Hoppa till sidans innehåll

Alla Top 12-placeringar 2007


2007
Falköping 8-9 december 2007
HERRJUNIORER 20
  1) 10–1   Kalle Relfson, Mölndals BTK
  2) 10–1   Henrik Lundholm, Söderhamns UIF
  3)   7–4   Tobias Bergman, Carlstads BTK
  4)   7–4   Arvid Sunesson, BTK Rekord
  5)   7–4   Kristoffer Engelbertsen, Lessebo BTK
  6)   7–4   Johan Lundström, Stratos Enköping BTK
  7)   5–6   Mats Sandell, Spårvägens BTK
  8)   4–7   Pontus Edman, Häggenås SK
  9)   3–8   Johan Rosenberg, Ängby SK
10)   3–8   Adam Jacobsson, BTK Linné
11)   1–10 Martin Tenho, Söderhamns UIF
12)     –     David Thorngren, Kalmar BTK

HERRJUNIORER 17
  1)   9–2   Harald Andersson, Spårvägens BTK
  2)   8–3   Axel Abrahamsson, Öråns SK
  3)   8–3   Viktor Brodd, Söderhamns UIF
  4)   8–3   Andreas Kvist, Askims BTK
  5)   7–4   Christoffer Harrysson, Uddevalla BTK
  6)   5–6   Ted Sundström, Askims BTK
  7)   5–6   Simon Nilsson, Dänningelanda BTK
  8)   5–6   Jakob Lindahl, BTK Safir
  9)   4–7   Linus Brännström, BTK Linné
10)   3–8   Jonas Johansson, Öråns SK
11)   1–10 Ante Hultgren, BTK Safir
12)     –     Jakob Dahlgren, Höganäs BTK

POJKAR 15
  1) 10–1   Anthony Tran, Spårvägens BTK
  2)   8–3   Martin Lovén, KFUM Kristianstad
  3)   8–3   Jesper Hedlund, Linköpings AK
  4)   8–3   Viktor Fredriksson, Kvarnby AK
  5)   7–4   Andreas Rindeström, Spårvägens BTK
  6)   6–5   Joakim Boodh, Linköpings PK
  7)   5–6   William Svedberg, Spårvägens BTK
  8)   5–6   Mattias Andersson, Uddevalla BTK
  9)   5–6   Adam Andersson, Falkenbergs BTK
10)   2–9   Erik Zacco, Hudiksvalls IF
11)   1–10 Mattias Ramstrand, Söderhamns UIF
12)   0–11 Markus Johansson, Skövde FK

POJKAR 13
  1) 11–0   Albin Wemmert, Ärtemarks IF
  2) 10–1   Alexander Franzén, Falkenbergs BTK
  3)   8–3   Max Georgsson, Mariedals IK
  4)   7–4   Viktor Görman, Eslövs AI
  5)   7–4   Jimmy Jin, Sandåkerns SK
  6)   6–5   Victor Swahn, Spårvägens BTK
  7)   5–6   Hannes Berglund, Spårvägens BTK
  8)   4–7   Filip Andersson, PK Sundsvall
  9)   3–8   Filip Wirström, KFUM Katrineholm
10)   2–9   Patrik Nyberg, BTK Linné
11)   2–9   Kim Nilsson, KFUM Kristianstad
12)   1–10 Adam Olofsson, Tegs BTK

DAMJUNIORER 20
  1) 11–0   Sara Rask, Dänningelanda BTK
  2)   9–2   Matilda Holmgren, Söderhamns UIF
  3)   8–3   Camilla Rubinsson, Köpings BTK
  4)   8–3   Ellen Byström, Tyresö BTK
  5)   6–5   Kristin Andersson, Ulricehamns IF
  6)   5–6   Julia Allansson, Söderhamns UIF
  7)   5–6   Cecilia Kei, Falkenbergs BTK
  8)   4–7   Elin Helgesson, Råå BTK
  9)   4–7   Linda Dahlström, Spårvägens BTK
10)   3–8   Linda Johnsson, BTK Frej
11)   2–9   Karin Svensson, Ulricehamns IF
12)   1–10 Charlotte Andersson, Ängby SK

DAMJUNIORER 17
  1)   9–2   Caroline Andersson, Ängby SK
  2)   9–2   Chenjing Fan, Björkborns GoIF
  3)   9–2   Michelle Quach, Fridhem/Urnan BTK
  4)   9–2   Caroline Olsson, Ljungby BTK
  5)   7–4   Matilda Johansson, Trollhättans BTK
  6)   6–5   Caroline Ädel, Fridxhem/Urnan BTK
  7)   5–6   Nina Stenviken, BTK Frej
  8)   4–7   Helene Andersson, Falkenbergs BTK
  9)   4–7   Madeleine Englund, Spårvägens BTK
10)   3–8   Elin Sjöström, PK Sundsvall
11)   1–10 Sarah Schuster, Flens BTK
12)   0–11 Cecilia Larsson, BTK Safir

FLICKOR 15
  1) 10–1   Michaela Karlsson, Ärtemarks IF
  2)   9–2   Daniela Moskovits, Spårvägens BTK
  3)   8–3   Josefin Lund, Ängby SK
  4)   7–4   Emma Väyrynen, Ärtemarks IF
  5)   6–5   Jessica Stensby, Mölndals BTK
  6)   6–5   Huda  Mustafa, Lyckeby BTK
  7)   6–5   Marjan Safai, Ängby SK
  8)   5–6   Julia Falck, Ängby SK
  9)   4–7   Ebba Orava, Falkenbergs BTK
10)   3–8   Beatrice Knutsson, Munkedals BTK
11)   2–9   Barbara Lindroth, Kebnekaise BTK
12)   0–11 Emma Hedin, Kebnekaise BTK

FLICKOR 13
  1) 10–1   Stina Zetterström, Ängby SK
  2)   9–2   Karin Lundin, Kungälvs BTK
  3)   8–3   Jennifer Jonsson, Lekstorps IF
  4)   7–4   Emma Söderlund, Sjömarkens IF
  5)   7–4   Clara Erlandsson, Ärtemarks IF
  6)   6–5   Linnea Holm, Tyresö BTK
  7)   6–5   Maria Engelson, Ängby SK
  8)   4–7   Lisa Rydén, Dänningelanda BTK
  9)   4–7   Karin Lomander, Varbergs BTK
10)   4–7   Ellinor Bergström, Ängby SK
11)   1–10 Jenny Hernerud, Mörsils IF
12)   0–11 Olivia Grönlund-Falk, Ås IF
Uppdaterad: 07 OKT 2010 12:57 Skribent: Örjan Westberg

Postadress:
Svenska Bordtennisförbundet
Köping Arena
731 85 Köping

Besöksadress:
Badvägen 4
731 85 Köping

Kontakt:
Tel: 0856278120
E-post: info@svenskbordtenni...

Se all info