Hoppa till sidans innehåll

2011-12


Pingisligan 2011-12

Omgång 1

12/9 BTK Warta-Halmstad BTK 0–3
Jiang Chang Hong-Jörgen Persson 7–11, 6–11, 8–11, Magnus Månsson-Mattias Karlsson 10–12, 5–11, 6–11, Robert Nilsson-Kristian Karlsson 7–11, 13–15, 7–11.
12/9 Spårvägens BTK-Markaryds BTK 3–0
He Haijin-Istvan Moldovan 11–6, 11–6, 11–8, Harald Andersson-Han Xiao Peng 11–2, 3–11, 11–6, 16–14, Benedek Olah-Espen Rönneberg 7–11, 11–9, 9–11, 11–7, 11–8.
12/9 Söderhamns UIF-BTK Kävlinge 2–3
Jon Persson-Johan Sondell 11–8, 9–11, 9–11, 11–13, Viktor Brodd-Magnus Molin 7–11, 6–11, 9–11, Hampus Nordberg-Mikael Mattiasson 11–5, 11–7, 11–9, Persson-Molin 11–8, 11–9, 7–11, 12–10, Brodd-Sondell 2–11, 7–11, 11–13.
12/9 Eslövs AI-Österlens BTK 3–1
Mattias Översjö-An Shu 11–9, 11–2, 12–10, Mattias Stenberg-Peter Nilsson 11–9, 9–11, 11–9, 8–11, 11–9, Mattias Pernhult-Alexander Franzén 7–11, 6–11, 7–11, Översjö-Nilsson 11–2, 6–11, 11–9, 6–11, 11–9.
12/9 Falkenbergs BTK-Frej Växjö 0–3
Hampus Söderlund-Andreas Törnkvist 7–11, 8–11, 8–11, Lukas Rydén-Fabian Åkerström 6–11, 10–12, 6–11, Magnus Petersson-Joachim Bachstätter 10–12, 6–11, 5–11.

Omgång 2
19/9 Frej Växjö-Spårvägens BTK 3–1
Andreas Törnkvist-He Haijin 7–11, 9–11, 8–11, Fabian Åkerström-Harald Andersson 6–11, 13–11, 14–12, 11–9, Joachim Bachstätter-Benedek Olah 11–5, 11–2, 9–11, 6–11, 11–6, Törnkvist-Andersson 11–4, 8–11, 11–6, 11–5.
19/9 Österlens BTK-Markaryds BTK 3–1
Peter Nilsson-Han Xiaopeng 13–11, 11–7, 11–9, An Shu-Espen Rönneberg 8–11, 6–11, 11–7, 12–10, 11–3, Alexander Franzén-Istvan Moldovan 9–11, 10–12, 11–9, 14–12, 12–14, Nilsson-Rönneberg 13–11, 6–11, 11–6, 9–11, 11–8.
19/9 Söderhamns UIF-BTK Warta 3–1
Jon Persson-Magnus Månsson 11–7, 11–5, 11–9, Hampus Nordberg-Jiang Chang Hong 11–8, 11-6, 11–13, 10–12, 10–12, Viktor Brodd-Ryan Jenkins 5–11, 10–12, 11–5, 11–9, 11–5, Persson-Jiang Chang Hong 7–11, 11–4, 11–9, 9–11, 11–9.
19/9 BTK Kävlinge-Falkenbergs BTK 3–2
Johan Sondell-Omar Assar 2–11, 7–11, 5–11, Magnus Molin-Hampus Söderlund 11–7, 4–11, 11–8, 11–9, Mikael Mattiasson-Lukas Rydén 13–11, 8–11, 7–11, 8–11, Sondell-Söderlund 11–8, 9–11, 7–11, 11–2, 11–6, Molin-Assar 11–4, 11–5, 11–8.
19/9 Halmstad BTK-Eslövs AI 3–0
Jörgen Persson-Johan Axelqvist 13–11, 11–7, 11–8, Kristian Karlsson-Mattias Översjö 14–12, 11–7, 8–11, 6–11, 11–9, Mattias Karlsson-Mattias Stenberg 5–11, 11–7, 11–9, 13–11.

Omgång 3
26/9 Frej Växjö-Österlens BTK 0–3
Andreas Törnkvist-Peter Nilsson 9–11, 7–11, 14–12, 11–13, Fabian Åkerström-An Shu 9–11, 11–6, 4–11, 12–10, 8–11, Shinya Tokumasu-Alexander Franzén 9–11, 8–11, 6–11.
26/9 BTK Warta-BTK Kävlinge 3–0
Jiang Chang Hong-Johan Sondell 11–9, 11–9, 9–11, 11–5, Magnus Månsson-Magnus Molin 9–11, 5–11, 11–4, 11–8, 11–7, Robert Nilsson-Mikael Mattiasson 11–5, 11–8, 11–6.
26/9 Eslövs AI-Söderhamns UIF 1–3
Mattias Översjö-Hampus Nordberg 4–11, 9–11, 14–12, 11–9, 12–14, Johan Axelqvist-Jon Persson 13–15, 9–11, 11–4, 8–11, Mattias Stenberg-Viktor Brodd 7–11, 13–11, 11–2, 11–5, Översjö-Persson 11–6, 9–11, 7–11, 11–3, 10–12.
26/9 Markaryds BTK-Falkenbergs BTK 2–3
Istvan Moldovan-Hampus Söderlund 10–12, 11–8, 11–5, 11–13, 12–10, Espen Rönneberg-Omar Assar 6–11, 8–11, 3–11, Han Xiaopeng-Lukas Rydén 11–6, 13–11, 8–11, 6-11, 11–9, Moldovan-Assar 9–11, 11–13, 6–11, Rönneberg-Söderlund 11–9, 10–12, 11–3, 5–11, 8–11.
26/9 Spårvägens BTK-Halmstad BTK 1–3
He Haijin-Kristian Karlsson 11–3, 9–11, 8–11, 8–11, Benedek Olah-Mattias Karlsson 10–12, 2–11, 9–11, Harald Andersson-Mats Sandell 14–12, 14–12, 11–9, He Haijin-Mattias Karlsson 8–11, 11–2, 11–7, 1–11, 4–11.

Omgång 4
27/10 BTK Kävlinge-Eslövs AI 0–3
Johan Sondell-Mattias Översjö 11–13, 9–11, 11–9, 12–14, Magnus Molin-Xu Hui 4–11, 6–11, 11–7, 6–11, Henrik Ahlman-Mattias Stenberg 5–11, 3–11, 6–11.
27/10 Markaryds BTK-BTK Warta 1–3
Khaled Assar-Magnus Månsson 5–11, 7–11, 11–8, 2–11, Istvan Moldovan-Chang Jiang Hong 11–7, 11–9, 8–11, 5–11, 6–11, Espen Rönnberg-Robert Nilsson 12–10, 12–10, 9–11, 11–8, Khaled Assar-Chang Jiang Hong 7–11, 8–11, 11–9, 12–14.
27/10 Österlens BTK-Spårvägens BTK 0–3
Peter Nilsson-Harald Andersson 11–13, 11–7, 11–9, 8–11, 9–11, An Shu-Wei Weinan 8–11, 10–12, 8–11, Alexander Franzén-Benedek Olah 8–11, 7–11, 8–11.
27/10 Söderhamns UIF-Frej Växjö 3–1
Jon Persson-Andreas Törnkvist 7–11, 11–7, 11–6, 10–12, 11–5, Hampus Nordberg-Fabian Åkerström 9–11, 12–10, 6–11, 6–11, Viktor Brodd-Joachim Bachstätter 11–8, 11–9, 11–6, Persson-Åkerström 8–11, 11–7, 12–10, 13–11.
27/10 Falkenbergs BTK-Halmstad BTK 2–3
Omar Assar-Kristian Karlsson 8–11, 11–8, 7–11, 11–9, 11–5, Hampus Söderlund-Jörgen Persson 4–11, 7–11, 9–11, Lukas Rydén-Mattias Karlsson 6–11, 5–11, 11–9, 11–9, 6–11, Omar Assar-Persson 11–9, 11–4, 5–11, 11–9, Söderlund-Kristian Karlsson 13–11, 12–10, 6–11, 5–11, 3–11.

Omgång 5
31/10 Spårvägens BTK-Söderhamns UIF 3–1
Wei Weinan-Hampus Nordberg 11–8, 11–5, 19–17, Harald Andersson-Jon Persson 9–11, 12–14, 11–4, 14–12, 7–11, Benedek Olah-Viktor Brodd 11–6, 11–5, 11–4, Wei Weinan-Persson 11–9, 11–3, 12–14, 11–9.
31/10 Frej Växjö-Markaryds BTK 3–1
Andreas Törnkvist-Istvan Moldovan 8–11, 11–4, 6–11, 11–6, 11–5, Fabian Åkerström-Espen Rönneberg 11–4, 8–11, 8–11, 7–11, Shinya Tokumasu-Khaled Assar 14–12, 7–11, 11–9, 18–16, Törnkvist-Rönneberg 11–6, 11–8, 11–6.
31/10 Österlens BTK-BTK Warta 0–3
An Shu-Magnus Månsson 9–11, 6–11, 11–7, 7–11, Peter Nilsson-Chang Jiang Hong 3–11, 5–11, 4–11, Alexander Franzén-Robert Nilsson 6–11, 11–13, 11–5, 9–11.
31/10 Halmstad BTK-BTK Kävlinge 3–1
Mattias Karlsson-Magnus Molin 13–11, 11–5, 12–10, Kristian Karlsson-Johan Sondell 11–8, 6–11, 11–9, 11–6, Mats Sandell-Mikael Mattiasson 11–5, 9–11, 9–11, 6–11, Mattias Karlsson-Sondell 11–9, 3–11, 11–9, 9–11, 11–8.
31/10 Eslövs AI-Falkenbergs BTK 3–0
Xu Hui-Hampus Söderlund 11–6, 11–7, 4–11, 6–11, 11–5, Mattias Stenberg-Omar Assar 8–11, 11–6, 7–11, 11–9, 11–4, Mattias Översjö-Lukas Rydén 11–9, 11–8, 10–12, 6–11, 11–5.

Omgång 6
3/11 Falkenbergs BTK-Spårvägens BTK 1–3
Hampus Söderlund-Harald Andersson 10–12, 8–11, 4–11, Lukas Rydén-Wei Weinan 8–11, 11–8, 11–9, 5–11, 11–9, Magnus Petersson-Benedek Olah 4–11, 1–11, 6–11, Söderlund-Wei Weinan 7–11, 9–11, 15–13, 5–11.
3/11 BTK Warta-Eslövs AI 1–3
Chang Jiang Hong-Mattias Stenberg 11–1, 11–7, 8–11, 11–6, Magnus Månsson-Xu Hui 4–11, 5–11, 11–8, 8–11, Robert Nilsson-Mattias Översjö 9–11, 4–11, 4–11, Chang Jiang hong-Xu Hui 11–6, 5–11, 9–11, 4–11.
3/11 Markaryds BTK-Halmstad BTK 1–3

Han Xiaopeng-Jörgen Persson 3–11, 6–11, 11–4, 6–11, Espen Rönneberg-Mattias Karlsson 11–13, 6–11, 9–11, Istvan Moldovan-Mats Sandell 11–9, 11–2, 11–9, Han Xiaopeng-Mattias Karlsson 4–11, 11–4, 11–7, 2–11, 7–11.
3/11 BTK Kävlinge-Frej Växjö 1–3
Johan Sondell-Andreas Törnkvist 11–7, 12–10, 11–3, Magnus Molin-Fabian Åkerström 5–11, 12–14, 4–11, Mikael Mattiasson-Joachim Bachstätter 9–11, 14–12, 6–11, 8–11, Sondell-Åkerström 9–11, 6–11, 15–13, 17–19.
3/11 Söderhamns UIF-Österlens BTK 3–1
Jon Persson-An Shu 11–9, 11–6, 11–8, Hampus Nordberg-Peter Nilsson 11–13, 7–11, 12–10, 11–6, Jimmy Jin-Alexander Franzén 10–12, 11–7, 11–13, 6–11, Persson-Nilsson 12–10, 11–6, 11–9.

Omgång 7
7/11 Halmstad BTK-Österlens BTK 3–0
Mattias Karlsson-Peter Nilsson 1–11, 20–18, 11–7, 11–7, Jörgen Persson-An Shu 11–9, 7–11, 11–6, 11–5, Kristian Karlsson-Alexander Franzén 11–2, 11–8, 11–3.
7/11 BTK Kävlinge-Markaryds BTK 3–2
Johan Sondell-Istvan Moldovan 15–17, 6–11, 7–11, Magnus Molin-Espen Rönneberg 4–11, 9–11, 11–7, 11–9, 11–2, Mikael Mattiasson-Han Xiaopeng 11–8, 3–11, 11–7, 4–11, 5–11, Sondell-Rönneberg 7–11, 11–6, 12–10, 11–8, Molin-Moldovan 11–8, 11–7, 8–11, 11–4.
7/11 Spårvägens BTK-BTK Warta 3–2
Wei Weinan-Magnus Månsson 9–11, 10–12, 8–11, Harald Andersson-Chang Jiang Hong 9–11, 9-11, 9–11, Benedek Olah-Robert Nilsson 12–10, 13–11, 11–8, Wei Weinan-Chang Jiang Hong 12–10, 4–11, 9–11, 12–10, 15–13, Andersson-Månsson 6–11, 10–12, 11–4, 11–8, 11–8.
7/11 Frej Växjö-Eslövs AI 2–3
Andreas Törnkvist-Mattias Översjö 20–18, 12–14, 11–9, 6–11, 11–5, Fabian Åkerström-Xu Hui 11–8, 11–8, 11–13, 11–13, 7–11, Shinya Tokumasu-Mattias Stenberg 11–2, 9–11, 11–9, 5–11, 11–6, Törnkvist-Xu Hui 10–12, 8–11, 5–11, Åkerström-Översjö 8–11, 11–8, 7–11, 3–11.
7/11 Falkenbergs BTK-Söderhamns UIF 0–3
Omar Assar-Hampus Nordberg 12–10, 6–11, 11–8, 8–11, 4–11, Lukas Rydén-Jon Persson 9–11, 6–11, 4–11, Hampus Söderlund-Viktor Brodd 10–12, 9–11, 11–13.

Omgång 8
24/11 Eslövs AI-Spårvägens BTK 3–1
Xu Hui-Harald Andersson 11–5, 8–11, 13–11, 11–7, Mattias Översjö-Wei Weinan 11–7, 7–11, 13–11, 11–9, Mattias Stenberg-Benedek Olah 11–9, 11–13, 7–11, 11–7, 5–11, Xu Hui-Wei Weinan 11–8, 11–8, 7–11, 11–5.
24/11 Österlens BTK-BTK Kävlinge 3–0
Peter Nilsson-Johan Sondell 6–11, 11–6, 11–5, 6–11, 11–9, An Shu-Magnus Molin 11–8, 11–9, 12–10, Alexander Franzén-Mikael Mattiasson 11–7, 9–11, 11–5, 11–7.
24/11 Halmstad BTK-Frej Växjö 3–2
Kristian Karlsson-Andreas Törnkvist 11–7, 11–6, 9–11, 11–5, Jörgen Persson-Fabian Åkerström 11–7, 11–6, 11–8, Mattias Karlsson-Joachim Bachstätter 11–8, 9–11, 7–11, 11–9, 6–11, Kristian Karlsson-Åkerström 10–12, 9–11, 14–12, 5–11, Persson-Törnkvist 8–11, 12–14, 11–8, 11–9, 11–3.
24/11 Markaryds BTK-Söderhamns UIF 0–3
Espen Rönneberg-Hampus Nordberg 10–12, 8–11, 11–13, Han Xiaopeng-Jon Persson 8–11, 8–11, 3–11, Istvan Moldovan-Viktor Brodd 11–9, 6–11, 8–11, 9–11.
24/11 BTK Warta-Falkenbergs BTK 3–1
Chang Jiang Hong-Hampus Söderlund 11–8, 14–12, 11–7, Magnus Månsson-Omar Assar 4–11, 11–7, 4–11, 2–11, Jeremy Petiot-Lukas Rydén 11–4, 11–9, 9–11, 11–3, Chang Jiang Hong-Assar 8–11, 11–8, 7–11, 11–7, 11–8.

Omgång 9
1/12 Söderhamns UIF-Halmstad BTK 3–2
Jon Persson-Mattias Karlsson 6–11, 11–7, 6–11, 11–9, 11–9, Hampus Nordberg-Jörgen Persson 11–9, 9–11, 4–11, 11–9, 9–11, Viktor Brodd-Kristian Karlsson 8–11, 8–11, 11–9, 11–6, 11–9, Jon Persson-Jörgen Persson 10–12, 11–7, 7–11, 11–9, 9–11, Nordberg-Mattias Karlsson 11–9, 8–11, 11–5, 11–7.
1/12 Falkenbergs BTK-Österlens BTK 3–1
Omar Assar-Peter Nilsson 12–10, 11–5, 10–12, 11–9, Lukas Rydén-An Shu 7–11, 9–11, 6–11, Hampus Söderlund-Alexander Franzén 11–7, 8–11, 10–12, 11-6, 11–8, Assar-An Shu 6–11, 11–6, 11–5, 11–5.
1/12 Eslövs AI-Markaryds BTK 3–0
Xu Hui-Espen Rönneberg 11–8, 11–5, 11–6, Mattias Översjö-Istvan Moldovan 11–9, 11–8, 11–9, Mattias Stenberg-Han Xiaopeng 11–6, 8–11, 13–11, 11–9.
1/12 BTK Warta-Frej Växjö 3–1
Chang Jiang Hong-Andreas Törnkvist 16–14, 7–11, 9–11, 10–12, Magnus Månsson-Fabian Åkerström 8–11, 4–11, 14–12, 11–8, 11–7, Ryan Jenkins-Joachim Bachstätter 8–11, 11–8, 11–6, 12–14, 15–13, Chang Jiang Hong-Åkerström 8–11, 11–8, 10–12, 11–9, 12–10.
1/12 Spårvägens BTK-BTK Kävlinge 3–1
Wei Weinan-Magnus Molin 8–11, 11–7, 11–4, 11–13, 13–15, Harald Andersson-Johan Sondell 11–9, 11–8, 6–11, 11–5, Benedek Olah-Mikael Mattiasson 13–11, 12–10, 11–6, Wei Weinan-Sondell 10–12, 11–3, 11–9, 11–5.

Omgång 10
5/12 Österlens BTK-Falkenbergs BTK 2–3
An Shu-Lukas Rydén 11–8, 11–7, 7–11, 9–11, 5–11, Peter Nilsson-Omar Assar 11–8, 5–11, 11–9, 11–4, Alexander Franzén-Hampus Söderlund 8–11, 11–8, 7–11, 9–11, An Shu-Assar 11–7, 11–6, 11–9, Nilsson-Rydén 10–12, 3–11, 11–8, 10–12.
5/12 Markaryds BTK-Eslövs AI 2–3
Istvan Moldovan-Mattias Översjö 12–10, 12–10, 11–9, Han Xiaopeng-Xu Hui 5–11, 8–11, 11–13, Espen Rönneberg-Mattias Stenberg 7–11, 12–10, 5–11, 11–4, 11–8, Moldovan-Xu Hui 9–11, 4–11, 5–11, Han Xiaopeng-Översjö 11–9, 11–9, 12–14, 8–11, 9–11.
5/12 Frej Växjö-BTK Warta 3–1
Andreas Törnkvist-Magnus Månsson 5–11, 12–10, 4–11, 7–11, Fabian Åkerström-Chang Jiang Hong 11–5, 11-8, 11–7, Shinya Tokumasu-Robert Nilsson 11–4, 11–8, 13–11, Törnkvist-Chang Jiang Hong 6–11, 12–10, 11–4, 11–7.
5/12 BTK Kävlinge-Spårvägens BTK 3–2
Magnus Molin-Harald Andersson 11–8, 11–9, 9–11, 11–9, Johan Sondell-Benedek Olah 10–12, 11–7, 11–3, 9–11, 15–13, Mikael Mattiasson-Wei Weinan 10–12, 5–11, 11–2, 8–11, Molin-Olah 11–6, 7–11, 3–11, 6–11, Sondell-Andersson 11–4, 11–5, 11–9.
5/12 Halmstad BTK-Söderhamns UIF 3–1
Jörgen Persson-Hampus Nordberg 4–11, 6–11, 8–11, Kristian Karlsson-Jon Persson 11–7, 7–11, 14–12, 6–11, 11–7, Mattias Karlsson-Viktor Brodd 11–6, 6–11, 11–5, 7–11, 11–8, Jörgen Persson-Jon Persson 12–10, 8–11, 11–8, 3–11, 13–11.

Omgång 11
12/12 Spårvägens BTK-Eslövs AI 1–3
Benedek Olah-Mattias Översjö 14–12, 11–6, 11–6, Harald Andersson-Xu Hui 9–11, 9–11, 5–11, Wei Weinan-Mattias Stenberg 8–11, 11–9, 9–11, 6–11, Olah-Xu Hui 7–11, 9–11, 7–11.
12/12 Falkenbergs BTK-BTK Warta 2–3
Omar Assar-Magnus Månsson 11–5, 11–5, 6–11, 11–5, Lukas Rydén-Chang Jiang Hong 9–11, 5–11, 5–11, Hampus Söderlund-Robert Nilsson 13–11, 11–9, 8–11, 11–5, Assar-Chang Jiang Hong 11–9, 10–12, 7–11, 11–7, 7–11, Rydén-Månsson 7–11, 8–11, 9–11.
12/12 BTK Kävlinge-Österlens BTK 1–3
Magnus Molin-Alexander Franzén 11–8, 11–6, 11–9, Johan Sondell-An Shu 6–11, 11–6, 7–11, 9–11, Mikael Mattiasson-Niclas Almström 11–6, 9–11, 4–11, 11–2, 5–11, Molin-An Shu 11–5, 9–11, 9–11, 8–11.
12/12 Frej Växjö-Halmstad BTK 0–3
Andreas Törnkvist-Jörgen Persson 11–2, 11–6, 5–11, 9–11, 5–11, Fabian Åkerström-Mattias Karlsson 5–11, 11–8, 10–12, 9–11, Joachim Bachstätter-Kristian Karlsson 5–11, 10–12, 6–11.
12/12 Söderhamns UIF-Markaryds BTK 3–0
Jon Persson-Khaled Assar 9–11, 11–9, 11–7, 11–8, Hampus Nordberg-Chris Doran 11–9, 11–6, 6–11, 11–7, Viktor Brodd-Krister Edvardsson 11–7, 11–5, 11–3.

Omgång 12
15/12 Österlens BTK-Halmstad BTK 3–2
An Shu-Kristian Karlsson 11–7, 11–9, 9–11, 6–11, 11–3, Peter Nilsson-Jörgen Persson 13–11, 9–11, 8–11, 11–8, 11–8, Alexander Franzén-Mattias Karlsson 1–11, 8–11, 11–9, 11–6, 6–11, An Shu-Persson 6–11, 5–11, 14–16, Nilsson-Kristian Karlsson 11–8, 4–11, 11–9, 11–3.
19/12 Markaryds BTK-BTK Kävlinge 2–3
Istvan Moldovan-Magnus Molin 4–11, 4–11, 11–8, 4–11, Espen Rönneberg-Johan Sondell 11–13, 10–12, 8–11, Khaled Assar-Henrik Ahlman 8–11, 11–7, 10–12, 11–7, 11–7, Moldovan-Sondell 11–8, 11–9, 4–11, 12–10, Rönneberg-Molin 11–7, 5–11, 11–13, 6–11.
19/12 BTK Warta-Spårvägens BTK 3–2
Chang Jiang Hong-Harald Andersson 11–9, 5–11, 13–15, 11–9, 11–7, Magnus Månsson-Wei Weinan 4–11, 11–5, 9–11, 5–11, Ryan Jenkins-Benedek Olah 7–11, 11–9, 11–7, 9–11, 11–8, Chang Jiang Hong-Wei Weinan 11–6, 7–11, 7–11, 8–11, Månsson-Andersson 12–10, 10–12, 7–11, 11–6, 11–8.
19/12 Eslövs AI-Frej Växjö 3–1
Xu Hui-Fabian Åkerström 9–11, 4–11, 11–7, 11–7, 11–5, Mattias Översjö-Andreas Törnkvist 11–9, 11–7, 9–11, 12–10, Mattias Stenberg-Shinya Tokumasu 5–11, 11–7, 10–12, 11–9, 8–11, Xu Hui-Törnkvist 11–6, 11–4, 11–7.
19/12 Söderhamns UIF-Falkenbergs BTK 3–2
Jon Persson-Hampus Söderlund 11–7, 11–8, 11–4, Hampus Nordberg-Omar Assar 9–11, 11–8, 6–11, 11–9, 11–8, Jimmy Jin-Lukas Rydén 11–5, 11–13, 7–11, 8–11, Persson-Assar 11–8, 5–11, 11–9, 11–13, 7–11, Nordberg-Söderlund 11–3, 11–3, 11–3.

Spelarna med flest vunna matcher
Efter 12 omgångar
15–0 Xu Hui, Eslövs AI
15–6 Jon Persson, Söderhamns UIF
13–3 Mattias Karlsson, Halmstad BTK
13–8 Chang Jiang Hong, BTK Warta
12–3 Jörgen Persson, Halmstad BTK
10–4 Hampus Nordberg, Söderhamns UIF
10–6 Mattias Översjö, Eslövs AI
10–8 Magnus Molin, BTK Kävlinge
10–8 Omar Assar, Falkenbergs BTK
  9–5 Kristian Karlsson, Halmstad BTK
  9–5 Benedak Olah, Spårvägens BTK
  9–6 Wei Weinan, Spårvägens BTK

Kvar att spela
Omgång 13
  9/1 Spårvägens BTK-Falkenbergs BTK
  9/1 Eslövs AI-BTK Warta
  9/1 Halmstad BTK-Markaryds BTK
  9/1 Frej Växjö-BTK Kävlinge
  9/1 Österlens BTK-Söderhamns UIF

Omgång 14
16/1
16/1
16/1
16/1
16/1

Omgång 15
23/1
23/1
23/1
23/1
23/1

Omgång 16
30/1
30/1
30/1
30/1
30/1

Omgång 17
20/2
20/2
20/2
20/2
20/2

Omgång 18
27/2 Frej Växjö-Falkenbergs BTK
27/2 Halmstad BTK-BTK Warta
27/2 Markaryds BTK-Spårvägens BTK
27/2 BTK Kävlinge-Söderhamns UIF
27/2 Österlens BTK-Eslövs AI

Uppdaterad: 21 DEC 2011 15:12 Skribent: Örjan Westberg

Liverapportering

Evenemang

Junior-VM 2021
2-8/12, Vila Nova de Gaia, Portugal
Information
Resultat
Webbsändningar

WTT Cup Finals 2021
4-7/12, Singapore
Information
Resultat
Webbsändningar

pingiskanalen

Annons Solidsport

Dataranking

Länkar

Webbshop



stiga

Craft_200.png

RIG

koping

Hello Sweden

 

Sports heart

sporrong

Stupa_200x85.png

Postadress:
Svenska Bordtennisförbundet
Köping Arena
731 85 Köping

Besöksadress:
Badvägen 4
731 85 Köping

Kontakt:
Tel: 0856278120
E-post: info@svenskbordtenni...

Se all info