Hoppa till sidans innehåll

Halland (1940-)


Distriktsmästare i singel

Herrar (DM 1940-41, 1947-00, 2006-)

1940 Bertil Nilsson, Halmstad
1941 Gunnar Johansson, Rigo
1942 Uppgift saknas
1943 Uppgift saknas
1944 Uppgift saknas
1945 Uppgift saknas
1946 Uppgift saknas
1947 Gunnar Johansson, Halmstad
1948 Gunnar Johansson, Halmstad
1949 Vimar Berntsson, Varberg 
1950 K. E. Ekman, Falkenberg
1951 K. E. Ekman, Falkenberg 
1952 Bertil Andersson, Halmstad
(Runner up: R. Tullgren, Halmstad)
1953 Ingemar Andersson, Varberg
(Runner up: Allan Dahlgren, Falkenberg)
1954 K. E. Ekman, Falkenberg
(Runner up: K. Lundén, Halmstad)
1955 Sven Erik Ekman, Falkenbergs BTK
(Runner up: Ingemar Andersson, IFK Varberg)
1956 Allan Dahlgren, Falkenbergs BTK
(Runner up: Jan Erik Olofsson, Särö IK)
1957 Allan Dahlgren, Falkenbergs BTK
(Runner up: Stellan Bengtsson I, Falkenbergs BTK)
1958 Allan Dahlgren, Falkenbergs BTK
(Runner up: Dick Torstensson, Falkenbergs BTK)
1959 Sven Erik Ekman, Falkenbergs BTK
1960 Dick Torstensson, Falkenbergs BTK
1961 Stellan Bengtsson I, Falkenbergs BTK
1962 Karl-Johan Bernhardt, Falkenbergs BTK
1963 Stellan Bengtsson I, Falkenbergs BTK
1964 Stellan Bengtsson I, Falkenbergs BTK
1965 Stellan Bengtsson I, Falkenbergs BTK
1966 Nils-Bertil Billing, Falkenbergs BTK
1967 Stellan Bengtsson II, Falkenbergs BTK
1968 Stellan Bengtsson II, Falkenbergs BTK
1969 Anders Johansson, Halmstads BTK
1970 Anders Johansson, Falkenbergs BTK
1971 Stellan Bengtsson II, Falkenbergs BTK
1972 Glenn Strömberg, Lerkils IF
1973 Tommy Andersson, Falkenbergs BTK
1974 Stellan Bengtsson II, Falkenbergs BTK
1975 Michael Nilsson, Falkenbergs BTK
1976 Tommy Andersson, Falkenbergs BTK
1977 Ulf Carlsson, Falkenbergs BTK
1978 Stellan Bengtsson II, Falkenbergs BTK
1979 Ulf Carlsson, Falkenbergs BTK
1980 Jörgen Persson, Halmstads BTK
1981 Peter Greczula, Falkenbergs BTK
1982 Jörgen Persson, Halmstads BTK
1983 Jörgen Persson, Halmstads BTK
1984 Peter Greczula, Falkenbergs BTK
1985 Ulf Carlsson, Falkenbergs BTK
1986 Anders Johansson, Halmstads BTK
1987 Åke Grönlund, Halmstads BTK
1988 Tomas Norberg, Halmstads BTK
1989 Thomas Buza, Halmstads BTK
1990 Magnus Pettersson, Halmstads BTK 
1991 Tomas Norberg, Halmstads BTK
1992 Tomas Norberg, Halmstads BTK
1993 Simon Angel, Falkenbergs BTK
1994 Fredrik Nilsson, Falkenbergs BTK
1995 Fredrik Håkansson, Halmstads BTK
1996 Simon Angel, Halmstads BTK
1997 Simon Angel, Halmstads BTK
1998 Magnus Månsson, Falkenbergs BTK
1999 Mårten Stenberg, Falkenbergs BTK
2000 Henrik Olsson, Halmstads BTK
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Anthony Josefsson, Falkenbergs BTK
2007 Erik Åhman, Falkenbergs BTK
2008 Lukas Rydén, Falkenbergs BTK
2009 Marcus Johansson, Halmstads BTK
2010 Alexander Franzén, Halmstads BTK
2011 Magnus Pohjolainen, Halmstads BTK
2012 Alexander Franzén, Falkenbergs BTK
2013 Nisse Lundberg, Åsa IF
2014 Fredrik Möller, Falkenbergs BTK
2015 Sebastian Andersson, Åsa IF
2016 Emil Bergström, Falkenbergs BTK
2017 Uppgift saknas
2018 Sebastian Andersson, Kungsbacka BTK
2019 Tim Cornelius, Kungsbacka BTK

Herrar 20 (DM 1995-00, 2006-14, 2018-)

1995 Fredrik Håkansson, Halmstads BTK
1996 Olof Röhlander, Falkenbergs BTK
1997 Marcus Andersson, Vasanorm BTK 
1998 Henrik Hägerström, Falkenbergs BTK
1999 Mårten Stenberg, Falkenbergs BTK
2000 Henrik Olsson, Halmstads BTK
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Peter Turesson, Halmstads BTK
2007 Torbjörn Johansson, Falkenbergs BTK
2008 Uppgift saknas
2009 Jimmy Höök, Åsa IF
2010 Alexander Franzén, Halmstads BTK
2011 Jakob Steneteg, Halmstads BTK
2012 Kevin Nilsson, Halmstads BTK
2013 Uppgift saknas
2014 Spelades ej
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas
2017 Uppgift saknas
2018 Simon Hansson, Åsa IF
2019 Charlie Widing, Halmstads BTK

Herrjuniorer 17 (DM 1947-00, 2006-14, 2018-)

1947 Rolf Kristiansson, Varberg
1948 Kjell Lundén, Halmstad
1949 Kjell Lundén, Halmstad 
1950 Kjell Lundén, Halmstad 
1951 Kjell Lundén, Halmstad 
1952 Sven Ekman, Falkenberg
1953 Urban Hjärne, Halmstads Läroverk
1954 Bertil Johansson, Getterön
1955 Jan Erik Olofsson, Släps IK
1956 Dick Torstensson, Falkenbergs BTK
(Runner up: Stellan Bengtsson I, Falkenbergs BTK)
1957 Stellan Bengtsson I, Falkenbergs BTK
1958 Stellan Bengtsson I, Falkenbergs BTK
1959 Bo Jolbäck, Serve BTK
1960 Carl-Johan Bernhardt, Långås BTK
1961 Carl-Johan Bernhardt, Långås BTK
1962 Carl-Johan Bernhardt, Falkenbergs BTK
1963 Christer Eriksson, Halmstads BTK
1964 Lars-Åke Hällström, Halmstads BTK
1965 Christer Eriksson, Halmstads BTK
1966 Stellan Bengtsson II, Falkenbergs BTK
1967 Stellan Bengtsson II, Falkenbergs BTK
1968 Stellan Bengtsson II, Falkenbergs BTK
1969 Anders Johansson, Halmstads BTK
1970 Lars-Åke Mattsson, BTK Serve
1971 Kenneth Persson, Falkenbergs BTK
1972 Bo Martin Nylander, Falkenbergs BTK
1973 Bo Martin Nylander, Falkenbergs BTK
1974 Michael Nilsson, Falkenbergs BTK
1975 Ulf Carlsson, Falkenbergs BTK
1976 Glenn Strömberg, Lerkils IF
1977 Ulf Carlsson, Falkenbergs BTK
1978 Ulf Carlsson, Falkenbergs BTK
1979 Magnus Karlsson, Halmstads BTK
1980 Jörgen Persson, Halmstads BTK
1981 Jörgen Persson, Halmstads BTK
1982 Peter Greczula, Falkenbergs BTK
1983 Peter Greczula, Falkenbergs BTK
1984 Jan Lundström, Halmstads BTK
1985 Ted Jönsson, Laholms BTK
1986 Henrik Landén, Falkenbergs BTK
1987 Magnus Pettersson, Halmstads BTK
1988 Thomas Buza, Halmstads BTK 
1989 Peter Nilsson, BTK Falco
1990 Peter Nilsson, Falkenbergs BTK
1991 Joakim Andersson, BTK Falco
1992 Simon Angel, Halmstads BTK
1993 Simon Angel, Falkenbergs BTK
1994 John Celik, Kvibille BTK
1995 Dan Sonström, Tvååkers BTK
1996 Henrik Nyqvist, Halmstads BTK
1997 Fredrik Karlsson, Vasanorm BTK
1998 Henrik Hägerström, Falkenbergs BTK
1999 Linus Hellman, Varbergs BTK
2000 Mattias Albertsson, Varbergs BTK
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Johan Karlsson, Falkenbergs BTK
2007 Jonas Johansson, Varbergs BTK
2008 Uppgift saknas
2009 Magnus Pohjolainen, Halmstads BTK
2010 Nisse Lundberg, Halmstads BTK
2011 Nisse Lundberg, Åsa IF
2012 Kevin Nilsson, Halmstads BTK
2013 Uppgift saknas
2014 Joel Wiik-Nedrup, Våxtorps BoIS
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas
2017 Uppgift saknas
2018 Mattis Näslund, Åsa IF
2019 Charlie Widing, Halmstads BTK

Pojkar 15 (DM 1962-00, 2006-14, 2018-)

1962 Morgan Mårtensson, Falkenbergs BTK
1963 Christer Eriksson, Halmstads BTK
1964 Christer Eriksson, Halmstads BTK
1965 Lennart Nilsson, Falkenbergs BTK
1966 Stellan Bengtsson II, Falkenbergs BTK
1967 Stellan Bengtsson II, Falkenbergs BTK
1968 Lennart Carlsson, Falkenbergs BTK
1969 Kenneth Persson, Falkenbergs BTK
1970 Kenneth Persson, Falkenbergs BTK
1971 Bo Martin Nylander, Falkenbergs BTK
1972 Glenn Strömberg, Lerkils IF
1973 Jan Nilsson, Halmstads BTK
1974 Glenn Strömberg, Lerkils IF
1975 Ulf Carlsson, Falkenbergs BTK
1976 Torbjörn Eriksson, BTK Serve 
1977 Per Sjögren, Halmstads BTK
1978 Jörgen Persson, Halmstads BTK
1979 Jörgen Persson, Halmstads BTK
1980 Jerry Snygg, Halmstads BTK
1981 Peter Greczula, Falkenbergs BTK
1982 Jan Lundström, Halmstads BTK
1983 Stefan Johansson, Varbergs BTK
1984 Anders Persson, Halmstads BTK
1985 Jens Nilsson, Halmstad BTK
1986 Niklas Skärsäter, BTK Falko
1987 Joakim Andersson, Tvååkers BTK
1988 Joakim Andersson, BTK Falco
1989 Fredrik Håkansson, BTK Serve
1990 Fredrik Håkansson, BTK Serve 
1991 Simon Angel, Halmstads BTK
1992 Paul Lennartsson, Tvååkers BTK
1993 Markus Larsson, Tvååkers BTK
1994 Dan Sonström, Tvååkers BTK
1995 Dan Sonström, Tvååkers BTK
1996 Johan Abrahamsson, Varbergs BTK
1997 Ola Sonström, Tvååkers BTK
1998 Andreas Ljones, Varbergs BTK
1999 Peter Turesson, Varbergs BTK
2000 Mattias Albertsson, Varbergs BTK
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Erik Andrén, Onsala BTK
2007 Joakim Ekberg, Halmstads BTK
2008 Uppgift saknas
2009 Alexander Franzén, Halmstads BTK
2010 Simon Henriksen, Laholms BTK
2011 Anton G. Snygg, Halmstads BTK
2012 Pontus Ljunggren, Kungsbacka BTK
2013 Uppgift saknas
2014 Viktor Asp, Åsa IF
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas
2017 Uppgift saknas
2018 Erik Nilsson, BTK Serve
2019 Marcus Johansson, Särö IK

Pojkar 14 (DM 1995-97, 2014, 2018-)

1995 Carl Ivarsson, BTK Serve
1996 Ola Sonström, Tvååkers BTK
1997 John Åhman, Boarps BTK
                       -
2005 Uppgift saknas
2006 Uppgift saknas
2007 Uppgift saknas
2008 Uppgift saknas
2009 Uppgift saknas
2010 Uppgift saknas
2011 Uppgift saknas
2012 Uppgift saknas
2013 Uppgift saknas
2014 Viktor Asp, Åsa IF
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas
2017 Uppgift saknas
2018 Oskar Eskeland, Kungsbacka BTK
2019 Isak Alfredsson, Halmstads BTK

Pojkar 13 (DM 1974-00, 2018)

1974 Kent Karlsson, Falkenbergs BTK
1975 Kent Karlsson, Falkenbergs BTK
1976 Jörgen Persson, Halmstads BTK
1977 Bo Jönsson, Falkenbergs BTK
1978 Jörgen Persson, Halmstads BTK
1979 Jörgen Persson, Halmstads BTK
1980 Stefan Johansson, Varbergs BTK
1981 Stefan Johansson, Varbergs BTK
1982 Anders Persson, Halmstads BTK
1983 Henrik Landén, Falkenbergs BTK
1984 Niklas Skärsäter, Falkenbergs BTK
1985 Peter Nilsson, Falkenbergs BTK
1986 Peter Nilsson, Falkenbergs BTK
1987 Pierre Falleth, Halmstad BTK
1988 Pierre Falleth, Halmstad BTK
1989 Thomas Sjöholm, BTK Serve
1990 John Bäckström, BTK Serve
1991 Jonas Svensson, Falkenbergs BTK
1992 Martin Carlsson, Tvååkers BTK
1993 Erik Svensson, Falkenbergs BTK
1994 Carl Ivarsson, Servekulla BTK
1995 Stefan Dalnäs, Onsala BTK
1996 Ola Sonström, Tvååkers BTK
1997 Eric Jacobsson, Halmstads BTK
1998 Richard Gavette, Varbergs BTK
1999 Peter Turesson, Varbergs BTK
2000 Joe Öberg, Falkenbergs BTK
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
                         -
2017 Uppgift saknas
2018 Oskar Eskeland, Kungsbacka BTK

Pojkar 12 (DM 1995-97, 2009-14)

1995 Ola Sonström, Tvååkers BTK
1996 Jonas Nilsson, Halmstads BTK
1997 Erik Åhman, Boarps BTK
                       -
2005 Uppgift saknas
2006 Uppgift saknas
2007 Uppgift saknas
2008 Uppgift saknas
2009 Elias Sibelius, Falkenbergs BTK
2010 Emil Bergström, Falkenbergs BTK
2011 Kevin Torgersson, Åsa IF
2012 David Johansson, Åsa IF
2013 Uppgift saknas
2014 Elliot Norling, Falkenbergs BTK
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas

Pojkar 12 (Pingisiaden 2017-)

2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas
2019 Simon Talinsson, Åsa IF

Damer (DM 1947-00, 2006-)

1947 Maya Halling, Varberg
1948 Maya Halling, Varberg 
1949 Maya Halling, Varberg
1950 Maya Halling, Varberg
1951 Maya Halling, Varberg 
1952 Maya Halling, Varberg
(Runner up: Siv Bengtsson, Getterön)
1953 Gull-Maj Nilsson, Falkenberg
(Runner up: Siv Bengtsson, Getterön)
1954 Siv Bengtsson, Getterön
(Runner up: K. Andersson, Varberg)
1955 Siv Bengtsson, Falkenbergs BTK
(Runner up: Majken Sunesson, Falkenbergs BTK)
1956 Ulla Pauli, Halmstad BTK
(Runner up: Siv Bengtsson, Falkenbergs BTK)
1957 Siv Bengtsson, Falkenbergs BTK
(Runner up: Majken Sunesson, Falkenbergs BTK)
1958 Majken Sunesson, Falkenbergs BTK
(Runner up: Siv Bengtsson, Falkenbergs BTK)
1959 Siv Bengtsson, Falkenbergs BTK
1960 Majken Sunesson, Falkenbergs BTK
1961 Siv Bengtsson, Falkenbergs BTK
1962 Siv Bengtsson, Falkenbergs BTK
1963 Siv Bengtsson, Falkenbergs BTK
1964 Siv Bengtsson, Falkenbergs BTK
1965 Siv Bengtsson, Falkenbergs BTK
1966 Britt Bengtsson, Falkenbergs BTK
1967 Britt Bengtsson, Falkenberg BTK
1968 Ann-Christine Hellman, Varbergs BTK
1969 Ann-Christine Hellman, Varbergs BTK
1970 Ann-Christine Hellman, Varbergs BTK
1971 Ann-Christine Hellman, Varbergs BTK
1972 Birgitta Olsson, Varbergs BTK
1973 Eva Strömvall, Varbergs BTK
1974 Ann-Christine Hellman, Varbergs BTK
1975 Ann-Christine Hellman, Varbergs BTK
1976 Ann-Christine Hellman, Varbergs BTK
1977 Ann-Christine Hellman, Varbergs BTK
1978 Ann-Christine Hellman, Varbergs BTK
1979 Ann-Christine Hellman, Varbegs BTK
1980 Marie Lindblad, Varbergs BTK
1981 Eva Strömvall, Varbergs BTK
1982 Kamilla Björk, Varbergs BTK
1983 Kristina Nilsson, Varbergs BTK
1984 Kamilla Björk, Varbergs BTK
1985 Kamilla Björk, Varbergs BTK
1986 Åsa Svensson, Halmstads BTK
1987 Barbro Wiktorsson, Varbergs BTK
1988 Pernilla Pettersson, Halmstads BTK
1989 Pernilla Pettersson, Halmstads BTK
1990 Nina Ebkar, Halmstads BTK
1991 Lena Persson, Halmstads BTK
1992 Lena Persson, Halmstads BTK
1993 Helena Johansson, Varbergs BTK
1994 Kajsa Andersson, Tvååkers BTK
1995 Helena Johansson, Halmstads BTK
1996 Anna Jacobsson, Halmstads BTK
1997 Helena Johansson, Halmstads BTK
1998 Anna Jacobsson, Halmstads BTK
1999 Jennie Lindström, Halmstads BTK
2000 Jennie Lindström, Halmstads BTK
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Camilla Lindvall, Halmstads BTK
2007 Cecilia Kei, Falkenbergs BTK
2008 Anna Berglund, Falkenbergs BTK
2009 Anna Berglund, Falkenbergs BTK
2010 Anna Berglund, Falkenbergs BTK
2011 Anna Månsson, Falkenbergs BTK
2012 Anna Månsson, Falkenbergs BTK
2013 Madelene Björding, Halmstads BTK
2014 Anna Månsson, Falkenbergs BTK
2015 Elin Snygg, Halmstads BTK
2016 Tilda Johansson, Halmstads BTK
2017 Uppgift saknas
2018 Caroline Wersäll, Varbergs BTK
2019 Susann Aspling, Åsa IF

Damer 20 (DM 1995-00, 2006-14, 2018-)

1995 Josefin Andersson, Tvååkers BTK
1996 Sofia Carlsson, Halmstads BTK
1997 Sandra Johansson, Varbergs BTK
1998 Anna Jacobsson, Halmstads BTK
1999 Marie Sjögren, Halmstads BTK
2000 Ida Johansson, BTK Serve
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Michelle Quach, Halmstads BTK
2007 Cecilia Kei, Falkenbergs BTK
2008 Uppgift saknas
2009 Jennifer Nordqvist, Åsa IF
2010 Alexandra Sandhén, Åsa IF
2011 Karin Lomander, Varbergs BTK
2012 Rebecca Andersson, Våxtorps BoIS
2013 Uppgift saknas
2014 Spelades ej
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas
2017 Uppgift saknas
2018 Spelades ej
2019 Spelades ej

Damjuniorer 17 (DM 1949-00, 2006-14, 2018-)

1949 Lisa Gustavsson, Fjärås 
1950 Siv Bengtsson, Getterön
1951 Gull-Maj Nilsson, Falkenberg
1952 Gull-Maj Nilsson, Falkenberg
1953 Gull-Maj Nilsson, Falkenberg
1954 Ulla Pauli, Halmstad
1955 Ulla Pauli, Halmstad BTK
1956 Inger Larsson, Falkenbergs BTK
(Runner up: Stina Bergand, Särö IK)
1957 Britt-Marie Bergand, Särö IK
1958 Anita Dworak, Halmstads BTK
1959 Anita Dworak, Halmstads BTK
1960 Ingalill Eriksson, Lerkils IF
1961 Ingalill Eriksson, Lerkils IF
1962 Ingalill Eriksson, Lerkils IF
1963 Britt Bengtsson, Falkenbergs BTK
1964 Britt Bengtsson, Falkenbergs BTK
1965 Britt Bengtsson, Falkenbergs BTK
1966 Ann-Christine Hellman, Varbergs BTK
1967 Ann-Christine Hellman, Varbergs BTK
1968 Ann-Christine Hellman, Varbergs BTK
1969 Ann-Christine Hellman, Varbergs BTK
1970 Ann-Christine Hellman, Varbergs BTK
1971 Ann-Christine Hellman, Varbergs BTK
1972 Ann-Christine Hellman, Varbergs BTK
1973 Eva Strömvall, Varbergs BTK
1974 Eva Strömvall, Varbergs BTK
1975 Eva Strömvall, Varbergs BTK
1976 Christel Eriksson, BTK Serve
1977 Marie Lindblad, Varbergs BTK
1978 Christel Eriksson, BTK Serve
1979 Kamilla Björk, Varbergs BTK
1980 Kamilla Björk, Varbergs BTK
1981 Kamilla Björk, Varbergs BTK
1982 Kamilla Björk, Varbegs BTK
1983 Camilla Andersson, BTK Serve
1984 Åsa Svensson, Halmstads BTK
1985 Åsa Svensson, Halmstads BTK
1986 Åsa Svensson, Halmstads BTK
1987 Åsa Svensson, Halmstads BTK
1988 Åsa Svensson, Halmstads BTK
1989 Pernilla Pettersson, Halmstads BTK
1990 Helena Johansson, Varbergs BTK
1991 Helena Johansson, Varbergs BTK
1992 Helena Johansson, Varbergs BTK
1993 Sofia Carlsson, Halmstads BTK
1994 Sandra Johansson, BTK Serve
1995 Kajsa Andersson, Tvååkers BTK
1996 Anna Jacobsson, Halmstads BTK
1997 Sandra Johansson, Varbergs BTK
1998 Nina Rydberg, Halmstads BTK
1999 Camilla Lindvall, Halmstads BTK
2000 Camilla Lindvall, Halmstads BTK
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Michelle Quach, Halmstads BTK
2007 Helene Andersson, Falkenbergs BTK
2008 Uppgift saknas
2009 Karin Lomander, Varbergs BTK
2010 Alexandra Sandhén, Åsa IF
2011 Caroline Andrén, Kungsbacka BTK
2012 Emelie Svensson, Falkenbergs BTK
2013 Uppgift saknas
2014 Clara Carlsson, Åsa IF
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas
2017 Uppgift saknas
2018 Spelades ej
2019 Spelades ej

Flickor 15 (DM 1962-00, 2006-14, 2018-)

1962 Britt Bengtsson, Falkenbergs BTK
1963 Britt Bengtsson, Falkenbergs BTK
1964 Eva Svensson, Halmstads BTK
1965 Ann-Christine Hellman, Varbergs BTK
1966 Ann-Christine Hellman, Varbergs BTK
1967 Ann-Christine Hellman, Varbergs BTK
1968 Ann-Christine Hellman, Varbergs BTK
1969 Ann-Christine Hellman, Varbergs BTK
1970 Ann-Christine Hellman, Varbergs BTK
1971 Harriet Börjesson, Lerkils IF
1972 Marie Andersson, Lekils IF
1973 Eva Strömvall, Varbegs BTK
1974 Britt-Marie Persson, Lerkils IF
1975 Mirielle Petér, Varbergs BTK
1976 Mirielle Petér, Varbergs BTK
1977 Christel Eriksson, BTK Serve
1978 Christel Eriksson, BTK Serve
1979 Kamilla Björk, Varbergs BTK
1980 Kamilla Björk, Varbergs BTK
1981 Carina Nilsson, Halmstads BTK
1982 Anneli Andersson, Varbergs BTK
1983 Ann-Charlotte Andersson, Varbergs BTK
1984 Åsa Svensson, Halmstads BTK
1985 Åsa Svensson, Halmstads BTK
1986 Åsa Svensson, Halmstads BTK
1987 Pernilla Pettersson, Halmstads BTK
1988 Susanne Palmqvist, Varbergs BTK
1989 Helena Johansson, Varbergs BTK
1990 Helena Johansson, Varbergs BTK 
1991 Helena Johansson, Varbergs BTK
1992 Josefine Andersson, Tvååkers BTK
1993 Kajsa Andersson, Tvååkers BTK
1994 Anna Jacobsson, Halmstads BTK
1995 Kajsa Andersson, Tvååkers BTK
1996 Kajsa Andersson, Halmstads BTK
1997 Nina Rydberg, Halmstads BTK
1998 Camilla Lindvall, Halmstads BTK
1999 Ida Johansson, BTK Serve
2000 Ida Johansson, BTK serve
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
2005 Uppgift saknas
2006 Jessica Stensby, Åsa IF
2007 Sofia Åblad, Falkenbergs BTK
2008 Uppgift saknas
2009 Karin Lomander, Falkenbergs BTK
2010 Jessica Jonsson, Åsa IF
2011 Madelene Björding, Falkenbergs BTK
2012 Clara Karlsson, Åsa IF
2013 Uppgift saknas
2014 Wilma Björn, Falkenbergs BTK
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas
2017 Uppgift saknas
2018 Spelades ej
2019 Spelades ej

Flickor 14 (DM 1995-97, 2014, 2018-)

1995 Sandra Johansson, BTK Serve
1996 Nina Rydberg, BTK Serve
1997 Sofia Arvidsson, Halmstads BTK
                      -
2005 Uppgift saknas
2006 Uppgift saknas
2007 Uppgift saknas
2008 Uppgift saknas
2009 Uppgift saknas
2010 Uppgift saknas
2011 Uppgift saknas
2012 Uppgift saknas
2013 Uppgift saknas
2014 Jennie Edvinsson, Halmstads BTK
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas
2017 Uppgift saknas
2018 Spelades ej
2019 Spelades ej

Flickor 13 (DM 1974-00, 2018)

1974 Karin Rydell, Falkenbergs BTK
1975 Mirielle Petér, Varbergs BTK
1976 Kristina Persson, Lerkils IF
1977 Kamilla Björk, Varbergs BTK
1978 Kamilla Björk, Varbergs BTK
1979 Maria Wång, BTK Serve
1980 Camilla Sigurdsson, BTK Serve
1981 Ann-Charlotte Andersson, Varbergs BTK
1982 Ann-Charlotte Pettersson, Varbergs BTK
1983 Åsa Svensson, Halmstads BTK
1984 Åsa Svensson, Halmstads BTK
1985 Charlotte Arvidsson, Våxtorps BoIS
1986 Charlotte Arvidsson, Våxtorps BoIS
1987 Susanne Palmqvist, Varbergs BTK
1988 Susanne Palmqvist, Varbergs BTK
1989 Helena Johansson, Varbergs BTK
1990 Sara Lemen, Halmstads BTK 
1991 Anna Jacobsson, Halmstads BTK
1992 Anna Jacobsson, Halmstads BTK
1993 Kajsa Andersson, Tvååkers BTK
1994 Sandra Johansson, BTK Serve
1995 Nina Rydberg, BTK Serve
1996 Kajsa Andersson, Halmstads BTK
1997 Sofia Arvidsson, Halmstads BTK
1998 Sara Lööf, Boarps BTK
1999 Emma Jacobsson, Halmstads BTK
2000 Nina Ferdinandsson, Halmstads BTK
2001 Uppgift saknas
2002 Uppgift saknas
2003 Uppgift saknas
2004 Uppgift saknas
                         -
2017 Uppgift saknas
2018 Emma-Sofia Andersson, Halmstads BTK

Flickor 12 (DM 1995-97, 09-14)

1995 Sofia Arvidsson, Halmstads BTK
1996 Sofia Arvidsson, Halmstads BTK
1997 Sara Lööf, Boarps BTK
                  -
2005 Uppgift saknas
2006 Uppgift saknas
2007 Uppgift saknas
2008 Uppgift saknas
2009 Madelene Björding, Falkenbergs BTK
2010 Filippa Bergand, Åsa IF
2011 Elin Snygg, BTK-72 Trönninge
2012 Maja Andersson, Falkenbergs BTK
2013 Uppgift saknas
2014 Leah Muskantor, Åsa IF
2015 Uppgift saknas
2016 Uppgift saknas

Flickor 12 (Pingisiaden 2019-)

2017 Uppgift saknas
2018 Uppgift saknas
2019 Spelades ej

Uppdaterad: 15 MAJ 2019 16:21
Epost: Adressen Gömd

Liverapportering



pingiskanalen

Annons Solidsport

Evenemang

Dataranking

Länkar

Webbshop



stiga

RIG

koping

Hello Sweden

 

Sports heart

SRB

RiotAd


sporrong

Framåt för fler i rörelse

Postadress:
Svenska Bordtennisförbundet
Köping Arena
731 85 Köping

Besöksadress:
Badvägen 4
731 85 Köping

Kontakt:
Tel: 0856278120
E-post: This is a mailto link

Se all info