UEM, de avslutande dagarna - Svenska Bordtennisförbundet
Hoppa till sidans innehåll

UEM, de avslutande dagarna

2018-07-23 10:46
UEM närmar sig sitt slut och nedan finner du de avslutande svenskmatcherna. Inlägget uppdateras löpande.
  • Uppdaterad: 2018-07-25 08:59

Herrjuniorer, dubbel

Åttondelsfinal, 23 juli
Truls Möregårdh/Martin Friis-Vitor Amorum/Li Tiago, Portugal 1-3

Herrjuniorer, singel

Åttondelsfinal, 23 juli
Truls Möregårdh-Yu Khinhang, Azerbaijan 4-0

Kvartsfinal, 23 juli
Möregårdh-Leo de Nodrest, Frankrike 4-2

Semifinal, 24 juli
Möregårdh-Rares Sipos, Rumänien, 4-1

Final, 24 juli
Möregård-Ioannis Sgouropoulos, Grekland, 3-4

Pojkkadetter, singel

Åttondelsfinal, 23 juli
Theo Abrahamsson-Simon Belik, Tjeckien 2-4

Damjuniorer, singel

Åttondelsfinal, 23 juli
Stina Källberg-Zhou Chuyi, Azerbaijan 4-0
Ellen Holmsten- Franziska Schreiner 0-4

Kvartsfinal, 23 juli
Stina Källberg-Andreea Dragoman, Rumänien 4-1

Semifinal, 24 juli
Stina Källberg-Jing Ning, Azerbaijan, 1-4

Flickkadetter, dubbel

Åttondelsfinal, 23 juli
Tveit-Muskantor/Tveit-Muskantor-E. Abraamian/L. Tentser, Ryssland 2-3

Damjuniorer, dubbel

Åttondelsfinal, 23 juli
Stina Källberg/Alma Rööse-Wegrzyn/Wegzryn, Polen 3-2

Kvartsfinal, 23 juli
Källberg/Rööse-Tania Plaian/Ekaterina Zironova 1-3

Flickkadetter, singel

Åttondelsfinal, 23 juli
Rebecca Muskantor-Arina Slautina, Ryssland 4-2

Kvartfinal, 23 juli
Rebecca Muskantor-Radmila Tominjak 4-2

Semifinal, 24 juli
Rebecca Muskantor-Elena Zaharia, Rumänien, 3-4

ETTU:s tävlingssida
Lottning och resultat 

Livescoring
Webbsändning, bord 1
Webbsändning, bord 2 

Skribent: Max Ansbro
Epost: Adressen Gömd

PingisPlay

 

Liverapportering

Evenemang

Dataranking

Länkar

Webbshop



stiga

RIG
koping
Hello Sweden

 

Sports heart

SRB
sporrong

 

 Allt i transport

Framåt för fler i rörelse

Postadress:
Svenska Bordtennisförbundet
Köping Arena
731 85 Köping

Besöksadress:
Badvägen 4
731 85 Köping

Kontakt:
Tel: 08-562 78 120
E-post: This is a mailto link

Se all info