Hoppa till sidans innehåll

Värmland (1940-16)


Distriktsmästare i singel

Herrar (DM 1940-41, 1948-00, 2006-16)

1940 G. Jansson, Karlstad
1941 Nils Wahlström, Karlstad
1942 Uppgift saknas
1943 Uppgift saknas
1944 Uppgift saknas
1945 Uppgift saknas
1946 Uppgift saknas
1947 Uppgift saknas
1948 Åke Larsson, Göta
1949 Carl-Ragnar Andersson, Göta 
1950 Carl-Ragnar Andersson, Göta
1951 Carl-Ragnar Andersson, Göta
1952 Tore Palm, Göta
(Runner up: Nils Wahlström, Göta)
1953 Carl-Ragnar Andersson, Göta
(Runner up: Tore Palm, Göta)
1954 Carl-Ragnar Andersson, Göta
(Runner up: A. Lindgren, Göta)
1955 Carl-Ragnar Andersson, IF Göta 
(Runner up: Tore Palm, IF Göta)
1956 Carl-Ragnar Andersson, IF Göta
(Runner up: Tore Palm, IF Göta)
1957 Carl-Ragnar Andersson, IF Göta
/Runner up: Ingemar Karlsson, Fiskeviks IF)
1958 Carl-Ragnar Andersson, IF Göta
(Runner up: Ingemar Karlsson, Fiskeviks IF)
1959 Kjell Nilsson, Göta, Karlstad
1960 Gunder Andersson, IFK Kristinehamn
1961 Carl-Ragnar Andersson, KFUM Karlstad
1962 Carl-Ragnar Andersson, KFUM Karlstad
1963 Carl-Ragnar Andersson, IF Göta
1964 Björn Carlsson, Fiskeviks IF
1965 Carl-Ragnar Andersson, IF Göta
1966 Lars-Göran Johansson, Nysäters IK
1967 Kjell Nilsson, Fiskeviks IF
1968 Carl-Ragnar Andersson, Fiskeviks IF
1969 Kjell Nilsson, Fiskeviks IF
1970 Kjell Nilsson, Fiskeviks IF
1971 Roland Andersson, Fiskeviks IF
1972 Roland Andersson, Fiskeviks IF
1973 Torsten Söderberg, Villastadens IF
1974 Jan Polleryd, Karlstads GoIF
1975 Carl-Ragnar Andersson, Fiskeviks IF
1976 Lars Rönndahl, Karlstads GoIF
1977 Björn Carlsson, BK Smash
1978 Christer Falkmar, Carlstads BTK
1979 Jan Polleryd, Carlstads BTK
1980 Christer Falkmar, Carlstads BTK
1981 Christer Falkmar, Carlstads BTK
1982 Hans-Peter Andersson, Carlstads BTK
1983 Björn Persson, Carlstads BTK
1984 Björn Persson, Carlstads BTK
1985 Henrik Pettersson, Kristinehamns IF
1986 Björn Persson, Carlstad BTK
1987 Peter Näslund, Björkborns GoIF
1988 Tomas Ottosson, Carlstad BTK
1989 Tomas Ottosson, Carlstad BTK
1990 Torbjörns Stridsberg, Kristinehamns BTF
1991 Mikael Nordström, Fiskeviks IF
1992 Fredrik Hage, Carlstads BTK
1993 Henrik Pettersson, Kristinehamns BTF
1994 Henrik Pettersson, Kristinehamns BTF
1995 Fredrik Hage, Carlstads BTK
1996 Fredrik Hage, Carlstads BTK
1997 Mattias Johansson, Carlstads BTK
1998 Dan Larsson, Carlstads BTK
1999 Dan Larsson, Carlstads BTK
2000 Erik Ohlsén, Kristinehamns BTF
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 David Lundeteg, Carlstads BTK
2007 Simon Arvidsson, Carlstads BTK
2008 Simon Arvidsson, Carlstads BTK
2009 Anders Sjöstedt, Carlstads BTK
2010 David Lundeteg, Carlstads BTK
2011 David Lundeteg, Carlstads BTK
2012 David Lundeteg, Carlstads BTK
2013 Pontus Johansson, Carlstads BTK
2014 Pontus Johansson, Carlstads BTK
2015 Viktor Johansson, Skoghalls BTK
2016 Jesper Solvin, Carlstads BTK
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Herrar 20 (DM 1995-00, 2006-12)

1995 Stefan Nilsson, Carlstads BTK
1996 Mattias Johansson, Carlstads BTK
1997 Dan Larsson, Carlstads BTK
1998 Dan Larsson, Carlstads BTK
1999 Erik Ohlsén, Kristinehamns BTF
2000 Erik Ohlsén, Kristinehamns BTF
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Andreas Johansson, Carlstads BTK
2007 Tobias Bergman, Carlstads BTK
2008 Uppgift saknas
2009 Simon Torstensson, Arvika BTK
2010 Martin Johansson, Carlstads BTK
2011 Oskar Hildebrand, Carlstads BTK
2012 Isak Eliasson, Carlstads BTK
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Herrjuniorer 17 (DM 1940-41, 1948-00, 2006-12)

1940 Rune Stenbäck, Eton
1941 Rune Stenbäck, Karlstad
1942 Uppgift saknas
1943 Uppgift saknas
1944 Uppgift saknas
1945 Uppgift saknas
1946 Uppgift saknas
1947 Uppgift saknas
1948 Egon Larsson, Göta
1949 Stig Unosson, Björkborn 
1950 Valter Eriksson, Björkborn
1951 Lennart Svensson, Karlstad
1952 Arne Söderberg, Göta
1953 Arne Thomasson, Linnebäck
1954 Östen Bengtsson, Fiskevik
1955 Lars Rydelius, Molkolms BTK
1956 Matti Paju, Degerfors BTK
(Runner up: Johnny Svensson, Degerfors BTK)
1957 Bengt Näslund, Degerfors BTK
1958 Matti Paju, Degerfors BTK
1959 Göran Berg, IFK Kristinehamn
1960 Anders Söderberg, IFK Kristinehamn
1961 Anders Söderberg, IFK Kristinehamn
1962 Björn Carlsson, Fiskeviks IF
1963 Björn Carlsson, Fiskeviks IF
1964 Björn Carlsson, Fiskeviks IF
1965 Torsten Söderberg, IFK Kristinehamn
1966 Torsten Söderberg, Degerfors BTK
1967 Gert Norell, IOGT Vålberg 
1968 Gert Norell, IOGT Vålberg
1969 Tomas Jansson, Hagfors BTK
1970 Kenneth Eriksson, Fiskeviks IF
1971 Kenneth Eriksson, Fiskeviks IF
1972 Kjell-Inge Olsson, Fiskeviks IF
1973 Kjell-Inge Olsson, Fiskeviks IF
1974 Christer Falkmar, Karlstads GoIF
1975 Karsten Högman, Björkborns GoIF
1976 Karsten Högman, Björkborns GoIF
1977 Eje Funke, Björkborns GIF
1978 Eje Funke, Björkborns GIF
1979 Tomas Ottosson, Karlstads GoIF
1980 Torsten Kassmann, Fiskeviks IF
1981 Hans-Peter Andersson, Carlstads BTK
1982 Hans-Peter Andersson, Carlstads BTK
1983 Björn Persson, Carlstads BTK
1984 Hans-Peter Andersson, Carlstads BTK
1985 Henrik Pettersson, Kristinehamns IF
1986 Göran Wahlsten, Bofors BTK
1987 Jörgen Svensson, Karlskoga BTK
1988 Fredrik Näslund, Björkborns GoIF
1989 Fredrik Valsö, KFUK/M Säffle
1990 Richard Johansson, Carlstad BTK
1991 Fredrik Björck, Carlstads BTK
1992 Mikael Stålbro, Skogshalls BTK
1993 Stefan Nilsson, Björkborns GIF
1994 Stefan Nilsson, Carlstads BTK
1995 Mattias Johansson, Carlstads BTK
1996 Tobias Larsson, Trollhättans BTK
1997 Anders Hiller, Kristinehamns IF
1998 Anders Hiller, Kristinehamns IF
1999 David Lundeteg, Carlstads BTK
2000 Erik Ohlsén, Kristinehamns BTF
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Peter Jonsson, Carlstads BTK
2007 Pontus Rööse, Arvika BTK
2008 Uppgift saknas
2009 Simon Torstensson, Arvika BTK
2010 Oskar Hildebrand, Carlstads BTK
2011 Isak Eliasson, Carlstads BTK
2012 Arvid Ohlsén-Svensson, Kristinehamns BTF
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Pojkar 15 (DM 1962-00, 2006-12)

1962 Björn Carlsson, Fiskeviks IF
1963 Bernt Grundin, IF Göta
1964 Ive Olsson, IOGT:s IF Vålberg
1965 Gert Norell, IOGT:s IF Vålberg
1966 Johan Hjortsberg, Björkborns GIF
1967 Thomas Jansson, Hagfors GoIK
1968 Gunnar Fryk, Torsby IF
1969 Kenneth Eriksson, Fiskeviks IF
1970 Tord Björn, Fiskeviks IF
1971 Pär Emanuelsson, Lys IK
1972 Lennart Forsberg, Björkborns GIF
1973 Henrik Westander, BTK Smash
1974 Henrik Westander, Karlstads GoIF
1975 Eje Funke, Björkborns GoIF
1976 Eje Funke, Björkborns GoIF
1977 Mikael Wiman, BTK Smash
1978 Eje Funke, Björkborns GIF
1979 Erik Stenberg, Karlstads GoIF
1980 Hans Peter Andersson, Carlstads BTK
1981 Hans-Peter Andersson, Carlstads BTK
1982 Hans-Peter Andersson, Carlstads BTK
1983 Henrik Pettersson, Kristinehamns BTF
1984 Henrik Pettersson, Kristinehamns BTF
1985 Henrik Eriksson, Karlskoga BTK
1986 Fredrik Näslund, Karlskoga BTK
1987 Fredrik Näslund, Karlskoga BTK
1988 Martin Nilsson, BTK Kil
1989 Martin Nilsson, BTK Kil
1990 Mikael Pettersson, Björkborns GoIF
1991 Stefan Nilsson, Björkborns BTK
1992 Stefan Nilsson, Björkborns BTK
1993 Dan Larsson, Hammarö BTK
1994 Mattias Johansson, Carlstads BTK
1995 Dan Larsson, Solsta BTK
1996 Anders Hiller, Kristinehamns BTF
1997 Erik Ohlsén, Kristinehamns BTF
1998 Erik Ohlsén, Kristinehamns BTF
1999 Andreas Samuelsson, Säffle BTK
2000 Andreas Samuelsson, Säffle BTK
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Andreas Sundblad, Carlstads BTK
2007 Pontus Rööse, Arvika BTK
2008 Uppgift saknas
2009 Oskar Hildebrand, Carlstads BTK
2010 Oskar Hildebrand, Carlstads BTK
2011 Oscar Perman, Carlstads BTK
2012 Arvid Ohlsén-Svensson, Kristinehamns BTF
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Pojkar 14 (DM 1995-97)

1995 Anders Hiller, Kristinehamns BTF
1996 David Lundeteg, Carlstads BTK
1997 Erik Ohlsén, Kristinehamns BTF
                     -
2005 Uppgift saknas
2006 Uppgift saknas
2007 Uppgift saknas
2008 Uppgift saknas
2009 Uppgift saknas
2010 Uppgift saknas
2011 Uppgift saknas
2012 Uppgift saknas
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Pojkar 13 (DM 1974-00)

1974 Eje Funke, Björkborns GIF 
1975 Eje Funke, Björkborns GIF
1976 Tomas Ottosson, Karlstads GoIF
1977 Tomas Ottosson, Karlstads GoIF
1978 Hans-Peter Andersson, Carlstads BTK
1979 Hans-Peter Andersson, Carlstads BTK
1980 Hans-Peter Andersson, Carlstads BTK
1981 Henrik Pettersson, Villastadens IF
1982 Henrik Pettersson, Villastadens IF
1983 Vilhelm Forsbrand, Solsta BTK
1984 Fredrik Näslund, Karlskoga BTK
1985 Fredrik Näslund, Karlskoga BTK
1986 Fredrik Hage, Carlstads BTK
1987 Richard Johansson, Skoghalls BTK
1988 Mikael Pettersson, Karlskoga BTK
1989 Stefan Nilsson, Björkborns GoIF
1990 Stefan Nilsson, Björkborns GoIF
1991 Per Niklasson, KFUK/KFUM Säffle
1992 Dan Larsson, Skoghalls BTK
1993 Dan Larsson, Hammarö BTK
1994 Anders Hiller, Kristinehamns BTF
1995 David Lundeteg, Carlstads BTK
1996 Erik Ohlsén, Kristinehamns BTF
1997 Johan Boström, Skåre BTK
1998 Andreas Samuelsson, KFUK/KFUM Säffle 
1999 Andreas Johansson, Säffle BTK
2000 Andreas Johansson, Säffle BTK
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
                        -
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Pojkar 12 (DM 1995-97, 2009-12)

1995 Erik Ohlsén, Kristinehamns BTF
1996 Johan Broström, Carlstads BTK
1997 Andreas Samuelsson, Säffle BTK
                    -
2005 Uppgift saknas
2006 Uppgift saknas
2007 Uppgift saknas
2008 Uppgift saknas
2009 Oscar Perman, Carlstads BTK
2010 Albin Henningsson, Carlstads BTK
2011 Viktor Johansson, Skoghall BTK
2012 Henry Quach, Arvika BTK
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas

Damer (DM 1948-00, 2006-12)

1948 Doris Ogert, Älvenäs
1949 Doris Ogert, Karlstad 
1950 Anna-Britta Lindgren, Björkborn 
1951 Anna-Britta Lindgren, Björkborn
1952 Anna-Britta Lindgren, Göta
(Runner up: Valborg Ehrnström, Göta)
1953 Anna-Britta Lindgren, Degerfors
(Runner up: Lilian Johansson, Degerfors)
1954 Anna-Britta Lindgren, Degerfors
(Runner up: Lilian Johansson, Degerfors)
1955 Anna-Britta Lindgren, Degerfors BTK
(Runner up: Lilian Johansson, Degerfors BTK)
1956 Anna-Britta Lindgren, Björkborns GoIF
(Runner up: Anna-Lisa Kohlberg, Fiskeviks IF)
1957 Anna-Britta Lindgren, Björkborns GoIF
(Runner up: Gudrun Ogert, Älvenäs)
1958 Anna-Britta Lindgren, Björkborns GIF
(Runner up: Gudrun Ogert, IF Göta)
1959 Marita Carlsson, Fiskeviks IF
1960 Marita Carlsson, Fiskeviks IF
1961 Marita Carlsson, Fiskeviks IF
1962 Marita Carlsson, Fiskeviks IF
1963 Ulla Magnusson, Fiskeviks IF
1964 Gerd Ekberg, Fiskeviks IF
1965 Inger Johansson, Björkborns GIF
1966 Inger Larsson, Hagfors GoIF
1967 Inger Johansson, Björkborns GIF
1968 Gert Ekberg, Fiskeviks IF
1969 Helen Jönsson, KFUK-KFUM Säffle
1970 Lena Guntsch-Johansson, Björkborns GIF
1971 Kia Sigge, KFUK/KFUM Säffle
1972 Kia Sigge, KFUK/KFUM Säffle
1973 Anneli Rehnberg, Degerfors BTK 
1974 Verone Karlsson, Björkborns GIF
1975 Verone Karlsson, Björkborns GIF
1976 Verone Karlsson, Björkborns GIF
1977 Carina Olausson,Fiskeviks IF
1978 Annelie Rehnberg, Björkborns GIF
1979 Annelie Rehnberg, Björkborns GIF
1980 Birgitta Eriksson, Björkborns GIF
1981 Susanne Eriksson, Carlstads BTK
1982 Susanne Eriksson, Carlstads BTK
1983 Carina Åberg, Fagerås BTK
1984 Christina Berg, Fiskeviks IF
1985 Malin Mörk, Fiskeviks IF
1986 Malin Mörk, Fiskeviks IF
1987 Åsa Hövre, Kristinehamns BTF
1988 Maria Hjalmarsson, Skogshalls BTK
1989 Åsa Hövre, Kristinehamns IF
1990 Maria Hjalmarsson, Carlstads BTK 
1991 Liselotte Davidsson, Carlstads BTK
1992 Cecilia Krona, Carlstads BTK
1993 Maria Hjalmarsson, Carlstads BTK
1994 Desiée Lindström, Björkborns GIF
1995 Johanna Björk, Carlstads BTK
1996 Marie Hjalmarsson, Carlstads BTK
1997 Torunn Andersson, Kristinehamns BTF
1998 Frida Samuelsson, KFUK/KFUM Säffle 
1999 Spelades ej
2000 Monica Göransson, Carlstads BTK
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Chenjing Fan, Björkborns GoIF
2007 Chenjing Fan, Björkborns GoIF
2008 Josefin Hulth, Storfors BTK
2009 Josefin Hulth, Storfors BTK
2010 Agnes Kiirikki, Kristinehamns BTF
2011 Agnes Kiirikki, Kristinehamns BTF
2012 Spelades ej
2013 Alexandra Rööse, Arvika BTK
2014 Spelades ej
2015 Alexandra Rööse, Arvika BTK
2016 Alexandra Rööse, Arvika BTK
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Damer 20 (DM 1995-00, 2006-12)

1995 Madelene Johansson, Kristinehamns BTF
1996 Torunn Andersson, Kristinehamns BTF
1997 Linda Olsson, Carlstads BTK
1998 Emma Höglund, Carlstads BTK
1999 Emma Höglund, Carlstads BTK
2000 Spelades ej
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Chenjing Fan, Björkborns GoIF
2007 Chenjing Fan, Björkborns GoIF
2008 Uppgift saknas
2009 Spelades ej
2010 Spelades ej
2011 Spelades ej
2012 Spelades ej
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Damjuniorer 17 (DM 1951-00, 2006-12)

1951 Maj Britt Axén, Göta
1952 Valborg Ehrnström, Göta
1953 Valborg Ehrnström, Degerfors
1954 Gudrun Ogert, Alvenäs
1955 Gudrun Ogert, Alvenäs BTK
1956 Gudrun Ogert, Alvenäs BTK
(Runner up: Berit Edqvist, Degerfors BTK)
1957 Marita Carlsson, Fiskeviks IF
1958 Marita Carlsson, Fiskeviks IF
1959 Marita Carlsson, Fiskeviks IF
1960 Marita Carlsson, Fiskeviks IF
1961 Marita Carlsson, Fiskeviks IF
1962 Marita Carlsson, Fiskeviks IF
1963 Aina Bergvall. Fiskeviks IF
1964 Aina Bergvall, Fiskeviks IF
1965 Inger Johansson, Björkborns GIF
1966 Inger Larsson, Hagfors GoIF
1967 Anita Karlsson, Björkborns GIF
1968 Anita Karlsson, Björkborns GIF
1969 Helen Jönsson, KFUK-KFUM Säffle
1970 Helen Jönsson, KFUK-KFUM Säffle
1971 Kia Sigge, KFUK/KFUM Säffle
1972 Gunilla Johansson, KFUK/KFUM Säffle
1973 Åsa Nykvist, Björkborns GIF 
1974 Birgitta Eriksson, Björkborns GIF
1975 Birgitta Eriksson, Björkborns GIF
1976 Verone Karlsson, Björkborns GIF
1977 Carina Olausson, Fiskeviks IF
1978 Birgitta Eriksson, Björkborns GIF
1979 Susanne Eriksson, KFUK/KFUM Säffle
1980 Susanne Eriksson, Carlstads BTK
1981 Susanne Eriksson, Carlstads BTK
1982 Susanne Eriksson, Carlstads BTK
1983 Christina Berg, Fiskeviks IF
1984 Marika Karlsson, Fiskeviks IF
1985 Annelie Andersson, Kristinehamns IF
1986 Malin Mörk, Fiskeviks IF
1987 Åsa Hövre, Kristinehamns BTF
1988 Åsa Hövre, Kristinehamns BTF
1989 Maria Hjalmarsson, Skogshalls BTK
1990 Maria Hjalmarsson, Carlstads BTK
1991 Maria Hjalmarsson, Carlstads BTK
1992 Cecilia Krona, Carlstads BTK
1993 Cecilia Krona, Carlstads BTK
1994 Torunn Andersson, Kristinehamns BTF
1995 Maria Hellström, Kristinehamns BTF
1996 Lisa Mellberg, Carlstads BTK
1997 Emma Höglund, Carlstads BTK
1998 Emma Höglund, Carlstads BTK
1999 Emma Höglund, Carlstads BTK
2000 Jenny Hult, Storfors BTK
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Chenjing Fan, Björkborns GoIF
2007 Chenjing Fan, Björkborns GoIF
2008 Uppgift saknas
2009 Spelades ej
2010 Spelades ej
2011 Spelades ej
2012 Spelades ej
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Flickor 15 (DM 1962-00, 2006-12)

1962 Aina Bergvall, Fiskeviks IF
1963 Gunnel Austrin, IF Göta
1964 Inger Larsson, Hagfors GoIF
1965 Inger Johansson, Björkborns GIF
1966 Spelades ej
1967 Helen Jönsson, KFUM Säffle
1968 Helen Jönsson, KFUK-KFUM Säffle
1969 Ulla Sallnäs, Fiskeviks IF
1970 Kia Sigge, KFUK-KFUM Säffle
1971 Kia Sigge, KFUK/KFUM Säffle
1972 Kia Sigge, KFUK/KFUM Säffle
1973 Verone Karlsson, Björkborns GIF
1974 Birgitta Eriksson, Björkborns GIF
1975 Birgitta Eriksson, Björkborns GIF
1976 Annika Norling, Björkborns GIF
1977 Carina Olausson, Fiskeviks IF
1978 Susanne Eriksson, KFUK/KFUM Säffle
1979 Susanne Eriksson, KFUK/KFUM Säffle
1980 Susanne Eriksson, Carlstads BTK
1981 Susanne Ericsson, Carlstads BTK
1982 Christina Berg, Fiskeviks IF
1983 Malin Mörk, Fiskeviks IF
1984 Camilla Larsson, Långseruds IF
1985 Camilla Larsson, Sillingsfors SK
1986 Katarina Larsson, Skoghalls BTK
1987 Susanne Ahlstrand, Kristinehamns BTF
1988 Henriette Valsö, KFUK/M Säffle
1989 Maria Hjalmarsson, Skogshalls BTK
1990 Madelene Johansson, Kristinehamns BTF
1991 Madelene Johansson, Kristinehamns BTF
1992 Madelene Johansson, Kristinehamns BTF
1993 Desirée Lindström, Björkborns GoIF
1994 Maria Hellström, Kristinehamns BTF
1995 Maria Hellström, Kristinehamns BTF
1996 Lisa Mellberg, Carlstads BTK
1997 Frida Samuelsson, Säffle BTK
1998 Frida Samuelsson, KFUK/KFUM Säffle
1999 Marina Karlsson, Storfors BTK
2000 Sandra Guttman, Säffle BTK
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Josefin Hulth, Storfors BTK
2007 Catarina Emilsson, Arvika BTK
2008 Uppgift saknas
2009 Agnes Kiirikki, Kristinehamns BTF
2010 Agnes Kiirikki, Kristinehamns BTF
2011 Alexandra Rööse, Arvika BTK
2012 Alexandra Rööse, Arvika BTK
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Flickor 14 (DM 1995-97)

1995 Lisa Mellberg, Carlstads BTK
1996 Lisa Mellberg, Carlstads BTK
1997 Spelades ej
                    -
2005 Uppgift saknas
2006 Uppgift saknas
2007 Uppgift saknas
2008 Uppgift saknas
2009 Uppgift saknas
2010 Uppgift saknas
2011 Uppgift saknas
2012 Uppgift saknas
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Flickor 13 (DM 1974-00)

1974 Annika Norling, Björkborns GIF
1975 Katarina Karlsson, KFUK/KFUM Säffle
1976 Katarina Karlsson, KFUK/KFUM Säffle
1977 Susanne Eriksson, BTK Kil
1978 Susanne Eriksson, KFUK/KFUM Säffle
1979 Susanne Eriksson, KFUK/KFUM Säffle
1980 Anna-Karin Eriksson, Björkborns GIF
1981 Susanne Olsson, Karlstads GIF
1982 Karin Wiktorsson, Villastadens IF
1983 Karin Wiktorsson, Kristinehamns BTF
1984 Karin Wiktorsson, Kristinehamns BTF
1985 Katarina Pettersson, Kristinehamns IF
1986 Henriette Valsö, KFUK/M Säffle
1987 Henriette Valsö, KFUK/M Säffle
1988 Petra Karlsson, KFUK/M Säffle
1989 Cecilia Krona, Carlstads BTK
1990 Linda Olsson, Björkborns GoIF
1991 Thi Ngoe Le Nguyen, Björkborns GoIF
1992 Thi Ngoe Le Nguyen, Björkborns GoIF
1993 Kristina Olsson, KFUK/KFUM Säffle
1994 Lisa Mellberg, Carlstads BTK
1995 Lisa Mellberg, Carlstads BTK
1996 Frida Samuelsson, Säffle BTK
1997 Annica Fredby, Björkborns GoIF
1998 Linnea Gunnarsson, Kristinehamns BTF
1999 Mikaela Karlsson, Storfors BTK
2000 Sandra Guttman, Säffle BTK
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
                         -
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Flickor 12 (DM 1995-97, 2009-12)

1995 Martina Olsson, Långseruds IF
1996 Cecilia Andreasson, Säffle BTK
1997 Linnea Gunnarsson, Kristinehamns BTF
                  -
2005 Uppgift saknas
2006 Uppgift saknas
2007 Uppgift saknas
2008 Uppgift saknas
2009 Alexandra Rööse, Arvika BTK
2010 Julia Deland, Värmskog BTK
2011 Alma Rööse, Arvika BTK
2012 Alma Rööse, Arvika BTK
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas

Uppdaterad: 15 MAJ 2019 16:17
Epost: Adressen Gömd

Liverapportering

pingiskanalen



Evenemang

Dataranking

Länkar

Webbshop



stiga

RIG

koping

Hello Sweden

Sports heart

SRB

sporrong

 Allt i transport

Framåt för fler i rörelse

Postadress:
Svenska Bordtennisförbundet
Köping Arena
731 85 Köping

Besöksadress:
Badvägen 4
731 85 Köping

Kontakt:
Tel: 0856278120
E-post: This is a mailto link

Se all info