Hoppa till sidans innehåll

Siffrorna 2014 (44:e SOC)


Eriksdalshallen, Stockholm 12-16 november 2014

Herrsingel
Final
Fan Zhendong, Kina-Fang Bo, Kina 14–12, 18–16, 6–11, 5–11, 11–8, 11–5.
Semifinaler
Fang Bo-Xu Xin, Kina 12–10, 11–9, 4–11, 3–11, 11–6, 11–4, Fan Zhendong-Wang Hao, Kina 11–8, 11–9, 11–2, 11–9.
Kvartsfinaler
Xu Xin-Simon Gauzy, Frankrike 11–7, 11–5, 11–7, 4–11, 11–7, Fang Bo-Tang Peng, Hongkong 11–7, 10–12, 5–11, 11–3, 11–9, 13–11, Wang Hao-Marcos Freitas, Portugal 3–11, 11–8, 6–11, 11–8, 13–11, 11–5, Fan Zhendong-Yan An, Kina 11–5, 11–13, 11–5, 11–13, 11–8, 11–9.
Åttondelsfinaler (1 svensk)
Xu Xin-Kristian Karlsson 11–8, 11–1, 3–11, 11–8, 9–11, 9–11, 11–7, Gauzy-Kenta Matsudaira, Japan 6–11, 13–11, 9–11, 11–7, 9–11, 11–7, 11–8, Tang Peng-Liang Jingkun, Kina 11–8, 11–8, 11–3, 12–14, 5–11, 11–7, Fang Bo-Dimitrij Ovtcharov, Tyskland 4–11, 11–4, 11–8, 11–13, 11–5, 11–6, Wang Hao-Robert Gardos, Österrike 11–13, 11–9, 11–9, 8–11, 13–11, 11–8, Marcos Freitas-Mihai Bobocica, Italien 12–14, 5–11, 11–9, 11–7, 11–4, 11–2, Yan An-Grigory Vlasov, Ryssland 12–10, 11–5, 11–8, 11–3, Fan Zhendong-Steffen Mengel, Tyskland 8–11, 12–10, 8–11, 11–4, 11–6, 8–11, 11–7.
Sextondelsfinaler (2 svenskar)
Xu Xin-Wang Yang, Slovakien 13–11, 11–4, 11–5, 11–2, Kristian Karlsson-Panagiotis Gionis, Grekland 12–10, 11–6, 11–7, 11–9, Matsudaira-Damien Eloi, Frankrike 11–5, 13–15, 12–10, 11–9, 11–3, Gauzy-Koki Niwa, Japan 11–6, 11–5, 4–11, 11–5, 6–11, 5–11, 11–8, Tang Peng-Jang Woojin, Sydkorea 12–10, 11–4, 11–5, 11–9, Liang Jingkun-Ruwen Filus, Tyskland 12–10, 11–6, 9–11, 11–9, 11–7, Fang Bo-Seiya Kishikawa, Japan 8–11, 11–5, 11–5, 12–10, 11–3, Ovtcharov-Li Hu, Singapore 11–4, 11–3, 11–5, 11–2, Wang Hao-Jung Youngsik, Sydkorea 7–11, 11–5, 12–10, 11–2, 11–9, Gardos-Emmanuel Lebesson, Frankrike 9–11, 13–11, 11–6, 11-7, 9–11, 11–6, Bobocica-Liam Pitchford, England 11–5, 8–11, 13–11, 8–11, 11–8, 11–4, Freitas-Yuya Oshima, Japan 6–11, 11–7, 11–2, 11–7, 4–11, 11–9, Yan An-Kim Donghyun, Sydkorea 11–8, 11–13, 11–6, 11–1, 10–12, 14–12, Vlasov-Pär Gerell 7–11, 11–8, 8–11, 11–8, 11–9, 12–10, Mengel-Hugo Calderano, Brasilien 11–9, 11–7, 11–8, 11–8, Fan Zhendong-Ahmet Li, Turkiet 11–6, 11–6, 11-6, 11–3.

Fan Zhendongs väg till segern (24–9)
  1) 4–2 Daniel Kosiba, Ungern (2,–4,8,4,–9,11)
  2) 4–0 Ahmet Li, Turkiet (6,6,6,3)
  3) 4–3 Steffen Mengel, Tyskland (–8,10,–8,4,6,–8,7)
  4) 4–2 Yan An, Kina (5,–11,5,–11,8,9)
  5) 4–0 Wang Hao, Kina (8,9,2,9)
  6) 4–2 Fang Bo, Kina (12,16,–6,–5,8,5)

SVENSKMATCHER
Omgång 1
Xu Xin, Kina-Jens Lundquist 10–12, 4–11, 11–9, 11–4, 11–6, 11–9, Kristian Karlsson-Ricardo Walthers, Tyskland 11–7, 11–4, 11–6, 11–6, Koki Niwa, Japan-Jon Persson 11–5, 11–8, 11–4, 11–4, Pär Gerell-Stephane Ouaiche, Frankrike 15–13, 6–11, 11–6, 7–11, 11–9, 11–8.

Kval, omgång 2
Jens Lundquist-Hung Tzu-Hsiang, Taiwan 11–7, 3–11, 11–7, 12–14, 14–16, 11–5, 11–9, Daniel Gorak, Polen-Mattias Översjö 7–11, 11–8, 12–10, 9–11, 11–8, 10–12, 11–9, Damien Eloi, Frankrike-Fabian Åkerström 9–11, 11–7, 12–14, 11–6, 11–4, 12–10, Huang Sheng-Sheng, Taiwan-Mattias Karlsson 11–9, 3–11, 12–10, 11–9, 9–11, 6–11, 11–6, Jon Persson-Kasper Sternberg, Danmark 11–2, 8–11, 13–11, 11–6, 11–5.
Kval, omgång 1
Jens Lundquist-Patryk Zatowka, Polen 12–10, 11–6, 11–7, 11–9, Romain Lorentz, Frankrike-Hampus Nordberg 11–5, 10–12, 4–11, 11–6, 11–6, 11–5, Mattias Översjö-David Reitspies, Tjeckien 11–7, 11–13, 11–5, 8–11, 11–9, 11–8, Fabian Åkerström-Morten Rasmussen, Danmark 9–11, 11–8, 11–4, 11–3, 11–7, Ovidiu Ionescu, Rumänien-Hampus Söderlund 4–11, 11–3, 11–6, 11–6, 8–11, 11–6, Mattias Karlsson-Miguel Vilchez, Spanien 11–5, 11–8, 11–5, 11–2, Adam Pattantyus, Ungern-Alexander Franzén 11–8, 11–9, 11–9, 12–10, Jon Persson-Adam Szudi, Ungern 11–7, 11–9, 12–10, 11–9, Jakub Dyjas, Polen-Harald Andersson 11–8, 10–12, 10–12, 4–11, 11–6, 11–6, 11–7, Lam Siu Hang, Hongkong-Simon Arvidsson 7–11, 11–3, 12–14, 11–6, 11–9, 14–12

Damsingel
Final
Zhu Yuling, Kina-Liu Shiwen, Kina 11–3, 11–4, 11–8, 11–7.
Semifinaler
Liu Shiwen-Wu Yang, Kina 11–8, 11–4, 7–11, 8–11, 11–9, 9–11, 15–13 , Zhu Yuling-Han Ying, Tyskland 11–5, 11–4, 11–6, 11–9.
Kvartsfinaler
Liu Shiwen-Kristin Silbereisen, Tyskland 11–9, 11–9, 10–12, 14–12, 11–7, Wu Yang-Ai Fukuhara, Japan 5–11, 8–11, 11–3, 11–6, 11–6, 11–7, Han Ying-Liu Jia, Österrike 11–9, 11–5, 11–4, 11–4, Zhu Yuling-Kasumi Ishikawa, Japan 11–4, 8–11, 11–9, 10–12, 11–5, 6–11, 11–8.
Åttondelsfinaler
Liu Shiwen-Feng Yalan, Kina 7–11, 11–6, 11–8, 11–5, 11–8, Silbereisen-Yu Mengyu, Kina 11–7, 9–11, 12–10, 11–4, 9–11, 11–9, Fukuhara-Hu Limei, Kina 11–5, 11–4, 7–11, 5–11, 11–8, 9–11, 11–9, Wu Yang-Yuka Ishigaki, Japan 11–6, 11–3, 11–6, 11–1, Han Ying-Yu Fu, Portugal 11–7, 11–9, 11–1, 11–9, Liu Jia-Dora Madarasz, Ungern 7–11, 13–11, 3–11, 11–7, 12–10, 11–3, Ishikawa-Sayaka Hirano, Japan 7–11, 11–3, 11–8, 11–8, 11–13, 11–7, Zhu Yuling-Cheng I-Ching, Taiwan 11–9, 11–7, 11–9, 11–5.
Sextondelsfinaler (1 svenska)
Liu Shiwen-Melek Hu, Turkiet 11–9, 11–4, 9–11, 11–1, 11–9, Feng Yalan-Misako Wakamiya, Japan 11–7, 11-6, 11–7, 11–4, Silbereisen-Irene Duncan, Tyskland 11–8, 6–11, 7–11, 13–15, 11–8, 11–8, 11–9, Yu Mengyu-Lin Ye, Singapore 11–3, 11–8, 9–11, 12–10, 11–6, Fukuhara-Iveta Vacenovska, Tjeckien 11–9, 8–11, 14–12, 11–9, 11–8, Hu Limei-Chen Shu-Yu, Taiwan 11–4, 11–4, 11–4, 11–4, Ishigaki-Jeon Jihee, Sydkorea 11-6, 7–11, 11–6, 11–6, 11–9, Wu Yang-Lee I-Chen, Taiwan 11–6, 11-8, 11-6, 8–11, 11-7, Han Ying-Li Qian, Polen 6–11, 11–3, 11–5, 11–4, 11–6, Yu Fu-Lin Chia-Hui, Taiwan 7–11, 10–12, 11–6, 11–8, 11–8, 11–9, Madarasz-Matilda Ekholm 11–4, 7–11, 11–8, 11–6, 13–11, Liu Jia-Wu Jiaduo, Tyskland 11–4, 15–13, 11–8, 11–7, Ishikawa-Julia Prokhorova, Ryssland 11–5, 8–11, 11–4, 12–10, 7–11, 13–11, Hirano-Tie Yana, Hongkong 11–4, 11–6, 11-6, 11–7, Cheng I-Ching-Georgina Pota, Ungern 14–12, 5–11, 11–7, 7–11, 11–8, 11–5, Zhu Yuling-Ganna Gaponova, Ukraina 11–5, 11–5, 11–5, 11–8.

Zhu Yulings väg till segern (24–3)
  1) 4–0 Katerina Penkavova, Tjeckien (11,3,3,5)
  2) 4–0 Ganna Gaponova, Ukraina (5,5,5,8)
  3) 4–0 Cheng I-Ching, Taiwan (9,7,9,5)
  4) 4–3 Kasumi ishikawa, Japan (4,–8,9,–10,5,–6,8)
  5) 4–0 Han Ying, Tyskland (5,4,6,9)
  6) 4–0 Liu Shiwen, Kina (3,4,8,7)

SVENSKMATCHER
Omgång 1
Lin Chia-Hui, Taiwan-Linda Bergström 11–6, 11–6, 11–4, 11–4, Matilda Ekholm-Tian Yuan, Kroatien 3–11, 11–4, 11–7, 11–7, 11–8.

Kval, omgång 2
Julia Prokhorova, Ryssland-Ellen Holmsten 11–7, 11–6, 5–11, 11–9, 11–5, Tian Yuan, Kroatien-Daniela Moskovits 11–8, 11–7, 11–8, 14–12, Sabine Winter, Tyskland-Sannamari Bölenius 11–1, 11–5, 11–5, 11–5.
Kval, omgång 1
Irina Ciobanu. Rumänien-Filippa Bergand 11–6, 11–6, 8–11, 5–11, 5–11, 11–7, 11–5, Marie Migot, Frankrike-Tilda Johansson 11–8, 12–10, 11–8, 12–10, Ellen Holmsten-Giorgia Piccolin, Italien 15–13, 12–10, 11–5, 11–9, Sannamari Bölenius-Krisztina Ambrus, Ungern 12–10, 11–8, 9–11, 7–11, 11–9, 12–10, Stephanie Loeuillette, Frankrike-Jennifer Jonsson 11–8, 9–11, 11–9, 11–5, 11–8, Suthasini Sawettabut, Thailand-Stina Källberg 11–8, 11–8, 11–9, 11–4.

Herrdubbel
Final
Wang Hao/Yan An, Kina-Fan Zhendong/Xu Xin, Kina 11–3, 4–11, 11–5, 9–11, 11–6.
Semifinaler
Wang Hao/Yan An-Chiang Hung-Chieh/Huang Sheng-Sheng, Taiwan 11–9, 11–6, 11–5, Fan Zhendong/Xu Xin-Fan Bo/Liang Jingkun, Kina 9–11, 11–4, 11–7, 8–11, 11–9.
Kvartsfinaler (1 svenskpar)
Chiang Hung-Chieh/Huang Sheng-Sheng, Taiwan-Yuma Tsuboi/Kazuhiro Yoshimura, Japan 8–11, 11–8, 11–6, 11–5, Wang Hao/Yan An, Kina-Robert Gardos/Daniel Habesohn, Österrike 10–12, 11–7, 12–10, 11–9, Fang Bo/Liang Jingkun, Kina-Pär Gerell/Jens Lundquist 11–9, 5–11, 10–12, 12–10, 13–11, Fan Zhendong/Xu Xin, Kina-Tang Peng/Wong Chun Ting, Hongkong walk over.
Åttondelsfinaler (2 svenskpar)
Chiang Hung-Chieh/Huang Sheng-Sheng-Bai He/Kristian Kobes, Slovakien 11–8, 8–11, 11–3, 11–8, Yuma Tsuboi/Kazuhiro Yoshimura, Japan-Kristian Karlsson/Mattias Karlsson 11–6, 5–11, 11–9, 6–11, 11–8, Wang Hao/Yan An-Masataka Morizono/Yuya Oshima, Japan 6–11, 11–6, 11–5, 11–6, Gardos/Habesohn-Simon Gauzy/Emmanuel lebesson, Frankrike 9–11, 11–6, 8–11, 11–9, 12–10, Fang Bo/Liang Jingkun-Alexej Liventsov/Mikhail Paykov, Ryssland 8–11, 11–9, 11–9, 11–7, Gerell/Lundquist-Paul Drinkhall/Liam Pitchford, England 11–9, 9–11, 11–3, 11–9, Fan Zhendong/Xu Xin-Kenta Matsudaira/Koki Niwa, Japan 11–5, 11–8, 6–11, 11–6, Tang Peng/Wong Chun Ting-Hugo Calderano/Gustavo Tsuboi, Brasilien 11–8, 11–2, 11–8.

SVENSKMATCHER
Kval, omgång 2
Jonathan Groth/Kasper Sternberg, Danmark-Harald Andersson/Jon Persson 7–11, 11–5, 11–8, 11–4, Fedor Kuzmin/Grigory Vlasov, Ryssland-Alexander Franzén/Mattias Översjö 11–7, 11–7, 13–11, Wang Hao/Yan An, Kina-Simon Arvidsson/Hampus Nordberg 11–13, 10–12, 11–8, 11–6, 11–6.
Kval, omgång 1
Harald Andersson/Jon Persson-Daniel Gorak/Bartosz Such, Polen walk over, Alexander Franzén/Mattias Översjö-Jesus Cantero/Guillermo Martinez, Spanien 12–10, 5–11, 13–11, 9–11, 11–8, Simon Gauzy/Emmanuel Lebesson, Frankrike-Carl Ahlander Johansson/Anton Källberg 11–7, 8–11, 11–7, 11–5, Simon Arvidsson/Hampus Nordberg-Leonardo Mutti/Marco Rech Daldosso, Italien 10–12, 11–6, 11–7, 11–13, 11–5.

Damdubbel
Final
Liu Shiwen/Zhu Yuling, Kina-Hu Limei/Wu Yang, Kina 11–3, 12–10, 12–10.
Semifinaler
Liu Shiwen/Zhu Yuling-Feng Tianwei/Yu Mengyu, Singapore 11–4, 11–9, 11–7, Hu Limei/Wu Yang-Miu Hirano/Mima Ito, Japan 12–10, 6–11, 11–3, 11–8.
Kvartsfinaler
Feng Tianwei/Yu Mengyu-Chen Szu-Yu/Lin Chia-Hui, Taiwan 9–11, 11–8, 15–13, 11–8, Liu Shiwen/Zhu Yuling-Feng Yalan/Gu Yuting, Kina 11–5, 10–12, 11–5, 11–9, Hu Limei/Wu Yang-Lee Eunhye/Yoo Eunchong, Sydkorea 11–3, 11–6, 12–10, Hirano/Ito-Han Ying/Irene Ivancan, Tyskland 6–11, 11–4, 11–3, 3–11, 11–7.
Åttondelsfinal (1 svenskpar)
Feng Tianwei/Yu Mengyu-Kristin Silbereisen/Sabine Winter, Tyskland 9–11, 12–10, 10–12, 11–8, 11–9, Chen Szu-Yu/Lin Chia-Hui-Jeon Jihee/Yang Haeun, Sydkorea 11–2, 11–9, 11–6, Feng Yalan/Gu Yuting-Ai Fukuhara/Misako Wakamiya, Japan 11–4, 11–7, 11–8, Liu Shiwen/Zhu Yuling-Dora Madarasz/Lea Rakovac, Ungern/Kroatien 11–7, 11–5, 11–5, Hu Limei/Wu Yang-Cheng I-Ching/Huang Yi-Hua, Taiwan 6–11, 11–7, 11–9, 11–4, Lee Eunhye/Yoo Eunchong, Sydkorea-Matilda Ekholm/Daniela Moskovits 11–9, 11–5, 11–5, Han Ying/Irene Ivancan-Katarzyna Grzybowska/Natala Partyka, Polen 7–11, 11–9, 11–7, 13–11, Hirano/Ito-Nanthana Komwong/Suthasini Sawettabut, Thailand 11–8, 11–8, 11–3.

SVENSKMATCHER
Kval, omgång 2
Julia Prokhorova, Ryssland-Ellen Holmsten 11–7, 11–6, 5–11, 11–9, 11–5, Tian Yuan, Kroatien-Daniela Moskovits 11–8, 11–7, 11–8, 14–12, Sabine Winter, Tyskland-Sannamari Bölenius 11–1, 11–5, 11–5, 11–5.
Kval, omgång 1
Giorgia Piccolin/Debora Vivarelli, Italien-Linda Bergström/Michaela Karlsson 12–10, 11–6, 11–8, Eva Odorova/Katerina Penkavova, Tjeckien-Filippa Bergand/Tilda Johansson 13–11, 6–11, 11–5, 11–7, Ellen Holmsten/Stina Källberg-Stephanie Loeuillette/Jessica Yamada, Frankrike/Brasilien 11–9, 6–11, 11–7, 8–11, 11–9

U21 herrar
Final
Masaki Yoshida, Japan-Soumyajit Ghosh, Indien 4–11, 10–12, 11–9, 12–10, 9–11, 11–4, 11–5.
Semifinaler (1 svensk)
Ghosh-Anton Källberg 11–5, 7–11, 4–11, 11–6, 11–6, 11–13, 12–10, Yoshida-Ho Kwan Kit, Hongkong 8–11, 11–7, 11–4, 12–10, 11–9.
Kvartsfinaler (1 svensk)
Ghosh-Jang Woojin, Sydkorea 11–8, 11–9, 14–12, 11–5, Källberg-Stephane Ouaiche, Frankrike 11–5, 8–11, 5–11, 11–8, 11–4, 11–9, Yoshida-Kim Donghyun, Sydkorea 11–5, 11–9, 11–7, 8–11, 13–11, Ho Kwan Kit-Romain Lorentz, Frankrike 11–9, 9–11, 11–4, 11–8, 11–8.

SVENSKMATCHER
Åttondelsfinal
Källberg-Asuka Sakai, Japan 11–5, 17–15, 13–11.
Omgång 1
Liao Cheng-Ting, Taiwan-Hampus Söderlund 11–9, 11–9, 3–11, 11–1, Källberg-Wu Zhikang, Singapore 11–3, 11–7, 6–11, 11–7.

Kval, omgång 2
David Reitspies, Tjeckien-Malte Möregårdh 11–9, 11–7, 11–6, Florent Lambiet, Belgien-Anthony Tran 9–11, 11–9, 11–9, 11–7, Joao Geraldo, Portugal-Johan Hagberg 11–5, 11–3, 11–5, Hampus Söderlund-Lam Siu Hang, Hongkong 8–11, 11–6, 12–10, 11–7, Anton Källberg-Yuma Tsuboi, Japan 11–9, 14–12, 8–11, 9–11, 11–9.
Kval, omgång 1
Padasak Tanviriyavechakul, Thailand-Simon Söderlund 11–7, 7–11, 9–11, 13–11, 11–5, Malte Möregårdh-Filip Zeljko, Kroatien 11–6, 11–9, 12–14, 11–6. Alexander Chen, Österrike-Elias Ranefur 11–7, 8–11, 11–9, 9–11, 11–4, Konrad Kulpa, Polen-Henrik Johansson 11–7, 11–6, 12–10, Adam Szudi, Ungern-Carl Ahlander Johansson 11–5, 9–11, 8–11, 13–11, 11–6, Anthony Tran-Marcelo Aguirre, Paraguay 11–8, 10–12, 11–8, 11–9, Johan Hagberg-Samuel Walker, England 11–8, 11–9, 6–11, 12–10, Pierre-Luc Theriault, Kanada-Adam Blomquist 13–11, 13–11, 8–11, 11–6, Hampus Söderlund-Ashley Robinson, Irland 11–1, 11–4, 11–4, Anton Källberg-Lee Chun-Lin, Taiwan 11–3, 11–7, 11–8, Kazuhiro Yoshimura, Japan-Simon Berglund 11–6, 5–11, 10–12, 11–5, 11–9, Xin Zhaoxu, Singapore-Alexander Franzén 4–11, 3–11, 11–6, 11–7, 11–6.

U21 damer
Final
Hitomi Sato, Japan-Miu Hirano, Japan 11–6, 11–6, 11–4, 11–4
Semifinaler
Sato-Suthasini Sawettabut, Thailand 6–11, 11–5, 11–6, 11–3, 11–7, Hirano-Miyu Maeda, Japan 12–10, 11–8, 13–11, 11–5.
Kvartsfinaler
Sawettabut-Zhou Yihan, Singapore 11–5, 13–15, 11–6, 11–7, 9–11, 8–11, 12–10, Sato-Tamolwan Khetkhuan, Thailand 11–6, 7–11, 12–14, 11–9, 11–7, 11–7, Hirano-Li Isabelle Siyun, Singapore 11–8, 11–9, 7–11, 9–11, 11–6, 11–9, Maeda-Maria Xiao, Spanien 11–5, 11–4, 11–8, 11–4.

SVENSKMATCHER
Omgång 1
Dora Madarasz, Ungern-Linda Bergström 11–2, 11–9, 11–8, Tamolwan Khetkhuan, Thailand-Daniela Moskovits 11–6, 9–11, 11–7, 11–5, Yoo Eunchong, Sydkorea-Stina Källberg 6–11, 11–8, 11–5, 11–7.

Kval, omgång 2
Rahel Aschwanden, Schweiz-Sannamari Bölenius 7–11, 11–9, 11–9, 11–8, Giorgia Piccolin, Italien-Stina Zetterström 11–8, 11–8, 11–8, Anja Schuh, Tyskland-Michaela Karlsson 10–12, 11–8, 11–9, 11–5, Linda Bergström-Bianca Bracco, Italien 11–9, 9–11, 12–10, 11–8, Daniela Moskovits-Laura Ramirez, Spanien 13–11, 11–9, 11–7, Stina Källberg-Klaudia Kusinska, Polen 12–10, 8–11, 11–6, 12–10, Irina Ciobanu, Rumänien-Tilda Johansson 9–11, 9–11, 12–10, 11–6, 11–6, Emina Hadziahmetovic, Bosnien och Herzegovina-Filippa Bergand 11–2, 7–11, 11–8, 6–11, 11–2, Pauline Chasselin, Frankrike-Ellen Holmsten 11–6, 6–11, 13–11, 11–3, Lee Eunhye, Sydkorea-Jennifer Jonsson 11–5, 11–6, 11–7.
Kval, omgång 1
Michaela Karlsson-Rebekka Carlsen, Norge 11–8, 11–4, 11–7.

Uppdaterad: 01 NOV 2016 16:48 Skribent: Örjan Westberg
E-post: This is a mailto link

Liverapportering

Evenemang

WTT Feeder Otocec
20-26 juni, Otocec, Slovenien
Information
Resultat
Webbsändningar

Veteran-EM
25/6-2/7-22, Rimini, Italien
Information
Resultat

pingiskanalen

Annons Solidsport

Dataranking

Länkar

Webbshop



stiga

Craft_200.png

Teknos_200.png

RIG

koping

Hello Sweden

 

sporrong

Stupa_200x85.png

Postadress:
Svenska Bordtennisförbundet
Florettgatan 14
254 67 Helsingborg

Besöksadress:
Badvägen 4
731 85 Köping

Kontakt:
Tel: 0856278120
E-post: info@svenskbordtenni...

Se all info