Hoppa till sidans innehåll

2008-09


Alla spelarna 2008-09

Eslövs AI (18 omg: 87-28)

21-6   Guo Kai
22-11 Johan Axelqvist
20-5   Mattias Stenberg
23-3   Kasper Sternberg-Sjelle
  1-3   Mattias Andersson
Falkenbergs BTK (18 omg: 66-62)
18-17 Peter Nilsson
12-22 An Shu
22-6   Lukas Rydén
14-16 Jakob Asmussen
  0-1   Walk over
Gröstorp/Österlen (18 omg: 38-78)
10-15 Hong Zhi Jian
  2-10 Martin Nilsson
  3-29 Garvin Rumgay
13-10 Mikkel Hindersson
10-14 Andreas Ohlsson
Halmstad BTK (18 omg: 83-47)
28-7   Huang Dawei
20-10 Wang Yin Zhou
14-16 Niklas Rönningborn
19-11 Henrik Olsson
  0-3   Marcus Johansson
  2-0   Walk over
Mariedals IK (18 omg: 62-59)
24-8   Radek Mrkvicka
16-13 Liao Zhou Xun
  5-13 Jimmy Ojakangas
  6-9   Hampus Söderlund
  8-12 Mattias Översjö
  1-1   Rasmus Edenfall
  1-3   Sebastian Andersson
  1-0   Walk over
BTK Rekord (18 omg: 50-74)
16-15 Gao Wei
  4-4   Martin Monrad
12-18 Christoffer Petersen
  4-7   Kim Nylander
  6-14 Istvan Moldovan
  7-13 Kristian Karlsson
  1-1   Arvid Sunesson
  0-2   Walk over
Spårvägens BTK (18 omg: 72-61)
20-16 He Haijin
13-18 Mikael Zöögling
21-8   Mikael Appelgren
16-13 John Wall
  2-4   Alexandru Cazac 
  0-2   Anthony Tran
Söderhamns UIF (18 omg: 74-47)
18-12 Jon Persson
15-9   Sun Jian
10-12 Hampus Nordberg
  4-6   Viktor Brodd
16-7   Johan Sondell
  1-1   Henrik Lundholm
10-0   Walk over
BTK Warta (18 omg: 58-65)
17-17 Magnus Månsson
21-10 Jiang Chang Hong
  0-4  Chen Po Huang
  8-8   Stefan Nilsson
  8-12 Robert Nilsson
  4-11 Kalle Relfson
  0-3   Erik Tamm
Ärtemarks IF (18 omg: 19-88)
  7-10 Wang Qing
  0-20 Cioran Sorin
  8-14 Espen Rönneberg
  2-15 Andreas Johansson
  0-11 David Mc Beath
  2-6   Garth Kinlocke
  0-2   Lukas Eriksson-Törnqvist
  0-10 Walk over


Alla matcherna

Omgång 18
3/3 Falkenbergs BTK-Mariedals IK 3-5


An Shu-Radek Mrkvicka 5-11, 11-9, 12-14, 4-11, Jakob Asmussen-Mattias Översjö 10-12, 11-13, 8-11, Peter Nilsson-Liao Zhou Xun 11-8, 9-11, 11-8, 7-11, 11-9, Lukas Rydén-Hampus Söderlund 11-9, 11-9, 11-5, An Shu-Liao Zhou Xun 11-7, 4-11, 9-11, 5-11, Nilsson-Mrkvicka 14-12, 3-11, 11-6, 5-11, 8-11, Rydén-Översjö 10-12, 11-4, 11-6, 11-6, Asmussen-Söderlund 8-11, 7-11, 7-11.
3/3 BTK Warta-Spårvägens BTK 3-5
Jiang Chang Hong-He Haijin 12-10, 11-7, 11-9, Robert Nilsson-Mikael Appelgren 11-7, 16-14, 11-9, Magnus Månsson-Mikael Zöögling 5-11, 11-5, 11-6, 8-11, 11-7, Stefan Nilsson-John Wall 8-11, 9-11, 9-11, Jiang Chang Hong-Zöögling 7-11, 4-11, 5-11, Månsson-He Haijin 7-11, 8-11, 11-7, 10-12, Stefan Nilsson-Appelgren 6-11, 9-11, 5-11, Robert Nilsson-Wall 15-17, 4-11, 11-9, 4-11.
3/3 Halmstad BTK-Gröstorp/Österlen 5-1
Huang Dawei-Gavin Rumgay 11-6, 10-12, 11-6, 11-9, Henrik Olsson-Mikkel Hindersson 11-6, 11-3, 7-11, 11-7, Wang Yin Zhou-Hong Zhi Jian 6-11, 11-9, 11-3, 11-9, Niklas Rönningborn-Andreas Ohlsson 11-7, 11-9, 11-5, Huang Dawei-Hong Zhi Jian 11-6, 11-13, 10-12, 11-8, 8-11, Wang Yin Zhou-Rumgay 9-11, 11-5, 11-4, 11-6.
3/3 BTK Rekord-Ärtemarks IF 5-1
Gao Wei-David McBeath 11-9, 11-7, 11-4, Istvan Moldovan-Garth Kinlocke 11-5, 9-11, 7-11, 4-11, Christoffer Petersen-Andreas Johansson 11-4, 11-6, 10-12, 11-8, Kristian Karlsson-Lukas Eriksson-Törnqvist 11-5, 11-6, 11-2, Gao Wei-Johansson 9-11, 8-11, 15-13, 11-7, 11-4, Petersen-McBeath 11-7, 11-7, 11-5.
3/3 Söderhamns UIF-Eslövs AI 2-5
Sun Jian-Johan Axelqvist 11-7, 11-8, 11-13, 10-12, 9-11, Johan Sondell-Mattias Stenberg 11-9, 11-7, 11-7, Jon Persson-Guo Kai 7-11, 11-7, 5-11, 4-11, Viktor Brodd-Kasper Sternberg-Sjelle 7-11, 11-6, 3-11, 4-11, Sun Jian-Guo Kai 3-11, 10-12, 8-11, Persson-Axelqvist 11-4, 7-11, 8-11, 11-8, 11-5, Brodd-Stenberg 4-11, 7-11, 5-11.


Omgång 17
28/2 Eslövs AI-BTK Warta 5-1

Guo Kai-Magnus Månsson 7-11, 11-2, 11-7, 9-11, 4-11, Kasper Sternberg-Sjelle-Stefan Nilsson 11-4, 11-5, 7-11, 11-5, Johan Axelqvist-Jiang Chang Hong 11-9, 11-6, 10-12, 9-11, 11-7, Mattias Stenberg-Robert Nilsson 8-11, 11-7, 11-2, 11-8, Guo Kai-Jiang Chang Hong 11-9, 12-10, 11-7, Axelqvist-Månsson 11-8, 8-11, 13-11, 11-6.
27/2 Halmstad BTK-Söderhamns UIF 5-1
Huang Dawei-Jon Persson 11-9, 11-13, 11-3, 11-4, Henrik Olsson-Hampus Nordberg 11-13, 2-11, 12-10, 11-9, 11-6, Wang Yin Zhou-Sun Jian 7-11, 9-11, 6-11, Niklas Rönningborn-Johan Sondell 12-10, 10-12, 11-2, 6-11, 14-12, Huang Dawei-Sun Jian 7-11, 11-4, 6-11, 11-7, 15-13, Wang Yin Zhou-Persson 9-11, 11-7, 11-5, 5-11, 11-8.
27/2 Mariedals IK-BTK Rekord 5-3
Radek Mrkvicka-Gao Wei 11-4, 11-8, 11-8, Mattias Översjö-Istvan Moldovan 10-12, 1-11, 11-7, 8-11, Liao Zhou Xun-Martin Monrad 10-12, 11-13, 6-11, Jimmy Ojakangas-Christoffer Petersen 11-7, 11-3, 11-6, Mrkvicka-Monrad 11-7, 11-9, 11-6, Liao Zhou Xun-Gao Wei 12-10, 12-10, 14-12, Ojakangas-Moldovan 6-11, 10-12, 8-11, Översjö-Petersen 11-6, 11-3, 8-11, 11-2.
25/2 Spårvägens BTK-Ärtemarks IF 5-0
He Haijin-Sorin Cioran 11-8, 11-9, 11-6, John Wall-David McBeath 11-9, 6-11, 11-9, 6-11, 11-9, Mikael Zöögling-Andreas Johansson 11-5, 11-6, 12-10, Mikael Appelgren-Garth Kinlocke 12-10, 11-3, 11-3, He Haijin-Johansson 11-7, 11-7, 9-11, 11-6.
24/2 Gröstorp/Österlen-Falkenbergs BTK 2-5
Hong Zhi Jian-Peter Nilsson 11-9, 11-3, 9-11, 14-12, Martin Nilsson-Jakob Asmussen 12-14, 5-11, 8-11, Gavin Rumgay-An Shu 11-13, 11-5, 6-11, 12-10, 6-11, Andreas Ohlsson-Lukas Rydén 7-11, 11-7, 7-11, 9-11, Hong Zhi Jian-An Shu 11-8, 6-11, 11-7, 5-11, 11-8, Rumgay-Peter Nilsson 11-4, 13-15, 8-11, 6-11, Ohlsson-Asmussen 8-11, 12-14, 11-8, 11-13.

Omgång 16
4/2 BTK Warta-Gröstorp/Österlen 5-0
Jiang Chang Hong-Gavin Rumgay 14-12, 11-7, 11-9, Robert Nilsson-Mikkel Hindersson 12-10, 11-13, 11-8, 14-12, Magnus Månsson-Hong Zhi Jian 11-7, 11-4, 7-11, 11-9, Stefan Nilsson-Martin Nilsson 13-15, 11-8, 11-5, 8-11, 11-8, Jiang Chang Hong-Hong Zhi Jian 9-11, 11-5, 11-6, 8-11, 11-5.
3/2 Söderhamns UIF-Falkenbergs BTK 2-5
Sun Jian-Peter Nilsson 11-5, 10-12, 9-11, 11-9, 8-11, Johan Sondell-Jakob Asmussen 11-9, 11-9, 11-9, Jon Persson-An Shu 11-7, 11-9, 5-11, 7-11, 7-11, Hampus Nordberg-Lukas Rydén 6-11, 13-11, 11-9, 3-11, 9-11, Sun Jian-An Shu 6-11, 11-4, 12-10, 13-11, Persson-Nilsson 11-7, 6-11, 11-13, 4-11, Nordberg-Asmussen 13-11, 10-12, 8-11, 5-11.
3/2 BTK Rekord-Spårvägens BTK 1-5
Martin Monrad-He Haijin 11-4, 11-6, 13-15, 5-11, 9-11, Istvan Moldovan-Mikael Appelgren 11-8, 5-11, 10-12, 8-11, Gao Wei-Mikael Zöögling 11-8, 11-6, 11-13, 6-11, 10-12, Christoffer Petersen-John Wall 8-11, 11-8, 9-11, 11-9, 6-11, Monrad-Zöögling 8-11, 11-2, 12-10, 11-5, Gao Wei-He Haijin 9-11, 8-11, 10-12.
3/2 Ärtemarks IF-Eslövs AI 0-5
Andreas Johansson-Guo Kai 4-11, 7-11, 11-9, 11-8, 4-11, Lukas Eriksson-Törnqvist-Kasper Sternberg-Sjelle 2-11, 6-11, 4-11, Cioran Sorin-Johan Axelqvist 10-12, 5-11, 4-11, David Mc Beath-Mattias Stenberg 6-11, 8-11, 10-12, Johansson-Axelqvist 4-11, 5-11, 4-11.
3/2 Mariedals IK-Halmstad BTK 3-5
Radek Mrkvicka-Huang Dawei 5-11, 9-11, 11-6, 6-11, Sebastian Andersson-Henrik Olsson 4-11, 7-11, 11-9, 6-11, Liao Zhou Xun-Wang Yin Zhou 11-9, 3-11, 11-8, 11-5, Jimmy Ojakangas-Niklas Rönningborn 9-11, 7-11, 5-11, Mrkvicka-Wang Yin Zhou 9-11, 11-8, 8-11, 11-9, 11-7, Liao Zhou Xun-Huang Dawei 11-5, 11-7, 12-10, Ojakangas-Olsson 11-8, 10-12, 7-11, 7-11, Andersson-Rönningborn 3-11, 8-11, 4-11.

Omgång 15
28/1 Spårvägens BTK-Halmstad BTK 4-4
He Haijin-Huang Dawei 11-7, 6-11, 8-11, 7-11, Anthony Tran-Henrik Olsson 8-11, 11-9, 8-11, 9-11, John Wall-Wang Yin Zhou 11-7, 11-8, 10-12, 11-6, Alexandru Cazacu-Niklas Rönningborn 11-7, 11-6, 10-12, 7-11, 11-8, He Haijin-Wang Yin Zhou 11-6, 11-9, 9-11, 10-12, 11-8, Wall-Huang Dawei 7-11, 10-12, 4-11, Cazacu-Olsson 11-9, 4-11, 11-7, 11-7, Tran-Rönningborn 3-11, 7-11, 9-11.
27/1 Eslövs AI-BTK Rekord 5-1
Guo Kai-Christoffer Petersen 4-11, 11-5, 11-5, 11-2, Kasper Sternberg-Sjelle-Istvan Moldovan 11-4, 6-11, 11-9, 11-4, Johan Axelqvist-Gao Wei 11-6, 11-9, 11-7, Mattias Stenberg-Kim Nylander 11-2, 11-4, 11-8, Guo Kai-Gao Wei 5-11, 11-6, 9-11, 11-7, 2-11, Axelqvist-Petersen 11-7, 10-12, 13-11, 8-11, 11-8.
27/1 Falkenbergs BTK-Ärtemarks IF 5-0
Peter Nilsson-Andreas Johansson 11-9, 7-11, 11-3, 11-1, Jakob Asmussen-Garth Kinlocke 11-8, 11-7, 11-9, An Shu-Espen Rönneberg 11-2, 11-5, 12-10, Lukas Rydén-David Mc Beath 11-13, 11-9, 11-4, 11-5, Nilsson-Rönneberg 11-4, 11-3, 7-11, 11-5.
27/1 Gröstorp/Österlen-Söderhamns UIF 2-5
Hong Zhi Jian-Sun Jian 11-7, 5-11, 3-11, 10-12, Andreas Ohlsson-Johan Sondell 7-11, 11-6, 5-11, 8-11, Gavin Rumgay-Jon Persson 8-11, 11-9, 8-11, 12-10, 5-11, Mikkel Hindersson-Hampus Nordberg 11-8, 8-11, 11-9, 11-8, Hong Zhi Jian-Persson 7-11, 12-10, 11-7, 16-18, 11-8, Rumgay-Sun Jian 11-9, 2-11, 9-11, 11-7, 7-11, Hindersson-Sondell 15-17, 7-11, 7-11.
26/1 BTK Warta-Mariedals IK 5-2
Jiang Chang Hong-Liao Zhou Xun 12-14, 9-11, 11-9, 11-7, 8-11, Robert Nilsson-Hampus Söderlund 11-13, 11-2, 11-7, 11-9, Magnus Månsson-Radek Mrkvicka 12-10, 9-11, 11-8, 8-11, 9-11, Stefan Nilsson-Mattias Översjö 18-16, 11-9, 9-11, 11-7, Jiang Chang Hong-Mrkvicka 13-11, 7-11, 7-11, 11-8, 15-13, Månsson-Liao Zhou Xun 11-8, 3-11, 11-9, 8-11, 11-4, Stefan Nilsson-Söderlund 3-11, 10-12, 11-8, 11-7, 11-5.

Omgång 14
19/1 BTK Rekord-BTK Warta 5-3
Martin Monrad-Jiang Chang Hong 10-12, 11-5, 11-9, 11-7, Kristian Karlsson-Robert Nilsson 8-11, 6-11, 5-11, Gao Wei-Magnus Månsson 11-6, 7-11, 11-6, 11-6, Christoffer Petersen-Kalle Relfsson 11-4, 11-4, 11-7, Monrad-Månsson 8-11, 11-0, 11-8, 7-11, 9-11, Gao Wei-Jiang Chang Hong 11-13, 3-11, 7-11, Petersen-Nilsson 16-14, 9-11, 11-9, 11-5, Karlsson-Relfson 10-12, 11-5, 11-8, 11-2.
19/1 Halmstad BTK-Falkenbergs BTK 4-4
Huang Dawei-An Shu 11-7, 12-10, 12-10, Henrik Olsson-Jakob Asmussen 11-7, 8-11, 9-11, 13-15, Wang Yin Zhou-Peter Nilsson 11-8, 7-11, 6-11, 11-9, 11-7, Niklas Rönningborn-Lukas Rydén 11-6, 8-11, 12-10, 4-11, 6-11, Huang Dawei-Nilsson 11-4, 11-8, 11-8, Wang Yin Zhou-An Shu 4-11, 11-5, 11-8, 12-10, Rönningborn-Asmussen 11-8, 6-11, 9-11, 10-12, Olsson-Rydén 6-11, 8-11, 3-11.
19/1 Mariedals IK-Eslövs AI 0-5
Radek Mrkvicka-Guo Kai 6-11, 6-11, 5-11, Mattias Översjö-Kasper Sternberg-Sjelle 11-13, 4-11, 8-11, Liao Zhou Xun-Johan Axelqvist 4-11, 3-11, 12-14, Jimmy Ojakangas-Mattias Stenberg 3-11, 2-11, 11-13, Mrkvicka-Axelqvist 14-16, 7-11, 12-14.
19/1 Spårvägens BTK-Söderhamns UIF 4-4
He Haijin-Sun Jian 12-10, 13-15, 11-7, 11-13, 11-9, John Wall-Johan Sondell 10-12, 6-11, 11-7, 11-9, 11-4, Mikael Zöögling-Jon Persson 7-11, 14-12, 7-11, 9-11, Mikael Appelgren-Hampus Nordberg 11-6, 6-11, 9-11, 7-11, He Haijin-Persson 8-11, 9-11, 11-6, 11-8, 11-8, Zöögling-Sun Jian 3-11, 11-8, 11-9, 11-8, Appelgren-Sondell 8-11, 9-11, 11-7, 13-11, 3-11, Wall-Nordberg 9-11, 6-11, 9-11.
19/1 Ärtemarks IF-Gröstorp/Österlen 1-5
Sorin Cioran-Mikkel Hindersson 4-11, 7-11, 9-11, David Mc Beath-Andreas Ohlsson 2-11, 6-11, 4-11, Espen Rönneberg-Hong Zhi Jian 9-11, 11-5, 11-9, 11-9, Garth Kinlocke-Martin Nilsson 7-11, 6-11, 11-13, Cioran-Hong Zhi Jian 7-11, 2-11, 3-11, Rönneberg-Hindersson 6-11, 11-9, 5-11, 8-11.

Omgång 13
12/1 BTK Warta-Halmstad BTK 2-5
Jiang Chang Hong-Huang Dawei 11-4, 9-11, 14-12, 11-6, Stefan Nilsson-Henrik
Olsson 3-11, 11-6, 10-12, 4-11, Magnus Månsson-Wang Yin Zhou 9-11, 9-11,
17-19, Robert Nilsson-Niklas Rönningborn 7-11, 7-11, 6-11, Jiang Chang
Hong-Wang Yin Zhou 7-11, 5-11, 10-12, Månsson-Huang Dawei 3-11, 11-6, 8-11,
11-5, 11-2, Robert Nilsson-Olsson 6-11, 5-11, 4-11.
12/1 Eslövs AI-Spårvägens BTK 5-2
Guo Kai-He Haijin 11-7, 11-6, 11-7, Mattias Stenberg-Mikael Appelgren 11-5,
5-11, 8-11, 11-6, 11-7, Johan Axelqvist-Mikael Zöögling 10-12, 7-11, 11-8,
5-11, Kasper Sternberg-Sjelle-John Wall 14-12, 11-8, 5-11, 11-4, Guo
Kai-Zöögling 11-7, 11-8, 5-11, 11-4, Axelqvist-He Haijin 4-11, 2-11, 0-11,
Sternberg-Sjelle-Appelgren 11-5, 11-6, 11-7.
12/1 Falkenbergs BTK-BTK Rekord 5-2
An Shu-Martin Monrad 11-9, 8-11, 7-11, 6-11, Jakob Asmussen-Kristian
Karlsson 7-11, 5-11, 11-9, 8-11, Peter Nilsson-Christoffer Petersen 7-11,
11-8, 11-4, 11-4, Lukas Rydén-Arvid Sunesson 11-6, 11-5, 12-10, An
Shu-Petersen 5-11, 14-12, 12-10, 11-7, Nilsson-Monrad 12-10, 11-6, 11-9,
Rydén-Karlsson 9-11, 11-9, 11-8, 8-11, 11-7.
12/1 Grästorp/Österlen-Mariedals IK 2-5
Hong Zhi Jian-Radek Mrkvicka 10-12, 8-11, 11-9, 7-11, Mikkel
Hindersson-Mattias Översjö 11-8, 14-12, 4-11, 11-7, Gavin Rumgay-Liao Zhou
Xun 6-11, 11-8, 8-11, 9-11, Andreas Ohlsson-Hampus Söderlund 11-7, 11-7,
11-9, Hong Zhi Jian-Liao Zhou Xun 5-11, 9-11, 11-9, 11-8, 8-11,
Rumgay-Mrkvicka 11-8, 3-11, 6-11, 4-11, Ohlsson-Översjö 11-4, 8-11, 9-11,
12-14.
12/1 Söderhamns UIF-Ärtemarks IF 5-0 (walk over)

Omgång 12
18/12 Halmstad BTK-BTK Rekord 5-2
Huang Dawei-Kristian Karlsson 11-5, 6-11, 7-11, 11-8, 11-8, Henrik Olsson-Istvan Moldovan 7-11, 11-7, 9-11, 9-11, Wang Yin Zhou-Gao Wei walk over Halmstad, Niklas Rönningborn-Kim Nylander 7-11, 11-9, 9-11, 11-8, 7-11, Huang Dawei-Gao Wei walk over Halmstad, Wang Yin Zhou-Karlsson 9-11, 9-11, 11-3, 11-8, 12-10, Rönningborn-Moldovan 11-3, 11-9, 13-11.
18/12 Söderhamns UIF-BTK Warta 5-0
Sun Jian-Jiang Chang Hong 11-8, 12-10, 11-8, Johan Sondell-Robert Nilsson 11-6, 9-11, 11-6, 11-7, Jon Persson-Magnus Månsson 11-9, 9-11, 11-9, 11-9, Hampus Nordberg-Kalle Relfson 11-8, 11-5, 12-14, 12-10, Sun Jian-Månsson 7-11, 11-2, 11-6, 11-8.
18/12 Ärtemarks IF-Mariedals IK 1-5
Wang Qing-Radek Mrkvicka 7-11, 5-11, 3-11, David Mc Beath-Sebastian Andersson 11-4, 4-11, 13-15, 17-15, 7-11, Espen Rönneberg-Liao Zhou Xun 8-11, 5-11, 10-12, Andreas Johansson-Jimmy Ojakangas 13-11, 11-9, 11-5, Wang Qing-Liao Zhou Xun 11-3, 5-11, 6-11, 7-11, Rönneberg-Mrkvicka 7-11, 11-7, 7-11, 2-11.
17/12 Spårvägens BTK-Gröstorp/Österlen 4-4
He Haijin-Hong Zhi Jian 3-11, 11-6, 10-12, 8-11, Alexandru Cazacu-Mikkel Hindersson 4-11, 4-11, 3-11, Mikael Appelgren-Gavin Rumgay 15-13, 9-11, 12-10, 5-11, 11-7, John Wall-Andreas Ohlsson 11-8, 11-7, 8-11, 11-6, He Haijin-Rumgay 11-6, 11-4, 11-2, Appelgren-Hong Zhi Jian 6-11, 11-6, 9-11, 9-11, Wall-Hindersson 6-11, 11-4, 11-5, 11-6, Cazacu-Ohlsson 10-12, 10-12, 11-7, 11-7, 2-11.
16/12 Eslövs AI-Falkenbergs BTK 5-2
Guo Kai-Peter Nilsson 11-6, 11-3, 11-7, Mattias Stenberg-Jakob Asmussen 11-4, 11-6, 11-13, 11-8, Johan Axelqvist-An Shu 6-11, 7-11, 6-11, Kasper Sternberg-Sjelle-Lukas Rydén 9-11, 11-9, 11-1, 11-5, Guo Kai-An Shu 11-2, 12-10, 11-4, Axelqvist-Nilsson 8-11, 17-15, 8-11, 11-9, 6-11, Sternberg-Sjelle-Asmussen 6-11, 11-9, 11-8, 11-9.

Omgång 11
1/12 BTK Rekord-Söderhamns UIF 2-5
Gao Wei-Jon Persson 11-9, 4-11, 11-6, 8-11, 11-6, Kristian Karlsson-Hampus Nordberg 12-10, 5-11, 4-11, 11-6, 6-11, Christoffer Petersen-Sun Jian 6-11, 5-11, 9-11, Istvan Moldovan-Johan Sondell 8-11, 5-11, 11-6, 9-11, Gao Wei-Sun Jian 11-5, 12-10, 11-6, Petersen-Persson 6-11, 11-6, 8-11, 4-11, Moldovan-Nordberg 2-11, 6-11, 13-11, 9-11.
1/12 Falkenbergs BTK-BTK Warta 1-5
An Shu-Jiang Chang Hong 2-11, 11-8, 13-11, 9-11, 1-11, Jakob Asmussen-Stefan Nilsson 11-6, 7-11, 7-11, 11-3, 11-8, Peter Nilsson-Magnus Månsson 2-11, 13-11, 13-11, 0-11, 8-11, Lukas Rydén-Robert Nilsson 5-11, 11-13, 7-11, An Shu-Månsson 7-11, 7-11, 11-6, 6-11, Nilsson-Jiang Chang Hong 9-11, 14-16, 6-11.
1/12 Gröstorp/Österlen-Eslövs AI 0-5
Gavin Rumgay-Guo Kai 5-11, 4-11, 4-11, Mikkel Hindersson-Mattias Stenberg 8-11, 11-5, 4-11, 1-11, Hong Zhi Jian-Johan Axelqvist 8-11, 11-4, 5-11, 3-11, Andreas Ohlsson-Kasper Sternberg-Sjelle 11-8, 11-4, 5-11, 6-11, 9-11, Rumgay-Axelqvist 14-12, 7-11, 12-10, 5-11, 9-11.
1/12 Mariedals IK-Spårvägens BTK 1-5
Liao Zhou Xun-He Haijin 8-11, 11-4, 5-11, 9-11, Sebastian Andersson-Mikael Appelgren 11-9, 8-11, 7-11, 6-11, Mattias Översjö-Mikael Zöögling 8-11, 11-8, 7-11, 5-11, Hampus Söderlund-John Wall 11-5, 7-11, 10-12, 10-12, Liao Zhou Xun-Zöögling 13-15, 11-8, 11-7, 11-3, Översjö-He Haijin 8-11, 11-4, 7-11, 9-11.
1/12 Ärtemarks IF-Halmstad BTK 1-5
Espen Rönneberg-Wang Yin Zhou 11-8, 11-8, 5-11, 11-8, Garth Kinlocke-Niklas Rönningborn 7-11, 7-11, 8-11, Sorin Cioran-Huang Dawei 9-11, 1-11, 7-11, David Mc Beath-Henrik Olsson 14-12, 8-11, 6-11, 6-11, Rönneberg-Huang Dawei 6-11, 7-11, 14-12, 4-11, Cioran-Wang Yin Zhou 8-11, 6-11, 12-14.

Omgång 10
24/11 BTK Rekord-Gröstorp/Österlen 3-5
Gao Wei-Gavin Rumgay 11-7, 8-11, 6-11, 10-12, Kristian Karlsson-Andreas Ohlsson 12-14, 11-9, 11-7, 11-4, Christoffer Petersen-Hong Zhi Jian 12-10, 11-6, 5-11, 10-12, 3-11, Kim Nylander-Mikkel Hindersson 6-11, 5-11, 7-11, Gao Wei-Hong Zhi Jian 12-10, 11-6, 7-11, 14-12, Petersen-Rumgay 15-13, 6-11, 11-9, 6-11, 13-11, Nylander-Ohlsson 4-11, 11-2, 6-11, 3-11, Karlsson-Hindersson 5-11, 4-11, 11-8, 7-11.
24/11 BTK Warta-Ärtemarks IF 5-0
Jiang Chang Hong-Espen Rönneberg 11-8, 8-11, 13-11, 14-12, Stefan Nilsson-Cioran Sorin 11-5, 11-8, 16-14, Magnus Månsson-Wang Qing 11-8, 11-7, 11-7, Robert Nilsson-David Mc Beath 11-4, 11-6, 11-6, Jiang Chang Hong-Wang Qing 11-3, 10-12, 11-5, 12-10.
24/11 Falkenbergs BTK-Spårvägens BTK 4-4
Peter Nilsson-He Haijin 11-8, 11-5, 9-11, 10-12, 8-11, Jakob Asmussen-Mikael Appelgren 10-12, 9-11, 9-11, An Shu-Mikael Zöögling 9-11, 12-10, 5-11, 8-11, Lukas Rydén-John Wall 8-11, 11-4, 11-4, 8-11, 12-10, Nilsson-Zöögling 9-11, 11-8, 11-9, 10-12, 11-8, An Shu-He Haijin 12-10, 9-11, 14-16, 8-11, Rydén-Appelgren 11-7, 16-18, 11-5, 11-3, Asmussen-Wall 13-15, 11-8, 11-8, 11-9.
24/11 Halmstad BTK-Eslövs AI 4-4
Wang Yin Zhou-Guo Kai 10-12, 7-11, 4-11, Niklas Rönningborn-Mattias Stenberg 11-13, 7-11, 11-4, 2-11, Huang Dawei-Johan Axelqvist 12-10, 6-11, 11-3, 11-7, Henrik Olsson-Kasper Sternberg-Sjelle 12-10, 11-9, 14-12, Wang Yin Zhou-Axelqvist 9-11, 11-6, 13-11, 5-11, 11-7, Huang Dawei-Guo Kai 10-12, 8-11, 11-3, 11-8, 11-7, Olsson-Stenberg 4-11, 11-6, 8-11, 4-11, Rönningborn-Sternberg-Sjelle 9-11, 10-12, 7-11.
24/11 Söderhamns UIF-Mariedals IK 5-3
Hampus Nordberg-Radek Mrkvicka 9-11, 15-13, 11-4, 6-11, 12-14, Johan Sondell-Mattias Översjö 11-6, 11-5, 0-11, 9-11, 11-5, Jon Persson-Jimmy Ojakangas 11-7, 2-11, 6-11, 11-6, 11-8, Viktor Brodd-Rasmus Edenfall 4-11, 8-11, 5-11, Nordberg-Ojakangas 11-4, 11-2, 13-15, 11-7, Persson-Mrkvicka 11-4, 11-7, 6-4 uppgivet av Mrkvicka, Brodd-Översjö 5-11, 12-14, 11-9, 11-8, 7-11, Sondell-Edenfall 9-11, 11-7, 11-3, 11-4.

Omgång 9
19/11 Spårvägens BTK-Falkenbergs BTK 4-4
He Haijin-An Shu 14-12, 9-11, 5-11, 15-13, 11-7, John Wall-Jakob Asmussen 11-9, 11-9, 3-11, 8-11, 11-9, Mikael Zöögling-Peter Nilsson 11-8, 5-11, 4-11, 11-7, 6-11, Mikael Appelgren-Lukas Rydén 6-11, 11-4, 5-11, 6-11, He Haijin-Nilsson 11-7, 11-9, 7-11, 9-11, 6-11, Zöögling-An Shu 12-10, 11-6, 11-6, Appelgren-Asmussen 11-6, 11-3, 11-8, Wall-Rydén 12-10, 5-11, 11-7, 10-12, 8-11.
17/11 Mariedals IK-Söderhamns UIF 3-5
Radel Mrkvicka-Jon Persson 12-14, 8-11, 11-5, 11-6, 12-10, Mattias Översjö-Viktor Brodd 7-11, 11-9, 8-11, 11-2, 6-11, Jimmy Ojakangas-Hampus Nordberg 11-8, 11-7, 13-11, Hampus Söderlund-Johan Sondell 8-11, 7-11, 11-7, 9-11, Mrkvicka-Nordberg 11-6, 11-5, 11-7, Ojakangas-Persson 5-11, 7-11, 4-11, Söderlund-Brodd 10-12, 11-9, 10-12, 11-9, 9-11, Översjö-Sondell 8-11, 11-7, 8-11, 11-9, 4-11.
17/11 Gröstorp/Österlen-BTK Rekord 0-5
Hong Zhi Jian-Gao Wei 7-11, 11-8, 7-11, 5-11, Martin Nilsson-Kristian Karlsson 11-2, 10-12, 11-9, 5-11, 10-12, Gavin Rumgay-Christoffer Petersen 8-11, 11-5, 4-11, 11-13, Andreas Ohlsson-Kim Nylander 11-6, 12-14, 6-11, 13-11, 6-11, Hong Zhi Jian-Petersen 11-13, 11-9, 8-11, 7-11.
17/11 Ärtemarks IF-BTK Warta 4-4
Wang Qing-Jiang Chang Hong 11-13, 11-6, 7-11, 10-12, Garth Kinlocke-Kalle Relfson 8-11, 5-11, 8-11, Sorin Cioran-Magnus Månsson 7-11, 7-11, 1-11, Espen Rönneberg-Erik Tamm 11-2, 11-4, 11-13, 11-5, Wang Qing-Magnus Månsson 8-11, 11-5, 11-5, 4-11, 11-8, Cioran-Jiang Chang Hong 5-11, 4-11, 6-11, Rönneberg-Relfson 11-6, 9-11, 11-9, 11-8, Kinlocke-Tamm 13-11, 11-5, 8-11, 7-11, 11-7.
15/11 Eslövs AI-Halmstad BTK 4-4
Guo Kai-Wang Yin Zhou 12-10, 6-11, 11-7, 6-11, 8-11, Mattias Stenberg-Henrik Olsson 12-10, 11-6, 11-8, Johan Axelqvist-Huang Dawei 2-11, 12-10, 11-5, 11-2, Kasper Sternberg-Sjelle-Niklas Rönningborn 11-13, 11-8, 12-10, 11-3, Guo Kai-Huang Dawei 10-12, 11-7, 6-11, 7-11, Axelqvist-Wang Yin Zhou 7-11, 11-9, 9-11, 7-11, Sternberg-Sjelle-Olsson 11-13, 11-5, 8-11, 8-11, Stenberg-Rönningborn 11-3, 10-12, 9-11, 11-7, 11-8.
* Matchen spelades i Köping.

Omgång 8
12/11 Spårvägens BTK-Mariedals IK 1-5
Mikael Zöögling-Radek Mrkvicka 2-11, 11-8, 8-11, 11-6, 7-11, Mikael Appelgren-Hampus Söderlund 11-9, 11-5, 7-11, 11-9, He Haijin-Liao Zhou Xun 12-14, 11-8, 11-7, 12-14, 8-11, John Wall-Mattias Översjö 11-6, 11-4, 14-16, 8-11, 3-11, Zöögling-Liao Zhou Xun 8-11, 11-8, 9-11, 7-11, He Haijin-Mrkvicka 10-12, 11-9, 9-11, 12-10, 3-11.
11/12 Halmstad BTK-Ärtemarks IF 5-0
Huang Dawei-Sorin Cioran 11-6, 13-11, 11-7, Niklas Rönningborn-David Mc Beath 11-3, 11-4, 9-11, 11-1, Wang Yin Zhou-Espen Rönneberg 11-8, 11-4, 11-7, Henrik Olsson-Garth Kinlocke 11-4, 11-4, 11-9, Huang Dawei-Rönneberg 11-8, 11-6, 11-7.
10/11  Eslövs AI-Gröstorp/Österlen 5-0
Guo Kai-Hong Zhi Jian 11-7, 11-5, 11-8, Mattias Stenberg-Mikkel Hindersson 11-7, 9-11, 12-10, 11-9, Johan Axelqvist-Gavin Rumgay 11-5, 9-11, 11-2, 11-8, Kasper Sternberg-Sjelle-Martin Nilsson 11-9, 11-4, 9-11, 11-6, Guo Kai-Rumgay 11-7, 11-8, 7-11, 9-11, 11-6.
10/11 Söderhamns UIF-BTK Rekord 5-0
Sun Jian-Christoffer Petersen 11-3, 11-8, 11-7, Johan Sondell-Kim Nylander 6-11, 11-7, 11-5, 6-11, 13-11, Jon Persson-Gao Wei 11-7, 11-7, 7-11, 11-9, Hampus Nordberg-Kristian Karlsson 11-6, 13-11, 12-10, Sun Jian-Gao Wei 11-4, 11-8, 4-11, 11-5.
10/11 BTK Warta-Falkenbergs BTK 2-5
Magnus Månsson-An Shu 11-4, 11-7, 6-11, 11-8, Kalle Relfson-Jakob Asmussen 2-11, 13-15, 1-11, Jiang Chang Hong-Peter Nilsson 9-11, 9-11, 15-13, 11-8, 9-11, Stefan Nilsson-Lukas Rydén 4-11, 11-8, 11-13, 11-7, 6-11, Månsson-Peter Nilsson 11-8, 7-11, 7-11, 11-5, 12-10, Jiang Chang Hong-An Shu 7-11, 11-3, 10-12, 8-11, Stefan Nilsson-Asmussen 13-11, 8-11, 6-11, 11-7, 8-11.

Omgång 7
10/11  Mariedals IK-Ärtemarks IF 5-0
Radek Mrkvicka-Espen Rönneberg 11-6, 11-7, 11-6, Mattias Översjö-David Mc Beath 11-4, 10-12, 14-12, 12-10, Liao Zhou Xun-Wang Qing 12-10, 11-6, 11-8, Hampus Söderlund-Andreas Johansson 12-10, 14-12, 11-5, Mrkvicka-Wang Qing 11-5, 11-8, 11-8.
6/11 BTK Rekord-Halmstad BTK 1-5
Gao Wei-Wang Yin Zhou 8-11, 7-11, 11-6, 6-11, Arvid Sunesson-Henrik Olsson 12-10, 8-11, 11-9, 4-11, 12-10, Christoffer Petersen-Huang Dawei 3-11, 6-11, 13-11, 7-11, Kim Nylander-Niklas Rönningborn 11-5, 11-5, 8-11, 6-11, 4-11, Gao Wei-Huang Dawei 11-2, 6-11, 5-11, 8-11, Petersen-Wang Yin Zhou 5-11, 3-11, 2-11.
6/11 Gröstorp/Österlen-Spårvägens BTK 4-4
Hong Zhi Jian-Mikael Zöögling 10-12, 9-11, 12-10, 8-11, Mikkel Hindersson-Mikael Appelgren 9-11, 11-9, 6-11, 4-11, Gavin Rumgay-He Haijin 8-11, 8-11, 11-13, Andreas Ohlsson-John Wall 5-11, 11-3, 9-11, 11-8, 11-8, Hong Zhi Jian-He Haijin 10-12, 11-9, 11-5, 11-8, Rumgay-Zöögling 7-11, 11-3, 7-11, 11-8, 11-9, Ohlsson-Appelgren 11-6, 11-9, 8-11, 10-12, 12-14, Hindersson-Wall 11-7, 11-5, 8-11, 11-4.
6/11 Falkenbergs BTK-Eslövs AI 2-5
An Shu-Johan Axelqvist 11-4, 11-6, 11-5, Jakob Asmussen-Kasper Sternberg-Sjelle 9-11, 9-11, 11-4, 12-10, 10-12, Peter Nilsson-Guo Kai 2-11, 6-11, 8-11, Lukas Rydén-Mattias Stenberg 11-5, 11-3, 7-11, 12-10, An Shu-Guo Kai 9-11, 9-11, 8-11, Nilsson-Axelqvist 7-11, 8-11, 6-11, Rydén-Sternberg-Sjelle 9-11, 11-4, 11-9, 5-11, 3-11.
5/11 BTK Warta-Söderhamns UIF 2-5
Jiang Chang Hong-Jon Persson 12-10, 9-11, 11-8, 11-6, Stefan Nilsson-Hampus Nordberg 11-3, 11-4, 6-11, 5-11, 11-5, Magnus Månsson-Sun Jian 7-11, 7-11, 11-7, 14-16, Kalle Relfson-Johan Sondell 3-11, 13-15, 7-11, Jiang Chang Hong-Sun Jian 12-10, 11-4, 6-11, 9-11, 9-11, Månsson-Persson 4-11, 7-11, 11-6, 7-11, Relfson-Nordberg 5-11, 5-11, 11-9, 5-11.

Omgång 6
5/11 Spårvägens BTK-Eslövs AI 2-5
Mikael Zöögling-Guo Kai 12-10, 9-11, 4-11, 9-11, Mikael Appelgren-Kasper Sternberg-Sjelle 11-7, 11-9, 4-11, 11-6, He Haijin-Johan Axelqvist 5-11, 9-11, 6-11, John Wall-Mattias Stenberg 11-9, 5-11, 11-7, 11-6, Zöögling-Axelqvist 9-11, 5-11, 4-11, He Haijin-Guo Kai 4-11, 11-9, 7-11, 11-7, 6-11, Wall-Sternberg-Sjelle 6-11, 11-7, 11-6, 8-11, 12-14.
4/11 Mariedals IK-Gröstorp/Österlen 5-0
Radek Mrkvicka-Hong Zhi Jian 9-11, 9-11, 11-8, 11-8, 11-9, Mattias Översjö-Mikkel Hindersson 11-5, 11-6, 10-12, 9-11, 11-5, Liao Zhou Xun-Gavin Rumgay 11-6, 8-11, 11-7, 11-8, Hampus Söderlund-Andreas Ohlsson 11-6, 11-9, 8-11, 8-11, 11-5, Mrkvicka-Rumgay 11-7, 11-1, 11-9.
4/11 Halmstad BTK-BTK Warta 5-3
Huang Dawei-Magnus Månsson 11-4, 9-11, 11-6, 7-11, 11-7, Henrik Olsson-Robert Nilsson 8-11, 11-6, 11-8, 7-11, 11-7, Wang Yin Zhou-Jiang Chang Hong 15-13, 5-11, 10-12, 5-11, Niklas Rönningborn-Kalle Relfson 5-11, 12-10, 7-11, 11-9, 11-13, Huang Dawei-Jiang Chang Hong 12-10, 11-8, 7-11, 4-11, 8-11, Wang Yin Zhou-Månsson 11-7, 11-7, 11-8, Rönningborn-Nilsson 11-5, 11-4, 11-6, Olsson-Relfson 11-7, 13-11, 11-4.
4/11 BTK Rekord-Falkenbergs BTK 4-4
Gao Wei-Peter Nilsson 9-11, 13-11, 11-5, 8-11, 11-9, Istvan Moldovan-Lukas Rydén 9-11, 13-15, 7-11, Kristian Karlsson-An Shu 11-9, 8-11, 11-7, 12-10, Kim Nylander-Jakob Asmussen 12-10, 8-11, 8-11, 11-4, 10-12, Gao Wei-An Shu 11-9, 15-13, 11-7, Karlsson-Nilsson 6-11, 8-11, 4-11, Nylander-Rydén 11-7, 8-11, 13-11, 11-8, Moldovan-Asmussen 5-11, 6-11, 6-11.
4/11 Ärtemarks iF-Söderhamns UIF 0-5 (walk over)

Omgång 5
27/10 Eslövs AI-Mariedals IK 5-0
Guo Kai-Radek Mrkvicka 11-7, 11-7, 11-9, Mattias Stenberg-Mattias Översjö 11-8, 11-9, 11-9, Johan Axelqvist-Liao Zhou Xun 7-11, 11-3, 11-9, 9-11, 11-7, Kasper Sternberg-Sjelle-Jimmy Ojakangas 11-6, 14-12, 5-11, 11-8, Guo Kai-Liao Zhou Xun 11-6, 11-8, 11-3.
27/10 Falkenbergs BTK-Halmstad BTK 4-4
An Shu-Wang Yin Zhou 7-11, 11-13, 11-8, 11-5, 11-7, Jakob Asmussen-Henrik Olsson 7-11, 6-11, 18-16, 11-8, 9-11, Peter Nilsson-Huang Dawei 9-11, 9-11, 12-14, Lukas Rydén-Niklas Rönningborn 11-9, 11-9, 10-12, 11-5, An Shu-Huang Dawei 9-11, 8-11, 12-14, Nilsson-Wang Yin Zhou 9-11, 3-11, 7-11, Rydén-Olsson 11-7, 6-11, 7-11, 11-8, 11-6, Jakob Asmussen-Rönningborn 11-3, 10-12, 11-4, 8-11, 11-9.
27/10 Söderhamns UIF-Spårvägens BTK 4-4
Sun Jian-He Haijin 9-11, 15-13, 8-11, 13-11, 9-11, Hampus Nordberg-Mikael Appelgren 6-11, 1-11, 18-16, 11-4, 10-12, Jon Persson-Mikael Zöögling 6-11, 9-11, 11-5, 11-2, 9-11, Johan Sondell-Alexandru Cazacu 11-4, 11-5, 11-9, Sun Jian-Zöögling 11-5, 11-7, 11-7, Persson-He Haijin 11-6, 11-6, 11-8, Sondell-Appelgren 11-5, 10-12, 11-6, 9-11, 9-11, Nordberg-Cazacu 11-5, 11-6, 14-12.
27/10 BTK Warta-BTK Rekord 4-4
Jiang Chang Hong-Gao Wei 12-10, 10-12, 11-7, 12-10, Stefan Nilsson-Istvan Moldovan 6-11, 11-8, 8-11, 11-8, 11-9, Magnus Månsson-Christoffer Petersen 8-11, 4-11, 11-5, 11-9, 10-12, Robert Nilsson-Kristian Karlsson 8-11, 12-10, 5-11, 8-11, Jiang Chang Hong-Petersen 11-5, 11-2, 11-4, Månsson-Gao Wei 9-11, 9-11, 11-9, 11-5, 4-11, Robert Nilsson-Moldovan 11-5, 7-11, 7-11, 9-11, Stefan Nilsson-Karlsson 11-7, 6-11, 11-8, 9-11, 11-8.
27/10 Gröstorp/Österlen-Ärtemarks IF 5-2
Hong Zhi Jian-Wang Qing 9-11, 9-11, 11-8, 7-11, Mikkel Hindersson-Espen Rönneberg 12-10, 11-9, 11-7, Gavin Rumgay-Cioran Sorin 11-6, 11-8, 11-6, Andreas Ohlsson-Andreas Johansson 15-13, 11-8, 5-11, 11-4, Hong Zhi Jian-Sorin 11-6, 13-11, 11-8, Rumgay-Wang Qing 9-11, 11-7, 7-11, 9-11, Ohlsson-Rönneberg 13-11, 11-8, 5-11, 11-4.

Omgång 4
21/10 Mariedals IK-BTK Warta 2-5
Radek Mrkvicka-Magnus Månsson 11-9, 11-13, 12-14, 11-6, 12-10, Hampus Söderlund-Stefan Nilsson 11-13, 3-11, 11-2, 11-9, 11-8, Liao Zhou Xun-Jiang Chang Hong 11-4, 5-11, 6-11, 2-11, Jimmy Ojakangas-Kalle Relfson 17-19, 11-6, 8-11, 11-8, 10-12, Mrkvicka-Jiang Chang Hong 11-7, 6-11, 14-12, 8-11, 9-11, Liao Zhou Xun-Månsson 8-11, 11-7, 13-11, 4-11, 7-11, Ojakangas-Nilsson 11-7, 3-11, 5-11, 5-11.
20/10 BTK Rekord-Eslövs AI 3-5
Christoffer Petersen-Johan Axelqvist 8-11, 11-6, 11-6, 3-11, 6-11, Kristian Karlsson-Mattias Stenberg 11-8, 8-11, 11-13, 9-11, Gao Wei-Guo Kai 5-11, 11-7, 5-11, 5-11, Istvan Moldovan-Kasper Sternberg-Sjelle 11-6, 8-11, 3-11, 11-13, Petersen-Guo kai 11-7, 11-3, 12-10, Gao Wei-Axelqvist 9-11, 11-7, 11-8, 11-8, Moldovan-Stenberg 11-7, 11-3, 2-11, 11-9, Karlsson-Sternberg-Sjelle 7-11, 11-8, 9-11, 7-11.
20/10 Halmstad BTK-Spårvägens BTK 4-4
Wang Yin Zhou-He Haijin 5-11, 11-9, 10-12, 9-11, Niklas Rönningborn-Mikael Appelgren 8-11, 2-11, 5-11, Huang Dawei-Mikael Zöögling 11-4, 11-5, 11-8, Henrik Olsson-John Wall 11-9, 11-7, 8-11, 10-12, 11-7, Wang Yin Zhou-Zöögling 11-7, 11-9, 11-4, Huang Dawei-He Haijin 9-11, 11-8, 11-5, 11-2, Olsson-Appelgren 8-11, 4-11, 11-9, 10-12, Rönningborn-Wall 9-11, 7-11, 9-11.
20/10 Söderhamns UIF-Gröstorp/Österlen 5-2
Sun Jian-Martin Nilsson 11-4, 11-5, 11-4, Johan Sondell-Mikkel Hindersson 10-12, 6-11, 8-11, Jon Persson-Gavin Rumgay 11-3, 11-8, 11-4, Hampus Nordberg-Andreas Ohlsson 5-11, 12-14, 11-8, 11-8, 8-11, Sun Jian-Rumgay 12-10, 11-8, 11-8, Persson-Nilsson 11-8, 11-7, 11-8, Nordberg-Hindersson 11-2, 9-11, 9-11, 11-8, 12-10.
20/10 Ärtemarks IF-Falkenbergs BTK 4-4
Wang Qing-An Shu 11-13, 7-11, 4-11, Andreas Johansson-Lukas Rydén 7-11, 9-11, 7-11, Cioran Sorin-Peter Nilsson 9-11, 4-11, 8-11 , Espen Rönneberg-Jakob Asmussen 11-8, 11-9, 7-11, 11-9 , Wang Qing-Nilsson 11-4, 12-10, 11-7, Sorin-An Shu 5-11, 6-11, 2-11, Rönneberg-Rydén 12-10, 10-12, 6-11, 11-6, 12-10, Johansson-Asmussen 11-7, 11-5, 9-11, 11-9.

Omgång 3
15/10 Eslövs AI-Ärtemarks IF 5-0
Mattias Stenberg-Wang Qing 11-8, 11-9, 8-11, 11-5, Mattias Andersson-Andreas Johansson 11-9, 11-7, 11-5, Johan Axelqvist-Cioran Sorin 11-6, 13-11, 11-7, Kasper Sternberg-Sjelle-Espen Rönneberg 11-5, 11-6, 11-5, Stenberg-Cioran 11-5, 11-5, 6-11, 11-9.

15/10 Falkenbergs BTK-Söderhamns UIF 1-5

Peter Nilsson-Sun Jian 4-11, 8-11, 11-8, 11-3, 11-6, Lukas Rydén-Johan Sondell 11-8, 10-12, 9-11, 10-12,

An Shu-Jon Persson 9-11, 11-4, 7-11, 11-9, 3-11, Jakob Asmussen-Viktor Brodd 11-9, 11-9, 7-11, 5-11, 9-11, Nilsson-Persson 6-11, 11-5, 9-11, 7-11, An Shu-Sun Jian 7-11, 8-11, 14-12, 11-5, 6-11.

 

15/10 Gröstorp/Österlen-BTK Warta 2-5
Martin Nilsson-Magnus Månsson 10-12, 5-11, 9-11, Mikkel Hindersson-Kalle Relfson 12-10, 11-5, 10-12, 10-12, 11-7, Gavin Rumgay-Jiang Chang Hong 8-11, 5-11, 9-11, Andreas Ohlsson-Robert Nilsson 11-9, 8-11, 11-6, 8-11, 13-11,

Martin Nilsson-Jiang Chang Hong 4-11, 2-11, 0-11, Rumgay-Månsson 6-11, 12-10, 8-11, 11-9, 8-11, Ohlsson-Relfson 11-7, 9-11, 7-11, 11-13.

15/10 Halmstad BTK-Mariedals IK 5-3
Huang Dawei-Radek Mrkvicka 9-11, 11-6, 9-11, 11-2, 11-13, Henrik Olsson-Hampus Söderlund 13-15, 8-11, 7-11, Wang Yin Zhou-Liao Zhou Xun 11-13, 15-13, 6-11, 13-11, 11-6, Niklas Rönningborn-Jimmy Ojakangas 11-3, 9-11, 7-11, 11-9, 10-12, Huang Dawei-Liao Zhou Xun 11-9, 11-7, 11-9, Wang Yin Zhou-Mrkvicka 9-11, 11-6, 11-9, 7-11, 11-5, Rönningborn-Söderlund 11-7, 12-14, 12-10, 11-6, Olsson-Ojakangas 11-5, 11-5, 11-5.
15/10 Spårvägens BTK-BTK Rekord 5-3
He Haijin-Christoffer Petersen 11-6, 9-11, 6-11, 11-6, 6-11, Mikael Appelgren-Istvan Moldovan 10-12, 11-6, 7-11, 11-7, 11-6, Mikael Zöögling-Gao Wei 11-5, 6-11, 11-8, 12-14, 9-11, John Wall-Kristian Karlsson 11-7, 11-4, 11-5, He Haijin-Gao Wei 4-11, 12-10, 13-15, 11-9, 4-11, Zöögling-Petersen 11-8, 11-5, 11-6, Wall-Moldovan 10-12, 11-8, 11-9, 8-11, 11-6, Appelgren-Karlsson 9-11, 16-14, 11-3, 11-7.

Omgång 2
24/9 BTK Warta-Eslövs AI 1-5
Chen Po Huang-Mattias Stenberg 8-11, 4-11, 11-13, Erik Tamm-Kasper Sternberg-Sjelle 2-11, 4-11, 3-11, Magnus Månsson-Johan Axelqvist 9-11, 6-11, 8-11, Robert Nilsson-Mattias Andersson 4-11, 11-8, 11-7, 2-11, 11-6, Chen Po Huang-Axelqvist 11-6, 14-12, 8-11, 7-11, 7-11, Månsson-Stenberg 7-11, 3-11, 7-11.
23/9 Falkenbergs BTL-Gröstorp/Österlen 5-0
An Shu-Martin Nilsson 12-10, 11-6, 9-11, 11-3, Lukas Rydén-Mikkel Hindersson 10-12, 11-8, 11-8, 11-8, Peter Nilsson-Gavin Rumgay 12-10, 9-11, 11-4, 11-5, Jakob Asmussen-Andreas Ohlsson 11-7, 11-9, 11-8, An Shu-Rumgay 9-11, 11-3, 11-4, 12-10.
23/9 Söderhamns UIF-Halmstad BTK 2-5
Johan Sondell-Huang Dawei 7-11, 4-11, 12-10, 8-11, Viktor Brodd-Henrik Olsson 11-5, 11-13, 2-11, 7-11, Jon Persson-Niklas Rönningborn 11-7, 11-8, 11-8, Henrik Lundholm-Marcus Johansson 11-6, 11-5, 11-8, Sondell-Rönningborn 5-11, 8-11, 10-12, Persson-Huang Dawei 5-11, 11-1, 6-11, 11-13, Lundholm-Olsson 9-11, 5-11, 7-11.
23/9 Ärtemarks IF-Spårvägens BTK 3-5
Wang Qing-He Haijin 10-12, 11-4, 11-9, 4-11, 11-8, Andreas Johansson-Mikael Appelgren 5-11, 11-13, 3-11, Cioran Sorin-Mikael Zöögling 11-8, 7-11, 5-11, 12-14, Espen Rönneberg-John Wall 5-11, 8-11, 11-6, 11-5, 11-9, Wang Qing-Zöögling 13-11, 11-6, 9-11, 11-6, Sorin-He Haijin 11-8, 10-12, 3-11, 7-11, Rönneberg-Appelgren 11-9, 9-11, 5-11, 7-11, Johansson-Wall 4-11, 11-8, 8-11, 8-11.
23/9 BTK Rekord-Mariedals IK 1-5
Gao Wei-Radek Mrkvicka 12-14, 11-8, 8-11, 10-12, Kim Nylander-Hampus Söderlund 11-9, 5-11, 9-11, 13-15, Christoffer Petersen-Liao Zhou Xun 11-9, 11-8, 11-9, Istvan Moldovan-Jimmy Ojakangas 7-11, 5-11, 11-9, 11-13, Gao Wei-Liao Zhou Xun 9-11, 7-11, 3-11, Petersen-Mrkvicka 6-11, 5-11, 6-11.

Omgång 1
17/9 Eslövs AI-Söderhamns UIF 4-4
Mattias Stenberg-Hampus Nordberg 11-8, 11-6, 13-15, 11-4, Kasper Sternberg-Sjelle-Johan Sondell 11-9, 11-7, 12-10, Johan Axelqvist-Jon Persson 11-9, 10-12, 14-12, 8-11, 8-11, Mattias Andersson-Viktor Brodd 6-11, 11-6, 11-6, 6-11, 7-11, Stenberg-Persson 8-11, 6-11, 6-11, Axelqvist-Nordberg 11-6, 5-11, 11-13, 11-1, 11-9, Andersson-Sondell 11-8, 9-11, 11-9, 9-11, 7-11, Sternberg-Sjelle-Brodd 11-9, 11-8, 8-11, 11-4.
17/9 Gröstorp/Österlen-Halmstad BTK 4-4
Galvin Rumgay-Huang Dawei 11-9, 9-11, 8-11, 6-11, Andreas Ohlsson-Henrik Olsson 5-11, 8-11, 9-11, Martin Nilsson-Niklas Rönningborn 13-11, 11-9, 4-11, 9-11, 12-10, Mikkel Hindersson-Marcus Johansson 14-12, 12-10, 11-8, Rumgay-Rönningborn 8-11, 2-11, 6-11, Nilsson-Huang Dawei 7-11, 9-11, 6-11, Hindersson-Henrik Olsson 11-7, 11-7, 9-11, 11-9, Andreas Ohlsson-Johansson 7-11, 11-9, 11-3, 11-9.
17/9 Mariedals IK-Falkenbergs BTK 5-3
Radek Mrkvicka-Peter Nilsson 14-12, 10-12, 14-12, 9-11, 11-4, Mattias Översjö-Lukas Rydén  11-8, 9-11, 11-7, 6-11, 9-11, Liao Zhou Xun-An Shu 12-10, 11-6, avbrutet, Jimmy Ojakangas-Jakob Asmussen 4-11, 12-10, 11-7, 11-7, Mrkvicka-An Shu walk over Mrkvicka, Liao Zhou Xun-Nilsson 9-11, 11-9, 12-10, 7-11, 7-11, Ojakangas-Rydén 11-9, 11-7, 7-11, 9-11, 4-11, Översjö-Asmussen 6-11, 11-4, 11-3, 11-6.
17/9 Spårvägens BTK-BTK Warta 5-3
He Haijin-Magnus Månsson 2-11, 6-11, 14-12, 6-11, Mikael Appelgren-Kalle Relfson 7-11, 6-11, 11-6, 11-8, 11-5, Mikael Zöögling-Chen Po Huang 11-4, 11-6, 4-11, 11-8, John Wall-Robert Nilsson 11-9, 12-14, 11-7, 11-13, 8-11, He Haijin-Chen Po Huang 11-4, 11-4, 8-11, 11-6, Zöögling-Månsson 11-8, 11-7, 10-12, 5-11, 8-11, Wall-Relfson 11-3, 10-12, 11-6, 11-5, Appelgren-Nilsson 11-5, 11-9, 8-11, 11-6.
17/9 Ärtemarks IF-BTK Rekord 2-5
Cioran Sorin-Christoffer Petersen 4-11, 3-11, 6-11, Espen Rönneberg-Istvan Moldovan 11-9, 12-14, 6-11, 11-6, 11-8, Wang Qing-Gao Wei 8-11, 4-11, 8-11, Andreas Johansson-Kim Nylander 11-13, 7-11, 11-8, 11-7, 10-12, Sorin-Gao Wei 7-11, 8-11, 3-11, Wang Qing-Petersen 11-13, 11-8, 11-9, 11-9, Johansson-Moldovan 6-11, 5-11, 5-11.

Uppdaterad: 06 OKT 2010 15:46 Skribent: Örjan Westberg

Liverapportering

Evenemang

WTT Feeder Otocec
20-26 juni, Otocec, Slovenien
Information
Resultat
Webbsändningar

Veteran-EM
25/6-2/7-22, Rimini, Italien
Information
Resultat

pingiskanalen

Annons Solidsport

Dataranking

Länkar

Webbshop



stiga

Craft_200.png

Teknos_200.png

RIG

koping

Hello Sweden

 

sporrong

Stupa_200x85.png

Postadress:
Svenska Bordtennisförbundet
Florettgatan 14
254 67 Helsingborg

Besöksadress:
Badvägen 4
731 85 Köping

Kontakt:
Tel: 0856278120
E-post: info@svenskbordtenni...

Se all info