Hoppa till sidans innehåll

Västerbotten (1947-16)


Distriktsmästare i singel

Herrar (DM 1947-00, 2006-16)

1947 Runar Jansson, Umeå 
1948 Sven Edlund, Rönnskär
1949 Gerhard Rönnmark, Umeå 
1950 Alf Ericsson, Lövånger 
1951 Gerhard Rönnmark, Umeå
1952 Jan Sundqvist, Umeå 
(Runner up: Rudolf Säfström, Teg)
1953 Gerhard Rönnmark, Holmsund
(Runner up: Jan Enström, Hörnefors)
1954 Gerhard Rönnmark, Holmsund
(Runner up: Jan Sundkvist, Holmsund)
1955 Gerhard Rönnmark, IFK Holmsund
(Runner up: Thomas Lundberg, Norsjö IF)
1956 Thomas Lundberg, Norsjö IF
(Runner up: Gerhard Rönnmark, Sandåkerns SK)
1957 Thomas Lundberg, Norsjö IF
(Runner up: Leif Holm, Malå IF) 
1958 Hans Johansson, Fromhedens IF
(Runner up: Kurt-Lennart Karlsson, Fromhedens IF)
1959 Kurt-Lennart Karlsson, Fromhedens IF
1960 Kurt-Lennart Karlsson, Fromhedens IF
1961 Kurt-Lennart Karlsson, Fromhedens IF
1962 Stellan Karlsson, Norsjö IF
1963 Kent Abrahamsson, Fromhedens IF
1964 Håkan Jonsson, Skellefteå IF
1965 Kurt-Lennart Karlsson, Fromhedens IF
1966 Lars Arnqvist, Sandåkerns SK 
1967 Stellan Karlsson, Norsjö IF
1968 Stellan Karlsson, Norsjö IF
1969 Stellan Berglund, Norsjö IF
1970 Stellan Berglund, Norsjö IF
1971 Lars Arnqvist, Sandåkerns SK
1972 Mats Gustafsson, Sandåkerns SK
1973 Gunnar Säfström, Sandåkerns SK
1974 Christer Lindström, Skellefteå AIK
1975 Christer Lindström, Skellefteå AIK
1976 Anders Nilsson, Norsjö IF
1977 Mats Gustavsson, Mjödvattnets BTK
1978 Bo Lindmark, Skellefteå AIK
1979 Anders Nilsson, Öråns SK
1980 Anders Nilsson, Öråns SK
1981 Patrik Johansson, Öråns SK
1982 Christer Lindström, Skellefteå AIK
1983 Christer Lindström, Skellefteå AIK
1984 Magnus Gidlöf, Skellefteå AIK
1985 Peter Hedram, Öråns SK
1986 Håkan Littbrand, Sandåkerns SK
1987 Tomas Norberg, Skellefteå AIK
1988 Patrik Johansson, Sandåkerns SK
1989 Patrik Näslund, Öråns SK
1990 Joakim Lundin, Skellefteå AIK
1991 Peter Jonsson, Skellefteå AIK
1992 Joakim Lundin, Skellefteå AIK
1993 Mattias Nygren, Sandåkerns SK
1994 Joakim Lundin, Skellefteå AIK
1995 Erik Rosendahl, Sandåkerns SK
1996 Joakim Lundin, Sandåkerns SK
1997 Erik Rosendahl, Sandåkerns SK
1998 Johan Englund, Sandåkerns SK
1999 Erik Rosendahl, Sandåkerns SK
2000 Erik Rosendahl, Sandåkerns SK
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Jesper Boström, Sandåkerns SK
2007 Jesper Boström, Sandåkerns SK
2008 Tomas Nordström, Sandåkerns SK
2009 Erik Rosendahl, Sandåkerns SK
2010 Tomas Nordström, Sandåkerns SK
2011 Patric Persson, Umeå BTK
2012 Fredrik Jonsson, Umeå BTK
2013 Per Sandström, Skellefteå AIK, BTF
2014 Ove Johansson, Umeå BTK
2015 Fredrik Jonsson, Umeå BTK
2016 Tomas Huring, Umeå BTK
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Herrar 20 (DM 1995-00, 2006-12)

1995 Daniel Åström, Umedalens IF
1996 Marcus Lundkvist, Umedalens IF
1997 Mikael Olofsson, Öråns SK
1998 Daniel Åström, Sandåkerns SK
1999 Daniel Nording, Sandåkerns SK
2000 Mikael Olofsson, Sandåkerns SK
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Jimmy Jin, Sandåkerns SK
2007 Axel Abrahamsson, Öråns SK
2008 Uppgift saknas
2009 Spelades ej
2010 Oskar Anderson, Tegs BTK
2011 Spelades ej
2012 Spelades ej
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Herrjuniorer 17 (DM 1947-00, 2006-12)

1947 O. Jakobsson, Hörnefors 
1948 Gerhard Rönnmar, Umeå
1949 Gerhard Rönnmark, Umeå 
1950 Jan Sundqvist, Umeå
1951 Jan Sundqvist, Umeå
1952 Olle Jacobsson, Hörnefors
1953 Ulf Norman, Umeå
1954 Håkan Dahlin, Hörnefors
1955 Thomas Lundberg, Norsjö IF
1956 Thomas Lundberg, Norsjö IF
(Runner up: Håkan Dehlin, Hörnefors IF)
1957 Thomas Lundberg, Norsjö IF
1958 Håkan Jonsson, Skellefteå IF
1959 Kurt-Lennart Karlsson, Fromhedens IF
1960 Kurt-Lennart Karlsson, Fromhedens IF
1961 Kurt-Lennart Karlsson, Fromhedens IF
1962 Stellan Karlsson, Norsjö IF
1963 Lennart Persson, Skellefteå IF
1964 Ted Abrahamsson, IFK Holmsund
1965 Östen Johansson, Skellefteå AIK/IF
1966 Stellan Berglund, Norsjö IF
1967 Torgny Enqvist, Norsjö IF
1968 Göran Axelsson, Umedalens IF
1969 Karl-Arne Holmström, Norsjö IF
1970 Karl-Arne Holmström, Norsjö IF
1971 Roger Wikman, Skellefteå AIK
1972 Leif Sundström, Skellefteå AIK
1973 Anders Bergman, Norsjö IF
1974 Lennart Nilsson, Öråns SK
1975 Lars Ahlman, Sandåkerns SK
1976 Anders Nilsson, Norsjö IF
1977 Anders Nilsson, Norsjö IF
1978 Anders Nilsson, Öråns SK
1979 Anders Nilsson, Öråns SK
1980 Patrik Johansson, Vännäs UNF
1981 Håkan Littbrand, Sandåkerns SK
1982 Håkan Littbrand, Sandåkerns SK
1983 Håkan Littbrand, Sandåkerns SK
1984 Magnus Gidlöf, Skellefteå AIK
1985 Per Jonsson, Öråns SK
1986 Tomas Norberg, Skellefteå AIK
1987 Björn Sandström, Sandåkerns SK
1988 Mattias Nygren, Sandåkerns SK
1989 Mattias Nygren, Sandåkerns SK
1990 Peter Jonsson, Skellefteå AIK
1991 Peter Jonsson, Skellefteå AIK
1992 Patrik Persson, Öråns SK
1993 Tomas Alenius, Öråns SK
1994 Marcus Lundkvist, Skellefteå AIK
1995 Daniel Åström, Umedalens IF
1996 Jesper Boström, Sandåkerns SK
1997 Mikael Olofsson, Öråns SK
1998 Daniel Nording, Sandåkerns SK
1999 Daniel Nording, Sandåkerns SK
2000 Jon Persson, Norsjö IF
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Jonas Stenberg, Skellefteå AIK, BTK
2007 Axel Abrahamsson, Öråns SK
2008 Uppgift saknas
2009 Adam Olofsson, Tegs BTK
2010 Spelades ej
2011 Lukas Broman, Umeå BTK
2012 Spelades ej
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Pojkar 15 (DM 1962-00, 2006-12)

1962 Lennart Persson, Skellefteå IF
1963 Östen Johansson, Skellefteå IF
1964 Östen Johansson, Skellefteå IF
1965 Olof Turesson, Umedalens IF
1966 Stig Karlsson, Norsjö IF
1967 Dan-Olov Lundqvist, Åbyns BTK
1968 Dan-Olov Lundqvist, Åbyns BTK
1969 Peter Lindberg, Norsjö IF
1970 Anders Bergman, Norsjö IF
1971 Leif Sundström, Skellefteå AIK
1972 Lennart Nilsson, Norsjö IF
1973 Håkan Söderholm, Sandåkerns SK
1974 Anders Nilsson, Norsjö IF
1975 Anders Nilsson, Norsjö IF
1976 Anders Nilsson, Norsjö IF
1977 Anders Nilsson, Norsjö IF
1978 Björn Eddefors, Sandåkerns SK
1979 Jan Eriksson, Öråns SK
1980 Jan Eriksson, Öråns SK
1981 Håkan Littbrand, Sandåkerns SK
1982 Per Jonsson, Vännäs BTK
1983 Nils Fredriksson, Skellefteå AIK
1984 Björn Sandström, Sandåkerns SK
1985 Erik Rosendahl, Sandåkerns SK
1986 Mattias Nygren, Burträsk IK
1987 Mattias Nygren, Sandåkerns SK
1988 Tomas Berg, Norsjö IF
1989 Peter Jonsson, Skellefteå AIK
1990 Daniel Åström, Umedalens IF
1991 Marcus Lundkvist, Skellefteå AIK
1992 Daniel Åström, Umedalens IF
1993 Daniel Åström, Umedalens IF
1994 Mikael Olofsson, Öråns SK
1995 Mikael Olofsson, Öråns SK
1996 Daniel Nording, Sandåkerns SK
1997 Daniel Nording, Sandåkerns SK
1998 Anton Nilsson, Norsjö IF
1999 Jon Persson, Norsjö IF
2000 Jon Persson, Norsjö IF
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Marcus Lindberg, Skellefteå AIK, BTK
2007 Jimmy Jin, Sandåkerns SK
2008 Uppgift saknas
2009 Adam Olofsson, Tegs BTK
2010 Oskar Nyström, Tegs BTK
2011 Lukas Broman, Umeå BTK
2012 Per Sandström, Skellefteå AIK, BTK
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Pojkar 14 (DM 1995-97)

1995 Andreas Sikström, Öråns SK
1996 Simon Johansson, Öråns SK
1997 Anton Jonsson, Norsjö IF
                       -
2005 Uppgift saknas
2006 Uppgift saknas
2007 Uppgift saknas
2008 Uppgift saknas
2009 Uppgift saknas
2010 Uppgift saknas
2011 Uppgift saknas
2012 Uppgift saknas
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Pojkar 13 (DM 1974-00)

1974 Anders Nilsson, Norsjö IF
1975 Anders Shanbag, Sandåkerns SK
1976 Björn Eddefors, Sandåkerns SK
1977 Håkan Littbrand, Sandåkerns SK
1978 Håkan Littbrand, Sandåkerns SK
1979 Christer Eriksson, Sandåkerns SK
1980 Fredrik Jonsson, Sandåkerns SK
1981 Per Jonsson, Vännås UNF
1982 Björn Sandström, Sandåkerns SK
1983 Björn Sandström, Sandåkerns SK
1984 Lars Johansson, Burträsk IK
1985 Mattias Nygren, Sandåkerns SK
1986 Henrik Lundsten, Sävar IK
1987 Peter Jonsson, Skellefteå AIK
1988 Richard Lundberg, Burträsk IK
1989 Richard Lundberg, Burträsk IK
1990 Daniel Åström, Umedalens IF
1991 Daniel Åström, Umedalens IF
1992 Anders Höglund, Öråns SK
1993 Mikael Olofsson, Öråns SK
1994 Andreas Sikström, Öråns SK
1995 Daniel Nording, Sandåkerns SK
1996 Anton Jonsson, Norsjö IF
1997 Alexander Jonsson, Norsjö IF 
1998 Anton Nilsson, Norsjö IF
1999 Jon Persson, Norsjö IF
2000 David Hällqvist, Vilhelmina IK
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
                         -
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Pojkar 12 (Pingisiaden 1991-95, 2017-18)

1991 Uppgift saknas
1992
Uppgift saknas
1993
Uppgift saknas
1994
Uppgift saknas
1995
Uppgift saknas
                         -
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Pojkar 12 (DM 1995-97, 2009-12)

1995 Anton Jonsson, Norsjö IF
1996 Jonas Bååth, Sandåkerns SK
1997 Alexander Jonsson, Norsjö IF
                       -
2005 Uppgift saknas
2006 Uppgift saknas
2007 Uppgift saknas
2008 Uppgift saknas
2009 Albin Johansson, Tegs BTK
2010 Carl Nordahl, Skellefteå AIK, BTK
2011 Albin Johansson, Umeå BTK
2012 Oskar Höglund, Umeå BTK
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas

Pojkar 11 (Pingisiaden 1996-12)

1996 Uppgift saknas
1997
Uppgift saknas
1998
Jonas Karlsson, Norsjö IF
1999 Johan Lundström, Öråns SK
2000 Robert Nyberg, Tegs BTK
2001 Joakim Törnqvist, Sandåkerns SK
2002 Jonathan Wallin, Storuman IK
2003 Markus Evertsson, Storuman IK
2004 Jimmy Jin, Sandåkerns SK
2005 Jimmy Jin, Sandåkerns SK
2006 Jesper Johansson, Skellefteå AIK
2007 Lukas Broman, Tegs BTK
2008 Albin Johansson, Tegs BTK
2009 Carl Nordahl, Skellefteå AIK BTF
2010 Hampus Nyman, Sandåkerns SK
2011 Jonny Jin, Umeå BTK
2012 Oskar Höglund, Umeå BTK
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas

Damer (DM 1949-00, 2006-16)

1949 Mary Stig, Rönnskär 
1950 Mary Stig, Skellefteå
1951 Gun Königsson, Rödåbygden
1952 Birgitta Sjölund, Malå
(Runner up: Gertrud Lövgren, Lövånger)
1953 Birgitta Sjölund, Malå
(Runner up: Birgitta Holm, Malå)
1954 Birgitta Sjölund, Malå
(Runner up: Ulla-Maj Öhlin, Hörnefors)
1955 Birgitta Sjölund, Malå IF
(Runner up: Ulla-Maj Öhlin, Hörnefors IF)
1956 Gunborg Karlsson, Fromhedens IF
(Runner up: Maj-Lis Johansson, Fromhedens IF)
1957 Maj-Lis Johansson, Fromhedens IF
(Runner up: Gunborg Karlsson, Fromhedens IF)
1958 Ulla-Maj Öhlin, Hörnefors IF
(Runner up: Hjördis Karlsson, Fromhedens IF)
1959 Ulla-Maj Öhlin, Hörnefors IF
1960 Ulla-Maj Öhlin, Hörnefors IF
1961 Hjördis Karlsson, Fromhedens IF
1962 Birgitta Sjölund, Skellefteå IF
1963 Birgitta Sjölund, Skellefteå IF
1964 Birgitta Sjölund, Skellefteå IF
1965 Birgitta Sjölund, Skellefteå AIK/IF
1966 Gunilla Zetterlund, Sandåkerns SK
1967 Gunilla Zetterlund, Sandåkerns SK
1968 Jeanette Öhlund, Skellefteå AIK
1969 Gunnel Karlsson, Fromhedens IF
1970 Gunnel Karlsson, Fromhedens IF
1971 Elisabeth Bååth, Sandåkerns SK
1972 Elisabeth Bååth, Sandåkerns SK
1973 Jeanette Öhlund, Sandåkerns SK
1974 Margareta Sehlstedt, Innerviks SK
1975 Margareta Sehlstedt, Innerviks SK
1976 Kristina Lundström, Norsjö IF
1977 Margareta Sehlstedt, Innerviks IF
1978 Margareta Sehlstedt, Innerviks IF
1979 Margareta Sehlstedt, Innerviks IF
1980 Margareta Sehlstedt, Innerviks IF
1981 Ylva Carlsson, Sandåkerns SK
1982 Ylva Carlsson, Sandåkerns SK 
1983 Ylva Carlsson, Sandåkerns SK
1984 Margareta Sehlstedt, Innerviks IF
1985 Lotta Rosenqvist, Öråns SK
1986 Lena Persson, Robertsfors IK
1987 Rhode Häggblad, Öråns SK
1988 Karin Millbert, Öråns SK
1989 Viktoria Granström, Öråns SK
1990 Åsa Eriksson, Öråns SK
1991 Åsa Engman, Öråns SK
1992 Malin Forestier, Sandåkerns SK
1993 Jenny Nygren, Öråns SK
1994 Susanne Jonsson, Öråns SK
1995 Carina Jonsson, Öråns SK
1996 Carina Jonsson, Öråns SK
1997 Carina Jonsson, Öråns SK
1998 Barbro Wiktorsson, Öråns SK
1999 Carina Jonsson, Öråns SK
2000 Spelades ej
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Malin Johansson, Sandåkerns SK
2007 Malin Johansson, Sandåkerns SK
2008 Rebecka Littbrand, Sandåkerns SK
2009 Spelades ej
2010 Ebba Nordahl, Skellefteå AIK, BTK
2011 Spelades ej
2012 Spelades ej
2013 Spelades ej
2014 Matilda Sandlund, Umeå BTK
2015 Spelades ej
2016 Spelades ej
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Damer 20 (DM 1995-00, 2006-12)

1995 Susanne Jonsson, Öråns SK
1996 Carina Jonsson, Öråns SK
1997 Susanne Jonsson, Öråns SK
1998 Therese Emmoth, Öråns SK
1999 Carina Jonsson, Öråns SK
2000 Jill Bergqvist, Norsjö IF
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Malin Johansson, Sandåkerns SK
2007 Spelades ej
2008 Uppgift saknas
2009 Felicia Olsson, Sandåkerns SK
2010 Spelades ej
2011 Spelades ej
2012 Spelades ej
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Damjuniorer 17 (DM 1953-00, 2006-12)

1953 Birgitta Sjölund, Malå
1954 Birgitta Sjölund, Malå
1955 Maj-Lis Johansson, Fromhedens IF
1956 Ulla-Maj Öhlin, Hörnefors IF
(Runner up: Hjördis Karlsson, Fromhedens IF)
1957 Ulla-Maj Öhlin, Hörnefors IF
1958 Ulla-Maj Öhlin, Hörnefors IF
1959 Ulla-Maj Öhlin, Hörnefors IF
1960 Angela Lundberg, Norsjö IF
1961 Angela Lundberg, Norsö IF
1962 Ingrid Sjölund, Skellefteå IF
1963 Inez Öhlin, Hörnefors IF
1964 Inez Öhlin, Hörnefors IF
1965 Jeanette Öhlund, Skellefteå AIK/IF
1966 Jeanette Öhlund, Skellefteå AIK/IF
1967 Jeanette Öhlund, Skellefteå AIK
1968 Jeanette Öhlund, Skellefteå AIK
1969 Inger Strömberg, Norsjö IF
1970 Inger Hjelte, Burträsk FF
1971 Inger Hjelte Burträsk FF
1972 Kristina Lundström, Norsjö IF
1973 Margareta Sehlstedt, Innerviks SK
1974 Margareta Sehlstedt, Innerviks SK
1975 Margareta Sehlstedt, Innerviks SK
1976 Margareta Sehlstedt, Innerviks IF
1977 Ann-Britt Eriksson, Skellefteå AIK
1978 Ylva Carlsson, Sandåkerns SK
1979 Ylva Carlsson, Sandåkerns SK
1980 Ylva Carlsson, Sandåkerns SK
1981 Christin Wallberg, Sandåkerns SK
1982 Charlotte Nilsson, Sandåkerns SK
1983 Anneli Berglund, Sandåkerns SK
1984 Lotta Arvidsson, Öråns SK
1985 Viktoria Granström, Robertsfors IK
1986 Rhode Häggblad, Öråns SK
1987 Ulrika Bertholdsson, Öråns SK
1988 Ulrika Bertholdsson, Öråns SK
1989 Åsa Eriksson, Norsjö IF
1990 Åsa Eriksson, Öråns SK
1991 Åsa Eriksson, Öråns SK
1992 Malin Forestier, Sandåkerns SK
1993 Susanne Jonsson, Öråns SK
1994 Susanne Jonsson, Öråns SK
1995 Carina Jonsson, Öråns SK
1996 Carina Jonsson, Öråns SK
1997 Emma Lindgren, Norsjö IF
1998 Spelades ej
1999 Jill Bergqvist, Norsjö IF
2000 Marie Persson, Sandåkerns SK
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Malin Johansson, Sandåkerns SK
2007 Johanna Magnusson, Betsele IF
2008 Uppgift saknas
2009 Felicia Olsson, Öråns SK
2010 Spelades ej
2011 Spelades ej
2012 Spelades ej
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Flickor 15 (DM 1962-00, 2006-12)

1962 Inez Öhlin, Hörnefors IF
1963 Inez Öhlin, Hörnefors IF
1964 Inez Öhlin, Hörnefors IF
1965 Jeanette Öhlund, Skellefteå AIK/IF
1966 Spelades ej
1967 Spelades ej
1968 Jeanette Öhlund, Skellefteå AIK
1969 Ann-Sofi Andersson, Mjödvattnets BTK
1970 Inger Hjelte, Burträsk FF
1971 Inger Hjelte, Burträsk FF
1972 Kristina Lundström, Norsjö IF
1973 Margareta Sehlstedt, Innerviks SK
1974 Margareta Sehlstedt, Innerviks SK
1975 Carina Holmström, Norsjö IF
1976 Ylva Carlsson, Sandåkerns SK
1977 Maud Hellström, Skellefteå AIK
1978 Ylva Carlsson, Sandåkerns SK
1979 Kristina Littbrand, Sandåkerns SK
1980 Ann-Catrin Persson, Robertsfors IK
1981 Annelie Berglund, 
1982 Anette Lindmark, Innerviks SK
1983 Anette Lindmark, Innerviks SK
1984 Ulrika Bertholdsson, Öråns SK
1985 Viktoria Granström, Robertsfors IK
1986 Lena Persson, Robertsfors IK
1987 Jessica Knapp. Öråns SK
1988 Åsa Eriksson, Norsjö IF
1989 Åsa Eriksson, Norsjö IF
1990 Malin Abrahamsson, Sandåkerns SK
1991 Malin Abrahamsson, Sandåkerns SK
1992 Malin Forestier, Sandåkerns SK
1993 Carina Jonsson, Öråns SK
1994 Susanne Jonsson, Öråns SK
1995 Marlene Olofsson, Öråns SK
1996 Jenny Löfvenius, Burträsk IK
1997 Emma Lindgren, Norsjö IF
1998 Jill Bergqvist, Norsjö IF
1999 Jill Bergqvist, Norsjö IF
2000 Jill Bergqvist, Norsjö IF
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Felicia Olsson, Öråns SK
2007 Felicia Olsson, Öråns SK
2008 Uppgift saknas
2009 Emma Johansson, Öråns SK
2010 Ebba Nordahl, Skellefteå AIK, BTK
2011 Spelades ej
2012 Spelades ej
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Flickor 14 (DM 1995-97)

1995 Spelades ej
1996 Spelades ej
1997 Jill Bergqvist, Norsjö IF
                      -
2005 Uppgift saknas
2006 Uppgift saknas
2007 Uppgift saknas
2008 Uppgift saknas
2009 Uppgift saknas
2010 Uppgift saknas
2011 Uppgift saknas
2012 Uppgift saknas
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Flickor 13 (DM 1974-00)

1974 Ann-Britt Eriksson, Mjödvattnets BTK
1975 Spelades ej
1976 Susanne Danielsson, Vännes UNF
1977 Kristina Littbrand, Sandåkerns SK
1978 Ann-Catrin Persson, Kyrkans Ungdoms BTK
1979 Lena Nordahl, Öråns SK
1980 Anette Lindmark, Innerviks IF
1981 Malin Borg, Skellefteå AIK
1982 Lena Persson, Robertsfors IK
1983 Lena Persson, Robertsfors IK
1984 Viktoria Grönström, Robertfors IK
1985 Rhode Häggblad, Öråns SK
1986 Åsa Eriksson, Norsjö IF
1987 Åsa Eriksson, Norsjö IF
1988 Sara Lundström, Umedalens IF
1989 Malin Forestier, Sandåkerns SK
1990 Malin Abrahamsson, Sandåkerns SK
1991 Carina Jonsson, Öråns SK
1992 Carina Jonsson, Öråns SK
1993 Sandra Höglund, Öråns SK
1994 Sandra Höglund, Öråns SK
1995 Marlene Olofsson, Öråns SK
1996 Maria Johansson, Klabböle IF
1997 Jill Bergqvist, Norsjö IF
1998 Jill Bergqvist, Norsjö IF
1999 Jill Bergqvist, Norsjö IF
2000 Camilla Rubinsson, Öråns SK
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
                         -
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Flickor 12 (Pingisiaden 1991-95, 2017-18)

1991 Uppgift saknas
1992 
Uppgift saknas
1993 
Uppgift saknas
1994 
Uppgift saknas
1995 
Uppgift saknas
                         -
2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas

Flickor 12 (DM 1995-97, 2009-12)

1995 Maria Johansson, Klabböle IF
1996 Maria Johansson, Klabböle IF
1997 Jill Bergqvist, Norsjö IF
                     -
2005 Uppgift saknas
2006 Uppgift saknas
2007 Uppgift saknas
2008 Uppgift saknas
2009 Tone Näslund, Tegs BTK                    -
2010 Vendela Johansson, Skellefteå AIK, BTF
2011 Hanna Hörnlund, Vindelälvens BTK
2012 Spelades ej
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas

Flickor 11 (Pingisiaden 1996-12)

1996 Uppgift saknas
1997 
Uppgift saknas
1998
 
Erika Lindfors, Norsjö IF
1999 Camilla Rubinsson, Öråns SK
2000 Uppgift saknas
2001 Camilla Karlsson, Öråns SK
2002 Janni Nilsson, Öråns SK
2003 Felicia Olsson, Öråns SK
2004 Philippa Annersten, Tegs BTK
2005 Philippa Annersten, Tegs BTK
2006 Ebba Nordahl, Skellefteå AIK BTF
2007 Emma Johansson, Öråns SK
2008 Linn Millbert, Täfteå IK
2009 Tone Näslund, Tegs BTK
2010 Vendela Johansson, Skellefteå AIK BTF
2011 Hanna Hörnlund, Vindelälvens BTK
2012 Matilda Sandlund, Umeå BTK
2013 Uppgift saknas
2014 Uppgift saknas
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas

Uppdaterad: 15 MAJ 2019 16:17
Epost: Adressen Gömd

Liverapportering

Pingisligan by STIGA
Omgång 5, herrar, 11/12-19
Eslövs AI BTK – Halmstad BTK

pingiskanalen

Pingisligan by STIGA
Omgång 5, herrar, 11/12-19
Eslövs AI BTK – Halmstad BTK

Evenemang

ITTF World Tour Grand Finals
12-15 december, Zhengzhou, Kina
Information
Resultat
Livesändningar

Dataranking

Länkar

Webbshop



stiga

RIG

koping

Hello Sweden

Sports heart

SRB

sporrong

 Allt i transport

Framåt för fler i rörelse

Postadress:
Svenska Bordtennisförbundet
Köping Arena
731 85 Köping

Besöksadress:
Badvägen 4
731 85 Köping

Kontakt:
Tel: 0856278120
E-post: This is a mailto link

Se all info