Hoppa till sidans innehåll

Södermanland (1941-18)


Distriktsmästare i singel

Herrar (DM 1941, 1947-00, 2006-18)

1941 Lars Johansson, Nyköping
1942 Uppgift saknas
1943 Uppgift saknas
1944 Uppgift saknas
1945 Uppgift saknas
1946 Uppgift saknas
1947 Lars Larsson, Wasa
1948 Nils Bergström, City
1949 Lars Larsson, Strängnäs 
1950 Gunnar Gippert, Eskilstuna 
1951 Nils Bergström, City
1952 Nils Bergström, City
(Runner up: Stig Adolfsson, Östermalm)
1953 Stig Adolfsson, Östermalm
(Runner up: Bengt Lönnkvist, City)
1954 Reidar Ljungström, Vingåker
(Runner up: S. Engström, Svalan)
1955 Reidar Ljungström, Vingåkers IF
(Runner up: Stig Adolfsson, IK City)
1956 Reidar Ljungström, Vingåkers IF
(Runner up: Lars-Åke Jonsson, Vingåkers IF)
1957 Reidar Ljungström, Vingåkers IF
(Runner up: Dan Eriksson, IK Svalan)
1958 Lars-Åke Jonsson, Vingåkers IF
(Runner up: Dan Eriksson, Vingåkers IF)
1959 Lars-Åke Jonsson, Vingåkers IF
1960 Lars-Åke Jonsson, Vingåkers IF
1961 Reidar Ljungström, Vingåkers IF
1962 Christer Johansson, IF Verdandi 
1963 Christer Johansson, IF Verdandi
1964 Kjell Johansson, IF Verdandi
1965 Lars-Åke Johnsson, GIF Linden
1966 Lars-Åke Johnsson, GIF Linden
1967 Sten-Ivar Norlin, GIF Linden
1968 Toni Borg, Kvicksunds SK
1969 Toni Borg, Kvicksunds SK
1970 Åke Sundberg, GIF Linden
1971 Toni Borg, Kvicksunds SK
1972 Lars-Åke Jonsson, GIF Linden
1973 Toni Borg, Kvicksunds SK
1974 Sten-Ivar Norlin, GIF Linden
1975 Lars-Åke Johnsson, GIF Linden
1976 Håkan Adolfsson, GIF Linden
1977 Håkan Adolfsson, GIF Linden
1978 Sten-Ivar Norlin, GIF Linden 
1979 Lars Ericsson, Järna SK
1980 Peter Gripler, GIF Linden
1981 Jonas Gustavsson, Järna SK
1982 Johan Rönnby, Järna SK
1983 Håkan Sigrell, Järna SK
1984 Mats Andersson- Bandstigen, GIF Linden
1985 Kjell-Åke Waldner, GIF Linden
1986 Mats Andersson-Bandstigen, GIF Linden 
1987 Kjell-Åke Waldner, Eskilstuna BTK
1988 Mats Andersson-Bandstigen, Eskilstuna BTK
1989 Kjell-Åke Waldner, Eskilstuna BTK
1990 Magnus Gidlöf, Eskilstuna BTK
1991 Kjell-Åke Waldner, Eskilstuna BTK
1992 Mikael Eriksson, KFUM Katrineholm
1993 Håkan Svensson, Mellösa IF
1994 Jonas Wilén, Eskilstuna BTK
1995 Robert Collin, Eskilstuna BTK
1996 Johan Kallio, Eskilstuna BTK
1997 Johan Kallio. Eskilstuna BTK
1998 Jonas Wilén, Eskilstuna BTK
1999 Kristoffer Gustavsson, Nykvarns BTK
2000 Martin Karlsson, Eskilstuna BTK
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Mikael Ottosson, Vrena IF
2007 Tobias Höglund, Södertälje BTK
2008 Thomas Bennborn, Södertälje BTK
2009 Thomas Bennborn, Södertälje BTK
2010 Mikael Ottosson, Eskilstuna BTK
2011 Thomas Bennborn, Södertälje BTK
2012 Mikael Ottosson, Eskilstuna BTK
2013 Martin Björkryd, Eskilstuna BTK
2014 Martin Björkryd, Eskilstuna BTK
2015 Pontus Edman, Eskilstuna BTK
2016 Johan Barius, Eskilstuna BTK
2017 Johan Barius, Eskilstuna BTK
2018 Andres Monsalve, Eskilstuna BTK

Herrar 20 (DM 1995-00, 2006-18)

1995 Martin Karlsson, Eskilstuna BTK
1996 Martin Karlsson, Eskilstuna BTK
1997 Martin Karlsson, Eskilstuna BTK
1998 Johan Karlsson, Eskilstuna BTK
1999 Johan Karlsson, Eskilstuna BTK
2000 Martin Pusa, Eskilstuna BTK
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Mikael Du, Eskilstuna BTK
2007 Allan Lunnerdal, Södertälje BTK
2008 Uppgift saknas
2009 Mikael Terstad, Eskilstuna BTK
2010 Erik Andersson, Eskilstuna BTK
2011 Erik Andersson, Eskilstuna BTK
2012 Joel Hammarlund, Järna SK
2013 Uppgift saknas
2014 Spelades ej
2015 Spelades ej
2016 Samuel Gejdeman, IFA Eskilstuna
2017 Charlie Carlsson, Nyköpings Oxelösund BTK
2018 David Björkryd, Eskilstuna BTK

Herrjuniorer 17 (DM 1941, 1947-00, 2006-18)

1941 B. Lindholm, Orion
1942 Uppgift saknas
1943 Uppgift saknas
1944 Uppgift saknas
1945 Uppgift saknas
1946 Uppgift saknas
1947 Stellan Engström, City 
1948 Stig Adolfsson, City
1949 E. Klanberg, Nyköping
1950 Nils Andersson, Eskilstuna 
1951 Lars-Åke Jonsson, GUIF
1952 Lars-Åke Jonsson, GUIF
1953 Reidar Ljungström, Vingåker
1954 Reidar Ljungström, Vingåker
1955 Dan Eriksson, IK Svalan
1956 Dan Eriksson, IK Svalan
(Runner up: Sören Mårdberg, Flens BTK)
1957 Sören Mårdberg, Flens BTK
1958 Dan Eriksson, Vingåkers IF
1959 Christer Johansson, IF Verdandi
1960 Jackie Skoglund, IF Verdandi
1961 Christer Johansson, IF Verdandi
1962 Christer Andersson, Katrineholms SK
1963 Kjell Andersson, Vingåkers BTK
1964 Claes Göran Magnell, KFUM Katrineholm
1965 Claes Göran Magnell, KFUM Katrineholm
1966 Claes Göran Magnell, KFUM Katrineholm
1967 Göran Bolinder, Årdala SK
1968 Thomas Eriksson, Nyhöpings BTS
1969 Håkan Adolfsson, GIF Linden
1970 Åke Sundberg, GIF Linden
1971 Åke Sundberg, GIF Linden
1972 Bo Sundström, Flens BTK
1973 Lars Andersson, Nyköpings BTS
1974 Lars Andersson, Nyköpings BTS
1975 Lars Ericsson, Järna SK
1976 Lars Ericsson, Järna SK
1977 Lars Ericsson, Järna SK
1978 Claes Andersson, GIF Linden
1979 Johan Rönnby, Järna SK
1980 Peter Gripler, GIF Linden
1981 Jonas Gustavsson, Järna SK
1982 Peter Gripler, GIF Linden
1983 Mats Andersson-Bandstigen, GIF Linden
1984 Mats Andersson-Bandstigen, GIF Linden
1985 Thomas Jonsson, Järna SK
1986 Tomas Andersson, Järna SK
1987 Lars-Magnus Andersson, Eskilstuna BTK
1988 Lars-Magnus Andersson, Eskilstuna BTK
1989 Fredrik Olsson, KFUM Katrineholm
1990 Mattias Hammer, Hälleforsnäs BTK
1991 Johan Kallio, Mellösa IF
1992 Johan Kallio, Mellösa IF
1993 Martin Karlsson, Eskilstuna BTK
1994 Martin Karlsson, Eskilstuna BTK
1995 Stefan Andersson, Vrena IF
1996 Markus Lindh, Eskilstuna BTK
1997 Johan Karlsson, Eskilstuna BTK
1998 Martin Pusa, Eskilstuna BTK
1999 Johan Karlsson, Eskilstuna BTK
2000 Minh Vuong, Eskilstuna BTK
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Mikael Terstad, Eskilstuna BTK
2007 Mattias Jernbäcker, Södertälje BTK
2008 Uppgift saknas
2009 Adnan Hanna, Södertälje BTK
2010 Erik Andersson, Eskilstuna BTK
2011 Tim Lofterud, Södertälje BTK
2012 William Clevensjö, Eskilstuna BTK
2013 Uppgift saknas
2014 Johan Barius, Eskilstuna BTK
2015 Nicklas Westerberg, IFA Eskilstuna
2016 Isac Zetterling, Eskilstuna BTK
2017 Jesper Lyytikäinen, Eskilstuna BTK
2018 Isac Zetterling, Eskilstuna BTK

Pojkar 15 (DM 1962-00, 2006-18)

1962 Leif Norlin, IF Verdandi
1963 Peter Garnander, KFUM Katrineholm
1964 Claes Göran Magnell, KFUM Katrineholm 
1965 Thomas Eriksson, Nyköpings BTS
1966 Thomas Eriksson, Nyköpings BTS
1967 Håkan Adolfsson, GIF Linden
1968 Per Mossberg, IK City
1969 Roger Karlsson, Åkers IF
1970 Bo Sundström, Flens BTK
1971 Håkan Svensson, Flens BTK
1972 Anders Svensson, Hälleforsnäs BTK
1973 Jan Gustafsson, Nyköpings BTS 
1974 Mats Eriksson, KFUM Katrineholm
1975 Stefan Ramstedt, Järna SK
1976 Johan Rönnby, Järna SK
1977 Johan Rönnby, Järna SK
1978 Jonas Gustavsson, Järna SK
1979 Jonas Gustavsson, Järna SK
1980 Peter Gripler, GIF Linden
1981 Mats Andersson-Bandstigen, GIF Linden
1982 Mats Andersson-Bandstigen, GIF Linden
1983 Mats Andersson-Bandstigen, GIF Linden
1984 Tomas Andersson, Järna SK
1985 Lars-Magnus Andersson, Eskilstuna BTK
1986 Lars-Magnus Andersson, Eskilstuna BTK
1987 Fredrik Ohlsson, KFUM Katrineholm
1988 Bobi Wallenberg, Saab-Ana BTK
1989 Johan Kallio, Eskilstuna BTK
1990 Johan Kallio, Eskilstuna BTK
1991 Johan Kallio, Mellösa IF
1992 Martin Karlsson, Eskilstuna BTK
1993 Martin Lindgren, Mellösa IF
1994 Stefan Andersson, Vrena IF
1995 Kristoffer Gustavsson, Nykvarns BTK
1996 Martin Pusa, Eskilstuna BTK
1997 Niklas Kjellström, Eskilstuna BTK
1998 Daniel Gustavsson, Eskilstuna BTK
1999 Jonas Johansson, Floda IF
2000 Jonas Johansson, Floda IF
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Mikael Terstad, Eskilstuna BTK
2007 Mattias Jernbäcker, Södertälje BTK
2008 Uppgift saknas
2009 Adnan Hanna, Södertälje BTK
2010 Erik Andersson, Eskilstuna BTK
2011 Tim Lofterud, Södertälje PS
2012 William Clevensjö, Eskilstuna BTK
2013 Uppgift saknas
2014 Wilmer Sipöcz, Nyköpings Oxelösund BTK
2015 Jesper Lyytikäinen, Eskilstuna BTK
2016 Theo Abrahamsson, Eskilstuna BTK
2017 Jesper Lyytikäinen, Eskilstuna BTK
2018 Ali Rami Al Haj, IFA Eskilstuna

Pojkar 14 (DM 1995-97, 2014-18)

1995 Niklas Kjellström, Eskilstuna BTK
1996 Johan Karlsson, Eskilstuna BTK
1997 Daniel Gustavsson, Eskilstuna BTK
                        -
2005 Uppgift saknas
2006 Uppgift saknas
2007 Uppgift saknas
2008 Uppgift saknas
2009 Uppgift saknas
2010 Uppgift saknas
2011 Uppgift saknas
2012 Uppgift saknas
2013 Uppgift saknas
2014 Wilmer Sipöcz, Nyköpings Oxelösund BTK
2015 Dennis Oxelmark, Södertälje BTK
2016 Theo Abrahamsson, Eskilstuna BTK
2017 Charlie Carlsson, Nyköpings Oxelösund BTK
2018 Spelades ej

Pojkar 13 (DM 1974-00, 2017-18)

1974 Jan-Olov Larsson, Trosa IF
1975 Stefan Ramstedt, Järna SK
1976 Jonas Gustavsson, Södertälje BTK
1977 Peter Gripler, GIF Linden
1978 Jonas Gustavsson, Järna SK
1979 Ulrik Sjögren, Järna SK
1980 Mats Andersson-Bandstigen, GIF Linden
1981 Mats Andersson-Bandstigen, GIF Linden
1982 Tomas Andersson, Järna SK
1983 Mikael Eriksson, KFUM Katrineholm
1984 Mikael Eriksson, KFUM Katrineholm
1985 Johan Selander, IFK Gnesta
1986 Niklas Persson, Hälleforsnäs BTK 
1987 Mathias Hammar, Flens BTK
1988 Patric Persson, IFK Gnesta
1989 Johan Kallio, Eskilstuna BTK
1990 Henrik Mossberg, Eskilstuna BTK
1991 Mikael Olsson, Eskilstuna BTK
1992 Johan Bergius, KFUM Katrineholm
1993 Kim Olsson, Nykvarns BTK
1994 Johan Karlsson, Eskilstuna BTK
1995 Johan Karlsson, Eskilstuna BTK
1996 Jonathan Kallio, Eskilstuna BTK
1997 Jonathan Kallio, Eskilstuna BTK
1998 Serdar Demercan, Eskilstuna BTK
1999 Jonas Johansson, Floda IF
2000 Jonas Johansson, Floda IF
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
                         -
2017 Charlie Carlsson, Nyköpings Oxelösund BTK
2018 David Björkryd, Eskilstuna BTK

Pojkar 12 (DM 1995-97, 2009-16)

1995 Jonathan Kallio, Eskilstuna BTK
1996 Jonathan Kallio, Eskilstuna BTK
1997 Jonathan Kallio, Eskilstuna BTK
                        -
2005 Uppgift saknas
2006 Uppgift saknas
2007 Uppgift saknas
2008 Uppgift saknas
2009 William Clevensjö, Eskilstuna BTK
2010 Anton Magnusson, Eskilstuna BTK
2011 Oskar Tilander, Södertälje PS
2012 Oskar Tilander, Södertälje PS
2013 Uppgift saknas
2014 Dennis Oxelmark, Södertälje BTK
2015 Dennis Oxelmark, Södertälje BTK
2016 Charlie Carlsson, Nyköpings Oxelösund BTK

Damer (DM 1948-00, 2006-18)

1948 Inga Bergström, City 
1949 Inga Bergström, City 
1950 Inga Bergström, City
1951 Inga Brehmer, City
1952 Inga Brehmer, City 
(Runner up: B. M. Jonsson, GUIF)
1953 Gullevi Holmberg, GUIF
(Runner up: B. M. Johnsson, GUIF
1954 Inga Brehmer, City
(Runner up: Gullevi Holmberg, GUIF)
1955 Inga Brehmer, IK City
(Runner up: Gullevi Holmberg, GUIF Eskilstuna)
1956 Inga Brehmer, IK City
(Runner up: Gullevi Holmberg, GUIF Eskilstuna
1957 Inga Brehmer, IK City
(Runner up: Ulla-Bitta Andersson, Flens BTK)
1958 Inga Brehmer, IK City
(Runner up: Ulla-Britta Andersson, Flens BTK)
1959 Inga Brehmer, IK City
1960 Inga Brehmer, IK City
1961 Inga Brehmer, IK City
1962 Inga Brehmer, IK City
1963 Berit Östling, Södertälje BTK
1964 Yvonne Gustavsson, Vrena IF
1965 Ingrid Björklund, Vrena IF
1966 Britt-Inger Blomkvist, GIF Linden
1967 Ingrid Björklund, Vrena IF
1968 Britt-Inger Blomkvist, GIF Linden
1969 Yvonne Karlsson, Åkers IF
1970 Marianne Bergsten, Åkers IF
1971 Marianne Bergsten, Åkers IF
1972 Yvonne Karlsson, Åkers IF
1973 Yvonne Karlsson, Åkers IF
1974 Marita Syrjäläinen, Bettna AIS
1975 Marita Syrjäläinen, Bettna AIS
1976 Marita Syrjäläinen, Bettna AIS
1977 Marita Syrjäläinen, Bettna AIS
1978 Liselotte Lundberg, Järna SK
1979 Marie Sjöström, Järna SK
1980 Marie Sjöström, Järna SK
1981 Marie Sjöström, Järna SK
1982 Liselotte Lundberg, Järna SK
1983 Ulrika Quist, Järna SK
1984 Ulrika Quist, Järna SK
1985 Camilla Källmén, IFK Gnesta
1986 Lena Söderlund, IFK Gnesta
1987 Lena Johansson, Järna SK
1988 Lena Johansson, Järna SK
1989 Lotta Ahl, Järna SK
1990 Lena Söderlund, KFUM Katrineholm
1991 Anette Ivarsson, KFUM Katrineholm 
1992 Susanne Selenius, KFUM Katrineholm
1993 Lena Pettersson, KFUM Katrineholm
1994 Lena Pettersson, KFUM Katrineholm
1995 Lena Pettersson, KFUM Katrineholm
1996 Anette Ivarsson, Vrena IF
1997 Anette Ivarsson, Vrena IF
1998 Lena Pettersson, Vrena IF
1999 Lena Pettersson, Vrena IF
2000 Lena Pettersson, Vrena IF
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Linda Almgren, Vrena IF
2007 Sarah Schuster, Flens BTK
2008 Sarah Schuster, Flens BTK
2009 Linda Almgren Vrena IF
2010 Angelica Eng, Vrena IF
2011 Linda Almgren, Vrena IF
2012 Spelades ej
2013 Karin Björkryd, Eskilstuna BTK
2014 Karin Björkryd, Eskilstuna BTK
2015 Karin Björkryd, Eskilstuna BTK
2016 Selma Zetterling, Eskilstuna BTK
2017 Selma Zetterling, Eskilstuna BTK
2018 Sannamari Bölenius, Eskilstuna BTK

Damer 20 (DM 1995-00, 2006-18)

1995 Maria Andersson, KFUM Katrineholm
1996 Marie Brostedt, Eskilstuna BTK
1997 Maria Brostedt, Eskilstuna BTK
1998 Ellenor Norrby, Södertälje BTK
1999 Maria Brostedt, Eskilstuna BTK
2000 Sandra Pettersson, Eskilstuna BTK
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Spelades ej
2007 Angelica Eng, Vrena IF
2008 Uppgift saknas
2009 Angelica Eng, Vrena IF
2010 Spelades ej
2011 Emma Niemi, Vrena IF
2012 Felicia Karlsson, Vrena IF
2013 Uppgift saknas
2014 Spelades ej
2015 Spelades ej
2016 Spelades ej
2017 Spelades ej
2018 Spelades ej

Damjuniorer 17 (DM 1952-00, 2006-18)

1952 Gullevi Holmberg, GUIF
1953 Gunilla Ohlsson, Vingåker
1954 Anita Hermansson, Vingåker
1955 Gun Eriksson, Vingåkers IF
1956 Inga-Lill Ljungström, Vingåkers IF
(Runner up: Ulla Franzén, Flens BTK)
1957 Ulla Franzén, Flens BTK
1958 Ulla Franzén, Flens BTK
1959 Maina Wennerholm, Värmbol
1960 Agneta Almgren, Södertälje BTK
1961 Agneta Almgren, Södertälje BTK
1962 Ingrid Björklund, Vrena IF
1963 Yvonne Gustavsson, Vrena IF
1964 Britt-Inger Blomkvist, IK City
1965 Britt-Iger Blomkvist, IF Verdandi
1966 Eva Mellström, Vrena IF
1967 Eva-Britt Feldt, Flens BTK
1968 Ann-Kristin Löving, Åkers IF
1969 Yvonne Karlsson, Åkers IF
1970 Ann-Britt Feldt, Mellösa IF
1971 Yvonne Karlsson, Åkers IF
1972 Katarina Karlsson, Trosa IF
1973 Marie Gustavsson, Trosa IF
1974 Marita Syrjäläinen, Bettna AIS
1975 Marita Syrjäläinen, Bettna AIS
1976 Marita Syrjäläinen, Bettna AIS
1977 Marita Syrjäläinen, Bettna AIS
1978 Susanne Selenius, Järna SK
1979 Marie Sjöström, Järna SK
1980 Liselotte Lundberg, Järna SK
1981 Liselotte Lundberg, Järna SK
1982 Camilla Källmén, IFK Gnesta
1983 Ulrika Quist, Järna SK
1984 Ulrika Quist, Järna SK
1985 Lena Söderlund, IFK Gnesta
1986 Lena Söderlund, IFK Gnesta
1987 Satu Karkulehto, Eskilstuna BTK
1988 Satu Karkulehto, KFUM Katrineholm
1989 Satu Karkulehto, KFUM Katrineholm
1990 Satu Karkulehto, Eskilstuna BTK
1991 Ulrika Sundin, Nyköpings BTS
1992 Ulrika Sundin, Nyköpings BTS
1993 Sofia Uppström, IFK Gnesta 
1994 Jessica Eriksson, Eskilstuna BTK
1995 Maria Andersson, KFUM Katrineholm
1996 Spelades ej
1997 Eva-J. Carlsson, Södertälje BTK
1998 Emma Jansson, Södertälje BTK
1999 Sandra Pettersson, Eskilstuna BTK
2000 Sandra Pettersson, Eskilstuna BTK
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Spelades ej
2007 Sarah Schuster, Flens BTK
2008 Uppgift saknas
2009 Jennie Padron, Eskilstuna BTK
2010 Elina Magnusson, Eskilstuna BTK
2011 Spelades ej
2012 Spelades ej
2013 Uppgift saknas
2014 Mikaela Neselius, Eskilstuna BTK
2015 Mikaela Neselius, Eskilstuna BTK
2016 Spelades ej
2017 Spelades ej
2018 Spelades ej

Flickor 15 (DM 1962-00, 2006-18)

1962 Ingrid Björklund, Vrena IF
1963 Eva Mellström, Vrena IF
1964 Eva Mellström, Vrena IF
1965 Eva Mellström, Vrena IF
1966 Elisabeth Berensson, Singö IK
1967 Yvonne Karlsson, Åkers IF
1968 Yvonne Karlsson, Åkers IF
1969 Yvonne Karlsson, Åkers IF
1970 Mona Staaf, Flens BTK
1971 Kristina Hernborg, Trosa IF
1972 Sonja Andersson, Vrena IF
1973 Kristina Hernborg, Trosa IF
1974 Marita Syrjäläinen, Bettna AIS
1975 Susanne Selenius, Järna SK
1976 Marita Syrjäläinen, Bettna AIS
1977 Marita Syrjäläinen, Bettna AIS
1978 Liselotte Lundberg, Järna SK
1979 Liselotte Lundberg, Järna SK
1980 Liselott Johnsson, Järna SK
1981 Marie Andersson, KFUM Katrineholm
1982 Camilla Källmén, IFK Gnesta
1983 Camilla Källmén, IFK Gnesta
1984 Lena Söderlund, IFK Gnesta
1985 Anna Lundberg, Järna SK
1986 Satu Karkulehto, GIF Linden
1987 Satu Karkulehto, Eskilstuna BTK
1988 Satu Karkulehto, KFUM Katrineholm
1989 Diana Miskulin, KFUM Katrineholm
1990 Ulrika Sundin, Nyköpings BTS 
1991 Maria Lahtonen, IFK Gnesta
1992 Maria Andersson, KFUM Katrineholm
1993 Maria Andersson, KFUM Katrineholm
1994 Jessica Eriksson, Eskilstuna BTK
1995 Jessica Eriksson, Eskilstuna BTK
1996 Emma Jansson, Södertälje BTK
1997 Nina Olsson, Eskilstuna BTK
1998 Sofia Forsberg, Eskilstuna BTK
1999 Sandra Pettersson, Eskilstuna BTK
2000 Katrine Eriksson, Mellösa IF
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Jenny Forss, Vrena IF
2007 Ida Andersson, Järna SK
2008 Uppgift saknas
2009 Spelades ej
2010 Spelades ej
2011 Emma Niemi, Vrena IF
2012 Felicia Karlsson, Vrena IF
2013 Uppgift saknas
2014 Spelades ej
2015 Spelades ej
2016 Selma Zetterling, Eskilstuna BTK
2017 Spelades ej
2018 Selma Zetterling, Eskilstuna BTK

Flickor 14 (DM 1995-97, 2014-18)

1995 Jessica Eriksson, Eskilstuna BTK
1996 Nina Olsson, Eskilstuna BTK 
1997 Nina Olsson, Eskilstuna BTK
                      -
2005 Uppgift saknas
2006 Uppgift saknas
2007 Uppgift saknas
2008 Uppgift saknas
2009 Uppgift saknas
2010 Uppgift saknas
2011 Uppgift saknas
2012 Uppgift saknas
2013 Uppgift saknas
2014 Selma Zetterling, Eskilstuna BTK
2015 Selma Zetterling, Eskilstuna BTK
2016 Selma Zetterling, Eskilstuna BTK
2017 Selma Zetterling, Eskilstuna BTK
2018 Spelades ej

Flickor 13 (DM 1974-00, 2017-18)

1974 Marita Syrjäläinen, Bettna AIS
1975 Marita Syrjäläinen, Bettna AIS
1976 Liselotte Lundberg, Järna SK
1977 Liselotte Lundberg, Järna SK
1978 Liselotte Lundberg, Järna SK
1979 Marie Andersson, Bettna AIS
1980 Anja Wolf, Vrena IF
1981 Camilla Källmén, IFK Gnesta
1982 Lena Söderlund, IFK Gnesta
1983 Anna Lundberg, Järna SK
1984 Anna Lundberg, Järna SK
1985 Satu Karkulehto, GIF Linden
1986 Satu Karkulehto, GIF Linden 
1987 Diana Miskulin, KFUM Katrineholm
1988 Ulrika Sundin, Nyköpings BTS
1989 Sofia Uppström, IFK Gnesta
1990 Robertina Miskulin, KFUM Katrineholm 
1991 Maria Ekrot, KFUM Katrineholm
1992 Jessica Eriksson, KFUM Katrineholm
1993 Jessica Eriksson, KFUM Katrineholm
1994 Jessica Eriksson, Eskilstuna BTK
1995 Nina Olsson, Eskilstuna BTK
1996 Nina Olsson, Eskilstuna BTK
1997 Sofia Hansson, Eskilstuna BTK
1998 Sofie Arnell, KFUM Katrineholm
1999 Katrine Eriksson, Mellösa IF
2000 Linda Johnsson, Vrena IF
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
                         -
2017 Ali Lana Al Haj, IFA Eskilstuna
2018 Ali Lana Al Haj, IFA Eskilstuna

Flickor 12 (DM 1995-97, 2009-16)

1995 Nina Olsson, Eskilstuna BTK
1996 Karolina Jakobsson, Nykvarns BTK
1997 Sofia Forsberg, Nykvarns BTK
                      -
2005 Uppgift saknas
2006 Uppgift saknas
2007 Uppgift saknas
2008 Uppgift saknas
2009 Emma Niemi, Vrena IF
2010 Emma Niemi, Vrena IF
2011 Spelades ej
2012 Ida Yngve, Vrena IF
2013 Uppgift saknas
2014 Selma Zetterling, Eskilstuna BTK
2015 Selma Zetterling, Eskilstuna BTK
2016 Ali Lana Al Haj, IFA Eskilstuna

Uppdaterad: 15 MAJ 2019 16:18
Epost: Adressen Gömd

Liverapportering

pingiskanalen



Evenemang

Dataranking

Länkar

Webbshop



stiga

RIG

koping

Hello Sweden

Sports heart

SRB

sporrong

 Allt i transport

Framåt för fler i rörelse

Postadress:
Svenska Bordtennisförbundet
Köping Arena
731 85 Köping

Besöksadress:
Badvägen 4
731 85 Köping

Kontakt:
Tel: 0856278120
E-post: This is a mailto link

Se all info