Hoppa till sidans innehåll

2022


Januari

2. WTT Feeder Düsseldorf, 17-20:e januari

Februari

1. Dam- och Herrjuniorläger 6-10:e februari - Köping

3. Landslagsläger och UEM kval - Pojk- och flickkadetter. 24 feb-1 mars - Köping

4. WTT Youth Metz och SPA - 14-20:e februari.

7. ITTF Europe Top 16

5. WTT youth Portugal 26 feb - 4:e mars 2022 - Vila Real, Portugal

Mars

8. WTT Contender Muscant, 27 feb - 5 mars, Muscant Oman

6. Damläger 6-11:e mars - Söderhamn

9. WTT Singapore Smash, 7-20:e mars, Singapore

10. WTT Feeder Doha, 13-17:e mars, Qatar

11. WTT Contender Doha, 18-24:e mars, Qatar

12. WTT Star Contender Doha, Qatar

14. Costa Brava Spanish Para Open 23-27 mars, Platja d´aro 

April

13. U-Landslagsläger 9-14 April, Köping 

14. Damläger, 17-21 April, Köping

16. Landslagsläger Para 14-18 april, Örebro

17. Herrjuniorläger 25-29 April, Köping

18. Herrseniorläger 24-29 April, Köping

Maj

19. SQT French Para Open 4-9 maj, Frankrike

22. Slovenia Para Open 9-15 maj, Slovenien

20. Damläger 8-13 maj, Växjö

Juni

21. HJ/PK- UEM läger 1 + Sommarläger 1 PK+MPK. 13-19:e juni - Köping

28. U13 Challange, Montenegro

24. Flickadetter läger 21-24 Juni - Laholm

30. Czech Para Open 22-26 juni, Tjeckien

31. Nordeuropeiska mästerskapen- Netu Youth 23-26 juni, Estland

26. UEM läger 2, 29 juni-4 juli - Köping

29. Damseniorläger, 29 juni-4 juli - Köping



Juli

25 Herrseniorläger, 3-8:e juli - Karlskrona

27. Ungdoms EM, 6 juli-15 Juli, Belgrad

33. WTT Star Contender, 11-17:e juli, Budapest

34. WTT Feeder, 18-22:a juli, Budapest

35. WTT Champions, 18-23:e juli, Budapest

23 Morgondagarlägret, 14-22:a juli - Söderhamn


Augusti


32. Nordeuropeiska mästerskapen 

36. WTT Youth Contender Helsingborg, 8-14 augusti

37. European Championship, 13-21:a augusti - München

38. Euro Mini Champs Frankrike, 25-28 augusti

WTT Youth Contender Varazdin och Otocec, 30 aug-5 sept

41. WTT Feeder Bulgarien, 30 aug-4 sept
 

September

WTT Contender Oman, 4-10 september

WTT Youth Star Contender Skopje, 7-11 september

39. Finland Para Open, 9-11 september

Damjuniorläger Eslöv, 11-13 september

WTT Youth Contender Bangkok, 12-18 september (Ängby)

42. WTT Contender Kazakhstan, 13-18 september 

40. ETTU U21-EM Cluj Napoca, 14-18 september

Uppstartssamling ungdomslandslag Köping, 16-18 sept

WTT Youth Contender Tblisi, 19-25 september

ITTF lag-VM Chengdu, 30 sept-9 okt

ETTU Ungdom top 10 Frankrike, 30 sept-2 okt

Oktober

WTT Youth Contender Podgorica, 2-4 okt

WTT Champions Macao, 19-23 okt

VM-läger Para Växjö, 21-26 okt

WTT Cup Finals Xinxiang, 27-30 okt

Landslagläger ungdom Köping, 29 okt-3 nov

Information Utvecklingsläger

Utvecklingsläger killar Åkersberga, 29 okt-1 nov

Utvecklingsläger tjejer, 29 okt-1 nov

WTT Contender Slovenien, 31 okt-6 nov

November

Para-VM Granada, 6-12 november

WTT Youth Contender Ungern, 7-9 nov

WTT Youth Contender Slovakien, 7-13 nov

WTT Feeder Düsseldorf, 22-25 nov

December

Junior-VM Tunisien, 4-11 dec

Damseniorläger Köping, 11-16 dec

Damjuniorläger Eslöv, 26-30 dec

Kadetterläger Köping, 26-30 dec

Utvecklingsläger nord/öst Söderhamn, 26-30 dec


Januari 2023

Utvecklingsläger syd/väst Varberg 2-6 jan

Herrjuniorläger söderhamn januari.pdf

Uppdaterad: 12 JAN 2022 11:19 Skribent: Emma Persson
E-post: Adressen Gömd

Postadress:
Svenska Bordtennisförbundet
Florettgatan 14
254 67 Helsingborg

Besöksadress:
Badvägen 4
731 85 Köping

Kontakt:
Tel: 0856278120
E-post: info@svenskbordtenni...

Se all info