Hoppa till sidans innehåll

Zonslutspelet i Södra Vi

15 APR 2014 17:15
Här kommer poolresultaten från zonslutspelet. Jönköpings Län vann på 113 p, Kalmar Län 94p och Kronobergs Län 52p
  • Skapad: 15 APR 2014 17:15

Flickor 9
1. Baasan Nomin, Vetlanda BTK
2. Olsson Linn, BTK Frej
3. Ronnebring Tuva, Lessebo BTK
4. Andersson Sarah, BTK Arsenal Nybro
5. Taus Amanda, Vaggeryds BTK
6. Schmidt Emma, Faggemåla BTK
 
Flickor 10 
1. Hempel Lovisa, BTK Clipper
2. Runeborn Linnea, Sandsjöfors SK
3. Wiberg Emelinn, Södra Vi IF
4. Nicklasson Linnea, Södra Vi IF
5. Älvehag Julia, Faggemåla BTK
6. Karlsson Edit, Södra Vi IF
 
Flickor 12 
1. Rosqvist Amanda, BTK Arsenal Nybro
2. Svensson Julia, BTK Final
3. Schmidt Pauline, Faggemåla BTK
4. Fransson Sofie, Faggemåla BTK
5. Gustafsson Linnéa, BTK Clipper
6. Sallander Linnea, Södra Vi IF
 
Flickor 13
1. Ascic Nikolina, Vaggeryds BTK
2. Bjäremo Beatrice, Oskarshamns BTK
3. Morell Linnea, BTK Frej
4. Söberg Vendela, Dänningelanda BTK
5. Andrè Mathilda, Högsby BTK
6. Lindström Sara, Högsby BTK
 
Flickor 14
1. Ascic Ana-Antonia, Vaggeryds BTK
2. Zijan Valerija, Vaggeryds BTK
3. Schander Matilda, Lessebo BTK
4. Johansson Linda, Långemåla BTK
 
Flickor 15
1. Månsson Fanny, Oskarshamns BTK
2. Bäckman Liw, Södra Vi IF
3. Sandstedt Vendela, BTK Clipper
4. Sandberg Martina, Södra Vi IF
5. Frösemo Agnes, Oskarshamns BTK
 
Pojkar 9
1. Rommedahl Hugo, BTK Clipper
2. Halvardsson Noak, Tabergs SK
3. Jensen Johansson Filip, BTK Arsenal Nybro
4. Sjöberg Viktor, BTK Arsenal Nybro
5. Gustafsson Milton, Dänningelanda BTK
6. Arvidsson Theo, BTK Frej
 
Pojkar 10
1. Jonsson Joel, BTK Frej
2. Niva Jönsson Axel, BTK Frej
3. Widing Charlie, KFUM Jönköping IA
4. Petersson Daniel, Kalmar BTK
5. Josephsson Simon, Vaggeryds BTK
6. Smith Liam, Faggemåla BTK
 
Pojkar 11
1. Jensen johansson Axel, BTK Arsenal Nybro
2. Norén Simon, BTK Arsenal Nybro
3. Ekblad Edvin, Tabergs SK
4. Magnusson Oskar, Tabergs SK
5. Ramde Gabriel , Böksholms IF
6. Rasidovic Emir, Ljungby BTK
 
Pojkar 12
1. Hempel Jacob, BTK Clipper
2. Haraldsson Jan, Oskarshamns BTK
3. Pallander Vincent, Vaggeryds BTK
4. Haraldsson Hans, Oskarshamns BTK
5. Svanstedt Johan, BTK Frej
6. Lindén Ruben, Böksholms IF
 
Pojkar 13
1. Göransson Edvard, Sandsjöfors SK
2. Svensson Dennis, Tranås BTK
3. Hallingfors Elias, Södra Vi IF
4. Wiberg Elias, Södra Vi IF
5. Oskarsson Philip, BTK Frej
6. Bjernersjö Oscar, Västerviks BTK
 
Pojkar 14
1. Svanborg Anton, Tranås BTK
2. Baggström Gustav, BTK Frej
3. Jensen Johansson Jonathan, BTK Arsenal Nybro
4. Karlsson Oscar, Vetlanda BTK
5. Sandberg Petter, Södra Vi IF
6. Karlsson Samuel, Lessebo BTK
 
Pojkar 15
1. Taus Felix, Vaggeryds BTK
2. Sandström Jakob, Vaggeryds BTK
3. Bradley Adam, Högsby BTK
4. Götefeldt Gustav, Kalmar BTK
5. Lange daniel, Damsnäs IF
6. Lundberg Andreas, Damsnäs IF

 

Grattis till BTK Frej som vann pingisbordet från vår samarbetspartner Wood House AB i Tranås.

Foton: Marina Olsson, BTK Frej

De 3 följande fotona kommer från Morgan Svensson, BTK Final

Skribent: Mikael Fransson

Postadress:
Smålands Bordtennisförbund
Box 485
551 16 Jönköping

Besöksadress:
S:t Göransvägen 31, 554 54
551 16 Jönköping

Kontakt:
Tel: 036345479
E-post: kansli@smalandspingi...

Se all info