Hoppa till sidans innehåll

Veteran-SM



Copyright: SBTF

Oldboys-SM

1941-1967 spelades oldboysklasserna i samband med senior-SM

Årtal och spelplats

1968 30-31 mars 1968 Norrköping (IF Norcopensarna)
1969 29-30 mars 1969 Åtvidaberg (Åtvidabergs BTK)
1970 21-22 februari 1970 Solna (Solna BTK)
1971 27-28 februari 1971 Vänersborg (Vänersborgs BTK)
1972 25-26 mars 1972 Norrköping (IF Norcopensama)
1973 24-25 mars 1973 Gävle (Gästriklands BTF)
1974 30-31 mars 1974 Borås (Norrby IF)
1975 5- 6 april 1975 Oxelösund (Oxelösunds BTK)
1976 27-28 mars 1976 Trelleborg (BK Ymor)
1977 25-27 mars 1977 Göteborg (IF Ifo, BTK Linné, IF Warta)
1978 3-5 mars 1978 Motala (Västers BTK) 1979 23-25 februari
1979 Huskvarna (KFUM:s IA Jönköping)
1980 22-24 februari 1980 Arlöv (Åkarps BTK)
1981 13-15 februari 1981 Uppsala (Uppsala Östra BK)
1982 5-7 februari 1982 Kalmar (Kalmar BTK)
1983 18-20 februari 1983 Sundsvall (Svartviks IF, SK Nike)
1984 24-26 februari 1984 Borås (Mariedals IK)
1985 8-10 mars 1985 Växjö (BTK Frej)

Veteran-SM

Årtal och spelplats

1986 21-23 februari 1986 Uppsala (Uppsala Östra BK, Årsta BTK)
1987 20-22 februari 1987 Piteå (Strömnäs GIF)
1988 26-28 februari 1988 Göteborg (Göteborgs Bordtennisförbund)
1989 27-29 januari 1989 Landskrona (FTK Scania)
1990 26-28 januari 1990 Skara (Istrums SK)
1991 25-27 januari 1991 Helsingborg (BTK Rekord)
1992 24-26 januari 1992 Norrköping (IF Norcopensarna)
1993 5-7 februari 1993 Haninge (Stockholms Bordtennisförbund)
1994 4-6 februari 1994 Göteborg (Gbg BTF, IF Ifo, BTK Warta, BTK Linné)
1995 3- 5 februari 1995 Kalmar (Kalmar BTK, BTK Enig)
1996 2- 4 februari 1996 Linköping (Ljungsbro BTK)
1997 31 januari-2 februari 1997 Landskrona (FTK Scania)
1998 23-25 januari 1998 Skara (Istrums SK)
1999 29-31 januari 1999 Helsingborg (BTK Rekord)
2000 28-30 januari 2000 Borås (Sjömarkens IF)
2001 3- 4 februari 2001 Stockholm (Stockholms Bordtennisförbund)
2002 26-27 januari 2002 Kalmar (Kalmar BTK)
2003 24-26 januari 2003 Katrineholm (Södermanlands BTF)
2004 22-25 januari 2004 Helsingborg (BTK Rekord)
2005 27-30 januari 2005 Falköping (IFK Falköping BTF)
2006 26-29 januari 2006 Eskilstuna (Södermanlands BTF)
2007 19-21 januari 2007 Skövde (Västergötlands BTF)
2008 25-27 januari 2008 Stockholm (Spårvägens BTK)
2009 23-25 januari 2009 Norrköping (IF Norcopensarna)
2010 29-31 januari 2010 Kalmar (Kalmar BTK) 
2011 3-6 februari 2011 Borås (Mariedals IK)
2012 20-22 januari 2012 Karlskrona (Lyckeby BTK)
2013 31 januari-3 februari 2013 Södertälje (Södertälje BTK)
2014 25-26 januari 2014 Halmstad (Halmstad BTK)
2015 22-25 januari 2015 Skövde (Västergötlands BTF)
2016 28-31 januari 2016 Helsingborg (BTK Rekord)
2017 26-29 januari 2017 Karlskrona (Lyckeby BTK)
2018 18-21 januari 2018 Göteborg (BTK Linné-Partille PK)
2019 17-20 januari 2019 Östersund (Jämtland-Härjedalen BTF)
2020 16-19 januari 2019 Helsingborg (BTK Rekord) 

Lag (spelades separat)

Årtal och spelplats

2007 7-8 oktober 2007 Göteborg
2008 22-23 spetember 2008 Norrköping
2009 4-5 januari 2009 Kumla
2010 17-18 oktober 2010 Falköping

Pensionärs-SM

Årtal och spelplats

1994 10-11 mars 1994 Norrköping
1995 16-17 mars 1995 Norrköping
1996 6-7 mars 1996 Göteborg
1997 5-6 december 1997 Norrköping
1998 18-19 mars 1998 Varberg
1999 24-25 februari 1999 Norrköping
2000 15-16 mars 2000 Göteborg
2001 1-2 februari 2001 Stockholm

 

SINGEL

Herrar 30 (1990-16)

1990 Cay Tegnér, Åkarps BTK
1991 Dan Ottosson, Dänningelanda BTK
1992 Misa Valcic, Istrums SK
1993 Mikael Johansson, Bålsta BTK 
1994 Mikael Karlsson, Kättilsmåla
1995 Ulf Bengtsson, Kalmar BTK
1996 Peter Gripler, Istrums SK
1997 Jonny Åkesson, BTK Rekord
1998 Tommy Johansson, BTK Enig
1999 Mats Källberg, Årsta BTK 
2000 Mats Källberg, Falu BTK 
2001 Peter Gripler, Lysekils BTK 
2002 Tomas Norberg, Halmstad BTK 
2003 Lars Millbert, Riddaren BTK 
2004 Roger Andersson, Carlshamns BTK 
2005 Anders Sjöstedt, SK Iron
2006 Mats Källberg, Falu BTK 
2007 Mats Källberg, Spårvägens BTK 
2008 Mats Källberg, Spårvägens BTK 
2009 John Nilsson, IF Norcopensarna 
2010 Jonas Permevik, Höganäs BTK 
2011 Fredrik Andersson, IFK Falköping BTK
2012 Ola Håkansson, Sölvesborgs BTK
2013 Peter Gripler, Tibble-Kungsängen BTK 
2014 Andreas Ljones, Råda-Hindås BTK 
2015 Fredrik Staerk, Höganäs BTK
2016 Andreas Engblom, KFUM Kristianstad BTF

Yngre Oldboys (Herrar 32, 1941-45)

1941 Hans Hansson, BK Lydia 
1942 Valter Kolmodin, Stockholms IF
1943 Folke Pettersson, AIK
1944 Valter Kolmodin, BTK Minerva
1945 Valter Kolmodin, BTK Minerva

Yngre Oldboys (Herrar 35, 1946-86)

1946 Valter Kolmodin, Falu BTK
1947 Valter Kolmodin, Falu BTK
1948 Gustaf Johnsson, IF Nordenhov
1949 Harry Jacobsson, AIK
1950 Gustaf Johnsson, IF Nordenhov
1951 Liss Larsson, Mariedals IK
1952 Liss Larsson, Mariedals IK
1953 Tage Flisberg, Tranås BTK
1954 Tage Flisberg, Tranås BTK
1955 Tage Flisberg, Tranås BTK
1956 Tage Flisberg, Tranås BTK
1957 Tage Flisberg, Tranås BTK
1958 Tage Flisberg, Parca BoIS
1959 Tage Flisberg, Parca BoIS
1960 Tage Flisberg, Parca BoIS
1961 Per-Olof Croneryd, IF Norcopensarna
1962 Curt Österholm, Djurgårdens IF
1963 Tage Flisberg, Arboga BTK
1964 Tage Flisberg, Motala BTK
1965 Tage Flisberg, Motala BTK
1966 Glenn Kindstedt, Finspångs AIK
1967 Glenn Kindstedt, Fridtuna IF
1968 Björne Mellström, Mariestads BoIS
1969 Björne Mellström, Boo KFUM
1970 Björne Mellström, Boo KFUM
1971 Tony Larsson, Melleruds TK
1972 Björne Mellström, Boo KFUM
1973 Toni Borg, Kvicksunds SK
1974 Bertil Norlin, Åkarps BTK
1975 Tony Larsson, Melleruds BTK
1976 Toni Borg, Arboga BTK
1977 Arne Persson, Åkarps BTK
1978 Tony Larsson, Melleruds BTK
1979 Jörgen Rosberg, Åkarps BTK
1980 Kent Nilsson, Ängby SK
1981 Jörgen Rosberg, Fridtuna IF
1982 Jörgen Rosberg, Fridtuna IF
1983 Lars-Sverre Andersson, Gunnilse IS
1984 Kjell Johansson, GIF Linden
1985 Lars-Sverre Andersson, Gamla Ullevi BTK
1986 Mikael Svensson, Mölndals BTK

Herrar 35 (1987-89, 1992)

1987 Jörgen Rosberg, Fridtuna IF
1988 Ingemar Söderberg, Mörrums GoIS
1989 Ingemar Söderberg, Mörrums GoIS
1992 Arvi Grapenhed, BTK Triss

Herrar 40 (1987-)

1987 Lars-Sverre Andersson, BTK Linné
1988 Lars-Sverre Andersson, Gamla Ullevi
1989 Arvi Grapenhed, BTK Triss
1990 Göran Skogsberg, Istrums SK
1991 Mikael Svensson, Partille PK
1992 Arvi Grapenhed, BTK Triss
1993 Göran Skogsberg, Istrums SK
1994 Hans Åkervall, Blentarps SK
1995 Arvi Grapenhed, BTK Triss
1996 Hans Åkervall, Malmö FF
1997 Arvi Grapenhed, BTK Safir
1998 Åke Grönlund, Grästorps BTK
1999 Alf Knutsson, Bålsta BTK 
2000 Åke Ström, IF Ifo 
2001 Roger Lagerfeldt, Bro IK 
2002 Bo Lindmark, VIK-47 
2003 Peter Haglund, Lyckeby BTK 
2004 Mikael Karlsson, Lyckeby BTK 
2005 Anders Snygg, BTK-72 Trönninge 
2006 Glenn Andersson, Mölndals BTK 
2007 Peter Gripler, Solna BTK 
2008 Erik Zetterström, Riddaren BTK
2009 Peter Gripler, Solna BTK 
2010 Peter Gripler, Tibble-Kungsängen BTK
2011 Peter Gripler, Tibble-Kungsängen BTK 
2012 Thomas Comstedt, BTK Enig 
2013 Mats Källberg, Falu BTK 
2014 Jonas Permevik, Allerums GIF 
2015 Thomas Bennborn, IFK Österråkers BTK
2016 Erik Zetterström, Järfälla BTF
2017 Magnus Månsson, BTK Warta
2018 Mikael Mattiasson, Kvarnby AK
2019 Daniel Nilsson, Vassunda IF

Äldre Oldboys (Herrar 45, 1968-86)

1968 Tage Flisberg, Tranås BTK
1969 Liss Larsson, Norrby IF
1970 Tage Flisberg, Tranås BTK
1971 Curt Österholm, Boo KFUM
1972 Tage Flisberg, Tranås BTK
1973 Arne Andersson, Byttorps IF
1974 Allan Dahlgren, Falkenbergs BTK
1975 Glenn Kindstedt, IF Norcopensarna
1976 Olle Carlsson, IF Saab
1977 Glenn Kindstedt, IF Norcopensarna
1978 Arne Persson, Åkarps BTK
1979 Arne Persson, Åkarps BTK
1980 Björne Mellström, Boo KFUM
1981 Tony Larsson, Fåglums IF
1982 Björne Mellström, Boo KFUM
1983 Toni Borg, Fellingsbro BTK
1984 Josef Skultety, Åkarps BTK
1985 Per Magnusson, Fåglums IF
1986 Tony Larsson, Melleruds BTK

Herrar 45 (2018-)

2018 Mats Källberg, Falu BTK
2019 Christer Borg, Tullinge TP BTK

Herrar 50 (1987-)

1987 Toni Borg, Fellingsbro BTK
1988 Josef Skultety, Åkarps BTK
1989 Josef Skultety, Åkarps BTK
1990 Josef Skultety, Åkarps BTK
1991 Toni Borg, Fellingsbro BTK
1992 Toni Borg, Fellingsbro BTK
1993 Toni Borg, Fellingsbro BTK
1994 Josef Skultety, Blentarps SK
1995 Per Magnusson, Mariedals IK
1996 Lennart Björk, IF Norcopensarna 
1997 Lennart Björk, IF Norcopensarna
1998 Arvi Grapenhed, BTK Safir
1999 Lennart Björk, IF Norcopensarna 
2000 Lennart Björk, IF Norcopensarna
2001 Göran Skogsberg, Istrums SK
2002 Arvi Grapenhed, BTK Safir 
2003 Göran Skogsberg, Istrums SK
2004 Arvi Grapenhed, BTK Safir 
2005 Thomas Pettersson, Vällingby SK 
2006 Göran Skogsberg, IFK Lidköping 
2007 Thomas Pettersson, Vällingby BTK
2008 Per Svensson, Partille PK 
2009 Göran Skogsberg, Töreboda BTK
2010 Bo Lindmark, Back BTK 
2011 Bo Lindmark, Back BTK
2012 Åke Huss, Tyresö BTK 
2013 Kjell Persson, Back BTK 
2014 Ove Johansson, Kebnekaise BTK 
2015 Thomas Eriksson, Stockholms-Postens IK
2016 Mikael Karlsson, Lyckeby BTK
2017 Tomas Bennborn, IFK Österåkers BTK
2018 Jan Mårtensson, Huskvarna Södra IS
2019 Mats Källberg, Falu BTK

Herrar Veteraner (Herrar 55, 1973-86)) 

1973 Tage Flisberg, Tranås BTK
1974 Tage Flisberg, Tranås BTK
1975 Tage Flisberg, Tranås BTK
1976 Tage Flisberg, Tranås BTK
1977 Tage Flisberg, Tranås BTK
1978 Stig Johansson, Mariedals IK
1979 Arne Neidenmark, Stockholms Spårvägars GIF
1980 Curt Österholm, Reymersholms IK
1981 Curt Österholm, Reymersholms IK
1982 Curt Österholm, Reymersholms IK
1983 Rune Forsberg, Ulvsunda IF
1984 Rune Forsberg, Ulvsunda IF
1985 Curt Österholm, Stockholms-Postens IK
1986 Glenn Kindstedt, Norco BTK

Herrar 55 (2018-)

2018 Bo Lindmark, Back BTK
2019 Magnus Trygg, Huskvarna Södra IS

Herrar 60 (1987-)

1987 Rune Forsberg, Ulvsunda IF
1988 Rune Forsberg, Ulvsunda IF
1989 Curt Österholm, Stockholm-Postens IK
1990 Curt Österholm, Stockholm-Postens IK
1991 Glenn Kindstedt, IF Norcopensarna
1992 Curt Österholm, Stockholms-Postens IK
1993 Arne Persson, LUGI 
1994 Georg Karlsson, Stockholms-Postens IK
1995 Georg Karlsson, Stockholms-Postens IK
1996 Georg Karlsson, Stockholms-Postens IK
1997 Ingvar Johnsson, Olofströms BTK 
1998 Per Magnusson, Mariedals IK 
1999 Josef Skultety, Söderkulla BTK 
2000 Toni Borg, Köpings BTK 
2001 Per Magnusson, Mariedals IK 
2002 Sven-Olof Kratz, Vadstena BTK 
2003 Bo Thorinsson, IF Ifo 
2004 Lars Sandmark, Blentarps SK 
2005 Göran Allvin, Hallstahammars BTK
2006 Göran Allvin, Hallstahammars BTK
2007 Lennart Björk, Finspångs AIK 
2008 Arvi Grapenhed, BTK Safir 
2009 Arvi Grapenhed, BTK Safir 
2010 Arvi Grapenhed, BTK Safir 
2011 Göran Skogsberg, Skövde FK 
2012 Göran Skogsberg, Skövde FK 
2013 Göran Skogsberg, Skövde FK 
2014 Göran Skogsberg, Skövde FK
2015 Torbjörn Andersson, Rådå-Hindås BTK
2016 Göran Aldvik, Spårvägens BTK
2017 Göran Aldvik, Boo KFUM IA
2018 Dan Lagerlöf, Västerås BTK
2019 Dan Lagerlöf, Västerås BTK

Herrar 65 (Pensionärs-SM, 1994-01)

1994 Glenn Kindstedt, IF Norcopensarna
1995 Glenn Kindstedt, IF Norcopensarna
1996 Ernst Lindgren, Hässelby
1997 Glenn kindstedt, IF Norcopensarna
1998 Arne Persson, LUGI
1999 Uppgift saknas
2000 Knut Lundgren, BTK Warta 
2001 Henry Ericsson, Huddinge BTK

Herrar 65 (2002-)

2002 Toni Borg, Köpings BTK
2003 Alf Blomkvist, Telia 
2004 Bo Thorinsson, IF Ifo 
2005 Per Magnusson, Mariedals IK 
2006 Bo Thorinsson, IF Ifo 
2007 Bo Thorinsson, IF Ifo 
2008 Bo Thorinsson, IF Ifo
2009 Sven.Olof Kratz, Vadstena BTK 
2010 Ming Pan, VIK-47 
2011 Åke Berg, Tullinge TP BTK
2012 Nosrat Safai, KFUM Stocksund IA 
2013 Nosrat Safai, IFK Täby BTK 
2014 Nosrat Safai, IFK Täby BTK
2015 Göran Skogsberg, Skövde PK
2016 Göran Skogsberg, Skövde PK
2017 Göran Skogsberg, BTK Safir
2018 Göran Skogsberg, BTK Safir
2019 Sölve Pettersson, KFUM Gävle BT

Herrar 70 (1990-)

1990 Olof Blomqvist, Ulvsunda
1991 Ebbe Nilsson, IF Norcopensarna
1992 Arne Neidenmark, Pensionärerna Södra
1993 Svante Thorsell, Halmstads SK 
1994 Svante Thorsell, Halmstads SK
1995 Curt Österholm, Stockholms-Postens IK 
1996 Curt Österholm, Stockholms-Postens IK 
1997 Curt Österholm, Stockholms-Postens IK 
1998 Curt Österholm, Stockholms-Postens IK 
1999 Glenn Kindstedt, IF Norcopensarna 
2000 Glenn Kindstedt, IF Norcopensarna 
2001 Rune Åhker, Uppsala Östra BK
2002 Bo Ringström, Spårvägens Veteran-BTK
2003 Georg Karlsson, Spårvägens Veteran-BTK 
2004 Uno Hedin, IK Bele Barkarby 
2005 Arne Persson, IFK Lund 
2006 Uno Hedin, Bele Barkarby IF
2007 Ingvar Johnsson, Olofströms BTK 
2008 Ingvar Johnsson, Olofströms BTK
2009 Bo Thorinsson, IF Ifo 
2010 Sven-Olof Kratz, Vadstena BTK 
2011 Bo Thorinsson, IF Ifo 
2012 Bo Thorinsson, IF Ifo 
2013 Hans Johansson, Spånga Tennis- och BTK
2014 Göran Ekström, BTK Linné 
2015 Lennart Björk, KFUM Norrköping
2016 Göran Allvin, Arboga BTK
2017 Nosrat Safai, KFUM Stocksund IA
2018 Arvi Grapenhed, BTK Safir
2019 Hans Kroon, Boo KFUM IA

Herrar 75 (Pensionärs-SM, 1994-01)

1994 Ebbe Nilsson, IF Norcopensarna
1995 Oskar Granqvist, Tellus
1996 Gunnar Boberg, Hässelby BTK
1997 Svante Thorsell, Halmstads SK
1998 Svante Thorsell, Halmstads SK
1999 Uppgift saknas
2000 Rune Forsberg, Spånga BTK
2001 Curt Österholm, Stockholms-Postens IK

Herrar 75  (2002-18)

2002 Rune Forsberg, Spånga BTK
2003 Curt Österholm, Stockholms-Postens IK 
2004 Glenn Kindstedt, IK Urania 
2005 Lennart Berglund, Byttorps IF
2006 Glenn Kindstedt, IK Urania 
2007 Uno Hedin, Bele-Barkarby IF 
2008 Uno Hedin, Bele Barkarby BTF
2009 Uno Hedin, Bele Barkarby BTF
2010 Uno Hedin, Bele Barkarby BTF
2011 Ingvar Johnsson, Olofströms BTK 
2012 Ingvar Johnsson, Olofströms BTK 
2013 Per Magnusson, Mariedals IK 
2014 Bo Torinsson, IF Ifo
2015 Sven Olof Kratz, Vadstena BTK
2016 Bo Thorinsson, IF Ifo
2017 Bo Thorinsson, IF Ifo
2018 Bo Thorinsson, IF Ifo
2019 Åke Berg, Tullinge TP BTK

Herrar 80 (Pensionärs-SM, 1994-01)

1994 Isse Larsson, Hässelby BTK
1995 Isse Larsson, Hässelby BTK
1996 Ebbe Nilsson, IF Norcopensarna
1997 Ebbe Nilsson, IF Norcopensarna
1998 Oscar Granqvist, IK Tellus
1999 Uppgift saknas
2000 Ebbe Nilsson, IF Norcopensarna
2001 Ebbe Nilsson, IF Norcopensarna

Herrar 80 (2002-)

2002 Svante Thorsell, Skedals BTK 
2003 Gösta Nimmerfors, BTK Linné 
2004 Svante Thorsell, Skedala BTK 
2005 Tord Östner, Spånga TBK
2006 Rune Forsberg, Spånga TBK 
2007 Rune Forsberg, Spånga TBK 
2008 Rune Forsberg, Spånga TBK 
2009 Glenn Kindstedt, IK Urania 
2010 Rune Forsberg, Spånga TBK 
2011 Glenn Kindstedt, IK Urania
2012 Uno Hedin, Spånga TBTK 
2013 Uno Hedin, Spånga TBTK 
2014 Arne Persson, IFK Lund 
2015 Arne Persson, IFK Lund
2016 Kenneth Lönnberg, Särö IK
2017 Toni Borg Arboga, BTK
2018 Ingvar Johnsson, Kyrkhults BTK
2019 Bo Torinsson, IF Ifo

Herrar 85 (Pensionärs-SM)

1994 Georg Hieronymus, Göteborg

Herrar 85 (2013-)

2013 Jan Ekberg, KF Grå Pantrarna i Gävle
2014 Spelades ej
2015 Glenn Kindstedt, KFUM Norrköping
2016 Spelades ej
2017 Uno Hedin, Spånga TBK
2018 Uno Hedin, Spånga TBK
2019 Ola Lagerkvist, Hässelby Pensionärers BTK

Damer 30 (1991-16)

1991 Ann-Christin Edman, Råå BTK
1992
Milijana Gajic, Gezeta BTK
1993 Gunilla Lindström, Enskede BOPS
1994 Anita Jonsson, Mölndals BTK
1995 Birgitta Rådberg-Strand, Vänersborgs BTK
1996 Gunnel Borgström, Tvååkers BTK
1997 Ulrika Hansson, Borlänge BTK
1998 Lena Johnsson, Olofsrtröms BTK
1999 Ulrika Hansson, Rönninge SK
2000 Lena Söderlund, BTK Stratos
2001 Britt-Marie Lähdet, Kebnekaise BTK
2002 Barbro Wiktorsson, Rönninge SK
2003 Sonja Sukarén, Bele-Barkarby IF-bordtennis
2004 Ulrika Hansson, Rönninge SK
2005 Lena Johnsson, Olofströms BTK
2006 Linda Almgren, Vrena IF
2007 Linda Almgren, Vrena IF
2008 Lena Persson, Riddaren BTK
2009 Yuexia Wang Fridén, Ljungsbro BTK
2010 Yuexia Wang Fridén, IF Norcopensarna
2011 Yuexia Wang Fridén, IF Norcopensarna
2012 Elsa Ekman, Vrena IF
2013 Annimari Bölenius, Spårvägens BTK
2014 Sofia Westholm, IK Juno
2015 Angelica Persson, Malmö IF
2016 Caroline Wersäll, Varbergs BTK

Yngre Oldgirls (Damer 35, 1971-86)

1971 Siv Petersson, Stockholms Spårvägars GoIF
1972 Siv Petersson, Stockholms Spårvägars GoIF
1973 Siv Petersson, Stockholms Spårvägars GoIF
1974 Birgitta Tegner-Larsson, Vänersborgs BTK
1975 Birgitta Tegner-Larsson, Vänersborgs BTK
1976 Birgitta Tegner-Larsson, Vänersborgs BTK
1977 Birgitta Tegner-Larsson, Vänersborgs BTK
1978 Birgitta Tegner-Larsson, Vänersborgs BTK
1979 Birgitta Tegner-Larsson, Vänersborgs BTK
1980 Ann-Charlotte Borg, Stockholms Godtemplares IF
1981 Marita Neidert, Stockholms Spårvägars GoIF
1982 Ann-Charlotte Borg, Stockholms Godtemplares IF
1983 Birgitta Rådberg, Solna BTK
1984 Birgitta Rådberg, Stockholms Spårvägars GoIF
1985 Birgitta Rådberg, Vänersborgs BTK
1986 Birgitta Rådberg, Vänersborgs BTK

Damer 35 (1987-89, 1992)

1987 Birgitta Rådberg, Vänersborgs BTK
1988 Birgitta Rådberg, Vänersborgs BTK
1989 Birgitta Tegner, Stenungsunds IF
1992 Birgitta Rådberg-Strand, Vänersborgs BTK

Damer 40 (1987-)

1987 Wanja Wannehed, Rimbo IF
1988 Birgitta Rådberg, Vänersborgs BTK
1989 Birgitta Rådberg, Vänersborgs BTK
1990 Birgitta Rådberg, Vänersborgs BTK
1991 Birgitta Rådberg-Strand, Vänersborgs BTK
1992 Birgitta Rådberg-Strand, Vänersborgs BTK
1993 Birgitta Rådberg-Strand, Norrköpings BTK
1994 Birgitta Rådberg-Strand, Vänersborgs BTK
1995 Birgitta Rådberg-Strand, Vänersborgs BTK
1996 Birgitta Rådberg, Ärtemarks IF
1997 Gunilla Lindström, Solna BTK
1998 Birgitta Olsson, Ulricehamns IF
1999 Birgitta Olsson, Ulricehamns IF
2000 Birgitta Rådberg, Vänersborgs BTK
2001 Birgitta Olsson, Trollhättans BTK
2002 Birgitta Olsson, Trollhättans BTK
2003 Birgitta Rådberg-Gustavi, Vänersborgs BTK
2004 Ann Dönell Mårtensson, BTK Linné
2005 Ingela Wallin, Trollhättans BTK
2006 Gunilla Lindström, Solna BTK
2007 Ann Dönell Mårtensson, BTK Linné
2008 Lena Johnsson, Olofströms BTK
2009 Yuexia Wang Fridén, Ljungsbro BTK
2010 Yuexia Wang Fridén, IF Norcopensarna
2011 Yuexia Wang Fridén, IF Norcopensarna
2012 Lena Johnsson, Spånga TBK
2013 Yuexia Wang Fridén, IF Norcopensarna
2014 Barbro Wiktorsson, IK Juno
2015 Yuexia Fridén, IF Norcopensarna
2016 Lena Johnsson, Kvarnby AK
2017 Yuexia Wang Fridén, IF Norcopensarna-Fridtuna
2018 Linda Almgren, BTK Linné
2019 Helena Johansson, LinnePartille PK

Äldre Oldgirls (Damer 45, 1984-86)

1984 Wanja Wannehed, Rimbo IF 
1985 Wanja Wannehed, Rimbo IF
1986 Wanja Wannehed, Rimbo IF

Damer 45 (2018-)

2018 Annie Blomqvist, IFK Täby BTK
2019 Anna-Carin Ahlquist, FK Österåkers BTK

Damer 50 (1987-)

1987 Wanja Wannehed, Rimbo IF
1988 Wanja Wannehed, Rimbo IF
1989 Wanja Wannehed, Rimbo IF
1990 Birgitta Tegner, Stenungsunds IF
1991 Birgitta Tegner, Stenungsunds IF
1992 Birgitta Tegner, Bohus IF
1993 Birgitta Tegner, Uddevalla BTK
1994 Birgitta Tegner, Melleruds BTK
1995 Wanja Wannehed, Rimbo BTK
1996 Marita Neidert, Melleruds BTK
1997 Marita Neidert, Melleruds BTK
1998 Lotta Borg, Spånga BTK
1999 Wanja Wannehed, Rimbo BTK
2000 Birgitta Rådberg, Vänersborgs BTK
2001 Birgitta Rådberg, Vänersborgs BTK
2002 Birgitta Rådberg-Gustavii, Vänersborg BTK
2003 Birgitta Rådberg-Gustavi, Vänersborgs BTK
2004 Birgitta Rådberg, Vänersborgs BTK
2005 Lotta Borg, Spånga TBK
2006 Gunilla Lindström, Solna BTK
2007 Ligia Olsson, Olofströms BTK
2008 Lotta Borg, Spånga TBK
2009 Lisbeth Oskarsson, Tävelsås BTK
2010 Lisbeth Oscarsson, Dänningelanda BTK
2011 Marita Neidert, Falkenbergs BTK
2012 Ann Dönell Mårtensson, BTK Linné
2013 Yuexia Wang Fridén, IF Norcopensarna
2014 Yuexia Wang Fridén, IF Norcopensarna
2015 Yuexia Wang Fridén, IF Norcopensarna
2016 Yuexia Wang Fridén, IF Norcopensarna-Fridtuna
2017 Yuexia Wang Fridén, IF Norcopensarna-Fridtuna
2018 Yuexia Wang Fridén, IF Norcopensarna-Fridtuna
2019 Yuexia Wang Fridén, IF Norcopensarna-Fridtuna

Damer 55 (2018-)

2018 Yuexia Wang Fridén, IF Norcopensarna-Fridtuna
2019 Yuexia Wang Fridén, IF Norcopensarna-Fridtuna

Damer 60 (1988-)

1988 Reina Wetterström, Torps GoIF
1989 Reina Wetterström, Torps GoIF
1991 Reina Wetterström, Torps GoIF
1992 Reina Wetterström, Torps GoIF
1993 Reina Wetterström, Torps GoIF
1994 Reina Wetterström, Torps GoIF
1995 Wanja Wannehed, Rimbo BTK
1996 Wanja Wannehed, Rimbo BTK
1997 Wanja Wannehed, Rimbo BTK
1998 Wanja Wannehed, Rimbo BTK
1999 Birgitta Tegner, Melleruds BTK
2000 Wanja Wannehed, Rimbo BTK
2001 Spelades ej
2002 Wanja Wannehed, Rimbo BTK
2004 Ingegärd Freinert, Trollhättans BTK
2005 Lotta Borg, Spånga TBK
2006 Marita Nejdert, Falkenbergs BTK
2007 Marita Neidert, Falkenbergs BTK
2008 Marita Neidert, Falkenbergs BTK
2009 Anita Andersson, BTK Rekord
2010 Anita Andersson, BTK Rekord
2011 Marita Neidert, Falkenbergs BTK
2012 Anita Andersson, BTK Rekord
2013 Anita Andersson, BTK Rekord
2014 Anita Andersson, Åstorps BTK
2015 Birgitta Olsson, Trollhättans BTK
2016 Birgitta Olsson, Trollhättans BTK
2017 Wivika Andermo, Hammarby
2018 Lena Andersson, Trollhättans BTK
2019 Stina Andersson, PitePingis BTF

Damer 65 (Pensionärs-SM, 1994-01)

1994 Reina Wetterström, Torps GoIF
1995 Reina Wetterström, Torps GoIF
1996 Marianne Brunsjö-Åstedt, Linköping
1997 Barbro Boström, Ödeborgs IF
1998 Reina Wetterström, Torps GoIF
1999  Uppgift saknas
2000 Wanja Wannehed, Rimbo BTK
2001 Wanja Wannehed, Rimbo BTK

Damer 65 (2002-)

2002 Wanja Wannehed, Rimbo BTK
2003 Birgit Jönsson, Varbergs BTK
2004 Birgit Jönsson, Varbergs BTK
2005 Ingegärd Freinert, Trollhättans BTK
2006 Ingegärd Freinert, Trollhättans BTK
2007 Ingegärd Freinert, Trollhättans BTK
2008 Ingegärd Freinert, Trollhättans BTK
2009 Lotta Borg, Spånga TBK
2010 Ulla Dovblad, Torslanda IK
2011 Anita Andersson, BTK Rekord
2012 Anita Andersson, BTK Rekord
2013 Anita Andersson, BTK Rekord
2014 Marita Neidert, Falkenbergs BTK
2015 Anita Andersson, BTK Rekord
2016 Anita Andersson, BTK Rekord
2017 Anita Andersson, BTK Rekord
2018 Anita Andersson, BTK Rekord
2019 Birgitta Olsson, Trollhättans BTK

Damer 70 (1992-)

1992 Inez Närting, Fältöverstens BTK
1993 Gunhild Constantin, Ödeborgs IF
1992 Inez Närting, Fältöverstens BTK
1993 Gunhild Constantin, Ödeborgs IF
1994 Gunhild Constantin, Ödeborgs IF
1995 Gunhild Constantin, Ödeborgs IF
1996 Uppgift saknas
1997 Uppgift saknas
1998  Spelades ej
1999 Uppgift saknas
2000 Uppgift saknas
2001 Uppgift saknas
2002 Spelades ej
2003 Barbro Broström, Ödeborgs 
2004 Uppgift saknas
2005 Siv Eriksson, Varbergs BTK
2006 Uppgift saknas
2007 Uppgift saknas 
2008 Siv Eriksson, Varbergs BTK
2009 Siv Eriksson, Varbergs BTK
2010 Ingegärd Freinert, Trollhättans BTK
2011 Ingegärd Freinert, Trollhättans BTK
2012 Ingegärd Freinert, Trollhättans BTK
2013 Monika Maul, Hässelby Pensionärers BTK
2014 Monika Maul, Hässelby Pensionärers BTK
2015 Ulla Dovblad, Torslanda IK
2016 Anita Andersson, BTK Rekord
2017 Anita Andersson, BTK Rekord
2018 Anita Andersson, BTK Rekord
2019 Anita Andersson, BTK Rekord

Damer 75 (Pensionärs-SM, 1994-01)

1994 Inez Närting, Fältöverstens BTK
1995 Uppgift saknas
1996 Uppgift saknas
1997 Uppgift saknas
1998 Inez Närting, Fältöverstens BTK
1999 Uppgift saknas
2000 Marianne Brunsjö-Åstedt, Linköping 
2001 Gunhild Constantin, Ödeborgs IF

Damer 75 (2002-)

2002 Marianne Brunsjö-Åstedt, Linköpings HIF
2003 Gunhild Constantin, Ödeborgs IF
2004 Britt Skogh, PBK Göteborg
2005 Maj-Britt Larsson, PBK Göteborg
2006 Ragnhild Lundberg, Hässelby PBK,
2007 Ragnhild Lundberg, Hässelby PBK
2008 Ragnhild Lundberg, Hässelby PBK
2009 Siv Eriksson, Varbergs BTK
2010 Siv Eriksson, Varbergs BTK
2011 Siv Eriksson, Varbergs BTK
2012 Ragnhild Lundberg, Hässelby PBK
2013 Britt Nilsson, Pensionärernas BTK
2014 Siv Ericsson, Varbergs BTK
2015 Ingegärd Freinert, Trollhättans BTK
2016 Ingegärd Freinert, Trollhättans BTK
2017 Monika Maul, Hässelby Pensionärers BTK
2018 Monika Maul, Hässelby Spånga TBK

DUBBEL

Herrdubbel 30 (1990-16)

1990 Ulf Kihlman/Ingemar Söderberg, Darby/Mörrums GoIS
1991 Cay Tegnér/Stefan Wallin, Åkarps BTK
1992 Tommy Jacobsson/Peter Ketola, Norrköpings BTK
1993 Peter Haglund/Mikael Karlsson, Lyckeby BTK
1994 Stellan Jeansson/Anders Johansson, BTK Warta/Bålsta BTK
1995 Peter Gripler/Brian Masters, Istrums SK
1996 Peter Fyrberg/Peter Gripler, Norrköpings BTK/Istrums SK
1997 Peter Gripler/Jonny Åkesson, Istrums SK/BTK Rekord
1998 Tommy Johansson/Göran Wranå, BTK Enig,
1999 Mats Källberg/Lars Millbert, Årsta BTK
2000 Uppgift saknas
2001 Mats Källberg/Ola Nyström, Falu BTK
2002 Tomas Comstedt/Göran Wranå, Läckeby BTK/BTK Enig
2003 Mats Källberg/Ola Nyström, Falu BTK
2004 Peter Haglund/Tomas Norberg, Lyckeby BTK/Höganäs BTK
2005 Johan Björklund/Mikael Mattiasson, Mariedals IK/Kävlinge BTK
2006 Thomas Dahlström/Dick Nyström, BTK Enig
2007 Anders Karlsson/Clas-Henrik Wallgren, Lerums BTS
2008 Mats Källberg/Per-Anders Källberg, Spårvägens BTK/Falu BTK
2009 Glenn Davidsson/Tomas Norberg, Höganäs BTK
2010 Jens Karlsson/Henrik Rosvall, Norrtulls SK/Kalmar BTK
2011 Niklas Andersson/Johan Nicklasson, Lessebo BTK
2012 Lars Jarlebrand/Pascal Kindblad, SK Frigg 
2013 Alexander Drugge/Jonas Nordin, Solna BTK
2014 Fredrik Håkansson/Andreas Ljones, Halmstad BTK/Råda-Hindås BTK
2015 Thomas Dahlström/Niklas Johansson, Kalmar BTK
2016 Andreas Engblom/Daniel Engblom, KFUM Kristianstad BTF

Herrdubbel Yngre Oldboys (Herrdubbel 35)

1965 Per-Olov Croneryd/Bengt Jonsson, IF Norcopensarna/Ringarums AIK
1966 Olle Karlsson/Glenn Kindstedt, IF Saab/Finspångs AIK
1967 Olle Karlsson/Glenn Kindstedt, IF Saab/Fridtuna AIK
1968 Tage Flisberg/Björne Mellström, Tranås BTK/Mariestads BoIS
1969 Alf Carlsson/Bengt Nicander, IK Urania
1970 Uno Hedin/Curt Österholm, IK Bele/Boo KFUM
1971 Tony Larsson/Arne Persson, Melleruds TK/LUGI
1972 Tony Larsson/Björne Mellström, Melleruds TK/Boo KFUM
1973 Tony Larsson/Björne Mellström, Melleruds BTK/Boo KFUM
1974 Tony Larsson/Björne Mellström, Melleruds BTK/Boo KFUM
1975 Arne Persson/Per Stenson, LUGI/Luleå SK
1976 Bertil Carlsson/Per Stenson, BTK Rekord/Luleå SK
1977 Toni Borg/Tony Larsson, Arboga BTK/Melleruds BTK
1978 Toni Borg/Tony Larsson, Arboga BTK/Melleruds BTK
1979 Uno Hedin/Lars-Åke Johnsson, IK Bele/GIF Linden
1980 Arne Persson/Josef Skultety, Åkarps BTK
1981 Kent Nilsson/Jörgen Rosberg, Råcksta SK/Fridtuna IF
1982 Kent Nilsson/Jörgen Rosberg, Råcksta SK/Fridtuna IF
1983 Lars-Sverre Andersson/Kjell Johansson, Gunnilse IS/Mölndals BTK
1984 Kent Nilsson/Jörgen Rosberg, Blackeberg SK/Fridtuna IF
1985 Lars-Sverre Andersson/Mikael Svensson, Gamla Ullevi BTK/Mölndals BTK
1986 Lars-Sverre Andersson/Mikael Svensson, Gamla Ullevi BTK/Mölndals BTK

Herrdubbel 35 (1987-89, 1992)

1987 Göran Allvin/Jörgen Rosberg, Hallstahammars BTK/Fridtuna IF,
1988 Lars-Sverre Andersson/Mikael Svensson, Gamla Ullevi BTK/Partille IF
1989 Lars-Sverre Andersson/Mikael Svensson, BTK Linné/Partille IF, 
1992 Arvi Grapenhed/Hans Åkervall, BTK Triss/Blentarps SK

Herrdubbel 40 (1988-)

1988 Josef Skultety/Hans Åkervall, Åkarps BTK
1989 Josef Skultety/Hans Åkervall, Åkarps BTK
1990 Lars-Sverre Andersson/Mikael Svensson, BTK Linné/Partille PK
1991 Arvi Grapenhed/Hans Åkervall, BTK Triss/Blentarps SK
1992 Arvi Grapenhed/Hans Åkervall, BTK Triss/Blentarps SK
1993 Ingemar Söderberg/Hans Åkervall, Mörrums GoIS/Blentarps SK
1994 Arvi Grapenhed/Hans Åkervall, BTK Triss/Blentarps SK
1995 Arvi Grapenhed/Hans Åkervall, BTKL Triss/Blentarps SK
1996 Arvi Grapenhed/Hans Åkervall, BTK Safir/Malmö FF
1997 Arvi Grapenhed/Hans Åkervall, BTK Safir/Blentarps SK
1998 Benny Lundberg/Dennis Pettersson, SK Höjden
1999 Lars Arnqvist/Göran Skogsberg, Istrums SK
2000 Lars Arnqvist/Göran Skogsberg, Istrums SK
2001 Peter Arfwedsson/Michael Svensson, Solna BTK
2002 Jan-Håkan Svensson/Ingemar Söderberg, Vadsbro IF/Mörrums BTK
2003 Mikael Karlsson/Hans Thalin, Lyckeby BTK
2004 Mikael Karlsson/Hans Thalin, Lyckeby BTK
2005 Anders Johansson/Bo Lindmark, Spårvägens BTK
2006 Glenn Andersson/Bo-Göran Ek, Mölndals BTK/BTK Warta
2007 Glenn Andersson/Bo-Göran Ek, Mölndals BTK/BTK Warta
2008 Thomas Eriksson/Gert Klang, Linköpings PK
2009 Thomas Eriksson/Gert Klang, Linköpings PK 
2010 Jonas Lindqvist/Lars Millbert, Riddaren BTK
2011 Mikael Karlsson/Michael Källén, Lyckeby BTK/Lindsdals IF
2012 Tomas Comstedt/Magnus Holmerin, BTK Enig 
2013 Mikael Appelgren/Tommy Bergman, Spårvägens BTK/IFK Täby BTK
2014 Thomas Comstedt/Magnus Holmerin, Lyckeby BTK/BTK Enig
2015 Thomas Comstedt/Magnus Holmerin, Lyckeby BTK/BTK Enig
2016 Tomas Köszegi/Mikael Mattiasson, Kvarnby AK
2017 Tomas Köszegi/Mikael Mattiasson, Kvarnby AK
2018 Tomas Köszegi/Mikael Mattiasson, Kvarnby AK
2019 Marcus Andersson/Thomas Beckman, KFUM Stocksund IA

Herrdubbel Äldre Oldboys (Herrdubbel 45, 1968-86)

1968 Torsten Berggren/Arne Neidenmark, Stockholms Spårvägars GIF
1969 Torsten Berggren/Arne Neidenmark, Stockholms Spårvägars GIF
1970 Torsten Berggren/Arne Neidenmark, Stockholms Spårvägars GIF
1971 Olle Carlsson/Weine Fredriksson, IF Saab
1972 Olle Carlsson/Weine Fredriksson, IF Saab
1973 Olle Carlsson/Weine Fredriksson, IF Saab
1974 Sven-Gunnar Björk/Curt Österholm, Steglinge BTK/Boo BTK
1975 Olle Carlsson/Glenn Kindstedt, IF Saab/IF Norcopensarna
1976 Olle Carlsson/Glenn Kindstedt, IF Saab/IF Norcopensarna
1977 Olle Carlsson/Glenn Kindstedt, IF Saab/IF Norcopensarna
1978 Uno Hedin/Arne Persson, IK Bele/Åkarps BTK
1979 Uno Hedin/Arne Persson, IK Bele/Åkarps BTK
1980 Uno Hedin/Arne Persson, IK Bele/Åkarps BTK
1981 Uno Hedin, Järfälla BTK/Arne Persson, Åkarps BTK
1982 Bertil Norlin/Arne Persson, Åkarps BTK
1983 Arne Persson/Josef Skultety, Åkarps BTK
1984 Tony Larsson/Björne Mellström, Fåglums IF/Orminge BTK
1985 Toni Borg/Per Magnusson, Fellingsbro BTK/Fåglums IF
1986 Toni Borg/Per Magnusson, Fellingsbro BTK/Mariestads BoIS

Herrdubbel 45 (2018-)

2018 Peter Hedram/Mats Källberg, BTK Dalen/Falu BTK
2019 Jonas Ahlgren/Mats Källberg, Tyresö BTK/Falu BTK

Herrdubbel 50 (1987-)

1987 Toni Borg/Arne Persson, Fellingsbro BTK/Anox BTK
1988 Toni Borg/Per Magnusson, Fellingsbro BTK/Mariestad
1989 Arne Persson/Josef Skultety, LUGI/Åkarps BTK
1990 Arne Persson/Josef Skultety, LUGI/Åkarps BTK
1991 Arne Persson/Josef Skultety, LUGI/Åkarps BTK
1992 Toni Borg/Per Magnusson, Fellingsbro BTK/Mariedals IK
1993 Toni Borg/Per Magnusson, Fellingsbro BTK/Mariedals IK
1994 Arne Persson/Josef Skultety, LUGI/Blentarps SK
1995 Lennart Magnusson/Per Magnusson, Kalmar BTK/Mariedals IK
1996 Göran Allvin/Toni Borg, Hallstahammars BTK/Fellingsbro BTK
1997 Björn Andersson/Lars Arnqvist, Trollhättans BTK/Istrums SK
1998 Arvi Grapenhed/Hans Åkervall, BTK Safir/Söderkulla
1999 Lennart Engström/Nosrat Safari, Vällingby SK
2000 Arvi Grapenhed/Hans Åkervall, BTK Safir/Malmö FF
2001 Arvi Grapenhed/Hans Åkervall, BTK Safir/Malmö FF
2002 Arvi Grapenhed/Hans Åkervall, BTK Safir/Malmö FF
2003 Arvi Grapenhed/Hans Åkervall, BTK Safir/Malmö FF
2004 Lars Arnqvist/Göran Skogsberg, Istrums BTK
2005 Arvi Grapenhed/Hans Åkervall, BTK Safir/Söderkulla BTK
2006 Arvi Grapenhed/Hans Åkervall, BTK Safir/Västerviks BTK
2007 Håkan Svensson/Ingemar Söderberg, Västerås BTK/Mörrums GoIS
2008 Thomas Andersson/Göran Skogsberg, Töreboda BTK
2009 Kurt Larsson/Thomas Pettersson, Ängby SK
2010 Dan Lagerlöf/Anders Åkerström, Hallstahammars BTK/BTK Safir
2011 Markku Kivistö/Per-Åke Rubensson, Rotebro BTK
2012 Anders Johansson/Bo Lindmark, Back BTK
2013 Anders Johansson/Bo Lindmark, Back BTK
2014 Peter Haglund/Mikael Karlsson, Lyckeby BTK
2015 Mikael Appelgren/Tommy Bergman, Spårvägens BTK/Järfälla BTF
2016 Thomas Eriksson/Gert Klang, Stockholms-Postens IK
2017 Tomas Bennborn/Johan Mellnäs, IFK Österåkers BTK
2018 Glenn Davidsson/Jonny Åkesson, Allerums GIF
2019 Magnus Kilander/Göte Svensson, BTK Safir

Herrdubbel Veteraner (Herrdubbel 55, 1973-86)

1973 Liss Larsson/Gunnar Londré, Norrby IF
1974 Liss Larsson/Gunnar Londré, Norrby IF
1975 Sixten Forss/Ebbe Nilsson, IK Urania
1976
 Tage Flisberg/Gunnar Londré, Tranås BTK/Norrby IF
1977 Tage Flisberg/Gunnar Londré, Tranås BTK/Vänersborgs BTK
1978 Allan Constantin/Börje Hjalmarsson, Ödeborg/Kroppefjäll
1979 Stig Nilsson/Gösta Nimmerfors, Järna BTK/IF Ifo
1980 Rune Rosberg/Curt Österholm, Helenelunds IK/Reymersholms IK
1981 Olle Carlsson/Stig Nilsson, IF Saab/Järna BTK
1982 Olle Carlsson/Stig Nilsson, BTK Safarm/Järna BTK
1983 Rune Forsberg/Arnold Lantz, Ulvsunda IF/BTK Telje
1984 Glenn Kindstedt/Curt Österholm, Norco BTK/Stockholms-Postens IF
1985 Glenn Kindstedt/Curt Österholm, Norco BTK/Stockholms-Postens IF
1986 Glenn Kindstedt/Curt Österholm, Norco BTK/Stockholms-Postens IK

Herrdubbel 55 (2018-)

2018 Lasse Ericsson/Ulf Karlsson, Västerås BTK/Stockholms-Postens IK
2019 Mikael Larsson/Joakim Nässén, Back BTK

Herrdubbel 60 (1987-)

1987 Rune Forsberg/Arnold Lantz, Ulvsunda IF/BTK Telje
1988 Alf Carlsson/Curt Österholm, Wartaiterna/Stockholms-Postens IK
1989 Alf Carlsson/Curt Österholm, Wartaiterna/Stockholms-Postens IK
1990 Alf Carlsson/Curt Österholm, BTK Warta/Stockholms-Postens IK
1991 Alf Carlsson/Curt Österholm, BTK Warta/Stockholms-Postens IK
1992 Rune Forsberg/Curt Österholm, IK Sigtuna/Stockholms-Postens IK
1993 Rune Forsberg/Curt Österholm, Sigtuna BTK/Stockholms-Postens IK
1994 Glenn Kindstedt/Arne Persson, IF Norcopensarna/LUGI
1995 Rune Forsberg/Curt Österholm, Sigtuna BTK/Stockholms-Postens IK
1996 Georg Karlsson/Arne Persson, Stockholms-Postens IK/LUGI
1997 Toni Borg/Glenn Kindstedt, Köpings BTK/IF Norcopensarna
1998 Toni Borg/Per Magnusson, Köpings BTK/Mariedals IK
1999 Bo Thorinsson/Hans Westling, IF Ifo
2000 Toni Borg/Per Magnusson, Köpings BTK/Mariedals IK
2001 Toni Borg/Per Magnusson, Köpings BTK/Mariedals IK
2002 Hans Johansson/Björn Wessman, Spånga BTK
2003 Ove Nilsson/Janne Olofsson, IF Ifö/Särö
2004 Hans Johansson/Björn Wessman, Spånga BTK
2005 Göran Allvin/Lennart Björk, Hallstahammars BTK/Finspångs AIK
2006 Göran Allvin/Lennart Björk, Hallstahammars BTK/Finspångs AIK
2007 Göran Allvin/Lennart Björk, Hallstahammars BTK/Finspångs AIK
2008 Arvi Grapenhed/Göran Skogsberg, BTK Safir/Skövde FK
2009 Arvi Grapenhed/Hans Åkervall, BTK Safir/Västerviks BTK
2010 Jan Forsling/Göran Skogsberg, Västerviks BTK/Skövde BTK
2011 Arvi Grapenhed/Göran Skogsberg, BTK Safir/Skövde FK
2012 Arvi Grapenhed/Göran Skogsberg, BTK Safir/Skövde FK 
2013 Arvi Grapenhed/Göran Skogsberg, BTK Safir/Skövde FK
2014 Arvi Grapenhed/Göran Skogsberg, BTK Safir/Skövde PK
2015 Per Svensson/Ingemar Söderberg, Partille BTK/Kyrkhults BTK
2016 Göran Aldvik/Thomas Pettersson, Spårvägens BTK/Ängby SK
2017 Göran Aldvik/Thomas Pettersson, Boo KFUM IA/Ängby SK
2018 Dan Lagerlöf/Anders Åkerström, Västerås BTK/BTK Safir
2019 Dan Lagerlöf/Anders Åkerström, Västerås BTK/BTK Safir

Herrdubbel 65 (2001-)

2001 Ingvar Johansson/Göran Winge, Olofströms BTK/Hedemora BTK
2002 Ralf Eklöf/Erik Rolf Wilhelmsson, Uppsala Östra BK/Ljusdals BTK
2003 Toni Borg/Per Magnusson, Köpings BTK/Mariedals IK
2004 Bo Thorinsson/Hans Westling, IF Ifo
2005 Toni Borg/Per Magnusson, Köpings BTK/Mariedals IK
2006 Hans Johansson/Björn Wessman, Spånga TBK
2007 Bo Thorinsson/Hans Westling, IF Ifo
2008 Ove Nilsson/Jan-Eric Olofsson, IF Ifo/Särö IK
2009 Sven-Olof Kratz/Björn Wessman, Vadstena BTK/Spånga TBK
2010 Göran Ekström/Lars Karlsson, BTK Linné
2011 Göran Allvin/Lennart Björk, Hallstahammars BTK/IF Norcopensarna
2012 Nils Billing/Christer Blom, Falkenbergs BTK/BTK Serve 
2013 Göran Allvin/Lennart Björk, Arboga BTK/KFUM Norrköping BTK
2014 Nosrat Safai/Thomas Samuelsson, IFK Täby BTK
2015 Arvi Grapenhed/Göran Skogsberg, BTK Safir/Skövde PK
2016 Arvi Grapenhed/Göran Skogsberg, BTK Safir/Skövde PK
2017 Arvi Grapenhed/Göran Skogsberg, BTK Safir/Skövde PK
2018 Arvi Grapenhed/Göran Skogsberg, BTK Safir
2019 Arvi Grapenhed/Göran Skogsberg, BTK Safir

Herrdubbel 70 (Pensionärs-SM, 1994-00)

1994 Stig Nilsson/Gösta Nimmerfors, Saab BTK/IF Ifo
1995 Rune Forsberg/Curt Österholm, Sigtuna IF/Stockholms-P IK
1996 Eiton Hildesson/Bertil Kroon, Pensionärernas BK 
1997 Knut Henriksson/Tage Lundqvist, Västerås BTK/IF Ifo 
1998 Knut Henriksson/Tage Lundqvist, Västerås BTK/IF Ifo 
2000 Carl-Bertil Berg/Glenn Kindstedt, Saab BTK/IF Norcopensarna

Herrdubbel 70 (1990-)

1990 Torsten Berggren/Olof Blomqvist, Spårvägens BTK/Ulvsunda IF
1991 Ebbe Nilsson/Kurt Pettersson, IF Norcopensarna
1992 Torsten Berggren/Arne Neidenmark, Pensionärernas Södra
1993 Olof Blomqvist/Arne Neidenmark, Spårvägens Veteran-BTK
1996 Rune Forsberg/Curt Österholm, Sigtuna IF/Stockholms-Postens IK
1997 Rune Forsberg/Curt Österholm, IK Bele/Stockholms-Postens IK
1998 Allan Dahlgren/Arnold Lantz, Falkenbergs BTK/BTK Telje
1999 Glenn Kindstedt/Curt Österholm, IF Norcopensarna/Stockholms-Postens IK
2000 Glenn Kindstedt/Curt Österholm, IF Norcopensarna/Stockholms-Postens IK
2001 Glenn Kindstedt/Curt Österholm, IF Norcopensarna/Stockholms-Postens IK
2002 Glenn Kindstedt/Harrias Mathiasson, IK Urania/BTK Warta
2003 Glenn Kindstedt/Harris Mathiasson, IK Urania/BTK Warta
2004 Glenn Kindstedt/Harris Mathiasson, IK Urania/BTK Warta
2005 Rolf Aderö/Bong Chul-Lee, Spånga TBK
2006 John Helgesson/Kenneth Lönnberg, Lerkils IF/Särö IK
2007 John Helgesson/Kenneth Lönnberg, Lerkils IF/Särö IK
2008 Toni Borg/Per Magnusson, Arboga BTK/Mariedals IK
2009 Bo Thorinsson/Hans Westling, IF Ifo
2010 Toni Borg/Per Magnusson, Arboga BTK/Mariedals IK
2011 Hans Fredén/Ove Nilsson, Vaggeryds BTK/IF Ifo
2012 Jan-Eric Olofsson/Bo Thorinsson, Särö IK/IF Ifo 
2013 Hans Fredén/Ove Nilsson, Vaggeryds BTK/IF Ifo
2014 Göran Ekström/Torsten Lager, BTK Linné/Mörrums GoIS BTK
2015 Göran Ekström/Torsten Lager, BTK Linné/Mörrums GoIS BTK
2016 Carl-Olof Jagebro/Åke Karlsson, Varbergs BTK/BTK Linné
2017 Göran Ekström/Torsten Lager, BTK Linné/Mörrums GoIS BTK
2018 Georg Holmqvist/Sven-Inge Jönsson, ASllerums GIF
2019 Lennart Björk/Leif Pettersson, IF Norcopensarna-Fridtuna 

Herrdubbel 75 (Pensionärs-SM, 1994-01)

1994 Oskar Granqvist/Ebbe Nilsson, Tellus/IF Norcopensarna 
1995 
Ebbe Nilsson/Kurt Pettersson, IF Norcopensarna 
1996
Nils Härnström/Calle Wihlborg, Spårvägens Veteran BTK 
1997 
Olle Blomkvist/Ebbe Nilsson, Spårvägens Veteran BTK/IF Norcop
1998 
Gösta Nimmerfors/Svante Thorsell, IF Ifo/Halmstads SK 
2000 
Kjell Dahlman/Rune Forsberg, Spårvägens Veteran BTK/Spånga TBK 
2001 Bertil Kroon/T. Persson, Pensionärernas BTK

Herrdubbel 75 (2002-)

2002 Ellton Hildesson/Gösta Nimmerfors, BTK Linné
2003 Kjell Dahlman/Rune Forsberg, Spårvägens Veteran-BTK/Spånga TBK
2004 Kjell Dahlman/Rune Forsberg, Spårvägens Veteran BTK/Spånga TBK
2005 Glenn Kindstedt/Harris Mattiasson, IK Urania/BTK Linné
2006 Bo Ringström/Rune Åhker, Spårvägens Vet BTK
2007 Uno Hedin/Carl-Hugo Wiksell, Bele-Barkarby IF
2008 Glenn Kindstedt/Arne Persson, IK Urania/IFK Lund
2009 Henry Ericsson/Ove Medin, Huddinge/Telia IF
2010 Uno Hedin/Carl-Hugo Wiksell, Bele Barkarby BTF
2011 Ingvar Johnsson/Göran Winge, Olofströms BTK/IFK Hedemora BTK 
2012 Ingvar Johnsson/Göran Winge, Olofströms BTK/IFK Hedemora BTK 
2013 Toni Borg/Per Magnusson, Arboga BTK/Mariedals IK
2014 Jan-Eric Olofsson/Bo Torinsson, Särö IK/IF Ifo
2015 Jan-Eric Olofsson/Bo Torinsson, Särö IK/If Ifo
2016 Rolf Johansson/Olle Magnusson, IFK Lidköping
2017 Leif Appelskog, Ljungsbro BTK/Sven-Olof Kratz, Vadstena BTK
2018 Rolf Johansson/Olle Magnusson, IFK Lidköping
2019 Åke Berg/Rolf Näsberg, Tullinge TP BTK

Herrdubbel 80 (2001-)

2001 Olof Blomqvist/Gunnar Säwerström, Spårvägens Veteran-BTK
2002 Ebbe Nilsson/Kurt Pettersson, IF Norcopensarna
2003 Gunnar Boberg/Tord Östner, Hässelby/Spånga
2004 Gunnar Johansson/S. Svensson, PBK
2005 Kjell Dahlman/Rune Forsberg, Spårvägens Veteran BTK/Spånga TBK
2006 Knut Henriksson/Elton Hildesson, Västerås BTK/BTK Linné
2007 Liss Bossmark/Sune Svensson, Varbergs BTK/Falkenbergs BTK
2008 Carl-Bertil Berg, Linköpings PK/Lars Holmö, Aspnäsets MK
2009 Glenn Kindstedt/Rune Forsberg, IK Urania/Spånga TBK
2010 Glenn Kindstedt/Rune Forsberg, IK Urania/Spånga TBK
2011 Glenn Kindstedt/Rune Forsberg, IK Urania/Spånga TBK
2012 Glenn Kindstedt/Rune Forsberg, IK Urania/Spånga TBK
2013 Glenn Kindstedt/Arne Persson, KFUM Norrköping BTK/IFK Lund
2014 Henry Ericsson/Nils-Erik Svensson, Huddinge BTK/Byttorps IF
2015 Henry Ericsson/Lasse Svedberg, Huddinge BTK/Spånga TBK
2016 Ingvar Johnsson, Kyrkhults BTK/Kenneth Lönnberg, Särö IK
2017 Ingvar Johnsson, Kyrkhults BTK/Kenneth Lönnberg, Särö IK
2018 Toni Borg/Per Magnusson, Arboga BTK/Mariedals BTK
2019 Ingvar Johnsson/Kenneth Lönnberg, Kyrkhults BTK/Särö IK

Damdubbel 30 (1992-16)

1992 Marita Nilsson/Sonja Sukarén, Ängby SK
1993 Gunilla Lindström/Kia Sigge, Enskede BoPS/Boo KFUM
1994 Anita Jonsson/Yvonne Wallin, Mölndals BTK
1995 Ann Dönell-Mårtensson/Ligia Olsson, BTK Linné/Mörrums BTK
1996 Gunnel Borgström/Miljana Gajic, Tvååkers BTK/Gezeta BTK
1997 Ewa Carlsson/Yvonne Wallin, Falkenbergs BTK/Mölndals BTK
1998 Ulrika Hansson/Gunilla Lindström, Rönninge SK/Solna BTK
1999 Ulrika Hansson/Anette Ivarsson, Rönninge SK BF/Vrena IF
2000 Uppgift saknas
2001 Ulrika Hansson/Birgitta Olsson, Rönninge SK BF/Trollhättans BTK
2002 Ulrika Hansson/Barbro Wiktorsson, Rönninge SK BF
2003 Bodil Bengtsson/Lena Johnsson, Mörrums BTK/Olofströms BTK
2004 Malin Johansson/Jenny Jönsson, BTK Senoren/Lyckeby BTK
2005 Mona Fallgren/Jennie Lindström, BTK Serve
2006 Linda Almgren/Elsa Ekman, Vrena IF
2007 Elinor Johansson/Anna-Carin Karlsson, Torup/Bohus IF
2008 Linda Almgren/Elsa Ekman, Vrena IF
2009 Linda Almgren/Elsa Ekman, Vrena IF
2010 Spelades ej
2011 Spelades ej
2012 Kinga Haglund/Jenny Larsson, Lyckeby PK
2013 Spelades ej
2014 Sofia Westholm/Barbro Wiktorsson, IK Juno
2015 Sofia Westholm/Frida Zetterström, IK Juno
2016 Lisa Lundell/Angelica Persson, Malmö IF

Damdubbel Yngre Oldgirls (Damdubbel 35, 1971-86) 

1971 Siv Petersson/Wanja Wannehed, Stockholms Spårvägars GIF/Rimbo IF
1972 Siv Petersson/Reina Wetterström, Stockholms Spårvägars GIF/Torps GIF
1973 Siv Petersson/Reina Wetterström, Stockholms Spårvägars GIF/Torps GIF
1974 Siv Petersson/Reina Wetterström, Stockholms Spårvägars GIF/Torps GIF
1975 Siv Petersson/Reina Wetterström, Solna BTK/Torps GIF
1976 Birgitta Tegner-Larsson/Wanja Wannehed, Vänersborgs BTK/Rimbo IF
1977 Birgitta Tegner-Larsson/Wanja Wannehed, Vänersborgs BTK/Rimbo IF
1978 Birgitta Tegner-Larsson/Wanja Wannehed, Vänersborgs BTK/Rimbo IF
1979
 Ann-Charlotte Borg/Siv Pettersson, Stockholma Godtemplares IF/Solna BTK
1980 Ragna Noring/Lena Pettersson, Östra Stadsgränsens TK
1981 Siv Petersson/Wanja Wannehed, Solna BTK/Rimbo IF
1982 Siv Petersson/Lena Pettersson, Solna BTK/Kalmar BTK
1983 Siv Pettersson/Birgitta Rådberg, Solna BTK
1984 Birgitta Magnusson/Wanja Wannehed, Bahco Ventilation IF/Rimbo IF
1985 Birgitta Rådberg/Birgitta Tegner, Vänersborgs BTK/Melleruds BTK
1986 Birgitta Rådberg/Birgitta Tegner, Vänersborgs BTK/Melleruds BTK

Damdubbel 35 (1987-1992)

1987 Birgitta Rådberg/Reina Wetterström, Vänersborgs BTK/Torps GoIF
1988 
Birgitta Rådberg/Birgitta Tegner, Vänersborgs BTK/Melleruds BTK
1989 Birgitta Rådberg/U-M Gustavsson, Vänersborgs BTK/Åkarps BTK
1990 Spelades ej
1991 Spelades ej
1992 Birgitta Rådberg-Strand/Birgitta Tegner, Vänersborgs BTK/Bohus

Damdubbel 40 (1987-)

1987 Birgitta Magnusson/Lena Pettersson, Bahco Ventilation IF
1988 Birgitta Rådberg/Birgitta Tegner, Vänersborgs BTK/Melleruds BTK
1989 Birgitta Rådberg/Birgitta Tegner, Vänersborgs BTK/Stenungsund
1990 Birgitta Rådberg/Birgitta Tegner, Vänersborgs BTK/Stenungsund
1991 Birgitta Rådberg-Strandh/Birgitta Tegner, Vänersborgs BTK/Stenungsund
1992 Birgitta Rådberg-Strandh/Birgitta Tegner, Vänersborgs BTK/Bohus
1993 Birgitta Rådberg-Strandh/Birgitta Tegner, Norrköpings BTK/Uddevalla BTK
1994 Birgitta Rådberg-Strandh/Birgitta Tegner, Vänersborgs BTK/Melleruds BTK
1995 Birgitta Rådberg-Strandh/Birgitta Tegner, Vänersborgs BTK/Melleruds BTK
1996 Birgitta Rådberg/Birgitta Tegner, Ärtemarks IF/Melleruds BTK
1997 Gunilla Lindström/Kia Sigge, Solna BTK/Boo KFUM
1998 Birgitta Olsson/Berit Pettersson, Ulricehamns IF
1999 Birgitta Olsson/Berit Pettersson, Ulricehamns IF
2000 Gunilla Lindström/Lisbeth Oscarsson, Solna BTK/Tävelsås BTK
2001 Spelades ej
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Malin Johansson/Jenny Jönsson, Senorens BTK/Lyckeby BTK,
2005 Gunilla Lindström/Lisbeth Oscarsson, Solna BTK/BTK Frej 
2006 Gunilla Lindström/Lisbeth Oscarsson, Solna BTK/Tävelsås BTK
2007 Lena Johnsson/Ligia Olsson, Olofströms BTK
2008 Bodil Bengtsson/Lena Johnsson, Mörrums GoIS BTK/Olofströms BTK,
2009 Ann Dönell-Mårtensson/Mette Knudsen, Sjöbo BTK/Särö IK
2010 Eva Lindh/Anneli Ljunggren, Särö BTK/Onsala BTK
2011 Lena Johnsson/Yuexia Wang-Fridén, Kvarnby AK/IF Norcopensarna
2012 Spelades ej
2013 Lena Johnsson/Katarina Åmark, Kvarnby AK/KFUM Kristianstad BTF
2014 Lena Johnsson/Katarina Åmark, Kvarnby AK/KFUM Kristianstad BTF
2015 Lena Johnsson/Katarina Åmark, Kvarnby AK/Vinnö IF
2016  Spelades ej
2017 Linda Almgren/Elsa Ekman, BTK Linné/Tyresö BTK
2018 Linda Almgren/Elsa Ekman, BTK Linné/Tyresö BTK
2019 Eva Lindh/Yuexia Wang-Fridén, Särö IK/IF Norcopensarna-Fridtuna

Damdubbel 50 (1988-)

1988 Wanja Wannehed/Reina Wetterström, Rimbo IF/Torps GoIF
1989 Wanja Wannehed/Reina Wetterström, Rimbo IF/Torps GIF
1990 Birgitta Tegner/Reina Wetterström, Stenungsund/Torps GoIF
1991 Birgitta Tegner/Reina Wetterström, Stenungsund/Torps GoIF
1992 Ingegerd Freinert/Wanja Wannehed, Trollhättans BTK/Rimbo IF
1993 Ingegerd Freinert/Wanja Wannehed, Trollhättans BTK/Rimbo IF
1994 Birgitta Tegner/Reina Wetterström, Melleruds BTK/Torps GoIF
1995 Marita Neidert/Birgitta Tegner, Melleruds BTK
1996 Marita Neidert/Birgitta Tegner, Melleruds BTK
1997 Marita Neidert/Birgitta Tegner, Melleruds BTK
1998 Marita Neidert/Birgitta Tegner, Melleruds BTK
1999 Lotta Borg/Birgitta Tegner, Spånga TBK/Melleruds BTK
2000 Uppgift saknas
2001 Marita Neidert/Birgitta Rådberg, Falkenbergs BTK/Vänersborgs BTK
2002 Ingegerd Freinert/Wanja Wannehed, Trollhättans BTK/Rimbo BTK
2003 Uppgift saknas
2004 Gunilla Lindström/Lisbeth Oscarsson, Solna BTK/Tävelsås BTK
2005 Uppgift saknas
2006 Uppgift saknas
2007 Anita Andersson/Lena Linde, Råå BTK
2008 Anita Andersson/Lena Linde, Råå BTK
2009 Lotta Borg/Maria Franzén, Spånga BTK/VIK-47
2010 Marita Neidert/Lisbeth Oscarsson, Falkenbergs BTK/Dänningelanda BTK
2011 Spelades ej
2012 Bodil Bengtsson/Birgitta Olsson, Mörrums GoIS BTK/Trollhättans BTK
2013 Ann Dönell/Mette Knudsen, BTK Linné
2014  Spelades ej
2015 Eva Lindh/Yuexia Wang-Fridén, Särö IK/IF Norcopensarna
2016 Mona Fridell/Yuexia Wang Fridén, Spånga TBK/IF Norcopensarna
2017 Mona Fridell/Yuexia Wang Fridén, IF Norcopensarna-Fridtuna
2018 Lena Johnsson/Katarina Åmark, Kvarnby AK/Winnö IF

Damdubbel 60 (1992-)

1992 Maj Britt Larsson/Reina Wetterström, BTK Warta/Torps GoIF
1993 Barbro Broström/Gunhild Constantin, Ödeborgs IF
2007  Uppgift saknas
2008  Spelades ej
2009  Uppgift saknas
2010  Spelades ej
2011 Anita Andersson/Lena Linde, BTK Rekord
2012 Eva Fredenlund/Marita Neidert, Byttorps IF/Falkenbergs BTK
2013  Spelades ej
2014 Anita Andersson/Lena Linde, Åstorps BTK/BTK Rekord
2015 Anita Andersson/Lena Linde, BTK Rekord/BTK Linné
2016 Lena Andersson/Birgitta Olsson, Trollhättans BTK
2017 Spelades ej
2018 Spelades ej

Damdubbel 65 (2003-)

2003 Yvonne Granwe/Birgit Jönsson, Lerkils IF/Varbergs BTK
2004 Yvonne Granwe/Birgit Jönsson, Lerkils IF/Varbergs BTK
2005 Yvonne Granwe/Birgit Jönsson, Lerkils IF/Varbergs BTK 
2006 Ingegerd Freinert/Ragnhild Lundberg, Trollhättans BTK/Hässelby PBK
2007 Ingegerd Freinert/Ragnhild Lundberg, Trollhättans BTK/Hässelby PBK
2008 Rosemarie Larsson/Britt Nilsson, IF Norcopensarna/PBK Göteborg
2009 Ingegerd Freinert/Ragnhild Lundberg, Trollhättans BTK/Hässelby PBK
2010 Spelades ej
2011 Spelades ej
2012 Spelades ej
2013 Anita Andersson/Lena Linde, BTK Rekord
2014 Spelades ej
2015  Spelades ej
2016 Ulla Dovblad/Monika Maul, Torslanda IK/Hässelby Pensionärers BTK
2017 Anita Andersson/Lena Linde, BTK Rekord/BTK Linné
2018 Lotta Borg/Monika Maul, Spånga TBK
2019 Ingegerd Freinert/Birgitta Olsson, Trollhättans BTK

Damdubbel 70  (1993, 2011-12)

1993 Märtha Göransson/Inez Närting, Trollhätans BTK/Hässelby PBK 
2011 Ingegerd Freinert/Ragnhild Lundberg, Trollhättans BTK/Hässelby PBK
2012 Siv Eriksson/Britt Nilsson, Varbergs BTK/Pensionärernas BTK

Mixed dubbel 30 (1994-16)

1994 Michael Nilsson/Eva Carlsson, Västerås BTK/Halmstad BTK
1995
 Michael Nilsson/Eva Carlsson, Västerås BTK/Halmstad BTK
1996 Ingemar Söderberg/Gunnel Borgström, Mörrums GoIS/Tvååkers BTK
1997 
Lennart Andersson/Ulrika Hansson, Grästorps BTK/Borlänge BTK
1998 
Lennart Andersson/Ulrika Hansson, Trollhättans BTK/Rönninge SK BF
1999 Lennart Andersson/Ulrika Hansson, Trollhättans IK/Rönninge SK BF
2000 Lennart Andersson/Ulrika Hansson, Trollhättans IK/Rönninge SK BF
2001 Peter Haglund/Lena Johnsson, Listerby IK/Olofströms BTK
2002 Fredrik Engelmark/Lena Persson, Riddaren BTK
2003 Glenn Davidsson/Anna-Carin Karlsson, Höganäs/Bohus IF
2004 Thomas Ericsson/Linda Almgren, Ljungsbro BTK
2005 Thomas Ericsson/Linda Almgren, Ljungsbro BTK
2006 Martin Björkryd/Karin Björkryd, Norrtulls SK/Riddaren BTK
2007 Johan Jansson/Linda Almgren, Hallstahammars BTK/Vrena IF
2008 Jimmy Johansson/Linda Almgren, Vedums AIS/Vrena IF
2009 Jimmy Johansson/Lina Engstrand, Vedum/Valdemarsvik
2010 Anders Karlsson/Helena Johansson, BTK Linné
2011 Fredrik Andersson/Annelie Kullingsjö, IFK Falköping BTK
2012 Magnus Kindblom/Sofia Westholm, Kungsbacka BTK/Fridhem/Urnan BTK
2013 Martin Björkryd/Karin Björkryd, Eskilstuna BTK
2014 Peter Bergqvist/Sofia Westholm, IK Juno
2015 Joakim Hermansson/Elsa Ekman, Herrljunga BTK/Vrena IF
2016 Mikael Mattiasson/Angelica Persson, Kvarnby AK/Malmö IF

Mixed Dubbel Yngre Oldboys/Yngre Oldgirls (Mixed dubbel 35, 1971-87)

1971 Tony Larsson/Siv Petersson, Melleruds BTK/Stockholms Spårvägars GoIF
1972 Arne Persson/Iris Pråme, LUGI/Råå BTK
1973 Toni Borg/Siv Petersson, Kvicksunds SK/Stockholms Spårvägars GoIF 
1974 Tony Larsson/Birgitta Tegner Larsson, Melleruds BTK/Vänersborgs BTK
1975 Tony Larsson/Birgitta Tegner Larsson, Melleruds BTK/Vänersborgs BTK
1976 Arne Persson/Siv Petersson, Åkarps BTK/Solna BTK
1977 Tony Larsson/Birgitta Tegner Larsson, Melleruds BTK/Vänersborgs BTK
1978 Per Magnusson/Reina Wetterström, Fåglums IF/Torps GIF
1979 Tony Larsson/Birgitta Tegner Larsson, Melleruds BTK/Vänersborgs BTK
1980 Kent Nilsson/Siv Petersson, Ängby SK/Solna BTK
1981 Kent Nilsson/Siv Petersson, Råcksta SK/Solna BTK
1982 Lars-Sverre Andersson/Lena Pettersson, BTK Linné/Kalmar BTK
1983 Kent Nilsson/Birgitta Rådberg, Råcksta SK/Solna BTK
1984 Kent Nilsson/Birgitta Rådberg, Blackebergs SK/Stockholms Spårvägars GoIF
1985 Kent Nilsson/Birgitta Rådberg, Blackebergs SK/Vänersborgs BTK
1986 Kent Nilsson/Birgitta Rådberg, Blackebergs SK/Vänersborgs BTK
1987 Dennis Pettersson/Birgitta Rådberg, BTK Linné/Vänersborgs BTK

Mixed Dubbel 35 (1988-89)

1988 Dennis Pettersson/Birgitta Rådberg, Gunnilse IS/Vänersborgs BTK
1989 Arvi Grapenhed/Birgitta Rådberg, BTK Triss/Vänersborgs BTK

Mixed dubbel 40 (1990-)

1990 Arvi Grapenhed/Birgitta Rådberg, BTK Triss/Vänersborgs BTK
1991 Arvi Grapenhed/Birgitta Strand-Rådberg, BTK Triss/Vänersborgs BTK
1992 Arvi Grapenhed/Birgitta Strand-Rådberg, BTK Triss/Vänersborgs BTK
1993 Benny Strandh/Birgitta Rådberg-Strandh, Vänersborgs BTK/Norrköpings BTK
1994 Ulf Mellin/Ann-Lis Holmberg, Gärdmosse/Torslanda 
1995 Arvi Grapenhed/Birgitta Strand-Rådberg, BTK Triss/Vänersborgs BTK
1996 
Arvi Grapenhed/Birgitta Rådberg, BTK Safir/Ärtemarks IF
1997 
Thomas Stenberg/Marita Neidert, Finspång/Melleruds BTK
1998 
Håkan Svensson/Lotta Borg, Norrköpings BTK/Spånga TBK
1999 Benny Lundberg/Birgitta Olsson/SK Höjden/Ulricehamns IF
2000 Arvi Grapenhed/Birgitta Rådberg, BTK Safir/Vänersborgs BTK
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Peter Haglund/Bodil Bengtsson, Lyckeby BTK/Mörrums BTK
2004 Håkan Svensson/Anette Ivarsson, Vadsbro BTK/Vrena IF
2005 Ingemar Söderberg/Anita Andersson, Mörrums GoIS/Råå BTK (-50 år)
2006 Thomas Stenberg/Ann Dönell-Mårtensson, Linköpings PK/BTK Linné
2007 Håkan Svensson/Anette Ivarsson, Västerås BTK/Vrena IF
2008 Roger Edeflod/Susanne Rappman, Lindome BTK
2009 Jova Latkovic/Lena Johnsson, Olofströms BTK
2010 Magnus Kindblom/Eva Lindh, Särö IK
2011 Hans Fredén/Yuexia Wang-Fredén, IF Norcopensarna
2012 Spelades ej
2013 Jimmy Johansson/Linda Almgren, Herrljunga BTK/Vrena IF
2014 Mats Källberg/Helena Sundlöf, Falu BTK/Tullinge TP BTK
2015 Per-Erik Eriksson/Anna Carin Ahlquist, IFK Österåkers BTK/BTK Linné
2016 Jimmy Johansson/Linda Almgren, Herrljunga BTK/Tyresö BTK
2017 Clas-Henric Wallgren/Helena Johansson, IK Juno/BTK Linné
2018 Jimmy Johansson, BTK Dalen/Linda Almgren, BTK Linné
2019 Niklas Johansson/Elsa Ekman, IK Juno/Tyresö BTK

Mixed Dubbel 50 (1988-)

1988 Glenn Kindstedt/Wanja Wannehed, BTK Norcoiterna/Rimbo IF
1989
 Arne Persson/Birgitta Tegner, LUGI/Stenungsund
1990 Arne Persson/Birgitta Tegner, LUGI/Stenungsund
1991 Bo Thorinsson/Reina Wetterström, IF Ifo/Torps GIF
1992 Sven-Olof Kratz/Ingegerd Freinert, Vadstena BTK/Trollhättans BTK
1993 Arne Persson/Birgitta Tegner, LUGI/Uddevalla BTK
1994 Bo Thorinsson/Birgitta Tegner, IF Ifo/Melleruds BTK
1995 Göran Allvin/Birgitta Magnusson, Hallstahammars BTK/Stratos BTK
1996 Lars Sandmark/Wanja Wannehed, Blentarps SK/Rimbo BTK
1997 Björn Wessman/Lotta Borg, Spånga TBK
1998 Göran Allvin/Marita Neidert, Hallstahammars BTK/Melleruds BTK
1999 Bo Hjalmarsson/Lena Linde, IF Ifo/Lerkils IF
2000 Arvi Grapenhed/Birgitta Rådberg, BTK Safir/Vänersborgs BTK
2001 Arvi Grapenhed/Birgitta Rådberg, BTK Safir/Vänersborgs BTK
2002 Arvi Grapenhed/Birgitta Rådberg-Gustavii, BTK Safir/Vänersborgs BTK
2003 Arvi Grapenhed/Birgitta Rådberg-Gustavii, BTK Safir/Vänersborgs BTK
2004 Arvi Grapenhed/Birgitta Rådberg, BTK Safir/Vänersborgs BTK
2005 Uppgift saknas
2006 Björn Wessman/Lotta Borg, Spånga TBK
2007 Ingemar Söderberg/Ligia Olsson, Mörrums GoIS/Olofströms BTK
2008 Spelades ej
2009 Ingemar Söderberg/Bodil Bengtsson, Mörrums GoIS BTK 
2010 Kent Andersson/Lisbeth Oscarsson, Dänningelanda BTK
2011 Christer Larsson/Christin Portnoff-Nordström, IFK Lidingö/Bålsta BTK
2012 Claes Johansson/Gunilla Vidström, IFK Lidingös BTK/Bålsta BTK
2013 Åke Huss/Ann Dönell Mårtensson, Järfälla BTF/BTK Linné
2014 Åke Huss/Ann Dönell Mårtensson, Järfälla BTF/BTK Linné
2015 Bo Lindmark/Mona Fridell, Back BTK/Spånga TBK
2016 Bo Lindmark/Mona Fridell, Back BTK/ Spånga TBK
2017 Glenn Andersson/Eva Lindh, Mölndals BTK/Särö IK
2018 Thomas Beckman/Christine Portnoff, KFUM Stocksund/Bålsta BTK
2019 Bo Freyschuss/Lena Johnsson, Partille PK/Kvarnby AK

Mixed Dubbel 60 (1993-)

1993 Knut Lundgren/Maj-Britt Larsson, BTK Linné/BTK Warta
1994
Spelades ej
1995
 Glenn Kindstedt/Wanja Wannehed, IF Norcopensarna/Rimbo BTK
1996 Glenn Kindstedt/Wanja Wannehed, Norrköpings BTK/Rimbo BTK
1997 
Harris Mattiasson/Reina Wetterström, BTK Warta/Torps GIF
1998 
Glenn Kindstedt/Wanja Wannehed, IF Norcopensarna/Rimbo BTK
1999 Glenn Kindstedt/Wanja Wannehed, IF Norcopensarna/Rimbo BTK
2000 Glenn Kindstedt/Wanja Wannehed, IF Norcopensarna/Rimbo BTK
2001 Spelades ej
2002 Spelades ej
2003 Spelades ej
2004 Spelades ej
2005 Björn Wessman/Lotta Borg, Spånga TBK
2006 Uppgift saknas
2007 Bo Thorinsson/Anita Andersson, IF Ifo/BTK Rekord
2008 Lars Karlsson/Lena Linde, BTK Linné/BTK Rekord
2009 Bo Thorinsson/Anita Andersson, IF Ifo/BTK Rekord
2010 Göran Allvin/Marita Neidert, Hallstahammars BTK/Falkenbergs BTK
2011 Göran Allvin/Marita Neidert, Hallstahammars BTK/Falkenbergs BTK
2012 Göran Allvin/Marita Neidert, Arboga BTK/Falkenbergs BTK
2013 Nosrat Safai/Lotta Borg, IFK Täby BTK/Spånga Tennis- o BTK
2014 Åke Karlsson/Anita Andersson, BTK Linné/Åstorps BTK
2015 Björn Andersson/Birgitta Olsson, Trollhättans BTK
2016 Björn Andersson/Birgitta Olsson, Trollhättans BTK
2017 Roger Sundqvist/Lisbeth Oscarsson, Luleå PF/Dänningelanda BTK
2018 Stefan Sandberg/Lisbeth Oscarsson, Huskvarna Södra IS/Dänningelanda BTK
2019 Roger Sundqvist/Birgitta Olsson, Luleå PF/Trollhättans BTK

Mixed Dubbel 65 (2002-07)

2002 Ingvar Johnsson/Birgit Jönsson, Olofströms BTK/Varbergs BTK
2003 Ingvar Johnsson/Birgit Jönsson, Olofströms BTK/Varbergs BTK
2004 Ingvar Johnsson/Birgit Jönsson, Olofströms BTK/Varbergs BTK
2005 Sven-Olof Kratz/Ingegerd Freinert, Vadstena BTK/Trollhättans BTK
2006 Sven-Olof Kratz/Ingegerd Freinert, Vadstena BTK/Trollhättans BTK
2007 Sven-Olof Kratz/Ingegerd Freinert, Vadstena BTK/ Trollhättans BTK

Mixed Dubbel 70 (2008-)

2008 Ingvar Johnsson/Yvonne Granwe, Olofströms BTK/PBK Göteborg
2009 Stig Johansson/Siv Eriksson, Åsa IF/Varbergs BTK
2010 Sven-Olof Kratz/Ingegerd Freinert, Vadstena BTK/Trollhättans BTK
2011 Sven-Olof Kratz/Ingegerd Freinert, Vadstena BTK, Trollhättans BTK
2012 Sven-Olof Kratz/Ingegerd Freinert, Vadstena BTK/Trollhättans BTK
2013 Sven-Olof Kratz/Ingegerd Freinert, Vadstena BTK/Trollhättans BTK
2014 Ingvar Johnsson/Marianne Karlsson, Olofströms BTK/Nävragöls BK
2015 Björn Wessman/Monika Maul, Spånga TBK/Hässelby Pensionärers BTK
2016 Åke Karlsson/Anita Andersson, BTK Linné/BTK Rekord
2017 Åke Karlsson/Anita Andersson, BTK Linné/BTK Rekord
2018 Åke Karlsson/Anita Andersson, BTK Linné/BTK Rekord, 
2019 Sven Olof Kratz/Ingegerd Freuert, Vadstena BTK/Trollhättans BTK

LAG

Lag Herrar 30 (1990-16)

1990 Åkarps BTK; Cay Tegnér, Stefan Wallin
1991
 BTK Triss; Arvi Grapenhed, Anders Åkerström
1992 Lyckeby BTK; Peter Haglund, Hans Thalin
1993 Bålsta BTK; Jörgen Gierlöf, Mikael Johansson
1994 Bålsta BTK; Jörgen Gierlöf, Mikael Johansson
1995 Istrums SK; Peter Gripler, Brian Masters
1996 Norrköpings BTK; Peter Fyrberg, Tommy Jacobsson, Peter Landblom
1997 Grästorps BTK; Lennart Andersson, Åke Grönlund
1998 BTK Enig; Tommy Johansson, Göran Wranå
1999 Årsta BTK; Mats Källberg, Lars Millbert
2000 Årsta BTK; Per Delby, Lars Millbert
2001 Riddaren BTK; Per Delby, Lars Millbert
2002  Spelades ej
2003 Riddaren BTK; Fredrik Engelmark, Erik Zetterström
2004 Våxtorps BOIS; Johan Jönsson, Anders Snygg
2005  Uppgift saknas
2006 Ärtemarks IF; Anders Sjöstedt, Wang Qing
2007 Höganäs BTK; Jonas Permevik, Carl-Henrik Wallgren
2008 Råda-Hindås BTK; Anders Johansson, Claes-Henrik Wallgren
2009 Uppgift saknas
2010 Uppgift saknas
2011 Örbyhus IF; Johan Eriksson, Jonas Thorstensson
2012 Lyckeby BTK; Jens Karlsson, Mikael Karlsson 
2013 Norrtulls SK; Mattias Pettersson Niklas Waldenström
2014 BTK Safir; Magnus Kilander, Kenneth Olsen
2015 Höganäs BTK; Fredrik Staerk, Roger Öberg
2016 KFUM Kristianstad BTF; Andreas Engblom, Daniel Engblom

Lag Yngre Oldboys (Lag Herrar 35, 1977-87)

1977 Åkarps BTK; Bertil Norlin, Arne Persson
1978 Åkarps BTK; Bertil Norlin, Arne Persson
1979 Åkarps BTK; Bertil Norlin, Arne Persson
1980 Åkarps BTK; Bertil Norlin, Arne Persson
1981 Åkarps BTK; Carl-Johan Bernhardt, Bertil Norlin
1982 Åkarps BTK; Arne Persson, Josef Skultety
1983 Åkarps BTK; Carl-Johan Bernhardt, Hans Åkervall
1984 Fåglums IF; Tony Larsson, Per Magnusson
1985 Gamla Ullevi BTK; Lars-Sverre Andersson, Kent Johansson, Dennis Pettersson
1986 Gamla Ullevi BTK; Lars-Sverre Andersson, Kent Johansson, Dennis Pettersson
1987 Åkarps BTK; Josef Skultety, Hans Åkervall

Lag Herrar 40 (1988-)

1988 IF Norcopensarna; Lennart Björk, Tomas Stenberg
1989
Åkarps BTK; Josef Skultety, Hans Åkervall
1990 Istrums SK; Lars Arnqvist, Göran Skogsberg
1991
 Blentarps SK; Lars Sandmark, Hans Åkervall
1992 Istrums SK; Lars Arnqvist, Göran Skogsberg
1993 Mörrums GoIS; Ingemar Söderberg, Sven-G Westerberg
1994 Norrköpings BTK; Lennart Björk, Mats Olofsson
1995 Blentarps SK; Christer Johansson, Hans Åkervall
1996 Hudiksvalls IF; Nils-Olof Franklin, Lars Jonsson
1997 Istrums SK; Lars Arnqvist, Göran Skogsberg
1998 
Mariedals IK; Stefan Hansfeldt, Danilo Ilic
1999 
Istrums BTK; Lars Arnqvist, Claes Johansson, Göran Skogsberg
2000 
Hudiksvalls IF; Nils-Olof Franklin, Lars Jonsson, Bo Lindmark
2001 
VIK-47; Bo Lindmark, Anders Runnvik
2002
Uppgift saknas
2003 Lyckeby BTK; Peter Haglund, Mikael Karlsson
2004
Lyckeby BTK; Peter Haglund, Mikael Karlsson
2005 
BTK-72 Trönninge; Anders Fredriksson, Anders Snygg
2006 
BTK Warta; Bo-Göran Ek, Per Jarlebrand, Björn Persson
2007 Linköpings PK; Tomas Eriksson, Gert Klang
2008 Stockholms-Postens IK; Hans Hellgren, Ulf Karlsson
2009 Råda-Hindås BTK; Öyvind Fladberg, Anders Johansson
2010 Uppgift saknas
2011 Riddaren BTK; Per Delby, Erik Zetterström
2012 Riddaren BTK; Per Delby, Jonas Lindqvist, Lars Millbert
2013 BTK Enig; Thomas Comstedt, Magnus Holmerin
2014 Falu BTK; Kjell Fellenius, Mats Källberg, Per-Anders Källberg
2015 IFK Österåkers BTK; Thomas Bennborn, Per-Erik Eriksson
2016 Vassunda IF; Johan Eriksson, Daniel Nilsson
2017 Järfälla BTK; Lars Millbert, Erik Zetterström
2018 Vassunda IF; Patric Jönsson, Johan Kallio
2019 KFUM Stocksund; Marcus Andersson, Thomas Beckman

Lag Äldre Oldboys (Lag Herrar 45, 1985-87)

1985 Fåglums IF; Tony Larsson, Per Magnusson
1986
Ulvsunda IF; Rune Forsberg, Hans Johansson
1987
GoIF Linden; Curt Blomqvist, Lars-Åke Johnsson

Lag Herrar 50 (1988-)

1988 Mariestads BoIS; Per Magnusson, Jan Persson
1989
 Mariestads BTK; Per Magnusson, Jan Persson
1990 IF Ifo; Bo Thorinsson, Hans Westling
1991 Fellingsbro BTK; Toni Borg, Harris Mattiasson
1992 Blentarps SK; Lars Sandmark, Josef Skultety
1993 Blentarps SK; Lars Sandmark, Josef Skultety
1994 Blentarps SK; Lars Sandmark, Josef Skultety
1995 Blentarps SK; Lars Sandmark, Josef Skultety
1996 IF Ifo; Bo Thorinsson, Hans Westling
1997 Blentarps SK; Lars Sandmark, Josef Skultety
1998 
Söderkulla IK; Josef Skultety, Hans Åkervall
1999 
Söderkulla IK; Josef Skultety, Hans Åkervall
2000 
IF Ifo; Bo Thorinsson, Hans Westling
2001 
IF Norcopensarna; Lennart Björk, Mats Olofsson
2002
Uppgift saknas
2003 Finspångs AIK; Lennart Björk, Thomas Stenberg
2004 
Istrums BTK; Lars Arnqvist, Göran Skogsberg
2005 
Kannebäcks BTK; Torbjörn Andersson, Per Svensson 
2006 
Partille PK; Torbjörn Andersson, Per Svensson 
2007 
Partille PK; Per Svensson, Åke Ström
2008 BTK Safir; Arvi Grapenhed, Anders Åkerström
2009 Partille PK; Bo Freyschuss, Per Svensson
2010 Uppgift saknas
2011 Lindsdals IF; Thommy Berglund, Peter Haglund
2012 Tyresö BTK; Åke Huss, Michael Pettersson
2013 Back BTK; Anders Johansson, Bo Lindmark
2014 Lyckeby BTK; Peter Haglund, Mikael Karlsson
2015 Allerums GIF; Glenn Davidsson, Jonny Åkesson
2016 Allerums GIF; Glenn Davidsson, Jonny Åkesson
2017 Allerums GIF; Glenn Davidsson, Jonny Åkesson
2018 Järfälla BTF; Per Delby, Erik Zetterström
2019 BTK Safir; Magnus Kilander, Göte Svensson

Lag Herrar 60 (1992-)

1992 IK Bele; Uno Hedin, Wicksell
1993 Sigtuna BTK; Rune Forsberg, Rune Åhker
1994 Stockholms-Postens IK; Georg Karlsson, Curt Österholm
1995 Stockholms-Postens IK; Georg Karlsson, Curt Österholm
1996 Stockholms-Postens IK; Georg Karlsson, Curt Österholm
1997 
BTK Warta; Knut Lundgren, Harris Mattiasson
1998 
Stockholms-Postens IK; Georg Karlsson, Curt Österholm
1999 
IF Ifo; Bo Thorinsson, Hans Westling
2000
Uppgift saknas
2001
Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 
Spånga TBK; Hans Johansson, Björn Wessman
2004 
Särö IK; Kenneth Lönnberg, Jan-Erik Olofsson
2005 
Blentarps SK; Christer Johansson, Lars Sandmark
2006 
Blentarps SK; Christer Johansson, Lars Sandmark
2007 
Mariedals IK; Nils-Ove Karlsson, Per Magnusson
2008 IF Norcopensarna; Lennart Björk, Stig Olsson
2009 Skövde FK; Lars Arnqvist, Göran Skogsberg
2010 Uppgift saknas
2011 Skövde FK; Lars Arnqvist, Göran Skogsberg
2012 Skövde FK; Lars Arnqvist, Göran Skogsberg
2013 Skövde FK; Lars Arnqvist, Göran Skogsberg
2014 Råda-Hindås BTK; Torbjörn Andersson, Bengt Olsson
2015 Partille BTK; Christer Axelsson, Per Svensson
2016 KFUM Stocksund IA; Nosrat Safai, Thomas Samuelsson
2017 Boo KFUM; Göran Aldvik, Uppgift om spelare nr. 2 saknas
2018 Partille BTK; Åke Ström, Per Svensson
2019 LinnePartille PK; Bo Freyschuss, Per Svensson 

Lag Herrar 70 (1993-)

1993 Spårvägens Veteran BTK; Olle Blomqvist, Arne Neidenmark
1999 BTK Rekord; Harry Karlsson, Johan Olsson
2000 IF Norcopensarna; A. Johansson, Glenn Kindstedt 
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Spårvägens Veteran BTK; Ove Medin, Bernt Persson 
2004 IK Bele Barkaby; Uno Hedin, Carl-Hugo Wicksell 
2005 Uppgift saknas
2006 Bele-Barkarby IF; Uno Hedin, Carl-Hugo Wicksell
2007 Bele-Barkarby IF; Uno Hedin, Carl-Hugo Wicksell
2008 Särö IK; Kenneth Lönnberg, Jan-Erik Olofsson
2009 Särö IK; Kenneth Lönnberg, Jan-Erik Olofsson
2010 Uppgift saknas
2011 IF Ifo; Ove Nilsson, Bo Thorinsson, Hans Westling
2012 IF Ifo; Ove Nilsson, Bo Thorinsson, Hans Westling
2013 IF Ifo; Ove Nilsson, Bo Thorinsson
2014 IF Ifo; Ove Nilsson, Bo Thorinsson
2015 Tullinge TP BTK; Åke Berg, Rolf Näsberg
2016 KFUM Norrköping; Lennart Björk, Leif Pettersson
2017 KFUM Norrköping; Lennart Björk, Leif Pettersson
2018 KFUM Stocksund IA; Nosrat Safai, Thomas Samuelsson
2019 IF Norcopensarna-Fridtuna; Lennart Björk, Leif Pettersson 

Lag Herrar 80 (2018-)

2018 IK Sturehov; Bruno Fransson, Esko Frykholm
2019 IF Ifo; Bo Torinsson, Hans Westling

Lag Damer 30 (1992-16)

1992 Västergötland; Ingegerd Freinert, Birgitta Rådberg-Strand
1993 Stockholm; Gunilla Lindström, Kia Sigge
1994 Stockholm; Gunilla Lindström, Kia Sigge
1995 Stockholm; Gunilla Lindström, Kia Sigge
1996 Östergötland; Lisbeth Franzén, Susan Källdén
1997 Stockholm; Gunilla Lindström, Kia Sigge
1998 Stockholm; Ulrika Hansson, Gunilla Lindström
1999 Västergötland; Birgitta Olsson, Berit Pettersson
2000 Stockholm; Pernilla Drevegård, Gunilla Lindström
2001 Norrbotten; Ann-Helene Blomqvist, Britt-Mari Lähdet
2002 Uppgift saknas
2003 Stockholm; Britt-Marie Bölenius, Karin Millbert 
2004 Blekinge; Malin Johansson, Jenny Jönsson
2005 Uppgift saknas
2006 Uppgift saknas
2007 Uppgift saknas
2008 Spelades ej
2009 Göteborg; Ingrid Bogren, Helena Johansson
2010 Södermanland; Linda Almgren, Elsa Ekman
2011 Skåne; Birthe Ingves, Lena Johnsson
2012 Södermanland; Linda Almgren, Elsa Ekman
2013 Skåne; Lena Johnsson, Katarina Åmark
2014 Dalarna; Sofia Westholm, Barbro Wiktorsson
2015 Dalarna; Sofia Westholm, Frida Zetterström
2016 Skåne; Lisa Lundell, Angelica Persson

Lag Yngre Oldgirls (Lag Damer 35, 1976-87)

1976 Västergötland; Ingegerd Freinert, Birgitta Tegner-Larsson
1977 Västergötland; Ingegerd Freinert, Birgitta Tegner-Larsson
1978 Västergötland; Ingegerd Freinert, Birgitta Tegner-Larsson
1979 Västergötland; Ingegerd Freinert, Birgitta Tegner-Larsson
1980 Stockholm; Birgitta Eriksson, Marita Neidert
1981 Västergötland; Ingegerd Freinert, Ragna Noring
1982 Blekinge; Gun Bengtsson, Marianne Karlsson
1983 Stockholm; Ann-Charlotte Borg, Birgitta Rådberg
1984 Stockholm; Ann-Charlotte Borg, Birgitta Rådberg
1985 Västergötland; Ingegerd Freinert, Birgitta Rådberg
1986 Västergötland; Ingegerd Freinert, Birgitta Rådberg
1987 Uppland; Lena Pettersson, Wanja Wannehed

Lag Damer 35 (1988-89)

1988 Uppland; Lena Pettersson, Wanja Wannehed
1989 Västergötland; Ingegerd Freinert, Birgitta Rådberg

Lag Damer 40 (1990-91, 2017-)

1990 Västergötland; Ingegerd Freinert, Birgitta Rådberg
1991 Bohuslän-Dal; Birgitta Tegner, Reina Wetterström
2017 Göteborg; Linda Almgren, Helena Johansson
2018 Göteborg ; Linda Almgren, Helena Johansson
2019 Stockholm; Elsa Ekman, Mona Fridell

Lag Damer 50 (1992-)

1992 Göteborg; Annica Mellgren, Birgitta Tegner
1993 Bohuslän-Dal; Birgitta Tegner, Reina Wetterström
1994 Bohuslän-Dal; Birgitta Tegner, Reina Wetterström
1995 Bohuslän-Dal; Marita Neidert, Birgitta Tegner
1996 Bohuslän-Dal; Marita Neidert, Birgitta Tegner
1997 Bohuslän-Dal; Marita Neidert, Birgitta Tegner
1998 Bohuslän-Dal; Ingegerd Freinert, Reina Wetterström
1999 Halland; Yvonne Granwe, Birgit Jönsson, Lena Linde
2000 Halland; Birgit Jönsson, Lena Linde
2001 Stockholm; Lotta Borg, Maria Franén
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Skåne; Anita Andersson, Lena Linde
2005 Uppgift saknas
2006 Uppgift saknas
2007 Uppgift saknas
2008 Spelades ej
2009 Uppgift saknas
2010 Uppgift saknas
2011 Spelades ej
2012 Stockholm; Mona Fridell, Annika Hellewell
2013 Stockholm; Marita Appelgren, Helena Sundlöf
2014 Stockholm; Mona Fridell, Helena Sundlöf
2015 Stockholm; Mona Fridell, Helena Sundlöf
2016 Uppgift saknas
2017 Uppgift saknas
2018 Spelades ej
2019 Spelades ej

Uppdaterad: 29 JUL 2018 13:57
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Svenska Bordtennisförbundet
Köping Arena
731 85 Köping

Besöksadress:
Badvägen 4
731 85 Köping

Kontakt:
Tel: 0856278120
E-post: This is a mailto link

Se all info