Hoppa till sidans innehåll

Uppland (1941-14)


Distriktsmästare i singel

Herrar (DM 1941, 1947-00, 2006-14)

1941 O. Johansson, Uppsala
1942 Uppgift saknas
1943 Uppgift saknas
1944 Uppgift saknas
1945 Uppgift saknas
1946 Uppgift saknas
1947 Torsten Johansson, Vesta
1948 Torsten Johansson, Vesta
1949 Hans Strand, Uppsala 
1950 Rune Åhker, Tobo
1951 Tore Call, Gamla Uppsala
1952 Tore Call, Gamla Uppsala
(Runner up: Rune Åhker, Tobo)
1953 Tore Call, Gamla Uppsala
(Runner up: Lars Åhlén, Gamla Uppsala)
1954 Rune Åhker, Tierp
(Runner up: Tore Call, Gamla Uppsala)
1955 Rune Åhker, Tierps BTK
(Runner up: Ale Forsberg, Tierps BTK)
1956 Ale Forsberg, Uppsala CK
(Runner up: G. Ekerstad, Uppsala Studenternas IF)
1957 Rune Åhker, Uppsala CK
(Runner up: Ale Forsberg, Uppsala CK)
1958 Ragnar Fahlström, Rimbo IF
(Runner up: Tord Krokström, Lindsbergklubben)
1959 Uppgift saknas
1960 Ale Forsberg, Uppsala CK
1961 Rune Åhker, Tobo IF
1962 Billie Bergstrand, Uppsala CK
1963 Billie Bergstrand, Uppsala CK
1964 Jan Lindroth, Uppsala CK
1965 Billie Bergstrand, Uppsala CK
1966 Ulf Liljestrand, Uppsala Studenters IF
1967 Jan Södergren, Rimbo IF
1968 Lennart Rogersten, Uppsala CK 
1969 Lennart Rogersten, Uppsala CK
1970 Lars Stregnell, Uppsala Studenters IF
1971 Christer Lundberg, Uppsala Studenters IF
1972 Jan Södergren, Rimbo IF
1973 Billy Call, Uppsala Östra BK
1974 Christer Lundberg, Uppsala Studenters IF
1975 Jan Pettersson, Bahco Ventilation IF
1976 Jan Pettersson, Bahco Ventilation IF
1977 Jan Pettersson, Bahco Ventilation IF
1978 Jan Pettersson, Bahco Ventilation IF
1979 Jan Pettersson, Bahco Ventilation IF
1980 Jan Pettersson, Bahco Ventilation IF
1981 Jan Pettersson, Bahco Ventilation IF
1982 Tommy Andersson, Rånäs 4H
1983 Tommy Andersson, Rånäs 4H
1984 Roger Lagerfeldt, Rånäs 4H
1985 Thomas Nordén, Bahco Ventilation IF
1986 Patrik Thorsell, Bahco BTK
1987 Lars Hillerstig, Bahco BTK
1988 Lars Hillerstig, BTK Stratos
1989 Tommy Johansson, BTK Stratos
1990 Björn Tael, BTK Stratos
1991 Lars Hillerstig, Stratos BTK
1992 Jesper Grip, Stratos BTK
1993 Erik Zetterström, Årsta BTK
1994 Per Delby, Årsta BTK
1995 Lars Millbert, BTK Stratos
1996 Lars Millbert, Årsta BTK
1997 Anders Sjöstedt, Årsta BTK
1998 Lars Millbert, Årsta BTK
1999 Lars Millbert, Årsta BTK
2000 Magnus Pålsson, SK Iron
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Hampus Nordberg, Stratos Enköping BTK
2007 David Thorstensson, SK Iron
2008 Johan Lundström, Stratos Enköping BTK
2009 Anders Eriksson, Stratos Enköping BTK
2010 David Thorstensson, Örbyhus IF
2011 Pontus Pettersson, Heby AIF
2012 Joakim Dahlgren, Stratos, Enköpings BTK
2013 Lucas Möller, Heby AIF
2014 Filip Karlsson, Stratos Enköpings BTK

Herrar 20 (DM 1995-00, 2006-12)

1995 Jesper Grip, BTK Stratos
1996 Jon Lundell, Stratos BTK
1997 Markus Englund, SK Iron
1998 Uppgift saknas
1999 David Thorstensson, SK Iron
2000 Joakim Dahlgren, BTK Stratos
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 David Pettersson, Stratos Enköping BTK
2007 Spelades ej
2008 Uppgift saknas
2009 Oscar Haeger, Stratos Enköping BTK
2010 Alfred Lindblad, Stratos Enköping BTK
2011 Alfred Lindblad, Stratos Enköping BTK
2012 Oscar Haeger, Stratos Enköping BTK
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas

Herrjuniorer 17 (DM 1948-00, 2006-12)

1948 J. E. Hellgren, Tierp 
1949 J. E. Hellgren, Tierp 
1950 Rune Dahlén, Vänge
1951 Rune Dahlén, Vänge
1952 S. O. Thorsson, Vesta
1953 S. O. Thorsson, Lindsberg
1954 Ale Forsberg, Tierp
1955 Tord Krokström, Uppsala CK
1956 Tord Krokström, Uppsala CK
(Runner up: B. Kumlin, Vittinge IK)
1957 Sölve Lindkvist, Torstuna JUF
1958 Uppgift saknas
1959 Uppgift saknas
1960 Spelades ej
1961 Jan Södergren, Rimbo IF
1962 Göran Dahlgren, SK Elvan
1963 Per Grafström, Uppsala Östra BK
1964 Lennart Wahlström, Frösunda SK
1965 Karl-Erik Ekblom, Härnevi BK
1966 Ulf Zetterlind, Uppsala Östra BK
1967 Ulf Zetterlind, Uppsala Östra BK
1968 Sören Andersson, Rimbo IF
1969 Per-Olof Douhan, Rimbo IF
1970 Per-Olof Douhan, Rimbo IF
1971 Peter Nilsson, BTK Telje
1972 Mattias Jansson, Härnevi BK
1973 Peter Waltersson, Bahco IF
1974 Jan Pettersson, Bahco Ventilation IF
1975 Ola Andersson, Rimbo IF
1976 Per Åhgren, Bahco Ventilation IF
1977 Per Åhgren, Bahco Ventilation IF
1978 Torbjörn Pettersson, Bahco Ventilation IF
1979 Johan Ahlén, Gamla Uppsala SK
1980 Per Köhler, Uppsala Östra BK
1981 Peter Wallin, Bahco Ventilation IF
1982 Per Delby, Årsta BTK
1983 Lars Hillerstig, Bahco Ventilation IF
1984 Lars Hillerstig, Bahco Ventilation IF
1985 Erik Zetterström, Storvreta IK
1986 Tomas Pettersson, Bahco Ventilation IF
1987 Peter Blomqvist, Årsta BTK
1988 Mats Blomqvist, Stratos IF
1989 Uppgift saknas
1990 Jonas Thorstensson, Årsta PK
1991 Jesper Grip, Stratos BTK
1992 Jesper Grip, Stratos BTK
1993 Magnus Molin, BTK Stratos
1994 Magnus Molin, BTK Stratos
1995 Fredrik Olsson, Årsta BTK
1996 Fredrik Olsson, Årsta BTK
1997 Joel Svensson, Årsta BTK
1998 David Thorstensson, SK Iron
1999 David Thorstensson, SK Iron
2000 Robert Eriksson, BTK Stratos
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Dennis Karlsson, Stratos Enköping BTK
2007 Oscar Haeger, Stratos Enköping BTK
2008 Uppgift saknas
2009 Oscar Haeger, Stratos Enköping BTK
2010 Adrian Jernberg, Stratos Enköping BTK
2011 Alfred Lindblad, Stratos Enköping BTK
2012 Alfred Ström, Stratos Enköping BTK
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas

Pojkar 15 (DM 1962-00, 2006-12)

1962 Sune Sagström, SK Elvan
1963 Claes Åberg, Skepptuna IK
1964 Claes Åberg, Skepptuna IK
1965 Bo Andersson, Södra Trögds IK
1966 Gert Högman, Danmarks IF
1967 Bo Klaar, Rimbo IF
1968 Sören Andersson, Rimbo IF
1969 Stefan Jansson, Härnevi BK
1970 Ola Andersson, Rimbo BTK
1971 Per Gustavsson, Uppsala Östra BK
1972 Ola Andersson, Rimbo IF
1973 Ola Andersson, Rimbo IF
1974 Tony Mattsson, Gamla Uppsala SK
1975 Dick Tollbring, Rånäs 4H
1976 Jonas Mattsson, BTK Telje
1977 Mikael Hafeldt, BTK Telje
1978 Mikael Hafeldt, BTK Telje
1979 Anders Gustavsson, Gamla Uppsala SK
1980 Niklas Thorsell, Bahco BTK
1981 Lars Ekman, Gamla Uppsala SK
1982 Lars Hillerstig, SK Iron
1983 Tomas Pettersson, Bahco Star IK
1984 Tomas Pettersson, Bahco Star IK
1985 Patrik Thorsell, Bahco BTK
1986 Fredrik Engelmark, Storvreta IK
1987 Peter Blomqvist, Årsta BTK
1988 Peter Blomqvist, Årsta BTK
1989 Uppgift saknas
1990 Jonas Thorstensson, Årsta PK
1991 Joen Windahl, Storvreta IK
1992 Magnus Molin, Stratos BTK
1993 Magnus Molin, BTK Stratos
1994 Magnus Molin, BTK Stratos
1995 David Wankowicz, Morgongåva SK
1996 Markus Dahlin, Årsta BTK
1997 David Thorstensson, SK Iron
1998 David Thorstensson, SK Iron
1999 Pär Haglund, Årsta BTK
2000 Robert Eriksson, BTK Stratos
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Oscar Haeger, Stratos Enköping BTK
2007 Oscar Haeger, Stratos Enköping BTK
2008 Uppgift saknas
2009 Alfred Lindblad, Stratos Enköping BTK
2010 Alfred Lindblad, Stratos Enköping BTK
2011 Alfred Lindblad, Stratos Enköping BTK
2012 Filip Karlsson, Stratos Enköping BTK
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas

Pojkar 14 (DM 1995-97)

1995 Markus Dahlin, Årsta BTK
1996 David Thorstensson, SK Iron
1997 David Thorstensson, SK Iron
                   -
2005 Uppgift saknas
2006 Uppgift saknas
2007 Uppgift saknas
2008 Uppgift saknas
2009 Uppgift saknas
2010 Uppgift saknas
2011 Uppgift saknas
2012 Uppgift saknas
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas

Pojkar 13 (DM 1974-00)

1974 Jonas Mattsson, BTK Telje
1975 Mikael Hafeldt, BTK Telje
1976 Per Lundin, BTK Telje
1977 Niklas Thorsell, Uppsala Östra BK
1978 Lars Ekman, Gamla Uppsala SK
1979 Lars Ekman, Gamla Uppsala SK
1980 Lars Hillerstig, IK Iron
1981 Pär Ekman, Gamla Uppsala SK
1982 Patrik Thorsell, Uppsala Östra BK
1983 Patrik Thorsell, Bahco Star IK
1984 Fredrik Engelmark, Storvreta IK
1985 Mats Blomqvist, Östervåla IF
1986 Peter Blomqvist, Årsta BTK
1987 Jonas Thorstensson, Årsta PK
1988 Jonas Thorstensson, Årsta PK
1989 Uppgift saknas
1990 Markus Englund, SK Iron
1991 Björn Bergman, Årsta BTK
1992 Magnus Molin, Stratos BTK
1993 Joel Svensson, Årsta BTK
1994 David Thorstensson, SK Iron
1995 David Thorstensson, SK Iron
1996 David Thorstensson, SK Iron
1997 Henrik Holtz, Årsta BTK
1998 Robert Eriksson, BTK Stratos
1999 Dan Hedlund, Bålsta BTK
2000 Dan Hedlund, BTK Stratos
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas

Pojkar 12 (DM 1995-97, 2009-12)

1995 David Thorstensson, SK Iron
1996 Fredrik Svesse, Årsta BTK
1997 Erik Nordlander, Sunnersta AIF
                   -
2005 Uppgift saknas
2006 Uppgift saknas
2007 Uppgift saknas
2008 Uppgift saknas
2009 Daniel Björk, Skyttorps IF
2010 Filip Karlsson, Stratos Enköping BTK
2011 Filip Karlsson, Stratos Enköping BTK
2012 Erik Mandahl, Sunnersta AIF
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas

Damer (DM 1947-00, 2006-14)

1947 Inga Klasson, Studenterna 
1948 Inga Klasson, Studenterna
1949 Inga Klasson, Studenterna 
1950 Eivor Karlsson, Vittinge
1951 Elisabet Thorsson, Vesta
1952 Elisabet Thorsson, Vesta
(Runner up: Vanja V. Walden, Vesta)
1953 Britta Johansson, Vittinge
(Runner up: Henry Linden, Fasterna)
1954 Vanja V. Walden, Vesta
(Runner up: Henry Linden, Fasterna)
1955 Wanja Wannehed, Rimbo IF
(Runner up: Marianne Lundin, Fasterna IK)
1956 Marianne Lundin, Fasterna IK
(Runner up: Henny Lundin, Fasterna IK)
1957 Wanja Wannehed, Rimbo IF
(Runner up: Marianne Lundin, Fasterna IK)
1958 Wanja Wannehed, Rimbo IF
(Runner up: Gunvor Jansson, Uppsala Godt. IK)
1959 Uppgift saknas
1960 Wanja Wannehed, Rimbo IF
1961 Wanja Wannehed, Rimbo IF
1962 Wanja Wannehed, Rimbo IF
1963 Marianne Elgbro, Rimbo IF
1964 Wanja Wannehed, Rimbo IF
1965 Wanja Wannehed, Rimbo IF
1966 Wanja Wannehed, Rimbo IF
1967 Wanja Wannehed, Rimbo IF
1968 Wanja Wannehed, Rimbo IF
1969 Wanja Wannehed, Rimbo IF
1970 Wanja Wannehed, Rimbo IF
1971 Wanja Wannehed, Rimbo IF
1972 Wanja Wannehed, Rimbo IF
1973 Wanja Wannehed, Rimbo IF
1974 Wanja Wannehed, Rimbo IF
1975 Wanja Wannehed, Rimbo IF
1976 Wanja Wannehed, Rimbo IF
1977 Wanja Wannehed, Rimbo IF
1978 Wanja Wannehed, Rimbo IF
1979 Åsa Karlsson, Gamla Uppsala SK
1980 Wanja Wannehed, Rimbo IF
1981 Åsa Karlsson, Bahco Ventilation IF
1982 Wanja Wannehed, Rimbo IF
1983 Wanja Wannehed, Rimbo IF
1984 Wanja Wannehed, Rimbo IF
1985 Lena Pettersson, Bahco Ventilation IF
1986 Lena Lindberg, Bahco Ventilation IF
1987 Jane Tegner, Årsta BTK
1988 Eva Byman, Stratos IF
1989 Eva Byman, Stratos IF
1990 Karin Björkryd, Årsta BTK
1991 Ann-Charlotte Ahl, Årsta BTK
1992 Ann-Charlotte Ahl, Årsta BTK
1993 Inger Mann, BTK Stratos
1994 Karin Björkryd, Årsta BTK
1995 Maria Wikander, BTK Stratos
1996 Maria Wikander, Tierps BTK
1997 Eva Byman, Årsta BTK
1998 Veronica Thorsson, Årsta BTK
1999 Malin Ivarsson, Årsta BTK
2000 Malin Ivarsson, Årsta BTK
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Frida Wilhelmsson, Stratos Enköping BTK
2007 Charlotte Karlsson, Örbyhus IF
2008 Linda Ederyd, Sunnersta AIF
2009 Charlotte Karlsson, Örbyhus IF
2010 Charlotte Karlsson, Örbyhus IF
2011 Victoria Wärngren, Sunnersta AIF
2012 Victoria Wärngren, Upplands-Ekeby IF
2013 Victoria Wärngren, Upplands-Ekeby IF
2014 Sanna Axelsson, Upplands-Ekeby IF

Damer 20 (DM 1995-00, 2006-12)

1995 Maria Wikander, BTK Stratos
1996 Maria Wikander, Tierps BTK
1997 Maria Karlsson, Årsta BTK
1998 Emma Olsson, Årsta BTK
1999 Malin Ivarsson, Årsta BTK
2000 Malin Ivarsson, Årsta BTK
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Frida Willhelmsson, Stratos Enköping BTK
2007 Spelades ej
2008 Uppgift saknas
2009 Spelades ej
2010 Spelades ej
2011 Sanna Axelsson, Upplands-Ekeby IF
2012 Spelades ej
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas

Damjuniorer 17 (DM 1948-00, 2006-12)

1948 Ulla Stålberg, Tierp
1949 E. Zetterberg, Tärnsjö
1950 Vanja von Walldén, Funbo
1951 Elisabet Thorsson, Vesta
1952 Elisabet Thorsson, Vesta
1953 Gerd Fredriksson, Uppsala 
1954 Gerd Fredriksson, Uppsala 
1955 Barbro Andersson, Börje BTK
1956 B. Vesterlund, Vittinge IK
(Runner up: U. Bellman, BTK Benco)
1957 Margareta Andersson, SK Elvan
1958 Uppgift saknas
1959 Uppgift saknas
1960 Spelades ej
1961 Ulla Andersson, Rimbo IF
1962 Annika Ekblom, Härnevi BK
1963 Annika Ekblom, Härnevi BK
1964 Jane Ågren, Uppsala Östra BK
1965 Elisabeth Berensson, Singö IK
1966 Elisabeth Berensson, Singö IK
1967 Elisabeth Berensson, Singö IK
1968 Elisabeth Berensson, Singö IK
1969 Evy Loberg, Södra Trögds IK
1970 Mona Loberg, Södra Trögds IK
1971 Mona Loberg, Södra Trögds IK
1972 Britt Andersson, Södra Trögds IK
1973 Britt Andersson, Södra Trögds IK
1974 Kerstin Skogkvist, BTK Telje 
1975 Carina Jansson, BTK Telje
1976 Carina Jansson, BTK Telje
1977 Carina Wallingstam, Vittinge IK
1978 Åsa Karlsson, Gamla Uppsala SK
1979 Christina Fröjd, Sunnersta AIF
1980 Åsa Karlsson, Bahco Ventilation IF
1981 Christina Pettersson, Bahco Ventilation IF
1982 Anna Fondelius, Årsta BTK
1983 Anna Fondelius, Årsta BTK
1984 Camilla Andersson, BTK Tellje 
1985 Lena Carlsson, Bahco Ventilation IF
1986 Anna Tynelius, Storvreta IK
1987 Viktoria Åkerman, Stratos Ventilation IF
1988 Karin Björkryd, Årsta BTK
1989 Uppgift saknas
1990 Karin Björkryd, Årsta BTK
1991 Åsa Johansson, Årsta BTK
1992 Maria Wikander, Tierps BTK
1993 Åsa Johansson, Årsta BTK
1994 Åsa Johansson, Årsta BTK
1995 Maria Wikander, BTK Stratos
1996 Maria Wikander, Tierps BTK
1997 Emma Olsson, Årsta BTK
1998 Malin Ivarsson, Årsta BTK
1999 Malin Ivarsson, Årsta BTK
2000 Marie Persson, Sunnersta AIF
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Spelades ej
2007 Spelades ej
2008 Uppgift saknas
2009 Spelades ej
2010 Spelades ej
2011 Victoria Wärngren, Sunnersta AIF
2012 Jenny Pettersson, Upplands-Ekeby IF
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas

Flickor 15 (DM 1962-00, 2006-12)

1962 Jane Ågren, Uppsala Östra BK
1963 Marianne Olsson, Gimo IF
1964 Anita Ågren, Danmarks IF
1965 Elisabeth Berensson, Singö IK
1966 Elisabeth Berensson, Singö IK
1967 Elisabeth Berensson, Singö IK
1968 Mona Loberg, Södra Trögds IK
1969 Mona Loberg, Södra Trögds IK
1970 Britt Andersson, Södra Trögds IK
1971 Mona Loberg, Södra Trögds IK
1972 Birgitta Andersson, Södra Trögds IK
1973 Susanne Karlsson, Orkesta IF
1974 Karin Eriksson, Vittinge IK
1975 Carina Jansson, BTK Telje
1976 Åsa Karlsson, Gamla Uppsala SK
1977 Åsa Karlsson, Gamla Uppsala SK
1978 Åsa Karlsson, Gamla Uppsala SK
1979 Jane Tegner, Årsta BTK
1980 Christina Pettersson, Bahco Ventilation IF
1981 Anna Fondelius, Årsta BTK
1982 Camilla Andersson, BTK Telje
1983 Lena Carlsson, Bahco Ventilation IF
1984 Anna-Lena Eriksson, Storvreta IK
1985 Anna Tynelius, Storvreta IK
1986 Anna Tynelius, Storvreta IK
1987 Viktoria Åkerman, Bahco Ventilation IF
1988 Karin Björkryd, Årsta BTK
1989 Uppgift saknas
1990 Nina Karlsson, Årsta BTK
1991 Maria Wikander, Tierps BTK
1992 Maria Wikander, Tierps BTK
1993 Maria Karlsson, BTK Stratos
1994 Maria Wikander, BTK Stratos
1995 Veronica Thorsson, Årsta BTK
1996 Emma Olsson, Årsta BTK
1997 Malin Ivarsson, Årsta BTK
1998 Charlotte Karlsson, Knutby IF
1999 Marie Persson, Sunnersta AIF
2000 Marie Persson, Sunnersta AIF
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Linnea Jansson, Sunnersta AIF
2007 Victoria Wärngren, Upplands-Ekeby IF
2008 Uppgift saknas
2009 Jenny Pettersson, Upplands-Ekeby BTK
2010 Sanna Axelsson, Upplands-Ekeby BTK
2011 Jenny Pettersson, Upplands-Ekeby BTK
2012 Spelades ej
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas

Flickor 14 (DM 1995-97)

1995 Emma Olsson, Årsta BTK
1996 Emma Olsson, Årsta BTK
1997 Malin Ivarsson, Årsta BTK
                 -
2005 Uppgift saknas
2006 Uppgift saknas
2007 Uppgift saknas
2008 Uppgift saknas
2009 Uppgift saknas
2010 Uppgift saknas
2011 Uppgift saknas
2012 Uppgift saknas
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas

Flickor 13 (DM 1974-00)

1974 Anita Eriksson, BTK Telje
1975 Åsa Karlsson, Gamla Uppsala SK
1976 Margareta Andersson, Gamla Uppsala SK
1977 Carina Möller, Järlåsa IF
1978 Petra Andersson, Storvreta IK
1979 Anna Fondelius, Årsta BTK
1980 Camilla Andersson, BTK Telje
1981 Frida Fondelius, Årsta BTK
1982 Pernilla Pettersson, BTK Telje
1983 Pernilla Pettersson, BTK Telje
1984 Anna Tynelius, Storvreta IK
1985 Viktoria Åkerman, Bahco Ventilation IF
1986 Karin Björkryd, Årsta BTK
1987 Kicki Lindmark, Årsta BTK
1988 Nina Karlsson, Rimbo BTK
1989 Uppgift saknas
1990 Maria Wikander Tierps BTK
1991 Maria Wikander, Tierps BTK
1992 Maria Karlsson, Häverödals SK
1993 Emma Olsson, Häverödals SK
1994 Emma Olsson, Årsta BTK
1995 Hanna Holtz, Årsta BTK
1996 Malin Ivarsson, Årsta BTK
1997 Marie Persson, Sunnersta AIF
1998 Charlotte Karlsson, Knutby IF
1999 Marie Persson, Sunnersta AIF
2000 Chatarina Runarsson, Norrskedika IF
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas

Flickor 12 (DM 1995-97, 2009-12)

1995 Malin Ivarsson, Årsta BTK
1996 Charlotta Karlsson, Knutby IF
1997 Charlotte Karlsson, Knutby IF
                -
2005 Uppgift saknas
2006 Uppgift saknas
2007 Uppgift saknas
2008 Uppgift saknas
2009 Sandra Helin, Skyttorps IF
2010 Lisa Forsberg, Bälinge IF
2011 Sanna Hammarling-Svensson, Skyttorps IF
2012 Sanna Hammarling-Svensson, Skyttorps IF
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas

Uppdaterad: 15 MAJ 2019 16:18
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Svenska Bordtennisförbundet
Köping Arena
731 85 Köping

Besöksadress:
Badvägen 4
731 85 Köping

Kontakt:
Tel: 0856278120
E-post: This is a mailto link

Se all info