sagström, Saab BTK
1996 Gustaf Larsson, Västers BTK
1997 David Pettersson, Saab BTK
1998 Martin Johansson, Finspångs AIK
1999 Pontus Almgren, Saab BTK
2000 Jonathan Falklöf, Saab BTK
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
                         -
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Pojkar 12 (DM 1995-97, 09-13)

1995 Erik Sagström, Saab BTK
1996 David Pettersson, Saab BTK
1997 Pontus Pettersson, BTK Möllan
                         -
2005 Uppgift saknas
2006 Uppgift saknas
2007 Uppgift saknas
2008 Uppgift saknas
2009 Adam Friberg, Västers BTK
2010 Morgan Johansson, Västers BTK
2011 Carl Larsson, Vadstena BTK
2012 Mika Nydahl, Linköpings PK
2013 Johan Willner, Linköpings PK
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas

Damer (DM 1947-00, 06-16)

1947 Viola Jonsson, Östria
1948 Spelades ej
1949 Ulla Andersson, Norcopensarna 
1950 Ulla Andersson, Norrköping
1951 Spelades ej
1952 Gun Gustavsson, Urania
(Runner up: Ann-Marie Fredriksson, Urania)
1953 Gun Gustavsson, Urania
(Runner up: Ann-Marie Fredriksson, Urania)
1954 Gun Gustavsson, Urania
(Runner up: Ann-Marie Fredriksson, Urania)
1955 Gun Gustavsson, IK Urania
(Runner up: Ann-Marie Fredriksson, IK Urania)
1956 Eva Lindblom, IF Norcopensarna
(Runner up: Solveig Pettersson, IK Urania)
1957 Siv Nilsson, IF Norcopensarna
(Runner up: Ann-Marie Fredriksson, IK Urania)
1958 Eva Lindblom, IF Norcopensarna
(Runner up: Ann-Marie Fredriksson, IK Urania)
1959 Siv Nilsson, IF Norcopensarna
1960 Gun Odén, Motala BTK
1961 Birgitta Gustafsson, IF Saab
1962 Ingegerd Örtengren, Motala BTK
1963 Monica Svensson, IF Norcopensarna
1964 Birgit Andersson, Ringarums AIK
1965 Monica Svensson, IF Norcopensarna
1966 Monica Svensson, IF Norcopensana
1967 Monica Svensson, IF Norcopensarna
1968 Monica Svensson, IF Norcopensarna
1969 Marie-Louise Monier, IF Norcopensarna
1970 Marie-Louise Monier, IF Norcopensarna
1971 Monica Svensson, IF Norcopensarna
1972 Gunilla Lindström, Fridtuna IF
1973 Gunilla Lindström, Fridtuna IF
1974 Gunnel Löfdahl, Västers BTK
1975 Marie-Louise Monier, IF Norcopensarna
1976 Marie-Louise Monier, IF Norcopensarna
1977 Karin Rumar, Vadstena BTK
1978 Marie-Louise Monier, IF Norcopensarna
1979 Susanne Ekström, Fridtuna IF
1980 Susanne Ekström, Fridtuna IF
1981 Susanne Ekström, Fridtuna IF
1982 Susanne Ekström, Fridtuna IF
1983 Lisbeth Franzén, Fridtuna IF
1984 Lisbeth Franzén, Fridtuna IF
1985 Lisbeth Franzén, Fridtuna IF
1986 Lisbeth Franzén, Fridtuna IF
1987 Sonja Sukarén, IF Norcopensarna
1988 Sonja Sukarén, IF Norcopensarna
1989 Karolina Norrbom, Fridtuna IF
1990 Karolina Norrbom, Fridtuna IF
1991 Barbro Wiktorsson, Norrköpings BTK
1992 Barbro Wiktorsson, Norrköpings BTK
1993 Barbro Wiktorsson, Norrköpings BTK
1994 Barbro Wiktorsson, Norrköpings BTK
1995 Annika Johansson, Norrköpings BTK
1996 Annika Johansson, Norrköpings BTK
1997 Linda Nordenberg, Norrköpings BTK
1998 Linda Nordenberg, Norrköpings BTK
1999 Spelades ej
2000 Malin Kindgren, Saab BTK
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Lina Engstrand, Valdemarsviks IF
2007 Spelades ej
2008 Elina Gladh, Linköpings PK
2009 Spelades ej
2010 Elin Binglöv, Ljungsbro BTK
2011 Mikaela Eriksson, Linköpings PK
2012 Mikaela Eriksson, Linköpings PK
2013 Kim Axén, Västers BTK
2014 Julia Eriksson, Linköpings PK
2015 Anna Sundqvist, Finspångs AIK, BTK
2016 Wang Yuexia Fridén, IF Norcopensarna-Fridtuna
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Damer 20 (DM 1995-00, 2006-13)

1995 Marie Ferm, Saab BTK
1996 Jelena Gajic, Gezeta BTK
1997 Jelena Gajic, Gezeta BTK
1998 Linda Nordenberg, Norrköpings BTK
1999 Spelades ej
2000 Rebecca Polstam, Ljungsbro BTK
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Linnea Axelsson-Lilja, Linköpings PK
2007 Spelades ej
2008 Uppgift saknas
2009 Spelades ej
2010 Spelades ej
2011 Spelades ej
2012 Mikaela Eriksson, Linköpings PK
2013 Kim Axén, Västers BTK
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Damjuniorer 17 (DM 1953-00, 2006-13)

1953 A. M. Regnel, SGU Mjölby
1954 Solveig Pettersson, Urania
1955 Eva Lindblom, BK Hird
1956 Louise Larsson, IF Norcopensarna
(Runner up: Solveig Pettersson, IK Urania)
1957 Louise Larsson, IF Norcopensarna
1958 Louise Larsson, IF Norcopensarna
1959 Gun Odén, Motala BTK
1960 Gun Odén, Motala BTK
1961 Eva Dahlberg, Fridtuna IF
1962 Birgit Andersson, Ringarums AIK
1963 Monica Svensson, IF Norcopensarna
1964 Monica Svensson, IF Norcopensarna
1965 Monica Svensson, IF Norcopensarna
1966 Marie-Louise Monier, Fridtuna IF
1967 Marie-Louise Monier, IF Norcopensarna
1968 Marie-Louise Monier, IF Norcopensarna
1969 Gunilla Lindström, Fridtuna IF
1970 Gunilla Lindström, Fridtuna IF
1971 Gunilla Lindström, Fridtuna IF
1972 Gunilla Lindström, Fridtuna IF
1973 Gunilla Lindström, Fridtuna IF
1974 Maria Larsson, Fridtuna IF
1975 Marita Larsson, Fridtuna IF
1976 Karin Rumar, Vadstena BTK
1977 Karin Rumar, Vadstena BTK
1978 Susanne Ekström, Fridtuna IF
1979 Susanne Ekström, Fridtuna IF
1980 Lisbeth Franzén, Fridtuna IF
1981 Monica Karlsson, IF Norcopensarna
1982 Lisbeth Franzén, Fridtuna IF
1983 Lisbeth Franzén, Fridtuna IF
1984 Monica Larsson, IF Norcopensarna
1985 Susanne Wisén, NTO:s IS Linköping
1986 Birgitta Nilsson, Fridtuna IF
1987 Catrin Ekelin, NTO Linköping
1988 Karolina Norrbom, Fridtuna IF
1989 Helena Ohlsson, Fridtuna IF
1990 Karolina Norrbom, Fridtuna IF
1991 Jelena Gajic, Gezeta BTK
1992 Marie Ferm, Aspnäset MK
1993 Linda Nordenberg, Finspångs AIK
1994 Jelena Gajic, Norrköpings BTK
1995 Lotta Turegård, Norrköpings BTK
1996 Linda Nordenberg, Norrköpings BTK
1997 Jelena Gajic, Gezeta BTK
1998 Linda Nordenberg, Norrköpings BTK
1999 Matilda Ekholm, Saab BTK
2000 Malin Kindgren, Saab BTK
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Linnea Axelsson-Lilja, Linköpings PK
2007 Spelades ej
2008 Uppgift saknas
2009 Spelades ej
2010 Elin Binglöv, Ljungsbro BTK
2011 Elin Binglöv, Ljungsbro BTK
2012 Märta Brunnberg, Linköpings PK
2013 Julia Eriksson, Linköpings PK
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Flickor 15 (DM 1962-00, 06-13)

1962 Birgit Andersson, Ringarums AIK
1963 Monica Svensson, IF Norcopensarna
1964 Marie-Louise Monier, Fridtuna IF
1965 Marie-Louise Monier, Fridtuna IF
1966 Marie-Louise Monier, Fridtuna IF
1967 Eva Andersson, Fridtuna IF
1968 Eva Andersson, Fridtuna IF
1969 Gunilla Lindström, Fridtuna IF
1970 Gunilla Lindström, Fridtuna IF
1971 Gunilla Lindström, Fridtuna IF
1972 Pia Mattsson, Gusums IF
1973 Maria Larsson, Fridtuna IF
1974 Anneli Grundelius, Fridtuna IF
1975 Karin Rumar, Vadstena BTK
1976 Karin Rumar, Vadstena BTK
1977 Karin Rumar, Vadstena IF
1978 Susanne Ekström, Fridtuna IF
1979 Susanne Ekström, Fridtuna IF
1980 Lisbeth Franzén, Fridtuna IF
1981 Lisbeth Franzén, Fridtuna IF
1982 Monica Larsson, IF Norcopensarna
1983 Monica Larsson, IF Norcopensarna
1984 Birgitta Nilsson, Fridtuna IF
1985 Susanne Wisén, NTO:s IS Linköping
1986 Cecilia Karlborg, Möllan BTK
1987 Karolina Norrbom, Fridtuna IF
1988 Karolina Norrbom, Fridtuna IF
1989 Marie Ferm, Aspnäsets MK
1990 Marie Ferm, Aspnäsets MK
1991 Jelena Gajic, Gezeta BTK
1992 Jelena Gajic, Gezeta BTK
1993 Jelena Gajic, Norrköpings BTK
1994 Linda Nordenberg, Norrköpings BTK
1995 Spelades ej
1996 Linda Nordenberg, Norrköpings BTK
1997 Matilda Ekholm, Saab BTK
1998 Kim Axén, Saab BTK
1999 Malin Kindgren, Saab BTK
2000 Malin Kindgren, Saab BTK
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Julia Eriksson, Linköpings PK
2007 Carolina Sundmar-Joge, Ljungsbro BTK
2008 Uppgift saknas
2009 Mikaela Eriksson, Linköpings PK
2010 Lisa Eriksson, Linköpings PK
2011 Julia Eriksson, Linköpings PK
2012 Ina Eriksson, Linköpings PK
2013 Julia Eriksson, Linköpings PK
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Flickor 14 (DM 1995-97, 2013)

1995 Matilda Ekholm, Saab BTK
1996 Matilda Ekholm, Saab BTK
1997 Kim Axén, Saab BTK
                      -
2005 Uppgift saknas
2006 Uppgift saknas
2007 Uppgift saknas
2008 Uppgift saknas
2009 Uppgift saknas
2010 Uppgift saknas
2011 Uppgift saknas
2012 Uppgift saknas
2013 Spelades ej
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Flickor 13 (DM 1974-00)

1974 Karin Rumar, Vadstena BTK
1975 Karin Rumar, Vadstena BTK
1976 Susanne Ekström, Fridtuna IF
1977 Susanne Ekström, Fridtuna IF
1978 Anna Berglund, NTO Linköping
1979 Lisbeth Franzén, Fridtuna IF
1980 Anna Zander, IF Norcopensarna
1981 Monica Larsson, IF Norcopensarna
1982 Catrin Ekelin, Västers BTK
1983 Catrin Ekelin, Västers BTK
1984 Gabriella Babtist, Malmslätts AIK
1985 Cecilia Karlborg, BTK Möllan
1986 Karolina Norrbom, Dagsbergs IF
1987 Anna Weister, IF Norcopensarna
1988 Anna Weister, IF Norcopensarna
1989 Cornelia Pettersson, Möllan BTK
1990 Jelena Gajic, Gezeta BTK
1991 Jelena Gajic, Gezeta BTK
1992 Jelena Gajic, Gezeta BTK
1993 Jelena Gajic, Norrköpings BTK
1994 Linda Nordenberg, Norrköpings BTK
1995 Matilda Ekholm, Saab BTK
1996 Kim Axén, Saab BTK
1997 Malin Kindgren, Saab BTK
1998 Malin Kindgren, Saab BTK
1999 Astrid Ekholm, Saab BTK
2000 Rebecca Polstam, Ljungsbro BTK
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
                         -
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Flickor 12 (DM 1995-97, 09-13)

1995 Kim Axén, Saab BTK
1996 Malin Kindgren, Saab BTK
1997 Malin Kindgren, Saab BTK
                         -
2005 Uppgift saknas
2006 Uppgift saknas
2007 Uppgift saknas
2008 Uppgift saknas
2009 Julia Eriksson, Linköpings PK
2010 Julia Eriksson, Linköpings PK
2011 Alexandra Karlborg, Hjulsbro BTK
2012 Ina Eriksson, Linköpings PK
2013 Pauline Spångberg, Linköpings PK
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas

Uppdaterad: 15 MAJ 2019 16:15
Epost: Adressen Gömd

Liverapportering

pingiskanalen



Evenemang

Dataranking

Länkar

Webbshop



stiga

RIG

koping

Hello Sweden

Sports heart

SRB

sporrong

 Allt i transport

Framåt för fler i rörelse

Postadress:
Svenska Bordtennisförbundet
Köping Arena
731 85 Köping

Besöksadress:
Badvägen 4
731 85 Köping

Kontakt:
Tel: 0856278120
E-post: This is a mailto link

Se all info