Hoppa till sidans innehåll

Resultat från Östersjömästerskapen

29 JUL 2019 18:39
Här finns resultaten från helgens tävlingar
  • Uppdaterad: 29 JUL 2019 18:39

Resultat Östersjömästerskapen 2019

Damsingel elit

1  Hultgren Michelle, Västerviks BTK

2  Geroiskaja Sofia Viktoria, Kalev LTK

3  Öismets Mariell, Kalev LTK

3  Bjäremo Beatrice, Oskarshamns BTK

5  Hanson Katrin-Riina, Kalev LTK

5  Pihlak Pirjo, Kalev LTK

Final  Hultgren Michelle - Geroiskaja Sofia Viktoria  7-11, 11-6, 13-11, 11-8

Semi  Hultgren Michelle - Öismets Mariell  11-1, 11-5, 11-3

Semi  Geroiskaja Sofia Viktoria - Bjäremo Beatrice  11-5, 11-8, 13-15, 11-8

1/4  Geroiskaja Sofia Viktoria - Hanson Katrin-Riina  11-5, 11-7, 11-9

1/4  Öismets Mariell - Pihlak Pirjo  11-8, 11-6, 11-6

 

Flick/dam söndag

1  Ericson Isabella, Oskarshamns BTK

2  Hanson Katrin-Riina, Kalev LTK

3  Hedbom Sofie, Visby IF Gute BTK

3  Mitt Maia Liisa, Kalev LTK

5  Öismets Mariell, Kalev LTK

5  Rämmeld Katrina, Kalev LTK

Final  Ericson Isabella - Hanson Katrin-Riina  5-11, 11-8, 11-3, 12-10

Semi  Ericson Isabella - Hedbom Sofie  2-11, 11-8, 8-11, 11-8, 11-8

Semi  Hanson Katrin-Riina - Mitt Maia Liisa  11-3, 11-7, 11-7

1/4  Hedbom Sofie - Öismets Mariell  11-6, 6-11, 6-11, 11-6, 11-8

1/4  Mitt Maia Liisa - Rämmeld Katrina  11-8, 11-7, 11-1

 

Flick/dam lör em 1

1  Hultgren Michelle, Västerviks BTK

2  Bjäremo Beatrice, Oskarshamns BTK

3  Hanson Katrin-Riina, Kalev LTK

3  Sandström Amanda, Östergarns IK

Final  Hultgren Michelle - Bjäremo Beatrice  11-9, 8-11, 12-10, 11-2

Semi  Hultgren Michelle - Hanson Katrin-Riina  11-5, 11-2, 11-5

Semi  Bjäremo Beatrice - Sandström Amanda  11-4, 11-8, 11-5

 

Flick/dam lör em 2

1  Bjäremo Bianca, Oskarshamns BTK

2  Ericson Isabella, Oskarshamns BTK

3  Rämmeld Katrina, Kalev LTK

3  Engström Betty, Levide IF

Final  Bjäremo Bianca - Ericson Isabella  11-4, 7-11, 11-8, 11-8

Semi  Bjäremo Bianca - Rämmeld Katrina  11-2, 11-6, 11-4

Semi  Ericson Isabella - Engström Betty  11-4, 11-3, 11-3

 

Flick/dam lör fm 2

1  Hedbom Sofie, Visby IF Gute BTK

2  Engström Betty, Levide IF

3  Mitt Maia Liisa, Kalev LTK

3  Bjäremo Bianca, Oskarshamns BTK

Final  Hedbom Sofie - Engström Betty  12-10, 11-8, 5-11, 11-7

Semi  Hedbom Sofie - Mitt Maia Liisa  11-5, 11-2, 11-4

Semi  Engström Betty - Bjäremo Bianca  12-10, 7-11, 11-6, 11-6

 

Herrsingel 1

1  Hultgren Ante, Västerviks BTK

2  Jarfjord Joakim, Lekstorps IF

3  Quach Peter, Västerviks BTK

3  Jarfjord Marcus, IFK Visby

5  Vandor Elias, Borlänge BTK

5  Andersson Henrik, IK Juno

Final  Hultgren Ante - Jarfjord Joakim  11-8, 9-11, 10-12, 12-10, 11-8

Semi  Hultgren Ante - Quach Peter  11-8, 11-9, 7-11, 5-11, 11-1

Semi  Jarfjord Joakim - Jarfjord Marcus  7-11, 11-4, 11-4, 13-11

1/4  Quach Peter - Vandor Elias  11-7, 8-11, 7-11, 11-7, 11-8

1/4  Jarfjord Marcus - Andersson Henrik  11-9, 11-8, 11-8

 

Herrsingel 2 lördag

1  Hultgren Michelle, Västerviks BTK

2  Quach Peter, Västerviks BTK

3  Latt Kätlin, Kalev LTK

3  Jarfjord Marcus, IFK Visby

5  Dahlstedt Sara, Tyresö BTK

5  Jensen Wallin Axel, Askims BTK

5  Nilsson Linus, Sävsjö BTK

5  Vandor Elias, Borlänge BTK

Final  Hultgren Michelle - Quach Peter  8-11, 11-5, 12-10, 7-11, 11-8

Semi  Hultgren Michelle - Latt Kätlin  11-8, 8-11, 11-3, 11-5

Semi  Quach Peter - Jarfjord Marcus  4-11, 7-11, 11-5, 11-6, 11-4

1/4  Hultgren Michelle - Dahlstedt Sara  11-8, 8-11, 11-6, 11-5

1/4  Quach Peter - Jensen Wallin Axel  11-5, 11-7, 11-6

1/4  Latt Kätlin - Nilsson Linus  8-11, 11-7, 11-8, 14-16, 12-10

1/4  Jarfjord Marcus - Vandor Elias  11-5, 9-11, 11-9, 6-11, 11-8

 

Herrsingel 2 söndag

1  Nilsson Linus, Sävsjö BTK

2  Quach Peter, Västerviks BTK

3  Hultgren Michelle, Västerviks BTK

3  Jonasson Thomas, Tullinge TP BTK

5  Jarfjord Marcus, IFK Visby

5  Borgebäck Tom, Långemåla BTK

5  Karlsson Anders, Sävsjö BTK

5  Vandor Elias, Borlänge BTK

9  Gustavsson John, Långemåla BTK

9  Svensson Mattias, Långemåla BTK

Final  Nilsson Linus - Quach Peter  11-8, 8-11, 11-5, 11-8

Semi  Nilsson Linus - Hultgren Michelle  12-10, 7-11, 11-9, 11-7

Semi  Quach Peter - Jonasson Thomas  9-11, 11-4, 11-6, 13-11

1/4  Nilsson Linus - Jarfjord Marcus  11-9, 12-10, 11-2

1/4  Quach Peter - Borgebäck Tom  9-11, 11-9, 11-8, 11-8

1/4  Hultgren Michelle - Karlsson Anders  8-11, 11-6, 11-9, 8-11, 12-10

1/4  Jonasson Thomas - Vandor Elias  7-11, 11-6, 9-11, 11-8, 11-7

1/8  Jonasson Thomas - Gustavsson John  11-6, 8-11, 11-3, 14-12

1/8  Karlsson Anders - Svensson Mattias  7-11, 11-7, 11-4, 11-9

 

Herrsingel 3 lördag

1  Bergroth Patrik, KFUM Gävle BT

2  Emilsson Ulf, IF Norcopensarna

3  Söderberg Ingemar, Kyrkhults BTK

3  Ascic Josip, Sävsjö BTK

5  Cruuka Leif, Skellefteå AIK BTF

5  Maltizov Andrei, Kalev LTK

5  Platus Anders, Tyresö BTK

5  Nilsson David, IF Hansa-Hoburg

Final  Bergroth Patrik - Emilsson Ulf  12-10, 11-4, 11-5

Semi  Bergroth Patrik - Söderberg Ingemar  13-11, 8-11, 11-7, 11-6

Semi  Emilsson Ulf - Ascic Josip  11-2, 10-12, 11-5, 5-11, 16-14

1/4  Bergroth Patrik - Cruuka Leif  11-7, 11-8, 11-3

1/4  Emilsson Ulf - Maltizov Andrei  11-13, 11-7, 11-6, 11-7

1/4  Söderberg Ingemar - Platus Anders  11-3, 11-6, 11-8

1/4  Ascic Josip - Nilsson David  11-9, 12-10, 11-6

 

Herrsingel 3 söndag

1  Borgebäck Tom, Långemåla BTK

2  Björk Lennart, IF Norcopensarna

3  Nolmark Henrik, Visby IF Gute BTK

3  Platus Anders, Tyresö BTK

5  Maltizov Andrei, Kalev LTK

5  Ascic Josip, Sävsjö BTK

5  Svensson Mattias, Långemåla BTK

5  Söderberg Ingemar, Kyrkhults BTK

9  Stjärnteg Thomas, Långemåla BTK

9  Andersson Anders, KFUM Bordtennis Katrineholm

Final  Borgebäck Tom - Björk Lennart  12-10, 11-9, 11-6

Semi  Borgebäck Tom - Nolmark Henrik  11-1, 11-7, 11-6

Semi  Björk Lennart - Platus Anders  9-11, 11-6, 8-11, 11-3, 11-9

1/4  Borgebäck Tom - Maltizov Andrei  10-12, 11-13, 11-4, 11-8, 11-8

1/4  Björk Lennart - Ascic Josip  11-4, 11-4, 7-11, 8-11, 11-5

1/4  Nolmark Henrik - Svensson Mattias  8-11, 5-11, 14-12, 11-4, 11-8

1/4  Platus Anders - Söderberg Ingemar  6-11, 11-7, 7-11, 11-5, 11-5

1/8  Borgebäck Tom - Stjärnteg Thomas  11-7, 11-6, 8-11, 11-5

1/8  Ascic Josip - Andersson Anders  11-9, 11-7, 8-11, 11-6

 

Herrsingel 4 lördag

1  Thomasson Göran, IF Hansa-Hoburg

2  Platus Marcus, Tyresö BTK

3  Olofsson Linus, Oskarshamns BTK

3  Sommer Virge, Kalev LTK

5  Pugi Tristan, Kalev LTK

5  Mattsson Tobias, IFK Visby

5  Kaljuvee Rene, Kalev LTK

5  Bjäremo Beatrice, Oskarshamns BTK

9  Paulsson Stefan, Visby IF Gute BTK

9  Lindgren Jesper, Östergarns IK

Final  Thomasson Göran - Platus Marcus  11-8, 13-11, 11-2

Semi  Thomasson Göran - Olofsson Linus  11-6, 5-11, 9-11, 11-8, 12-10

Semi  Platus Marcus - Sommer Virge  11-7, 11-9, 7-11, 9-11, 14-12

1/4  Thomasson Göran - Pugi Tristan  11-8, 11-7, 11-8

1/4  Platus Marcus - Mattsson Tobias  8-11, 9-11, 11-9, 11-8, 11-7

1/4  Olofsson Linus - Kaljuvee Rene  9-11, 11-3, 11-6, 11-7

1/4  Sommer Virge - Bjäremo Beatrice  11-7, 11-9, 11-7

1/8  Mattsson Tobias - Paulsson Stefan  11-2, 11-7, 9-11, 11-9

1/8  Kaljuvee Rene - Lindgren Jesper  10-12, 11-8, 11-7, 9-11, 11-5

 

Herrsingel 4 söndag

1  Stjärnteg Thomas, Långemåla BTK

2  Andersson Anders, KFUM Bordtennis Katrineholm

3  Bjäremo Beatrice, Oskarshamns BTK

3  Borg Alexander, Oskarshamns BTK

5  Olofsson Linus, Oskarshamns BTK

5  Karlsson Christer, Ljungsbro BTK

5  Thomasson Göran, IF Hansa-Hoburg

5  Larsson Tommy, Långemåla BTK

9  Platus Marcus, Tyresö BTK

9  Bahls Oliver, Sävsjö BTK

Final  Stjärnteg Thomas - Andersson Anders  11-5, 9-11, 11-7, 11-7

Semi  Stjärnteg Thomas - Bjäremo Beatrice  11-6, 11-9, 8-11, 11-6

Semi  Andersson Anders - Borg Alexander  11-9, 11-7, 10-12, 11-2

1/4  Stjärnteg Thomas - Olofsson Linus  11-8, 11-6, 7-11, 5-11, 11-9

1/4  Andersson Anders - Karlsson Christer  11-8, 4-11, 11-6, 11-7

1/4  Bjäremo Beatrice - Thomasson Göran  11-6, 4-11, 11-13, 11-4, 11-6

1/4  Borg Alexander - Larsson Tommy  9-11, 11-7, 11-6, 8-11, 11-2

1/8  Olofsson Linus - Platus Marcus  11-7, 12-10, 8-11, 7-11, 14-12

1/8  Larsson Tommy - Bahls Oliver  9-11, 4-11, 12-10, 13-11, 11-5

 

Herrar 40

1  Beckman Thomas, KFUM Stocksund IA

2  Lindberg Fredrik, KFUM Stocksund IA

3  Dahlskog Niklas, Spårvägens BTK

3  Mellnäs Johan, IFK Österåkers BTK

5  Nilsson Linus, Sävsjö BTK

5  Aldvik Göran, Spårvägens BTK

5  Jarfjord Marcus, IFK Visby

5  Karlsson Peter, Boo KFUM IA

9  Ahlgren Nilkas, IFK Visby

9  Oxenwaldt Lars, IFK Visby

9  Andersson Anders, IF Ale

9  Persson Rickard, IK Sturehov

Final  Beckman Thomas - Lindberg Fredrik  11-8, 11-5, 13-15, 11-7

Semi  Beckman Thomas - Dahlskog Niklas  12-14, 11-7, 11-9, 6-11, 11-7

Semi  Lindberg Fredrik - Mellnäs Johan  7-11, 11-8, 11-6, 10-12, 11-5

1/4  Beckman Thomas - Nilsson Linus  11-13, 11-6, 11-6, 11-5

1/4  Lindberg Fredrik - Aldvik Göran  11-3, 11-9, 11-2

1/4  Dahlskog Niklas - Jarfjord Marcus  11-5, 11-5, 11-8

1/4  Mellnäs Johan - Karlsson Peter  11-7, 11-7, 11-5

1/8  Mellnäs Johan - Ahlgren Nilkas  5-11, 6-11, 11-7, 11-4, 13-11

1/8  Nilsson Linus - Oxenwaldt Lars  12-10, 11-6, 11-9

1/8  Aldvik Göran - Andersson Anders  12-10, 11-8, 11-9

1/8  Jarfjord Marcus - Persson Rickard  16-14, 8-11, 11-3, 11-6

 

Herrsingel 5 lördag

1  Eriksson Roger, Hudiksvalls IF BTK

2  Nystrand Anders, Spånga TBK

3  Hammer Calle, IF Ale

3  Johansson Per, Högsby BTK

5  Noaksson Emil, Högsby BTK

5  Wåhlstedt Joel, Västerås BTK

5  Svensson Ingvar, Spånga TBK

5  Jepsen Liam, IF Norcopensarna

9  Tapia Fernandez Adolfo, Spårvägens BTK

9  Öismets Mariell, Kalev LTK

9  Lindvall Kjell, Högsby BTK

9  Sandström Amanda, Östergarns IK

9  Borg Alexander, Oskarshamns BTK

9  Karlsson Asbjörn, Högsby BTK

9  Skarhed Johan, Spårvägens BTK

9  Lidzén Magnus, Tibble-Kungsängen BTK

Final  Eriksson Roger - Nystrand Anders  11-4, 8-11, 11-8, 11-6

Semi  Eriksson Roger - Hammer Calle  11-8, 11-4, 11-0

Semi  Nystrand Anders - Johansson Per  12-10, 11-9, 10-12, 9-11, 11-8

1/4  Eriksson Roger - Noaksson Emil  11-7, 11-4, 15-13

1/4  Nystrand Anders - Wåhlstedt Joel  11-8, 11-5, 17-15

1/4  Hammer Calle - Svensson Ingvar  11-7, 7-11, 7-11, 11-5, 14-12

1/4  Johansson Per - Jepsen Liam  6-11, 11-9, 4-11, 11-5, 11-8

1/8  Roger Eriksson vann på WO mot Adolfo Tapia Fernandez

1/8  Nystrand Anders - Öismets Mariell  11-7, 11-2, 11-4

1/8  Hammer Calle - Lindvall Kjell  11-4, 11-7, 5-11, 11-4

1/8  Johansson Per - Sandström Amanda  3-11, 11-4, 11-2, 11-2

1/8  Noaksson Emil - Borg Alexander  11-7, 6-11, 9-11, 11-5, 11-8

1/8  Wåhlstedt Joel - Karlsson Asbjörn  11-8, 11-8, 11-7

1/8  Svensson Ingvar - Skarhed Johan  9-11, 11-8, 11-6, 7-11, 11-8

1/8  Jepsen Liam - Lidzén Magnus  11-4, 11-6, 11-8

 

Herrsingel 5 söndag

1  Jepsen Liam, IF Norcopensarna

2  Sommer Virge, Kalev LTK

3  Eriksson Roger, Hudiksvalls IF BTK

3  Borg Alexander, Oskarshamns BTK

5  Wåhlstedt Joel, Västerås BTK

5  Lindgren Jesper, Östergarns IK

5  Fagerudd Elis, Västerviks BTK

5  Svensson Ingvar, Spånga TBK

Final  Jepsen Liam - Sommer Virge  11-4, 11-8, 11-9

Semi  Jepsen Liam - Eriksson Roger  5-11, 11-9, 11-3, 11-8

Semi  Sommer Virge - Borg Alexander  11-6, 11-7, 11-2

1/4  Jepsen Liam - Wåhlstedt Joel  12-10, 11-7, 11-9

1/4  Sommer Virge - Lindgren Jesper  11-7, 12-10, 11-9

1/4  Eriksson Roger - Fagerudd Elis  11-9, 11-8, 3-11, 11-5

1/4  Borg Alexander - Svensson Ingvar  11-8, 2-11, 7-11, 11-7, 11-8

 

Herrar 50

1  Lindberg Fredrik, KFUM Stocksund IA

2  Beckman Thomas, KFUM Stocksund IA

3  Dahlskog Niklas, Spårvägens BTK

3  Bergroth Patrik, KFUM Gävle BT

5  Sigrell Håkan, Tullinge TP BTK

5  Persson Rickard, IK Sturehov

5  Oxenwaldt Lars, IFK Visby

5  Karlsson Peter, Boo KFUM IA

9  Aldvik Göran, Spårvägens BTK

9  Ahlström Stefan, IFK Täby BTK

9  Bengtsson Hans-Inge, IFK Lund

9  Gardell Håkan, IF Hansa-Hoburg

Final  Lindberg Fredrik - Beckman Thomas  11-5, 10-12, 10-12, 11-9, 11-3

Semi  Lindberg Fredrik - Dahlskog Niklas  11-4, 11-3, 11-6

Semi  Beckman Thomas - Bergroth Patrik  13-11, 11-4, 11-9

1/4  Lindberg Fredrik - Sigrell Håkan  11-2, 11-8, 11-5

1/4  Beckman Thomas - Persson Rickard  8-11, 11-6, 7-11, 11-6, 11-8

1/4  Dahlskog Niklas - Oxenwaldt Lars  11-6, 11-9, 11-5

1/4  Bergroth Patrik - Karlsson Peter  11-5, 9-11, 11-6, 6-11, 11-7

1/8  Bergroth Patrik - Aldvik Göran  14-12, 11-7, 11-4

1/8  Sigrell Håkan - Ahlström Stefan  12-14, 11-6, 11-7, 11-4

1/8  Persson Rickard - Bengtsson Hans-Inge  11-8, 8-11, 12-10, 13-11

1/8  Oxenwaldt Lars - Gardell Håkan  11-8, 11-6, 11-3

 

Herrsingel 6

1  Fagerudd Elis, Västerviks BTK

2  Wåhlstedt Joel, Västerås BTK

3  Lindgren Jesper, Östergarns IK

3  Lidzén Magnus, Tibble-Kungsängen BTK

5  Lindvall Kjell, Högsby BTK

5  Noaksson Emil, Högsby BTK

5  Johansson Per, Högsby BTK

5  Karlsson Asbjörn, Högsby BTK

9  Loomets Oliver, Kalev LTK

9  Abrahamsson Andreas, Böksholms IF

9  Wang Isak Yanchun, IFK Täby BTK

9  Bjäremo Bianca, Oskarshamns BTK

9  Skarhed Johan, Spårvägens BTK

9  Sandström Amanda, Östergarns IK

Final  Fagerudd Elis - Wåhlstedt Joel  11-7, 15-13, 13-11

Semi  Fagerudd Elis - Lindgren Jesper  11-5, 11-6, 9-11, 11-6

Semi  Wåhlstedt Joel - Lidzén Magnus  8-11, 11-3, 11-4, 11-6

1/4  Fagerudd Elis - Lindvall Kjell  11-3, 11-13, 11-8, 11-5

1/4  Wåhlstedt Joel - Noaksson Emil  11-5, 11-9, 3-11, 11-3

1/4  Lindgren Jesper - Johansson Per  11-5, 9-11, 11-6, 11-7

1/4  Lidzén Magnus - Karlsson Asbjörn  9-11, 12-10, 12-10, 11-3

1/8  Wåhlstedt Joel - Loomets Oliver  11-6, 11-7, 7-11, 4-11, 11-2

1/8  Lindgren Jesper - Abrahamsson Andreas  11-6, 11-5, 11-8

1/8  Lidzén Magnus - Wang Isak Yanchun  11-7, 4-11, 11-5, 11-13, 11-8

1/8  Lindvall Kjell - Bjäremo Bianca  11-8, 11-6, 11-9

1/8  Noaksson Emil - Skarhed Johan  11-7, 11-7, 9-11, 11-5

1/8  Johansson Per - Sandström Amanda  12-10, 11-3, 11-2

 

Herrsingel 7

1  Loomets Oliver, Kalev LTK

2  Bjäremo Bianca, Oskarshamns BTK

3  Abrahamsson Tommy, Böksholms IF

3  Lindvall Kjell, Högsby BTK

5  Fagerudd Vilhelm, Västerviks BTK

5  Mandri Robin Andero, Kalev LTK

5  Hasselblad Melvin, Visby IF Gute BTK

5  Dahlberg Albin, Levide IF

9  Luuk Aadu, Kalev LTK

9  Karlsson Victor, Vassunda IF

Final  Loomets Oliver - Bjäremo Bianca  5-11, 11-8, 11-7, 11-9

Semi  Loomets Oliver - Abrahamsson Tommy  11-4, 13-15, 11-9, 6-11, 11-7

Semi  Bjäremo Bianca - Lindvall Kjell  4-11, 12-10, 11-2, 11-8

1/4  Loomets Oliver - Fagerudd Vilhelm  11-9, 11-3, 7-11, 11-4

1/4  Bjäremo Bianca - Mandri Robin Andero  11-8, 11-1, 11-9

1/4  Abrahamsson Tommy - Hasselblad Melvin  11-6, 11-2, 11-8

1/4  Lindvall Kjell - Dahlberg Albin  9-11, 11-9, 11-7, 11-7

1/8  Bjäremo Bianca - Luuk Aadu  13-11, 6-11, 9-11, 11-4, 12-10

1/8  Fagerudd Vilhelm - Karlsson Victor  11-6, 13-11, 12-10

 

Herrsingel elit

1  Hultgren Ante, Västerviks BTK

2  Jarfjord Joakim, Lekstorps IF

3  Berglund Jonas, Heby AIF

3  Hedbom Max, Visby IF Gute BTK

Final  Hultgren Ante - Jarfjord Joakim  11-5, 12-10, 11-5

Semi  Hultgren Ante - Berglund Jonas  4-11, 8-11, 11-5, 11-5, 12-10

Semi  Jarfjord Joakim - Hedbom Max  11-8, 4-11, 9-11, 18-16, 11-8

 

Herrjuniorer 17

1  Hedbom Max, Visby IF Gute BTK

2  Jensen Wallin Axel, Askims BTK

3  Vandor Elias, Borlänge BTK

3  Geroiskaja Sofia Viktoria, Kalev LTK

5  Pugi Tristan, Kalev LTK

5  Borg Alexander, Oskarshamns BTK

5  Wiberg William, Söderhamns UIF

5  Platus Marcus, Tyresö BTK

9  Dahlberg Albin, Levide IF

9  Noaksson Emil, Högsby BTK

Final  Hedbom Max - Jensen Wallin Axel  12-10, 11-7, 11-13, 11-6

Semi  Hedbom Max - Vandor Elias  11-9, 11-9, 11-7

Semi  Jensen Wallin Axel - Geroiskaja Sofia Viktoria  11-6, 11-3, 13-11

1/4  Hedbom Max - Pugi Tristan  11-3, 11-7, 11-3

1/4  Jensen Wallin Axel - Borg Alexander  11-9, 11-7, 11-5

1/4  Vandor Elias - Wiberg William  11-6, 11-6, 11-9

1/4  Geroiskaja Sofia Viktoria - Platus Marcus  17-15, 11-9, 7-11, 11-9

1/8  Borg Alexander - Dahlberg Albin  11-3, 12-10, 11-4

1/8  Wiberg William - Noaksson Emil  11-3, 17-15, 11-9

 

Pojkar 13

1  Maltizov Andrei, Kalev LTK

2  Jobs Hugo, Ängby SK

3  Loomets Oliver, Kalev LTK

3  Luuk Aadu, Kalev LTK

5  Mitt Maia Liisa, Kalev LTK

5  Fagerudd Elis, Västerviks BTK

5  Mandri Robin Andero, Kalev LTK

5  Dahlbom Gusten, Visby IF Gute BTK

Final  Maltizov Andrei - Jobs Hugo  11-9, 11-8, 6-11, 11-3

Semi  Maltizov Andrei - Loomets Oliver  11-3, 11-1, 11-1

Semi  Jobs Hugo - Luuk Aadu  11-4, 11-8, 11-9

1/4  Maltizov Andrei - Mitt Maia Liisa  11-4, 11-1, 11-3

1/4  Jobs Hugo - Fagerudd Elis  11-6, 15-13, 9-11, 11-6

1/4  Loomets Oliver - Mandri Robin Andero  11-7, 12-10, 11-5

1/4  Luuk Aadu - Dahlbom Gusten  11-8, 11-7, 11-7

 

Pojkar 15

1  Maltizov Andrei, Kalev LTK

2  Jepsen Liam, IF Norcopensarna

3  Hanson Katrin-Riina, Kalev LTK

3  Fagerudd Elis, Västerviks BTK

5  Fagerudd Vilhelm, Västerviks BTK

5  Loomets Oliver, Kalev LTK

5  Borg Alexander, Oskarshamns BTK

5  Pihlak Pirjo, Kalev LTK

9  Mandri Robin Andero, Kalev LTK

9  Öismets Mariell, Kalev LTK

9  Abrahamsson Andreas, Böksholms IF

9  Jakobsson Zackarias, Levide IF

Final  Maltizov Andrei - Jepsen Liam  12-10, 12-10, 11-9

Semi  Maltizov Andrei - Hanson Katrin-Riina  11-8, 11-7, 11-6

Semi  Jepsen Liam - Fagerudd Elis  11-9, 9-11, 8-11, 11-5, 11-7

1/4  Maltizov Andrei - Fagerudd Vilhelm  11-7, 11-3, 11-3

1/4  Jepsen Liam - Loomets Oliver  11-2, 7-11, 11-8, 11-13, 11-4

1/4  Hanson Katrin-Riina - Borg Alexander  11-5, 8-11, 3-11, 11-9, 11-7

1/4  Fagerudd Elis - Pihlak Pirjo  11-6, 11-7, 11-0

1/8  Hanson Katrin-Riina - Mandri Robin Andero  11-5, 11-7, 11-7

1/8  Fagerudd Vilhelm - Öismets Mariell  14-12, 11-6, 13-11

1/8  Loomets Oliver - Abrahamsson Andreas  11-7, 11-13, 11-9, 11-6

1/8  Pihlak Pirjo - Jakobsson Zackarias  14-12, 11-5, 9-11, 2-11, 11-9

 

Flick/dam lör fm 1

1  Geroiskaja Sofia Viktoria, Kalev LTK

2  Ahlgren Annika, IFK Visby

3  Ericson Isabella, Oskarshamns BTK

4  Rämmeld Katrina, Kalev LTK

 

Pojkar 11

1  Jobs Hugo, Ängby SK

2  Luuk Aadu, Kalev LTK

3  Dahlbom Gusten, Visby IF Gute BTK

4  Jansson Johannes, IFK Visby

5  Öberg Leo, Fole IF

 

Skribent: Mattias Ahlgren
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Gotlands Bordtennisförbund
C/o Henrik Nolmark, Vårdklockegatan 13
621 57 Visby

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info