Hoppa till sidans innehåll

Damsingel 1995-2019


64:e VM 2019
Budapest 21-28 april


Final
Liu Shiwen, Kina-Chen Meng, Kina 9–11, 11–7, 11–7, 7–11, 11–0, 11–9
Semifinaler
Liu Shiwen-Ding Ning, Kina 6–11, 9–11, 11–5, 11–5, 11–0, 11–2
Chen Meng-Wang Manyu, Kina 11–5, 11–7, 11–5, 11–8
Kvartsfinaler
Ding Ning-Miu Hirano, Japan 11–8, 4–11, 11–2, 11–7, 11–9
Liu Shiwen-Miyu Kato, Japan 11–9, 8–11, 11–4, 11–6, 11–5
Wang Manyu-Sun Yingsha, Kina 11–9, 10–12, 21–19, 11–6, 9–11, 11–8
Chen Meng-Doo Hoi Kem, Hongkong 9–11, 11–7, 11–7, 8–11, 12–10, 11–4
Åttondelsfinaler
Ding Ning-Suh Hyowon, Sydkorea 11–6, 11–9, 5–11, 11–6, 11–9
Hirano-Soo Wai Yam Minnie, Hongkong 11–8, 11–6, 8–11, 7–11, 11–4, 11–7
Kato-Chen Szu-Yu, Taiwan 11–7, 11–6, 11–7, 11–7
Liu Shiwen-Kim Song I, Nordkorea 11–6, 11–5, 11–6, 11–4
Wang Manyu-Hitomi Sato, Japan 9–11, 11–4, 11–9, 8–11, 11–4, 11–9
Sun Yingsha-Cha Hyo Sim, Nordkorea 11–7, 11–3, 11–3, 11–7
Doo Hoi Kem-Kasumi Ishikawa, Japan 11–6, 11–6, 7–11, 11–9, 4–11, 6–11, 11–9
Chen Meng-Feng Tianwei, Singapore 12–10, 11–6, 11–6, 11–13, 11–7
Sextondelsfinaler (omgång 3)
Ding Ning-Adriana Diaz, Puerto Rico 11–1, 11–8, 11–2, 11–5
Suh Hyowon-Cheng Hsien-Tzu, Taiwan 13–11, 11–4, 11–9, 11–9
Soo Wai Yam Minnie-Bernadette Szocs, Rumänien 11–4, 14–12, 11–5, 11–6
Hirano-Mo Zhang, Kanada 11–6, 13–11, 11–13, 7–11, 11–4, 11–4
Kato-Cheng I-Ching, Taiwan 14–12, 8–11, 11–4, 8–11, 11–9, 11–5
Chen Szu-Yu-Sofia Polcanova, Österrike 13–11, 16–14, 11–4, 11–6
Kim Song I-Liu Hsing-Yin, Taiwan 11–9, 11–5, 11–5, 11–7
Liu Shiwen-Britt Eerland, Nederländerna 11–3, 11–7, 11–9, 11–9
Wang Manyu-Elizabeta Samara, Rumänien 13–11, 11–3, 11–9, 10–12, 8–11, 13–11
Sato-Wu Yue, USA 11–7, 11–7, 11–7, 14–12
Cha Hyo Sim-Jeon Jihee, Sydkorea 11–2, 11–5, 11–4, 11–4
Sun Yingsha-Mima Ito, Japan 11–6, 11–9, 11–9, 13–15, 11–2
Ishikawa-Li Qian, Polen 11–7, 14–12, 11–3, 11–4
Doo Hoi Kem-Lee Ho Ching, Hongkong 12–10, 7–11, 11–8, 7–11, 11–7, 11–5
Feng Tianwei-Dora Madarasz, Ungern 11–7, 11–4, 11–8, 11–8
Chen Meng-Suthasini Sawettabut, Thailand 13–15, 11–6, 11–7, 11–9, 14–12

SVENSKMATCHER
Omgång 2
Cha Hyo Sim-Matilda Ekholm 6–11, 11–6, 7–11, 11–7, 11–6, 9–11, 12–10, Feng Tianwei-Linda Bergström 14–16, 11–8, 11–8, 11–8, 11–7.
Omgång 1
Cheng Hsien-Tzu, Taiwan-Stina Källberg 11–6, 6–11, 11–8, 11–4, 11–9, Ekholm-Daniela Monteiro Dodean, Rumänien 7–11, 12–10, 5–11, 12–10, 11–7, 11–8, Cho Hyojoo, Sydkorea-Filippa Bergand 11–5, 11–4, 11–6, 9–11, 10–12, 11–5, Bergström-Natalia Bajor, Polen 8–11, 11–6, 11–8, 11–4, 6–11, 11–8.

Kval, 60 grupper
Grupp 49
Bergand-Natalija Klimanova, Litauen 11–6, 11–6, 11–2, 11–8, Bergand-Offiong Edem, Nigeria 11–8, 6–11, 9–11, 11–9, 9–11, 11–9, 11–7.
• Bergand gruppetta, 2–0 (8–3) i matcher.
Grupp 57
Källberg-Ax Tee, USA 12–10, 11–6, 4–11, 11–9, 11–9, Källberg-Ana Codina, Argentina 11–8, 11–7, 8–11, 11–7, 11–1.
• Källberg gruppetta, 2–0 (8–2) i matcher.

Liu Shiwens väg till guldet (28–5)
   1) 4–0 Nadezhda Bogdanova, Belarus (1,8,5,9)
   2) 4–0 Hana Matelova, Tjeckien (2,6,10,4)
   3) 4–0 Britt Eerland, Nederländerna (3,7,9,9)
   4) 4–0 Kim Song I, Nordkorea (6,5,6,4)
   5) 4–1 Miyu Kato, Japan (9,–8,4,6,5)
   6) 4–2 Ding Ning, Kina (–6,–9,5,5,0,2)
   7) 4–2 Deng Meng, Kina (–9,7,7,–7,0,9)

62:a VM 2017
Düsseldorf 29 maj-5 juni

Final

Ding Ning, Kina-Zhu Yuling, Kina 11–4, 9–11, 4–11, 12–10, 11–6, 11–7.

Semifinaler
Ding Ning-Miu Hirano, Japan 11–4, 11–8, 11–5, 5–11, 11–5, Zhu Yuling-Liu Shiwen, Kina 10–12, 11–9, 7–11, 11–8, 8–11, 11–9, 11–5.

Kvartsfinaler
Ding Ning-Kasumi Ishikawa, Japan 11–8, 11–2, 7–11, 11–8, 11–2, Hirano-Feng Tianwei, Singapore 11–5, 11–2, 18–16, 11–5, Zhu Yuling-Chen Meng, Kina 17–15, 8–11, 11–9, 10–12, 11–7, 11–4, Liu Shiwen-Mu Zi, Kina 1–11, 11–6, 11–8, 11–3, 11–7.

Åttondelsfinaler
Ding Ning-Li Jie, Nederländerna 11–9, 11–6, 11–6, 11–9, Ishikawa-Elizabeta Samara, Rumänien 11–6, 11–7, 11–7, 11–8, Hirano-Maria Xiao, Spanien 11–4, 11–1, 11–4, 11–3, Feng Tianwei-Kristin Silbereisen, Tyskland 8–11, 11–5, 11–7, 9–11, 11–7, 11–9, Zhu Yuling-Mima Ito, Japan 11–9, 8–11, 11–1, 6–11, 11–7, 11–5, Chen Meng-Daniela Monteiro Dodean, Rumänien 11–7, 11–2, 11–7, 3–11, 11–8, Mu Zi-Miyu Kato, Japan 11–7, 11–3, 11–9, 11–3, Liu Shiwen-Kim Song I, Nordkorea 11–6, 11–5, 11–3, 11–9.

Omgång 3
Ding Ning-Ni Xia Lian, Luxemburg 11–8, 11–9, 11–6, 11–3, Li Jie-Lily Zhang, USA 15–13, 5–11, 11–4, 11–4, 11–9, Samara-Hitomi Sato, Japan 5–11, 8–11, 11–7, 11–8, 4–11, 11–8, 11–8, Ishikawa-Ri Hyon Sim, Nordkorea 12–10, 7–11, 11–7, 11–5, 11–6, Hirano-Chen Szu-Yu, Taiwan 11–8, 8–11, 12–10, 11–7, 11–5, Maria Xiao-Zhang Mo, Kanada 7–11, 11–8, 11–7, 11–6, 11–5, Silbereisen-Lee Zion, Sydkorea 8–11, 11–5, 11–6, 11–7, 7–11, 11–8, Feng Tianwei-Lee Ho Ching, Hongkong 8–11, 11–6, 11–6, 11–6, 8–11, 11–8, Zhu Yuling-Kim Kyungah, Sydkorea 11–4, 12–10, 11–3, 11–8, Mima-Soo Wai Yam Minnie, Hongkong 11–6, 11–2, 11–8, 11–9, Monteiro Dodean-Liu Jia, Österrike 11–3, 13–11, 11–8, 8–11, 11–9, Chen Meng-Dana Cechova, Tjeckien 11–2, 11–6, 11–7, 11–8, Mu Zi-Li Qian, Polen walk over Mu Zi, Kato-Yang Haeun, Sydkorea 11–7, 8–11, 12–10, 10–12, 13–11, 5–11, 11–4, Kim Song I-Szandra Pergel, Ungern 11–5, 11–1, 11–4, 11–8, Liu Shiwen-Suh Hyowon, Sydkorea 11–9, 11–4, 11–7, 11–6.

SVENSKMATCHER
Omgång 1
Georgina Pota, Ungern-Linda Bergström 11–8, 11–8, 11–3, 11–5, Dana Cechova, Tjeckien-Matilda Ekholm 15–13, 5–11, 12–10, 13–11, 13–11, Ng Wing Nam, Hongkong-Stina Källberg 11–5, 11–7, 11–6, 6–11, 11–5.
Kvalomgång
Källberg-Yee H, Singapore 7–11, 11–1, 11–9, 11–7, 8–11, 11–9, Mu Zi-Jennifer Jonsson 7–11, 11–4, 11–5, 11–8, 13–11.
Gruppspel (51 grupper)
Jennifer Jonsson-Idalys Lovet, Kuba 7–11, 11–7, 11–8, 11–6, 11–6, Jonsson-Safa Saidani, Tunisien 11–1, 11–7, 11–4, 6–11, 11–8.
• Jonsson gruppetta, 2–0 (8–2) i matcher.
Stina Källberg-Sarah Hanffou, Kanada 13–11, 11–9, 11–7, 11–9, Källberg-Doljinzuu Batbayar, Mongoliet 11–8, 11–5, 11–8, 11–4.
• Källberg gruppetta, 2–0 (8–0) i matcher.

Ding Nings väg till VM-guldet (28–4)
   1) 4–0 Daria Trigolos, Belarus (4,2,3,4)
   2) 4–0 Karin Adamkova, Tjeckien (5,3,7,5)
   3) 4–0 Ni Xia Lian, Luxemburg (8,9,6,3)
   4) 4–0 Li Jie, Nederländerna (9,6,6,9)
   5) 4–1 Kasumi Ishikawa, Japan (8,2,–7,8,2)
   6) 4–1 Miu Hirano, Japan (4,8,5,–5,5)
   7) 4–2 Zhu Yuling, Kina (4,–9,–4,10,6,7)

60:e VM 2015
Suzhou 26 april-3 maj

Final
Ding Ning, Kina-Liu Shiwen, Kina 7–11, 15–13, 11–7, 11–9, 9–11, 4–11, 11–8.
Semifinaler (4 kinesiskor)
Ding Ning-Mu Zi, Kina 9–11, 11–6, 12–10, 5–11, 11–6, 1–11, 11–6, Liu Shiwen-Li Xiaoxia, Kina 11–6, 8–11, 11–9, 11–7, 11–8.

Kvartsfinaler (6 kinesiskor)
Ding Ning-Wu Yang, Kina 11–8, 11–7, 11–5, 7–11, 6–11, 8–11, 11–8, Mu Zi-Feng Tianwei, Singapore 11–5, 11–2, 11–9, 11–5, Li Xiaoxia-Mima Ito, Japan 9–11, 14–16, 11–2, 11–7, 13–11, 11–2, Liu Shiwen- Zhu Yuling, Kina 11–3, 8–11, 11–5, 11–7, 11–3.

Åttondelsfinaler
Ding Ning-Irene Ivancan, Tyskland 11–4, 11–7, 11–9, 11–8, Wu Yang-Cheng I-Ching, Taiwan 11–9, 9–11, 11–4, 11–3, 11–1, Mu Zi-Matilda Ekholm 12–10, 13–11, 11–5, 11–3, Feng Tianwei-Yu Mengyu, Singapore 11–9, 11–9, 9–11, 12–10, 11–9, Li Xiaoxia-Jiang Huajun, Hongkong 11–6, 11–3, 11–6, 12–10, Ito-Tetyana Bilenko, Ukraina 11–5, 11–8, 10–12, 11–9, 12–10, Zhu Yuling-Li Jie, Holland 11–5, 11–3, 11–6, 11–2, Liu Shiwen-Yang Haeun, Sydkorea 11–5, 11–4, 11–6, 11–3.

Omgång 3
Ding Ning-Miu Hirano, Japan 11–5, 11–6, 11–1, 11–6, Ivancan-Park Youngsook, Sydkorea 11–7, 7–11, 9–11, 11–7, 11–9, 8–11, 11–8, Cheng I-Ching-Elizabeta Samara, Rumänien 11–7, 10–12, 11–9, 11–8, 11–6, Wu Yang-Ganna Gaponova, Ukraina 11–4, 11–5, 11–5, 11–6, Mu Zi-Kasumi Ishikawa, Japan 11–7, 12–10, 12–10, 11–4, Ekholm-Margaryta Pesotska, Ukraina 16–14, 11–5, 13–11, 5–11, 11–9, Yu Mengyu-Li Qian, Polen 15–13, 11–8, 11–3, 11–5, Feng Tianwei-Katarzyna Grzybowska, Polen 11–5, 11–4, 11–9, 6–11, 11–4, Li Xiaoxia-Ri Myong Sun, Nordkorea 11–4, 11–8, 11–5, 11–1, Jiang Huajun-Hana Matelova, Tjeckien 9–11, 11–7, 12–10, 11–8, 14–16, 11–7, Ito-Chen Szu-Yu, Taiwan 11–4, 7–11, 11–8, 11–2, 12–10, Bilenko-Maria Dolgikh, Ryssland 11–7, 11–8, 14–12, 6–11, 11–7, Zhu Yuling-Tie Yana, Hongkong 8–11, 11–5, 11–9, 11–9, 11–2, Li Jie-Doo Hoi Kem, Hongkong 11–7, 11–7, 11–9, 11–5, Yang Haeun-Shen Yanfei, Spanien 7–11, 11–9, 6–11, 11–7, 14–12, 14–12, Liu Shiwen-Li Jiao, Holland 11–3, 11–5, 11–7, 11–5.

SVENSKMATCHER
Omgång 2
Ekholm-Lee Zion, Sydkorea 11–9, 11–7, 7–11, 11–2, 12–10
Omgång 1
Nina Mittelham, Tyskland-Jennifer Jonsson 11–7, 11–8, 11–6, 11–7, Ekholm-Anqi Luo, Kanada 11–6, 11–8, 11–3, 11–9.
Gruppspel (32 grupper)
Jennifer Jonsson-Rimma Gufranova, Uzbekistan 11–7, 8–11, 11–4, 11–7, 11–9, Jonsson-Maliha Khurshid, Pakistan 11–6, 11–5, 11–5, 11–4, Jonsson-Melanie Diaz, Puerto Rico 8–11, 4–11, 11–5, 11–7, 11–3, 8–11, 11–9.
• Jonsson gruppetta, 3–0 (12–4) i matcher.

Ding Nings väg till VM-guldet (28–9)
   1) 4–0 Olufunke Oshonaike, Nigeria (2,3,4,7)
   2) 4–0 Natalia Partyka, Polen (8,1,2,6)
   3) 4–0 Miu Hirano, Japan (5,6,1,6)
   4) 4–0 Irene Ivancan, Tyskland (4,7,9,8)
   5) 4–3 Wu Yang, Kina (8,7,5,–7,–6,–8,8)
   6) 4–3 Mu Zi, Kina (–9,6,10,–5,6,–1,6)
   7) 4–3 Liu Shiwen, Kina (–7,13,7,9,–9,–4,8)

2013
Paris 13-20 maj

Final
Li Xiaoxia, Kina-Liu Zhiwen, Kina 11–8, 4–11, 11–7, 12–10, 6–11, 13–11
Semifinaler
Li Xiaoxia-Ding Ning, Kina 8–11, 11–1, 4–11, 13–11, 11–6, 11–8
Liu Zhiwen-Zhu Yuling, Kina 11–8, 9–11, 11–9, 11–5, 11–8
Kvartsfinaler

Ding Ning-Ri Myong Sun, Nordkorea 11–6, 9–11, 11–8, 11–4, 11–6
Li Xiaoxia-Wu Yang, Kina 14–12, 11–4, 6–11, 11–4, 11–7
Zhu Yuling-Feng Tianwei, Singapore 11–7, 11–5, 11–6, 11–7
Liu Shiwen-Melek Hu, Turkiet 7–11, 11–5, 11–5, 11–9, 11–5

2011
Rotterdam 8-15 maj

Final
Ding Ning, Kina-Li Xiaoxia, Kina 12–10, 13–11, 11–9, 8–11, 8–11, 11–7.
Semifinaler
Li Xiaoxia-Guo Yue, Kina 11–5, 11–6, 11–7, 11–8, Ding Ning-Liu Shiwen, Kina 11–13, 11–9, 8–11, 11–6, 11–8, 11–6.
Kvartsfinaler
Li Xiaoxia-Wu Yang, Kina 11–7, 11–5, 10–12, 11–8, 11–6, Guo Yue-Fan Ying, Kina 11–4, 11–7, 4–11, 8–11, 11–5, 5–11, 11–4, Ding Ning-Feng Tianwei, Singapore 11–3, 11–5, 11–6, 11–4, Liu Shiwen-Guo Yan, Kina 11–3, 12–10, 11–5, 12–10.

2009
Yokohama 28 april-5 maj

Final
Zhang Yining, Kina-Guo Yue, Kina 10-12, 2-11, 11-2, 11-7, 11-7, 11-9.
Semifinaler
Zhang Yining-Liu Zhiwen, Kina 11-8, 11-8, 11-6, 8-11, 10-12, 11-8, Guo Yue-Li Xiaoxia, Kina 11-8, 11-5, 10-12, 11-5, 11-9.
Kvartsfinaler
Zhang Yining-Kasumi Ishikawa, Japan 11-4, 7-11, 11-4, 11-4, 11-7, Liu Shiwen-Iveta Vacenovska, Tjeckien 9-11, 11-8, 12-10, 11-5, 17-15, Li Xiaoxia-Dang Ye Seo, Sydkorea 11-9, 11-4, 2-11, 11-9, 11-6, Guo Yue-Feng Tianwei, Singapore 11-7, 11-7, 11-8, 8-11, 11-8

2007
Zagreb 21-27 maj


Final

Guo Yue, Kina-Li Xiaoxia, Kina 8-11, 11-7, 4-11, 2-11, 11-5, 11-2, 11-8.
Semifinaler
Guo Yue-Zhang Yining, Kina 11-8, 11-7, 11-9, 11-4, Li Xiaoxia-Guo Yan, Kina 11-7, 5-11, 11-5, 11-5, 11-5
Kvartsfinaler
Zhang Yining, Kina-Kim Kyung Ah, Sydkorea 11-3, 11-4, 11-6, 16-14, Guo Yue, Kina-Wang Chen, USA 11-6, 11-3, 11-1, 11-7, Guo Yan-Peng Luyang, Kina 11-6, 11-6, 11-9, 7-11, 11-8, Li Xiaoxia-Wang Nan, Kina 11-5, 11-6, 12-10, 14-16, 11-8.

2005
Shanghai 30 april-6 maj

Final
Zhang Yining, Kina-Guo Yan, Kina 4-11, 11-7, 11-7, 4-11, 11-8, 13-11.
Semifinaler
Zhang Yining-Lin Ling, Hongkong 10-12, 11-4, 11-5, 11-3, 11-7, Guo Yan-Guo Yue, Kina 10-12, 11-3, 11-6, 11-7, 11-9.
Kvartsfinaler Zhang Yining-Veronika Pavlovitj, Vitryssland 11-5, 11-2, 11-4, 11-2, Lin Ling-Jun Gao, USA 11-5, 11-7, 9-11, 11-8, 11-4, Guo Yue-Niu Jianfeng, Kina 11-13, 12-10, 12-10, 11-7, 9-11, 11-7, Guo Yan-Jiao Li, Holland 11-2, 11-5, 12-10, 11-6.

2003
Palais Omnisport Paris-Bercy, Paris 19-25 maj

Final
Wang Nan, Kina-Zhang Yining, Kina 11-7, 11-8, 11-4, 5-11, 6-11, 8-11, 11-5
Semifinaler
Zhang Yining-Li Ju, Kina 11-8, 17-15, 11-4, 11-8, Wang Nan-Tamara Boros, Kroatien 14-12, 11-8, 11-3, 11-4
Kvartsfinaler
Zhang Yining-Ai Fukuhara, Japan 11-2, 13-11, 11-3, 11-4, Li Ju-Niu Jianfeng, Kina 13-11, 9-11, 12-10, 8-11, 10-12, 11-7, 11-2, Boros-Chang Jun Gao, USA 9-11, 11-1, 9-11, 13-11, 11-7, 2-11, 11-6, Wang nan-Guo Yue, Kina 8-11, 11-4, 11-8, 11-3, 8-11, 11-2.

2001
Osaka 23-april-6 maj

Final
Wang Nan, Kina-Lin Ling, Kina 14­-21, 21-­12, 21-­12, 21­-19.
Semifinaler
Wang Nan-Zhang Yining, Kina 21­-19, 21-­11, 17­-21, 21-­13, Lin Ling-Kim Yun Mi, Nordkorea 21-­14, 14­-21, 21­-18, 21-­11.
Kvartsfinaler
Wang Nan-Li Nan, Kina 21-­13, 21-­12, 21-­15, Zhang Yining-Niu Jianfeng, Kina 21­-14, 17-­21, 21­-18, 17­-21, 21-­12, Lin Ling-Liu Jia,
Österrike 21-­17, 21-­18, 23­-21, Kim Yun Mi-Mihaela Steff, Rumänien 22­-20, 21-­11, 21-­15.

1999
Eindhoven 2-8 augusti

Final
Wang Nan, Kina-Zhang Yining, Kina 15-21, 14-21, 21-5, 21-12, 21-11.
Semifinaler
Wang Nan-Ryu Jie Hye, Sydkorea 22-24, 21-9, 21-15, 16-21, 21-16, Zhang Yining-Li Nan, Kina 18-21, 21-10, 21-15, 19-21, 21-16.
Kvartsfinaler
Wang nan-Cheng Hongxia, Kina 21-17, 21-15, 21-12, Ryu Ji Hye-Jing Tian-Zörner, Tyskland 18-21, 21-17, 21-16, 21-9, Li Nan-Sun Jin, Kina 21-23, 21-12, 21-18, 21-18, Zhang Yining-Li Ju, Kina 21-13, 21-10, 21-13.

1997
Manchester 24 april-5 maj

Final
Deng Yaping, Kina-Wang Nan, Kina 12-21, 21-8, 21-11, 21-10.
Semifinaler
Deng Yaping-Li Ju, Kina 21-12, 21-19, 21-17, Wang Nan-Wu Na, Kina 29-31, 21-10, 21-16, 21-15.
Kvartsfinaler
Deng Yaping-Wong Ching, Hongkong 21-14, 21-15, 19-21, 21-10, Li Ju-Qiao Yunping, Kina 21-12, 21-17, 21-16, Wang Nan-Cheng Hongxia, Kina 21-18, 22-20, 18-21, 21-9, Wu Na-Nicole Struse, Tyskland 21-16, 21-13, 21-18.

1995
Tianjin 1-14 maj

Final
Deng Yaping, Kina-Qiao Hong, Kina 14-21, 21-17, 21-17, 14-21, 21-14.
Semifinaler
Deng Yaping-Liu Wei, Kina 21-12, 14-21, 21-17, 21-19, Qiao Hong-Qiao Yunping, Kina 23-21, 21-17, 21-14.
Kvartsfinaler
Deng Yaping-Geng Lijuan, Kina 21-12, 21-13, 21-10, Liu Wei-Wang Nan, Kina 21-6, 21-16, 21-15, Qiao Yunping-Tang Fei Ming, Taiwan 21-13, 19-21, 21-18, 21-9, Qiao Hong-Chen Jing, Taiwan 21-12, 21-12, 21-16.

Uppdaterad: 10 SEP 2013 15:27 Skribent: Örjan Westberg

Postadress:
Svenska Bordtennisförbundet
Köping Arena
731 85 Köping

Besöksadress:
Badvägen 4
731 85 Köping

Kontakt:
Tel: 0856278120
E-post: info@svenskbordtenni...

Se all info