Hoppa till sidans innehåll

2006-07


Alla spelarna 2006-07

Askims BTK (14 matcher: 76-36)

24-2   Huang Hou Yu
18-6   Wang Wenjie
12-2   Joakim Andersson
  5-17 Ted Sundström
11-2   Peter Greczula
  2-4   Dubbel
  4-3   Walk over
BTK Enig (14 matcher: 50-61)
11-17 Choe Hyok Chol
13-15 Aaron Andersson
  9-10 Dick Nyström
10-7   Tomas Comstedt
  3-1   Göran Wranå
  1-2   Johan Israelsson
  0-3   Fredrik Cöster
  3-6   Dubbel
BTK Kävlinge (14 matcher: 47-75)
  6-20 Mikael Mattiasson
  3-16 Stephan Brignert
13-11 Sam Oddsheden
17-10 Claus Rasmussen
  4-10 Daniel Fynsk
  4-8   Dubbel
Mariedals IK (14 matcher: 59-50)
16-8   Liao Zhou Xun
11-13 Johan Björklund
12-9   Jimmy Ojakangas
  9-7   Mattias Översjö
  5-2   Rasmus Edenfall
  2-1   Hampus Söderlund
  4-0   Dubbel
  0-10 Walk over
Norrtulls SK (14 matcher: 43-78)
12-16 Jamie Lindqvist
  1-9   Henrik Nyqvist
12-14 David Gustafsson
10-13 Martin Björkryd
  0-4   Johan Ankarcrona
  4-16 Erik Trygger
  4-6   Dubbel
Stratos Enköping BTK (14 matcher: 44-73)
15-13 Daisuke Ishida
11-17 Hampus Nordberg
  4-16 Andreas Molin
  4-21 Tobias Persson
  2-1   Dan Hedlund
  0-3   Martin Tenho
  8-2   Dubbel
Ängby SK (14 matcher: 57-50)
16-12 Mikael Appelgren
11-14 Martin Singh
10-9   Gustaf Ericson
  5-4   Tobias Bergman
  0-3   Ilirian Krasniqi
10-4   Tomas Ramstrand
  2-4   Dubbel
  3-0   Walk over
Ärtemarks IF (14 matcher: 78-31)
17-9   Wang Qing
14-8   Li Qiu Jing
20-4   Anders Sjöstedt
  3-0   Zhang Fang
13-6   Fredrik Andersson
  0-2   Nicklas Gustavsson
  5-2   Dubbel
  6-0   Walk over


Matcherna

Omgång 14

11/3 Askims BTK-BTK Kävlinge 6-2
Wang Wenjie-Mikael Mattiasson 11-8, 11-9, 8-11, 11-3, Joakim Andersson-Claus Rasmussen 2-11, 14-12, 11-5, 9-11, 11-5, Huang Hou Yu-Daniel Fynsk 7-11, 11-9, 7-11, 11-5, 11-8, Ted Sundström-Sam Oddsheden 11-6, 3-11, 6-11, 5-11, Wang Wenjie-Fynsk 11-7, 11-7, 5-11, 9-11, 11-9, Huang Hou Yu-Mattiasson 11-7, 9-11, 14-12, 5-11, 11-8, Sundström-Rasmussen 12-14, 8-11, 11-9, 11-9, 5-11, Andersson-Oddsheden 11-8, 11-7, 12-10.
11/3 Mariedals IK-Ängby SK 6-3
Liao Zhou Xun-Mikael Appelgren 7-11, 11-6, 11-6, 11-8, Mattias Översjö-Martin Singh 13-11, 9-11, 11-6, 11-9, Johan Björklund-Tomas Ramstrand 11-8, 4-11, 4-11, 7-11, Jimmy Ojakangas-Gustaf Ericson 11-8, 10-12, 11-6, 12-10, Liao Zhou Xun-Ramstrand 11-9, 12-10, 11-4, Björklund-Appelgren 9-11, 5-11, 11-13, Ojakangas-Singh 14-12, 12-14, 11-6, 8-11, 6-11, Översjö-Ericson 11-9, 11-6, 8-11, 11-4, Björklund/Liao Zhou Xun-Appelgren/Tobias Bergman 17-15, 11-7, 11-7.

11/3 Stratos Enköping BTK-Norrtulls SK 6-3
Hampus Nordberg-David Gustafsson 11-9, 11-8, 9-11, 11-9, Tobias Persson-Erik Trygger 12-14, 11-8, 4-11, 11-9, 11-9, Daisuke Ishida-Jamie Lindqvist 11-9, 11-3, 11-13, 8-11, 6-11, Dan Hedlund-Martin Björkryd 11-7, 11-4, 11-7, Nordberg-Lindqvist 8-11, 9-11, 11-8, 11-7, 6-11, Ishida-Gustafsson 7-11, 11-7, 11-7, 11-4, Hedlund-Trygger 13-11, 11-8, 11-3, Persson-Björkryd 3-11, 2-11, 7-11, Ishida/Nordberg-Lindqvist/Björkryd 11-7, 4-11, 11-5, 11-6.

11/3 Ärtemarks IF-BTK Enig 5-5
Wang Qing-Choe Hyok Chol 10-12, 10-12, 11-7, 11-7, 11-6, Anders Sjöstedt-Tomas Comstedt 11-8, 6-11, 6-11, 12-10, 11-8, Li Qiu Jing-Aaron Andersson 11-5, 9-11, 11-7, 6-11, 11-9, Nicklas Gustavsson-Johan Israelsson 16-14, 3-11, 7-11, 4-11, Wang Qing-Aaron Andersson 11-8, 11-8, 11-9, Li Qiu Jing-Choe Hyok Chol 11-8, 10-12, 4-11, 12-10, 8-11, Gustavsson-Comstedt 7-11, 1-11, 3-11, Sjöstedt-Israelsson 12-10, 11-4, 11-1, Wang Qing/Fredrik Andersson-Aaron Andersson/Choe Hyok Chol 9-11, 1-11, 2-11, Li Qiu Jing/Gustavsson-Comstedt/Israelsson 7-11, 10-12, 5-11.


Omgång 13

10/3 Askims BTK-BTK Enig 6-0

Joakim Andersson-Choe Hyok Chol 11-6, 11-9, 9-11, 11-7, Peter Greczula-Tomas Comstedt 12-10, 11-8, 11-7, Huang Hou Yu-Aaron Andersson 11-8, 11-6, 8-11, 5-11, 11-7, Ted Sundström-Johan Israelsson 9-11, 11-1, 11-9, 11-5, Joakim Andersson-Aaron Andersson 11-8, 7-11, 11-6, 11-9, Huang Hou Yu-Choe Hyok Chol 11-5, 16-14, 11-7.

10/3 Mariedals IK-Norrtulls SK 6-3
Liao Zhou Xun-Jamie Lindqvist 11-7, 11-7, 11-13, 13-15, 8-11, Mattias Översjö-Erik Trygger 12-14, 11-7, 11-6, 10-12, 11-7, Johan Björklund-David Gustafsson 11-9, 11-9, 14-12, Jimmy Ojakangas-Martin Björkryd 11-9, 15-13, 11-8, Liao Zhou Xun-David Gustafsson 9-11, 11-6, 11-8, 11-13, 9-11, Björklund-Lindqvist 8-11, 11-2, 12-10, 11-9, Ojakangas-Trygger 12-10, 11-7, 13-15, 11-4, Översjö-Björkryd 11-6, 8-11, 11-9, 5-11, 8-11, Björklund/Liao Zhou Xun-Lindqvist/Björkryd 11-8, 8-11, 6-11, 11-8, 11-8.

10/3 Stratos Enköping BTK-Ängby SK 1-6
Daisuke Ishida-Mikael Appelgren 9-11, 5-11, 7-11, Dan Hedlund-Martin Singh 10-12, 19-21, 6-11, Hampus Nordberg-Tomas Ramstrand 11-5, 4-11, 11-6, 11-4, Tobias Persson-Tobias Bergman 11-6, 11-4, 10-12, 8-11, 7-11, Ishida-Ramstrand 11-13, 13-15, 11-7, 11-8, 6-11, Nordberg-Appelgren 7-11, 3-11, 3-11, Persson-Singh 8-11, 7-11, 8-11.

10/3 Ärtemarks IF-BTK Kävlinge 6-2
Wang Qing-Stephan Brignert 11-8, 9-11, 11-6, 11-7, Anders Sjöstedt-Claus Rasmussen 11-4, 8-11, 11-6, 11-4, Li Qiu Jing-Daniel Fynsk 8-11, 13-11, 9-11, 8-11, Fredrik Andersson-Sam Oddsheden 9-11, 11-9, 11-5, 9-11, 11-7, Wang Qing-Fynsk 11-9, 8-11, 12-10, 6-11, 11-8, Li Qiu Jing-Brignert 11-3, 9-11, 11-7, 11-5, Andersson-Rasmussen 8-11, 8-11, 5-11, Sjöstedt-Oddsheden 11-7, 11-5, 11-7.

Omgång 12
4/2 BTK Enig-Stratos Enköping BTK 4-6
Choe Hyok Chol-Daisuke Ishida 14-12, 5-11, 11-6, 11-8, Tomas Comstedt-Tobias Persson 12-10, 11-3, 11-4, Aaron Andersson-Hampus Nordberg 9-11, 11-9, 11-7, 8-11, 8-11, Dick Nyström-Andreas Molin 11-8, 11-6, 11-9, Choe Hyok Chol-Nordberg 9-11, 10-12, 2-11, Andersson-Ishida 10-12, 10-12, 8-11, Nyström-Persson 16-14, 11-5, 5-11, 10-12, 6-11, Comstedt-Molin 11-8, 11-8, 11-6, Choe Hyok Chol/Andersson-Ishida/Nordberg 11-13, 5-11, 6-11, Comstedt/Nyström-Molin/Persson 12-10, 4-11, 10-12, 11-6, 7-11.
4/2 BTK Kävlinge-Mariedals IK 3-6
Daniel Fynsk-Liao Zhou Xun 11-13, 11-7, 9-11, 4-11, Sam Oddsheden-Mattias Översjö 11-9, 8-11, 11-6, 6-11, 12-10, Mikael Mattiasson-Johan Björklund 3-11, 5-11, 7-11, Claus Rasmussen-Jimmy Ojakangas 6-11, 5-11, 11-9, 11-8, 11-5, Fynsk-Björklund 5-11, 12-10, 11-7, 8-11, 11-3, Mattiasson-Liao Zhou Xun 7-11, 3-11, 9-11, Rasmussen-Översjö 10-12, 9-11, 6-11, Oddsheden-Ojakangas 11-8, 4-11, 9-11, 9-11, Mattiasson/Oddsheden-Björklund/Liao Zhou Xun 8-11, 7-11, 11-6, 9-11.
4/2 Norrtulls SK-Ärtemarks IF 3-6
Jamie Lindqvist-Wang Qing 4-11, 11-5, 11-9, 8-11, 12-10, Martin Björkryd-Anders Sjöstedt 7-11, 11-9, 6-11, 5-11, David Gustafsson-Li Qiu Jing 5-11, 13-11, 8-11, 11-8, 11-9, Erik Trygger-Fredrik Andersson 4-11, 4-11, 11-9, 7-11, Lindqvist-Li Qiu Jing 3-11, 11-9, 9-11, 8-11, Gustafsson-Wang Qing 11-9, 8-11, 13-11, 11-6, Trygger-Sjöstedt 4-11, 10-12, 3-11, Björkryd-Andersson 9-11, 8-11, 4-11, Lindqvist/Björkryd-Wang Qing/Andersson 6-11, 11-2, 4-11, 11-3, 9-11.
4/2 Ängby SK-Askims BTK 6-2
Mikael Appelgren-Wang Wen Jie 10-12, 5-11, 7-11, Gustaf Ericson-Joakim Andersson 11-9, 11-8, uppgivet av Andersson, Tomas Ramstrand-Huang Hou Yu 8-11, 11-9, 11-9, 6-11, 11-7, Tobias Bergman-Ted Sundström walk over Bergman, Appelgren-Huang Hou Yu 11-2, 11-7, 11-9, Ramstrand-Wang Wen Jie 11-8, 9-11, 6-11, 3-11, Bergman-Andersson walk over Bergman, Ericson-Sundström walk over Ericson.

Omgång 11
3/2 BTK Enig-Mariedals IK 6-1
Choe Hyok Chol-Liao Zhou Xun 4-11, 5-11, 7-11, Tomas Comstedt-Jimmy Ojakangas 9-11, 11-8, 11-3, 11-8, Aaron Andersson-Johan Björklund 11-8, 11-7, 11-4, Dick Nyström-Mattias Översjö 8-11, 11-8, 11-7, 11-8, Choe Hyok Chol-Björklund 11-6, 11-4, 11-8, Andersson-Liao Zhou Xun 11-3, 11-4, 15-17, 5-11, 11-6, Nyström-Ojakangas 11-9, 7-11, 11-7, 11-4.
3/2 BTK Kävlinge-Stratos Enköping BTK 5-5
Mikael Mattiasson-Daisuke Ishida 9-11, 14-16, 8-11, Sam Oddsheden-Andreas Molin 4-11, 11-7, 11-8, 11-9, Daniel Fynsk-Hampus Nordberg 8-11, 9-11, 7-11, Claus Rasmussen-Tobias Persson 4-11, 11-6, 12-14, 11-8, 11-5, Mattiasson-Nordberg 7-11, 9-11, 9-11, Fynsk-Ishida 6-11, 11-9, 17-19, 10-12, Rasmussen-Molin 11-9, 13-11, 11-13, 7-11, 11-2, Oddsheden-Persson 6-11, 11-6, 11-9, 9-11, 11-7, Mattiasson/Oddsheden-Ishida/Nordberg 6-11, 11-9, 10-12, 10-12, Fynsk/Rasmussen-Molin/Persson 15-13, 11-7, 11-8.
3/2 Norrtulls SK-Askims BTK 3-6
David Gustafsson-Wang Wen Jie 14-12, 3-11, 11-8, 6-11, 11-6, Martin Björkryd-Ted Sundström 11-3, 11-4, 11-3, Jamie Lindqvist-Huang Hou Yu 11-8, 8-11, 0-11, 6-11, Erik Trygger-Joakim Andersson 10-12, 12-14, 9-11, Gustafsson-Huang Hou Yu 2-11, 11-7, 2-11, 10-12, Lindqvist-Wang Wen Jie 12-10, 11-6, 11-13, 5-11, 11-13, Trygger-Sundström 11-6, 5-11, 11-6, 10-12, 11-3, Björkryd-Andersson 14-16, 5-11, 11-8, 9-11, Lindqvist/Björkryd-Huang Hou Yu/Wang Wen Jie 6-11, 2-11, 11-7, 8-11.
3/2 Ängby SK-Ärtemarks IF 6-1
Mikael Appelgren-Li Qiu Jing 12-10, 4-11, 11-8, 9-11, 8-11, Martin Singh-Anders Sjöstedt 6-11, 11-8, 11-7, 10-12, 11-5, Tomas Ramstrand-Wang Qing 11-5, 11-8, 11-6, Gustaf Ericson-Fredrik Andersson 11-7, 15-13, 11-7, Appelgren-Wang Qing 11-8, 11-7, 11-9, Ramstrand-Li Qiu Jing 11-8, 11-9, 7-11, 11-5, Ericson-Sjöstedt 7-11, 11-5, 11-9, 11-4.

Omgång 10
14/1 Askims BTK-Mariedals IK 6-2
Wang Wen Jie-Johan Björklund walk over Wang, Joakim Andersson-Mattias Översjö 9-11, 8-11, 12-10, 11-6, 13-11, Huang Hou Yu-Liao Zhuo Xun walk over Huang, Ted Sundström-Hampus Söderlund 10-12, 11-7, 9-11, 11-6, 11-13, Wang Wen Jie-Liao Zhuo Xun walk over Wang, Huang Hou Yu-Björklund walk over Huang, Sundström-Översjö 7-11, 11-7, 11-9, 7-11, 5-11, Andersson-Söderlund 11-7, 11-8, 11-9.
14/1 Norrtulls SK-BTK Enig 6-3
Jamie Lindqvist-Choe Hyok Chol 9-11, 9-11, 11-7, 11-5, 6-11, Martin Björkryd-Dick Nyström 9-11, 7-11, 3-11, David Gustafsson-Aaron Andersson 10-12, 11-9, 4-11, 11-7, 5-11, Erik Trygger-Fredrik Cöster 11-7, 11-9, 11-4, Lindqvist-Andersson 5-11, 8-11, 12-10, 11-9, 11-9, Gustafsson-Choe Hyok Chol 11-9, 8-11, 6-11, 11-7, 14-12, Trygger-Nyström 11-7, 5-11, 8-11, 13-11, 11-6, Björkryd-Cöster 8-11, 12-14, 11-6, 11-7, 11-3, Lindqvist/Björkryd-Nyström/Choe Hyok Chol 11-8, 11-9, 7-11, 5-11, 11-7.
14/1 Ängby SK-BTK Kävlinge 6-1
Mikael Appelgren-Mikael Mattiasson 13-11, 11-2, 6-11, 11-2, Tobias Bergman-Stephan Brignert 8-11, 10-12, 9-11, Tomas Ramstrand-Daniel Fynsk 7-11, 12-10, 5-11, 12-10, 11-8, Martin Singh-Claus Rasmussen 11-6, 11-8, 11-9, Appelgren-Fynsk 11-8, 11-6, 11-8, Ramstrand-Mattiasson 11-9, 11-9, 8-11, 11-4, Singh-Brignert 9-11, 11-8, 11-8, 11-8.
14/1 Ärtemarks IF-Stratos Enköping BTK6-2
Wang Qing-Daisuke Ishida 11-7, 8-11, 5-11, 7-11, Anders Sjöstedt-Tobias Persson 11-9, 11-8, 11-8, Li Qiu Jing-Hampus Nordberg 11-4, 12-10, 11-5, Fredrik Andersson-Andreas Molin 6-11, 11-5, 11-7, 8-11, 7-11, Wang Qing-Nordberg 11-7, 12-14, 6-11, 12-10, 11-7, Li Qiu Jing-Ishida 11-9, 10-12, 11-6, 16-14, Andersson-Persson 11-8, 11-8, 11-8, Sjöstedt-Molin 11-5, 11-7, 4-11, 11-8.

Omgång 9
13/1 Askims BTK-Stratos Enköping BTK 6-2
Wang Wen Jie-Hampus Nordberg 11-8, 13-11, 11-4, Peter Greczula-Tobias Persson 11-8, 9-11, 11-4, 11-3, Huang Hou Yu-Daisuke Ishida 11-9, 11-13, 11-2, 11-7, Ted Sundström-Andreas Molin 8-11, 9-11, 11-9, 11-4, 9-11, Wang Wen Jie-Ishida 7-11, 11-9, 8-11, 11-7, 11-9, Huang Hou Yu-Nordberg 11-7, 11-4, 11-6, Sundström-Persson 13-11, 11-7, 6-11, 7-11, 8-11, Greczula-Molin 11-5, 11-8, 11-5.
13/1 Norrtulls BTK-BTK Kävlinge 6-4
Jamie Lindqvist-Daniel Fynsk 4-11, 7-11, 8-11, Martin Björkryd-Claus Rasmussen 11-4, 7-11, 11-7, 8-11, 11-6, David Gustafsson-Mikael Mattiasson 13-11, 12-10, 11-7, Erik Trygger-Sam Oddsheden 6-11, 11-5, 9-11, 12-10, 8-11, Lindqvist-Mattiasson 13-11, 12-10, 8-11, 11-9, Gustafsson-Fynsk 11-6, 11-4, 13-15, 5-11, 10-12, Trygger-Rasmussen 12-10, 6-11, 7-11, 4-11, Björkryd-Oddsheden 7-11, 11-4, 12-10, 11-5, Lindqvist/Björkryd-Fynsk/Rasmussen 11-5, 11-7, 11-9, Gustafsson/Trygger-Mattiasson/Oddsheden 14-12, 6-11, 12-10, 11-5.
13/1 Ängby SK-BTK Enig 6-1
Mikael Appelgren-Choe Hyuk Chol 11-6, 4-11, 9-11, 11-7, 11-7, Gustaf Ericson-Dick Nyström 11-8, 12-14, 11-9, 11-2, Tomas Ramstrand-Aaron Andersson 11-8, 11-8, 11-6, Martin Singh-Fredrik Cöster 11-2, 11-3, 9-11, 5-11, 11-7, Appelgren-Andersson 9-11, 11-2, 12-14, 8-11, Ramstrand-Choe Hyok Chol 11-13, 11-7, 11-5, 11-5, Singh-Nyström 19-17, 6-11, 11-8, 11-9.
13/1 Ärtemarks IF-Mariedals IK walk over Ärtemark

Omgång 8
9/1 Norrtulls BTK-Ängby SK 5-5
David Gustafsson-Mikael Appelgren 8-11, 1-11, 8-11, Martin Björkryd-Martin Singh 11-8, 7-11, 11-9, 11-8, Jamie Lindqvist-Tomas Ramstrand 11-8, 11-7, 4-11, 11-5, Erik Trygger-Gustaf Ericson 8-11, 10-12, 10-12, Gustafsson-Ramstrand 8-11, 7-11, 11-8, 12-10, 6-11, Lindqvist-Appelgren 4-11, 7-11, 3-11, Trygger-Singh 11-3, 7-11, 11-9, 3-11, 11-9, Björkryd-Ericson 11-9, 11-5, 11-6, Lindqvist/Björkryd-Appelgren/Ramstrand 11-7, 11-8, 11-8, Gustafsson/Trygger-Bergman/Singh 10-12, 11-9, 8-11, 11-6, 9-11.
7/11 Ärtemarks IF-Askims BTK 6-4
?Li Qiu Jing-Wang Wen Jie 11-4, 8-11, 13-15, 11-7, 8-11, Anders Sjöstedt-Peter Greczula 11-6, 11-3, 11-7, Wang Qing-Huang Hou Yu 7-11, 4-11, 10-12, Fredrik Andersson-Ted Sundström 11-6, 11-4, 11-9, Li Qiu Jing-Huang Hou Yu 3-11, 8-11, 8-11, Wang Qing-Wang Wen Jie 11-6, 11-7, 15-17, 12-10, Andersson-Greczula 8-11, 8-11, 7-11, Sjöstedt-Sundström 11-4, 11-8, 5-11, 11-8, Andersson/Wang Qing-Huang Hou Yu/Greczula 8-11, 11-7, 11-8, 9-11, 13-11, Sjöstedt/Li Qiu Jing-Wang Wen Jie 11-9, 7-11, 13-11, 12-10.
6/1 BTK Enig-BTK Kävlinge 6-1
Choe Hyok Chol-Mikael Mattiasson 11-5, 16-14, 11-7, Dick Nyström-Claus Rasmussen 8-11, 10-12, 5-11, Aaron Andersson-Daniel Fynsk 4-11, 11-7, 11-7, 11-3, Göran Wranå-Stephan Brignert 11-6, 11-8, 11-4, Choe Hyok Chol-Fynsk 9-11, 11-6, 11-3, 11-6, Andersson-Mattiasson 11-9, 11-8, 11-7, Wranå-Rasmussen 11-9, 13-11, 7-11, 9-11, 12-10.
6/1 Stratos Enköping BTK-Mariedals IK 0-6
Ishida Daisuke-Johan Björklund 9-11, 11-4, 9-11, 12-14, Tobias Persson-Hampus Söderlund 7-11, 11-7, 11-7, 9-11, 7-11, Hampus Nordberg-Liao Zhou Xun 9-11, 6-11, 10-12, Martin Tenho-Rasmus Edenfall 11-6, 11-9, 5-11, 5-11, 9-11, Ishida-Liao Zhou Xun 5-11, 12-14, 8-11, Nordberg-Björklund 7-11, 8-11, 5-11.

Omgång 3
20/12 Askims BTK-Ängby SK 6-0
Wang Wen Jie-Mikael Appelgren 11-4, 11-8, 8-11, 10-12, 11-6, Joakim Andersson-Gustaf Ericson 12-14, 11-9, 11-8, 11-6, Huang Hou Yu-Martin Singh 7-11, 11-0, 11-4, 11-5, Ted Sundström-Ilirian Krasniqi 11-8, 11-8, 11-5, Wang Wen Jie-Singh 11-6, 11-4, 12-10, Huang Hou Yu-Appelgren 6-11, 11-8, 7-11, 11-7, 13-11.

Omgång 4
19/12 Ärtemarks IF-Ängby SK 6-0
Li Qiu Jing-Mikael Appelgren 5-11, 11-8, 11-6, 11-5, Anders Sjöstedt-Gustaf Ericson 11-5, 11-6, 11-4, Wang Qing-Martin Singh 11-6, 12-10, 11-9, Fredrik Andersson-Tobias Bergman 11-6, 11-13, 13-11, 11-8, Li Qiu Jing-Martin Singh 11-5, 11-6, 11-8, Wang Qing-Mikael Appelgren 11-6, 11-9, 11-8.

Omgång 6
17/12 Mariedals IK-Ärtemarks IF 0-6
Liao Zhou Xun-Li Qiu Jing 11-6, 11-13, 11-9, 9-11, 9-11, Mattias Översjö-Anders Sjöstedt 9-11, 11-4, 6-11, 8-11, Johan Björklund-Wang Qing 10-12, 10-12, 11-9, 11-9, 8-11, Jimmy Ojakangas-Fredrik Andersson 11-6, 11-13, 11-7, 11-13, 6-11, Liao Zhou Xun-Wang Qing 4-11, 5-11, 11-7, 8-11, Björklund-Li Qiu Jing 9-11, 9-11, 11-13.

Omgång 7
16/12 Mariedals IK-Stratos Enköping BTK 6-2
Liao Zhou Xun-Hampus Nordberg 11-4, 16-14, 11-5, Jimmy Ojakangas-Andreas Molin 11-2, 11-8, 11-13, 11-5, Johan Björtklund-Daisuke Ishida 11-3, 7-11, 6-11, 11-8, 11-7, Mattias Översjö-Tobias Persson 12-10, 11-9, 11-5, Liao Zhou Xun-Ishida 12-14, 3-11, 6-11, Björklund-Nordberg 11-8, 10-12, 11-4, 11-6, Översjö-Molin 9-11, 9-11, 11-9, 4-11, Ojakangas-Persson 11-6, 12-10, 13-11.
6/12 Askims BTK-Ärtemarks IF 4-6
Wang Wen Jie-Li Qiu Jing 8-11, 3-11, 7-11, Peter Greczula-Anders Sjöstedt 11-8, 11-7, 11-6, Huang Hou Yu-Anders Sjöstedt 11-8, 11-7, 11-6, Huang Hou Yu-Wang Qing 8-11, 11-6, 10-12, 11-5, 12-10, Ted Sundström-Fredrik Andersson 2-11, 7-11, 6-11, Wang Wen Jie-Wang Qing 3-11, 9-11, 7-11, Huang Hou Yu-Li Qiu Jing 11-9, 11-4, 11-5, Sundström-Sjöstedt 6-11, 8-11, 8-11, Greczula-Fredrik Andersson 11-8, 11-3, 9-11, 8-11, 11-7, Wang Wen Jie/Huang Hou Yu-Fredrik Andersson/Wang Qing 9-11, 6-11, 11-5, 11-6, 8-11, Greczula/Joakim Andersson-Li Qiu Jing/Sjuöstedt 6-11, 13-11, 6-11, 8-11.

Omgång 6
3/12 Stratos Enköping BTK-Askims BTK 1-6
Daisuke Ishida-Wang Wen Jie 10-12, 11-8, 8-11, 11-8, 11-4, Tobias Persson-Peter Greczula 2-11, 5-11, 11-6, 10-12, Hampus Nordberg-Huang Hou Yu 15-17, 8-11, 8-11, Andreas Molin-Ted Sundström 5-11, 11-5, 7-11, 10-12, Ishida-Huang Hou Yu 11-7, 11-6, 4-11, 7-11, 4-11, Nordberg-Wang Wen Jie 4-11, 3-11, 3-11, Molin-Greczula 7-11, 8-11, 6-11.

Omgång 5
2/12 Stratos Enköping BTK-Ärtemarks IF 1-6
Daisuke Ishida-Li Qiu Jing 7-11, 11-9, 8-11, 11-5, 11-9, Tobias Persson-Anders Sjöstedt 11-9, 4-11, 5-11, 4-11, Hampus Nordberg-Wang Qing 11-8, 12-10, 6-11, 9-11, 12-14, Andreas Molin-Fredrik Andersson 2-11, 6-11, 13-11, 11-3, 5-11, Ishida-Wang Qing 6-11, 8-11, 5-11, Nordberg-Li Qiu Jing 7-11, 5-11, 11-3, 11-7, 7-11, Molin-Sjöstedt 8-11, 4-11, 7-11.

Omgång 7
28/11 Ängby SK-Norrtulls SK 6-1
Mikael Appelgren-Henrik Nyqvist 7-11, 11-7, 11-4, 12-10, Tobias Bergman-Erik Trygger 11-8, 5-11, 9-11, 11-7, 11-7, Martin Singh-Jamie Lindqvist 7-11, 11-5, 11-13, 6-11, Gustaf Ericson-Martin Björkryd 11-3, 11-8, 11-0, Appelgren-Lindqvist 12-10, 11-5, 11-9, Singh-Nyqvist 11-8, 11-2, 11-3, Ericson-Trygger 11-4, 11-3, 2-11, 11-5.
25/11 BTK Kävlinge-BTK Enig 5-5
Stephan Brignert-Choe Hyok Chol 11-6, 7-11, 7-11, 3-11, Claus Rasmussen-Tomas Comstedt 6-11, 11-8, 11-6, 11-9, Mikael Mattiasson-Aaron Andersson 10-12, 14-12, 11-8, 7-11, 9-11, Sam Oddsheden-Göran Wranå 3-11, 9-11, 4-11, Brignert-Andersson 8-11, 8-11, 7-11, Mattiasson-Choe Hyok Chol 4-11, 9-11, 7-11, Oddsheden-Comstedt 12-10, 11-5, 8-11, 11-4, Rasmussen-Wranå 6-11, 11-4, 9-11, 11-4, 11-9, Mattiasson/Oddsheden-Andersson/Choe Hyok Chol 7-11, 11-6, 14-12, 9-11, 11-8, Brignert/Rasmussen-Comstedt/Wranå 9-11, 11-5, 11-6, 13-11.

Omgång 6
5/11 BTK Enig-Ängby SK 6-0
Aaron Andersson-Mikael Appelgren 11-7, 12-10, 11-6, Tomas Comstedt-Gustaf Ericson 11-9, 11-5, 11-9, Choe Hyok Chol-Martin Singh 11-9, 8-11, 11-2, 11-7, Dick Nyström-Tobias Bergman 11-3, 11-7, 11-6, Andersson-Singh 11-9, 7-11, 12-10, 11-7, Choe Hyok Chol-Appelgren 11-8, 11-9, 11-8.
5/11 BTK Kävlinge-Norrtulls SK 6-2
Mikael Mattiasson-Martin Björkryd 11-5, 11-5, 4-11, 12-10, Claus Rasmussen-David Gustafsson 10-12, 8-11, 11-4, 11-9, 12-10, Stephan Brignert-Jamie Lindqvist 11-6, 11-7, 8-11, 6-11, 3-11, Sam Oddsheden-Erik Trygger 11-7, 5-11, 11-7, 6-11, 11-5, Mattiasson-Lindqvist 15-13, 11-6, 11-13, 8-11, 11-3, Brignert-Björkryd 9-11, 4-11, 9-11, Oddsheden-Gustafsson 11-9, 14-12, 13-11, Rasmussen-Trygger 5-11, 13-11, 12-10, 11-6.

Omgång 5
4/11 BTK Enig-Norrtulls SK 6-2
Choe Hyok Chol-Jamie Lindqvist 11-6, 6-11, 11-6, 9-11, 8-11, Dick Nyström-David Gustafsson 11-13, 9-11, 7-11, Aaron Andersson-Martin Björkryd 7-11, 13-11, 8-11, 13-11, 11-8, Tomas Comstedt-Erik Trygger 11-6, 11-9, 11-8, Choe Hyok Chol-Björkryd 11-9, 11-8, 11-8, Andersson-Lindqvist 11-3, 11-9, 9-11, 11-6, Comstedt-Gustafsson 13-11, 11-4, 14-12, Nyström-Trygger 11-5, 12-14, 11-3, 5-11, 11-6.
4/11 BTK Kävlinge-Ängby SK 6-4
Stephan Brignert-Mikael Appelgren 9-11, 6-11, 6-11, Claus Rasmussen-Gustaf Ericson 7-11, 11-9, 11-3, 11-6, Mikael Mattiasson-Martin Singh 11-9, 11-5, 7-11, 3-11, 11-5, Sam Oddsheden-Ilirian Krasniqi 11-9, 11-7, 12-10, Brignert-Singh 11-7, 6-11, 12-14, 8-11, Mattiasson-Appelgren 11-9, 11-9, 10-12, 11-7, Oddsheden-Ericson 6-11, 11-5, 7-11, 6-11, Rasmussen-Krasniqi 13-11, 9-11, 11-5, 11-6, Mattiasson/Oddsheden-Appelgren/Krasniqi 8-11, 8-11, 11-9, 11-6, 7-11, Brignert/Rasmussen-Ericson/Singh 11-3, 11-8, 10-12, 11-9.
4/11 Mariedals IK-Askims BTK 2-6
Liao Zhou Xun-Wang Wen Jie 14-12, 7-11, 9-11, 11-9, 11-5, Rasmus Edenfall-Peter Greczula 14-12, 9-11, 3-11, 18-20, Johan Björklund-Huang Hou Yu 10-12, 11-8, 6-11, 8-11, Jimmy Ojakangas-Ted Sundström 11-7, 10-12, 11-4, 11-4, Liao Zhou Xun-Huang Hou Yu 4-11, 5-11, 6-11, Björklund-Wang Wen Jie 10-12, 8-11, 11-7, 3-11, Ojakangas-Greczula 8-11, 11-5, 11-7, 3-11, 3-11, Edenfall-Sundström 6-11, 13-11, 9-11, 6-11.

Omgång 4
29/10 Askims BTK-Norrtulls SK 6-2
Wang Wen Jie-Jamie Lindqvist 8-11, 9-11, 12-10, 11-6, 11-9, Peter Greczula-David Gustafsson 10-12, 3-11, 11-8, 8-11, Huang Hou Yu-Henrik Nyqvist 11-3, 11-5, 10-12, 9-11, 11-6, Ted Sundström-Johan Ankarcrona 11-3, 11-7, 11-1, Wang Wen Jie-Nyqvist 11-8, 11-9, 11-4, Huang Hou Yu-Lindqvist 11-8, 11-5, 11-7, Sundström-Gustafsson 11-9, 7-11, 11-7, 6-11, 5-11, Greczula-Ankarcrona 11-7, 11-5, 11-6.
29/10 Mariedals IK-BTK Enig 6-2
Liao Zhou Xun-Aaron Andersson 11-6, 10-12, 11-9, 11-4, Rasmus Edenfall-Tomas Comstedt 11-13, 11-9, 11-8, 11-8, Johan Björklund-Choe Hyok Chol 6-11, 11-7, 11-3, 11-9, Jimmy Ojakangas-Dick Nyström 11-1, 4-11, 11-8, 11-9, Liao Zhou Xun-Choe Hyok Chol 11-9, 11-8, 11-8, Björklund-Andersson 5-11, 3-11, 5-11, Ojakangas-Comstedt 7-11, 8-11, 7-11, Edenfall-Nyström 11-8, 11-13, 11-9, 12-10.
29/10 Stratos Enköping BTK-BTK Kävlinge 5-5
Ishida Daisuke-Mikael Mattiasson 11-9, 13-11, 4-11, 11-7, Andreas Molin-Claus Rasmussen 11-13, 8-11, 6-11, Hampus Nordberg-Stephan Brignet 11-8, 11-5, 11-3, Tobias Persson-Sam Oddsheden 10-12, 7-11, 2-11, Daisuke-Brignert 11-8, 11-6, 11-2, Nordberg-Mattiasson 5-11, 6-11, 5-11, Persson-Rasmussen 11-7, 8-11, 6-11, 3-11, Molin-Oddsheden 8-11, 13-15, 4-11, Daisuke/Molin-Mattiasson/Rasmussen 11-8, 14-12, 7-11, 11-6, Nordberg/Persson-Oddsheden/Brignert 8-11, 11-8, 5-11, 11-8, 11-9.

Omgång 3
28/10 Mariedals IK-BTK Kävlinge 6-2
Johan Björklund-Mikael Mattiasson 11-9, 11-7, 11-5, Jimmy Ojakangas-Claus Rasmussen 11-5, 11-8, 9-11, 9-11, 5-11, Liao Zhou Xun-Stephan Brignert 11-3, 6-11, 11-6, 11-8, Rasmus Edenfall-Sam Oddsheden 11-8, 11-6, 12-10, Björklund-Brignert 8-11, 7-11, 11-8, 11-9, 12-14, Liao Zhou Xun-Mattiasson 11-7, 14-12, 11-8, Edenfall-Rasmussen 11-5, 11-6, 11-9, Ojakangas-Oddsheden 11-5, 11-8, 11-3.
28/10 Stratos Enköping BTK-BTK Enig 5-5
Ishida Daisuke-Choe Hyok Chol 11-8, 11-9, 12-10, Tobias Persson-Dick Nyström 9-11, 8-11, 7-11, Hampus Nordberg-Aaron Andersson 13-11, 9-11, 4-11, 11-7, 12-10, Martin Tenho-Tomas Comstedt 11-8, 11-8, 10-12, 10-12, 5-11, Daisuke-Andersson 22-20, 11-3, 11-7, Nordberg-Choe Hyok Chol 8-11, 11-6, 11-6, 11-7, Tenho-Nyström 3-11, 11-13, 4-11, Persson-Comstedt 7-11, 7-11, 10-12, Daisuke/Nordberg-Choe Hyok Chol/Andersson 11-9, 11-9, 14-12, Persson/Tenho-Nyström/Comstedt 6-11, 5-11, 2-11.
28/10 Ärtemarks IF-Norrtulls SK 6-2
Wang Qing-Jamie Lindqvist 6-11, 11-9, 5-11, 6-11, Anders Sjöstedt-David Gustafsson 8-11, 11-6, 11-5, 12-10, Li Qiu Jing-Henrik Nyqvist 9-11, 11-1, 7-11, 11-2, 11-7, Fredrik Andersson-Johan Ankarcrona 11-4, 11-6, 11-9, Wang Qing-Nyqvist 5-11, 11-8, 13-11, 12-10, Li Qiu Jing-Lindqvist 11-7, 11-7, 14-12, Andersson-Gustafsson 11-7, 11-8, 7-11, 6-11, 9-11, Sjöstedt-Ankarcrona 11-5, 11-4, 11-6.

Omgång 2
15/10 BTK Enig-Askims BTK 1-6
Choe Hyok Chol-Wang Wen Jie 1-11, 8-11, 4-11, Tomas Comstedt-Joakim Andersson 12-10, 8-11, 7-11, 9-11, Aaron Andersson-Huang Hou Yu 9-11, 6-11, 14-12, 7-11, Dick Nyström-Ted Sundström 7-11, 11-9, 11-9, 11-4, Choe Hyok Chol-Huang Hou Yu 6-11, 11-9, 7-11, 7-11, Aaron Andersson-Wang wen Jie 6-11, 11-8, 11-9, 7-11, 6-11, Nyström-Joakim Andersson 4-11, 6-11, 7-11.
15/10 BTK Kävlinge-Ärtemarks IF 2-6
Stephan Brignert-Anders Sjöstedt 6-11, 11-6, 11-6, 6-11, 11-13, Claus Rasmussen-Zhang Fang 9-11, 11-9, 7-11, 6-11, Mikael Mattiasson-Wang Qing 10-12, 6-11, 11-6, 8-11, Sam Oddsheden-Fredrik Andersson 5-11, 17-19, 11-4, 11-6, 5-11, Brignert-Wang Qing 11-3, 11-3, 11-6, Mattiasson-Sjöstedt 11-8, 11-4, 10-12, 7-11, 11-9, Oddsheden-Zhang Fang 12-10, 7-11, 10-12, 7-11, Rasmussen-Andersson 9-11, 11-9, 4-11, 9-11.
1/10 Norrtulls SK-Mariedals IK 2-6
Henrik Nyqvist-Liao Zhou Xun 11-9, 7-11, 7-11, 7-11, David Gustafsson-Jimmy Ojakangas 7-11, 4-11, 6-11, Jamie Lindqvist-Johan Björklund 4-11, 11-8, 11-6, 10-12, 6-11, Martin Björkryd-Mattias Översjö 11-7, 11-5, 8-11, 14-16, 4-11, Nyqvist-Björklund 11-4, 11-5, 11-5, Lindqvist-Liao Zhou Xun 8-11, 11-7, 11-6, 11-8, Björkryd-Ojakangas 9-11, 8-11, 1-11, Gustafsson-Översjö 13-11, 2-11, 11-9, 6-11, 4-11.
1/10 Ängby SK-Stratos Enköping BTK 6-2
Mikael Appelgren-Hampus Nordberg 11-8, 11-3, 11-1, Gustaf Ericson-Andreas Molin 11-3, 11-7, 11-3, Martin Singh-Daisuke Ishida 9-11, 2-11, 1-11, Tobias Bergman-Tobias Persson 5-11, 14-12, 11-7, 11-9, Appelgren-Ishida 11-7, 12-10, 9-11, 11-9, Singh-Nordberg 11-9, 11-6, 11-8, Bergman-Molin 6-11, 7-11, 11-6, 9-11, Ericson-Persson 2-11, 11-2, 15-13, 11-5.

Omgång 1
14/10 BTK Enig-Ärtemarks IF 0-6
Aaron Andersson-Anders Sjöstedt 8-11, 11-13, 5-11, Tomas Comstedt-Zhang Fang 11-8, 11-5, 7-11, 7-11, 3-11, Choe Hyok Chol-Wang Qing 8-11, 11-9, 4-11, 11-4, 8-11, Dick Nyström-Fredrik Andersson 8-11, 5-11, 11-7, 9-11, Aaron Andersson-Wang Qing 9-11, 7-11, 11-9, 7-11, Choe Hyok Chol-Sjöstedt 11-8, 6-11, 8-11, 7-11.
14/10 BTK Kävlinge-Askims BTK 3-6
Mikael Mattiasson-Wang Wen Jie 4-11, 11-8, 11-3, 6-11, 7-11, Claus Rasmussen-Joakim Andersson 8-11, 10-12, 11-9, 6-11, Stephan Brignert-Huang Hou Yu 9-11, 5-11, 5-11, Sam Oddsheden-Ted Sundström 11-5, 14-12, 11-8, Mattiasson-Huang Hou Yu 8-11, 8-11, 13-11, 4-11, Brignert-Wang Wen Jie 11-6, 8-11, 6-11, 4-11, Oddsheden-Andersson 8-11, 4-11, 11-4, 11-6, 11-8, Rasmussen-Sundström 11-9, 11-6, 11-4, Mattiasson/Rasmussen-Huang Hou Yu/? 4-11, 6-11, 6-11.
30/9 Norrtulls SK-Stratos Enköping BTK 3-6
Jamie Lindqvist-Hampus Nordberg 11-7, 6-11, 11-7, 8-11, 3-11, David Gustafsson-Andreas Molin 11-8, 11-9, 11-6, Henrik Nyqvist-Daisuke Ishida  8-11, 1-11, 7-11, Martin Björkryd-Tobias Persson 10-12, 11-13, 10-12, Lindqvist-Ishida 9-11, 5-11, 5-11, Nyqvist-Nordberg 10-12, 11-13, 11-6, 11-9, 12-14, Björkryd-Molin 13-11, 11-2, 12-10, Gustafsson-Persson 11-9, 7-11, 11-2, 11-3, Lindqvist/Björkryd-Ishida/Nordberg 11-13, 5-11, 7-11.
30/9 Ängby SK-Mariedals IK 3-6
Mikael Appelgren-Liao Zhou Xun 7-11, 7-11, 6-11, Gustaf Ericson-Jimmy Ojakangas 9-11, 11-4, 11-9, 9-11, 3-11, Martin Singh-Johan Björklund 11-9, 3-11, 11-5, 12-14, 4-11, Tobias Bergman-Mattias Översjö 13-11, 8-11, 11-9, 11-8, Appelgren-Björklund 11-8, 11-6, 11-7, Singh-Liao Zhou Xun 6-11, 11-8, 13-11, 5-11, 10-12, Bergman-Ojakangas 11-8, 8-11, 11-9, 8-11, 11-3, Ericson-Översjö 11-8, 8-11, 9-11, 11-4, 4-11, Appelgren/Ilirian Krasniqi-Björklund/Liao Zhou Xun 5-11, 11-9, 10-12, 8-11.

Tabell och fullständigt spelprogram, se
www.svenskbordtennis.com/Table.asp?TournamentId=40703

Lagen och spelarna 2006-07
Askims BTK
770427 Wang Wenjie
871029 Huang Hou Yu
740327 Joakim Andersson
660124 Peter Greczula
900202 Ted Sundström
850224 Samuel Norling
910517 Andreas Kvist

Ny: Joakim Andersson (BTK Warta).
Förlust: Christian Dellstrand (BTK Linné).
Tipset (Lars Norling): "Ängby."
Säsonger i rad (superettan/div 1): 1.

BTK Enig
871105 Choe Hyok Chol
680313 Göran Wranå
831103 Aaron Andersson
690626 Tomas Comstedt
760323 Dick Nyström
721020 Magnus Holmerin
630617 Percy Felldin

Nya: Choe Hyok Chol (Nordkorea), Aaron Andersson (Kalmar BTK), Percy Felldin (Kalmar BTK).
Förlust: Tomas Dahlström (Kalmar BTK)
Tipset (Kurt Persson): "Askim, om deras kineser är bättre än vår nordkorean, annars tror jag vi kan ta dem."
Säsonger i rad (superettan/div 1): 4.

BTK Kävlinge
750724 Mikael Mattiasson
891225 Fan Weisong
850206 Claus Rasmussen
850828 Sam Oddsheden
670313 Stephan Brignert

Nya: Fan Wei Song (Kina), Claus Rasmussen (Köge).
Förlust: Dan Asplund (Söderkulla IK).
Tipset (Bengt Israelsson): "Ärtemark vinner före Askim."
Säsonger i rad (superettan/div 1): Nykomling.

Mariedals IK
800108 Liao Zhuo Xun
750402 Johan Björklund
880310 Rasmus Edenfall
890430 Jimmy Ojakangas
910826 Mattias Översjö
730801 Fredrik Hage
670330 Tommy Johansson

Nya: Liao Zhuo Xun (Kina), Jimmy Ojakangas (Munkedals BTK).
Förluster: Gao Wei (Japan), Mattias Johansson (Munkedals BTK).
Tipset (Lars-Erik Edenfall): "Ärtemark om de kommer med bästa laget."
Säsonger i rad (superettan/div 1): Från elitserien.

Norrtulls SK
780311 Jamie Lindqvist
791017 Henrik Nyqvist
750716 Martin Eriksson
740907 David Gustafsson
810111 Erik Trygger
781003 Adam Hardarsson

Ny: Henrik Nyqvist (spelade i Tyskland).
Förluster: -
Tipset (Erik Trygger): "Askim."
Säsonger i rad (superettan/div 1): Debutant.

Stratos Enköpings BTK
790925 Daisuke Ishida
810805 Andreas Molin
870905 Hampus Nordberg
870322 Dan Hedlund
851112 Tobias Persson

Ny: Daisuke Ishida (Japan).
Förlust: Lu Peng Ka.
Tipset (Ulf Pettersson): "Askim och Ärtemark ser på papperet ut att göra upp om det."
Säsonger i rad (superettan/division 1): 7.

Ängby SK
611015 Mikael Appelgren
850101 Mark Hazinsky
880130 Efraim Carvalho
880308 Gustav Eriksson
881110 Martin Singh
850513 Ilirian Krasniqi
880506 Tobias Bergman

Ny: Efraim Carvalho (Brasilien).
Förluster: -
Tipset (Nisse Sandberg): "Askim lägger jag nog min röst på, men det kan bli målfoto. Dagsform och skador kan avgöra."
Säsonger i rad (superettan/division 1): Nykomling.

Ärtemarks IF
731224 Istvan Moldovan
820214 Sheng Xia
730819 Anders Sjöstedt
701116 Wang Qing
800703 Fredrik Andersson
660827 Peter Tegner

Nya: Istvan Moldovan (BTK Rekord), Sheng Xia (Spårvägens BTK), Anders Sjöstedt (SK Iron).
Förluster: Tao Feng (Carlstad BTK), Roar Blikken (Norge).
Tipset (Kenth-Eric Gustavsson): "Askim, Kävlinge och Ärtemark kommer att göra upp om seriesegern."
Säsonger i rad (superettan/division 1): 1.
 

Uppdaterad: 23 MAR 2010 15:12 Skribent: Örjan Westberg

Liverapportering

Evenemang

Junior-VM 2021
2-8/12, Vila Nova de Gaia, Portugal
Information
Resultat
Webbsändningar

WTT Cup Finals 2021
4-7/12, Singapore
Information
Resultat
Webbsändningar

pingiskanalen

Annons Solidsport

Dataranking

Länkar

Webbshop



stiga

Craft_200.png

RIG

koping

Hello Sweden

 

Sports heart

sporrong

Stupa_200x85.png

Postadress:
Svenska Bordtennisförbundet
Köping Arena
731 85 Köping

Besöksadress:
Badvägen 4
731 85 Köping

Kontakt:
Tel: 0856278120
E-post: info@svenskbordtenni...

Se all info