Hoppa till sidans innehåll

Euro Mini Champs



Copyright: EMC

 EURO MINI CHAMPS-FOTON 

Inofficiellt Europamästerskap för minikadetter 

2005

Pojkar 12 (födda 1993)
1 Gavin Evans, England
Anthony Tran, Sverige
3 Romain Lorentz, Frankrike
4 Alberto Luno, Spanien
7 Sam Kjellin, Sverige

Pojkar 11 (födda 1994)
1 Simon Gauzy, Frankrike
2 Emilien van Rossomme, Belgien
3 Dorian Nicolle, Frankrike
4 Moises Alvarez, Spanien
5 Hampus Söderlund, Sverige

Flickor 12 (födda 1993)
1 Alzbeta Danova, Slovakien
2 Josipa Zajec, Kroatien
3 Lada Sanatulova, Ryssland
4. Maria Gabriella Mititelu, Rumänien

Flickor 11 (födda 1994)
1 Sofia Polcanova, Tjeckien
2 Petrissa Solja, Tyskland
3 Bernadette Szocs, Rumänien
4 Violetta Safina, Kroatien

2006

Pojkar 12 (födda 1994)
1 Euro Mini Champs Champion: Hampus Söderlund, Sverige
2 Simon Gauzy, Frankrike
3 Antoine Hachard, Frankrike
4 Dorian Nicolle, Frankrike
17 Albin Wemmert, Sverige

Pojkar 11 (födda 1995)
1 Vincent Lenoir, Frankrike
2 Tristan Flore, Frankrike
3 Siarhei Afanasenka, Vitryssland
4 Mehdi Bouloussa, Frankrike

Flickor 12 (födda 1994)
1 Yana Noskova, Ryssland
2 Sofia Polcanova, Moladavien
3 Maria Xiao, Portugal
4. Sabina Ahmadova, Azerbaidjan

Flickor 11 (födda 1995)
1 Mateja Jeger, Kroatien
2 Viktoria Melnikova, Ryssland
3 Bernadette Szocs, Rumänien
4 Irina Ciobanu, Rumänien

2007

Pojkar 12 (födda 1995)
1 Léonardo Mutti, Italien
2 Tahas Lakatos, Ungern
3 Enzo Angles, Frankrike
4 Tristan Flore, Frankrike

Pojkar 11 (födda 1996)
1 Paul Gauzy, Frankrike
2 Diogo Chen, Portugal
3 Dominik Scheja, Tyskland
4 Maxim Khvostov, Ryssland

Flickor 12 (födda 1995)
1 Bernadette Szocs, Rumänien
2 Anna Rossikhina, Ryssland
3 Mateja Jeger, Kroatien
4 Irina Ciobanu, Rumänien

Flickor 11 (födda 1996)
1 Lea Rakovac, Kroatien
2 Ekaterina Guseva, Ryssland
3 Evgenia Gnatovitch, Ryssland
4 Yana Vlaskina, Ryssland

2008

Pojkar 12 (födda 1996)
1 Kai Zhou, Kina
2 Paul Gauzy, Frankrike
3 Andrea Laundrieu, Frankrike
4 Andrey Popov, Ryssland
17 Marcus Olovsson, Sverige

Pojkar 11 (födda 1997)
1 Xu Song, Kina
2 Sebastian Kovacs
3 Tobias Schneider, Tyskland
4 Can Akkuzu, Frankrike

Flickor 12 (födda 1996)
1 Ye Lin, Kina
2 Bernadette Balint, Rumänien
3 Ekaterina Guseva, Ryssland
4. Valeria Petrova, Estland
32 Erica Åkerlind, Sverige

Flickor 11 (födda 1997)
1 Solene Haushalter, Frankrike
2 Janina Ciepluch, Tyskland
3 Bianca Crisan, Rumänien
4 Eline Loyen, Belgien

2009

Pojkar 12 (födda 1997)
1 Patryk Zatowka, Polen
2 Charles Deng, USA
3 Brian Afanador, Puerto Rico
4 Louis Welschbillig, Frankrike
13. Anton Källberg, Sverige

Pojkar 11 (födda 1998)
1 Anders Lind, Danmark
2 Andreas Levenko, Österrike
3 Alexander Cassin, Frankrike
4 Alexander Werecki, Polen

Flickor 12 (födda 1997)
1. Anastasiya Ochalova, Ryssland
2 Natalia Bakor, Polen
3 Polina Bikeeva, Ryssland
4 Pauline Chasselin, Frankrike
23 Elin Ljungsberg, Sverige

Flickor 11 (födda 1998)
1 Marie Magot, Frankrike
2 Tin Tin Ho, England
3 Audrey Zarif, Frankrike
4 Eloise Dizier Saint, Frankrike

2010

Pojkar 12 (födda 1998)
1 Ka Tak Hung, Hong Kong
2 Alexander Cassin, Frankrike
3 Nikita Yarushin, Ryssland
4 Giovanni Bernardi, Frankrike
7 Omid Khoshbakht, Sverige
15 Adam Blomkvist, Sverige

Pojkar 11 (födda 1999)
1 Andrei Putuntic, Moldavien
2 Simon Söderlund, Sverige
3 Alexander Werecki, Polen
4 Vladimir Anca, Rumänien
14 Vilmer Georgsson, Sverige

Flickor 12 (födda 1998)
1 Marie Magot, Frankrike
2 Audrey Zarif, Frankrike
3 Maria Malanina, Ryssland
4 Tin Tin Ho, England
23 Erica Fronth, Sverige

Flickor 11 (födda 1999)
1 Eliza Medvetchi, Moldavien
2 Simay Kulakceken, Turkiet
3 Jennie Wolf, Tyskland
4 Jogai Rudzinskaite Litauen
25 Christina Källberg, Sverige

2011

Pojkar 12 (födda 1999)
1 Nolan Givone, Frankrike
2 Andrei Putuntic, Moldavien
3 Vladimir Anca, Rumänien
4 Denis Ivonin, Ryssland
12 Simon Söderlund, Sverige

Pojkar 11 (födda 2000)
1 Jannik Xu, Tyskland
2 Vilmer Georgsson, Sverige
3 Rares Sipos, Rumänien
4 Medardas Stankevicius, Litauen

Flickor 12 (födda 1999)
1 Ching Tsz Leung, Hong Kong
2 Adina Diaconu, Rumanien
3 Cristiana Dumitrache, Italien
4 Eliza Medvetchi, Moldavien
25 Filippa Bergand, Sverige

Flickor 11 (födda 2000)
1 Andrea Dragoman, Rumänien
2 Monapsorn Aritapirak, Thailand
3 Ekaterina Smiganovsscaia, Moldavien
4 Angela Zhan, Australien
7 Christina Källberg, Sverige
29 Ellen Holmsten, Sverige

2012

Pojkar 12 (födda 2000)
1 Kanak Jha, USA
2 Jannik Xu, Tyskland
3 Cristian Pletea, Rumänien
4 Medardas Stankevicius, Litauen
6 Vilmer Georgsson, Sverige
27 Melker Nilsson, Sverige

Pojkar 11 (födda 2001)
1 Antoine Doyen, Frankrike
2 Artem Tikhonov, Ryssland
3 Tom Mykietyn, Tyskland
4 Dorian Zheng, Frankrike
7 Martin Friis, Sverige
17 Truls Möregårdh, Sverige

Flickor 12 (födda 2000)
1 Andrea Dragoman, Rumänien
2 Ekaterina Smiganovsscaia, Moldavien
3 Maria Taylakova, Ryssland
4 Nadezda Bogdanova, Vitryssland
5 Christina Källberg, Sverige
12 Ellen Holmsten, Sverige

Flickor 11 (födda 2001)
1 Anastasia Kolish, Ryssland
2 Kristina Kazantseva, Ryssland
3 Elina Rub, Ryssland
4 Jeanne Mathieu, Frankrike
26 Hanna Kjellsson, Sverige

2013

Pojkar 12 (födda 2001)
1 Vincent Picard, Frankrike
2 Lilian Bardet, Frankrike
3 Carlo Rossi, Italien
4 Thomas Lafont, Frankrike
13 Robert Klingspor-Mattsson, Sverige
27 Jonathan Zier, Sverige

Pojkar 11 (födda 2002)
1 Euro Mini Champs Champion: Truls Möregårdh, Sverige
2 Dorian Zheng, Frankrike
3 Bilal Hamache, Frankrike
4 Dalibor Diko, Slovakien
5 Martin Friis, Sverige

Flickor 12 (födda 2001)
1 Maria Taylakova, Ryssland
2 Kristina Kazantseva, Ryssland
3 Elina Rub, Ryssland
4 Ema Labosova, Slovakien
11 Hanna Kjellsson, Sverige

Flickor 11 (födda 2002)
1 Ekaterina Zironova, Ryssland
2 Alessia Scacchia, Frankrike
3 Chloé Chomis, Frankrike
4 Maelys Dahy, Belgien
14 Moa Arvidsson, Sverige

2014

Pojkar 12 (födda 2002)
1 Euro Mini Champs Champion: Truls Möregårdh, Sverige
2 Dorian Zheng, Frankrike
3 Bilal Hamache, Frankrike
4 Guillaum Alcayde, Frankrike
17 Martin Friis, Sverige

Pojkar 11 (födda 2003)
1 Alexis Lebrun, Frankrike
2 Andrea Puppo, Italien
3 Myshaal Sabhi, Frankrike
4 Theo Abrahamsson, Sverige
20 Isak Cederlund, Sverige

Flickor 12 (födda 2002)
1 Yulia Liubuskina, Ryssland
2 Camille Lutz, Frankrike
3 Jamila Laurenti, Italien
4 Anastasi Bondareva, Tyskland

Flickor 11 (födda 2003)
1. Elizabet Abraamian, Ryssland
2 Liubov Tantser, Ryssland
3 Prithika Pavade, Frankrike
4 Natalina Brinza, Moldavien
10 Rebecca Muskantor, Sverige

2015

Pojkar 12 (födda 2003)
1 Alexis Lebrun, Frankrike
2 Anatoli Smirnov, Ryssland
3 Andrea Puppo, Italien
4 Theo Abrahamsson, Sverige
10 Karl Hast, Sverige

Pojkar 11 (födda 2004)
1 Simon Belik, Tjeckien
2 Sergei Ryzhov, Ryssland
3 David Bessa, Portugal
4 Hugo Deschamps, Frankrike

Flickor 12 (födda 2003)
1 Elizabeth Abraamian, Rumänien
2 Chloé Chomis, Frankrike
3 Diana Loginiva, Ryssland
4 Lucie Farcy, Frankrike
7 Rebecca Muskantor, Sverige

Flickor 11 (födda 2004)
1 Prithika Pavade, Frankrike
2 Svetlana Dmitrienko, Ryssland
3 Elena Zaharia, Rumanien
4 Anastasii Beresneva, Ryssland

2016

Pojkar 12 (födda 2004)
1 Vladislav Makarov, Ryssland
2 Denis Izumrudov, Ryssland
3 Andrei Tomica, Rumanien
4 Mikhail Brednikov, Ryssland
10 Leonard Lindkvist, Sverige
28 Lucas Hallin, Sverige

Pojkar 11 (födda 2005)
1 Vladislav Bannikov, Ryssland
2 Elian Zemmal, Frankrike
3 Milhane Jellouli, Frankrike
4 Felix Lebrun, Frankrike
25 Dennis Larsson, Sverige

Flickor 12 (födda 2004)
1 Svetlana Dmtrienko, Ryssland
2 Elena Zaharia, Rumanien
3 Hana Arapovic, Kroatien
4 Sofia Kniazeva, Ryssland
10 Leah Tviet Muskantor, Sverige

Flickor 11 (födda 2005)
1 Loa-Line Frete, Frankrike
2 Anette Kaufman, Tyskland
3 Anastasia Beresneva, Ryssland
4 Karin Iusupova, Ryssland
25 Nina Johansson, Sverige

2017

Pojkar 12 (födda 2005)
1 Milhane Jellouli, Frankrike
2 Darius Movileanu, Rumänien
3 Vladislav Bannikov, Ryssland
4 Andrei Istrate, Rumänien
7 Dennis Larsson, Sverige

Pojkar 11 (födda 2006)
1 Felix Lebrun, Frankrike
2 Daniel Berzosa, Spanien
3 Julian Chirita, Rumänien
4 Dragos Bujor, Rumänien
6 David Björkryd, Sverige

Flickor 12 (födda 2005)
1 Anastasiia Beresneva, Ryssland
2 Vasilisa Danilova, Ryssland 
3 Helena Sommerova, Tjeckien
4 Yanira Sanchez, Spanien

Flickor 11 (födda 2006)
1 Anna Hursey, Wales
2 Veranika Varabyova, Vitryssland
3 Annett Kaufmann, Tyskland
4 Wiktoria Wrobel, Polen

2018

Pojkar 12 (födda 2006)
1 Felix Lebrun, Frankrike
2 Elian Zemmal, Frankrike
3 Dragos Bujor, Rumänien
4 Julian Chirita, Rumänien
10 Isak Alfredsson, Sverige
21 David Björkryd, Sverige 

Pojkar 11 (födda 2007)
1 Tomoya Kimura, Japan
2 Flavio Mourier, Frankrike
3 Flavien Coton, Frankrike
4 Nathan Lam, Frankrike

Flickor 12 (födda 2006)
1 Annet Kaufmann, Tyskland
2 Lea Minni, Frankrike
3 Sofia Umanets, Ryssland
4 Clara Collinet, Frankrike
41 Nellie Franze, Sverige
49 Amelia Gunnarsson, Sverige
49 Alice Nilsson, Sverige

Flickor 11 (födda 2007)
1 Bianca Mei-Rosu, Rumänien
2 Elise Pujol, Frankrike
3 Anastasiia Ivanova, Ryssland
4 Cristina Singeorzan, Rumänien
49 Agnes Svensson, Sverige
49 Tuva Oredsson, Sverige

2019

Pojkar 12 (födda 2007)
1 Aleksei Samokhin, Ryssland
2 Roman Vinogradov, Ryssland
3 Daniel Tran, USA
4 Flavio Mourier, Frankrike
12 William Bergenblock, Sverige
25 Peter Alestedt, Sverige 

Pojkar 11 (födda 2008)
1 Tiago Abiodun, Portugal
2 Flavien Coton, Frankrike
3 Romain Allaire, Frankrike
4 Luca Trascu, Frankrike

Flickor 12 (födda 2007)
1 Anastasiia Ivanova, Ryssland
2 Rin Mende, Japan
3 Bianca Mei Rosu, Rumänien
4 Anna Pyaterikova, Ryssland
32 Agnes Svensson, Sverige

Flickor 11 (födda 2008)
1 Mao Takamori, Japan
2 Gaétane Bled, Frankrike
3 Aleksandra Bokova, Ryssland
4 Maria Berzosa, Spanien

Uppdaterad: 27 APR 2018 20:51
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Svenska Bordtennisförbundet
Köping Arena
731 85 Köping

Besöksadress:
Badvägen 4
731 85 Köping

Kontakt:
Tel: 0856278120
E-post: This is a mailto link

Se all info