Hoppa till sidans innehåll

2006-07


Alla spelarna i Elitserien 2006-07

Eslövs AI (16 omg: 75-29)

26-4   Zhao Peng
22-7   Robert Svensson
16-6   Gudmundur Stephansen
11-9   Mattias Andersson
  0-3   Emil Andersson

Falkenbergs BTK (16 omg: 41-71)
12-14 An Shu
12-20 Jie Jian Wei
  2-7   Kim Nylander
  9-13 Lukas Rydén
  5-14 Erik Åhman
  1-2   Johan Karlson
  0-1   Walk over

Gröstorps IF (16 omg: 46-63)
14-16 Hong Zhi Jian
13-12  Mattias Stenberg
  7-17 Niklas Rönningborn
11-11 Andreas Ohlsson
  1-7   Martin Nilsson

Halmstad BTK (16 omg: 57-54)
16-11 Wang Jianfeng
  6-16 Cyprian Asamoah
22-9   Huang Dawei
12-10 Henrik Olsson
  1-8   Tomas Norberg

Lyckeby BTK (16 omg: 66-54)
17-10 Kim Hyok Bong
10-16 Magnus Wahlgren
16-14 Mårten Stenberg
21-8   Henrik Rosvall
  0-1   Mattias Karlsson
  1-3   Lukas Möller
  0-1   David Thorngren
  0-1   Kristoffer Engelbertsen
  1-0   Walk over

BTK Rekord (16 omg: 66-43)
26-3   Chen Jian
17-11 Peter Nilsson
13-9   Robert Eriksson
  8-16 Anders Holm
  0-3   Kristian Karlsson
  0-1   Arvid Sunesson
  2-0   Walk over

Spårvägens BTK (16 omg: 50-61)
10-17 Mikael Zöögling
11-20 He Hajin
16-8   John Wall
13-9   Mats Källberg
  0-3   Ludvig Hedlund
  0-2   Mats Sandell
  0-2   Walk over

Söderhamns UIF (16 omg: 62-51)
15-13 Johan Axelqvist
11-19 Jon Persson
20-5   Hao Jun
12-7   Peter Andersson
  4-5   Johan Sondell
  0-2   Tomas Ramstrand

BTK Warta (16 omg: 36-73)
13-16 Magnus Månsson
11-20 Stefan Nilsson
10-16 Robert Nilsson
  1-13 Erik Tamm
  1-8   Peter Hedram

Alla matcherna Elitserien 2006-07

Omgång 13
Eslövs AIK-BTK Warta 5-0

Robert Svensso-Måon 11-5, 9-11, 11-9, 9-11, 11-6, Gudmundur Stephensen-Robert Nilsson 11-7, 4-11, 11-2, 8-11, 11-4, Zhao Peng-Stefan Nilsson 11-3, 12-10, 8-11, 2-11, 11-5, Mattias Andersson-Erik Tamm 12-10, 11-6, 11-8, Svensson-Stefan Nilsson 11-1, 11-13, 7-11, 11-5, 12-10.
20/2 Gröstorps IF-Söderhamns IF 3-5
Zhi Jian Hong-Jon Persson 10-12, 12-10, 6-11, 1-11, Niklas Rönningborn-Johan Sondell 11-9, 6-11, 8-11, 11-7, 11-9, Mattias Stenberg-Hao Jun 11-9, 8-11, 11-3, 7-11, 11-5, Andreas Ohlsson-Peter Andersson 10-12, 8-11, 11-7, 8-11, Zhi-Hao Jun 8-11, 8-11, 7-11, Stenberg-Persson 11-8, 8-11, walk over Persson, Ohlsson-Sondell 11-5, 9-11, 6-11, 11-8, 11-4, Rönningborn-Andersson 9-11, 6-11, 11-8, 11-9, 7-11.
20/2 Spårvägens BTK-Lyckeby BTK 5-1
He Hajin-Henrik Rosvall 11-9, 11-4, 6-11, 13-11, Mats Källberg-David Thorngren 11-9, 11-5, 9-11, 11-6, Mikael Zöögling-Mårten Stenberg 9-11, 11-13, 13-11, 11-5, 11-9, John Wall-Kristoffer Engelbertsen 11-3, 11-4, 11-6, He Hajin-Stenberg 11-8, 11-9, 5-11, 11-13, 9-11, Zöögling-Rosvall 11-6, 11-3, 11-7
20/2 Falkenbergs BTK-Halmstad BTK 2-5
An Shu-Wang Jianfeng 11-6, 8-11, 11-6, 11-7, Erik Åhman-Cyprian Asamoah 11-9, 6-11, 5-11, 11-8, 13-11, Jie Jian Wei-Huang Dawei 8-11, 10-12, 13-15 Lukas Rydén-Henrik Olsson 11-13, 14-12, 12-14, 7-11, An Shu-Huang Dawei 11-7, 11-6, 1-11, 9-11, 5-11, Jie Jian Wei-Wang Jianfeng 11-9, 8-11, 7-11, 11-7, 10-12, Rydén-Asamoah 6-11, 11-9, 9-11, 11-5, 5-11.

Omgång 12
17/2 BTK Rekord-Eslövs AI 0-
5
Anders Holm-Zhao Peng 3-11, 7-11, 4-11, Robert Eriksson-Gudmundur Stephensen 8-11, 3-11, 6-11, Peter Nilsson-Robert Svensson 11-6, 5-11, 5-11, 11-5, 12-14, Arvid Sunesson-Mattias Andersson 4-11, 6-11, 10-12, Holm-Svensson 12-10, 11-7, 7-11, 8-11, 2-11.
15/2 Söderhamns UIF-Falkenbergs BTK 5-3
Johan Axelqvist-Jie Jian Wei 6-11, 7-11, 10-12, Hao Jun-Erik Åhman 6-11, 11-8, 11-5, 8-11, 11-4, Jon Persson-An Shu 8-11, 11-6, 11-13, 11-4, 11-7, Peter Andersson-Lukas Rydén 11-6, 11-7, 8-11, 11-7, Axelqvist-An Shu 4-11, 7-11, 4-11, Persson-Jie 7-11, 8-11, 12-10, 14-12, 10-12, Andersson-Åhman 8-11, 11-7, 11-8, 11-5, Hao Jun-Rydén 13-11, 11-7, 9-11, 11-6.

Omgång 11
15/2 Eslövs AI-Gröstorps IF 4-4

Zhao Peng-Zhi Jian Hong 11-8, 9-11, 8-11, 11-6, 11-2, Mattias Andersson-Niklas Rönningborn 11-6, 11-2, 11-8, Gudmundur Stephensen-Mattias Stenberg 14-12, 11-8, 11-7, Emil Andersson-Andreas Ohlsson 12-10, 9-11, 2-11, 5-11, Zhao Peng-Stenberg 5-11, 11-8, 11-8, 11-6, Stephensen-Zhi Jian Hong 11-13, 11-13, 11-7, 5-11, Emil Andersson-Rönningborn 3-11, 1-11, 7-11, Mattias Andersson-Ohlsson 7-11, 11-6, 8-11, 11-6, 9-11.

Omgång 17
13/2 Halmstad BTK-Eslövs AI 3-5

Wang Jianfeng-Zhao Peng 6-11, 11-2, 5-11, 11-7, 4-11, Tomas Norberg-Gudmundur Stephensen 8-11, 11-8, 7-11, 4-11, Huang Dawei-Robert Svensson 12-10, 8-11, 11-8, 14-12, Henrik Olsson-Mattias Andersson 6-11, 9-11, 11-5, 11-13, Wang Jianfeng-Svensson 11-5, 5-11, 8-11, 11-9, 11-3, Huang Dawei-Zhao Peng 11-9, 11-6, 3-11, 1-11, 10-12, Olsson-Stephensen 14-12, 11-5, Stephensen bröt, Norberg-Andersson 7-11, 5-11, 7-11.
13/2 Lyckeby BTK-BTK Warta 4-4
Mårten Stenberg-Magnus Månsson 5-11, 4-11, 11-7, 9-11, Lukas Möller-Robert Nilsson 4-11, 11-5, 12-10, 11-6, Magnus Wahlgren-Stefan Nilsson 9-11, 13-11, 11-2, 12-14, 11-9, Henrik Rosvall-Peter Hedram 11-4, 11-9, 11-8, Stenberg-Stefan Nilsson 11-9, 6-11, 7-11, 7-11, Wahlgren-Månsson 11-7, 6-11, 11-7, 5-11, 10-12, Rosvall-Robert Nilsson 9-11, 6-11, 12-10, 11-8, 11-7, Möller-Hedram 11-9, 5-11, 7-11, 11-9, 14-16.
12/2 BTK Rekord-Gröstorps IF 5-2
Chen Jian-Mattias Stenberg 10-12, 15-13, 11-5, 4-11, 11-7, Robert Eriksson-Martin Nilsson 11-8, 11-8, 11-9, Peter Nilsson-Zhi Jian Hong 3-11, 12-10, 11-7, 11-8, Anders Holm-Andreas Ohlsson 11-13, 12-10, 6-11, 7-11, Chen Jian-Zhi Jian Hong 11-8, 11-7, 11-7, Peter Nilsson-Stenberg 11-13, 11-7, 6-11, 10-12, Holm-Martin Nilsson 11-5, 11-6, 11-9.
12/2 Söderhamns UIF-Spårvägens BTK 4-4
Jon Persson-Hajin He 9-11, 11-7, 6-11, 4-11, Johan Sondell-John Wall 9-11, 7-11, 13-11, 12-10, 11-8, Johan Axelqvist-Mikael Zöögling 9-11, 11-6, 11-6, 11-9, Hao Jun-Mats Källberg 12-10, 12-10, 11-9, Persson-Zöögling 13-15, 15-13, 11-7, 8-11, 8-11, Axelqvist-Hajin He 7-11, 10-12, 10-12, Hao Jun-Wall 9-11, 11-8, 9-11, 11-4, 11-6, Sondell-Källberg 7-11, 6-11, 6-11.

Omgång 16
8/2 Eslövs AI-Lyckeby BTK 5-3

Zhao Peng-Magnus Wahlgren 11-8, 11-5, 11-5, Gudmundur Stephensen-Henrik Rosvall 11-5, 7-11, 4-11, 12-10, 11-7, Robert Svensson-Kim Hyok Bong 11-9, 6-11, 12-10, 11-9, Mattias Andersson-Mårten Stenberg 11-6, 1-11, 4-11, 11-7, 8-11, Zhao Peng-Kim Hyok Bong 3-11, 11-5, 4-11, 11-8, 5-11, Svensson-Wahlgren 6-11, 11-13, 11-1, 11-8, 12-10, Andersson-Rosvall 6-11, 9-11, 4-11, Stephensen-Stenberg 15-13, 11-8, 6-11, 11-7.
8/2 Gröstorps IF-Falkenbergs BTK 2-5
Zhi Jian Hong-Jie Jian Wei 9-11, 6-11, 11-8, 11-8, 11-0, Andreas Ohlsson-Lukas Rydén 8-11, 12-10, 9-11, 11-4, 7-11, Mattias Stenberg-An Shu 8-11, 9-11, 3-11, Niklas Rönningborn-Erik Åhman 11-7, 4-11, 8-11, 11-13, Zhi Jian Hong-An Shu 11-9, 7-11, 5-11, 10-12, Stenberg-Jie Jian Wei 8-11, 11-9, 6-11, 11-9, 11-8, Rönningborn-Rydén 8-11, 8-11, 8-11.
8/2 Halmstad BTK-BTK Rekord 1-5
Wang Jianfeng-Chen Jian 6-11, 8-11, 11-4, 7-11, Henrik Olsson-Robert Eriksson 11-5, 11-7, 6-11, 12-10, Huang Dawei-Peter Nilsson 11-9, 9-11, 9-11, 14-12, 9-11, Tomas Norberg-Anders Holm 3-11, 4-11, 9-11, Wang Jianfeng-Nilsson 7-11, 7-11, 10-12, Huang Dawei-Chen Jian 6-11, 9-11, 7-11.
7/2 BTK Warta-Söderhamns UIF 4-4
Magnus Månsson-Hao Jun 12-10, 9-11, 11-8, 11-7, Erik Tamm-Johan Sondell 11-9, 10-12, 10-12, 9-11, Stefan Nilsson-Jon Persson 6-11, 11-4, 11-8, 12-10, Robert Nilsson-Peter Andersson 11-13, 12-10, 10-12, 11-9, 11-5, Månsson-Persson 11-8, 9-11, 11-1, 11-8, Stefan Nilsson-Hao Jun 7-11, 2-11, 3-11, Robert Nilsson-Sondell 9-11, 11-3, 4-11, 8-11, Tamm-Andersson 6-11, 11-5, 12-14, 9-11.

Omgång 15
6/2 Lyckeby BTK-BTK Rekord 4-4

Magnus Wahlgren-Chen Jian 4-11, 9-11, 11-3, 5-11, Henrik Rosvall-Anders Holm 11-9, 9-11, 11-9, 11-8, Kim Hyok Bong-Peter Nilsson 11-8, 11-2, 11-6, Mårten Stenberg-Robert Eriksson 9-11, 11-7, 11-9, 9-11, 5-11, Wahlgren-Nilsson 9-11, 11-6, 12-14, 6-11, Kim Hyok Bong-Chen Jian 9-11, 10-12, 6-11, Stenberg-Holm 11-4, 11-9, 11-5, Rosvall-Eriksson 11-6, 6-11, 11-2, 5-11, 11-9.
6/2 Spårvägens BTK-Halmstad BTK 0-5
He Hajin-Wang Jianfeng 12-10, 14-16, 10-12, 11-9, 9-11, Mats Källberg-Cyprian Asamoah 3-11, 11-9, 9-11, 11-9, 3-11, Mikael Zöögling-Huang Dawei 11-9, 4-11, 12-10, 5-11, 4-11, John Wall-Henrik Olsson 11-8, 8-11, 6-11, 4-11, He Hajin-Huang Dawei 10-12, 7-11, 6-11.
5/2 Falkenbergs BTK-BTK Warta 4-4
An Shu-Magnus Månsson 11-7, 11-7, 3-11, 6-11, 10-12, Erik Åhman-Robert Nilsson 2-11, 8-11, 14-12, 7-11, Jie Jian Wei-Stefan Nilsson 6-11, 12-10, 11-2, 11-7, Lukas Rydén-Erik Tamm 11-5, 7-11, 5-11, 11-5, 11-9, An Shu-Stefan Nilsson 11-7, 8-11, 11-8, 11-9, Jie Jian Wei-Månsson 11-9, 6-11, 4-11, 11-13, Rydén-Robert Nilsson 11-7, 5-11, 7-11, 6-11, Åhman-Tamm 11-3, 11-8, 11-7.
5/2 Söderhamns UIF-Eslövs AI 1-5
Johan Axelqvist-Zhao Peng 5-11, 7-11, 1-11, Peter Andersson-Gudmundur Stephensen 4-11, 11-5, 6-11, 11-9, 4-11, Jon Persson-Robert Svensson 11-7, 10-12, 11-6, 3-11, 8-11, Hao Jun-Mattias Andersson 8-11, 11-5, 11-8, 10-12, 11-8, Axelqvist-Svensson 11-9, 5-11, 6-11, 11-9, 4-11, Persson-Zhao Peng 6-11, 10-12, 10-12.

Omgång 7
2/2 Eslövs AI-BTK Rekord 5-1

Zhao Peng-Chen Jian 2-11, 5-11, 8-11, Mattias Andersson-Robert Eriksson 11-6, 11-5, 11-2, Robert Svensson-Peter Nilsson 11-6, 9-11, 8-11, 11-8, 11-8, Gudmundur Stephensen-Anders Holm 12-10, 11-9, 14-12, Zhao Peng-Nilsson 11-5, 11-6, 11-6, Svensson-Chen Jian 12-10, 11-0, 11-0 (uppgivet?).

Omgång 14
2/2 Halmstad BTK-Söderhamns UIF 3-5

Wang Jianfeng-Johan Axelqvist 11-3, 11-7, 4-11, 11-2, Henrik Olsson-Hao Jun 12-10, 6-11, 7-11, 12-10, 5-11, Huang Dawei-Jon Persson 13-11, 11-8, 11-3, Cyprian Asamoah-Peter Andersson 6-11, 11-4, 11-9, 5-11, 10-12, Wang Jianfeng-Persson 7-11, 11-8, 10-12, 4-11, Huang Dawei-Axelqvist 11-8, 9-11, 5-11, 11-2, 11-8, Asamoah-Hao Jun 8-11, 13-11, 7-11, 11-7, 10-12, Olsson-Andersson 11-7, 4-11, 5-11, 9-11.
1/2 BTK Rekord-Falkenbergs BTK 5-3
Chen Jian-Jie Jian Wei 11-5, 8-11, 11-2, 11-5, Robert Eriksson-Lukas Rydén 6-11, 15-13, 7-11, 11-8, 8-11, Peter Nilsson-An Shu 6-11, 10-12, 8-11, Anders Holm-Erik Åhman 9-11, 13-11, 11-5, 8-11, 11-7, Chen Jian-An Shu 12-10, 11-7, 11-9, Nilsson-Jie Jian Wei 12-10, 13-11, 11-5, Holm-Rydén 11-7, 9-11, 10-12, 11-7, 5-11, Eriksson-Åhman 11-7, 11-9, 11-7.
1/2 Lyckeby BTK-Gröstorps IF 3-5
Magnus Wahlgren-Jian Hong Zhi 8-11, 1-11, 11-3, 11-7, 6-11, Mårten Stenberg-Andreas Ohlsson 11-7, 7-11, 11-9, 9-11, 11-9, Kim Hyok Bong-Mattias Stenberg 9-11, 8-11, 11-6, 9-11, Henrik Rosvall-Niklas Rönningborn 11-9, 11-7, 11-8, Wahlgren-Stenberg 7-11, 9-11, 11-8, 8-11, Kim Hyok Bong-Jian Hong Zhi 7-11, 12-10, 8-11, 16-14, 12-14, Rosvall-Ohlsson 12-10, 11-9, 6-11, 11-4, Stenberg-Rönningborn 9-11, 11-9, 16-14, 10-12, 6-11.
31/1 Eslövs AI-Spårvägens BTK 5-1
Zhao Peng-Hajin He 11-9, 11-5, 11-6, Emil Andersson-Mats Källberg 8-11, 4-11, 4-11, Robert Svensson-John Wall 11-4, 11-3, 11-9, Gudmundur Stephensen-Ludvig Hedlund 11-6, 11-1, 11-7, Zhao Peng-Wall 11-4, 11-8, 10-12, 11-9, Svensson-Hajin He 4-11, 11-5, 16-14, 11-7.

Omgång 13
30/1 Gröstorps IF-BTK Warta 5-0
Zhi Jian Hong-Magnus Månsson 11-5, 9-11, 11-8, 6-11, 11-7, Niklas Rönningborn-Robert Nilsson 11-6, 1-11, 11-5, 11-6, Mattias Stenberg-Stefan Nilsson 8-11, 9-11, 11-5, 12-10, 11-5, Andreas Ohlsson-Erik Tamm 11-8, 11-3, 11-7, Zhi Jian Hong-Stefan Nilsson 11-7, 11-6, 12-10.
29/1 Falkenbergs BTK-Eslövs AI 2-5
Jie Jian Wei-Zhao Peng 7-11, 5-11, 5-11, Erik Åhman-Gudmundur Stephensen 7-11, 11-7, 12-10, 7-11, 3-11, An Shu-Robert Svensson 11-9, 11-7, 6-11, 11-7, Lukas Rydén-Mattias Andersson 8-11, 11-5, 9-11, 11-6, 12-10, Jie Jian Wei-Svensson 3-11, 14-12, 5-11, 2-11, An Shu-Zhao Peng 4-11, 2-11, 5-11, Rydén-Stephensen 7-11, 14-12, 11-8, 12-14, 6-11.
29/1 Spårvägens BTK-BTK Rekord 4-4
Hajin He-Chen Jian 3-11, 8-11, 11-5, 11-8, 2-11, Mats Källberg-Kristian Karlsson 11-6, 11-7, 11-7, Mikael Zöögling-Peter Nilsson walk over Nilsson, John Wall-Anders Holm 11-6, 9-11, 8-11, 11-8, 12-10, Hajin He-Nilsson 6-11, 11-9, 4-11, 10-12, Zöögling-Chen Jian walk over Chen Jian, Wall-Karlsson 11-7, 11-4, 11-6, Källberg-Holm 11-2, 4-11, 11-8, 11-7.
29/1 Söderhamns UIF-Lyckeby BTK 2-5
Jon Persson-Kim Hyok Bong 11-9, 7-11, 11-3, 3-11, 11-13, Hao Jun-Mårten Stenberg 7-11, 11-7, 11-3, 2-11, 6-11, Johan Axelqvist-Magnus Wahlgren 11-8, 5-11, 12-10, 11-3, Johan Sondell-Henrik Rosvall 12-10, 5-11, 3-11, 3-11, Persson-Wahlgren 11-6, 11-7, 15-13, Axelqvist-Kim Hyok Bong 11-8, 8-11, 8-11, 8-11, Sondell-Stenberg 10-12, 6-11, 5-11.

Omgång 12
17/2 BTK Rekord-Eslövs AI
15/2 Söderhamns UIF-Falkenbergs BTK

15/1 BTK Warta-Halmstad BTK 0-5
Magnus Månsson-Wang Jianfeng 11-6, 11-13, 8-11, 2-11, Erik Tamm-Cyprian Asamoah 8-11, 9-11, 7-11, Stefan Nilsson-Huang Dawei 9-11, 5-11, 6-11, Robert Nilsson-Henrik Olsson 8-11, 7-11, 11-9, 4-11, Månsson-Huang Dawei 9-11, 8-11, 5-11.
15/1 Gröstorps IF-Spårvägens BTK 5-0
Hong Zhijian-He Hajin 11-6, 11-6, 11-7, Andreas Ohlsson-Mats Källberg 11-8, 7-11, 12-14, 11-5, 12-10, Mattias Stenberg-Mikael Zöögling 11-9, 11-5, 7-11, 11-8, Niklas Rönningborn-John Wall 7-11, 11-5, 11-1, 11-4, Hong Zhijian-Zöögling 10-12, 11-9, 9-11, 11-6, 11-5.

Omgång 11
15/2 Eslövs AI-Gröstorps IF

17/1 Halmstad BTK-Lyckeby BTK 4-4
Wang Jianfeng-Kim Hyok Bong 9-11, 7-11, 9-11, Cyprian Asamoah-Lukas Möller 3-11, 11-6, 5-11, 11-3, 11-6, Huang Dawei-Mårten Stenberg 11-4, 9-11, 11-9, 11-6, Henrik Olsson-Henrik Rosvall 11-9, 11-13, 9-11, 9-11, Wang Jianfeng-Stenberg 11-4, 11-9, 11-6, Huang Dawei-Kim Hyok Bong 2-11, 7-11, 10-12, Olsson-Möller 11-9, 11-8, 8-11, 11-2, Asamoah-Rosvall 8-11, 6-11, 11-7, 9-11.

12/1 Falkenbergs BTK-Spårvägens BTK 5-1
An Shu-He Haijin 11-6, 11-3, 11-9, Johan Karlsson-John Wall 5-11, 12-10, 4-11, 7-11, Wei Jie Jian-Mikael Zöögling 11-4, 7-11, 11-8, 11-7, Erik Åhman-Mats Källberg 9-11, 11-9, 8-11, 13-11, 11-4, An Shu-Zöögling 11-8, 10-12, 7-11, 11-7, 11-8, Wei Jie Jian-He Haijin 11-4, 9-11, 11-6, 9-11, 11-8.
10/1 BTK Warta-BTK Rekord 2-5
Magnus Månsson-Chen Jian 8-11, 6-11, 3-11, Erik Tamm-Robert Eriksson 12-10, 11-8, 4-11, 12-10, Stefan Nilsson-Peter Nilsson 6-11, 11-6, 5-11, 5-11, Robert Nilsson-Anders Holm 11-8, 11-5, 7-11, 10-12, 13-11, Månsson-Peter Nilsson 5-11, 11-9, 9-11, 12-10, 5-11, Stefan Nilsson-Chen Jian 11-5, 10-12, 11-9, 7-11, 9-11, Robert Nilsson-Eriksson 12-10, 9-11, 11-9, 11-13, 11-13.

Omgång 10
12/1 BTK Rekord-Söderhamns UIF 5-1
Peter Nilsson-Jon Persson 11-5, 9-11, 11-9, 8-11, 11-5, Anders Holm-Hao Jun 11-9, 13-11, 4-11, 11-9, Chen Jian-Johan Axelqvist 11-13, 6-11, 8-11, Robert Eriksson-Peter Andersson 6-11, 7-11, 11-7, 11-8, 11-2, Nilsson-Axelqvist 11-6, 3-11, 9-11, 11-7, 11-9, Chen Jian-Persson 12-10, 11-8, 11-7.
11/1 Gröstorps IF-Halmstad 2-5
Mattias Stenberg-Wang Jianfeng 10-12, 11-9, 5-11, 5-11, Andreas Ohlsson-Cyprian Asamoah 8-11, 14-16, 6-11, Zhi Jian Hong-Huang Dawei 5-11, 12-10, 11-7, 11-9, Niklas Rönningborn-Henrik Olsson 4-11, 11-8, 9-11, 11-9, 8-11, Stenberg-Huang Dawei 11-8, 6-11, 11-8, 8-11, 11-9, Zhi Jian Hong-Wang Jianfeng 10-12, 11-5, 11-9, 12-14, 3-11, Rönningborn-Asamoah 6-11, 13-11, 4-11, 8-11.
8/1 Falkenbergs BTK-Lyckeby BTK 2-5
Jie Jian-Kim Hyok Bong 5-11, 4-11, 4-11, Erik Åhman-Henrik Rosvall 8-11, 8-11, 3-11, An Shu-Mårten Stenberg 11-4, 11-2, 11-8, Johan Karlson-Mattias Karlsson 9-11, 11-8, 11-8, 11-4, Wei Jie Jian-Stenberg 11-9, 9-11, 9-11, 11-6, 5-11, An Shu-Kim Hyong Bong 8-11, 10-12, 4-11, Johan Karlson-Rosvall 4-11, 4-11, 4-11.
6/1 Spårvägens BTK-BTK Warta 5-3
He Haijin-Magnus Månsson 11-9, 5-11, 11-9, 11-9, John Wall-Robert Nilsson 11-2, 11-4, 14-12, Mikael Zöögling-Stefan Nilsson 11-8, 3-11, 11-5, 10-12, 8-11, Mats Källberg-Peter Hedram 7-11, 11-6, 12-10, 11-3, He Haijin-Stefan Nilsson 6-11, 7-11, 9-11, Zöögling-Månsson 7-11, 11-5, 7-11, 11-4, 11-5, Källberg-Robert Nilsson 11-7, 11-9, 9-11, 8-11, 5-11, Wall-Hedram 13-11, 12-10, 11-6.

Omgång 5
21/12 Spårvägens BTK-Eslövs AI 1-5
He Hajin-Zhao Peng 2-11, 11-8, 6-11, 13-11, 3-11, John Wall-Gudmundur Stephensen 11-9, 11-2, 7-11, 11-6, Mikael Zöögling-Robert Svensson 8-11, 9-11, 11-8, 4-11, Mats Källberg-Mattias Andersson 8-11, 5-11, 11-13, He Hajin-Svensson 14-12, 10-12, 7-11, 9-11, Zöögling-Zhao Peng 6-11, 10-12, 7-11.

Omgång 9
21/12 Söderhamns UIF-BTK Rekord 2-5
Johan Axelqvist-Chen Jian 7-11, 7-11, 4-11, Hao Jun-Robert Eriksson 11-6, 11-5, 11-6, Jon Persson-Peter Nilsson 6-11, 7-11, 11-8, 12-10, 11-13, Peter Andersson-Anders Holm 11-9, 5-11, 8-11, 7-11, Axelqvist-Nilsson 11-9, 11-7, 2-11, 8-11, 11-8, Persson-Chen Jian 11-5, 11-5, 6-11, 9-11, 5-11, Andersson-Eriksson 9-11, 10-12, 12-14.
19/12 Lyckeby BTK-Falkenbergs BTK 5-1
Kim Hyok Bong-Wei Jie Jian 11-4, 5-11, 6-11, 11-7, 8-11, Henrik Rosvall-Erik Åhman 11-6, 11-2, 11-8, Magnus Wahlgren-Lukas Rydén 11-3, 11-5, 11-4, Mårten Stenberg-Kim Nylander 11-6, 11-6, 11-6, Kim Hyong Bong-Rydén walk over Kim, Wahlgren-Wei Jie Jian 11-6, 11-9, 8-11, 11-8.
18/12 BTK Warta-Spårvägens BTK 3-5
Magnus Månsson-Mikael Zöögling 12-10, 11-8, 9-11, 11-6, Peter Hedram-Mats Källberg 6-11, 11-3, 8-11, 11-9, 9-11, Stefan Nilsson-He Hajin 11-3, 11-9, 3-11, 11-7, Robert Nilsson-John Wall 11-9, 8-11, 5-11, 11-5, 5-11, Månsson-He Hajin 6-11, 9-11, 5-11, Stefan Nilsson-Zöögling 11-6, 11-5, 9-11, 11-7, Robert Nilsson-Källberg 11-4, 6-11, 6-11, 3-11, Hedram-Wall 6-11, 7-11, 11-8, 11-13.
18/12 Halmstad BTK-Gröstorps IF 5-1
Wang Jianfeng-Niklas Rönningborn 11-8, 11-2, 13-11, Henrik Olsson-Martin Nilsson 4-11, 13-11, 8-11, 11-9, 11-7, Huang Dawei-Zhi Jian Hong 11-9, 12-10, 11-9, Tomas Norberg-Andreas Ohlsson 7-11, 11-8, 13-11, 9-11, 5-11, Wang Jianfeng-Zhi Jian Hong 8-11, 11-6, 11-6, 11-8, Huang Dawei-Rönningborn 11-9, 8-11, 10-12, 11-8, 11-6.
* Eslövs AI stod över.

Omgång 8
12/12 Gröstorps IF-Eslövs AI 2-5
Zhi Jian Hong-Zhao Peng 11-2, 11-4, 11-7, Martin Nilsson-Gudmundur Stephensen 11-8, 14-12, 12-10, Niklas Rönningborn-Robert Svensson 12-10, 9-11, 4-11, 10-12, Andreas Ohlsson-Mattias Andersson 8-11, 11-13, 6-11, Zhi Jian Hong-Svensson 11-7, 6-11, 3-11, 9-11, Rönningborn-Zhao Peng 6-11, 5-11, 8-11, Ohlsson-Stephensen 6-11, 5-11, 5-11.
12/12 Lyckeby BTK-Halmstad BTK 4-4
Kim Hyok Bong-Wang Jianfeng 6-11, 11-1, 9-11, 6-11, Henrik Rosvall Huang Dawei 5-11, 11-9, 4-11, 8-11, Magnus Wahlgren-Cyprian Asamoah 11-7, 12-10, 13-11, Mårten Stenberg-Henrik Olsson 9-11, 5-11, 11-7, 11-7, 11-9, Kim Hyok Bong-Asamoah 11-3, 11-9, 11-6, Wahlgren-Wang Jianfeng 12-10, 5-11, 7-11, 14-12, 11-7, Stenberg-Huang Dawei 10-12, 12-14, 10-12, Rosvall-Olsson 6-11, 11-6, 5-11, 11-8, 14-16.
12/12 Spårvägens BTK-Falkenbergs BTK 5-2
Hajin He-Jie Jian Wei 11-8, 2-11, 7-11, 10-12, Mats Källberg-Lukas Rydén 7-11, 11-7, 8-11, 6-11, Mikael Zöögling-An Shu 11-4, 11-8, 11-7, John Wall-Kim Nylander 9-11, 20-18, 16-14, 11-7, Hajin He-An Shu 7-11, 11-6, 11-8, 12-10, Zöögling-Jie Jian Wei 11-5, 11-3, 11-2, Wall-Rydén 9-11, 9-11, 11-4, 11-9, 13-11.
11/12 BTK Rekord-BTK Warta 5-1
Chen Jian-Magnus Månsson 11-7, 11-8, 10-12, 11-8, Robert Eriksson-Robert Nilsson 11-8, 11-4, 11-5, Peter Nilsson-Stefan Nilsson 14-12, 11-4, 11-9, Anders Holm-Peter Hedram 12-14, 11-9, 11-7, 11-4, Chen Jian-Stefan Nilsson 11-9, 8-11, 5-11, 4-11, Peter Nilsson-Månsson 11-4, 7-11, 11-4, 10-12, 11-8.
* Söderhamns UIF stod över.

Omgång 7
7/12 Halmstads BTK-BTK Warta 5-3
Wang Jianfeng-Magnus Månsson 11-9, 11-7, 10-12, 11-6, Huang Dawei-Robert Nilsson 11-8, 11-8, 11-7, Cyprian Asamoah-Stefan Nilsson 11-9, 4-11, 8-11, 11-7, 4-11, Tomas Norberg-Erik Tamm 11-5, 11-5, 11-7, Wang Jianfeng-Stefan Nilsson 11-5, 14-12, 16-14, Asamoah-Månsson 11-6, 11-8, 9-11, 8-11, 7-11, Norberg-Robert Nilsson 6-11, 11-6, 6-11, 13-11, 3-11, Huang Dawei-Tamm 11-5, 9-11, 11-6, 11-4.
7/12 Spårvägens BTK-Gröstorps IF 5-1
Mikael Zöögling-Zhi Jian Hong 4-11, 9-11, 10-12, John Wall-Martin Nilsson 11-9, 13-15, 11-5, 11-6, He Hajin-Mattias Stenberg 4-11, 11-6, 11-8, 11-6, Mats Källberg-Andreas Ohlsson 11-9, 6-11, 11-8, 11-8, Mikael Zöögling-Mattias Stenberg 11-9, 11-8, 11-9, He Hajin-Zhi Jian Hong 11-6, 4-11, 13-11, 11-7.
6/12 Falkenbergs BTK-Söderhamns UIF 1-5
Wei Jie Jian-Johan Axelqvist 12-10, 11-8, 11-7, Kim Nylander-Hao Jun 6-11, 11-8, 6-11, 8-11, Lukas Rydén-Jon Persson 6-11, 3-11, 4-11, Erik Åhman-Peter Andersson 4-11, 12-14, 10-12, Wei Jie Jian-Persson 8-11, 11-8, 4-11, 8-11, Rydén-Axelqvist 10-12, 7-11, 8-11.
2/2 Eslövs AI-BTK Rekord
* Lyckeby BTK står över.

Omgång 6
5/12 BTK Warta-Gröstorps IF 4-4
Magnus Månsson-Mattias Stenberg 11-6, 11-9, 11-4, Robert Nilsson-Niklas Rönningborn 4-11, 11-6, 11-9, 11-8, Stefan Nilsson-Zhi Jian Hong 6-11, 11-5, 10-12, 8-11, Erik Tamm-Andreas Ohlsson 10-12, 11-7, 5-11, 10-12, Månsson-Zhi Jian Hong 11-9, 11-8, 9-11, 11-9, Stefan Nilsson-Stenberg 10-12, 4-11, 8-11, Tamm-Rönningborn 11-13, 7-11, 6-11, Robert Nilsson-Ohlsson 11-7, 12-10, 13-11.
5/12 Eslövs AI-Falkenbergs BTK 5-1
Robert Svensson-Lukas Rydén 11-6, 11-8, 11-8, Mattias Andersson-Erik Åhman 11-7, 12-10, 11-7, Zhao Peng-Wei Jie Jian 11-7, 11-5, 11-7, Gudmundur Stephensen-Kim Nylander 11-3, 11-5, 11-3, Svensson-Wei Jie Jian 9-11, 11-9, 11-6, 3-11, 8-11, Zhao Peng-Rydén 11-4, 11-7, 11-13, 11-7.
5/12 Lyckeby BTK-Söderhamns UIF 5-3
Magnus Wahlgren-Johan Axelqvist 9-11, 9-11, 11-6, 11-13, Mårten Stenberg-Hao Jun 7-11, 11-13, 11-9, 5-11, Kim Hyok Bong-Jon Persson 11-9, 11-6, 11-4, Henrik Rosvall-Tomas Ramstrand 13-11, 11-7, 11-4, Wahlgren-Persson 8-11, 11-8, 11-9, 11-9, Kim Hyok Bong-Axelqvist 11-5, 8-11, 3-11, 11-1, 11-5, Rosvall-Hao Jun 11-8, 3-11, 6-11, 7-11, Stenberg-Ramstrand 11-8, 13-11, 11-3.
4/12 BTK Rekord-Spårvägens BTK 5-3
Chen Jian-He Hajin 11-2, 11-4, 11-5, Robert Eriksson-John Wall 11-5, 8-11, 9-11, 11-8, 9-11, Peter Nilsson-Mikael Zöögling 12-10, 11-5, 11-4, Anders Holm-Mats Sandell 11-7, 11-4, 11-9, Chen Jian-Zöögling 11-8, 11-9, 11-5, Nilsson-He Hajin 8-11, 3-11, 12-10, 10-12, Holm-Wall 11-8, 3-11, 7-11, 4-11, Eriksson-Sandell 11-8, 11-7, 11-6.
* Halmstad BTK stod över.

Omgång 5
23/11 Falkenbergs BTK-BTK Rekord 2-5

Wei Jie Jian-Chen Jian 8-11, 11-5, 7-11, 6-11, Kim Nylander-Robert Eriksson 12-14, 8-11, 11-8, 4-11, An Shu-Anders Holm 9-11, 9-11, 6-11, Erik Åhman-Kristian Karlsson 11-3, 12-10, 11-4, Wei Jie Jian-Holm 13-15, 11-5, 11-7, 11-9, An Shu-Chen Jian 11-7, 9-11, 2-11, 9-11, Åhman-Eriksson 4-11, 7-11, 9-11.
23/11 Gröstorps IF-Lyckeby BTK 3-5
Mattias Stenberg-Kim Hyok Bong 11-8, 9-11, 13-11, 14-12, Martin Nilsson-Henrik Rosvall 11-3, 9-11, 7-11, 5-11, Niklas Rönningborn-Magnus Wahlgren 10-12, 8-11, 8-11, Andreas Ohlsson-Mårten Stenberg 16-14, 11-8, 11-4, Mattias Stenberg-Wahlgren 11-8, 8-11, 11-3, 7-11, 11-5, Rönningborn-Kim Hyok Bong 8-11, 3-11, 5-11, Ohlsson-Rosvall 7-11, 6-11, 10-12, Nilsson-Mårten Stenberg 4-11, 10-12, 10-12.
23/11 Söderhamns UIF-Halmstad BTK 5-3
Johan Axelqvist-Wang Jianfeng 11-1, 3-11, 11-8, 11-6, Hao Jun-Huang Dawei 4-11, 4-11, 9-11, Jon Persson-Cyprian Asamoah 11-7, 5-11, 11-7, 12-10, Peter Andersson-Henrik Olsson 11-8, 7-11, 11-8, 12-10, Axelqvist-Asamoah 11-8, 10-12, 11-4, 11-9, Persson-Wang Jianfeng 8-11, 12-10, 8-11, 5-11, Andersson-Huang Dawei 12-10, 6-11, 6-11, 10-12, Hao Jun-Olsson 11-6, 10-12, 11-13, 11-5, 11-4.
21/12 Spårvägens BTK-Eslövs AI
* BTK Warta stod över.

Omgång 4
30/11 Eslövs AI-Söderhamns UIF 2-5

Zhao Peng-Johan Axelqvist 11-8, 11-4, 3-11, 11-4, Gudmundur Stephensen-Hao Jun 11-8, 3-11, 7-11, 11-7, 10-12, Robert Svensson-Jon Persson 9-11, 10-12, 7-11, Mattias Andersson-Johan Sondell 9-11, 5-11, 10-12, Zhao Peng-Persson 11-5, 11-7, 11-4, Svensson-Axelqvist 4-11, 11-7, 10-12, 4-11, Andersson-Hao Jun 10-12, 12-14, 6-11.
14/11 Halmstad BTK-Spårvägens BTK 4-4
Wang Jianfeng-He Haijin 11-8, 11-8, 11-1, Huang Dawei-John Wall 12-10, 11-5, 7-11, 6-11, 11-9, Cyprian Asamoah-Mikael Zöögling 7-11, 9-11, 7-11, Henrik Olsson-Mats Källberg 10-12, 11-8, 14-16, 8-11, Wang Jianfeng-Zöögling 9-11, 11-7, 11-2, 11-5, Asamoah-He Haijin 10-12, 7-11, 11-7, 11-2, 11-13, Olsson-Wall 6-11, 11-8, 11-8, 5-11, 11-7, Huang Dawei-Källberg 8-11, 9-11, 12-10, 9-11.
13/11 BTK Rekord-Lyckeby BTK 2-5
Chen Jian-Kim Hyok Bong 11-5, 11-7, 11-6, Robert Eriksson-Henrik Rosvall 4-11, 6-11, 4-11, Peter Nilsson-Magnus Wahlgren 9-11, 8-11, 6-11, Anders Holm-Mårten Stenberg 11-8, 8-11, 17-19, 8-11, Chen Jian-Wahlgren 5-11, 11-3, 11-5, 11-2, Nilsson-Kim Hyok Bong 11-5, 5-11, 5-11, 6-11, Holm-Rosvall 9-11, 7-11, 11-9, 8-11.
13/11 BTK Warta-Falkenbergs BTK 5-2
Magnus Månsson-An Shu 11-5, 11-6, 11-2, Peter Hedram-Kim Nylander 9-11, 9-11, 9-11, Stefan Nilsson-Wei Jie Jian 10-12, 11-9, 11-4, 8-11, 11-8, Robert Nilsson-Erik Åhman 11-7, 11-4, 11-2, Månsson-Wei Jie Jian 9-11, 11-5, 11-9, 7-11, 7-11, Stefan Nilsson-An Shu 6-11, 13-11, 11-7, 12-14, 11-9, Robert Nilsson-Nylander 11-9, 17-15, 11-9.
* Gröstorps IF stod över.

Omgång 3
28/11 Falkenbergs BTK-Gröstorps IF 2-5

Wei Jie Jian-Mattias Stenberg 13-11, 8-11, 11-5, 8-11, 3-11, Lukas Rydén-Niklas Rönningborn 7-11, 11-5, 11-9, 11-5, An Shu-Zhi Jian Hong 11-8, 7-11, 8-11, 12-10, 11-6, Erik Åhman-Andreas Ohlsson 7-11, 11-2, 14-16, 11-4, 13-15, Wei Jie Jian-Zhi Jian Hong 11-9, 6-11, 5-11, 5-11, An Shu-Stenberg 7-11, 7-11, 6-11, Åhman-Rönningborn 11-13, 12-10, 10-12, 11-13.
28/11 Lyckeby BTK-Eslövs AI 4-4
Magnus Wahlgren-Zhao Peng 8-11, 6-11, 3-11, Henrik Rosvall-Gudmundur Stephensen 11-7, 11-5, 11-3, Kim Hyok Bong-Robert Svensson 8-11, 3-11, 12-10, 11-1, 11-5, Mårten Stenberg-Mattias Andersson 6-11, 12-10, 11-6, 16-14, Wahlgren-Svensson 13-11, 4-11, 7-11, 11-8, 10-12, Kim Hyok Bong-Zhao Peng 12-10, 10-12, 11-9, 5-11, 5-11, Stenberg-Stephensen 10-12, 8-11, 3-11, Rosvall-Andersson 11-9, 11-7, 13-11.
27/11 Söderhamns UIF-BTK Warta 5-0
Johan Axelqvist-Magnus Månsson 12-10, 11-9, 11-6, Hao Jun-Peter Hedram 13-11, 10-12, 11-6, 11-4, Jon Persson-Stefan Nilsson 11-6, 12-10, 11-4, Peter Andersson-Robert Nilsson 11-9, 7-11, 7-11, 11-5, 11-5, Axelqvist-Stefan Nilsson 11-5, 12-10, 11-9.
2/11 BTK Rekord-Halmstad BTK 5-1
Chen Jian-Wang Jianfeng 11-5, 11-6, 4-11, 11-4, Anders Holm-Huang Dawei 9-11, 11-6, 6-11, 13-11, 6-11, Peter Nilsson-Cyprian Asamoah 11-7, 10-12, 11-9, 11-3, Robert Eriksson-Henrik Olsson 11-7, 12-10, 8-11, 11-7, Chen Jian-Asamoah 11-4, 11-4, 11-7, Nilsson-Wang Jianfeng 9-11, 11-7, 11-4, 6-11, 11-8.
* Spårvägens BTK stod över.

Omgång 2
31/10 Eslövs AI-Halmstad BTK 5-0

Zhao Peng-Wang Jianfeng 11-4, 11-6, 7-11, 11-7, Gudmundur Stephensen-Henrik Olsson 11-8, 11-5, 7-11, 12-10, Robert Svensson-Huang Dawei 4-11, 7-11, 11-9, 11-9, 11-8, Mattias Andersson-Tomas Norberg 5-11, 12-10, 13-11, 11-5, Zhao Peng-Huang Dawei 11-7, 11-8, 11-8. (200)
31/10 Gröstorps IF-BTK Rekord 2-5
Zhi Jian Hong-Chen Jian 10-12, 4-11, 8-11, Niklas Rönningborn-Robert Eriksson 11-9, 6-11, 6-11, 11-8, 11-13, Mattias Stenberg-Peter Nilsson 11-9, 5-11, 8-11, 12-14, Andreas Ohlsson-Anders Holm 11-2, 7-11, 11-6, 11-4, Zhi Jian Hong-Nilsson 11-9, 11-9, 11-9, Stenberg-Chen Jian 9-11, 11-9, 11-7, 7-11, 6-11, Ohlsson-Eriksson 8-11, 6-11, 8-11. (210
31/10 Spårvägens BTK-Söderhamns UIF 3-5
Mikael Zöögling-Johan Axelqvist 11-5, 6-11, 11-13, 11-5, 4-11, Ludvig Hedlund-Hao Jun 11-8, 7-11, 7-11, 6-11, He Haijin-Jon Persson 11-9, 11-7, 5-11, 15-17, 11-5, Mats Källberg-Peter Andersson 11-9, 11-5, 9-11, 11-4, Zöögling-Persson 4-11, 11-7, 12-14, 11-7, 12-10, He Haijin-Axelqvist 4-11, 11-5, 9-11, 8-11, Källberg-Hao Jun 6-11, 11-8, 4-11, 11-6, 10-12, Hedlund-Andersson 3-11, 15-13, 6-11, 9-11.
30/10 BTK Warta-Lyckeby BTK 2-5
Magnus Månsson-Magnus Wahlgren 11-9, 8-11, 18-16, 9-11, 10-12, Erik Tamm-Mårten Stenberg 8-11, 8-11, 11-7, 8-11, Stefan Nilsson-Kim Hyok Bong 12-10, 5-11, 11-7, 8-11, 9-11, Robert Nilsson-Henrik Rosvall 9-11, 4-11, 6-11, Månsson-Kim Hyok Bong 11-6, 5-11, 12-10, 5-11, 11-8, Stefan Nilsson-Wahlgren 11-7, 11-13, 5-11, 11-9, 11-4, Robert Nilsson-Stenberg 17-15, 11-6, 10-12, 9-11, 9-11. (145)
* Falkenbergs BTK stod över.

Omgång 1
25/10 BTK Warta-Eslövs AI 1-5

Magnus Månsson-Robert Svensson 6-11, 11-5, 7-11, 11-4, 7-11, Erik Tamm-Gudmundur Stephansen 3-11, 9-11, 8-11, Stefan Nilsson-Zhao Peng 11-9, 12-10, 10-12, 5-11, 6-11, Robert Nilsson-Mattias Andersson 9-11, 11-13, 11-2, 7-11, Månsson-Zhao Peng 11-5, 11-5, 7-11, 13-11, Stefan Nilsson-Svensson 7-11, 6-11, 6-11.
25/10 Halmstad BTK-Falkenbergs BTK 4-4
Cyprian Asamoah-An Shu 9-11, 11-9, 11-9, 3-11, 9-11, Henrik Olsson-Lukas Rydén 14-12, 9-11, 13-11, 11-5, Huang Dawei-Wei Jie Jian 11-8, 11-7, 11-8, Tomas Norberg-Kim Nylander 11-5, 4-11, 11-9, 6-11, 5-11, Asamoah-Wei Jie Jian 9-11, 11-8, 8-11, 12-10, 9-11, Huang Dawei-An Shu 11-9, 11-8, 11-9, Norberg-Rydén 12-14, 6-11, 2-11, Olsson-Nylander 11-7, 11-5, 8-11, 11-6. (Publik: 200)
25/10 Lyckeby BTK-Spårvägens BTK 4-4
Magnus Wahlgren-He Haijin 11-9, 12-10, 11-4, Mårten Stenberg-Mats Källberg 11-8, 11-8, 11-8, Kim Hyok Bong-Mikael Zöögling 11-4, 11-9, 9-11, 8-11, 11-9, Henrik Rosvall-John Wall 9-11, 11-4, 9-11, 6-11, Wahlgren-Zöögling 4-11, 11-4, 11-9, 8-11, 9-11, Kim Hyok Bong-He Haijin 11-5, 11-7, 11-7, Rosvall-Källberg 8-11, 6-11, 11-1, 9-11, Stenberg-Wall 11-13, 8-11, 11-9, 11-7, 6-11. (Publik: 110)
25/10 Söderhamns UIF-Gröstorps IF 5-0
Johan Axelqvist-Mattias Stenberg 11-8, 13-11, 6-11, 11-5, Hao Jun-Martin Nilsson 11-6, 11-6, 11-9, Jon Persson-Zhi Jian Hong 11-9, 11-6, 11-4, Peter Andersson-Niklas Rönningborn 11-7, 9-11, 8-11, 12-10, 11-9, Axelqvist-Zhi Jian Hong 5-11, 11-7, 11-9, 7-11, 11-9. (Publik: 212)
* BTK Rekord stod över.

 

Uppdaterad: 06 OKT 2010 15:56 Skribent: Örjan Westberg

Liverapportering

Evenemang

Junior-VM 2021
2-8/12, Vila Nova de Gaia, Portugal
Information
Resultat
Webbsändningar

WTT Cup Finals 2021
4-7/12, Singapore
Information
Resultat
Webbsändningar

pingiskanalen

Annons Solidsport

Dataranking

Länkar

Webbshop



stiga

Craft_200.png

RIG

koping

Hello Sweden

 

Sports heart

sporrong

Stupa_200x85.png

Postadress:
Svenska Bordtennisförbundet
Köping Arena
731 85 Köping

Besöksadress:
Badvägen 4
731 85 Köping

Kontakt:
Tel: 0856278120
E-post: info@svenskbordtenni...

Se all info