Hoppa till sidans innehåll

Alla Top 12-placeringar 2013


2013
Söderhamn 23-24 november

HERRJUNIORER 20
  1) 11–0   Alexander Franzén, Falkenbergs BTK
  2) 10–1   Anthony Tran, Spårvägens BTK
  3)   9–2   Johan Hagberg, Spårvägens BTK
  4)   8–3   Filip Wirström, Eslövs AI BTK
  5)   7–4   Jonas Stener, Spårvägens BTK
  6)   6–5   Jimmy Jin, Söderhamns UIF
  7)   5–6   Pontus Johansson, Carlstads BTK
  8)   4–7   Henrik Magnusson, Askims BTK
  9)   3–8   Kongkrit Ericsson, Lekstorps IF
10)   2–9   Magnus Pohjolainen, Åsa IF
11)   1–10 Erik Zacco, Hudiksvalls IF BTK
12)   0–11 Filip Brodd, Söderhamns UIF

DAMJUNIORER 20
  1) 10–0   Linda Bergström, Ängby SK
  2)   9–1   Sannamari Bölenius, Spårvägens BTK
  3)   7–3   Stina Zetterström, Spårvägens BTK
  4)   7–3   Daniela Moskovits, Team Mälarenergi BTK
  5)   6–4   Jennifer Jonsson, Spårvägens BTK
  6)   5–5   Rebecka Åkesson, Eslövs AI BTK
  7)   4–6   Emma Sjögren, Lekstorps IF
  8)   3–7   Jessica Johnsson, Eslövs AI BTK
  9)   3–7   Elina Nilsson, IFK Falköping BTK
10)   1–9   Sandra Helander, Ås IF
11)   0–10 Linda Dahlqvist, Ås IF

HERRJUNIORER 17
  1) 10–1   Anders Eriksson, Söderhamns UIF
  2)   9–2   Malte Möregårdh, BTK Rekord
  3)   8–3   Elias Ranefur, Ängby SK
  4)   8–3   Simon Berglund, Spårvägens BTK
  5)   7–4   Christoffer Kjellson, Lyckeby BTK
  6)   7–4   David Blomberg, Eslövs AI BTK
  7)   6–5   Oscar Perman, Carlstads BTK
  8)   3–8   Viktor Alm, BTK Linné
  9)   3–8   Axel Andersson, Valbo AIF
10)   2–9   Joakim Lind, Spårvägens BTK
11)   1–10 Suheb Mohammed Nur, Spårvägens BTK
12)   1–10 Niklas Tengblad, Ås IF

DAMJUNIORER 17
  1) 10–1   Rebecca Karlsson, Kättilsmåla BTK
  2) 10–1   Tilda Johansson, Halmstad BTK 
  3)   8–3   Helena Zetterström, Spårvägens BTK
  4)   7–4   Linn Millbert, Söderhamns UIF
  5)   6–5   Emelie Fitzgerald, Ås IF
  6)   6–5   Elin Ljungsberg, IFK Falköping BTK
  7)   4–7   Alice Tolstoy, BTK Rekord
  8)   4–7   Agnes Kirikki, BTK Safir
  9)   4–7   Anette Lundh, Ängby SK
10)   3–8   Nelly Olsson, Kättilsmåla BTK
11)   3–8   Elin Ingvarsson, Ås IF
12)   1–10 Alexandra Rööse, Arvika BTK

POJKAR 15
  1) 10–1   Simon Söderlund, BTK Warta
  2) 10–1   Adam Blomquist, Söderhamns UIF
  3)   8–3   Linus Strömberg, Partille BTK
  4)   7–4   Per Sandström, Skellefteå AIK BTF
  5)   6–5   Lukas Kopriwa, Spårvägens BTK
  6)   6–5   Taib Sisic, Lyckeby BTK
  7)   6–5   Emil Bergström, Falkenbergs BTK
  8)   3–8   Konrad Åmark, KFUM kristianstad BTF
  9)   3–8   Anton Hjort, Söderhamns UIF
10)   3–8   Fritjof Nilsson, Sjöbo BTK
11)            Johan Barius, Eskilstuna BTK
12)            Filip Karlsson, Stratos Enköpiong BTK
 
FLICKOR 15
  1) 11–0   Erika Fronth, IFK Falköping BTK
  2) 10–1   Filippa Bergand, Åsa IF 
  3)   9–2   Malin Nilsson, Skurups BTK
  4)   7–4   Elin G Snygg, Halmstad BTK
  5)   6–5   Emma Nilsson, Carlshamns BTK
  6)   6–5   Tova Zarins, Köpings BTK
  7)   5–6   Natalie Siswanto, Tabergs SK
  8)   4–7   Julia Eriksson, Linköpings PK
  9)   4–7   Moa Johansson, Munkedals BTK
10)   3–8   Emelie Ekman, Umeå BTK
11)   1–10 Vendela Johansson, Skellefteå AIK BTF
12)   0–11 Hanna Berggren, Bomhus BTK

POJKAR 13
  1) 10–1   Truls Möregårdh, Dänningelanda BTK
  2) 10–1   Vilmer Georgsson, Spårvägens BTK 
  3)   8–3   Melker Nilsson, Sjöbo BTK
  4)   8–3   Oskar Danielsson, Ängby SK
  5)   6–5   Artur Blidberg, BTK Linné
  6)   6–5   Daniel Nordström, Spårvägens BTK
  7)   6–5   William Apelqvist, Ängby SK
  8)   5–6   Viktor Asp. Åsa IF
  9)   4–7   Benjamin Ljungberg, Malmö IF
10)   2–9   Adam Larsson, Mariedals IK
11)   1–10 Filip Nordén, Styrnäs BTK
12)   0–11 Theodor Ulin, Ortvikens PK

FLICKOR 13
  1) 11–0   Ellen Holmsten, Spårvägens BTK
  2) 10–1   Hanna Kjellson, Lyckeby BTK 
  3)   9–2   Stina Källberg, Borlänge BTK
  4)   8–3   Kornelia Jönsson, Tomelilla AIS
  5)   7–4   Maja Andersson, Falkenbergs BTK
  6)   5–6   Alma Rööse, Arvika BTK
  7)   5–6   Hanna Hörnlund, Vindelälvens BTK
  8)   4–7   Lisa Hafn, Spårvägens BTK
  9)   4–7   Ida Ekenberg, Ljungby BTK
10)   2–9   Wilma Berglund, Spårvägens BTK
11)   1–10 Andrea Haukrogh, Munkedals BTK
12)   0–11 Tilde Westin Öberg, Docksta BTK

Uppdaterad: 25 FEB 2015 15:32 Skribent: Örjan Westberg
E-post: This is a mailto link

Postadress:
Svenska Bordtennisförbundet
Köping Arena
731 85 Köping

Besöksadress:
Badvägen 4
731 85 Köping

Kontakt:
Tel: 0856278120
E-post: info@svenskbordtenni...

Se all info