Hoppa till sidans innehåll

2009-10 Syd


Samtliga spelare i Elit Syd 2009-2010

Dänningelanda BTK (14 matcher: 56-60)

21-7   Sara Rask
14-11 Evelina Carlsson
11-17 Lisa Rydén
  2-13 Emmie Danielsson
  0-4   Jacqueline Scholz
  3-1   Sara Rohdin
  2-1   Filippa Rohdin
  3-6   Dubbel

Falkenbergs BTK (14 matcher: 57-62)
16-10 Helen Andersson
12-12 Jennie Gustafsson
12-16 Anna Berglund
  3-1   Cecillia Kei
  7-8   Ebba Orava
  2-4   Pernilla Åblad
  0-4   Sofia Åblad
  4-7   Dubbel
  1-0   Walk over

BTK Frej (14 matcher: 77-34)
28-0   Zhang Fang (84-5 i set)
12-16 Linn Sandström
17-8   Caroline Olsson
16-9   Nina Stenviken
  4-1   Dubbel

BTK Linné (14 matcher: 33-81)
15-12 Helena Johansson
  9-12 Sara Staberg
  4-24 Charlotta Larsson
  2-23 Jonna Carlsson
  3-8   Dubbel
  0-2   Walk over

Långemåla BTK (14 matcher: 31-79)
  7-5   Katsiaryna Sivakova
  8-20 Baiba Bogdasarova
  3-1   Elzbieta Blom
  8-8   Irina Lorchanka
  1-2   Katarina Dillström
  0-4   Rachel Greener
  0-4   Emmy Blomquist
  0-4   Linnea Johansson
  0-15 Anneli Holm
  0-13 Tove Cedergren
  4-3   Dubbel

Malmö IF (14 matcher: 51-57)
11-5   Veronica Mattiasson
12-11 Pernille Söndergaard Pödenphant
  7-5   Sandra Johansson
  5-13 Lisa Lundell
  0-5   Emma Dugumovic
  0-2   Josefin Abrahamsson
11-13 Emma Lundell
  0-3   Jasmina Kovacevic
  5-0   Dubbel

Råå BTK (14 matcher: 84-21)
17-7   Marie Olsson
  7-1   Linda Mernsten
25-2   Kajsa Andersson (76-23 i set)
22-2   Frida Bengtsson
  4-1   Jennifer Nilsson
  6-7   Julia Magnusson
  3-1   Dubbel

Tabergs BTK (14 matcher: 59-54)
20-8   Marina Servulja
12-12 Natalia Kudryavceva
15-10 Madeleine Stenqvist
  7-12 Karin Henriksson
  1-5   Yvonne Rinkehult
  0-1   Emilia Andersson
  0-3   Emma Byrmo
  3-3   Dubbel
  1-0   Walk over

Matcherna i Syd

Omgångarna 13-14
Spelplats: Helsingborg
20/2 Råå BTK-Malmö IF 6-2

Marie Olsson-Veronica Mattiasson 9-11, 4-11, 6-11
Frida Bengtsson-Pernille Söndergaard Pödenphant 15-13, 13-15, 11-8, 11-4
Kajsa Andersson-Sandra Johansson 11-8, 7-11, 11-8, 6-11, 11-5
Julia Magnusson-Emma Lundell 11-6, 11-7, 11-8
Olsson-Johansson 11-4, 11-8, 11-8
Andersson-Mattiasson 11-9, 11-13, 11-3, 11-5
Magnusson-Söndergaard Pödenphant 9-11, 8-11, 6-11
Bengtsson-Lundell 11-4, 11-2, 11-6
20/2 Långemåla BTK-Dänningelanda BTK 1-6
Irina Lorchanka-Sara Rask 8-11, 8-11, 11-6, 1-11
Anneli Holm-Evelina Carlsson 6-11, 5-11, 9-11
Baiba Bogdasarova-Lisa Rydén 9-11, 11-5, 8-11, 9-11
Tove Cedergren-Filippa Rohdin 5-11, 9-11, 9-11
Lorchanka-Rydén 7-11, 11-7, 7-11, 11-6, 11-6
Bogdasarova-Rask 11-8, 7-11, 4-11, 3-11
Cedergren-Carlsson 2-11, 10-12, 6-11
20/2 Råå BTK-Dänningelanda BTK 6-3
Marie Olsson-Sara Rask 5-11, 9-11, 7-11
Frida Bengtsson-Evelina Carlsson 11-5, 11-3, 11-6
Kajsa Andersson-Lisa Rydén 11-8, 11-7, 11-9
Julia Magnusson-Filippa Rohdin 9-11, 9-11, 11-8, 11-13
Olsson-Rydén 11-3, 11-8, 11-9
Andersson-Rask 11-8, 11-5, 11-7
Magnusson-Carlsson 11-9, 12-14, 4-11, 12-10, 11-13
Bengtsson-Rohdin 11-6, 11-7, 7-11, 11-7
Andersson/Olsson-Rask/Rohdin 11-5, 11-9, 8-11, 11-6
20/2 Malmö IF-Långemåla BTK 6-0
Veronica Mattiasson-Baiba Bogdasarova 11-1, 11-7, 11-8
Pernille Söndergaard Pödenphant-Anneli Holm 11-3, 11-7, 11-1
Sandra Johansson-irina Lorchanka 11-6, 11-8, 11-7
Emma Lundell-Tove Cedergren 11-8, 11-9, 12-10
Mattiasson-Lorchanka 11-4, 4-11, 9-11, 11-4, 11-4
Johansson-Bogdasarova 11-6, 11-3, 11-9

Spelplats: Falkenberg
20/2 BTK Linné-Tabergs SK 1-6

Charlotta Larsson-Marina Servulja 7-11, 2-11, 3-11
Lena Larsson-Madeleine Stenqvist walk over Stenqvist
Helena Johansson-Natalia Kudryavceva 2-11, 11-9, 11-1, 4-11, 11-9
Jonna Carlsson-Karin Henriksson 14-12, 9-11, 5-11, 11-8, 7-11
Charlotta Larsson-Kudryavceva 7-11, 4-11, 6-11
Johansson-Servulja 7-11, 9-11, 6-11
Carlsson-Stenqvist 11-7, 11-13, 5-11, 6-11
20/2 Falkenbergs BTK-BTK Frej 3-6
Anna Berglund-Zhang Fang 9-11, 3-11, 3-11
Ebba Orava-Caroline Olsson 6-11, 10-12, 8-11
Jennie Gustafsson-Linn Sandström 12-10, 11-7, 11-8
Helen Andersson-Nina Stenviken 11-9, 9-11, 11-7, 9-11, 13-11
Berglund-Sandström 11-5, 15-13, 11-6
Gustafsson-Zhang Fang 7-11, 5-11, 2-11
Andersson-Olsson 5-11, 9-11, 4-11
Orava-Stenviken 7-11, 8-11, 2-11
Berglund/Gustafsson-Olsson/Zhang Fang 11-4, 12-10, 8-11, 6-11, 11-13
20/2 Tabergs SK-BTK Frej 2-6
Mariuna Servulja-Zhang Fang 6-11, 5-11, 4-11
Karin Henriksson-Caroline Olsson 13-11, 9-11, 9-11, 9-11
Natalia Kudryavceva-Linn Sandström 8-11, 7-11, 9-11
Madeleine Stenqvist-Nina Stenviken 11-5, 12-10, 11-9
Servulja-Sandström 11-9, 11-9, 8-11, 9-11, 11-4
Kudryavceva-Zhang Fang 5-11, 4-11, 8-11
Stenqvist-Olsson 10-12, 7-11, 10-12
Henriksson-Stenviken 6-11, 3-11, 5-11
20/2 Falkenbergs BTK-BTK Linné 6-0
Anna Berglund-Charlotta Larsson 11-9, 11-7, 11-9
Helen Andersson-Jonna Carlsson 9-11, 12-10, 5-11, 11-3, 11-6
Jennie Gustafsson-Helena Johansson 11-2, 11-6, 11-7
Ebba Orava-Lena Larsson walk over Orava
Berglund-Johansson 11-6, 11-5, 11-9
Gustafsson-Charlotta Larsson 6-11, 11-4, 11-6, 11-6

Omgångarna 11-12
Spelplats: Långemåla
6/2 Långemåla BTK-Tabergs SK 1-6

Irina Lorchanka-Marina Servulja 9-11, 5-11, 4-11
Tove Cedergren-Karin Henriksson 11-5, 11-8, 6-11, 8-11, 6-11
Baiba Bogdasarova-Natalia Kudryavceva 12-14, 4-11, 11-6, 5-11
Anneli Holm-Madeleine Stenqvist 3-11, 8-11, 4-11
Lorchanka-Kudryavceva 13-11, 11-7, 9-11, 11-8
Bogdasarova-Servulja 6-11, 5-11, 5-11
Holm-Henriksson 2-11, 4-11, 8-11
6/2 Falkenbergs BTK-Råå BTK 1-6
Anna Berglund-Marie Olsson 4-11, 4-11, 3-11
Helen Andersson-Frida Bengtsson 9-11, 4-11, 13-11, 8-11
Jennie Gustafsson-Kajsa Andersson 8-11, 9-11, 7-11
Ebba Orava-Julia Magnusson 11-9, 12-10, 7-11, 11-4
Berglund-Andersson 11-9, 5-11, 7-11, 8-11
Gustafsson-Olsson 3-11, 9-11, 10-12
Orava-Bengtsson 4-11, 11-9, 12-10, 4-11, 4-11
6/2 Tabergs SK-Falkenbergs BTK 4-6
Marina Servulja-Anna Berglund 11-3, 11-6, 11-6
Karin Henriksson-Ebba Orava 6-11, 8-11, 5-11
Natalia Kudryavceva-Jennie Gustafsson 11-8, 8-11, 3-11, 7-11
Madeleine Stenqvist-Helen Andersson 11-4, 11-3, 7-11, 10-12, 7-11
Servulja-Gustafsson 9-11, 11-7, 11-4, 11-6
Kudryavceva-Berglund 13-11, 11-4, 6-11, 11-8
Stenqvist-Orava 4-11, 5-11, 6-11
Henriksson-Andersson 7-11, 8-11, 3-11
Kudryavceva/Servulja-Berglund/Orava 11-3, 11-9, 11-5
Henriksson/Stenqvist-Andersson/Gustafsson 8-11, 11-9, 8-11, 12-10, 8-11
6/2 Långemåla BTK-Råå BTK 1-6
Baiba Bodasarova-Marie Olsson 11-9, 4-11, 4-11, 6-11
Anneli Holm-Frida Bengtsson 9-11, 6-11, 3-11
Irina Lorchanka-Kajsa Andersson 3-11, 11-7, 11-7, 11-5
Tove Cedergren-Julia Magnusson 5-11, 8-11, 11-3, 11-1, 5-11
Bogdasarova-Andersson 10-12, 11-13, 3-11
Lorchanka-Olsson 8-11, 6-11, 3-11
Cedergren-Bengtsson 5-11, 2-11, 5-11

Spelplats: Växjö
6/2 Dänningelanda BTK-BTK Linné 6-3
Sara Rask-Charlotta Larsson 11-6, 11-5, 11-5
Evelina Carlsson-Sara Staberg 11-5, 11-8, 11-8
Lisa Rydén-Helena Johansson 9-11, 3-11, 4-11
Emmie Danielsson-Jonna Carlsson 8-11, 11-8, 5-11, 8-11
Rask-Johansson 11-7, 11-5, 11-5
Rydén-Larsson 11-9, 7-11, 9-11, 11-8, 11-5
Danielsson-Staberg 7-11, 6-11, 2-11
Evelina Carlsson-Jonna Carlsson 11-8, 14-12, 11-2
Danielsson/Rask-Johansson/Larsson 11-5, 2-11, 11-8, 7-11, 11-6
6/2 BTK Frej-Malmö IF 6-2
Zhang Fang-Veronica Mattiasson 11-3, 11-6, 11-4
Caroline Olsson-Emma Lundell 13-11, 11-4, 11-3
Linn Sandström-Sandra Johansson 7-11, 4-11, 10-12
Nina Stenviken-Lisa Lundell 11-5, 11-5, 11-6
Zhang Fang-Johansson 11-4, 7-11, 11-4, 11-6
Sandström-Mattiasson 8-11, 6-11, 7-11
Stenviken-Emma Lundell 11-4, 13-11, 8-11, 10-12, 11-6
Olsson-Lisa Lundell 11-4, 11-6, 11-6
6/2 BTK Frej-BTK Linné 6-0
Zhang Fang-Charlotta Larsson 11-4, 11-4, 11-5
Caroline Olsson-Sara Staberg 8-11, 11-5, 11-2, 11-7
Linn Sandström-Helena Johansson 11-5, 13-11, 12-10
Nina Stenviken-Jonna Carlsson 11-6, 11-4, 11-7
Zhang Fang-Johansson 11-7, 11-6, 11-1
Sandström-Larsson 11-8, 11-6, 11-6
6/2 Dänningelanda BTK-Malmö IF 1-6
Sara Rask-Sandra Johansson 11-9, 4-11, 5-11, 11-9, 8-11
Evelina Carlsson-Emma Lundell 11-5, 11-13, 6-11, 11-5, 4-11
Lisa Rydén-Veronica Mattiasson 5-11, 6-11, 5-11
Emmie Danielsson-Lisa Lundell 6-11, 5-11, 9-11
Rask-Mattiasson 11-8, 11-8, 11-7
Rydén-Johansson 6-11, 6-11, 8-11
Danielsson-Emma Lundell 6-11, 11-8, 5-11, 11-13

Omgångarna 9-10
Spelplats: Göteborg
9/1 Råå BTK-BTK Linné 6-0
Marie Olsson-Charlotta Larsson 11-3, 11-6, 6-11, 11-3
Frida Bengtsson-Sara Staberg 11-4, 11-6, 13-11
Kajsa Andersson-Helena Johansson 11-7, 11-7, 11-9
Jennifer Nilsson-Jonna Carlsson 11-9, 16-14, 11-7
Olsson-Johansson 11-5, 11-9, 11-5
Andersson-Larsson 11-3, 11-3, 11-3
9/1 Långemåla BTK-BTK Frej 1-6
Irina Lorchanka-Zhang Fang 5-11, 3-11, 2-11
Katarina Dillström-Caroline Olsson 5-11, 5-11, 5-11
Baiba Bogdasarova-Linn Sandström 8-11, 6-11, 2-11
Anneli Holm-Nina Stenviken 4-11, 5-11, 2-11
Lorchanka-Sandström 8-11, 11-7, 11-8, 11-7
Bogdasarova-Zhang Fang 3-11, 4-11, 9-11
Holm-Olsson 12-10, 11-8, 2-11, 1-11, 5-11
9/1 BTK Frej-Råå BTK 2-6
Zhang Fang-Marie Olsson 10-12, 8-11, 11-8, 11-6, 11-5
Caroline Olsson-Frida Bengtsson 11-6, 6-11, 10-12, 8-11
Linn Sandström-Kajsa Andersson 9-11, 5-11, 9-11
Nina Stenviken-Julia Magnusson 7-11, 11-4, 9-11, 9-11
Zhang Fang-Andersson 11-4, 11-6, 11-8
Sandström-Olsson 3-11, 12-10, 7-11, 10-12
Stenviken-Bengtsson 10-12, 6-11, 4-11
Olsson-Magnusson 2-11, 11-13, 11-4, 8-11
9/1 BTK Linné-Långemåla BTK 5-5
Charlotta Larsson-Baiba Bogdasarova 11-8, 7-11, 8-11, 6-11
Sara Staberg-Anneli Holm 12-10, 12-10, 11-5
Helena Johansson-Irina Lorchanka 6-11, 3-11, 4-11
Jonna Carlsson-Katarina Dillström 4-11, 9-11, 11-3, 11-7, 9-11
Larsson-Lorchanka 3-11, 7-11, 9-11
Johansson-Bogdasarova 9-11, 11-5, 11-8, 11-9
Carlsson-Holm 11-8, 11-6, 11-9
Staberg-Dillström 11-4, 11-6, 11-9
Carlsson/Larsson-Bogdasarova/Lorchanka 11-5, 7-11, 9-11, 11-5, 5-11
Johansson/Staberg-Dillström/Holm 11-5, 11-6, 11-6

Spelplats: Växjö
9/1 Malmö IF-Tabergs SK 6-3
Veronica Mattiasson-Marina Servulja 12-10, 10-12, 7-11, 7-11
Pernille Söndergaard Pödenphant-Madeleine Stenqvist 5-11, 11-5, 12-10, 11-5
Sandra Johansson-Natalia Kudryavceva 11-3, 11-3, 11-6
Emma Lundell-Karin Henriksson 9-11, 11-5, 12-10, 11-6
Mattiasson-Kudryavceva 11-7, 7-11, 11-7, 11-8
Johansson-Servulja 7-11, 11-6, 7-11, 11-1, 9-11
Lundell-Stenqvist 12-10, 4-11, 9-11, 11-9, 5-11
Söndergaard Pödenphant-Henriksson 11-3, 11-5, 11-7
Johansson/Mattiasson-Kudryavceva/Servulja 11-7, 11-4, 11-5
9/1 Dänningelanda BTK-Falkenbergs BTK 6-1
Sara Rask-Anna Berglund 11-6, 11-5, 11-9
Evelina Carlsson-Helen Andersson 10-12, 9-11, 11-6, 8-11
Sara Rohdin-Jennie Gustafsson 11-2, 9-11, 11-5, 12-10
Lisa Rydén-Ebba Orava 11-5, 13-11, 12-14, 11-6
Rask-Gustafsson 9-11, 9-11, 11-6, 11-6, 11-6
Rohdin-Berglund 11-7, 14-12, 8-11, 11-4
Rydén-Andersson 11-6, 12-10, 11-5
9/1 Tabergs SK-Dänningelanda BTK 2-6
Marina Servulja-Sara Rask 7-11, 11-8, 4-11, 3-11
Karin Henriksson-Evelina Carlsson 12-10, 2-11, 4-11, 11-3, 9-11
Natalia Kudryavceva-Sara Rohdin 14-12, 13-15, 2-11, 9-11
Madeleine Stenqvist-Lisa Rydén 9-11, 11-5, 8-11, 11-9, 7-11
Servulja-Rohdin 11-5, 11-6, 9-11, 11-7
Kudryavceva-Rask 7-11, 8-11, 7-11
Stenqvist-Carlsson 11-8, 11-9, 11-3
Henriksson-Rydén 8-11, 5-11, 7-11
9/1 Falkenbergs BTK-Malmö IF 3-6
Anna Berglund-Sandra Johansson 11-7, 4-11, 11-8, 10-12, 11-9
Ebba Orava-Pernille Söndergaard Pödenphant 5-11, 6-11, 8-11
Jennie Gustafsson-Veronica Mattiasson 11-7, 0-11, 5-11, 9-11
Helen Andersson-Emma Lundell 11-9, 5-11, 10-12, 5-11
Berglund-Mattiasson 15-13, 4-11, 11-8, 6-11, 11-8
Gustafsson-Johansson 7-11, 9-11, 11-8, 4-11
Andersson-Söndergaard Pödenphant 9-11, 11-8, 11-9, 7-11, 8-11
Orava-Lundell 11-4, 11-9, 0-11, 10-12, 11-7
Andersson/Berglund-Lundell/Mattiasson 14-12, 10-12, 7-11, 11-7, 10-12

Omgångarna 7-8
Spelplats: Växjö

19/12 BTK Frej-Tabergs SK 6-1
Zhang Fang-Marina Servulja 11-6, 11-4, 11-6
Caroline Olsson-Karin Henriksson 11-9, 11-2, 11-5
Linn Sandström-Madeleine Stenqvist 11-9, 11-9, 16-14
Nina Stenviken-Emma Byrmo 11-6, 11-6, 13-11
Zhang Fang-Stenqvist 11-4, 11-7, 12-10
Sandström-Servulja 11-7, 9-11, 4-11, 11-8, 5-11
Stenviken-Henriksson 13-11, 11-7, 15-13
19/12 Dänningelanda BTK-Råå BTK 0-6
Sara Rask-Linda Mernsten 11-5, 8-11, 9-11, 10-12
Emmie Danielsson-Frida Bengtsson 9-11, 11-9, 4-11, 7-11
Lisa Rydén-Marie Olsson 6-11, 8-11, 8-11
Evelina Carlsson-Kajsa Andersson 8-11, 11-9, 12-10, 6-11, 10-12
Rask-Olsson 11-7, 4-11, 10-12, 10-12
Rydén-Mernsten 7-11, 3-11, 2-11
19/12 BTK Frej-Dänningelanda BTK 6-2 
Zhang Fang-Lisa Rydén 11-3, 11-3, 11-7
Caroline Olsson-Evelina Carlsson 11-7, 7-11, 11-3, 5-11, 0-11
Linn Sandström-Sara Rask 5-11, 7-11, 7-11
Nina Stenviken-Emmie Danielsson 10-12, 11-7, 12-10, 11-6
Zhang Fang-Rask 11-1, 11-7, 11-7
Sandström-Rydén 12-14, 9-11, 12-10, 11-7, 11-5
Stenviken-Carlsson 11-9, 11-7, 11-9
Olsson-Danielsson 11-4, 11-6, 11-4
19/12 Råå BTK-Tabergs BTK 6-1
Marie Olsson-Marina Servulja 13-15, 11-3, 11-3, 8-11, 7-11
Frida Bengtsson-Emma Byrmo 11-6, 11-6, 9-11, 11-7
Linda Mernsten-Madeleine Stenqvist 11-8, 11-9, 11-4
Kajsa Andersson-Emilia Andersson 11-3, 11-2, 11-3
Olsson-Stenqvist 11-3, 11-6, 11-7
Mernsten-Servulja 11-6, 11-9, 11-9
Andersson-Byrmo 11-4, 11-2, 11-2

Spelplats: Falkenberg
19/12 Långemåla BTK-Malmö IF 0-6
Katsiaryna Sivakova-Veronica Mattiasson 10-12, 11-3, 11-5, 6-11, 5-11
Tove Cedergren-Lisa Lundell 6-11, 6-11, 12-14
Baiba Bodasarova-Pernille Söndergaard Pödenphant 10-12, 11-8, 11-9, 7-11, 10-12
Anneli Holm-Emma Lundell 12-14, 5-11, 5-11
Sivakova-Söndergaard Pödenphant 10-12, 9-11, 11-6, 11-6, 7-11
Bogdasarova-Mattiasson 9-11, 7-11, 8-11
19/12 BTK Linné-Falkenbergs BTK 3-6
Charlotta Larsson-Anna Berglund 9-11, 11-9, 7-11, 11-8, 11-9
Sara Staberg-Helen Andersson 14-12, 5-11, 4-11, 9-11
Jonna Carlsson-Jennie Gustafsson 6-11, 6-11, 11-6, 6-11
Helena Johansson-Pernilla Åblad 11-4, 11-2, 16-14
Larsson-Gustafsson 3-11, 7-11, 6-11
Carlsson-Berglund 11-13, 5-11, 6-11
Johansson-Andersson 11-6, 11-8, 11-3
Staberg-Åblad 6-11, 2-11, 6-11
Carlsson/Larsson-Berglund/Gustafsson 4-11, 6-11, 11-9, 6-11
19/12 BTK Linné-Malmö IF 3-6
Charlotta Larsson-Veronica Mattiasson 6-11, 5-11, 2-11
Jonna Carlsson-Lisa Lundell 6-11, 11-7, 8-11, 11-9, 5-11
Helena Johansson-Pernille Söndergaard Pödenphant 9-11, 11-7, 11-5, 11-3
Sara Staberg-Emma Lundell 11-6, 11-8, 6-11, 11-7
Larsson-Söndergaard Pödenphant 11-13, 11-7, 11-8, 11-9
Johansson-Mattiasson 4-11, 5-11, 7-11
Staberg-Lisa Lundell 11-13, 11-5, 11-13, 5-11
Carlsson-Emma Lundell 8-11, 11-9, 7-11, 11-9, 6-11
Johansson/Larsson-Mattiasson/Söndergaard Pödenphany 4-11, 8-11, 6-11 
19/12 Långemåla BTK-Falkenbergs BTK 2-6
Katsiaryna Sivakova-Anna Berglund 11-8, 11-9, 10-12, 7-11, 7-11
Tove Cedergren-Ebba Orava 5-11, 8-11, 7-11
Baiba Bogdasarova-Jennie Gustafsson 9-11, 9-11, 11-9, 11-5, 9-11
Anneli Holm-Helen Andersson 5-11, 5-11, 10-12
Sivakova-Gustafsson 11-6, 11-2, 12-14, 11-9
Bogdasarova-Berglund 11-6, 19-17, 8-11, 11-4
Holm-Orava 2-11, 6-11, 4-11
Cedergren-Andersson 5-11, 4-11, 4-11

Omgångarna 5-6
Spelplats: Långemåla
14/11 Tabergs SK-BTK Linné 6-2
Marina Servulja-Charlotta Larsson 11-7, 11-7, 11-13, 11-6
Madeleine Stenqvist-Helena Johansson 5-11, 11-8, 8-11, 5-11
Natalia Kudryaceva-Jonna Carlsson 11-1, 11-9, 11-5
Karin Henriksson-Sara Staberg 7-11, 9-11, 11-9, 11-7, 11-8
Servulja-Carlsson 12-10, 11-7, 11-9
Kudryavceva-Larsson 12-10, 11-5, 11-6
Henriksson-Johansson 7-11, 2-11, 9-11
Stenqvist-Staberg 11-13, 11-9, 11-5, 9-11, 11-8
14/11 Dänningelanda BTK-Långemåla BTK 3-6
Sara Rask-Katsiaryna Sivakova 11-2, 9-11, 7-11, 11-4, 11-9
Evelina Carlsson-Elzbieta Blom 13-11, 4-11, 10-12, 8-11
Lisa Rydén-Baiba Bogdasarova 10-12, 11-7, 9-11, 7-11
Emmie Danielsson-Tove Cedergren 11-4, 11-8, 12-14, 11-8
Rask-Bogdasarova 8-11, 11-13, 9-11
Rydén-Sivakova 11-8, 8-11, 11-6, 3-11, 3-11
Danielsson-Blom 9-11, 11-6, 9-11, 13-11, 9-11
Carlsson-Cedergren 11-4, 12-10, 11-2
Danielsson/Rask-Bogdasarova/Sivakova 7-11, 11-7, 4-11, 6-11
14/11 Dänningelanda BTK-Tabergs SK 3-6
Sara Rask-Marina Servulja 11-8, 11-8, 12-10
Emmie Danielsson-Natalia Kudryavceva 3-11, 8-11, 2-11
Lisa Rydén-Yvonne Rinkeholt 11-8, 11-8, 11-5
Evelina Carlsson-Madeleine Stenqvist 3-11, 11-4, 7-11, 11-13
Rask-Rinkeholt 11-5, 11-4, 11-2
Rydén-Servulja 11-7, 8-11, 11-4, 1-11, 8-11
Carlsson-Kudryavceva 12-10, 4-11, 10-12, 14-12, 6-11
Danielsson-Stenqvist 10-12, 9-11, 6-11
Danielsson/Rask-Kudryavceva/Servulja 5-11, 3-11, 6-11
14/11 Långemåla BTK-BTK Linné 5-5
Baiba Bogdasarova-Jonna Carlsson 11-5, 11-8, 11-7
Tove Cedergren-Helena Johansson 4-11, 5-11, 5-11
Katsiaryna Sivakova-Charlotta Larsson 11-8, 11-5, 11-2
Elzbieta Blom-Sara Staberg 9-11, 11-9, 13-11, 11-5
Bogdasarova-Larsson 12-10, 11-7, 7-11, 6-11, 7-11
Sivakova-Carlsson 11-6, 13-11, 10-12, 11-9
Blom-Johansson 10-12, 4-11, 5-11
Cedergren-Staberg 7-11, 8-11, 3-11
Bogdasarova/Sivakova-Carlsson/Larsson 11-5, 6-11, 11-8, 14-12
Blom/Cedegren-Johansson/Staberg 6-11, 12-10, 3-11, 6-11

Spelplats: Malmö
14/11 Malmö IF-Råå BTK 1-6

Pernille Söndergaard Pödenphant-Linda Mernsten 11-9, 11-8, 9-11, 8-11, 9-11
Jasmina Kovacevic-Frida Bengtsson 2-11, 1-11, 3-11
Lisa Lundell-Kajsa Andersson 13-15, 10-12, 6-11
Emma Lundell-Julia Magnusson 3-11, 11-5, 11-8, 11-6
Söndergaard Pödenphant-Andersson 4-11, 4-11, 5-11
Lisa Lundell-Mernsten 6-11, 8-11, 4-11
Emma Lundell-Bengtsson 4-11, 3-11, 4-11
14/11 BTK Frej-Falkenbergs BTK 6-4
Zhang Fang-Anna Berglund 11-5, 11-5, 11-6
Caroline Olsson-Ebba Orava 9-11, 13-11, 10-12, 11-7, 11-8
Linn Sandström-Jennie Gustafsson 3-11, 11-9, 8-11, 11-6, 8-11
Nina Stenviken-Helen Andersson 8-11, 8-11, 11-4, 8-11
Zhang Fang-Gustafsson 11-6, 11-3, 11-4
Sandström-Berglund 8-11, 8-11, 14-12, 7-11
Stenviken-Orava 11-1, 11-9, 11-7
Olsson-Andersson 11-8, 6-11, 12-14, 4-11
Sandström/Zhang Fang-Berglund/Orava 11-5, 11-7, 11-9
Olsson/Stenviken-Andersson/Gustafsson 11-5, 11-6, 5-11, 9-11, 11-8
14/11 Råå BTK-BTK Frej 6-3
Linda Mernsten-Zhang Fang 3-11, 6-11, 7-11
Frida Bengtsson-Caroline Olsson 11-2, 11-5, 9-11, 11-9
Marie Olsson-Linn Sandström 9-11, 11-6, 12-14, 11-5, 7-11
Kajsa Andersson-Nina Stenviken 11-5, 2-11, 11-4, 11-8
Mernsten-Sandström 11-8, 8-11, 11-8, 10-12, 11-4
Olsson-Zhang Fang 4-11, 11-8, 5-11, 11-13
Andersson-Olsson 9-11, 11-5, 4-11, 11-8, 11-8
Bengtsson-Stenviken 11-3, 11-9, 11-4
Mernsten/Olsson-Sandström/Zhang Fang 8-11, 15-13, 8-11, 11-8, 13-11
14/11 Malmö IF-Falkenbergs BTK 2-6
Pernille Söndergaard Pödenphant-Anna Berglund 11-5, 9-11, 11-9, 6-11, 9-11
Jasmina Kovacevic-Ebba Orava 5-11, 3-11, 6-11
Lisa Lundell-Jennie Gustafsson 11-7, 8-11, 5-11, 7-11
Emma Lundell-Helen Andersson 8-11, 11-6, 7-11, 12-10, 11-9
Söndergaard Pödenphant-Gustafsson 9-11, 6-11, 7-11
Lisa Lundell-Berglund 8-11, 4-11, 3-11
Emma Lundell-Orava 11-7, 11-2, 3-11, 16-14
Kovacevic-Andersson 4-11, 6-11, 11-5, 5-11

Omgångarna 3-4
Spelplats: Göteborg
24/10 BTK Linné-Dänningelanda BTK 4-6
Charlotta Larsson-Sara Rask 6-11, 8-11, 7-11
Sara Staberg-Evelina Carlsson 6-11, 12-10, 11-5, 11-7
Jonna Carlsson-Lisa Rydén 11-13, 7-11, 3-11
Helena Johansson-Emmie Danielsson 11-8, 11-4, 11-7
Larsson-Rydén 11-6, 7-11, 8-11, 7-11
Jonna Carlsson-Rask 11-13, 6-11, 9-11
Johansson-Evelina Carlsson 4-11, 9-11, 7-11
Staberg-Danielsson 11-9, 11-8, 11-6
Johansson/Larsson-Danielsson/Rask 10-12, 11-9, 10-12, 11-4, 11-7
Jonna Carlsson/Staberg-Evelina Carlsson/Rydén 5-11, 13-11, 7-11, 7-11
24/10 Malmö IF-BTK Frej 0-6
Pernille Söndergaard Pödenphant-Zhang Fang 3-11, 8-11, 4-11
Emma Dugumovic-Caroline Olsson 3-11, 1-11, 6-11
Lisa Lundell-Linn Sandström 6-11, 6-11, 4-11
Emma Lundell-Nina Stenviken 3-11, 4-11, 6-11
Söndergaard Pödenphant-Sandström 5-11, 12-10, 11-1, 6-11, 2-11
Lisa Lundell-Zhang Fang 4-11, 8-11, 3-11
24/10 BTK Linné-BTK Frej 2-6
Charlotta Larsson-Zhang Fang 2-11, 1-11, 3-11
Sara Staberg-Caroline Olsson 11-8, 7-11, 4-11, 9-11
Jonna Carlsson-Linn Sandström 3-11, 6-11, 9-11
Helena Johansson-Nina Stenviken 11-8, 14-12, 12-14, 11-3
Larsson-Sandström 11-6, 7-11, 11-9, 10-12, 5-11
Carlsson-Zhang Fang 7-11, 5-11, 4-11
Johansson-Olsson 9-11, 13-11, 11-4, 11-7
Staberg-Stenviken 7-11, 11-8, 9-11, 5-11
24/10 Malmö IF-Dänningelanda BTK 2-6
Pernille Söndergaard Pödenphant-Sara Rask 3-11, 7-11, 6-11
Emma Dugumovic-Evelina Carlsson 15-17, 4-11, 2-11
Lisa Lundell-Lisa Rydén 5-11, 7-11, 11-8, 12-10, 3-11
Emma Lundell-Emmie Danielsson 11-13, 11-8, 11-7, 9-11, 14-12
Söndergaard Pödenphant-Rydén 9-11, 11-3, 11-7, 11-6
Lisa Lundell-Rask 11-9, 3-11, 5-11, 3-11
Emma Lundell-Carlsson 4-11, 5-11, 10-12
Dugumovic-Danielsson 4-11, 5-11, 3-11

Spelplats: Helsingborg
24/10 Tabergs SK-Långemåla BTK 6-2
Marina Servulja-Irina Lorchanka 11-5, 11-9, 6-11, 9-11, 8-11
Karin Henriksson-Linnea Johansson 11-5, 11-0, 11-6
Natalia Kudryavceva-Baiba Bogdasarova 11-6, 14-12, 10-12, 4-11, 7-11
Madeleine Stenqvist-Anneli Holm 11-8, 11-7, 11-7
Servulja-Bogdasarova 11-7, 11-8, 11-6
Kudryavceva-Lorchanka 11-9, 10-12, 11-9, 11-9
Stenqvist-Johansson 11-6, 11-3, 11-4
Henriksson-Holm 11-8, 11-5, 11-5
24/10 Råå BTK-Falkenbergs BTK 6-2
Marie Olsson-Anna Berglund 11-8, 9-11, 11-5, 11-4
Frida Bengtsson-Pernilla Åblad 11-2, 12-10, 10-12, 9-11, 12-10
Kajsa Andersson-Helen Andersson 11-6, 11-2, 9-11, 11-6
Jennifer Nilsson-Sofia Åblad 11-9, 11-7, 7-11, 12-10
Olsson-Helen Andersson 8-11, 8-11, 11-6, 11-3, 7-11
Kajsa Andersson-Berglund 8-11, 11-6, 13-11, 11-3
Nilsson-Pernilla Åblad 9-11, 11-7, 5-11, 6-11
Bengtsson-Sofia Åblad 11-4, 11-1, 11-2
24/10 Falkenbergs BTK-Tabergs SK 2-6
Helen Andersson-Marina Servulja 11-5, 4-11, 7-11, 4-11
Sofia Åblad-Natalia Kudryavceva 6-11, 8-11, 7-11
Anna Berglund-Yvonne Rinkeholt 14-12, 11-7, 13-11
Pernilla Åblad-Madeleine Stenqvist 8-11, 3-11, 17-19
Andersson-Rinkeholt 11-5, 7-11, 4-11, 14-12, 11-3
Berglund-Servulja 4-11, 11-5, 11-9, 7-11, 8-11
Pernilla Åblad-Kudryavceva 8-11, 4-11, 11-6, 6-11
Sofia Åblad-Stenqvist 8-11, 7-11, 6-11
24/10 Råå BTK-Långemåla BTK 6-1
Frida Bengtsson-Irina Lorchanka 7-11, 7-11, 11-8, 9-11
Julia Magnusson-Linnea Johansson 11-5, 11-3, 11-1
Kajsa Andersson-Baiba Bogdasarova 12-10, 11-6, 14-12
Jennifer Nilsson-Anneli Holm 11-7, 11-8, 11-8
Bengtsson-Bogdasarova 11-7, 15-13, 11-6
Andersson-Lorchanka 11-3, 11-13, 8-11, 11-4, 15-13
Nilsson-Johansson 11-2, 11-3, 11-7

Omgångarna 1-2
Spelplats: Taberg
26/9 Tabergs SK-Råå BTK 4-6
Marina Servulja-Marie Olsson 7-11, 12-10, 8-11, 8-11
Karin Henriksson-Frida Bengtsson 7-11, 8-11, 8-11
Natalia Kudryavceva-Kajsa Andersson 8-11, 7-11, 11-9, 8-11
Madeleine Stenqvist-Julia Magnusson 11-9, 11-5, 11-5
Servulja-Andersson 11-6, 5-11, 11-8, 8-11, 8-11
Kudryavceva-Olsson 3-11, 11-8, 5-11, 4-11
Stenqvist-Bengtsson 8-11, 11-9, 8-11, 13-11, 11-8
Henriksson-Magnusson 11-9, 13-11, 11-7
Servulja/Rinkeholt-Magnusson/Olsson 8-11, 11-7, 12-10, 12-10
Henriksson/Stenqvist-Andersson/Bengtsson 2-11, 5-11, 11-9, 2-11
26/9 Malmö IF-BTK Linné 5-5
Pernille Söndergaard Pödenphant-Charlotta Larsson 11-7, 16-18, 11-5, 11-6
Josefin Abrahamsson-Helena Johansson 7-11, 1-11, 3-11
Lisa Lundell-Jonna Carlsson 11-8, 8-11, 11-7, 7-11, 11-5
Emma Lundell-Sara Staberg 8-11, 1-11, 11-5, 7-11
Söndergaard-Carlsson 11-5, 11-3, 11-6
Lisa Lundell-Larsson 7-11, 6-11, 2-11
Emma Lundell-Johansson 4-11, 1-11, 11-6, 5-11
Abrahamsson-Staberg 3-11, 11-13, 14-12, 8-11
Söndergaard/Emma Lundell-Larsson/Staberg 7-11, 11-6, 11-6, 11-7
Lisa Lundell/Abrahamsson-Johansson/Carlsson 13-11, 13-15, 5-11, 14-12, 11-9
26/9 Tabergs SK-Malmö IF 6-1
Marina Servulja-Pernille Söndergaard Pödenphant 7-11, 11-4, 11-5, 11-7
Madeleine Stenqvist-Emma Dugumovic 11-6, 11-5, 11-3
Yvonne Rinkeholt-Lisa Lundell 11-8, 7-11, 11-8, 11-6
Natalia Kudryavceva-Emma Lundell 11-9, 11-9, 11-8
Servulja-Lisa Lundell 11-7, 4-11, 11-4, 11-5
Rinkeholt-Söndergaard 11-5, 3-11, 11-7, 4-11, 4-11
Kudryavceva-Dugumovic 11-6, 11-6, 11-3
26/9 BTK Linné-Råå BTK 0-6
Charlotta Larsson-Kajsa Andersson 8-11, 12-14, 10-12
Sara Staberg-Julia Magnusson 9-11, 11-9, 11-9, 9-11, 8-11
Jonna Carlsson-Marie Olsson 9-11, 1-11, 6-11
Helena Johansson-Frida Bengtsson 6-11, 6-11, 8-11
Larsson-Olsson 5-11, 8-11, 5-11
Carlsson-Andersson 7-11, 5-11, 11-9, 3-11

Spelplats: Växjö
26/9 Dänningelanda BTK-BTK Frej 3-6
Jacqueline Scholz-Zhang Fang 2-11, 2-11, 2-11
Lisa Rydén-Caroline Olsson 11-6, 3-11, 9-11, 4-11
Sara Rask-Linn Sandström 11-3, 9-11, 11-7, 15-13
Evelina Carlsson-Nina Stenviken 5-11, 4-11, 6-11
Scholz-Sandström 6-11, 4-11, 10-12
Rask-Zhang Fang 5-11, 11-4, 5-11, 4-11
Carlsson-Olsson 11-5, 13-11, 12-10
Rydén-Stenviken 11-8, 11-9, 12-10
Rask/Scholz-Zhang Fang/Sandström 2-11, 5-11, 4-11
26/9 Falkenbergs BTK-Långemåla BTK 6-4
Anna Berglund-Baiba Bogdasarova 4-11, 13-11, 9-11, 8-11
Cecillia Kei-Rachel Greener 11-7, 11-6, 11-6
Jennie Gustafsson-Katsiaryna Sivakova 10-12, 7-11, 5-11
Helen Andersson-Emmy Blomquist 13-11, 11-4, 14-12
Berglund-Sivakova 7-11, 9-11, 11-8, 7-11
Gustafsson-Bogdasarova 7-11, 11-5, 11-9, 6-11, 11-8
Andersson-Greener 11-1, 5-11, 11-7, 9-11, 11-7
Kei-Blomquist 11-8, 11-8, 11-6
Berglund/Gustafsson-Greener/Sivakova 11-6, 8-11, 11-13, 9-11
Andersson/Kei-Blomquist/Bogdasarova 13-11, 11-8, 11-9
26/9 Falkenbergs BTK-Dänningelanda BTK 5-5
Anna Berglund-Sara Rask 10-12, 13-11, 6-11, 2-11
Cecillia Kei-Lisa Rydén 11-5, 11-7, 11-9
Jennie Gustafsson-Jacqueline Scholz 11-6, 11-7, 11-6
Helen Andersson-Evelina Carlsson 3-11, 11-6, 11-8, 5-11, 7-11
Berglund-Scholz 11-5, 11-6, 11-7
Gustafsson-Rask 2-11, 2-11, 5-11
Andersson-Rydén 11-13, 11-9, 11-9, 11-9
Kei-Carlsson 5-11, 11-7, 5-11, 11-3, 7-11
Berglund/Gustafsson-Emmie Danielsson/Rask 8-11, 11-9, 11-9, 3-11, 11-6
Andersson/Kei-Carlsson/Rydén 10-12, 10-12, 11-8, 7-11
26/9 BTK Frej-Långemåla BTK 6-2
Zhang Fang-Baiba Bogdasarova 11-6, 11-5, 11-4
Caroline Olsson-Rachel Greener 11-4, 11-2, 11-5
Linn Sandström-Katsiaryna Sivakova 12-14, 11-5, 11-8, 5-11, 3-11
Nina Stenviken-Emmy Blomquist 11-2, 11-9, 11-6
Zhang Fang-Sivakova 11-1, 11-6, 11-8
Sandström-Bogdasarova 6-11, 9-11, 9-11
Stenviken-Greener 11-8, 11-7, 11-6
Olsson-Blomquist 11-8, 12-10, 11-1

Omgångarna 13-14
Spelplats: Helsingborg
20/2 Råå BTK-Malmö IF 6-2
Marie Olsson-Veronica Mattiasson 9-11, 4-11, 6-11
Frida Bengtsson-Pernille Söndergaard Pödenphant 15-13, 13-15, 11-8, 11-4
Kajsa Andersson-Sandra Johansson 11-8, 7-11, 11-8, 6-11, 11-5
Julia Magnusson-Emma Lundell 11-6, 11-7, 11-8
Olsson-Johansson 11-4, 11-8, 11-8
Andersson-Mattiasson 11-9, 11-13, 11-3, 11-5
Magnusson-Söndergaard Pödenphant 9-11, 8-11, 6-11
Bengtsson-Lundell 11-4, 11-2, 11-6
20/2 Långemåla BTK-Dänningelanda BTK 1-6
Irina Lorchanka-Sara Rask 8-11, 8-11, 11-6, 1-11
Anneli Holm-Evelina Carlsson 6-11, 5-11, 9-11
Baiba Bogdasarova-Lisa Rydén 9-11, 11-5, 8-11, 9-11
Tove Cedergren-Filippa Rohdin 5-11, 9-11, 9-11
Lorchanka-Rydén 7-11, 11-7, 7-11, 11-6, 11-6
Bogdasarova-Rask 11-8, 7-11, 4-11, 3-11
Cedergren-Carlsson 2-11, 10-12, 6-11
20/2 Råå BTK-Dänningelanda BTK 6-3
Marie Olsson-Sara Rask 5-11, 9-11, 7-11
Frida Bengtsson-Evelina Carlsson 11-5, 11-3, 11-6
Kajsa Andersson-Lisa Rydén 11-8, 11-7, 11-9
Julia Magnusson-Filippa Rohdin 9-11, 9-11, 11-8, 11-13
Olsson-Rydén 11-3, 11-8, 11-9
Andersson-Rask 11-8, 11-5, 11-7
Magnusson-Carlsson 11-9, 12-14, 4-11, 12-10, 11-13
Bengtsson-Rohdin 11-6, 11-7, 7-11, 11-7
Andersson/Olsson-Rask/Rohdin 11-5, 11-9, 8-11, 11-6
20/2 Malmö IF-Långemåla BTK 6-0
Veronica Mattiasson-Baiba Bogdasarova 11-1, 11-7, 11-8
Pernille Söndergaard Pödenphant-Anneli Holm 11-3, 11-7, 11-1
Sandra Johansson-irina Lorchanka 11-6, 11-8, 11-7
Emma Lundell-Tove Cedergren 11-8, 11-9, 12-10
Mattiasson-Lorchanka 11-4, 4-11, 9-11, 11-4, 11-4
Johansson-Bogdasarova 11-6, 11-3, 11-9

Spelplats: Falkenberg
20/2 BTK Linné-Tabergs SK 1-6
Charlotta Larsson-Marina Servulja 7-11, 2-11, 3-11
Lena Larsson-Madeleine Stenqvist walk over Stenqvist
Helena Johansson-Natalia Kudryavceva 2-11, 11-9, 11-1, 4-11, 11-9
Jonna Carlsson-Karin Henriksson 14-12, 9-11, 5-11, 11-8, 7-11
Charlotta Larsson-Kudryavceva 7-11, 4-11, 6-11
Johansson-Servulja 7-11, 9-11, 6-11
Carlsson-Stenqvist 11-7, 11-13, 5-11, 6-11
20/2 Falkenbergs BTK-BTK Frej 3-6
Anna Berglund-Zhang Fang 9-11, 3-11, 3-11
Ebba Orava-Caroline Olsson 6-11, 10-12, 8-11
Jennie Gustafsson-Linn Sandström 12-10, 11-7, 11-8
Helen Andersson-Nina Stenviken 11-9, 9-11, 11-7, 9-11, 13-11
Berglund-Sandström 11-5, 15-13, 11-6
Gustafsson-Zhang Fang 7-11, 5-11, 2-11
Andersson-Olsson 5-11, 9-11, 4-11
Orava-Stenviken 7-11, 8-11, 2-11
Berglund/Gustafsson-Olsson/Zhang Fang 11-4, 12-10, 8-11, 6-11, 11-13
20/2 Tabergs SK-BTK Frej 2-6
Mariuna Servulja-Zhang Fang 6-11, 5-11, 4-11
Karin Henriksson-Caroline Olsson 13-11, 9-11, 9-11, 9-11
Natalia Kudryavceva-Linn Sandström 8-11, 7-11, 9-11
Madeleine Stenqvist-Nina Stenviken 11-5, 12-10, 11-9
Servulja-Sandström 11-9, 11-9, 8-11, 9-11, 11-4
Kudryavceva-Zhang Fang 5-11, 4-11, 8-11
Stenqvist-Olsson 10-12, 7-11, 10-12
Henriksson-Stenviken 6-11, 3-11, 5-11
20/2 Falkenbergs BTK-BTK Linné 6-0
Anna Berglund-Charlotta Larsson 11-9, 11-7, 11-9
Helen Andersson-Jonna Carlsson 9-11, 12-10, 5-11, 11-3, 11-6
Jennie Gustafsson-Helena Johansson 11-2, 11-6, 11-7
Ebba Orava-Lena Larsson walk over Orava
Berglund-Johansson 11-6, 11-5, 11-9
Gustafsson-Charlotta Larsson 6-11, 11-4, 11-6, 11-6

Omgångarna 11-12
Spelplats: Långemåla
6/2 Långemåla BTK-Tabergs SK 1-6
Irina Lorchanka-Marina Servulja 9-11, 5-11, 4-11
Tove Cedergren-Karin Henriksson 11-5, 11-8, 6-11, 8-11, 6-11
Baiba Bogdasarova-Natalia Kudryavceva 12-14, 4-11, 11-6, 5-11
Anneli Holm-Madeleine Stenqvist 3-11, 8-11, 4-11
Lorchanka-Kudryavceva 13-11, 11-7, 9-11, 11-8
Bogdasarova-Servulja 6-11, 5-11, 5-11
Holm-Henriksson 2-11, 4-11, 8-11
6/2 Falkenbergs BTK-Råå BTK 1-6
Anna Berglund-Marie Olsson 4-11, 4-11, 3-11
Helen Andersson-Frida Bengtsson 9-11, 4-11, 13-11, 8-11
Jennie Gustafsson-Kajsa Andersson 8-11, 9-11, 7-11
Ebba Orava-Julia Magnusson 11-9, 12-10, 7-11, 11-4
Berglund-Andersson 11-9, 5-11, 7-11, 8-11
Gustafsson-Olsson 3-11, 9-11, 10-12
Orava-Bengtsson 4-11, 11-9, 12-10, 4-11, 4-11
6/2 Tabergs SK-Falkenbergs BTK 4-6
Marina Servulja-Anna Berglund 11-3, 11-6, 11-6
Karin Henriksson-Ebba Orava 6-11, 8-11, 5-11
Natalia Kudryavceva-Jennie Gustafsson 11-8, 8-11, 3-11, 7-11
Madeleine Stenqvist-Helen Andersson 11-4, 11-3, 7-11, 10-12, 7-11
Servulja-Gustafsson 9-11, 11-7, 11-4, 11-6
Kudryavceva-Berglund 13-11, 11-4, 6-11, 11-8
Stenqvist-Orava 4-11, 5-11, 6-11
Henriksson-Andersson 7-11, 8-11, 3-11
Kudryavceva/Servulja-Berglund/Orava 11-3, 11-9, 11-5
Henriksson/Stenqvist-Andersson/Gustafsson 8-11, 11-9, 8-11, 12-10, 8-11
6/2 Långemåla BTK-Råå BTK 1-6
Baiba Bodasarova-Marie Olsson 11-9, 4-11, 4-11, 6-11
Anneli Holm-Frida Bengtsson 9-11, 6-11, 3-11
Irina Lorchanka-Kajsa Andersson 3-11, 11-7, 11-7, 11-5
Tove Cedergren-Julia Magnusson 5-11, 8-11, 11-3, 11-1, 5-11
Bogdasarova-Andersson 10-12, 11-13, 3-11
Lorchanka-Olsson 8-11, 6-11, 3-11
Cedergren-Bengtsson 5-11, 2-11, 5-11

Spelplats: Växjö
6/2 Dänningelanda BTK-BTK Linné 6-3
Sara Rask-Charlotta Larsson 11-6, 11-5, 11-5
Evelina Carlsson-Sara Staberg 11-5, 11-8, 11-8
Lisa Rydén-Helena Johansson 9-11, 3-11, 4-11
Emmie Danielsson-Jonna Carlsson 8-11, 11-8, 5-11, 8-11
Rask-Johansson 11-7, 11-5, 11-5
Rydén-Larsson 11-9, 7-11, 9-11, 11-8, 11-5
Danielsson-Staberg 7-11, 6-11, 2-11
Evelina Carlsson-Jonna Carlsson 11-8, 14-12, 11-2
Danielsson/Rask-Johansson/Larsson 11-5, 2-11, 11-8, 7-11, 11-6
6/2 BTK Frej-Malmö IF 6-2
Zhang Fang-Veronica Mattiasson 11-3, 11-6, 11-4
Caroline Olsson-Emma Lundell 13-11, 11-4, 11-3
Linn Sandström-Sandra Johansson 7-11, 4-11, 10-12
Nina Stenviken-Lisa Lundell 11-5, 11-5, 11-6
Zhang Fang-Johansson 11-4, 7-11, 11-4, 11-6
Sandström-Mattiasson 8-11, 6-11, 7-11
Stenviken-Emma Lundell 11-4, 13-11, 8-11, 10-12, 11-6
Olsson-Lisa Lundell 11-4, 11-6, 11-6
6/2 BTK Frej-BTK Linné 6-0
Zhang Fang-Charlotta Larsson 11-4, 11-4, 11-5
Caroline Olsson-Sara Staberg 8-11, 11-5, 11-2, 11-7
Linn Sandström-Helena Johansson 11-5, 13-11, 12-10
Nina Stenviken-Jonna Carlsson 11-6, 11-4, 11-7
Zhang Fang-Johansson 11-7, 11-6, 11-1
Sandström-Larsson 11-8, 11-6, 11-6
6/2 Dänningelanda BTK-Malmö IF 1-6
Sara Rask-Sandra Johansson 11-9, 4-11, 5-11, 11-9, 8-11
Evelina Carlsson-Emma Lundell 11-5, 11-13, 6-11, 11-5, 4-11
Lisa Rydén-Veronica Mattiasson 5-11, 6-11, 5-11
Emmie Danielsson-Lisa Lundell 6-11, 5-11, 9-11
Rask-Mattiasson 11-8, 11-8, 11-7
Rydén-Johansson 6-11, 6-11, 8-11
Danielsson-Emma Lundell 6-11, 11-8, 5-11, 11-13

Omgångarna 9-10
Spelplats: Göteborg
9/1 Råå BTK-BTK Linné 6-0
Marie Olsson-Charlotta Larsson 11-3, 11-6, 6-11, 11-3
Frida Bengtsson-Sara Staberg 11-4, 11-6, 13-11
Kajsa Andersson-Helena Johansson 11-7, 11-7, 11-9
Jennifer Nilsson-Jonna Carlsson 11-9, 16-14, 11-7
Olsson-Johansson 11-5, 11-9, 11-5
Andersson-Larsson 11-3, 11-3, 11-3
9/1 Långemåla BTK-BTK Frej 1-6
Irina Lorchanka-Zhang Fang 5-11, 3-11, 2-11
Katarina Dillström-Caroline Olsson 5-11, 5-11, 5-11
Baiba Bogdasarova-Linn Sandström 8-11, 6-11, 2-11
Anneli Holm-Nina Stenviken 4-11, 5-11, 2-11
Lorchanka-Sandström 8-11, 11-7, 11-8, 11-7
Bogdasarova-Zhang Fang 3-11, 4-11, 9-11
Holm-Olsson 12-10, 11-8, 2-11, 1-11, 5-11
9/1 BTK Frej-Råå BTK 2-6
Zhang Fang-Marie Olsson 10-12, 8-11, 11-8, 11-6, 11-5
Caroline Olsson-Frida Bengtsson 11-6, 6-11, 10-12, 8-11
Linn Sandström-Kajsa Andersson 9-11, 5-11, 9-11
Nina Stenviken-Julia Magnusson 7-11, 11-4, 9-11, 9-11
Zhang Fang-Andersson 11-4, 11-6, 11-8
Sandström-Olsson 3-11, 12-10, 7-11, 10-12
Stenviken-Bengtsson 10-12, 6-11, 4-11
Olsson-Magnusson 2-11, 11-13, 11-4, 8-11
9/1 BTK Linné-Långemåla BTK 5-5
Charlotta Larsson-Baiba Bogdasarova 11-8, 7-11, 8-11, 6-11
Sara Staberg-Anneli Holm 12-10, 12-10, 11-5
Helena Johansson-Irina Lorchanka 6-11, 3-11, 4-11
Jonna Carlsson-Katarina Dillström 4-11, 9-11, 11-3, 11-7, 9-11
Larsson-Lorchanka 3-11, 7-11, 9-11
Johansson-Bogdasarova 9-11, 11-5, 11-8, 11-9
Carlsson-Holm 11-8, 11-6, 11-9
Staberg-Dillström 11-4, 11-6, 11-9
Carlsson/Larsson-Bogdasarova/Lorchanka 11-5, 7-11, 9-11, 11-5, 5-11
Johansson/Staberg-Dillström/Holm 11-5, 11-6, 11-6

Spelplats: Växjö
9/1 Malmö IF-Tabergs SK 6-3

Veronica Mattiasson-Marina Servulja 12-10, 10-12, 7-11, 7-11
Pernille Söndergaard Pödenphant-Madeleine Stenqvist 5-11, 11-5, 12-10, 11-5
Sandra Johansson-Natalia Kudryavceva 11-3, 11-3, 11-6
Emma Lundell-Karin Henriksson 9-11, 11-5, 12-10, 11-6
Mattiasson-Kudryavceva 11-7, 7-11, 11-7, 11-8
Johansson-Servulja 7-11, 11-6, 7-11, 11-1, 9-11
Lundell-Stenqvist 12-10, 4-11, 9-11, 11-9, 5-11
Söndergaard Pödenphant-Henriksson 11-3, 11-5, 11-7
Johansson/Mattiasson-Kudryavceva/Servulja 11-7, 11-4, 11-5
9/1 Dänningelanda BTK-Falkenbergs BTK 6-1
Sara Rask-Anna Berglund 11-6, 11-5, 11-9
Evelina Carlsson-Helen Andersson 10-12, 9-11, 11-6, 8-11
Sara Rohdin-Jennie Gustafsson 11-2, 9-11, 11-5, 12-10
Lisa Rydén-Ebba Orava 11-5, 13-11, 12-14, 11-6
Rask-Gustafsson 9-11, 9-11, 11-6, 11-6, 11-6
Rohdin-Berglund 11-7, 14-12, 8-11, 11-4
Rydén-Andersson 11-6, 12-10, 11-5
9/1 Tabergs SK-Dänningelanda BTK 2-6
Marina Servulja-Sara Rask 7-11, 11-8, 4-11, 3-11
Karin Henriksson-Evelina Carlsson 12-10, 2-11, 4-11, 11-3, 9-11
Natalia Kudryavceva-Sara Rohdin 14-12, 13-15, 2-11, 9-11
Madeleine Stenqvist-Lisa Rydén 9-11, 11-5, 8-11, 11-9, 7-11
Servulja-Rohdin 11-5, 11-6, 9-11, 11-7
Kudryavceva-Rask 7-11, 8-11, 7-11
Stenqvist-Carlsson 11-8, 11-9, 11-3
Henriksson-Rydén 8-11, 5-11, 7-11
9/1 Falkenbergs BTK-Malmö IF 3-6
Anna Berglund-Sandra Johansson 11-7, 4-11, 11-8, 10-12, 11-9
Ebba Orava-Pernille Söndergaard Pödenphant 5-11, 6-11, 8-11
Jennie Gustafsson-Veronica Mattiasson 11-7, 0-11, 5-11, 9-11
Helen Andersson-Emma Lundell 11-9, 5-11, 10-12, 5-11
Berglund-Mattiasson 15-13, 4-11, 11-8, 6-11, 11-8
Gustafsson-Johansson 7-11, 9-11, 11-8, 4-11
Andersson-Söndergaard Pödenphant 9-11, 11-8, 11-9, 7-11, 8-11
Orava-Lundell 11-4, 11-9, 0-11, 10-12, 11-7
Andersson/Berglund-Lundell/Mattiasson 14-12, 10-12, 7-11, 11-7, 10-12

Omgångarna 7-8
Spelplats: Växjö
19/12 BTK Frej-Tabergs SK 6-1
Zhang Fang-Marina Servulja 11-6, 11-4, 11-6
Caroline Olsson-Karin Henriksson 11-9, 11-2, 11-5
Linn Sandström-Madeleine Stenqvist 11-9, 11-9, 16-14
Nina Stenviken-Emma Byrmo 11-6, 11-6, 13-11
Zhang Fang-Stenqvist 11-4, 11-7, 12-10
Sandström-Servulja 11-7, 9-11, 4-11, 11-8, 5-11
Stenviken-Henriksson 13-11, 11-7, 15-13
19/12 Dänningelanda BTK-Råå BTK 0-6
Sara Rask-Linda Mernsten 11-5, 8-11, 9-11, 10-12
Emmie Danielsson-Frida Bengtsson 9-11, 11-9, 4-11, 7-11
Lisa Rydén-Marie Olsson 6-11, 8-11, 8-11
Evelina Carlsson-Kajsa Andersson 8-11, 11-9, 12-10, 6-11, 10-12
Rask-Olsson 11-7, 4-11, 10-12, 10-12
Rydén-Mernsten 7-11, 3-11, 2-11
19/12 BTK Frej-Dänningelanda BTK 6-2 
Zhang Fang-Lisa Rydén 11-3, 11-3, 11-7
Caroline Olsson-Evelina Carlsson 11-7, 7-11, 11-3, 5-11, 0-11
Linn Sandström-Sara Rask 5-11, 7-11, 7-11
Nina Stenviken-Emmie Danielsson 10-12, 11-7, 12-10, 11-6
Zhang Fang-Rask 11-1, 11-7, 11-7
Sandström-Rydén 12-14, 9-11, 12-10, 11-7, 11-5
Stenviken-Carlsson 11-9, 11-7, 11-9
Olsson-Danielsson 11-4, 11-6, 11-4
19/12 Råå BTK-Tabergs BTK 6-1
Marie Olsson-Marina Servulja 13-15, 11-3, 11-3, 8-11, 7-11
Frida Bengtsson-Emma Byrmo 11-6, 11-6, 9-11, 11-7
Linda Mernsten-Madeleine Stenqvist 11-8, 11-9, 11-4
Kajsa Andersson-Emilia Andersson 11-3, 11-2, 11-3
Olsson-Stenqvist 11-3, 11-6, 11-7
Mernsten-Servulja 11-6, 11-9, 11-9
Andersson-Byrmo 11-4, 11-2, 11-2

Spelplats: Falkenberg
19/12 Långemåla BTK-Malmö IF 0-6
Katsiaryna Sivakova-Veronica Mattiasson 10-12, 11-3, 11-5, 6-11, 5-11
Tove Cedergren-Lisa Lundell 6-11, 6-11, 12-14
Baiba Bodasarova-Pernille Söndergaard Pödenphant 10-12, 11-8, 11-9, 7-11, 10-12
Anneli Holm-Emma Lundell 12-14, 5-11, 5-11
Sivakova-Söndergaard Pödenphant 10-12, 9-11, 11-6, 11-6, 7-11
Bogdasarova-Mattiasson 9-11, 7-11, 8-11
19/12 BTK Linné-Falkenbergs BTK 3-6
Charlotta Larsson-Anna Berglund 9-11, 11-9, 7-11, 11-8, 11-9
Sara Staberg-Helen Andersson 14-12, 5-11, 4-11, 9-11
Jonna Carlsson-Jennie Gustafsson 6-11, 6-11, 11-6, 6-11
Helena Johansson-Pernilla Åblad 11-4, 11-2, 16-14
Larsson-Gustafsson 3-11, 7-11, 6-11
Carlsson-Berglund 11-13, 5-11, 6-11
Johansson-Andersson 11-6, 11-8, 11-3
Staberg-Åblad 6-11, 2-11, 6-11
Carlsson/Larsson-Berglund/Gustafsson 4-11, 6-11, 11-9, 6-11
19/12 BTK Linné-Malmö IF 3-6
Charlotta Larsson-Veronica Mattiasson 6-11, 5-11, 2-11
Jonna Carlsson-Lisa Lundell 6-11, 11-7, 8-11, 11-9, 5-11
Helena Johansson-Pernille Söndergaard Pödenphant 9-11, 11-7, 11-5, 11-3
Sara Staberg-Emma Lundell 11-6, 11-8, 6-11, 11-7
Larsson-Söndergaard Pödenphant 11-13, 11-7, 11-8, 11-9
Johansson-Mattiasson 4-11, 5-11, 7-11
Staberg-Lisa Lundell 11-13, 11-5, 11-13, 5-11
Carlsson-Emma Lundell 8-11, 11-9, 7-11, 11-9, 6-11
Johansson/Larsson-Mattiasson/Söndergaard Pödenphany 4-11, 8-11, 6-11 
19/12 Långemåla BTK-Falkenbergs BTK 2-6
Katsiaryna Sivakova-Anna Berglund 11-8, 11-9, 10-12, 7-11, 7-11
Tove Cedergren-Ebba Orava 5-11, 8-11, 7-11
Baiba Bogdasarova-Jennie Gustafsson 9-11, 9-11, 11-9, 11-5, 9-11
Anneli Holm-Helen Andersson 5-11, 5-11, 10-12
Sivakova-Gustafsson 11-6, 11-2, 12-14, 11-9
Bogdasarova-Berglund 11-6, 19-17, 8-11, 11-4
Holm-Orava 2-11, 6-11, 4-11
Cedergren-Andersson 5-11, 4-11, 4-11

Omgångarna 5-6
Spelplats: Långemåla
14/11 Tabergs SK-BTK Linné 6-2
Marina Servulja-Charlotta Larsson 11-7, 11-7, 11-13, 11-6
Madeleine Stenqvist-Helena Johansson 5-11, 11-8, 8-11, 5-11
Natalia Kudryaceva-Jonna Carlsson 11-1, 11-9, 11-5
Karin Henriksson-Sara Staberg 7-11, 9-11, 11-9, 11-7, 11-8
Servulja-Carlsson 12-10, 11-7, 11-9
Kudryavceva-Larsson 12-10, 11-5, 11-6
Henriksson-Johansson 7-11, 2-11, 9-11
Stenqvist-Staberg 11-13, 11-9, 11-5, 9-11, 11-8
14/11 Dänningelanda BTK-Långemåla BTK 3-6
Sara Rask-Katsiaryna Sivakova 11-2, 9-11, 7-11, 11-4, 11-9
Evelina Carlsson-Elzbieta Blom 13-11, 4-11, 10-12, 8-11
Lisa Rydén-Baiba Bogdasarova 10-12, 11-7, 9-11, 7-11
Emmie Danielsson-Tove Cedergren 11-4, 11-8, 12-14, 11-8
Rask-Bogdasarova 8-11, 11-13, 9-11
Rydén-Sivakova 11-8, 8-11, 11-6, 3-11, 3-11
Danielsson-Blom 9-11, 11-6, 9-11, 13-11, 9-11
Carlsson-Cedergren 11-4, 12-10, 11-2
Danielsson/Rask-Bogdasarova/Sivakova 7-11, 11-7, 4-11, 6-11
14/11 Dänningelanda BTK-Tabergs SK 3-6
Sara Rask-Marina Servulja 11-8, 11-8, 12-10
Emmie Danielsson-Natalia Kudryavceva 3-11, 8-11, 2-11
Lisa Rydén-Yvonne Rinkeholt 11-8, 11-8, 11-5
Evelina Carlsson-Madeleine Stenqvist 3-11, 11-4, 7-11, 11-13
Rask-Rinkeholt 11-5, 11-4, 11-2
Rydén-Servulja 11-7, 8-11, 11-4, 1-11, 8-11
Carlsson-Kudryavceva 12-10, 4-11, 10-12, 14-12, 6-11
Danielsson-Stenqvist 10-12, 9-11, 6-11
Danielsson/Rask-Kudryavceva/Servulja 5-11, 3-11, 6-11
14/11 Långemåla BTK-BTK Linné 5-5
Baiba Bogdasarova-Jonna Carlsson 11-5, 11-8, 11-7
Tove Cedergren-Helena Johansson 4-11, 5-11, 5-11
Katsiaryna Sivakova-Charlotta Larsson 11-8, 11-5, 11-2
Elzbieta Blom-Sara Staberg 9-11, 11-9, 13-11, 11-5
Bogdasarova-Larsson 12-10, 11-7, 7-11, 6-11, 7-11
Sivakova-Carlsson 11-6, 13-11, 10-12, 11-9
Blom-Johansson 10-12, 4-11, 5-11
Cedergren-Staberg 7-11, 8-11, 3-11
Bogdasarova/Sivakova-Carlsson/Larsson 11-5, 6-11, 11-8, 14-12
Blom/Cedegren-Johansson/Staberg 6-11, 12-10, 3-11, 6-11

Spelplats: Malmö
14/11 Malmö IF-Råå BTK 1-6

Pernille Söndergaard Pödenphant-Linda Mernsten 11-9, 11-8, 9-11, 8-11, 9-11
Jasmina Kovacevic-Frida Bengtsson 2-11, 1-11, 3-11
Lisa Lundell-Kajsa Andersson 13-15, 10-12, 6-11
Emma Lundell-Julia Magnusson 3-11, 11-5, 11-8, 11-6
Söndergaard Pödenphant-Andersson 4-11, 4-11, 5-11
Lisa Lundell-Mernsten 6-11, 8-11, 4-11
Emma Lundell-Bengtsson 4-11, 3-11, 4-11
14/11 BTK Frej-Falkenbergs BTK 6-4
Zhang Fang-Anna Berglund 11-5, 11-5, 11-6
Caroline Olsson-Ebba Orava 9-11, 13-11, 10-12, 11-7, 11-8
Linn Sandström-Jennie Gustafsson 3-11, 11-9, 8-11, 11-6, 8-11
Nina Stenviken-Helen Andersson 8-11, 8-11, 11-4, 8-11
Zhang Fang-Gustafsson 11-6, 11-3, 11-4
Sandström-Berglund 8-11, 8-11, 14-12, 7-11
Stenviken-Orava 11-1, 11-9, 11-7
Olsson-Andersson 11-8, 6-11, 12-14, 4-11
Sandström/Zhang Fang-Berglund/Orava 11-5, 11-7, 11-9
Olsson/Stenviken-Andersson/Gustafsson 11-5, 11-6, 5-11, 9-11, 11-8
14/11 Råå BTK-BTK Frej 6-3
Linda Mernsten-Zhang Fang 3-11, 6-11, 7-11
Frida Bengtsson-Caroline Olsson 11-2, 11-5, 9-11, 11-9
Marie Olsson-Linn Sandström 9-11, 11-6, 12-14, 11-5, 7-11
Kajsa Andersson-Nina Stenviken 11-5, 2-11, 11-4, 11-8
Mernsten-Sandström 11-8, 8-11, 11-8, 10-12, 11-4
Olsson-Zhang Fang 4-11, 11-8, 5-11, 11-13
Andersson-Olsson 9-11, 11-5, 4-11, 11-8, 11-8
Bengtsson-Stenviken 11-3, 11-9, 11-4
Mernsten/Olsson-Sandström/Zhang Fang 8-11, 15-13, 8-11, 11-8, 13-11
14/11 Malmö IF-Falkenbergs BTK 2-6
Pernille Söndergaard Pödenphant-Anna Berglund 11-5, 9-11, 11-9, 6-11, 9-11
Jasmina Kovacevic-Ebba Orava 5-11, 3-11, 6-11
Lisa Lundell-Jennie Gustafsson 11-7, 8-11, 5-11, 7-11
Emma Lundell-Helen Andersson 8-11, 11-6, 7-11, 12-10, 11-9
Söndergaard Pödenphant-Gustafsson 9-11, 6-11, 7-11
Lisa Lundell-Berglund 8-11, 4-11, 3-11
Emma Lundell-Orava 11-7, 11-2, 3-11, 16-14
Kovacevic-Andersson 4-11, 6-11, 11-5, 5-11

Omgångarna 3-4
Spelplats: Göteborg
24/10 BTK Linné-Dänningelanda BTK 4-6
Charlotta Larsson-Sara Rask 6-11, 8-11, 7-11
Sara Staberg-Evelina Carlsson 6-11, 12-10, 11-5, 11-7
Jonna Carlsson-Lisa Rydén 11-13, 7-11, 3-11
Helena Johansson-Emmie Danielsson 11-8, 11-4, 11-7
Larsson-Rydén 11-6, 7-11, 8-11, 7-11
Jonna Carlsson-Rask 11-13, 6-11, 9-11
Johansson-Evelina Carlsson 4-11, 9-11, 7-11
Staberg-Danielsson 11-9, 11-8, 11-6
Johansson/Larsson-Danielsson/Rask 10-12, 11-9, 10-12, 11-4, 11-7
Jonna Carlsson/Staberg-Evelina Carlsson/Rydén 5-11, 13-11, 7-11, 7-11
24/10 Malmö IF-BTK Frej 0-6
Pernille Söndergaard Pödenphant-Zhang Fang 3-11, 8-11, 4-11
Emma Dugumovic-Caroline Olsson 3-11, 1-11, 6-11
Lisa Lundell-Linn Sandström 6-11, 6-11, 4-11
Emma Lundell-Nina Stenviken 3-11, 4-11, 6-11
Söndergaard Pödenphant-Sandström 5-11, 12-10, 11-1, 6-11, 2-11
Lisa Lundell-Zhang Fang 4-11, 8-11, 3-11
24/10 BTK Linné-BTK Frej 2-6
Charlotta Larsson-Zhang Fang 2-11, 1-11, 3-11
Sara Staberg-Caroline Olsson 11-8, 7-11, 4-11, 9-11
Jonna Carlsson-Linn Sandström 3-11, 6-11, 9-11
Helena Johansson-Nina Stenviken 11-8, 14-12, 12-14, 11-3
Larsson-Sandström 11-6, 7-11, 11-9, 10-12, 5-11
Carlsson-Zhang Fang 7-11, 5-11, 4-11
Johansson-Olsson 9-11, 13-11, 11-4, 11-7
Staberg-Stenviken 7-11, 11-8, 9-11, 5-11
24/10 Malmö IF-Dänningelanda BTK 2-6
Pernille Söndergaard Pödenphant-Sara Rask 3-11, 7-11, 6-11
Emma Dugumovic-Evelina Carlsson 15-17, 4-11, 2-11
Lisa Lundell-Lisa Rydén 5-11, 7-11, 11-8, 12-10, 3-11
Emma Lundell-Emmie Danielsson 11-13, 11-8, 11-7, 9-11, 14-12
Söndergaard Pödenphant-Rydén 9-11, 11-3, 11-7, 11-6
Lisa Lundell-Rask 11-9, 3-11, 5-11, 3-11
Emma Lundell-Carlsson 4-11, 5-11, 10-12
Dugumovic-Danielsson 4-11, 5-11, 3-11

Spelplats: Helsingborg
24/10 Tabergs SK-Långemåla BTK 6-2
Marina Servulja-Irina Lorchanka 11-5, 11-9, 6-11, 9-11, 8-11
Karin Henriksson-Linnea Johansson 11-5, 11-0, 11-6
Natalia Kudryavceva-Baiba Bogdasarova 11-6, 14-12, 10-12, 4-11, 7-11
Madeleine Stenqvist-Anneli Holm 11-8, 11-7, 11-7
Servulja-Bogdasarova 11-7, 11-8, 11-6
Kudryavceva-Lorchanka 11-9, 10-12, 11-9, 11-9
Stenqvist-Johansson 11-6, 11-3, 11-4
Henriksson-Holm 11-8, 11-5, 11-5
24/10 Råå BTK-Falkenbergs BTK 6-2
Marie Olsson-Anna Berglund 11-8, 9-11, 11-5, 11-4
Frida Bengtsson-Pernilla Åblad 11-2, 12-10, 10-12, 9-11, 12-10
Kajsa Andersson-Helen Andersson 11-6, 11-2, 9-11, 11-6
Jennifer Nilsson-Sofia Åblad 11-9, 11-7, 7-11, 12-10
Olsson-Helen Andersson 8-11, 8-11, 11-6, 11-3, 7-11
Kajsa Andersson-Berglund 8-11, 11-6, 13-11, 11-3
Nilsson-Pernilla Åblad 9-11, 11-7, 5-11, 6-11
Bengtsson-Sofia Åblad 11-4, 11-1, 11-2
24/10 Falkenbergs BTK-Tabergs SK 2-6
Helen Andersson-Marina Servulja 11-5, 4-11, 7-11, 4-11
Sofia Åblad-Natalia Kudryavceva 6-11, 8-11, 7-11
Anna Berglund-Yvonne Rinkeholt 14-12, 11-7, 13-11
Pernilla Åblad-Madeleine Stenqvist 8-11, 3-11, 17-19
Andersson-Rinkeholt 11-5, 7-11, 4-11, 14-12, 11-3
Berglund-Servulja 4-11, 11-5, 11-9, 7-11, 8-11
Pernilla Åblad-Kudryavceva 8-11, 4-11, 11-6, 6-11
Sofia Åblad-Stenqvist 8-11, 7-11, 6-11
24/10 Råå BTK-Långemåla BTK 6-1
Frida Bengtsson-Irina Lorchanka 7-11, 7-11, 11-8, 9-11
Julia Magnusson-Linnea Johansson 11-5, 11-3, 11-1
Kajsa Andersson-Baiba Bogdasarova 12-10, 11-6, 14-12
Jennifer Nilsson-Anneli Holm 11-7, 11-8, 11-8
Bengtsson-Bogdasarova 11-7, 15-13, 11-6
Andersson-Lorchanka 11-3, 11-13, 8-11, 11-4, 15-13
Nilsson-Johansson 11-2, 11-3, 11-7

Omgångarna 1-2
Spelplats: Taberg
26/9 Tabergs SK-Råå BTK 4-6

Marina Servulja-Marie Olsson 7-11, 12-10, 8-11, 8-11
Karin Henriksson-Frida Bengtsson 7-11, 8-11, 8-11
Natalia Kudryavceva-Kajsa Andersson 8-11, 7-11, 11-9, 8-11
Madeleine Stenqvist-Julia Magnusson 11-9, 11-5, 11-5
Servulja-Andersson 11-6, 5-11, 11-8, 8-11, 8-11
Kudryavceva-Olsson 3-11, 11-8, 5-11, 4-11
Stenqvist-Bengtsson 8-11, 11-9, 8-11, 13-11, 11-8
Henriksson-Magnusson 11-9, 13-11, 11-7
Servulja/Rinkeholt-Magnusson/Olsson 8-11, 11-7, 12-10, 12-10
Henriksson/Stenqvist-Andersson/Bengtsson 2-11, 5-11, 11-9, 2-11
26/9 Malmö IF-BTK Linné 5-5
Pernille Söndergaard Pödenphant-Charlotta Larsson 11-7, 16-18, 11-5, 11-6
Josefin Abrahamsson-Helena Johansson 7-11, 1-11, 3-11
Lisa Lundell-Jonna Carlsson 11-8, 8-11, 11-7, 7-11, 11-5
Emma Lundell-Sara Staberg 8-11, 1-11, 11-5, 7-11
Söndergaard-Carlsson 11-5, 11-3, 11-6
Lisa Lundell-Larsson 7-11, 6-11, 2-11
Emma Lundell-Johansson 4-11, 1-11, 11-6, 5-11
Abrahamsson-Staberg 3-11, 11-13, 14-12, 8-11
Söndergaard/Emma Lundell-Larsson/Staberg 7-11, 11-6, 11-6, 11-7
Lisa Lundell/Abrahamsson-Johansson/Carlsson 13-11, 13-15, 5-11, 14-12, 11-9
26/9 Tabergs SK-Malmö IF 6-1
Marina Servulja-Pernille Söndergaard Pödenphant 7-11, 11-4, 11-5, 11-7
Madeleine Stenqvist-Emma Dugumovic 11-6, 11-5, 11-3
Yvonne Rinkeholt-Lisa Lundell 11-8, 7-11, 11-8, 11-6
Natalia Kudryavceva-Emma Lundell 11-9, 11-9, 11-8
Servulja-Lisa Lundell 11-7, 4-11, 11-4, 11-5
Rinkeholt-Söndergaard 11-5, 3-11, 11-7, 4-11, 4-11
Kudryavceva-Dugumovic 11-6, 11-6, 11-3
26/9 BTK Linné-Råå BTK 0-6
Charlotta Larsson-Kajsa Andersson 8-11, 12-14, 10-12
Sara Staberg-Julia Magnusson 9-11, 11-9, 11-9, 9-11, 8-11
Jonna Carlsson-Marie Olsson 9-11, 1-11, 6-11
Helena Johansson-Frida Bengtsson 6-11, 6-11, 8-11
Larsson-Olsson 5-11, 8-11, 5-11
Carlsson-Andersson 7-11, 5-11, 11-9, 3-11

Spelplats: Växjö
26/9 Dänningelanda BTK-BTK Frej 3-6
Jacqueline Scholz-Zhang Fang 2-11, 2-11, 2-11
Lisa Rydén-Caroline Olsson 11-6, 3-11, 9-11, 4-11
Sara Rask-Linn Sandström 11-3, 9-11, 11-7, 15-13
Evelina Carlsson-Nina Stenviken 5-11, 4-11, 6-11
Scholz-Sandström 6-11, 4-11, 10-12
Rask-Zhang Fang 5-11, 11-4, 5-11, 4-11
Carlsson-Olsson 11-5, 13-11, 12-10
Rydén-Stenviken 11-8, 11-9, 12-10
Rask/Scholz-Zhang Fang/Sandström 2-11, 5-11, 4-11
26/9 Falkenbergs BTK-Långemåla BTK 6-4
Anna Berglund-Baiba Bogdasarova 4-11, 13-11, 9-11, 8-11
Cecillia Kei-Rachel Greener 11-7, 11-6, 11-6
Jennie Gustafsson-Katsiaryna Sivakova 10-12, 7-11, 5-11
Helen Andersson-Emmy Blomquist 13-11, 11-4, 14-12
Berglund-Sivakova 7-11, 9-11, 11-8, 7-11
Gustafsson-Bogdasarova 7-11, 11-5, 11-9, 6-11, 11-8
Andersson-Greener 11-1, 5-11, 11-7, 9-11, 11-7
Kei-Blomquist 11-8, 11-8, 11-6
Berglund/Gustafsson-Greener/Sivakova 11-6, 8-11, 11-13, 9-11
Andersson/Kei-Blomquist/Bogdasarova 13-11, 11-8, 11-9
26/9 Falkenbergs BTK-Dänningelanda BTK 5-5
Anna Berglund-Sara Rask 10-12, 13-11, 6-11, 2-11
Cecillia Kei-Lisa Rydén 11-5, 11-7, 11-9
Jennie Gustafsson-Jacqueline Scholz 11-6, 11-7, 11-6
Helen Andersson-Evelina Carlsson 3-11, 11-6, 11-8, 5-11, 7-11
Berglund-Scholz 11-5, 11-6, 11-7
Gustafsson-Rask 2-11, 2-11, 5-11
Andersson-Rydén 11-13, 11-9, 11-9, 11-9
Kei-Carlsson 5-11, 11-7, 5-11, 11-3, 7-11
Berglund/Gustafsson-Emmie Danielsson/Rask 8-11, 11-9, 11-9, 3-11, 11-6
Andersson/Kei-Carlsson/Rydén 10-12, 10-12, 11-8, 7-11
26/9 BTK Frej-Långemåla BTK 6-2
Zhang Fang-Baiba Bogdasarova 11-6, 11-5, 11-4
Caroline Olsson-Rachel Greener 11-4, 11-2, 11-5
Linn Sandström-Katsiaryna Sivakova 12-14, 11-5, 11-8, 5-11, 3-11
Nina Stenviken-Emmy Blomquist 11-2, 11-9, 11-6
Zhang Fang-Sivakova 11-1, 11-6, 11-8
Sandström-Bogdasarova 6-11, 9-11, 9-11
Stenviken-Greener 11-8, 11-7, 11-6
Olsson-Blomquist 11-8, 12-10, 11-1

Uppdaterad: 28 SEP 2010 14:56 Skribent: Örjan Westberg

Liverapportering

Evenemang

WTT Feeder Otocec
20-26 juni, Otocec, Slovenien
Information
Resultat
Webbsändningar

Veteran-EM
25/6-2/7-22, Rimini, Italien
Information
Resultat

pingiskanalen

Annons Solidsport

Dataranking

Länkar

Webbshop



stiga

Craft_200.png

Teknos_200.png

RIG

koping

Hello Sweden

 

sporrong

Stupa_200x85.png

Postadress:
Svenska Bordtennisförbundet
Florettgatan 14
254 67 Helsingborg

Besöksadress:
Badvägen 4
731 85 Köping

Kontakt:
Tel: 0856278120
E-post: info@svenskbordtenni...

Se all info