Hoppa till sidans innehåll

Alla Top 12-placeringar 2006


2006

Södertälje 9-10 december
HERRJUNIORER 20

  1) 10–0   Niklas Rönningborn, Gröstorps IF
  2)   9–1   Tomas Ramstrand, Söderhamns UIF
  3)   8–2   Hampus Nordberg, Stratos Enköping BTK
  4)   5–5   Andreas Johansson, Carlstads BTK
        5–5   Kristoffer Hermansson, BTK Rekord
        5–5   Martin Singh, Ängby SK
  7)   4–6   Pontus Edman, Häggenås SK
        4–6   Ludvig Hedlund, Spårvägens BTK
        4–6   Anthony Josefsson, Falkenbergs BTK
10)   1–9   Rickard Tällberg, Söderhamns UIF
11)   0–10 Per Rosin, Söderhamns UIF
                 Endast elva spelare kom till spel

HERRJUNIORER 17
  1)   9–1   Kalle Relfson, Mölndals BTK
  2)   8–2   Jimmy Ojakangas, Mariedals IK
  3)   7–3   Andreas Törnqvist, Växjö Pingis
  4)   7–3   David Thorngren, Lyckeby BTK
  5)   5–5   Simon Arvidsson, Carlstads BTK
        5–5   Lukas Möller, Lyckeby BTK
        5–5   Viktor Brodd, Lyckeby BTK
  8)   3–7   Christoffer Harrysson, BTK Safir
  9)   3–7   David Riihonen, Spårvägens BTK
10)   2–8   Johan Lundström, Öråns SK
11)   1–9   Jakob Dahlgren, Höganäs BTK
                 Henrik Lundholm, Kungälvs BTK bröt efter
                 en match (0–1)

POJKAR 15
  1) 10–1   Mattias Karlsson, Lyckeby BTK
  2) 10–1   Mattias Översjö, Mariedals IK
  3)   9–2   Andreas Kvist, Askims BTK
  4)   9–2   Harald Andersson, Spårvägens BTK
  5)   6–5   Anders Eriksson, Spårvägens BTK
  6)   6–5   Simon Andersson, BTK Frej
  7)   4–7   Axel Abrahamsson, Öråns SK
  8)   4–7   Anton Olovsson, Mariedals IK
  9)   4–7   Jimmy Tay, Kristianstads BTK
10)   2–9   Joakim Boodh, Linköpings PK
11)   1–10 Pontus Andersson, Uddevalla BTK
12)   1–10 Mattias Ramstrand, Söderhamns UIF

POJKAR 13
  1) 11–0   Hampus Söderlund, Mariedals IK
  2) 10–1   Anthony Tran, Spårvägens BTK
  3)   8–3   Adam Andersson, Falkenbergs BTK
  4)   7–4   Viktor Fredriksson, Kvarnby AK
  5)   6–5   Jimmy Jin, Sandåkerns BTK
  6)   5–6   Martin Cederlöf, BTK Safir
  7)   5–6   Mattias Andersson, Uddevalla BTK
  8)   4–7   Albin Wemmert, Herrljunga BTK
  9)   4–7   Douglas Lindqvist, Ängby SK
10)   4–7   Henrik Ahlman, Eslövs AI
11)   2–9   Mattias Augustsson, Borlänge BTK
12)   0–11 Filip Brodd, Söderhamns UIF

DAMJUNIORER 20
  1) 10–0   Marie Persson, Köpings BTK
  2)   8–2   Sara Rask, Dänningelanda BTK
  3)   7–3   Emily Ingves, Kvarnby AK
  4)   7–3   Caroline Wersäll, Ängby SK
  5)   6–4   Linda Dahlström, Spårvägens BTK
  6)   5–5   Matilda Holmgren, Söderhamns UIF
  7)   5–5   Emelie Aschan, Tyresö BTK
  8)   3–7   Evelina Carlsson, Dänningelanda BTK
  9)   2–8   Sofia Olofsson, Söderhamns UIF
10)   1–9   Emma Andersson, BTK Frej
11)   1–9   Sara Johansson, Söderhamns UIF
                 Frida Wilhelmsson, Stratos Enköping BTK
                 bröt efter tre matcher (0–3)

DAMJUNIORER 17
  1) 10–0   Cecilia Kei, Falkenbergs BTK
  2)   8–2   Linda Johnsson, BTK Frej
  3)   7–3   Pearl Lövgren, Kvarnby AK 
        7–3   Emilia Åkerström, Lyckeby BTK
        7–3   Kristin Andersson, Ulricehamns IF
  6)   6–4   Julia Allansson, Söderhamns UIF
  7)   4–6   Lina Paepke, Söderhamns UIF
  8)   4–6   Linnea Larsson, Ulricehamns IF
  9)   3–7   Caroline Andersson, Ängby SK (0–4 i w o) 
10)   2–8   Emma Johansson, Trollhättans BTK
11)   1–9   Sara Lundin, Ulricehamns IF
                 Moa Mansnerus, Spårvägens BTK bröt
                 efter två matcher (0–2)

FLICKOR 15
  1) 10–0   Fan Chenjing, Björkborns GoIF
  2)   8–2   Caroline Olsson, Ljungby BTK
  3)   7–3   Michelle Quach, Halmstad BTK
  4)   7–3   Matilda Johansson, Trollhättans BTK
  5)   6–4   Marjan Safai, Ängby SK
  6)   6–4   Ida Söderlund, Ulricehamns IF
  7)   4–6   Josefin Lund, Ängby SK
  8)   3–7   Caroline Ädel, Fridhem/Urnan BTK
  9)   2–8   Jennifer Nordqvist, Partille PK
10)   1–9   Johanna Haraldsson, BTK Frej
11)   0–10 Matilda Otterstam, Fridhem/Urnan BTK
                 Rebecka Ljungkvist, Carlshamns BTK bröt
                 efter fem matcher (0–5)

FLICKOR 13
  1) 10–1   Michaela Carlsson, Ärtemarks IF
  2)   9–2   Daniela Moskovitz, Spårvägens BTK
  3)   8–3   Emma Väyrynen, Ärtemarks IF
  4)   7–4   Cindy Pun, Ronneby BTK
  5)   7–4   Sofia Ådal, Falkenbergs BTK
  6)   6–5   Stina Zetterström, Bele Barkarby IF
  7)   5–6   Lina Mustafa, Lyckeby BTK
  8)   5–6   Linnea Holm, Tyresö BTK
  9)   4–7   Ebba Orava, Falkenbergs BTK
10)   3–8   Jennifer Jonsson, Lekstorps IF
11)   2–9   Filippa Annersten, Tegs BTK
12)   0–11 Josefin Arvidsson, Mörsils IF
Uppdaterad: 07 OKT 2010 12:57 Skribent: Örjan Westberg

Postadress:
Svenska Bordtennisförbundet
Köping Arena
731 85 Köping

Besöksadress:
Badvägen 4
731 85 Köping

Kontakt:
Tel: 0856278120
E-post: info@svenskbordtenni...

Se all info